-
- 10:00 Ježeva kućica - Izmišljanje boljeg sveta, BG
-
Muzej Jugoslavije, Mihaila Mike Jankovića 6, Beograd
JEŽEVA KUĆICA - IZMIŠLJANJE BOLJEG SVETA - tematska izložba, prema poemi Branka Ćopića (2.12.2023.-31.8.2024.)
- 10:00 Radonić sam. Izbor crteža Novaka Radonića, BG
-
Narodni muzej Srbije/Kabinet grafike, Trg Republike 1a, Beograd
RADONIĆ SAM. IZBOR CRTEŽA NOVAKA RADONIĆA - izložba (14.12.2023.-13.10.2024.)
- 10:00 Biljka kao začin. U carstvu boja, mirisa i ukusa, BG
-
Galerija Prirodnjačkog muzeja, Mali Kalamegdan 5, Beograd
BILJKA KAO ZAČIN. U CARSTVU BOJA, MIRISA I UKUSA - izložba (15.12.2023.-30.6.2024.)
autor: dr Uroš Buzurović
- 10:00 Art brut. Radovi iz kolekcije Infeld, JA
-
Muzej naivne i marginalne umetnosti, Boška Đuričića 10, Jagodina
ART BRUT. RADOVI IZ KOLEKCIJE INFELD - izložba (18.1.-31.5.2024.)
- 10:00 Srebrna čaša iz grajskega pogrinjka, LJ
-
Mestni muzej Ljubljana, Gosposka 15 || Galerija Jakopič, Slovenska cesta 9, Ljubljana
SREBRNA ČAŠA IZ GRAJSKEGA POGRINJKA - Zaklad s srednjeveškega gradu na vrhu Jeterbenka - razstava (1.2.-19.5.2024.)
- 10:00 Spekter. 70 let Zbirke UGM, MB
-
UGM, Strossmayerjeva ulica 6, Maribor
SPEKTER. 70 let Zbirke UGM - razstava (2.2.2024.-3.12.2025.)
- 10:00 Plečnik in Ljubljana, LJ
-
Plečnikova hiša, Karunova 4-6, Ljubljana
PLEČNIK IN LJUBLJANA: UREJANJE ODPRTEGA PROSTORA - razstava (2.2.-12.5.2024.)
autorica razstave: Darja Pergovnik
- 11:00 Gregor Pratneker, MB
-
UGM Šop, Strossmayerjeva 6, Maribor
GREGOR PRATNEKER (1973, Maribor): CVETOČI TRAVNIK - prodajna razstava (8.2.-12.5.2024.)
kustosinja: Breda Kolar Sluga
- 11:00 Tomislav Gotovac a.k.a. Antonio G. Lauer, ZG
-
Muzej suvremene umjetnosti Zagreb
TOMISLAV GOTOVAC A.K.A. ANTONIO G. LAUER (1937-2010): UZLAZNO SILAZNA GENEALOGIJA - izložba (9.2.-26.5.2024.)
autor izložbe: Pierre Bal-Blanc, u suradnji s Vesnom Meštrić (Muzej suvremene umjetnosti) i Darkom Šimičićem (Institut Tomislav Gotovac)
- 10:00 Razširjeni vid, LJ
-
Cukrarna, Poljanski nasip 40, Ljubljana
RAZŠIRJENI VID / EXTENDED VISION - skupinska razstava (16.2.-26.5.2024.)
Marko Batista
Uršula Berlot
Beti Bricelj
Ksenija Čerče
Sandi Červek
Vuk Ćosić
DK
Dušan Fišer
Vadim Fiškin
Meta Grgurevič
Sanela Jahić
Danilo Jejčič
Peter Koštrun
Blažka Križan
Oto Rimele
Nejč Slapar
Nika Špan
Dušan Tršar
Vinko Tušek
Edvard Zajec
kustosinja razstave: Alenka Trebušak
- 10:00 Kako naprej, LJ
-
Muzej sodobne umetnosti Metelkova, Maistrova 3, Ljubljana
KAKO NAPREJ? - izbor del iz zbirke Arteast 2000+ in nacionalnih zbirk Moderne galerije ter posebni projekti - razstava (20.2.2024.-20.2.2025.)
Marina Abramović
Jurij Avakumov
Manca Bajec
Maja Bajević
Walter De Maria
Vlasta Delimar
György Galántai
Alla Georgieva
Igor Grubić
Dejan Habicht
Jusuf Hadžifejzović
Boštjan Hladnik
Jenny Holzer
Sanja Iveković
Zofia Kulik
Vladimir Kuprijanov
Siniša Labrović
Katalin Ladik
Natalia LL
David Maljković
Vlado Martek
Goranka Matić
Slavko Matković
Nonument Group (Martin Bricelj Baraga, Nika Grabar, Miloš Kosec, Neja Tomšič)
Novi kolektivizem
OHO (Iztok Geister - Plamen, Matjaž Hanžek, Naško Križnar, Milenko Matanović, David Nez, Marko Pogačnik, Andraž Šalamun)
Dan Perjovschi
Darinka Pop Mitić
Tone Stojko
Bálint Szombathy
Škart
Jane Štravs
Slaven Tolj
Milica Tomić
Konstantin Zvezdočotov
Življenja spomenikov
https://www.mg-lj.si/si/razstave/3889/kako-naprej-izbor-del-iz-zbirke-arteast-20...
- 10:00 Maria Lassnig, LJ
-
Cankarjev dom, Ljubljana
MARIA LASSNIG (1919-2014): RISBE IN SLIKE - razstava (28.2.-18.8.2024.)
kuratorja razstave: Peter Pakesch (Maria Lassnig Foundation), Katarina Hergouth (Cankarjev dom)
arhitektka razstave: Sara Badovinac
- 12:00 Biljana Đurđević, BG
-
Galerija i umetnička rezidencija Hestia, Topličin venac 14, Beograd
BILJANA ĐURĐEVIĆ: POSLEDNJA VEČERA - izložba (28.2.-25.5.2024.)
- 10:00 Tarek Atoui, LJ
-
Cukrarna, Poljanski nasip 40, Ljubljana
TAREK ATOUI: STOJEČE VALOVANJE / STANDING WAVES - razstava (29.2.-2.6.2024.)
kustosinja: Mara Anjoli Vujić
- 10:00 Umetniška zbirka Kroples, LJ
-
Narodna galerija, Ljubljana
UMETNIŠKA ZBIRKA KROPLES - razstava 66 umetnin avtorjev (7.3.-14.7.2024.)
Marko Pernhart
Ivana Kobilca
Anton Karinger
Rihard Jakopič
Ivan Grohar
Matija Jama
Hinko Smrekar
Zoran Mušič
Metka Krašovec
…
kustosinja dr. Alenka Simončič
- 10:00 Zmago Jeraj, LJ
-
Mednarodni grafični likovni center, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana
ZMAGO JERAJ (1937-2015): Z VISOKIM KORAKOM PRESTOPIM OKENSKO POLICO - razstava (8.3.-16.6.2024.)
- 12:00 Oliver Larić, BG
-
Eugster || Belgrade, Viline Vode BB, Beograd
OLIVER LARIĆ (1981, Innsbruck): CALIBRATING - izložba (8.3.-8.6.2024.)
- 10:00 Uroš Predić - dostojanstvo svakidašnjice, BG
-
SANU, Beograd
UROŠ PREDIĆ - DOSTOJANSTVO SVAKIDAŠNJICE - izložba (12.3.-26.5.2024.)
autori: dr Snežana Mišić i prof. dr Igor Borozan
Kustosko vođenje kroz izložbu (utorak, petak - 18h, četvrtak - 12h)
Autorsko tumačenje izložbe (subota - 13h, nedelja - 12h)
- 10:00 Kejti Voznicki i Edita Kadirić, BG
-
Muzej naivne i marginalne umetnosti/Salon Oto Bihalji-Merin, Nemanjina 3/III, Beograd
KEJTI VOZNICKI i EDITA KADIRIĆ: BRUTALNA NEŽNOST - izložba (13.3.-25.5.2024.)
- 10:00 61. Disovo proleće, ČA
-
Gradska biblioteka Vladislav Petković Dis, Gospodar Jovanova 6, Čačak
61. DISOVO PROLEĆE (14.3.-31.5.2024.)
- 08:30 Predrag Radosavljević, BG
-
Đura bar, Venizelosova 62, Beograd
PREDRAG RADOSAVLJEVIĆ: OTKRIVANJE - prva samostalna izložba kolaža (19.3.-19.5.2024.)
- 10:00 Klavdij Sluban, LJ
-
Galerija Jakopič, Slovenska cesta 9, Ljubljana
KLAVDIJ SLUBAN: NEKJE DRUGJE TUKAJ - razstava (19.3.-25.8.2024.)
kustosinja: dr. Marija Skočir
https://mgml.si/sl/galerija-jakopic/razstave/656/klavdij-sluban
- 11:00 Dubravko Sertić, ZG
-
Muzej suvremene umjetnosti Zagreb
DUBRAVKO SERTIĆ: DANAS JE SUTRA JUČER - izložba (21.3.-26.5.2024.)
kustosica izložbe: Daniela Bilopavlović Bedenik
- 10:00 New Era: umetnički diskursi o društvenim i klimatskim promenama, NS
-
Muzej savremene umetnosti Vojvodine, Dunavska 37, Novi Sad
NEW ERA: UMETNIČKI DISKURSI O DRUŠTVENIM I KLIMATSKIM PROMENAMA - grupna intermedijska izložba (22.3.-12.5.2024.)
Igor Bošnjak
Isidora Branković
diSTRUKTURA
Jovan Došenović
Dejan Marković
Marija Marković
DNLM
Bojan Mrđenović
PLATEAURESIDUE
Helena Tahir
Nikola Tomić
Adrienn Újhazi
kustosi izložbe: Mladen Banjac (MSURS), Miha Colner (GBJ)”, Sanja Kojić Mladenov (MSUV)
- 10:00 Inspirisani Francuskom, NS
-
Galerija Matice srpske, Novi Sad
Mesec Frankofonije
INSPIRISANI FRANCUSKOM - izložba (22.3.-2.6.2024.)
Sava Šumanović
Bogdan Šuput
Petar Dobrović
Milan Konjović
Peđa Milosavljević
Ljubica Cuca Sokić
Lazar Vozarević
Mića Popovića
Đorđe Jovanović
autorka izložbe: Ivana Rastović, kustoskinja
- 11:00 Emir Šehanović, ZG
-
Galerija Trotoar, Mesnička 7, Zagreb
EMIR ŠEHANOVIĆ (Tuzla/Beograd): THERE WILL BE BLISS - izložba (22.3.-1.6.2024.)
- 12:00 Joško Eterović, RI
-
Muzej moderne i suvremene umjetnosti, Krešimirova 26c, Rijeka
JOŠKO ETEROVIĆ: SECUNDUM MINIMUM - monografska izložba (26.3.-22.5.2024.)
kustos izložbe: Branko Franceschi, ravnatelj NMMU
organizacija: Muzej moderne i suvremene umjetnosti Rijeka i Nacionalni muzej moderne umjetnosti iz Zagreba
- 10:00 Vladan Radovanović, BG
-
Muzej savremene umetnosti Beograd
VLADAN RADOVANOVIĆ (1932-2023): ISPRED VREMENA I IZVAN - retrospektivna izložba (28.3.-10.9.2024.)
autor koncepcije i kustos izložbe: Saša Janjić
kustos iz Muzeja savremene umetnosti: Una Popović, rukovodilac Zbirke fotografije, filma, videa i digitalnih medija MSU
- 10:00 Lana Vasiljević i Marija Ćalić, BG
-
Muzej afričke umetnosti, Andre Nikolića 14, Beograd
LANA VASILJEVIĆ i MARIJA ĆALIĆ: OTISAK VREMENA - izložba (29.3.-19.5.2024.)
kustoskinja izložbe: Milica Josimov
- 12:00 Brankica Žilović, BG
-
Galerija Novembar, Kursulina 22, Beograd
BRANKICA ŽILOVIĆ (1974, Srbija/Pariz): ERUPTIVNI SVETOVI - izložba (30.4.-7.5.2024.)
- 08:00 Pod lupo / Knjige in branje v Univerzitetni knjižnici Maribor, MB
-
Likovno razstavišče Univerzitetne knjižnice Maribor, Gospejna ulica 10, Maribor
POD LUPO / KNJIGE IN BRANJE V UNIVERZITETNI KNJIŽNICI MARIBOR - razstava (2.4.-15.5.2024.)
kustosinji razstave in strokovni sodelavki: Breda Kolar Sluga, UGM in Jerneja Ferlež UKM
https://www.ugm.si/razstave/pod-lupo-z-zbirko-ugm-knjige-in-branje-5333
- 08:00 Nadežda Petrović: bez boje, SO
-
Gradski muzej Sombor, Trg Republike 4, Sombor
NADEŽDA PETROVIĆ: BEZ BOJE - izložba crteža iz Kolekcija Narodnog muzeja Srbije (4.4.-18.5.2024.)
autorka izložbe: Evgenija Blanuša, muzejska savetnica istoričarka umetnosti
- 10:00 Početak i kraj - 50 godina od ukidanja subotičkog tramvaja, SU
-
Gradski muzej Subotica, Trg Sinagoge 3, Subotica
EDVARD KIRBUS i ZLATKO JOVANOV: POČETAK I KRAJ - 50 GODINA OD UKIDANJA SUBOTIČKOG TRAMVAJA - izložba fotografija o ispraćaju subotičkog tramvaja 4. aprila 1974. godine, i predmeta iz zbirke Gradskog muzeja Subotica vezane za početke tramvajskog saobraćaja u nešam gradu (4.4.-18.5.2024.)
- 10:00 Ukus prošlosti - Julije Korhec (1899-1973), SU
-
Gradski muzej Subotica, Trg Sinagoge 3, Subotica
UKUS PROŠLOSTI - Julije Korhec (1899-1973) - izložba privredne istorije (5.4.-15.6.2024.)
autori izložbe: Žužana Korhec Pap i Akoš Kubičković
- 08:00 Leonardo da Vinči: Naučnik i pronalazač, PP
-
Muzej u Prijepolju, Valterova 35, Prijepolje
LEONARDO DA VINČI: NAUČNIK I PRONALAZAČ - izložba Muzeja nauke i tehnike Beograd posvećena velikom umetniku i inženjeru (9.4.-9.5.2024.)
- 10:00 Darko Fritz, Mac Andre Arbolede, KČ
-
Gradski muzej Korčula
DARKO FRITZ (1966): ZAMIŠLJENE BUDUĆNOSTI: TURIZAM - izložba (9-22.4.2024.)
kustosica: Sani Sardelić
Trg sv. Marka, Korčula
MAC ANDRE ARBOLEDE: KAKO PISATI POVIJEST - izložba (9.4.-15.5.2024.)
kustosi: Darko Fritz, Format C
Siva Zona | Events | Događanja
http://sivazona.hr/events/zamisljene-buducnosti-turizam-izlozba-korcula
- 10:00 Sveže ribe: #Novulov, LJ
-
Kino Šiška, Ljubljana
SVEŽE RIBE: #NOVULOV - skupinska razstava (9.4.-22.5.2024.)
kuratorki: Ema Kobal, Olja Simčič Jerele
- 10:00 Mostovi svetlosti, ZR
-
Narodni muzej Zrenjanin, Subotićeva 1, Zrenjanin
MOSTOVI SVETLOSTI. IZBOR RADOVA IZ ZBIRKE UMETNIČKIH DELA MUZEJA ŽRTAVA GENOCIDA - izložba (9.4.-11.5.2024.)
autor: dr umetnosti Nikola Radosavlјević, kustos
Pjer Križanić
Milorad Ćirić
Pivo Karamatijević
Đorđe Andrejević Kun
Majda Kurnikova
Branko Šotra
Franjo Mraz
Lazar Vujaklija
Božidar Prodanović
Miloš Bajić
Zdenka Kartusova
Vida Jocić
Miodrag Živković
Nandor Glid
Ismet Mujezinović
Ljilјana Bursać
Predrag Đaković
Simonida Radonjić
Milena Maksimović Kovačević
Daniela Fulgosi
Vesna Perunović
Gabrijela Bulatović
Bojan Otašević
Milan Jakšić
Nada Denić
…
- 12:00 Vukašin Milović, BG
-
Galerija Haos, Dositejeva 3, Beograd
VUKAŠIN MILOVIĆ (1962): LINEARNI KOLOPLET - izložba skulptura i crteža na metalu (9.4.-9.5.2024.)
- 10:00 Od korzeta do žaketa, LJ
-
Mestni muzej Ljubljana, Gosposka 15, Ljubljana
OD KORZETA DO ŽAKETA - Oblačilni videz Ljubljančanov, 1850-1950 - razstava (10.4.2024.-23.2.2025.)
- 10:00 Polaganost / Slowness, ST
-
Galerija umjetnina, Kralja Tomislava 15, Split
POLAGANOST / SLOWNESS - izložba suvremenih čeških umjetnika (11.4.-2.6.2024.)
Daniel Balabán
Milena Dopitová
Lukáš Jasanský & Martin Polák
Blanka Kirchner
Zdena Kolečková
Jiří Kovanda
Adéla Matasová
Jiří Pitrmuc
kustos: Michal Koleček
- 10:00 S kraja na kraj Imperije. Put rimskog viteza, BG
-
Narodni muzej Srbije, Trg Republike 1a, Beograd
S KRAJA NA KRAJ IMPERIJE. PUT RIMSKOG VITEZA - izložba posvećena epigrafskom spomeniku koji svedoči o bogatoj civilnoj i vojnoj karijeri rimskog viteza Marka Ulpija iz druge polovine II veka (11.4.-12.5.2024.)
autori izložbe: dr Adam Crnobrnja i mr Veselinka Ninković, muzejski savetnici
- 10:00 Mirko Ilić, BL
-
Muzej savremene umjetnosti Republike Srpske, Trg srpskih junaka 2, Banja Luka
MIRKO ILIĆ (1956, Bijeljina): LICEM U LICE - nekonvencionalna retrospektivna izložba (11.4.-6.6.2024.)
- 10:00 Likovna kolonija Vlasina 45-50. saziv (2018-2023), BG
-
Dom kulture Studentski grad, Beograd
LIKOVNA KOLONIJA VLASINA 45-50. saziv (2018-2023) - izložba (11.4.-11.5.2024.)
selekcija: umetnica Nina Todorović
organizacija: Leskovački kulturni centar
- 11:00 Julije Knifer | Josip Vaništa - iz zbirki MSU, ZG
-
Muzej suvremene umjetnosti Zagreb
JULIJE KNIFER - iz zbirki MSU - izlozba (11.4.-12.5.2024.)
kustosica: Radmila Iva Janković
JOSIP VANIŠTA - iz zbirki MSU - izlozba (11.4.-12.5.2024.)
kustosica: Kristina Bonjeković Stojković
- 10:00 Simboli stradanja: Srpski narod u Drugom svetskom ratu, PA
-
Galerija na otvorenom Zavičajnog muzeja u Paraćinu, Tome Živanovića 17, Paraćin
SIMBOLI STRADANJA: Srpski narod u Drugom svetskom ratu - izložba (12.4.-11.5.2024.)
autori: istoričarka Jasmina Tutunović Trifunov, viša kustoskinja Muzeja žrtava genocida i Gavro Burazor, kustos Muzeja žrtava genocida
- 10:00 Ana Adamović, SU
-
Savremena galerija Subotica, Park Ferenca Rajhla 5, Subotica
ANA ADAMOVIĆ: 1400 DANA - izložba (12.4.-25.5.2024.)
kustoskinja izložbe, tekst u katalogu: Nela Tonković
- 12:00 Aleksandar Radičević, BG
-
Galerija Zvono, Višnjićeva 5, Beograd
ALEKSANDAR RADIČEVIĆ (1992, Leskovac): VAZDUH I MILOVANJA - izložba (12.4.-17.5.2024.)
- 10:00 Put u novo, BG
-
Kolarčeva zadužbina, Beograd
PUT U NOVO? - izložba povodom 60 godina Likovne galerije Kolarčeve zadužbine (15.4.-10.5.2024.)
Rade Mutapović
Bogdan Đukanović
Konstantinos Patelis Milićević
Milica Babović
Marija Vukotić
Ana Radulović
kustoskinja izložbe: Tijana Duka
- 11:00 Slobodan Knežević Abi, NS
-
Galerija Bel Art, Bulevar Mihaila Pupina 17, Novi Sad
SLOBODAN KNEŽEVIĆ ABI: LINIJA - izložba (16.4.-15.5.2024.)
kustos izložbe: Sava Stepanov
https://www.facebook.com/people/Galerija-Bel-Art/100063507552971
- 08:00 Pavle Ivić, BG
-
SANU, Beograd
Biblioteka SANU
PAVLE IVIĆ - kamerna izložba povodom 100 godina od rođenja (17.4.-24.5.2024.)
- 10:00 Tanja Rajković, BG
-
Galerija Spajalica, Kralja Milana 20, Beograd
TANJA RAJKOVIĆ: TEHNOTOPIJA - izložba slika (17.4.-8.5.2024.)
- 08:00 Gabriel Glid, KŠ
-
Narodni muzej Kruševac/Umetnička galerija, Majke Jugovića 12, Kruševac
GABRIEL GLID (1966, Beograd): HOMEOAPATIJA - izložba (18.4.-18.5.2024.)
kustoskinja izložbe: Biljana Grković
- 10:00 Neopaženo ob cesti. Grafična tehnika Marjana Pogačnika, LJ
-
Narodna galerija, Ljubljana
NEOPAŽENO OB CESTI. GRAFIČNA TEHNIKA MARJANA POGAČNIKA - razstava (18.4.-20.10.2024.)
avtorji razstave: Tina Buh, Admir Ganić, Andrej Smrekar
- 10:00 Mima Orlović, BG
-
Galerija Kuće legata, Knez Mihailova 46, Beograd
MIMA ORLOVIĆ (1965-2020): RETROSPEKTIVA - izložba (18.4.-9.5.2024.)
- 10:00 Monahinja Marija, BG
-
RTS Klub, Svetogorska 1, Beograd
MONAHINJA MARIJA (ANTIĆ): SVETI NOVOMUČENICI JASENOVAČKI U SVETLOSTI VASKRSENJA - izložba pripadnice sestrinstva srpskog pravoslavnog manastira Rođenja Svetog Jovana Krstitelja (Jasenovac, Hrvatska) (18.4.-18.5.2024.)
organizacija: Muzej žrtava genocida, Eparhija pakračko-slavonska Srpske pravoslavne crkve i Radio-televizija Srbije
- 10:00 Ritam francuske kulture 2024
-
RITAM FRANCUSKE KULTURE 2024 (18.4.-8.12.2024.)
- 10:00 Pogledi 2024, BG
-
Galerija '73, Beograd
POGLEDI 2024 - tradicionalna kolektivna izložba umetnika mladje generacije (18.4.-7.5.2024.)
Dora Anđelković
Marija Anđelković
Damjan Božović
Veljko Vučković
Filip Grković
Jovan Dostanić
Milica Dukić
Sonja Joo
Tatjana Karavelić
Sonja Lundin
Mirjana Milovanović
Jovana Mitrović
Veroljub Naumović
Nevena Ostojić
Jelena Pantelić
Danilo Paunović
Đorđe Radović
Aleksandar Rakezić
Petar Sibinović
Filip Stefanović
Luka Tripković
DimitrijeTurudić
- 11:00 Josip Botteri Dini, ZG
-
Galerija Klovićevi dvori, Jezuitski trg 4, Zagreb
JOSIP BOTTERI DINI (1943, Zagreb): RETROSPEKTIVA - izložba (18.4.-2.6.2024.)
- 12:00 Nikola Marković, BG
-
Kulturni centar Beograda
Likovna galerija, Knez Mihailova 6
NIKOLA MARKOVIĆ (1976): UPUTSTVO ZA UPOTREBU - izložba (18.4.-18.5.2024.)
- 12:00 Nemanja Knežević i Robert Marin, BG
-
Kulturni centar Beograda
Galerija Artget, Trg Republike 5/1
NEMANJA KNEŽEVIĆ I ROBERT MARIN: STVARAN SVET JE TAMO NEGDE - izložba (18.4.-18.5.2024.)
- 12:00 Deana Petrović, BG
-
Kulturni centar Beograda
Galerija Podroom, Trg Republike 5/podrum
DEANA PETROVIĆ: LIVNICA PESAMA - izložba (18.4.-18.5.2024.)
kompozitorka: Svetlana Maraš
- 10:00 17. Međunarodni bijenale umetnosti minijature, GM
-
Kulturni centar Mija Aleksić Gornji Milanovac, Vojvode Milana 6, Gornji Milanovac
17. MEĐUNARODNI BIJENALE UMETNOSTI MINIJATURE (20.4.-30.6.2024.)
- 09:00 Jovan Bijelić u Umetničkoj koloniji Ečka, ZR
-
Savremena galerija Zrenjanin, Trg slobode 7, Zrenjanin
JOVAN BIJELIĆ U UMETNIČKOJ KOLONIJI EČKA - izložba slika iz kolekcije Savremene galerije Zrenjanin (22.4.-22.5.2024.)
autorka postavke: istoričarka umetnosti Sunčica Lambić Fenjčev, viša kustoskinja Savremene galerije Zrenjanin
- 10:00 Povratak: Priča koja traje, NK
-
Hol Nikšićkog pozorišta, Trg Save Kovačevića 5, Nikšić
Nacionalni dan sećanja Republike Srbije na žrtve genocida i Dan Muzeja žrtava genocida (22. april)
POVRATAK: Priča koja traje - izložba (22.4.-22.5.2024.)
autorka: Jasmina Tutunović Trifunov (viša kustoskinja Muzeja žrtava genocida)
organizacija: Muzej žrtava genocida i Javna ustanova Muzeji i galerije Nikšić, Nikšićko pozorište
- 10:00 Ursula Hajndl, NS
-
Mali likovni salon, Bulevar Mihajla Pupina 9, Novi Sad
URSULA HAJNDL (HEINDL, 1959, Beč): PUTOVANJE - izložba (22.4.-10.5.2024.)
https://malilikovnisalon.art.blog/2024/04/10/ursula-heindl-putovanje
- 10:00 Sveti novomučenici jasenovački u svetlosti Vaskrsenja, UŽ
-
Istorijski arhiv Užice, Žička 17, Užice
Nacionalni dan sećanja Republike Srbije na žrtve genocida i Dan Muzeja žrtava genocida (22. april)
MONAHINJA MARIJA (ANTIĆ): SVETI NOVOMUČENICI JASENOVAČKI U SVETLOSTI VASKRSENJA - izložba pripadnice monaške obitelji srpskog pravoslavnog manastira Rođenja Svetog Jovana Krstitelja u Jasenovcu (Eparhija pakračko-slavonska) (22.4.-22.5.2024.)
organizacija: Muzej žrtava genocida, Istorijski arhiv Užice
- 16:00 Jana Dabac, ZG
-
Galerija Spot, Ured za fotografiju, Čanićeva 6, Zagreb
JANA DABAC (1978, Zagreb): SLOBODA OD, SLOBODA ZA - izložba (22.4.-17.5.2024.)
- 10:00 Saša Pančić, KG
-
Galerija Rima, Branka Radičevića 20, Kragujevac
SAŠA PANČIĆ (1965, Mostar): KAIROS I RAZMOTAVANJE VREMA - izložba objekata i skulptura (23.4.-23.5.2024.)
- 10:00 Čarobna lepota pećina, BG
-
Dečji kulturni centar Beograd, Takovska 8, Beograd
ČAROBNA LEPOTA PEĆINA - izložba odabranih radova sa likovnog konkursa za učenike osnovnih škola Tajne pećine(23.4.-13.5.2024.)
organizacija: Nacionalna asocijacija upravljača turističkih speleoloških objekata Srbije
- 10:00 Tisja Kljaković Braić, ZG
-
Etnografski muzej, Trg Mažuranića 14, Zagreb
Noć knjige
Slikarica i ilustratorica, Frakturina autorica TISJA KLJAKOVIĆ BRAIĆ (autorica hit-knjiga U malu je uša đava, Oni i Oni 2, Pita moja mama imate li jedno jaje): ONI - izložba (23.4.-22.9.2024.)
- 12:00 Tatjana Marticki, BG
-
Dom omladine Beograda
TATJANA MARTICKI (1996, Novi Sad): BELEŠKE SA KOLOSEKA - izložba grafika, fotografija, crteža i instalacija (23.4.-12.5.2024.)
- 08:00 TANJUG javlja, rat je završen, UŽ
-
Narodni muzej Užice, Dimitrija Tucovića 18, Užice
Užice - Prestonica kulture Srbije
TANJUG javlja, rat je završen - izložba Muzeja Jugoslavije (24.4.-30.5.2024.)
autori izložbe: Radovan Cukić i Milica Tomić
saradnica na obradi fotografije: Jovana Stojadinović
arhitektura postavke: Milica Lopičić
dizajn: Mane Radmanović
- 08:00 Vladislava Krstić, GR
-
Centar za kulturu Grocka/Rančićeva kuća, Majevička 9, Grocka
VLADISLAVA KRSTIĆ: ONA - izložba skulptura (24.4.13.5.2024.)
- 10:00 Kjara Ernandes, BG
-
Italijanski institut za kulturu u Beogradu, Kneza Miloša 56, Beograd
Belgrade Photo Month Book 2024
KJARA ERNANDES (1989, Rim): STILL BIRTH - izložba fotografija preuzetih iz istoimene knjige izdavačke kuće Yogurt Editions (24.4.-10.5.2024.)
priređivač: Frančesko Rombaldi.
- 16:00 Ivana Perić, Ana Kutleša, Dunja Kučinac, ZG
-
Nova Baza, Nova cesta 66, Zagreb
IVANA PERIĆ, ANA KUTLEŠA, DUNJA KUČINAC: TREŠNJEVAČKE IGRAČICE - CRTICE IZ SPORTSKE POVIJESTI KVARTA - izložba (24.4.-18.5.2024.)
autorica ilustracija i stripova: Ena Jurov
- 09:00 Nikola Marković, BG
-
Prodajna galerija Beograd, Kosančićev venac 19, Beograd
NIKOLA MARKOVIĆ (1976): UPUTSTVO ZA UPOTREBU - izložba crteža i prostornog objekta (25.4.-14.5.2024.)
- 09:00 Nedeljko Dragić, ST
-
Dom mladih Split, Ulica slobode 28, Split
NEDELJKO DRAGIĆ: GRAFIČKI DIZAJN I ILUSTRACIJA - izložba (25.4.-9.5.2024.)
organizacija: Hrvatsko dizajnersko društvo, Multimedijalni kulturni centar i Platforma 9,81
- 10:00 Anamarija Vartabedijan i Danica Trajković, BG
-
UK Parobrod, Kapetan-Mišina 6a, Beograd
ANAMARIJA VARTABEDIJAN (1974, Beograd) i DANICA TRAJKOVIĆ (1988, Gnjilane): ŽENE U ROKENROLU - izložba koncertnih fotografija (25.4.-16.5.2024.)
- 10:00 Aleksandar Leka Mladenović, ČA
-
Umetnička galerija Nadežda Petrović, Cara Dušana 6, Čačak
ALEKSANDAR LEKA MLADENOVIĆ: DIJALOG: Nadežda Petrović - A. M. Leka - izložba (25.4.-2.6.2024.)
kustoskinje izložbe: Dragana Božović, čačanska Galerija, Marija Stošić, Muzej grada Beograda
- 10:00 Dragan Momčilović, NI
-
Galerija savremene likovne umetnosti Niš/Galerija Oficirski dom, Orlovića Pavla 28a, Niš
DRAGAN MOMČILOVIĆ - retrospektivna izložba slika i crteža (25.4.-25.5.2024.)
- 10:00 Magi - kad krenem ka, BG
-
Plato ispred Umetničkog paviljona Cvijeta Zuzorić, Kalemegdan 1, Beograd
MAGI - KAD KRENEM KA - izložba fotografija posvećena Margiti Magi Stefanović (1959-2002), jednoj od prvih velikih istorijskih junakinja srpske autorske rokenrol scene, članici proslavljene grupe Katarina II - kasnije poznatije kao Ekatarina Velika, povodom 60 godina od osnivanja Doma omladine Beograda (25.4.-25.5.2024)
- 10:00 Đuzep Marija de Ljobet, BG
-
Institut Servantes u Beogradu, Čika Ljubina 19, Beograd
ĐUZEP MARIJA DE LJOBET (1973, Barselona): PASTINSKI - izložba fotografija o jednom stanu u srcu Barselone (25.4.-20.6.2024.)
- 10:00 Milan Ćirlić, NS
-
Kulturna stanica Barka, Čenejska 54, Novi Sad
MILAN ĆIRLIĆ: NASLEĐE ZABORAVLJENIH - izložba (25.4.-10.5.2024.)
- 10:00 Milutin Mićić, ZR
-
Kulturni centar Zrenjanina
MILUTIN MIĆIĆ: STRAHOVANJA - MOJA ZEMLJA - MOJ NAROD - NAŠ IDENTITET - izložba slika (25.4.-14.5.2024.)
- 10:00 Zil Milano, JA
-
Muzej naivne i marginalne umetnosti, Boška Djuričića 10, Jagodina
PUTEM NADREALIZMA PREKO POP ARTA DO ART BRUTA. NOVA PRODUKCIJA ZIL MILANA (1961, Belica) - izložba (25.4.-31.5.2024.)
kustoskinja izložbe: Lepa Milošević
- 10:00 37. Salon mladih, ZG
-
Dom HDLU/Meštrovićev paviljon, Trg žrtava fašizma 16, Zagreb
37. SALON MLADIH - bijenalna nacionalna izložba vizualnih umjetnika_ica do 35 godina (25.4.-16.6.2024.)
PAO SAT U BUNAR - centralna izložba (25.4.-16.6.2024.)
Alex Brajković
Ana Ratković Sobota
Anđela Zanki i Mia Maraković
Andrej Drožden
Anja Mergeduš
Astrid Jakšić
David Bakarić Mihaljević
David Wilhelm
Iva Zagoda
Ivana Stećuk
Ivor Tamarut
John Miličić
Katarina Juričić
Lana Lephamer
Lav Paripović
Lea Anić
Lovro Ivančić
Marko Zbodulja
Mihael Klančić
Mihaela Rašica
Tomislav Hršak
Valerija Cerovec
Pozvani umjetnici:
Marko Gutić Mižimakov
Nika Pećarina
Branimir Štivić
Jelena Visković
Bruna Jakupović
Matej Jurčević
Paula Tončić
Valentina Butumović
kustos: Lovro Japundžić
Galerija Šira
VENIENTES - izložba (17.5.-29.5.2024.)
Arheološki muzej u Zagrebu, Galerija AMZ, Galerija Art&CeRZe
SITUACIJA - izložba (22.5.-16.6.2024.)
kustosice: Lora Rajčić i Ivana Završki
- 12:00 Goran Dimić, BG
-
Galerija N.Eon, Crnogorska 10 (Savamala), Beograd
GORAN DIMIĆ - izložba slika (25.4.-26.5.2024.)
- 10:00 Manca Juvan, LJ
-
MG+ | Moderna galerija, Cankarjeva 15, Ljubljana
MANCA JUVAN: ISTANBUL - OBRAZI SVOBODE - razstava (26.4.-26.5.2024.)
https://www.mg-lj.si/si/razstave/3926/manca-juvan-istanbul-obrazi-svobode
- 12:00 Ana Knežević, BG
-
Muzej savremene umetnosti Beograd
Salon Muzeja savremene umetnosti, Pariska 14, Beograd
ANA KNEŽEVIĆ (1976, Beograd): GEOMETRIJA PRAZNINE / GEOMETRY OF VOID - izložba (26.4.-17.6.2024.)
kustoskinja: Una Popović
- 12:00 Zoran Đukić, ZG
-
HDD galerija, Boškovićeva 18, Zagreb
ZORAN ĐUKIĆ: ĐKĆ X - izložba (26.4.-15.5.2024.)
kustos i autor predgovora: Marko Golub
vizualni identitet izložbe i grafički dizajn: Zoran Đukić
- 15:00 Vuk Ćosić, MB
-
Kibla, Maribor
artKIT, Glavni trg 14, Maribor
VUK ĆOSIĆ (1966, Beograd/Ljubljana): DRAGI KARL - razstava (26.4.-25.5.2024.)
http://www.kibla.org/dejavnosti/artkit/2024/vuk-cosic-dragi-karl
- 10:00 Aleksandar Rakezić, GO
-
KDC Reflektor, Dositeja Obradovića 8, Gorjani
ALEKSANDAR RAKEZIĆ (1995, Kraljevo): SLON U SOBI - izložba (27.4.-11.5.2024.)
- 18:00 Milica Tucaković, BG
-
Beti Ford, Zetska 2, Beograd
MILICA TUCAKOVIĆ (1976, Beograd): ZMAJEVO PERO - izložba akvarela (27.4.-8.5.2024.)
organizacija: Udruženje Kreativna fabrika u okviru autorakog projekta Ane Marinović Umetnikov otisak i DosijeUmetnik
- 10:00 Nikola Pešić, NS
-
Galerija SULUV, Bulevar Mihajla Pupina 9, Novi Sad
NIKOLA PEŠIĆ: SLIKE I SKULPTURE - izložba (29.4.-10.5.2024.)
- 10:00 Milan Konjović, BG
-
Kuća kralja Petra I, Vase Pelagića 40, Beograd
MILAN KONJOVIĆ: DA SE NE ZABORAVI - izložba (29.4.-12.5.2024.)
autor postavke, organizacija, PR: Milan Kličković, vajar ULUS
- 10:00 Franc Kafka: Čovek svog i našeg vremena, BG
-
Narodna biblioteka Srbije, Skerlićeva 1, Beograd
FRANC KAFKA: ČOVEK SVOG I NAŠEG VREMENA - biografska izložba (29.4.-21.5.2024.)
koncept i tekst: Radek Mali
ilustracije: Renata Fučikova
grafički dizajn: HMS design
vođa projekta: Adriana Krásová, Czech centres
prevod: Tihana Hamović
organizacija: Kulturni centar Beograda, Gete institut, Austrijski kulturni forum, Češki centar Beograd, EUNIC Srbija
- 10:00 Isidora Ivanović, BG
-
Galerija Singidunum, Knez Mihailova 40, Beograd
ISIDORA IVANOVIĆ: SVETLOST KOJU NE VIDIMO - izložba (29.4.-13.5.2024.)
- 12:00 Uroš Tošković, BG
-
Galerija Grafički kolektiv, Dragoslava Jovanovića 11, Beograd
UROŠ TOŠKOVIĆ (1932-2019): Mistifikacija sa razlogom - Crteži iz kolekcije Bojana Krljića - izložba (29.4.-23.5.2024.)
- 09:00 Miroslav Šilić, NS
-
Galerija Forma, Ilije Ognjanovića 3, Novi Sad
MIROSLAV ŠILIĆ: PROSTOR/VREME/ARHITEKTURA - izložba (30.4.-10.5.2024.)
2024_04_30-Miroslav-Šilić_Prostor-Vreme-Arhitektura.pdf | Powered by Box
https://www.upidiv.org.rs/2024/04/miroslav-silic-prostor-vreme-arhitektura
- 10:00 Aleksandar Đorđević - graditelj Beograda, BG
-
SANU, Beograd
Galerija nauke i tehnike SANU, Đure Jakšića 2, Beograd
ALEKSANDAR ĐORĐEVIĆ - GRADITELJ BEOGRADA - izložba (30.4.-8.6.2024.)
autor: Novica Babović
- 08:30 Bruno Žganjer Šram, ZG
-
Centar za kulturu Trešnjevka/Galerija Modulor, Park Stara Trešnjevka 1, Zagreb
BRUNO ŽGANJER ŠRAM (1999, Zagreb): BEŠTIJARIJ - izložba (3-17.5.2024.)
- 09:00 Vitar Drinković, ZG
-
Lauba - Kuća za ljude i umjetnost, Prilaz baruna Filipovića 23a, Zagreb
VITAR DRINKOVIĆ (1983, Zagreb): RETROEVOLUCIJA AUTOPERCEPCIJE - interaktivna izložba (3-12.5.2024.)
- 17:00 Marko Milić, ZG
-
Autonomni kulturni centar/Galerija Siva, Pierottijeva 11 (Medika) Zagreb
MARKO MILIĆ (Srbija): FORESKIN - izložba (3-10.5.2024.)
- 10:00 Antifašistički strip u Jugoslaviji, od Pionira do Partizana, SA
-
Bosanski kulturni centar, Branilaca Sarajeva 24, Sarajevo
Dani Kantona Sarajevo
ANTIFAŠISTIČKI STRIP U JUGOSLAVIJI, OD PIONIRA DO PARTIZANA - izložba (4-25.5.2024.)
autor: Veljko Krulčić (1962, Pula)
- 17:00 Prvi proljetni salon miniformata Kastav 2024
-
Galerija sv. Trojice, Trg Lokvina, Kastav
PRVI PROLJETNI SALON MINIFORMATA KASTAV 2024 - izložba (4-14.5.2024.)
Đanino Božić (Hrvatska) - skulptura, objekt
Zdravko Milić (Hrvatska) - slikarstvo
Josip Mijić (Hrvatska) - skulptura
Duško Šibl (Hrvatska) - slikarstvo
Branko Nikolov (Bugarska) - grafika
Boža Plazinić (Srbija) - crtež
Jasmina Runje (Hrvatska) - slikarstvo
Boris Roce (Hrvatska) - keramika
Silvana Konjevoda (Hrvatska) - slika, objekt
Željan Pavić (Hrvatska) - slikarstvo
Renata Papišta (BiH) - grafika
Snježana Pokos Vujec (Hrvatska) - keramika
Robert Jankuloski (S. Makedonija) - fotografija
Monika Moteska (S. Makedonija) - crtež
Igor Sekovski (S. Makedonija) - grafika
Džeko Hodžić (BiH) - slikarstvo
Đorđe Odanović (Srbija) - fotografija
Gordana (Srbija - slikarstvo)
Elisabeth Melkonyan (Austrija) - keramika
Lauren Moreira (Italia/Brazil) - keramika
Vana Urošević (S. Makedonija) - crtež
Jadranka Protić (Austrija) - slikarstvo
Celestina Vičević (Hrvatska) - Grafika
Rebeka Legović (Hrvatska) - fotografija
Vesna Osojnički (Hrvatska) - keramika
Dijana Trtanj (Hrvatska) - keramika
Cvetka Hojnik (Slovenija) - slikarstvo
Slavica Janešlieva (S. Makedonija) - grafika
Drago Vejnović (BiH) - fotografija
Nenad Zelić (BiH) - grafika
Lucija Gudlin (Hrvatska) - keramika
Dan Palade (Rumunjska) - koncept, fotografija
Jelena Cetinja Vukelić (Hrvatska) - skulptura
Dijana Tomik Radevska (S. Makedonija) - grafika
Jasna Šikanja (Hrvatska) - grafika
Željko Kranjčević Winter (Hrvatska) - skulptura
Istog Žorž (Hrvatska) - fotografija
Dubravka Kanjski (Hrvatska) - crtež
Branimir Karanović (Srbija) - fotografija
Borislav Božić (Hrvatska) - grafika
- 10:00 Urška Savič, LJ
-
Cirkulacijo 2, podhod Ajdovščina Ljubljana
URŠKA SAVIČ (1992): TERITORIJI VRAČANJA - diskurzivna multimedijska postavitva (6-10.5.2024.)
- 10:00 Izdanja Doma kulture studentski grad (1974-2024), BG
-
Dom kulture Studentski grad, Beograd
Hol Biblioteke
IZDANJA DOMA KULTURE STUDENTSKI GRAD (1974-2024) - izložba knjiga (7-31.5.2024.)
- 17:30 Puriša Đorđević - 100 godina od rođenja, BG
-
Jugoslovenska kinoteka, Beograd
Sala u Kosovskoj 11
PURIŠA ĐORĐEVIĆ - 100 godina od rođenja (7-10.5.2024.)
7.5.
17:30 USTA PUNA ZEMLJE (SRB, 2023)
Uloge: Sonja Kolačarić, Radivoje Bukvić
Režija: Mladomir Puriša Đorđević
20:00 DVA (SRB, 2007)
Uloge: Dragan Mićanović, Dragan Jovanović
Režija: Mladomir Puriša Đorđević
8.5.
17:30 TANGO JE TUŽNA MISAO KOJA SE PLEŠE (SRJ, 1997)
Uloge: Ana Sofrenović, Ljuba Tadić
Režija: Mladomir Puriša Đorđević
20.00 OSAM KILA SREĆE (JUG, 1980)
Uloge: Milena Dravić, Dragan Maksimović
Režija: Mladomir Puriša Đorđević
9.5.
17:30 CROSS COUNTRY (JUG, 1969)
Uloge: Milena Dravić, Mirčeta Vujičić
Režija: Mladomir Puriša Đorđević
20:00 PAVLE PAVLOVIĆ (JUG, 1975)
Uloge: Milena Dravić, Bekim Fehmiu
Režija: Mladomir Puriša Đorđević
10.5.
17:30 LETO JE KRIVO ZA SVE (JUG, 1961)
Uloge: Mija Aleksić, Olga Nađ
Režija: Mladomir Puriša Đorđević
20:00 OPŠTINSKO DETE (JUG, 1953)
Uloge: Selma Karlovac, Viktor Starčić
Režija: Mladomir Puriša Đorđević
- 18:00 Mjesec našeg filma 2024, HR
-
MJESEC NAŠEG FILMA 2024 (2-31.5.2024.) Hrvatska
- 18:00 Tito - posljednji svjedoci testamenta, BG
-
Jugoslovenska kinoteka, Beograd
Sala Makavejev, Uzun Mirkova 1
TITO - POSLJEDNJI SVJEDOCI TESTAMENTA - dokumentarna serija (7-9.4.2024.)
7.5.
TITO - POSLJEDNJI SVJEDOCI TESTAMENTA, Epizode. 1-4 (Hr, 2012)
Režija: Lordan Zafranović
8.5.
TITO - POSLJEDNJI SVJEDOCI TESTAMENTA, Epizode. 5-9 (Hr, 2012)
Režija: Lordan Zafranović
9.5.
TITO - POSLJEDNJI SVJEDOCI TESTAMENTA, Epizode. 10-13 (Hr, 2012)
Režija: Lordan Zafranović
- 18:00 Katastri začasnosti prostorov, LJ
-
Kino Šiška, Ljubljana
KATASTRI ZAČASNOSTI PROSTOROV - okrogla miza
gostje: Nika Grabar, Simon Kardum, Miloš Kosec, Eva Matjaž
moderirata: Alja Lobnik in Rok Vevar
- 18:00 Kritički turizam, RI
-
Galerija Kortil, Strossmayerova 1, Rijeka
KRITIČKI TURIZAM - izložba propitivanja posljedica turizma (7-29.5.2024.)
Boris Cvjetanović
Jana Dabac
Vitar Drinković
Katerina Duda
Darko Fritz
Dina Gligo i Vedran Gligo
Igor Grubić
Andreja Kulunčić
Božena Končić Badurina
Jelena Lovrec
Maja Marković
Edita Pecotić
Ivan Ramljak
Projekt Reciplaža (Valerija Jurjević, Sanda Hančević, Darko Fritz)
Ilija Šoškić
Vice Tomasović
kustos: Darko Fritz
produkcija: organizacija siva) (zona
- 19:00 Bastadur, NS
-
Kulturni centar Novog Sada
Jasenka Lalović (1965, Bor): BASTADUR - promocija romana
učesnici: novinar i književnik Vuko Martinović i autorka
- 19:00 9. Hrvatski trijenale grafike | Ines Krasić, ZG
-
Galerija Klovićevi dvori, Jezuitski trg 4, Zagreb
9. HRVATSKI TRIJENALE GRAFIKE (7.5.-16.6.2024.)
INES KRASIĆ: NEVERMORE - samostalna izložba grafika (7.5.-16.6.2024.) dobitnice Premije HAZU na 8. hrvatskom trijenalu grafike
kustosice izložbe: Ana Petković Basletić, viša kustosica; Ružica Pepelko, muzejska savjetnica, Kabinet grafike HAZU; Katarina Srdarev Škorić, viša kustosica, Galerija Klovićevi dvori
https://gkd.hr/2024/04/25/9-hrvatski-trijenale-grafike-i-samostalna-izlozba-ines...
- 19:00 Hannah Koselj Marušič, LJ
-
Kino Šiška, Ljubljana
HANNAH KOSELJ MARUŠIČ (1996): LULAT ME! - razstava (7.5.-5.7.2024.)
kuratorka: Olja Simčič Jerele
- 19:00 Ciklus: Velike knjige XX veka, BG
-
Dom omladine Beograda
Ciklus tribina: Velike knjige XX veka
OSVALD ŠPENGLER, PROPAST ZAPADA
predavač: episkop Jovan Ćulibrk
moderira: Danijela Marković, Institut za studije kulture i hrišćanstva
organizacija: Institut za studije kulture i hrišćanstva, Dom omladine Beograda
- 19:00 Matic Flajs, LJ
-
Kino Šiška, Ljubljana
Umetnik na mesec
MATIC FLAJS (1994): SUDOKU - razstava (7.5.-1.6.2024.)
kuratorka: Urška Kleindienst
- 19:00 Sto godina Salona Galić, ST
-
Salon Galić, Marmontova ulica 3, Split
STO GODINA SALONA GALIĆ - izložba (7.5.-1.6.2024.)
kustosice izložbe: Sandi Bulimbašić (HULU - Split), Jasminka Babić (Galerija umjetnina)
organizacija: Galerija umjetnina i Hrvatska udruga likovnih umjetnika - Split
- 19:00 Dani slovenskog filma 2024, PU
-
Kino Valli, Giardini 1, Pula
DANI SLOVENSKOG FILMA 2024 (6-9.5.2024.)
- 19:30 Acid Mammoth + Omega Sun + Goragorja, LJ
-
Channel Zero - AKC Metelkova, Ljubljana
DarkHeat 2.0 | Tactical Heated Outerwear (youtube.com)
Roadkill | Omega Sun (bandcamp.com)
Monokrom | Goragorja (bandcamp.com)
15 €
- 19:30 29. Međunarodni festival malih scena 2024, RI
-
Hrvatski kulturni dom na Sušaku, Rijeka
29. MEĐUNARODNI FESTIVAL MALIH SCENA 2024 (6-12.5.2024.)
L. Kirkwood: DJECA
- 20:00 Poezija deo mene, BG
-
Dom kulture Studentski grad, Beograd
POEZIJA DEO MENE - veče poezije
- 20:00 Pokret solidarnosti Hajdarpaša, BG
-
Grad, Beograd
POKRET SOLIDARNOSTI HAJDARPAŠA (Istambul) - izložba fotografija (7-11.5.2024.)
- 20:00 Ritam Evrope 2024, NS
-
RITAM EVROPE 2024 - 9. maj, Dan pobede nad fašizmom i Dan Evrope (7-10.5.2024.) Novi Sad
7.5.
SKCNS Fabrika, Bulevar despota Stefana 5
20.00 Deveti maj, Dan pobede, Dan Evrope, perspektive - izložba plakata studenata Akademije umetnosti u Novom Sadu
8.5.
SKCNS, Vladimira Perića Valtera 5
20.00 Pege u srcu - pozorišna predstava
9.5.
SKCNS Fabrika, Bulevar despota Stefana 5
20.00 Koncert
Void Droid
Killo Killo Banda
Šajzerbiterlemon
Zoe Kida
10.5.
SKCNS, Vladimira Perića Valtera 5
18.00 Zoran Kostić Cane: Ukrštene reči - promocija zbirke poezije
- 20:00 18. Ars Organi Sisciae 2024
-
18. ARS ORGANI SISCIAE 2024 (5-12.5.2024.) Zagreb, Martinska Ves, Voloder, Hrvatska Kostajnica, Sisak
Župna crkva sv. Antuna Padovanskog, Voloder
Franjo Pećarić - bisernica
Dubravko Ćepulić Polgar - orgulje
- 20:30 Back to black, BG
-
Cineplexx BIG Beograd
BACK TO BLACK - premijera filma o Ejmi Vajnhaus
- 21:00 Restauracije: Mimica i Vukotić, ZG
-
Kulturno informativni centar KIC, Preradovićeva 5, Zagreb
Restauracije: MIMICA I VUKOTIĆ - premijere sedam digitalno restauriranih filmova Vatroslava Mimice i Dušana Vukotića, pionira animiranog filma na prostoru bivše Jugoslavije i velikana zagrebačke škole crtanog filma
STRAŠILO (Jugoslavija: Hrvatska, 1957, boja, 10')
režija: Vatroslav Mimica
fotografija: Crtež: Ivo Kušanić, Animacija: Vladimir Jutriša
HAPPY END (Jugoslavija: Hrvatska, 1958, boja, 10')
režija: Vatroslav Mimica
fotografija: Crtež: Aleksandar Marks, Animacija: Vladimir Jutriša
TIFUSARI (Jugoslavija: Hrvatska, 1963, boja, 14')
režija: Vatroslav Mimica
fotografija: Crtež: Aleksandar Marks, Animacija: Vladimir Jutriša
ČAROBNI ZVUCI (Jugoslavija: Hrvatska, 1957, boja, 13')
režija: Dušan Vukotić
fotografija: Crtež: Aleksandar Marks, Animacija: Vladimir Jutriša; Zlatko Grgić; Vjekoslav Radilović
ABRA KADABRA (Jugoslavija: Hrvatska, 1957, boja, 9')
režija: Dušan Vukotić
fotografija: Crtež: Boris Kolar, Animacija: Vladimir Jutriša
VELIKI STRAH (Jugoslavija: Hrvatska, 1958, boja, 13')
režija: Dušan Vukotić
fotografija: Crtež: Boris Kolar, Animacija: Zlatko Grgić
GUBECZIANA (Jugoslavija: Hrvatska, 1974, boja, 13')
režija: Dušan Vukotić
fotografija: Stjepan Katušić, Zlatko Sačer
- 21:00 Srbi u Vojvodini od Mohačke bitke do Velike seobe > online
-
YouTube Kulturni centar Novog Sada
dr Miloš Savin (istoričar): SRBI U VOJVODINI OD MOHAČKE BITKE DO VELIKE SEOBE - online predavanje
- 21:00 Don Antonio i sastav Trinidad, NS
-
CK13, Novi Sad
DON ANTONIO, italijanski trubadur (bivši član sastava Sacri Cuori) i njegov sastav TRINIDAD - koncertna promocija aktuelnog studijskog albuma Lacosta
organizacija: Booking agencija Rock Svirke
700/1000 din
- Okupirani bioskop prvi put u Čačku
- Aleksandar Denić predstavlja Srbiju na 60. Bijenalu u Veneciji
- Marijana Cvetković: Raste bes u svim sektorima kulture
- Praviti se lud ili otvoriti oči
- A1 Kinoteka letnji bioskop ponovo na krovu Doma Vojske
- Uži izbor za Politikinu nagradu za 2023.
- Preminula Jasna Tijardović Popović
- Najuži izbor za NIN-ovu nagradu za 2022.
- Nadežda Petrović u Narodnom muzeju
- Partibrejkers uveličali Zemun fest
- Otvoreno postapokaliptično 69. Sterijino pozorje
- Trijumf Slijepčevića u Kanu
- Zlatna palma američkoj Anori, trijumf i Slijepčevića
- Ka snažnijim periferijama
- Future Perfect
- Kultura je važna, ne samo zato što je lepa
- Deformitet pojedinca kao deformitet društva
- Toplim filmom otvoren 17. Beldocs
- Nagrada za moderni umetnički senzibilitet Franji Petrinoviću
- Preminuo Toni Montano
- Konkurs za učešće na 2. Memorijalu Andrija Čikić
- Konkurs za učešće na novom festivalu MAPA 032 u Čačku
- Konkurs Galerije Doma omladine Beograda za izlaganje u 2025.
- Konkurs za učešće na Beogradskom festivalu mozaika IV
- Konkurs festivala Uhvati film za volontere
- Konkurs za nagradu Milan Mladenović za 2024.
- Poziv za buduće producente - FIST19 program usavršavanja
- Regionalni konkurs za učešće na II Studentskom bijenalu scenskog dizajna
VOĐENJE: IRWIN – NSK State – It's a Beautiful Country
IRWIN: NSK State – It's a Beautiful Country, Umetnički pav