• Search form

  • 22. September 2017
  • 29/Apr/2017

    Savremena galerija Subotica, Park Ferenca Rajhla 5, Subotica

    KOLEKCIJA: 55 RAZLOGA ZA RAZMIŠLJANJE O PROŠLOSTI I SADAŠNJOSTI - izložba (28.4.-22.9.2017.) kojom Savremena galerija Subotica (SGSU) obeležava 55 godina rada

    kustos izložbe: Nela Tonković, istoričarka umetnosti

    https://sgsu.org.rs

    24/May/2017

    Muzej afričke umetnosti, Andre Nikolića 14, Beograd

    NYIMPA KOR NDZIDZI - ČOVEK NE MOŽE OPSTATI SAM - izložba (23.5.2017.-28.2.2018.) povodom obeležavanja četrdeset godina rada Muzeja afričke umetnosti

    http://www.museumofafricanart.org

    07/Jun/2017

    Muzej suvremene umjetnosti Zagreb

    SintArt 08
    ALEM KORKUT (1970, Travnik): GRAVITACIJA - izložba (6.6.-30.9.2017.)
    kustosica izložbe: Nataša Ivančević

    http://www.msu.hr

    17/Jun/2017

    Mednarodni grafični likovni center, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana
    32. GRAFIČNI BIENALE: KRITERIJ ROJSTVA (16.6.-29.10.2017.)

    http://www.mglc-lj.si

    28/Jun/2017

    Muzej Jugoslavije, Mihaila Mike Jankovića 6, Beograd

    TITO U AFRICI - SLIKE SOLIDARNOSTI - izložba (27.6.-1.10.2017.)

    Autori projekta i tekstova u istoimenoj knjizi: Radina Vučetić, istoričarka (Filozofski fakultet Univerziteta u Beogradu), Ana Sladojević, nezavisna kustoskinja i teoretičarka umetnosti, Pol Bets, istoričar (Univerzitet u Oksfordu) i Radovan Cukić, kustos istoričar (Muzej Jugoslavije)

    Kustoskinje izložbe: Ana Sladojević, nezavisna kustoskinja i Mirjana Slavković, kustoskinja Muzeja Jugoslavije

    http://www.mij.rs

    30/Jun/2017

    Kibla, Maribor

    PATRICIA PICCININI (Avstralija): ZAVEST / CONSCIOUSNESS - razstava (29.6.-14.10.2017.)
    http://www.patriciapiccinini.net

    https://www.youtube.com/watch?v=RPC_7JahYsM

    http://www.kibla.org

    22/Jul/2017

    Galerija sodobne umetnosti, Trg celjskih knezov 8, Celje
    VEDNO BOM TU. VEDNO - MEDIJSKE REPREZENTACIJE LIKA, POP IN SODOBNA UMETNOST - skupinska razstava (21.7.-1.10.2017.)

    sodelujejo: VESNA BUKOVEC, JURE CVITAN, TOMAŽ ČRNEJ, GAŠPER KUNŠIČ, TOMAŽ TOMAŽIN, NIKA OBLAK in PRIMOŽ NOVAK, IZA PAVLINA, MARK POŽLEP, ADRIJAN PRAZNIK, ARJAN PREGL, OLIVER PILIĆ, ANDREJ ŠKUFCA, MANJA VADLA, REVIJA MLADINA (naslovnice 2016, 2017)

    http://www.scca-ljubljana.si/news_17_36.htm

    13/Aug/2017

    Duplex 100m2, Obala Kulina Bana 22/I, Sarajevo

    KUPUJMO DOMAĆE! - SAVREMENA UMJETNOST BALKANA - izložba (12.8.-29.9.2017.)

    MILOMIR KOVAČEVIĆ, THOMAS NOLF, ZIYAH GAFIĆ, RADENKO MILAK, NELA HASANBEGOVIĆ, BOJAN STOJČIĆ, GORDANA ANĐELIĆ-GALIĆ, SELMAN SELMAN, KOSTA KULUNDZIĆ, JUSUF HADŽIFEJZOVIĆ, MARIANNE MARIĆ, RENATA PAPISTA, LOUIS JAMMES, TAIDA JAŠAREVIĆ, ZIYAH GAFIĆ, MAJA RUZNIĆ, ENRICO DAGNINO, DAMIR RADOVIĆ, EDO VEJSELOVIĆ, ROMAN URANJEK, ALEXANDRA LEPOTIĆ, NINA KOMEL, IBRO HASANOVIĆ, DAMIR SAGOLJ, DAMIR NIKŠIĆ, KASJA JERLAGIĆ, DANIEL PREMEC, NARDINA ZUBANOVIĆ, NIKA OBLAT & PRIMOZ NOVAK, MAK HUBJER, AD,ELA JUŠIĆ, DZENAT DREKOVIĆ, CAMILLE VALENTIN, HECTOR MORIĆ, MLADEN MILJANOVIĆ

    http://www.duplex100m2.com

    25/Aug/2017

    Muzej grada Novog Sada, Petrovaradinska tvrđava, Novi Sad

    STARA DOBRA PISAĆA MAŠINA - izložba (24.8.-24.10.2017.)

    autor: muzejska savetnica Divna Gačić

    kustos: Marijana Ratkelić Lazić

    http://www.museumns.rs

    26/Aug/2017

    Narodna biblioteka Stojan Trumić, Titel

    NADEŽDA PETROVIĆ: S OBE STRANE OBJEKTIVA - izložba (25.8.-24.9.2017.)

    autor izložbe: dr Jasna Jovnov

    kustos izložbe: Jasmina Jakšić Subić

    organizacija: Spomen-zbrika Pavla Beljanskog

    http://www.pavle-beljanski.museum

    UGM Studio, Trg Leona Štuklja 2, Maribor

    SILVAN OMERZU (1955): RISBE, LUTKE, AVTOMATI - razstava (25.8.-30.9.2017.)  

    Razstavljene bodo lutke predstav:
    Hiša Marije Pomočnice (2008)
    Prepovedane ljubezni (2009)
    Krabat (2014) ter risbe

    organizacija: Umetnostna galerija Maribor v sodelovanju z Lutkovnim gledališčem Maribor in gledališčem Konj

    http://www.ugm.si

    31/Aug/2017

    Galerija Remont, Beograd

    GORAN STOJČETOVIĆ (1975, Skoplje): 20 GODINA MODROVANJA - izložba (30.8.-22.9.2017.)

    https://www.facebook.com/profile.php?id=100008371179291

    https://www.facebook.com/goran.stojcetovic

    http://artbrut-inside.org

    http://www.remont.net

    Aksioma | Projektni prostor, Komenskega 18, Ljubljana
    CHRISTOPH WACHTER in MATHIAS JUD: “…” ARHEOLOGIJA TIŠINE V DIGITALNI DOBI - samostojna razstava (30.8.-29.9.2017.)

    Predavanje umetnikov
    ​kustosinja razstave: Daphne Dragona

    produkcija: Aksioma - Zavod za sodobne umetnosti, Ljubljana

    http://aksioma.org/archeology.of.silence/index_slo.html

    01/Sep/2017

    Umetnička galerija BiH, Zelenih beretki 8, Sarajevo

    Sarajevo–Zürich: Unlimited (31.8-23.9.2017)

    Izložba radova umetnika i umetnica iz Sarajeva i Ciriha: Lana Čmajčanin, Jusuf Hadžifejzović, Dženan Hadžihasanović, Adela Jušić, Jim Marshall, Bojan Stojčić, Baltensperger + Siepert, Ursula Baur, Chiara Fiorini i Dominique Starck, Anita Hahn, Heidi Hahn, Christoph Zihlmann

    Organizatori: Association TransAlpin-Art, Zurich i Udruženje za kulturu i umjetnost Crvena, Sarajevo

    http://ugbih.ba

    02/Sep/2017

    Gradska biblioteka Karlo Bijelicki Sombor, Trg cara Lazara 3, Sombor

    SLIKE VREMENA I DOGAĐAJA NA SRPSKOM NOVCU - NOVAC KNEŽEVINE SRBIJE I KRALJEVINE SRBIJE - izložba (1-28.9.2017.), povodom Dana evropske baštine

    organizacija: Narodna banka Srbije i Gradska biblioteka Karlo Bijelicki

    http://www.biblioso.org.rs

    Galerija Matice srpske, Novi Sad

    Tradicija i savremeno stvaralaštvo

    PEĐA ĐAKOVIĆ - 30 GODINA STVARALAŠTVA - izložba (1-24.9.2017.)

    http://www.galerijamaticesrpske.rs

    Kulturni centar Beograda

    DEJVID LINČ (David Keith Lynch, Mizula/Montana, SAD, 1946): MALE PRIČE (SMALL STORIES) - izložba 56 crno-belih fotografija velikog formata sa svim odlikama njegovih filmova: čudesno preplitanje realnih referenata i fantazmagoričnih intervencija i kompozicija (1-30.9.2017.)

    http://www.davidlynch.de

    produkcija: Galerija Item iz Pariza i Evropska kuća fotografije

    http://www.kcb.org.rs

    Muzej savremene umetnosti Beograd

    Salon Muzeja savremene umetnosti, Pariska 14, Beograd

    SELMAN TRTOVAC i VLADIMIR FRELIH: U ISTOM PROSTORU - izložba (1.9.-23.10.2017.)

    Tokom otvaranja izložbe Selman Trtovac izvešće performans DUH - TELO I

    kustos izložbe: Una Popović

    http://www.msub.org.rs

    Dom kulture Studentski grad, Beograd

    (UN)NATURAL ENCOUNTERS - izložba Grafičke kolonije mladih iz Prolom Banje (1-23.9.2017.)

    učesnici: MARIANA BASO (MARIANA BASSO), IRENA KUKRIĆ, JULIAN HESPENHEIDE (JULIAN HESPENHEIDE), BOJANA PETKOVIĆ, LUIZ ZANOTELO (LUIZ ZANOTELLO)

    http://www.dksg.rs

    05/Sep/2017

    Biblioteka grada Beograda

    12 GODINA FAKULTETA ZA UMETNOST I DIZAJN UNIVERZITETA DŽON NEZBIT - izložba (4-23.9.2017.)

    Izložbu otvaraju: Miloš Šobajić, Savo Peković i Tijana Fišić

    http://www.bgb.rs

    Kombank Art hol, Makedonska 29, Beograd

    MISLITI DIZAJN - izložba studenata Odseka industrijski dizajn Fakulteta primenjenih umetnosti iz Beograda (4.9.-3.10.2017.)

    http://www.fpu.bg.ac.rs

    06/Sep/2017

    Galerija VN, Ilica 163a, Zagreb

    IRENA FRANTAL (1979, Zagreb): KNJIGA JE SPREMNIK - izložba (5-23.9.2017.)

    http://www.kgz.hr/hr/knjiznice/citaonica-i-galerija-vn

    Muzej rudarstva i metalurgije Bor, Moše Pijade 19, Bor

    LIKOVNI SALON UČENIKA OSNOVNIH ŠKOLA OPŠTINE BOR - izložba (5.9.-5.10.2017.)

    http://www.muzejrudarstvaimetalurgije.org

    Kulturni centar Požega

    MILENA PUTNIK (1976): NAŠLI SMO DIVNO MESTO - izložba (5-26.9.2017.)

    http://www.kcpozega.rs

    Galerija umjetnina, Ulica kralja Tomislava 15, Split
    Umjetnički kolektiv LJUBAVNICE: DVA STUPNJA - izložba ( 5.9.-1.10.2017.)

    TAMARA BILANKOV (1988), HRVOSLAVA BRKUŠIĆ (1982), STELLA LEBOŠ (1988), LUANA LOJIĆ (1991), IVANA PIPAL (1990), ANA VUZDARIĆ (1984.)

    kustosica: Marija Stipišić Vuković

    https://www.galum.hr

    Kulturni centar Laza Kostić, Sombor

    PAVLE BLESIĆ (Sombor) - retrospektivna izložba (5-23.9.2017.)

    http://www.kcsombor.org.rs

    Galerija umjetnina, Ulica kralja Tomislava 15, Split

    ANA HUŠMAN: PRIPREME ZA FILM - izložba (5.9.-1.10.2017.)

    anahusman.net
    kustosica: Ivana Meštrov

    https://www.galum.hr

    07/Sep/2017

    SANU, Beograd

    Biblioteka SANU

    PETAR LUBARDA (1907-1974-2017) - izložba (6-29.9.2017.)

    https://www.sanu.ac.rs

    Mednarodni grafični likovni center, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana

    Pazi, sveža grafika! #7

    BORUT KRAJNC (1964, Ljubljana): LAŽ IN RESNICA: PRIMER BEGUNCEV - razstava (6.9.-2.10.2017.)

    kustos cikla razstav Pazi, sveža grafika: Božidar Zrinski

    http://www.mglc-lj.si

    Muzej nauke i tehnike - Beograd, Skender-begova 51, Beograd

    STARE ISKRE ZA NOVE NADE - izložba (6.9.-1.10.2017.)

    autor: David Flores (Španija) profesor prirodnih nauka

    http://www.muzejnt.rs

    08/Sep/2017

    Kuća legata, Kneza Mihaila 46, Beograd

    FANTASTIČNIH 6 - izložba (7-28.9.2017.)

    umetnici: MILAN TUCOVIĆ, ŽELJKO ĐUROVIĆ, SERGEJ APARIN, ZORAN VELIMANOVIĆ, VLADIMIR DUNJIĆ, ŽELJKO TONŠIĆ

    autor izložbe: Maja Živanović

    http://www.kucalegata.org

    Muzej savremene umjetnosti Republike Srpske (MSU RS), Trg srpskih junaka 2, Banja Luka

    GREJSON PERI (Velika Britanija): TAŠTINA MALIH RAZLIKA - izložba (7.9.-20.10.2017.) dobitnika Tarnerove nagrade

    organizacija: MSU RS i British Council

    https://www.britishcouncil.ba/grayson-perry

    http://www.msurs.net

    Crnogorska galerija umjetnosti Miodrag Dado Đurić, Cetinje

    KRSTO ANDRIJAŠEVIĆ (1948, Balosave kod Vilusa): LICA - OGLEDALA - izložba (7.9.-5.10.2017.)

    kustoskinja: Ljiljana Karadžić

    organizacija: Narodni muzej Crne Gore

    http://www.mnmuseum.org

    Spomen-zbirka Pavla Beljanskog, Trg Galerija 2, Novi Sad

    PETAR LUBARDA (1907-1974-2017) - izložba (7.9-5.11.2017.)

    http://www.pavle-beljanski.museum

    Muzej primenjene umetnosti, Vuka Karadžića 18, Beograd

    NENA SKOKO SNEŽANA: DAMA I JEDNOROG / MOJA PRIČA - izložba (7-28.9.2017.)

    http://mpu.rs

    Nacionalna galerija, Dositejeva 1, Beograd

    PERSPEKTIVE XXXIII - izložba (7-30.9.2017.)

    JELENA PANTELIĆ, MILICA MILA RISTIĆ, MILA SRETENOVIĆ, ALEKSANDAR SARIĆ, GORANA BAČEVAC, BOGDAN ČONTOŠ, MARINA MILOŠEVIĆ, ALEKSANDRA MARKOVIĆ, LJUBICA TRIFUNOVIĆ

    selektori: Ješa Denegri, Živadin Mitrović, Marija Konjikušić

    Izložbu će svečano otvoriti prof. Ješa Denegri i istoričar Živadin Mitrović

    organizacija: Miroslav Rodić istoričar umetnosti, direktor Nacionalne galerije

    http://www.nacionalnagalerija.rs

    Mali salon, Korzo 24, Rijeka

    SVIJET BEZ NAS - međunarodna skupna izložba novomedijske umjetnosti (7-22.9.2017.) TIMA ARNALLA, IGNASA KRUNGLEVICIUSA, MARKA LECKEYJA, NICOLASA MAIGRETA I MARIE ROSZKOWSKE, YURIJA PATTISONA, SASCHE POHFLEPPA, SUZANNE TREISTER, ADDIE WAGENKNECHT I PINARA YOLDASA

    kustosica: njemačka istraživačica Inke Arns

    http://drugo-more.hr/svijet-bez-nas

    Center in Galerija P74, Trg Prekomorskih brigad 1, 1000 Ljubljana

    STAŠ VRENKO (1991, Ljubljana): TEHNIKE POSVOJITVE (POSTOPNO) - razstava (7-28.9.2017.)

    kustosinja razstave: Nina Skumavc

    http://www.zavod-parasite.si

    Photon - Center za sodobno fotografijo, Trg prekomorskih brigad 1, Ljubljana

    KLAUS PICHLER (1977): ZLATI DNEVI PREDEN SE KONČAJO / GOLDEN DAYS BEFORE THEY END - samostojna razstava fotografija (7.9.-6.10.2017.)
    besedila: Clemens Marschall (1985)

    https://photon.si

    Umetnički prostor U10, Kosovke devojke 3, Beograd

    DUO LENKA ĐOROJEVIĆ i MATEJ STUPICA (Ljubljana): NEUROMAT - interaktivna izložba, analogna intermedijska instalacija (7-23.9.2017.)

    http://u10.rs

    09/Sep/2017

    Prodajna galerija Beograd, Kosancicev venac 19, Beograd

    DRAGANA DODIG PAJKOVIĆ: AKT - izložba (8-25.9.2017.)

    http://galerijabeograd.org

    Velika galerija Doma vojske Srbije, Braće Jugovića 19, Beograd

    SLIKA GRAĐANSKOG DRUŠTVA - Portreti Anastasa Jovanovića iz Zbirke Narodnog muzeja u Beogradu - izložba (8.9.-21.10.2017.)

    http://www.narodnimuzej.rs

    UG Nadežda Petrović, Cara Dušana 6, Čačak

    NEBOJŠA BEŽANIĆ: VESELI PAKAO - izložba slika i crteža (8-28.9.2017.)

    https://www.facebook.com/galerijanadezdapetrovic.cacak

    Ulična galerija, Čavketov pasaž (pasaž koji povezuje Trg Nikole Pašića i Nušićevu ulicu), Beograd

    RADE TEPAVČEVIĆ (1994, Vrbas): TESNA KUĆICA - izložba (8-22.9.2017.)

    http://www.ulicnagalerija.rs

    Dječije pozorište Republike Srpske, Đure Daničića 1, Banja Luka

    DAVOR RUŽIĆ (1974, Banja Luka): OBLAK SUNCE KIŠA IZVORI - izložba slika (8.9.-8.10.2017.)

    http://www.djecijepozoristers.ba

    10/Sep/2017

    Muzej suvremene umjetnosti Zagreb

    JURE LABAŠ (1935, Oroslavlje): OBLICI ANTIOBLIKA - izložba (9.9.-12.11.2017.)

    kustos: Tihomir Milovac

    http://www.msu.hr

    12/Sep/2017

    Kulturni centar Novog Sada

    IZLOŽBA KANADSKIH UMETNIKA POREKLOM IZ SRBIJE, povodom obeležavanja 150. godina od postojanja Kanade (11-25.9.2017.)

    http://www.kcns.org.rs

    Mala galerija ULUPUDS, Uzun Mirkova 12, Beograd

    VESNA PETRIĆ (1980, Beograd), BILJANA NOVKOVIĆ (1973, Beograd), JASNA OPAVSKI (1974, Beograd): PROTOČNOST 2017. - izložba slika (11-22.9.2017.)

    http://www.ulupuds.org.rs

    Graficki kolektiv, Obilićev venac 27, Beograd

    JELENA KARIŠIK (1973, Sarajevo/Banja Luka): UNUTRAŠNJE STRUKTURE - izložba grafika (11-30.9.2017.)

    http://www.grafickikolektiv.org

    ŽELJKO VITOROVIĆ (1983, Valjevo): REGISTAR - samostalna izložba slika, ulja na platnu velikih formata (11-23.9.2017.)

    https://www.facebook.com/sulujgalerija

    Galerija Spot, Čanićeva 6, Zagreb

    MICHAL IWANOWSKI (1977, Poljska/Velika Britanija): UDALJEN OD LJUDI (CLEAR OF PEOPLE) - izložba fotografija (11.9.-6.10.2017.)

    http://www.croatian-photography.com

    13/Sep/2017

    Centar za kulturu Kovin, Cara Lazara 85, Kovin

    DANJA TEKIĆ: TAUTOLOGIJE - izložba (12-30.9.2017.)

    http://www.kulturakovin.rs

    Studentski kulturni centar, Beograd

    RADIONICA GEOMETRIJA - izložba radova studenata Odseka za pejzažnu arhitekturu i hortikulturu (12-23.9.2017.)

    http://www.skc.org.rs

    5. DUNAVSKI DIJALOZI 2017: UMETNOST I ESTETIKA INTIMNOG (12-25.9.2017.) Novi Sad

     

    Galerija likovne umetnosti poklon zbirka Rajka Mamuzića, Vase Stajića 1

    UMETNOST I ESTETIKA INTIMNOG - izložba savremene fotografije podunavskog regiona
    kustos: Dejan Sluga (Slovenija/Austrija)

     

    Pešačka zona Novog Sada, ulice Zmaj Jovina i Svetozara Miletića

    DANUBE ARTflags - izložba umetničkih zastava iz podunavskog regiona

     

    Galerija Bel Art, Bulevar Mihajla Pupina 17, Mali likovni salon, Bulevar Mihajla Pupina 9, Galerija SULUV, Bulevar Mihajla Pupina 9, Galerija Kulturnog centra Novog Sada, Katolička porta 5

    Crnogorsko/srpski umetnički dijalozi
    NENAD ŠOŠKIĆ/IVAN ŠULETIĆ
    IVANA RADOVANOVIĆ/ZVONKO SANTRAČ
    ADIN RASTODER/MILAN BLANUŠA
    VESKO GAGOVIĆ/MILAN JAKŠIĆ

    kustos: Sava Stepanov
     

    organizacija: Galerija Bel Art

    http://www.belart.rs

    Paviljon u Tvrđavi, Niš

    STVARATI ZAJEDNO - VIDETI SEBE U DELU DRUGOG (CO-CREATE, SE VOIR DANS L` OEUVRE DE L` AUTRE) - PROSTORI KOJI SE DELE - izložba i prezentacija projekta (12.9.-1.10.2017.)

     

    učesnici:

    BESNIK HAXHILLARI & NIKOLA VELICKI

    JÉRÉMIE DESCHAMPS-BUSSIÉRES & ALEKSANDRA JOVANIĆ

    VALÉRIE GUIMOND & ALEKSANDAR LAZAR

    FRANCE JOYAL & VLADIMIR MILANOVIĆ

    JEAN-FRANÇOIS CÔTÉ & ALEKSANDAR LEKA MLADENOVIĆ

    MYLÈNE GERVAIS I LOUIS-PIERRE É CLÉMENTA & MILORAD MLADENOVIĆ

    DUO AZ (AIMÉ ZAYED ET FRANCE ARSENEAULT) & BOGDAN PAVLOVIĆ

    ROGER GAUDREAU & MILIVOJ MIŠKO PAVLOVIĆ

    LORRAINE BEAULIEU & MARIJA SIBINOVIĆ

    PHILIPPE BOISSONNET & MILICA ĆEBIĆ

    BRANKA KOPECKI & MILICA CRNOBRNJA VUKADINOVIĆ

    SLOBODAN RADOSAVLJEVIĆ & IVAN ŠULETIĆ

     

    realiuzacija: Univerzitet Troa Rivjer u Kvebeku (UQTR) i Fakultet likovnih umetnosti u Beogradu

    http://www.gslunis.org

    14/Sep/2017

    Umetnička galerija Stara kapetanija, Kej oslobodjenja 8, Beograd

    NENAD ZELJIĆ (1964, Beograd): GRAFIKE - izložba (13-26.9.2017.)

    https://www.facebook.com/umetnickagalerija.starakapetanija

    Akademija 28, Nemanjina 28, Beograd

    JESEN 2017 - grupna izložba članova likovnog kluba Đuro Salaj (13.9.-23.10.2017.)

    http://akademija28.com

    Hrvatsko dizajnersko društvo/HDD galerija, Boškovićeva 18, Zagreb

    DAVOR GRÜNWALD (1943): RETRORAMA INDUSTRIJSKOG DIZAJNA 1968-2008 - retrospektivna izložba (13.9.-3.10.2017.)

    autori koncepcije i kustosi izložbe: Marko Golub i Koraljka Vlajo
    autori izložbenog postava: M. Golub, K. Vlajo, Barbara Blasin
    grafički dizajn izložbe i publikacije: Barbara Blasin
    autor videodokumentarca: Marko Golub
    snimatelj i montažer: Miran Krčadinac
    suradnice u realizaciji izložbe: Ksenija Žakula, Monika Džakić

    organizacija izložbe: Hrvatsko dizajnersko društvo / HDD galerija

    http://dizajn.hr

    Gradska galerija savremene umetnosti Smederevo, Trg Republike 3, Smederevo

    BILJANA ĐURĐEVIĆ (1973, Beograd): UNUTAR ZIDINA - izložba (13.9.-9.10.2017.)

    www.biljanadjurdjevic.com

    http://mus.org.rs

    Muzej grada Beograda, Resvska 40b, Beograd

    ČUVAR TAJNI I ČUDESA - SLIKARSTVO TOMISLAVA BOŽOVIĆA - izložba (13-27.9.2017.)

    Izložbu će otvoriti akademik Matija Bećković

    http://www.mgb.org.rs

    15/Sep/2017

    Kulturni centar Ribnica Kraljevo, Izletnička 2, Kraljevo

    GABRIELA VASIĆ: SHOW GOES ON - RIJALITIZAM - izložba (13-27.9.2017.)

    http://www.kcribnica.rs

    Galerija Klovićevi dvori, Jezuitski trg 4, Zagreb

    VASKO LIPOVAC: RETROSPEKTIVA (14 9.2017.-7.1.2018.)

    kustosica izložbe: Ana Medić

    autor izložbe: Zvonko Maković

    http://gkd.hr

    Noćna galerija Petak, Lomina 14, Beograd

    Kreativna fabrika: DosijeUmetnik

    PREDRAG KOVAČIĆ (1985, Sremska Mitrovica) - humanitarna izložba (14-22.9.2017.)

    https://www.facebook.com/UdruzenjeKreativnaFabrika

    Škuc galerija, Stari trg 21, Ljubljana

    GORAN PETERCOL (1949, Pula): HIERARCHICAL ROWS - exhibition (14.9.-5.10.2017.)

    kustos: Vladimir Vidmar

    http://www.galerijaskuc.si

    Dom kulture Studentski grad, Beograd

    PEJZAŽ U KUTIJI U PEJZAŽU - izložba (14-29.9.2017.)

    učesnici: NEVENA POPOVIĆ, ANA GLIŠIĆ, OLGA MARKOVIĆ, MILENA PUTNIK

    http://www.dksg.rs

    16/Sep/2017

    Kibla, Maribor

    STOJAN GRAUF: OČIVIDCI - razstava (15.9.-7.10.2017.)

    http://www.kibla.org

    Artistikum centar za edukaciju i razvoj umetnosti, Resavska 78, Beograd

    BILJANA DAMJANOVIĆ (1965, Prag): GOLD DIGGER - izložba slika (15-22.9.2017.)

    Izložbu će otvoriti likovni kritičar i istoričar umetnosti Saša Janjić

    https://www.facebook.com/artistikumcentar

    http://artistikum.rs

    Crnogorska galerija umjetnosti Miodrag Dado Đurić, Cetinje

    PROSTOR, OBLIK, DODIR - specijalizovana izložba prilagođena za slijepa i slabovida lica (15.9.-8.10.2017.)

    kustoskinje: dr Sarita Vujković, direktorica Muzeja savremene umjetnosti Republike Srpske, Žana Vukičević, viši kustos u MSURS

    organizacija: Narodni muzej Crne Gore u saradnji sa Muzejom savremene umjetnosti Republike Srpske

    http://www.mnmuseum.org

    Galerija Atelje DADO, Dvorski trg Cetinje

    SLOBODAN VIDOVIĆ (Banja Luka): ZERO - izložba  (15.9.-16.10.2017.)

    kustoskinja: Mirjana Dabović-Pejović

    organizacija: Narodni muzej Crne Gore

    http://www.mnmuseum.org

    Galerija Galženica, Trg Stjepana Radića 5, Velika Gorica

    Apoteka - prostor za suvremenu umjetnost: PRIVREMENI SUSRETI / TEMPORARY ENCOUNTERS - izlozba (15.9.-7.10.2017.)

    JASMINA CIBIC, IGOR EŠKINJA, PETRA FERIANCOVA, TINA GVEROVIĆ & SINIŠA ILIĆ, VLATKA HORVAT, MARKO LULIC, DAMIR OČKO, MLADEN STROPNIK, MARKO TADIĆ, DINO ZRNEC & NICK OBERTHALER
    kustosica/curated by Branka Benčić

    www.galerijagalzenica.info

    http://www.apotekapsu.hr

    Centar vizualnih umjetnosti, Photo Art Gallery Batana, Rovinj

    LUKA MJEDA (1952, Zagreb): HRVATSKI FOTOGRAFI - izložba fotografija (15.9.-4.10.2017.)

    https://www.cvu-batana.com

    Galerija Poola, Kandlerova 14, Pula

    UNUTARNJE MIGRACIJE - skupna međunarodna izložba (15.9.-6.10.2017.)

    umjetnici: BRANISLAV NIKOLIĆ, VLADIMIR FRELIH, ANA PETROVIĆ, GORAN DRAGAŠ, JOVANA POPIĆ, DRAGAN VOJVODIĆ, SELMAN TRTOVAC, RADENKO MILAK, DRAGAN MATIĆ

    http://www.poolagallery.net

    Narodni univerzitet Vranje, Kneza Milosa 26, Vranje

    BEČ 1814/15 - O GRADU I KONGRESU - putujuća izložba (15.9.-6.10.2017.)

    https://www.facebook.com/AustrijskiKulturniForum

    Galerija Drina, Andrićev venac 4, Beograd

    MILE ŠAULA (1970): LJUBIČASTI SAT - izložba (15.9.-7.10.2017.)

    kustos izložbe: Aleksandra Lazar

    fotografije: Aleksandar Milosavljević

    http://drinagallery.com

    17/Sep/2017

    Umetnostna galerija Maribor, Strossmayerjeva 6, Maribor

    BOJAN GOLIJA (1932-2014): RETROSPEKTIVA (15.9.2017.-7.1.2018.)
    kustosinja razstave: Gaja Golija

    http://www.ugm.si

    18/Sep/2017

    Dom kulture Studentski grad, Beograd

    NEMATI PROŠLOSTI JE OSTATI BEZ BUDUĆNOSTI - izložba knјiga (16-30.9.2017.)

    DELO BORISLAVA PEKIĆA

    autor izložbe: Rastko Marković

    http://www.dksg.rs

    19/Sep/2017

    Porto Montenegro/Zbirka pomorskog nasljeđa, Obala bb, Tivat

    BLAŽO KOVAČEVIĆ (1973, Podgorica): PREDMET (CASE) - izložba (18-30.9.2017.)

    http://www.portomontenegro.com

    Narodna biblioteka Srbije, Skerlićeva 1, Beograd
    PISCI DIPLOMATE - izložba (18-30.9.2017.), povodom obeležavanja 135. godišnjice od uspostavljanja diplomatskih kontakata između Republike Portugal i Republike Srbije

    https://www.nb.rs

    Kuća kralja Petra Prvog, Vase Pelagića 40, Beograd

    dr DUŠAN JOVOVIĆ: CINQUE TERRE - samostalna izložba (18-30.9.2017.)

    http://www.kucakraljapetra.rs

    БартcелонаBelgrade Design District, 1 Sprat, lokal 96

    EMMA SZABO (Hamburg): NAÏVE MELODY / THIS MUST BE THE PLACE - photography exhibition (18-30.9.2017.)

    https://www.bartcelona.net

    Galerija Filodrammatica, Korzo 28/I, Rijeka

    ŽELJKO BADURINA (Zagreb): LAJK END ŠER - izložba (18-29.9.2017.)

    https://www.facebook.com/zeljko.badurina)

    http://drugo-more.hr/zeljko-badurina

    Greta, Ilica 92, Zagreb

    CENTAR ZVUKA, MARGINA TIŠINE - grupna izložba umjetnika iz Kolumbije, Švicarske i Hrvatske

    umjetnice i umjetnici: Sylvia Jaimes (Co), Esneider Alfonso Gamboa Burbano (Co), Fernando Pertuz (Co), Ricardo Andrés Bautista (Co), Mirjam Wanner (Ch), Almira Medaric (Ch), Bojan Mucko (Hr), Tea Hatadi (Hr), Goran Škofić (Hr), Josip Zanki (Hr)

    http://greta.hr

    20/Sep/2017

    Centar za kulturu i obrazovanje Božidarac, Radoslava Grujića 3, Beograd

    Beograd voli osamdesete vol. 4

    GORANKA MATIĆ, BRANISLAV BANE ĐORĐEVIĆ: #NOFILTER A SVETSKI - izložba fotografija (19.9.-2.10.2017.)

    Izložbu će otvoriti pisac Goran Skrobonja

    http://www.bozidarac.rs

    Galerija savremene umetnosti, Vojvode Živojina Mišića 1, Pančevo

    ARPAD PULAI: INTROSPEKCIJA / NADREALIZAM KAO ODBRAMBENI MEHANIZAM SANJARA - izložba radova od pustovane vune (19-29.9.2017.)

    MILICA JAKŠIĆ: ISPOD VODE - IZNAD VODE / LJUDSKA FIGURA U POKRETU - izložba unikatne keramike (19-29.9.2017.)

    http://www.kulturnicentarpanceva.rs

    Galerija Most, Malo brdo, Lamela 1, Podgorica

    EMINA ADROVIĆ (1995): IMPRESIJE REALNOG - izložba (19.9.-3.10.2017.)

    https://www.facebook.com/mostgalerija

    Dom omladine Beograda

    EMILIJA RADOJIČIĆ: TRAVELING WITHOUT MOVING - izložba (19.9.-8.10.2017.)

    http://emasdream.com

    http://www.domomladine.org

    Kolarčeva zadužbina, Beograd

    OLIVERA PARLIĆ (1971, Beograd): LAŽ, SLATKA, UMORNA LAŽ - izložba skulptura (19.9.-7.10.2017.)

    http://www.kolarac.rs

    Galerija Haos, Dositejeva 3, Beograd

    UROŠ ĐURIĆ (1964, Beograd) I MILAN ANTIĆ (1984, Beograd): DOSIJEI O SVAKODNEVNOM - izložba crteža i radova na papiru (19.9.-14.10.2017.)

    http://www.gallerychaos.com

    21/Sep/2017

    Zavičajni muzej Jagodina, Knjeginje Milice 82, Jagodina

    MOJE JADOVNO - gostujuća izložba, posvećena kompleksu ustaških logora u NDH - Jadovno-Gospić-Pag (20-30.9.2017)

    realizacija: Udruženja "Jadovno 1941." iz Banja Luke
    autori izložbe: Dragoslav Ilić, Predrag Lozo i Dušan Bastašić

    https://www.facebook.com/zavicajnimuzej.jagodina

    Galerija likovne umetnosti poklon zbirka Rajka Mamuzića, Vase Stajića 1, Novi Sad

    7 UMETNIKA - PARALELE SLIKARSTVA I TAPISERIJE - izložba (20.9.-20.10.2017.)

    http://www.galerijamamuzic.org.rs

    Galerija Art55, Ćirila i Metodija 17a, Niš

    Izložba radova učenika Umetničke škole iz Niša (20-30.09.2017.)

    http://www.art55.rs

    artKIT, Glavni trg 14, Maribor
    BRANIMIR RITONJA: I AM GUILTY (KRIV SEM) - fotografska razstava (19.9.-7.10.2017.)

    http://www.kibla.org

    Galeriji Polet, Cetinjska 15, Beograd

    DANIJEL KOVAČ (1974): SAVREMEN - izložba (20.9.-19.10.2017.)

    http://danlikov.wordpress.com
    https://danielkovacgraphics.wordpress.com

    https://www.facebook.com/polet.art.district

    Foaje Kulturnog centra Pančeva, Vojvode Živojina Mišića 4, Pančevo       

    ALEKSANDAR PANTIĆ - izložba digitalne grafike (20-30.9.2017.)

    https://www.behance.net/apantic

    http://www.kulturnicentarpanceva.rs

    Studentski kulturni centar, Beograd

    Galerija SKC Novi Beograd, Zorana Đinđića 152/a, Novi Beograd

    MAJA VERZOTI (1973, Novi Sad): MISAO - izložba akvarela (20.9.-4.10.2017.)

    http://www.skc.org.rs

    Galerija Singidunum, Knez Mihailova 40, Beograd

    6. CRNA KUTIJA - izložba scenografa i kostimografa ULUPUDS-a (20-28.9.2017.)

    http://www.ulupuds.org.rs

    22/Sep/2017

    SANU, Beograd

    8. KONFERENCIJA AKADEMIJA PODUNAVSKE REGIJE (DAC) (21/22.9.2017.)

     

    09.00-13.00 Topic II: UNIVERSITIES IN TRANSITION

    Moderation: Academician Dejan B. Popović

     

    09.00-09.20 prof. dr Sybille Reichert (Reichert Consulting, DE): FACING INDUSTRY 4.0 - THE CHALLENGES OF THE HIGHLY CONNECTIVE UNIVERSITY

     

    09.20-09.40 prof. dr Ivanka Popović (University of Belgrade, RS): THE ROLE OF HIGHER EDUCATION IN DEVELOPING AN INNOVATION SPIRIT

     

    09.40-10.00 prof. dr Alojz Kralj (Slovenian Academy of Sciences and Arts, SI): DANUBE REGION UNIVERSITIES IN TRANSITION: THE ISSUES AND CHALLENGES

     

    10.00-10.20 dr Marijana Vidas-Bubanja (Belgrade Business School, RS): EDUCATION AS A WAY TO PREPARE SERBIA FOR DIGITALLY CONNECTED WORLD

     

    10.20-11.00 Coffee break

     

    11.00-11.20 prof. dr Georgi M. Dimirovski (Dogus University, TR): CHINESE APPROACH IN GLOBALIZATION ERA: INFORMATION BASED REVOLUTION OF EDUCATION, SCIENCE AND TECHNOLOGY

     

    11.20-11.40 prof. dr Vojislav V. Mitić (Faculty of Electrical Engineering, University of Niš, RS); prof. dr Marcel H. B. Van de Voorde (University of Technology Delft, The Netherlands); prof. dr H. J. Fecht (Ulm University, Germany) & prof. dr Ljubiša M. Kocić (Faculty of Electrical Engineering, University of Niš, RS): TRANSDISCIPLINARY DANUBE UNIVERSITY EDUCATION, RESEARCH, INNOVATION STRUCTURES

     

    11.40-12.00 Academician Dejan B. Popović (Serbian Academy of Sciences and Arts, RS): FOR WHOM ARE THE PHD SCHOOLS TODAY?

     

    13.00 Closing

    organizacija: Evropska akademija nauka i umetnosti iz Salcburga

    https://www.sanu.ac.rs

    28. PIKIN FESTIVAL (17-23.9.2017.) Velenje

     

    TRC Jezero

    09:00 USTVARJALNE DELAVNICE

     

    Dom kulture Velenje - Pikin oder

    09:30/11:30 GLASBENA HIŠA

     

    Glasbena šola Fran Korun Koželjski Velenje - Tomažev oder

    09:30/11:30 PIKA PRAZNUJE ROJSTNI DAN

     

    TRC Jezero - Kapitanov oder

    16:00 O KRAVI, KI JE LAJALA V LUNO

    17:00 ANABEL

     

    TRC Jezero - Gozdni oder

    16:30 PIKA CITRA

    http://www.pikinfestival.si

    4. međunarodna konferencija o znanstvenom izdavaštvu u kontekstu otvorene znanosti PUBMET 2017 (21/22.9.2017.) Zagreb

    Program je OVDE

    http://pubmet.unizd.hr

    11. JAHORINA FILM FESTIVAL - Međunarodni Festival dokumentarnog filma, turizma i ekologije (20-24.9.2017.)

     

    09:30-16:30 Višegrad

    Obilazak Višegrada - Andrić grad

    Krstarenje Drinom (opciono, ako vremenske prilike dozvole)

     

    Andrić grad

    Press konferencija

    Prijem kod načelnika i ručak

     

    16:30 Povratak na Pale

    http://www.jahorinafest.org

    Narodni muzej Kragujevac, Vuka Karadžića 1, Kragujevac

    GORAN DIMIĆ: FILTER - izložba (21-30.9.2017.)

    kustos: Slavko Timotijević

    https://www.facebook.com/narodnimuzejkragujevac.kragujevac

    Kulturni centar Zrenjanina

    8. Festival stripa STRIPOLIS (21-23.9.2017.)

     

    10:00 Otvorena radionica animiranog filma koju vidi gost Mileta Poštić (www.miletapostic.blogspot.com)

     

    19.00 BERZA STRIPA

     

    19.30 Razgovor sa gostom Aleksom Gajićem uz projekcije njegovih animiranih filmova (www.technotise.com, www.aleksagajic.blogspot.com)

    https://www.kczr.org

    Galerija '73, Beograd

    PUTEVIMA PROŠLOSTI… - multimedijalna izložba (21-30.9.2017.) u okviru manifestacije Dani evropske baštine 2017.

    http://www.galerija73.com

    Centar za grafiku i vizuelna istraživanja Akademija/Fakultet likovnih umetnosti, Pariska 16, Beograd

    ALEKSANDAR LAZAR: KP - izložba (21.9.-5.10.2017.)

    http://www.fluc.org

    Kulturni centar Svetozar Marković, Knjeginje Milice 25, Jagodina

    5. Festival animiranog filma dece i mladih Srbije ANIMATOR FEST (21-24.9.2017.)

    PROGRAM

    http://www.animatorfest.com

    10. WEEKEND MEDIA FESTIVAL (21-23.9.2017.) Rovinj

    Program je OVDE

    http://www.weekendmediafestival.com

    Muzej Zepter, Knez Mihailova 42, Beograd

    ANDREJ SMOLJAK (Belorusija): ŽIVOT JE KAO UMETNOST - UMETNOST JE KAO ŽIVOT - izložba (21.9.-8.10.2017.)

    http://www.zeptermuseum.rs

    Institut Servantes, Čika Ljubina 19, Beograd

    PJER GONOR (1963, Šole): UKORENJENI - izložba fotografija velikog formata portreta rudara iz Asturije (21.9.-27.10.2017.)

    http://belgrado.cervantes.es

    10. SUBOTIČKI ARHIVSKI DAN: ARHIVI IZMEĐU KULTURE, NAUKE I UPRAVE - međunarodni arhivistički skup (21/22.9.2017.) povodom 70 godina delovanja Arhiva

     

    Organizovana poseta Palića i Vinarije Zvonko Bogdan

    http://www.suarhiv.co.rs

    https://www.facebook.com/istorijskiarhiv.subotica

    New Moment galerija, Hilandarska 14, Beograd

    SRĐAN ĐILE MARKOVIĆ: SUCCESS - izložba (21.9.-21.10.2017.)

    http://newmomentgallery.com

    Galerija ULUS, Beograd

    NATAŠA ĐUROVIĆ (1963, Doboj): TRAJANJE-NESTAJANJE-TRAJANJE - samostalna izložba (21.9.-5.10.2017.)

    http://www.ulus.rs

    Cankarjev dom, Ljubljana

    4. EUROPEAN JAZZ CONFERENCE 2017: WHAT IF… (21-24.9.2017.)

    PROGRAM

    https://www.cd-cc.si

    3. Festival književnosti POLIGON 2017 (20-24.9.2017.) Mostar

     

    Gimnazija fra Grge Martića, Kralja Tomislava 9a

    11:00 Lokalno i univerzalno: Marko Gregur, sat o kajkavskoj književnosti

     

    United World College, Španjolski trg 1

    11:00 Brexit i književnost

    Niall Griffiths i Tony White: Europa u krizi, drugi dio - predavanje

     

    HDHS, trg Hrvatskih velikana bb

    15:00 In Conversation: Lindita Arapi i Jonathan Bousfield: književnost u emigraciji

    moderator: Katrin Thomaneck

     

    Ćorovića kuća, Maršala Tita 178

    19:00 In Conversation: Tony White&Niall Griffiths: The Fountain In the Forest - predstavljanje romana

    čita: Igor Vidačković

    moderator: Mirko Božić

     

    20.30 Podijeljeni gradovi, podijeljene regije, podijeljeni kontinent: Europa u krizi, treći dio: Radek Knapp, Thomas Brussig, Edi Matić, Ahmed Burić, Andrej Nikolaidis

    čita: Igor Vidačković

    moderatori: Alida Bremer & Mirko Božić

     

    Muzički centar Pavarotti, Maršala Tita 179

    22.00 Orhan Maslo, Vlatka i Dane - koncert

    http://kosaca-mostar.com

    Jugoslovenska kinoteka, Beograd

    11:00 TALENTOVANI GOSPODIN RIPLI (SAD, 1999)

    The Talented Mr. Ripley

    ul: Met Dejmon (Matt Damon), Džud Lo (Jude Law)

    r: Entoni Mingela (Anthony Minghella)

     

    13:30 DOBAR DAN, TUGO (SAD/VB, 1958)

    Bonjour Tristesse

    ul: Debora Ker (Deborah Kerr), Džin Siberg (Jean Seberg)

    r: Oto Preminger (Otto Preminger)

    http://www.kinoteka.org.rs

    Museum and Galleries of Ljubljana CC Tobačna 001, Ljubljana

    VLADIMIR NIKOLIĆ: DOGODKOVNO OBZORJE / EVENT HORIZON - razstava / exhibition (21.9.-19.10.2017.)

    curated by: Alenka Gregorič

    http://www.mgml.si

    50. Međunarodni festival kazališta lutaka PIF (16-22.9.2017.) Zagreb

     

    Zagrebačko kazalište lutaka

    11.00 SOM NA CILOME SVITU

    Gradsko kazalište lutaka Split, Republika Hrvatska (3+)

     

    Etno art galerija
    12.00 Lutkarska radionica ZEKO SKOČKO

    voditelj Arsen Ćosić (za djecu i OŠ Malešnica)

     

    Plato Mamutice
    17.30 DON JUAN ili RAZMETNI SIN

    Kazalište Tyjatr, Slovačka Republika (7+)

     

    18.00 XKCD: SPIRIT

    LenTinTin Studios, robotsko kazalište lutaka, Republika Hrvatska (za djecu i odrasle)

     

    18.30 IVANJSKA BAJKA

    Red Čuvara grada Zagreba, Republika Hrvatska (za djecu i odrasle)

     

    20.00 DODJELA NAGRADA I ZATVARANJE 50. PIF-a
    IZA PAPIRA

    Umjetnička akademija u Osijeku, Republika Hrvatska (14+)

    http://www.pif.hr

    Galerija Klovićevi dvori, Jezuitski trg 4, Zagreb

    GORDANA JERABEK: KRAJOLIK U FOKUSU - izložba (21.9.-15.10.2017.)

    http://gkd.hr

    BRUNO LATOUR - francuski filozof, sociolog, antropolog i jedan od najutjecajnijih teoretičara našeg doba

     

    Fakultet za medije i komunikacije, Beograd

    12.00 RAZGOVOR S BRUNOM LATOUROM

     

    Francuski institut, Beograd
    19.00 RAZGOVOR O NOVIM MODUSIMA ISTRAŽIVANJA

     

    organizacija: Fakultet za medije i komunikacije i Multimedijalni institut, u suradnji s Francuskim institutima u Srbiji i Hrvatskoj, Kulturnim centrom Beograda, Booksom i Muzejom suvremene umjetnosti u Zagrebu

    http://www.institutfrancais.rs

    Umetnička galerija, Majke Jugovića 12, Kruševac

    ŽOLT KOVAČ (1075, Pančevo): BLAGI BOŽE, UPOMOĆ, SMRT I DRUGE SLIKE / GOOD LORD, HELP, DEATH AND OTHER PAINTINGS - izložba (21.9.-10.10.2017.)

    www.zoltkovac.com

    https://www.facebook.com/galerijakrusevac

    Bivša tvornica Medika, Pierottijeva 11, Zagreb

    REUNITED - festival hip hop kulture (20-23.9.2017.)

     

    12.00 SILVER JAM

    18.00 GRAFFITI RADIONICA w. LONS
    18.30 BREAK DANCE RADIONICA w. ATOMIC
    19.00 BEAT BOX RADIONICA w. LIL BEAR
    19.30 DJ RADIONICA w. DJ NOKI NOLE
    20.30 MC RADIONICA w. PENDREK

    Reunited Showcase
    21.00 Ssvi prošlogodišnji polaznici Reunited radionica ove godine imat će priliku pokazati svoj napredak u godinu dana (KILE & ŽGELA X LAZO SNARE KILLA (LSK) X FŠTEX & ZDARKEY X VORI & MARTINOV & KOTTA X ZVONE)

    22.00 GREY SKETCH BATTLE - battle u izradi skica

    00.00 Live On Stage: DIREKT - promocija Epa Period uspona
    https://www.youtube.com/watch?v=YLjCvChCN1I
    https://www.youtube.com/watch?v=YLjCvChCN1I&list=PL1iHfHg-TsVp6GARpcLuoskluAkYcZSmG
    TONE TUORO - ambiciozni hip hop MC i producent

    https://www.youtube.com/watch?v=_h7LK62l6kY
    https://www.youtube.com/watch?v=_XrvOB3_aG0
    https://www.youtube.com/watch?v=AIBQYPtM9BA
    https://www.youtube.com/watch?v=C5jQNAF0gwg
    https://www.youtube.com/watch?v=VzjYouZgZBo&list=PLrAHnBV2aWIifuteBvrEPh4wtbtlEiccq
    VULE KOŠMAR - virovitička legenda, underground reper

    https://www.youtube.com/watch?v=1BhiPJ0IXfA
    https://www.youtube.com/watch?v=u9MXgi5jV2M
    https://www.youtube.com/watch?v=7fp3GLUbYYM
    https://www.youtube.com/watch?v=kLu3FezA6_k
    DJs: GFK & KATZ
    10 kn

    organizacija: Autonomni kulturni centar Attack

    http://attack.hr

    Noćna galerija Petak, Lomina 14, Beograd

    Kreativna fabrika: Dosije Umetnik
    IZA HORIZONTA - kolektivna izložba 40 umetnika u dva dela (21-28.9. || 28.9.-5.10.2017.)

    autorka: Ana Marinović, diplomirana grafičarka

    https://www.facebook.com/UdruzenjeKreativnaFabrika

    Narodni muzej Kragujevac, Vuka Karadžića 1, Kragujevac

    VLADIMIR LALIĆ (Beograd) - izložba crteža (21.9.-11.10.2017.)

    http://www.muzej.org.rs

    2. MEDIA ART FEST (19-25.9.2017.) Kovin

     

    umetnici:

    MILORAD MLADENOVIĆ

    VAHIDA RAMUJKIĆ

    IVANA ARANĐELOVIĆ

    MILAN KULIĆ 

    KRISTINA TICA

    https://www.facebook.com/events/1816036051990696/?active_tab=about

    organizacija: Centar za kulturu Kovin

    http://www.kulturakovin.rs

    6. P(H)Antomfest - međunarodni festival pantomime (22/23.9.2017.) Vranje

     

    22.9.

     

    Američki kutak pri Narodnoj biblioteci Bora Stanković

    13.00 PANTOMIMIČAR NA PUTU: PUTOVANJE SA BILOM BAUERSOM - prezentacija-diskusija
    govori: Bil Bauers, američki pantomimičar

     

    Dom vojske

    20.00 OTVARANJE FESTIVALA

     

    20.10 Bora Stanković: PRVA SUZA (Srbija)
    režija: Trajče Gjorgiev
    produkcija: P(H)Antomfest Vranje
    igraju: članovi Međuopštinske organizacije gluvih i nagluvih Vranje

     

    21.00 VAN MESTA (Francuska)
    igra: Gerasim Dišlijev (Pariz)

     

     

    23.9.

     

    Pešačka zona u glavnoj ulici
    13.00 PANTOMIMIČAR ŠETA GRADOM
    igra: Meto Janakievski (Skoplje, Makedonija)

     

    Dom vojske

    20.00 VIŠE OD REČI (SAD)
    igra: Bil Bauers (Njujork)

    http://www.phantomfest.rs

    Narodno pozorište u Nišu

    KARAVAN IGRE U NIŠU (6-24.9.2017.)

     

    Filmski program

     

    15.00 SAMO KADA IGRAM (78 min)

    režija: Bedi Finci

     

    17.00 IGRAJMO! (53 min) - dokumentarni film

    režija: Gabriel Biblovic

     

    19.00 PRVA POZICIJA (95 min) - dokumentarni film

    režija: Bes Kargman

     

    21.00 BELE NOĆI (136 min)

    režija: Tajlor Hakvord

    uloge: Mihail Barišnjikov, Gregori Hajns...

     

     

    23.9.

     

    12.00-13.30 Otvoreni čas baleta

    pedagog: Ivanka Lukateli, primabalerina

     

    14.00 Istorija klasičnog baleta - predavanje

    Marija Janković, solistkinja baleta i baletski kritičar 

     

    14.30-15.30 Otvoreni čas baleta za decu iz Niša (uzrast od 5-12 godina)

     

    16.00 Mali princ - predstava za decu

     

    16.30 Razgovor sa decom i roditeljima nakon predstave

    Aja Jung, direktorka Beogradskog festivala igre i Nacionalne fondacije za umetničku igru

     

    20.00 Baletski gala koncert

    nastupaju: prvaci Baleta Narodnog pozorišta iz Beograda, učenici Baletske škole Nacionalne fondacije za umetničku igru i učenici Baletske škole Dimitrije Parlić iz Pančeva

     

     

    24.9.

     

    11.00 Savremena igra i kreativne industrije - predavanje

    Aja Jung, direktorka Beogradskog festivala igre i Nacionalne fondacije za umetničku igru

     

    13.00-14.00 Otvoreni čas savremene igre za decu iz Niša (uzrast od 8-14 godina)

     

    14.00-15.00 Otvoreni čas savremene igre za decu iz Niša (uzrast od 14-18 godina)

     

    16.00 Časovi igre za odrasle i napredne - predstava

    koreograf: Staša Zurovac (Hrvatska)

     

    18.00 Snimak predstave 14. Beogradskog festivala igre

    Kompanija Introdans | Arnem

    U spomen, Sidi Larbi Šerkauji

    Nigde, Dimitris Papajoanu

    Kantata, Mauro Bigonceti

     

    20.00 Snimak predstave 14. Beogradskog festivala igre

    Balet Hispaniko | Njujork

    Prava linija, Anabel Lopez Očoa

    Sahranite me uspravno, Ramon Ulje

    Klub Havana, Pedro Ruiz

     

    organizacija: Nacionalna fondacija za umetničku igru i Beogradski festival igre, uz podršku Fondacije Art Mentor iz Lucerna i Ministarstva državne uprave i lokalne samouprave Republike Srbije

    http://www.nationalfoundation4dance.com

    Zavod za proučavanje kulturnog razvitka, Beograd

    Dani evropske baštine

    BORIS ERG: TRAG U VODI - izložba fotografija

    Na otvaranju će govoriti dr Vuk Vukićević, direktor Zavoda, i Dejan Zagorac, istraživač Zavoda

    http://zaprokul.org.rs

    Festivalski centar Bitefa, Andrićev venac 2, Beograd

    Predstavljanje knjige KULTURNA DIPLOMATIJA: UMETNOST, FESTIVALI I GEOPOLITIKA, u okviru 51. Bitefa

    Učsetvuju: umetnički direktor Bitefa Ivan Medenica, književnica Vida Ognjenović, Dimitrije Tadić - Desk Kreativna Evropa Srbija i urednica prof. dr Milena Dragićević Šešić

    Knjiga “Kulturna diplomatija: Umetnost, festivali i geopolitika”, u izdanju Deska Kreativna Evropa Srbija i Fakulteta dramskih umetnosti u Beogradu, pruža sveobuhvatan uvid u istorijske i savremene aspekte međukulturnih susreta i kulturne razmene, uzimajući Bitef kao polazište za promišljanje uloge festivala u kontekstu kulturne diplomatije i geopolitike.

    http://festival.bitef.rs

    CoFestival 2017 - mednarodni festival sodobnega plesa (16-24.9.2017.) Ljubljana

     

    Projektni prostor DUM

    16:00-18:00 Jana Jevtović in Célina Larrèrović: Koreografija, BABY! Slava materinstvu / Choreography, BABY: Hail Mammary (2017, )

    Koncept/Concept: Jana Jevtović, Célina Larrèrović

    Izvajalci/With and by: Jana Jevtović, Iljas Grabarac Jevtović, Célina Larrèrović, Mahault Vernerey, in posebni gosti/and special guests

    Oblikovanje svetlobe/Lighting Design: Zoran Grabarac

    Produkcija/Production: Nomad Dance Academy Slovenia, Jana Jevtović, Célina Larrèrović

    choregraphiebaby.blogspot.mk

    FB dogodek>

    brezplačno

     

    Moderna galerija - avditorij

    18:00-20:00 Andreja Rauch Podrzavnik: TRAJANJE - MINEVANJE / LASTINGS - PASSINGS - galerijska uprizoritev

     

    Kino Šiška, Zgornje preddverje

    Bojana Cvejić, Lennart Laberenz: VOJNA Yvonne Rainer / Yvonne Rainer’s WAR - instalacija (18-24.9.2017.)

    FB dogodek>

    http://www.cofestival.si

    4. Festival savremenog plesa i performansa ZVRK 2017 (20.9.-1.10.2017.) Mostar/Sarajevo/Banja Luka

     

    Mostar (20-25.9.2017.)

    Kriva ćuprija, Stari Grad

    16:00 Sabiha Kapetanović (BiH): No other place to belong, but to yourself - performans

     

    Polazna tačka: Kriva ćuprija, Stari grad 

    17:00-19:00 Mostar. Dancewalk - plesni maraton kroz grad

    koreograf i vodič: Foowfa d’Immobilité (Švicarska)

    https://zvrkart.com

    Muzej Jugoslovenske kinoteke, Beograd

    Velikani svetskog filma: ROBERT MIČAM / ROBERT MITCHUM (22-25.9.2017.)

     

    22.9.

     

    17:00 KRVAVI MESEC (SAD, 1948)

    Blood on the Moon

    ul: Robert Mičam (Robert Mitchum), Rober Preston (Robert Preston)

    r: Robert Vajs (Robert Wise)

     

    19:00 RODEO (SAD, 1952)

    The Lusty Men

    ul: Suzan Hejvord (Susan Hayward), Robert Mičam (Robert Mitchum)

    r: Nikolas Rej (Nicholas Ray)

     

    21:00 NOĆ LOVCA (SAD, 1955)

    The Night of the Hunter

    ul: Robert Mičam (Robert Mitchum), Šeli Vinters (Shelley Winters)

    r: Čarls Loton (Charles Laughton)

     

     

    23.9.

     

    17:00 MAMAC ZA UBICU (SAD 1962)

    Cape Fear

    ul: Gregori Pek (Gregory Peck), Robert Mičam (Robert Mitchum)

    r: Dž. Li Tomson (J. Lee Thompson)

     

    19:00 DOBRI MOMCI I LOŠI MOMCI (SAD, 1969)

    The Good Guys and the Bad Guys

    ul: Robert Mičam (Robert Mitchum), Džordž Kenedi (George Kennedy)

    r: Bert Kenedi (Burt Kennedy)

     

    21:00 NE KAO STRANAC (SAD, 1955)

    Not as a Stranger

    ul: Robert Mičam (Robert Mitchum), Olivija de Hevilend (Olivia de Havilland)

    r: Stenli Krejmer (Stanley Kramer)

     

     

    24.9.

     

    17:00 ŽRTVOVANI (SAD, 1972)

    The Wrath of God

    ul: Robert Mičam (Robert Mitchum), Frenk Lanđela (Frank Langella)

    r: Ralf Nelson (Ralph Nelson)

     

    19:00 UBISTVO U AMSTERDAMU (SAD, 1978)

    The Amsterdam Kill

    ul: Robert Mičam (Robert Mitchum), Ričard Igan (Richard Egan)

    r: Robert Klous (Robert Clouse)

     

    21:00 KUĆA NA BRDU (SAD, 1960)

    Home from the Hill

    ul: Robert Mičam (Robert Mitchum), Eleonor Parker (Eleanor Parker)

    r: Vinsent Mineli (Vincente Minnelli)

     

     

    25.9.

     

    17:00 PONOĆNI UBICA (SRN, 1980)

    Nightkill

    ul: Robert Mičam (Robert Mitchum), Džeklin Smit (Jaclyn Smith)

    r: Ted Post (Ted Post)

     

    19:00 TRAGOVI UCENE (VB/SAD, 1978)

    The Big Sleep

    ul: Robert Mičam (Robert Mitchum), Sara Majls (Sarah Miles)

    r: Majkl Viner (Michael Winner)

     

    21:00 POSLEDNJI TAJKUN (SAD, 1976)

    The Last Tycoon

    ul: Robert de Niro (Robert de Niro), Robert Mičam (Robert Mitchum)

    r: Elija Kazan (Elia Kazan)

    http://www.kinoteka.org.rs

    15. Internacionalni filmski festival UHVATI FILM (18-24.9.2017.) Novi Sad

    Program je OVDE

    http://uhvatifilm.org

    Magacin u Kraljevića Marka, Beograd

    Ostavinska galerija, Kraljevića Marka 8, Beograd

    Rajan Štraser (Ryan Strasser) - Atlantida je sranje / Atlantis Sucked (21-24.9.2017)

    Serija ekspresivnih narativa. Zajednička tema su objekti ili figure umršene u scenu. Akcija u ovim situacijama najčešće je fokusirana na humorističko-voajerističku priču - "Šta da se ovo događa?".

    Rajan Štraser je američki vizuelni i grafički umetnik. Trenutno živi u BiH.

    Fb event

    https://www.facebook.com/ostavinska/

    Studentski centar, Zagreb

    7. GANZ NOVI FESTIVAL - međunarodni festival razvojnog kazališta (21-24.9.2017.)

     

    Atrij &TD

    17.00-20.00 Iva Peručić & Maja Subotić: ATRIJ JE VRT JE POZORNICA JE ATRIJ - radionica

     

    21:30 (THE) LESSER MEN - koncertna promocija albuma

     

    23.00 Alexander Roberts & Ásrún Magnúsdóttir: DANCEOKE - plesaona

     

    MM centar
    19.00 ZAGREB GREEN FILM FEST

     

    Polukružna &TD

    20.00 Pablo Castilla, Niko Hafkenscheid, Hedvig Biong: SYDEN - kazalište + opera

    besplatno

    http://sczg.unizg.hr/kultura

    17. Međunarodni književni susreti CUM GRANO SALIS (20-23.9.2017.) Tuzla

     

    JU Međunarodna galerija portreta

    17.00 Dijala Hasanbegović: NEĆE BITI DJECE ZA RAT - promocija zbirke pjesama

     

    18.30 Jagoda Iličić: KAKO PREŽIVJETI SMAK SVIJETA - promocija romana

     

    20.00 Hadžem Hajdarević: GDJE SI TI OVIH GODINA - predstavljanje romana

    http://grad.tuzla.ba/manifestacije/cum-grano-salis

    10. Leskovački internacionalni festival filmske režije - LIFFE (19-23.9.2017.) Leskovac

     

    Leskovački Kulturni centar

    17.00 ZDRAVI LJUDI ZA RAZONODU (15 min)

    režija: Karpo Godina

     

    18.00 DRAGAN GAGA NIKOLIĆ - GOSPODIN MANGUP - promocija knjige

    priredila: Radmila Stanković

    učestvuju: Tihomir Stanić, glumac i Radmila Stanković

     

    19.00 ZG80 (Hrvatska, 90 min)

    režija: Igor Šeregi

     

    21.00 SLEPI PUTNIK NA BRODU LUDAKA (Srbija, 103 min)

    režija: Goran Marković

     

    23.00 Studentski filmovi iz: SLOVENIJE I HRVATSKE

     

     

    Narodno pozorište

    19.15 ŽABA (Bosna i Hercegovina, 78 min) - srpska premijera

    režija: Emir Jukić

    21.15 NIGDE (Srbija, 90 min)

    režija: Predrag Velinović

    http://www.lkc.org.rs

    Muzej savremene umetnosti Vojvodine, Dunavska 35, Novi Sad

    21. Međunarodni video festival VIDEOMEDEJA (22-24.9.2017.)

    Program je OVDE

    http://videomedeja.org

    Jugoslovenska kinoteka, Beograd

    FESTIVAL ITALIJANSKOG FILMA (16-24.9.2017.)

     

    Italijanski Klasici

     

    18:00 OBIČNO NEPOZNATI LOPOVI / I SOLITI IGNOTI (IT, 1958)

    režija: Mario Moničeli (Mario Monicelli)

     

    20:30 GRAĐANIN MALI, SASVIM MALI / UN BORGHESE PICCOLO PICCOLO (IT, 1977)

    režija: Mario Moničeli (Mario Monicelli)

    http://www.kinoteka.org.rs

    Crnogorska umjetnička galerija Miodrag Dado Đurić, Cetinje

    DRUGARICE - ŽENSKI POKRET U CRNOJ GORI 1943-1953 - izložba

    autorke izložbe: Nataša Nelević i Natalija Vujošević

    istoričar konsultant: Miloš Vukanović

    https://www.facebook.com/CSUCG

    51. BITEF - Nove pozorišne tendencije: EPIC TRIP (22-30.9.2017.) Beograd

     

    22.9.

    prostor će biti naknadno objavljen

    Prolog

    18:00 Forsd Enterteinment: KVIZULA! (6h)

    Forsd Enterteinment, Šefild, Velika Britanija

    režija:Tim Ečels

     

    23/24.9.

    Sava Centar

    18:00 SVEČANO OTVARANJE

    Jeron Olislahers, Jan Fabr: OLIMP (24h) - u slavu kulta tragedije - predstava od 24 sata

    Trublejn/Jan Fabr, Antverpen, Belgija

    koncept, režija i scenografija: Jan Fabr

     

    25.9.

    Jugoslovensko dramsko pozorište/Scena „Ljuba Tadić“

    20:00 Kolektivno autorstvo: BIBLIJA, PRVI POKUŠAJ

    Slovensko narodno gledališče, Drama, Ljubljana, Slovenija

    režija: Jernej Lorenci

     

    26/27.9.

    Narodno pozorište u Beogradu/Scena „Raša Plaović“ i Bitef teatar

    20:00 CARSTVO NEBESKO (radni naslov)

    Narodno pozorište u Beogradu i Bitef teatar, Beograd, Srbija

    režija: Jernej Lorenci

     

    28.9.

    prostor će biti naknadno objavljen

    20:00 Orhan Pamuk: SNEG (1h45’)

    Talijateatar Hamburg, Nemačka

    režija: Ersan Mondtag

     

    29.9.

    Atelje 212/Scena „Mira Trailović“

    20:00 Amir Reza Kuhestani: (SA)SLUŠANJE (1h10’)

    Pozorišna kompanija Mehr, Teheran, Iran

    režija: Amir Reza Kuhestani

     

    30.9.

    Narodno pozorište u Beogradu

    18:00/20:00 Ersan Mondtag, Olga Bah: ISTREBLJENJE (1h30’)

    Koncertteatar, Bern, Švajcarska

    koncept i režija: Ersan Mondtag

    http://www.bitef.rs

    Narodni muzej Kikinda, Trg Srpskih Dobrovoljaca 21, Kikinda

    dr MILORAD STEPANOV (1960, Kikinda): NASLEĐE RAVNICE - izložba slika (22.9.-30.10.2017.)

    http://www.muzejkikinda.com

    Kolarčeva zadužbina, Beograd

    18.30 KUĆA KRELJEVOG NAMESNIKA (Velika Britanija/Indija, 2017, 106 min) - igrani film

    režija: Gurinder Čada

    https://www.youtube.com/watch?v=id_ZyNdvXKQ

     

    20.30 ŠTEFAN CVAJG - ZBOGOM EVROPI (Austrija/Nmačka/Fancuska, 2016, 106 min) - igrani film

    režija: Marija Šreder

    https://www.youtube.com/watch?v=jPxz2OQeDh0

    http://www.kolarac.rs

    Kulturni centar Novog Sada

    American Corner Novi Sad, Petra Drapšina 3, Novi Sad

    ROCK GUTENBERG - LITERATURA O ROKENROLU I POPULARNOJ MUZICI

    Korene R&R istražiće Grejl Marcus u knjigama Mystery Train: Images of America in Rock 'N' Roll Music (1975) i Lipstick Traces: A Secret History of the Twentieth Century (1989). Simon Firth će 1978. objaviti The Sociology of Rock, a Barry Miles 2010. London Calling: A Countercultural History of London Since 1945.

    http://www.americancorners.rs

    Kino Tuškanac, Tuškanac 1, Zagreb

    19.00/21.00 VJERNI LESI (Hrvatska, 2017) - premijera dokumentarnog filma

    r: Hrvoje Podobnik

    http://kinotuskanac.hr

    Narodni muzej Pančevo, Trg kralja Petra I br. 7, Pančevo

    ROBERT HAMERŠTIL (1933, Vršac): PRIČE U SLICI - POTRAGA ZA IDENTITETOM - izložba slika

    Izložbu će otvoriti austrijski ambasador dr Johanes Ajgner

    http://www.muzejpancevo.rs

    https://www.facebook.com/muzej.pancevo

    KC Mladost Futog, Cara Lazara 42, Futog

    MARIJA TOŠKOVIĆ (1980, Beograd): PLIME - izložba (22.9.-6.10.2017.)

    Izložbu će otvoriti član Saveta Galerija Milan Stepanov

    U muzičkom delu programa nastupiće flautistkinja Milana Stanić Zuber

    https://www.facebook.com/kicmladost.futog

    Kulturni centar Novog Sada

    BALKANSKI RATOVI, POBEDE IZ PROŠLOSTI PRIMER ZA BUDUĆNOST - tribina

    autor i predavač: msr Srđan Graovac, istoričar

    http://www.kcns.org.rs

    Savremena galerija Subotica, Park Ferenca Rajhla 5, Subotica

    SAŠA TKAČENKO (1979, Majdanpek): OH YEAH… OH YEAH… - izložba (22.9.-21.10.2017.)

    kustos izložbe: Nela Tonković, istoričarka umetnosti

    autor vizuelnog identiteta izložbe i dizajna kataloga: Saša Tkačenko

    tekst u katalogu: Miloš Zec, istoričar umetnosti

    https://sgsu.org.rs

    MIKK, Murska Sobota

    Grajsko dvorišče Murska Sobota

    MIKK21: ŽE PA NIKKA? (22/23.9.2017.)

     

    22.9.

    MRKEČI ZVOKI (Slo)

    https://www.youtube.com/watch?v=4lW91-5SirM
    BEATMYTH (Slo)

    https://www.youtube.com/watch?v=rMvS4QAWQ6c
    EDO MAAJKA & BEND (BiH)

    https://www.youtube.com/watch?v=R2yM3R1L-n8
    ULE NAKOVA (Slo) - after

    https://soundcloud.com/ulenakova-mixes  

     

    23.9.

    INHIBIS (Slo)

    https://www.youtube.com/watch?v=tSPhOOTXA40
    ŽEN (Cro)

    https://www.youtube.com/watch?v=7emRo5U4nd8
    REPETITOR (Srb)

    https://www.youtube.com/watch?v=OST9Uynjm3E
    MADAMDUB & SELYAK (Slo) - after

    https://www.youtube.com/playlist?list=PLDC434092D4D92DA6

    8/5€

    http://www.mikk.si

    Kulturni centar Zrenjanina

    KAKO OSEĆANJIMA IZLEČITI SVOJE TELO - predavanje

    predavač: prim. dr med. Boro M. Vujasin

    https://www.kczr.org

    8. PHOTORI 2017 - festival fotografije (20-26.9.2017.) Rijeka

     

    Galerija Garbas

    ZVONIMIR TANOCKI - izložba fotografija dobitnika Grand Prix nagrade na natječaju Treći element 2016. godine

    http://photori.org/photori

    Muzej moderne i suvremene umjetnosti @ bivša tvornica Rikard Benčić, Rijeka

    TOMISLAV GOTOVAC: ANTICIPATOR KRIZA - KUDA IDEMO NE PITAJTE / ANTICIPATOR OF THE CRISIS - WHERE DO WE GO DO NOT ASK - retrospektivna izložba (22.9.-26.11.2017.)

    http://www.galerie-stock.net/en/exhibitions/preview/963-tomislav-gotovac...

     

    22.9.

     

    Muzej moderne i suvremene umjetnosti@Dolac

    DOPUST - Dani otvorenog performansa Rijeka (22-25.9.2017.)

    selektor: Marko Marković

    partneri: MUMOK, Beč, Galerie Michaela Stock, Beč, MMSU, Rijeka

     

    19:00 Milo Moiré (DE): CECI N’ EST PAS UNE FEMME NUE - akcija u javnom prostoru od stare do nove lokacije Muzeja

     

    20:00-23:00 Lala Nomada (MEX) - performans u trajanju

     

    Muzej moderne i suvremene umjetnosti @ bivša tvornica Rikard Benčić, Rijeka

    20.00 TOMISLAV GOTOVAC: ANTICIPATOR KRIZA - KUDA IDEMO NE PITAJTE / ANTICIPATOR OF THE CRISIS - WHERE DO WE GO DO NOT ASK - retrospektivna izložba (22.9.-26.11.2017.)

    http://www.galerie-stock.net/en/exhibitions/preview/963-tomislav-gotovac-retrospective

     

     

    23.9.

     

    MMSU @ ex Benčić

    17:00 Tomislav Gotovac: ANTICIPATOR KRIZA - promocija knjige

    sudionici: Suzana Marjanić, Diana Nenadić, Ksenija Orelj, Boris Ružić, Darko Šimičić, Nataša Šuković, Miško Šuvaković, Janka Vukmir

     

    19:00 MILO MOIRÉ (DE): THE PLOPEGG PAINTING PERFORMANCE - performans

     

    Art-kino Croatia

    20:00 Filmski program

    TOMISLAV GOTOVAC: JA SAM NEVIN!

    uvod: Diana Nenadić, selektorica

    IDENTITY NUMBER, 2001

    PLASTIČNI ISUS, 1972

    scenarij, režija, montaža: Lazar Stojanović

     

     

    24.9.

     

    MMSU @ ex Benčić

    17:00-19:00 Karl Salzman (A): ALLE MENSCHEN WERDEN BRÜDER - akcija u javnom prostoru

     

    19:00 Branko Cerovac, kustos i povjesničar umjetnosti: RI - SEGMENT UMJETNOSTI U TAMI 1977-2017. - predavanje

     

    Art-kino Croatia

    21:00 Eva Badura Triska, kustosica MUMOK-a (A): UVOD U AKCIONIZAM

    projekcije radova Tomislava Gotovca, Güntera Brusa (A), Hermanna Nitscha (A), Otta Muehla (A)

     

     

    25.9.

     

    MMSU @ ex Benčić

    17:00-21:00 Miran Mohar i Andrej Savski (SI): IRWIN - NSK Passport Office, Rijeka, 2017.

     

     

    26.9.

     

    18:00 Strukturalne varijacije (70’)

    uvod u filmove: Marija Katalinić i Boris Ružić, Kako vidjeti Gotovčev ‘film’?

    TOMISLAV GOTOVAC, 1996.

    PRIJE PODNE JEDNOG FAUNA, 1963.

    PRAVAC (STEVENS-DUKE), 1964.

    PLAVI JAHAČ (GODARD-ART), 1964.

    KRUŽNICA (JUTKEVIČ-COUNT), 1964.

    KUDA IDEMO NE PITAJTE, 1966.

    M, 1970.

     

     

    3.10.

     

    18:00 Posvete iz Krajiške 29 (78’)

    OSJEĆAM SE DOBRO, 1966.

    S, 1966.

    29, 1967.

    T, 1969.

    ALAMO, 1969.

    LE SAMOURAÏ, 2011.

    scenarij, režija: Ivan Faktor

     

     

    6.10.

     

    Galerija SKC @ Klub Palach

    20.00 D-DAY / POLAZIŠTE: GOTOVAC - studentska izložba (6-15.10.2017.) s polazištem u umjetničkoj praksi Tomislava Gotovca

     

     

    11.10./22.11.

     

    19.00 Vodstvo kroz izložbu: kustosice izložbe Ksenija Orelj i Nataša Šuković

     

     

    17.10.

     

    18:00 Performance 1

    PERFORMER PRIJE PERFORMANSA (60’)

    uvod u filmove: Hrvoje Turković

    VERTIKALE, 1964.

    scenarij, režija, montaža: Ljubiša Grlić

    DONEKLE, 1965.

    režija: Ljubiša Grlić

    GROZDANA, 1966.

    režija: Ljubiša Grlić

    KAP PO KAP DO ZDRAVE KOSE, 1966.

    režija, kamera, montaža: Ivo Lukas

    FOKUS, 1967.

    scenarij, režija, kamera, montaža: Ivan Martinac

    POSLIJEPODNE (PUŠKA), 1968.

    scenarij, režija: Lordan Zafranović

     

     

    18.10./15.11.

     

    19.00 Vodstvo kroz izložbu: kustosica Kora Girin

     

     

    25.10./8.11.

     

    12:00 Vodstvo kroz izložbu: viša muzejska pedagoginja Milica Đilas

     

     

    31.10.

     

    17:00 Vodstvo kroz izložbu: Suzana Marjanić, etnologinja i Marina Tkalčić, muzeologinja, ‘Sam svoj pas’ ili o Tomovim zoometaforama u kontekstu političke kuhinje

     

    18:00 Performance 2:

    ZAGREB, VOLIM TE! (77’)

    STRAŽA NA RAJNI, 2000.

    RUBIKON, 2000.-2001.

    režija: Željko Radivoj

    CESAR FRANCK - WOLF VOSTELL, 2005.

    PRILAGOĐAVANJE OBJEKTIMA NA TRGU MARŠALA TITA - TRG MARŠALA TITA VOLIM TE!, 1997.

    OD JUTRA DO MRAKA, 2005.

    scenarij, režija: Dražen Žarković

     

     

    14.11.

     

    17:00 Vodstvo kroz izložbu: Suzana Marjanić, etnologinja i Marina Tkalčić, muzeologinja, ‘Sam svoj pas’ ili o Tomovim zoometaforama u kontekstu političke kuhinje

     

    18:00 Glenn Miller Movies (71’)

    GLENN MILLER I (SREDNJOŠKOLSKO IGRALIŠTE I), 1977.

    GLENN MILLER 2000., 2000.

     

     

    21.11.

     

    14:00 Vodstvo kroz izložbu: Darko Šimičić, voditelj Instituta Tomislav Gotovac

     

    18:00 Ready-Made osjećaji (74’)

    uvod u filmove: Darko Šimičić, Ready-made filmovi - Uputstvo za upotrebu

    OSJEĆAJ - JEDAN (inserti iz filma Mladić s trubom Michaela Curtiza), 2000.

    OSJEĆAJ - DVA (inserti iz filma Mladić s trubom Michaela Curtiza), 2000.

    OSJEĆAJ - TRI (inserti iz filma Izgubljeni izlet Billyja Wildera), 2000.

    OSJEĆAJ - ČETIRI (inserti iz filma Mladić s trubom Michaela Curtiza), 2000.

    OSJEĆAJ - PET (inserti iz filma Mladić s trubom Michaela Curtiza), 2000.

    OSJEĆAJ - ŠEST, 2000.

    OSJEĆAJ - SEDAM, 2000.

    OSJEĆAJ - OSAM (inserti iz filma Panika na ulicama Elije Kazan), 2004.

    OSJEĆAJ - DEVET (inserti iz filma Div Georgea Stevensa), 2004.

    GLENN MILLER ILI KAKO JE U.S.A. POBIJEDILA EUROPU (inserti iz filma Priča o Glennu Milleru Anthonyja Manna), 2004.

    SJEĆANJE NA HOAGY CARMICHAELA (inserti iz filmova Imati i nemati Howarda Hawksa i Najbolje godine našeg života Williama Wylera), 2000.

    MJESTO POD SUNCEM (inserti iz filma Mjesto pod suncem Georgea Stevensa), 2000.

    MJESTO POD SUNCEM - DVA (inserti iz filma Mjesto pod suncem Georgea Stevensa), 2000.

    MJESTO POD SUNCEM - TRI (inserti iz filma Mjesto pod suncem Georgea Stevensa), 2000.

    http://www.mmsu.hr

    Biblioteka grada Beograda

    Rastko Kostić: PAD ARKONE ILI SUMRAK SLOVENSKOG PAGANIZMA - predstavljanje knjige

    učestvuju: Zvonimir Kostić, Stanko Trifunović, Aleksandar Uzelac i autor

    http://www.bgb.rs

    Dom kulture Studentski grad, Beograd

    19.00/21.00 IGLA ISPOD PRAGA (Crna Gora, 2016, 100’)

    r: Ivan Marinović

    ul: Nikola Ristanovski, Ljubomir Bandović, Leon Lučev

    http://www.dksg.rs

    Galerija ULUS, Beograd

    DANIELA KNEŽEVIĆ (Sofija) - izložba (22.9.-6.10.2017.)

    http://www.ulus.rs

    CZKD, Beograd

    DESNICA O ŽENAMA I ŽENE NA DESNICI: REGIONALNI PRISTUP - tribina

    Šta hoće žene na desnici? - film

    sagovornice: Nataša Bijelić, CeSi - Centar za edukaciju,savjetovanje i istraživanje, Zagreb, Irena Cvetkovik, Koalicija za seksualna i zdravstena prava marginalizovanih zajednica, Skoplje, Gorana Mlinarević, aktivistica, Sarajevo, Izabela Kisić, Helsinški odbor za ljudska prava, Beograd

    moderatorka: Nađa Duhaček, Centar za ženske studije, Beograd
    organizacija: Centar za ženske studije i ForumZFD

    http://www.czkd.org

    Slovensko narodno gledališče Drama Ljubljana, Erjavčeva 1, Ljubljana

    Ivan Cankar: HLAPCI - predpremiera

    Režiser: Janez Pipan

    Avtor priredbe: Janez Pipan

    Dramaturginja: Mojca Kranjc

    Scenografinja: Sanja Jurca Avcı

    Kostumograf: Leo Kulaš

    Skladatelj: Aldo Kumar

    Oblikovalec luči: Andrej Hajdinjak

    Lektor: Jože Faganel

    Koreograf: Sebastjan Starič

    Asistent režiserja: Luka Marcen

    Asistentka kostumografa: Lara Kulaš

    Asistentka dramaturginje (študijsko): Jasna Pintarič

    Igrajo: Jernej Šugman, Tadej Toš, Marko Mandić, Bojan Emeršič, Jurij Zrnec, Nina Ivanišin, Pia Zemljič, Barbara Cerar, Boris Mihalj, Urban Kuntarič, Valter Dragan, Doroteja Nadrah, Blaž Popovski, Petra Govc, Aljaž Jovanović, Iva Babić, Rok Prašnikar, Rok Vihar, Vanja Plut, Matic Valič, Sara Dirnbek, Timon Šturbej, Veronika Drolc, Gorazd Logar, Zvezdana Mlakar, Matija Rozman, Vojko Zidar, Barbara Žefran

    http://www.drama.si

    Le studio, Poenkareova 26, Beograd

    TOM WAITS’ WOYZECK

    tekst: GEORG BIHNER
    muzika i songovi: Tom Vejts & Ketlin Brenan
    režija i dizajn svetla: Žan-Batist Demarinji
    scenografija i video dizajn: Sanja Maljković
    muzička režija: Nikola Krstić / Rain Dogs
    kostim: Marija Tavčar
    asistent scenografa: Ivan Tibu
    publicity: Aida Alilović
    vizuelni identitet: Sanja Karić
    glumci i muzičari: Jovana Kala Božić, Nebojša Čavić, Nikola Krstić, Aleksandar Miša Mraović, Nina Mrđa, Маrko Radosavljević, Stevan Stančević, Aleksandar Stanković, Branko Stanišić, Nenad Vasić, Aleksandar Vujošević

    http://lestudio.rs

    Dom omladine Beograda

    FRANČESKO SANTUČI (FRANCESCO SANTUCCI) & Big Bend RTS - koncert

    organizacija: Radio televizija Srbije i Dom omladine Beograda
    https://www.youtube.com/watch?v=dqIYcj8qyzo

    500 din

    http://www.domomladine.org

    Slovensko narodno gledališče Drama Ljubljana, Erjavčeva 1, Ljubljana

    Anton Tomaž Linhart: ŽUPANOVA MICKA - premiera

    Režiser: Luka Martin Škof

    Dramaturg in lektor: Arko

    Scenograf: Miha Horvat sonda4

    Kostumografinja: Urška Recer

    Oblikovalec zvoka in glasbe: Ivan Mijačević

    Oblikovalci svetlobe: Vlado Glavan, Luka Martin Škof, Miha Horvat sonda4

    Igrajo: Klemen Slakonja, Saša Pavlin Stošić, Rok Kravanja, Uroš Fürst, Nina Valič, Klemen Janežič, Janez Škof

    http://www.drama.si

    Sala Niškog simfonijskog orkestra, Niš

    8. Muzički festival CONSTANTINUS (22-24.9.2017.)

     

    22.9.

    20:00 IGOR ALEKSIĆ (violina) i BOJAN MLADENOVIĆ (Klavir)

    21:00 KLAVIRSKI KVINTET ALTRO SENSO

     

    23.9.

    18:00 VERONIKA MONA BOGIĆ (violina) i BISERKA MAROVIĆ (klavir)

    21:00 Džez sastav MISTY

     

    24.9.

    18:00 VLADIMIR AĆIMOVIĆ (klavir)

    21:00 Džez sastav NaissBlue

    https://www.facebook.com/ConstantinusFest

    5. Festival svjetla VISUALIA 2017 (21-23.9.2017.) Pula

    PROGRAM

    http://festival-visualia.com

    47. VARAŽDINSKE BAROKNE VEČERI (22.9.-2.10.2017.)

    22.9.

    Katedrala
    20.00 Svečano otvorenje
    PURCELL ZBOR & ORFEJ ORKESTAR
    dirigent: György Vashegyi
    pogram: J.S.Bach: Kantate (izbor), Magnificat, G.F.Handel: Zadok the Priest

    Trški Vrh
    TRIO D ORO (u suradnji s radionicom Heferer)

    23.9.

    Dvorac Trakošćan, Viteška dvorana
    11.00 Koncert uz baroknu kavu
    ANSAMBL MARQUISE

    Katedrala
    19.00 XAVER VARNUS & BALÁZS BARNKOPF - orgulje & glumci HNK u Varaždinu - glazbeno - scenska sinteza mađarske književnosti i Bachovih djela
    program: Glazbeno - književna večer: J.S. Bach i János Pilinszky: Čovjek je ovdje nedostatan za ljubav

    Kapela obitelji Erdody
    21.00 ANSAMBL RESPONSORIUM: HRVATSKA GLAZBENA BAŠTINA
    program: Tomaso Cecchini: Integralna verzija zbirke Madrigali et canzonette a tre voci (1617.) uz promociju CD-a

    Lepoglava
    TRIO D ORO

    Novi Marof
    ANSAMBL MARQUISE

    24.9.

    Galerija Sermage
    11.00 Koncert uz baroknu kavu
    ANSAMBL MARQUISE

    Katedrala
    20.00 ZBOR I ORKESTAR PANONSKE FILHARMONIJE
    program: Cl. Monteverdi: Laudate Dominum-Psalam 117; G.Ph. Telemann: Suita u D-duru TWV 55:D18; Pál Esterházy (1635.-1713.): Harmonia Caelestis

    Križevci
    ANSAMBL MARQUISE

    Varaždinske Toplice
    TRIO D ORO

    25.9.

    Franjevačka crkva
    19.30 BAROKNI BRASS ANSAMBL SONATORES PANNONIAE
    umjetničko vodstvo: Borsόdy Lászlό

    Stari grad Varaždin, Kapela obitelji Erdody
    21.00 Koncert pod svijećama
    ISTVÁN KÓNYA - lutnja

    26.9.

    Crkva Sv. Nikole
    20.00 VARAŽDINSKI KOMORNI ORKESTAR
    gosti solisti: Zoran Dukić - gitara, Petrit Çeku - gitara i umjetničko vodstvo, Maroje Brčić - gitara, Tvrtko Sarić - gitara
    program: A.Vivaldi, J.S.Bach

    Belec
    ISTVÁN KÓNYA - lutnja

    27.9.

    Crkva Sv. Nikole
    20.00 BAROKNI ORKESTAR SAVARIA
    umjetničko vodstvo: Pál Németh
    program: A. Caldara: Oratorij - Sveti Stjepan, prvi kralj Ugarske (Szent István, Magyarország első királya)

    28.9.

    Katedrala
    19.00 Svečani koncert u povodu 20 godina osnivanja Varaždinske biskupije
    HRVATSKI BAROKNI ANSAMBL & KATEDRALNI ZBOR CHORUS ANGELICUS
    program: Cl.Monteverdi: "Vespro della Beata Vergine"

    Krapina
    ANSAMBL MUSICA PROFANA

    29.9.

    Uršulinska crkva
    19.00 ANSAMBL MUSICA PROFANA
    umjetničko vodstvo: Judit Andrejszki

    Stari grad Varaždin, Kapela obitelji Erdody
    21.00 Hrvatska glazbena baština
    PROJEKT LAZARUS
    program: "Brevis et facilis psalmorum" D.Nembri, I.Šibenčanin, V.Jelić, I.Lukačić

    Gornji Kneginec
    NONET DONUM

    30.9.

    Dvorac Trakošćan, Viteška dvorana
    11.00 Koncert uz baroknu kavu
    HRVATSKI BAROKNI ANSAMBL
    umjetničko vodstvo: Laura Vadjon

    VKD Glazbene škole Varaždin, Palača Erdody
    19.00 ANSAMBL CAPELLA ZRINIANA & SOLISTI
    program: "La Ribellione di Ungheria"

    Crkva Sv.Florijana
    21.00 In memoriam mons. Ivanu Godini
    NONET DONUM

    Ludbreg
    ANSAMBL MUSICA PROFANA

    1.10.

    Galerija Sermage
    11.00 Koncert uz baroknu kavu
    CAMERATA GARESTIN
    program: G.F.Handel: Njemačke arije

    Katedrala
    19.00 CAPELLA CRACOVIENSIS
    program: J.S.Bach, M.J.Zebrowski

    Prelog
    ANSAMBL MUSICA PROFANA

    2.10.

    Gradska vijećnica
    19.00 SVEČANA DODJELA NAGRADA

    Katedrala
    20.00 KONCERT NAGRAĐIVANIH UČENIKA GLAZBENE ŠKOLE U VARAŽDINU
    gosti: učenici iz Zalaegerszega i Szombathelya
    VARAŽDINSKI KOMORNI ORKESTAR

    8.10.

    Katedrala
    18.00 SVEČANA MISA ZAHVALNICA
    NONET DONUM & ORKESTAR VARAŽDINSKE BISKUPIJE
    Orgulje i umjetničko vodstvo: Višeslav Jaklin

    http://www.vbv.hr

    Kulturni centar Pančeva, Vojvode Mišića 4, Pančevo

    15. World music festival ETHNO.COM (22/23.9.2017.)

     

    22.9.

     

    20.00 PJEVAČKA DRUŽINA SVETLANE SPAJIĆ i OLGE KRASOJEVIĆ: Svetlana Spajić - vokal, Dragana Tomić - vokal i kaval, Suzana Arsić - vokal, Marija Novaković - vokal, Olga Krasojević (specijalni gost) - vokal

     

    21.30 MY PEOPLE: Goran Milošević - vokal, perkusije, Dragan Ivanović - bas gitara, Predrag Manov - akustična gitara, električna gitara, buzuki, Aleksandar Jovanović - klavijature, Miloš Jakovljević - kaval

     

     

    23.9.

     

    20.00 TAMBURAŠKI ORKESTAR PANČEVA: Mihajlo Jović, Aleksandra Jović, Stefan Stajić, Danijel Pejčić, Sreten Jović, Mihajlo Obrenović, Milan Boroev, Ognjen Arbutina, Dejan Pejčić, Srdjan Antić

     

    21.30 LJUBOJNA: Vera Miloševska - vokal, Oliver Josifovski - bas, Igor Milevski - violina, Goran Dimitrovski - gitara, Najdo Šakirov - bubnjevi

    http://www.kulturnicentarpanceva.rs

    Kazalište KNAP, Ivanićgradska 41a, Zagreb

    Antonio Amurri: KAKO UBITI SUPRUGU ILI SUPRUGA BEZ SUVIŠNIH ZAŠTO (90 min) - pretpremijera

    redatelj: Boris Kovačević

    igraju: Iskra Jirsak, Petar Atanasoski

    http://www.knap.hr

    11. EPIDAURUS FESTIVAL (8-22.9.2017.) Cavtat

     

    Villa Banac

    Marin Držić: NOVELA OD STANCA, predstava povodom 450 obljetnice smrti marina Držića / 450 Anniversary of marin Držić's death
    Kazališna družina Kolarin (Croatia)
    režija/directed by Paolo Tišljarić
    igraju/cast: Vlaho: Darija Mikulandra Žanetić, Miho: Tajana Martić, Dživo Pešica: Jelica Čučević, Stanac: Ante Tonći Đurković, Koza: Aida Machiedo, Vile: Barbara Lončarić Lučić, Marija Hrtica, Marinka Metković, Ana Knez

    maskar: Petar Puljić

    http://www.epidaurusfestival.com

    Interdisciplinarna postaja Cirkulacija 2 | Tobačna Ljubljana, Ljubljana

    PETER RAUCH: PONAVLJANJE - samostojna skupinska razstava (19-30.9.2017.)

    produkcija: Trajekt - Zavod za prostorsko kulturo, Ljubljana
    koprodukcija: Cirkulacija 2

     

    HuXterlTronik ter v ločenem performensu prodorni ruski umetnik ::vtol:: (Dmitry Morozov) - dvojni zvočno-vizualni dogodek

    http://www.cirkulacija2.org

    Ulična galerija / Čavketov pasaž, Beograd

    ALEKSANDAR DIMITRIJEVIĆ (1977, Užice): SLIKE - izložba (22.9.-6.10.2017.)

    http://www.ulicnagalerija.rs

    FESTIVAL KVARNER 2017 (2.9.-3.12.2017.) Opatija

     

    Centar Gervais

    QUADRIGA CONSORT

    program: Our Most Loved Songs

    http://www.festivalkvarner.com

    Akademija 28, Nemanjina 28, Beograd

    SVETOZAR IGIĆ TRIO

    http://akademija28.com

    Tvornica kulture, Zagreb

    DEMOLITION GROUP (Slovenija)

    Zvezde
    Kaplja (2015)
    Ravno do dna | Perun
    Zlagano sunce
    Web | Facebook
    30/45 kn

    http://www.tvornicakulture.com

    CK13, Novi Sad

    NEPRIJATELJ PRELAZI ZEKU (Novi Sad) - koncertna promocija novog albuma S NAŠE STRANE ULICE (punk rock)

    gosti: TETRAPANK i KOLBAS

    http://ck13.org

    Terasa Centra za kulturu Kovin, Cara Lazara 85, Kovin

    BAS I STEGA: Marina Grujić (synth), Siniša Stupar (bubnjevi), Stevan Đorđević (bas), Dragan Vlajić Gale (gitara/saz/vokal)

    https://www.facebook.com/events/696745163848686/?active_tab=discussion

    besplatno

    http://www.kulturakovin.rs

    Hangar Bar, Izola

    GWYN ASHTON (Avstralia)

    3 eur

    https://www.napovednik.com

    Studentski kulturni centar, Beograd

    Bašta SKC-a

    HENDRIX DAY

    TEXAS FLOOD: Nenad Mr. Swagger Zlatanović - gitara i vokal, Vladimir Golubović - bubnjevi, Branislav Vukobratović - bas gitara

    + gosti

     

    Jimi Hendrix je iznenada preminuo 18. septembra 1970. godine. Njegova smrt svih ovih godina obavijena je velom misterije i predmet je mnogih teorija zavere. Ono što je neosporno i oko čega se svi slažu jeste činjenica da je on najveći rock gitarista i jedan od najznačajnijih muzičara 20-og veka. Njegovo delo je sa godinama daleko nadraslo broj albuma i pesama koje je za života objavio i danas stoji kao najveći spomenik vremenu u kome je nastalo i kao neiscrpna inspiracija i uzor mnogim savremenim muzičarima.

    600/800 din

    http://www.skc.org.rs

    Kino Šiška, Ljubljana

    8. obletnica Kina Šiška

    MATTER - hiphop

    https://www.youtube.com/watch?v=APx6fiGURxs

    https://www.youtube.com/watch?v=i2NlVQi9XUE

    PERSONS FROM PORLOCK - psihedelični rock

    https://www.youtube.com/watch?v=keZIsSV2YUc

    http://www.kinosiska.si

    Gala hala - AKC Metelkova, Ljubljana

    Letni vrt Gala hale
    JOEY CAPE’S ONE WEEKEND RECORD TOUR
    https://www.facebook.com/joeycape/?fref=mentions
    https://www.facebook.com/gimmegimmes/?fref=mentions
    https://www.facebook.com/Scorpios-145366025540475/?fref=mentions
    13/15 eur

    http://www.galahala.com

    Omladinski kulturni centar Palach, Kružna ulica 8, Rijeka

     

    21.30 DAW breaks (Rijeka)

    https://bingeaether.bandcamp.com/

     

    22.30 CLOCK DVA (UK)

    https://clockdva.bandcamp.com/

    https://www.facebook.com/Clock-DVA-57909220995/

    organizacija: Distune Promotion

    https://www.facebook.com/events/1308765095813495

    110/125/150 kn

    http://distune.org

    Grad, Beograd

    ACID PAULI

    http://www.gradbeograd.eu

    Podlaga, Sežana

    KLUBSKI MARATON 2017 (15.9.-3.11.2017.)

     

    7AM

    https://sevenamband.com
    https://www.facebook.com/7AMtheband

    NESESARI KAKALULU

    https://www.facebook.com/NeSeKaLU

    https://nesesarikakalulu.bandcamp.com

    https://www.youtube.com/watch?v=jxGcJ_EqR9Y

    http://radiostudent.si/klubskimaraton

Video
20.09.2017 | 23:42

VOĐENJE: Srba Travanov - Celuloid

Vođenje kroz izložbu Srbe Travanova “Celuloid”, održane u Galeriji Štab u Beogradu od 1. do 7. septembra 2017.