-
- 10:00 MUO u Slavoniji - Slavonija u MUO, OS
-
Muzej Slavonije Osijek, Trg Svetog Trojstva 6, Osijek
MUO U SLAVONIJI - SLAVONIJA U MUO - izložba iz četrnaest zbirki Muzeja za umjetnost i obrt Zagreb (20.4.2023.-20.4.2024.)
autor koncepta izložbe: Miroslav Gašparović ravnatelj Muzeja za umjetnost i obrt
kustosice izložbe: dr. sc. Marina Bagarić i Adriana Belay
autori/ce izložbenih dionica i tekstova o zbirkama: dr. sc. Antonia Došen, Miroslav Gašparović, Dunja Nekić, dr. sc. Iva Prosoli, Koraljka Vlajo, Antonija Dejanović, Jasmina Fučkan, dr. sc. Vesna Lovrić Plantić, Andrea Klobučar, dr. sc. Arijana Koprčina, dr. sc. Marina Bagarić, Sandra Kandučar i dr. sc. Vanja Brdar Mustapić
- 10:00 Miloš Tomić, BG
-
Paviljon na Cvetnog trgu, ugao Njegoševe i ulice Kralja Milana, Beograd
MILOŠ TOMIĆ: ODLOMCI - izložba (3.10.2023.-18.4.2024.)
Milos Tomic (@milos.tomic_filmmaker) • Instagram photos and videos
kustoskinja: Marija Radoš
- 15:00 Nebeski Milić, BG
-
Dom Jevrema Grujića, Svetogorska 17, Beograd
NEBESKI MILIĆ - izložba povodom prvih 30 godina stvaralaštva Milića od Mačve i 90 godina od rođenja umetnika (9.11.2023.-30.4.2024.)
- 10:00 Ježeva kućica - Izmišljanje boljeg sveta, BG
-
Muzej Jugoslavije, Mihaila Mike Jankovića 6, Beograd
JEŽEVA KUĆICA - IZMIŠLJANJE BOLJEG SVETA - tematska izložba, prema poemi Branka Ćopića (2.12.2023.-31.8.2024.)
- 10:00 Aleksandra Vajd, LJ
-
Muzej sodobne umetnosti Metelkova, +MSUM, Maistrova 3, Ljubljana
ALEKSANDRA VAJD: OD ZNOTRAJ DOL IN OD ZGORAJ - pregledna razstava (8.12.2923.-5.5.2024.)
kustosa: Ana Mizerit, Michal Novotný
http://www.mg-lj.si/si/razstave/3841/razstava-aleksandra-vajd-od-znotraj-dol-in-...
- 10:00 Radonić sam. Izbor crteža Novaka Radonića, BG
-
Narodni muzej Srbije/Kabinet grafike, Trg Republike 1a, Beograd
RADONIĆ SAM. IZBOR CRTEŽA NOVAKA RADONIĆA - izložba (14.12.2023.-13.10.2024.)
- 10:00 Biljka kao začin. U carstvu boja, mirisa i ukusa, BG
-
Galerija Prirodnjačkog muzeja, Mali Kalamegdan 5, Beograd
BILJKA KAO ZAČIN. U CARSTVU BOJA, MIRISA I UKUSA - izložba (15.12.2023.-30.6.2024.)
autor: dr Uroš Buzurović
- 10:00 Art brut. Radovi iz kolekcije Infeld, JA
-
Muzej naivne i marginalne umetnosti, Boška Đuričića 10, Jagodina
ART BRUT. RADOVI IZ KOLEKCIJE INFELD - izložba (18.1.-31.5.2024.)
- 10:00 Srebrna čaša iz grajskega pogrinjka, LJ
-
Mestni muzej Ljubljana, Gosposka 15 || Galerija Jakopič, Slovenska cesta 9, Ljubljana
SREBRNA ČAŠA IZ GRAJSKEGA POGRINJKA - Zaklad s srednjeveškega gradu na vrhu Jeterbenka - razstava (1.2.-19.5.2024.)
- 10:00 Spekter. 70 let Zbirke UGM, MB
-
UGM, Strossmayerjeva ulica 6, Maribor
SPEKTER. 70 let Zbirke UGM - razstava (2.2.2024.-3.12.2025.)
- 10:00 Plečnik in Ljubljana, LJ
-
Plečnikova hiša, Karunova 4-6, Ljubljana
PLEČNIK IN LJUBLJANA: UREJANJE ODPRTEGA PROSTORA - razstava (2.2.-12.5.2024.)
autorica razstave: Darja Pergovnik
- 10:00 Občutja v hiši mojega telesa, LJ
-
Muzej sodobne umetnosti Metelkova, +MSUM, Maistrova 3, Ljubljana
OBČUTJA V HIŠI MOJEGA TELESA - razstava v razstavi studentov ALUO (7.2.-5.5.2024.)
Katarina Snoj
Žiga Kelenc
Pika Potočnik & Marina Shukurova
Oskar Kandare
Jurij Hartman
Jovana Tešić
Ana Špacapan & Maša Rojec
Tine Lisjak
Vita Tušek
+ Aleksandra Vajd
https://www.mg-lj.si/si/dogodki/3881/obcutja-v-hisi-mojega-telesa
- 10:00 David Pužado, BG
-
Galerija Instituta Servantes, Čika Ljubina 19, Beograd
DAVID PUŽADO (1992, Barselona): SLIKA I REČ. PARISKA STECIŠTA - izložba fotografija (8.2.-18.4.2024.)
- 11:00 Gregor Pratneker, MB
-
UGM Šop, Strossmayerjeva 6, Maribor
GREGOR PRATNEKER (1973, Maribor): CVETOČI TRAVNIK - prodajna razstava (8.2.-12.5.2024.)
kustosinja: Breda Kolar Sluga
- 12:00 Zdravko Joksimović, BG
-
Muzej Zepter, Knez Mihailova 42, Beograd
ZDRAVKO JOKSIMOVIĆ (1960, Buče, Crna Gora): OMAŽ BORI ILJOVSKOM - izložba skulptura (8.2.-5.5.2024.)
autorka teksta u katalogu: istoričarka umetnosti Bojana Burić
- 11:00 Tomislav Gotovac a.k.a. Antonio G. Lauer, ZG
-
Muzej suvremene umjetnosti Zagreb
TOMISLAV GOTOVAC A.K.A. ANTONIO G. LAUER (1937-2010): UZLAZNO SILAZNA GENEALOGIJA - izložba (9.2.-19.5.2024.)
autor izložbe: Pierre Bal-Blanc, u suradnji s Vesnom Meštrić (Muzej suvremene umjetnosti) i Darkom Šimičićem (Institut Tomislav Gotovac)
- 10:00 Razširjeni vid, LJ
-
Cukrarna, Poljanski nasip 40, Ljubljana
RAZŠIRJENI VID / EXTENDED VISION - skupinska razstava (16.2.-26.5.2024.)
Marko Batista
Uršula Berlot
Beti Bricelj
Ksenija Čerče
Sandi Červek
Vuk Ćosić
DK
Dušan Fišer
Vadim Fiškin
Meta Grgurevič
Sanela Jahić
Danilo Jejčič
Peter Koštrun
Blažka Križan
Oto Rimele
Nejč Slapar
Nika Špan
Dušan Tršar
Vinko Tušek
Edvard Zajec
kustosinja razstave: Alenka Trebušak
- 10:00 Kako naprej, LJ
-
Muzej sodobne umetnosti Metelkova, Maistrova 3, Ljubljana
KAKO NAPREJ? - izbor del iz zbirke Arteast 2000+ in nacionalnih zbirk Moderne galerije ter posebni projekti - razstava (20.2.2024.-20.2.2025.)
Marina Abramović
Jurij Avakumov
Manca Bajec
Maja Bajević
Walter De Maria
Vlasta Delimar
György Galántai
Alla Georgieva
Igor Grubić
Dejan Habicht
Jusuf Hadžifejzović
Boštjan Hladnik
Jenny Holzer
Sanja Iveković
Zofia Kulik
Vladimir Kuprijanov
Siniša Labrović
Katalin Ladik
Natalia LL
David Maljković
Vlado Martek
Goranka Matić
Slavko Matković
Nonument Group (Martin Bricelj Baraga, Nika Grabar, Miloš Kosec, Neja Tomšič)
Novi kolektivizem
OHO (Iztok Geister - Plamen, Matjaž Hanžek, Naško Križnar, Milenko Matanović, David Nez, Marko Pogačnik, Andraž Šalamun)
Dan Perjovschi
Darinka Pop Mitić
Tone Stojko
Bálint Szombathy
Škart
Jane Štravs
Slaven Tolj
Milica Tomić
Konstantin Zvezdočotov
Življenja spomenikov
https://www.mg-lj.si/si/razstave/3889/kako-naprej-izbor-del-iz-zbirke-arteast-20...
- 11:00 Metka Kavčič, MB
-
UGM Studio, Trg Leona Štuklja 2, Maribor
METKA KAVČIČ (1960, Maribor): OSTALINE - razstava (23.2.-20.4.2024.)
kustosinja: Breda Kolar Sluga
- 10:00 Maria Lassnig, LJ
-
Cankarjev dom, Ljubljana
MARIA LASSNIG (1919-2014): RISBE IN SLIKE - razstava (28.2.-18.8.2024.)
kuratorja razstave: Peter Pakesch (Maria Lassnig Foundation), Katarina Hergouth (Cankarjev dom)
arhitektka razstave: Sara Badovinac
- 10:00 Lica Dositejevog liceja kroz spomeničko nasleđe Beograda, BG
-
Muzej Vuka i Dositeja, Gospodar Jevremova 21, Beograd
75. godišnjica postojanja Muzeja Vuka i Dositeja
ELIANA GAVRILOVIĆ: LICA DOSITEJEVOG LICEJA KROZ SPOMENIČKO NASLEĐE BEOGRADA - izložba (28.2.-28.4.2024.) i predstavljanje knjige
- 12:00 Biljana Đurđević, BG
-
Galerija i umetnička rezidencija Hestia, Topličin venac 14, Beograd
BILJANA ĐURĐEVIĆ: POSLEDNJA VEČERA - izložba (28.2.-12.5.2024.)
- 10:00 Nikola Tanhofer, SE
-
Muzej Prigorja Sesvete, Trg Dragutina Domjanića 5, Sesvete
NIKOLA TANHOFER (1926-2026): ZATAMNJENJE - ODTAMNJENJE - izložba (29.2.-26.4.2024.) ususret stotoj godišnjici rođenja hrvatskog snimatelja, scenarista, redatelja i pedagoga
- 10:00 Tarek Atoui, LJ
-
Cukrarna, Poljanski nasip 40, Ljubljana
TAREK ATOUI: STOJEČE VALOVANJE / STANDING WAVES - razstava (29.2.-2.6.2024.)
kustosinja: Mara Anjoli Vujić
- 11:00 Robert Černelč, LJ
-
Mestna galerija Ljubljana, Mestni trg 5, Ljubljana
ROBERT ČERNELČ: INTERSPACE - pregledna razstava (29.2.-5.5.2024.)
kustos: Sarival Sosič
https://mgml.si/sl/mestna-galerija/razstave/659/robert-cernelc-interspace
- 13:00 Heroes: Hajsbert Hanekrot i Goranka Matić, BG
-
Galerija DOTS, Bulevar vojvode Bojovića 4, Beograd
HEROES: HAJSBERT HANEKROT i GORANKA MATIĆ - izložba fotografija domaće i strane rok scene sedamdesetih i osamdesetih godina 20. veka (29.2.-27.4.2024.)
kustoskinje izložbe: Mirjana Dušić i Ljuba Jovićević
autorka teksta u katalogu: Snežana Golubović
dizajn izložbe i kataloga: Isidora M. Nikolić
- 10:00 Jovana Ćubović, LJ
-
Kino Šiška, Ljubljana
JOVANA ĆUBOVIĆ (1995, Srbija/Linc): KOBROVAĆINIH PET - razstava (5.3.-3.5.2024.)
kuratorka: Ema Kobal
- 10:00 Umetniška zbirka Kroples, LJ
-
Narodna galerija, Ljubljana
UMETNIŠKA ZBIRKA KROPLES - razstava 66 umetnin avtorjev (7.3.-14.7.2024.)
Marko Pernhart
Ivana Kobilca
Anton Karinger
Rihard Jakopič
Ivan Grohar
Matija Jama
Hinko Smrekar
Zoran Mušič
Metka Krašovec
…
kustosinja dr. Alenka Simončič
- 12:00 IRWIN, BG
-
Umetnički paviljon Cvijeta Zuzorić, Mali Kalemegdan 1, Beograd
IRWIN: NSK STATE - IT'S A BEAUTIFUL COUNTRY - izložba (7.3.-20.4.2024.)
Grupa IRWIN (1983, Ljubljana): Dušan Mandić (1954, Ljubljana), Miran Mohar (1958, Novo Mesto), Andrej Savski (1961, Ljubljana), Roman Uranjek (1961-2022, Trbovlje), Borut Vogelnik (1959, Kranj)
- 10:00 Zmago Jeraj, LJ
-
Mednarodni grafični likovni center, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana
ZMAGO JERAJ (1937-2015): Z VISOKIM KORAKOM PRESTOPIM OKENSKO POLICO - razstava (8.3.-16.6.2024.)
- 12:00 Oliver Larić, BG
-
Eugster || Belgrade, Viline Vode BB, Beograd
OLIVER LARIĆ (1981, Innsbruck): CALIBRATING - izložba (8.3.-8.6.2024.)
- 14:00 Javni hobi 5, BG
-
X Vitamin, Resavska 19/I, Beograd
JAVNI HOBI 5: STVARNOST - Srpska figurativna umetnost sa dodatkom hrvatske iz zbirke dr Nenada M. Kostića sa nekoliko eksponata iz prijateljskih zbirki i ateljea - izložba (8.3.-21.4.2024.)
- 10:00 Uroš Predić - dostojanstvo svakidašnjice, BG
-
SANU, Beograd
UROŠ PREDIĆ - DOSTOJANSTVO SVAKIDAŠNJICE - izložba (12.3.-26.5.2024.)
autori: dr Snežana Mišić i prof. dr Igor Borozan
Kustosko vođenje kroz izložbu (utorak, petak - 18h, četvrtak - 12h)
Autorsko tumačenje izložbe (subota - 13h, nedelja - 12h)
- 10:00 Kejti Voznicki i Edita Kadirić, BG
-
Muzej naivne i marginalne umetnosti/Salon Oto Bihalji-Merin, Nemanjina 3/III, Beograd
KEJTI VOZNICKI i EDITA KADIRIĆ: BRUTALNA NEŽNOST - izložba (13.3.-25.5.2024.)
- 10:00 61. Disovo proleće, ČA
-
Gradska biblioteka Vladislav Petković Dis, Gospodar Jovanova 6, Čačak
61. DISOVO PROLEĆE (14.3.-31.5.2024.)
- 10:00 Kraj jezika - Još jednom o Vitgenštajnu, BG
-
Galerija-legat Milice Zorić i Rodoljuba Čolakovića, Rodoljuba Čolakovića 2, Beograd
KRAJ JEZIKA - JOŠ JEDNOM O VITGENŠTAJNU - izložba radova srpskih i austrijskih umetnika inspirisanih idejama austrijskog filozofa Ludviga Vitgenštajna (15.3.-6.5.2024.)
Ana Maria Lima Dimitrijević
Anita Witek
Arnold Reinthaler
Astrid Schwarz
Barbara Hoeller
Daniela Fulgosi
Dea Džanković
Doris Theres Hofer
Dragana Žarevac
Dunja Trutin
Gerda Lampalzer
Irena Simić
Jochen Höller
Isabella Kohlhuber
Lana Vasiljević
Michael Heindl
Ernst Miesgang
Miljana Niković
Žarko Aleksić
Danica Bićanić
Boris Burić
Goran Despotovski
Nikola Radosavljević
Roswitha Weingrill / Stevan Kojić
Werner Jauk / Laura Sophie Meyer
Daniel Rothbart
Sonja Meller
Stefan Winsperger
Vanja Novaković
- 12:00 Igor Marsenić, BG
-
Galerija Viline Vode, Viline Vode bb
IGOR MARSENIĆ (1974, Šabac): 25/50 - izložba slika, skulptura i fotografija 25-o godišnje umetnička prakse i saradnje sa galerijom Zvono (15.3.-18.4.2024.)
- 09:00 Utopija Umetničke kolonije Ečka u društvu distopije, ZR
-
Savremena galerija, Trg Slobode 7, Zrenjanin
UTOPIJA UMETNIČKE KOLONIJE EČKA U DRUŠTVU DISTOPIJE - izložba slika iz zbirke Savremene galerije Zrenjanin od devedesetih XX veka do početka XXI veka (18.3.-18.4.2024.)
autorka i kustoskinja izložbe: Sunčica Lambić Fenjčev, istoričarka umetnosti, viša kustoskinja
- 10:00 Ante Trstenjak iz Zbirke UGM, LJ
-
Galerija Instituta Jožef Stefan, Jamova cesta 39, Ljubljana
ANTE TRSTENJAK (1894-1970) iz Zbirke UGM - gostujoča razstava (18.3.-18.4.2024.)
kustosinja: Andreja Borin
https://www.ugm.si/razstave/ante-trstenjak-iz-zbirke-ugm-5274
- 08:30 Predrag Radosavljević, BG
-
Đura bar, Venizelosova 62, Beograd
PREDRAG RADOSAVLJEVIĆ: OTKRIVANJE - prva samostalna izložba kolaža (19.3.-19.5.2024.)
- 10:00 Klavdij Sluban, LJ
-
Galerija Jakopič, Slovenska cesta 9, Ljubljana
KLAVDIJ SLUBAN: NEKJE DRUGJE TUKAJ - razstava (19.3.-25.8.2024.)
kustosinja: dr. Marija Skočir
https://mgml.si/sl/galerija-jakopic/razstave/656/klavdij-sluban
- 10:00 Margo, JA
-
Muzej naivne i marginalne umetnosti, Boška Djuričića 10, Jagodina
MARGO (1982, Francuska) - izložba (21.3.-21.4.2024.)
kustosi: dr Ivana Bašičević Antić, Vladimir Kokoruš i Radmila Stamenković
- 11:00 Dubravko Sertić, ZG
-
Muzej suvremene umjetnosti Zagreb
DUBRAVKO SERTIĆ: DANAS JE SUTRA JUČER - izložba (21.3.-26.5.2024.)
kustosica izložbe: Daniela Bilopavlović Bedenik
- 10:00 Putovanje. Akvizicije 2023, SU
-
Savremena galerija Subotica, Park Ferenca Rajhla 5, Subotica
PUTOVANJE. AKVIZICIJE 2023 - izložba (22.3.-20.4.2024.)
kustoskinje: Tamara Kucor, Nela Tonković
- 10:00 New Era: umetnički diskursi o društvenim i klimatskim promenama, NS
-
Muzej savremene umetnosti Vojvodine, Dunavska 37, Novi Sad
NEW ERA: UMETNIČKI DISKURSI O DRUŠTVENIM I KLIMATSKIM PROMENAMA - grupna intermedijska izložba (22.3.-12.5.2024.)
Igor Bošnjak
Isidora Branković
diSTRUKTURA
Jovan Došenović
Dejan Marković
Marija Marković
DNLM
Bojan Mrđenović
PLATEAURESIDUE
Helena Tahir
Nikola Tomić
Adrienn Újhazi
kustosi izložbe: Mladen Banjac (MSURS), Miha Colner (GBJ)”, Sanja Kojić Mladenov (MSUV)
- 10:00 Inspirisani Francuskom, NS
-
Galerija Matice srpske, Novi Sad
Mesec Frankofonije
INSPIRISANI FRANCUSKOM - izložba (22.3.-26.5.2024.)
Sava Šumanović
Bogdan Šuput
Petar Dobrović
Milan Konjović
Peđa Milosavljević
Ljubica Cuca Sokić
Lazar Vozarević
Mića Popovića
Đorđe Jovanović
autorka izložbe: Ivana Rastović, kustoskinja
- 11:00 Emir Šehanović, ZG
-
Galerija Trotoar, Mesnička 7, Zagreb
EMIR ŠEHANOVIĆ (Tuzla/Beograd): THERE WILL BE BLISS - izložba (22.3.-1.6.2024.)
- 15:00 Mori Sikora, MB
-
Kibla, Maribor
artKIT, Glavni trg 14, Maribor
MORI SIKORA (1998): VEČLETNI VZNIK - razstava (22.3.-20.4.2024.)
http://www.kibla.org/dejavnosti/artkit/2024/mori-sikora-vecletni-vznik
- 10:00 UG Dim Tim, KI
-
Muzej Terra, Trg srpskih dobrovoljaca 25, Kikinda
Umetnička grupa DIM TIM (Beograd): Danijela Mršulja Vasić (1979) i Milenko Vasić (1952): KOD / CODE - izložba (23.3.-26.4.2024.)
- 16:00 Gorka slika, VB
-
Udruga Artoratorij, Matije Gupca 3, Vrbovec
GORKA SLIKA - grupna žirirana izložba ilustracija (25.3.-20.4.2024.)
Stefan Ančevski
Antonija Belovari
Tamara Bućan
Katarina Fabijanić Čačić
Marija Kladarin
Anita Kos
Marina Krištofić (Marinksy)
Maja Perak
Anya Rukonić
Tonka Špoljar
Franciska Topolovec
žiri: Tina Rajić, kustosica izložbe, mag.hist.art, mag.museol., Verena Jakuš, osnivačica i predsjednica Udruge Artoratorij, mag.art., Ivan Mak, suosnivač i tajnik Udruge Artoratorij, mag.educ.art., Sanja Tarandek, potpredsjednica Udruge Artoratorij, mag.educ.art.
- 12:00 Joško Eterović, RI
-
Muzej moderne i suvremene umjetnosti, Krešimirova 26c, Rijeka
JOŠKO ETEROVIĆ: SECUNDUM MINIMUM - monografska izložba (26.3.-22.5.2024.)
kustos izložbe: Branko Franceschi, ravnatelj NMMU
organizacija: Muzej moderne i suvremene umjetnosti Rijeka i Nacionalni muzej moderne umjetnosti iz Zagreba
- 10:00 Đuzepe la Spada, BG
-
Italijanski institut za kulturu u Beogradu, Kneza Miloša 56, Beograd
ĐUZEPE LA SPADA (GIUSEPPE LA SPADA): VODA I ŽENA - AQUA ET MULIER - izložba fotografija (27.3.-19.4.2024.)
kustoskinja: Milica Rodić
- 09:00 79. izložba ULUCG, PG
-
Umjetnički paviljon ULUCG, Marka Miljanova 2, Podgorica
79. TRADICIONALNA IZLOŽBA UDRUŽENJA LIKOVNIH UMJETNIKA CRNE GORE (28.3.-30.4.2024.)
- 10:00 Mojstri ljubljanske fotografske šole. 60 let fotogrupe Šolt, KR
-
Mestna hiša, Glavni trg 4, Kranj
MOJSTRI LJUBLJANSKE FOTOGRAFSKE ŠOLE. 60 LET FOTOGRUPE ŠOLT - razstava (28.3.-5.5.2024.)
Oskar Karl Dolenc
Janez Korošin
Tihomir Pinter
Marjan Smerke
Tone Stojko
Jendo Stoviček
Sonja Zalar
Joco Žnidaršič
kuratorica razstave: Špela Pipan
- 10:00 Vladan Radovanović, BG
-
Muzej savremene umetnosti Beograd
VLADAN RADOVANOVIĆ (1932-2023): ISPRED VREMENA I IZVAN - retrospektivna izložba (28.3.-10.9.2024.)
autor koncepcije i kustos izložbe: Saša Janjić
kustos iz Muzeja savremene umetnosti: Una Popović, rukovodilac Zbirke fotografije, filma, videa i digitalnih medija MSU
- 11:00 Vlasta Žanić, ZG
-
Muzej suvremene umjetnosti Zagreb
VLASTA ŽANIĆ: 15 DKG RAVNOTEŽE - izložba (28.3.-5.5.2024.)
kustosica izložbe: Radmila Iva Janković
- 11:00 46. Salon arhitekture 2024, BG
-
Muzej primenjene umetnosti, Vuka Karadžića 18, Beograd
46. SALON ARHITEKTURE 2024 (28.3.-28.4.2024.)
- 12:00 Tajda Stiplovšek Jug, LJ
-
Center in Galerija P74/Kapsula, Trg prekomorskih brigad 1, Ljubljana
TAJDA STIPLOVŠEK JUG (1999): TREIDA - razstava (28.3.-23.4.2024.)
- 10:00 Lana Vasiljević i Marija Ćalić, BG
-
Muzej afričke umetnosti, Andre Nikolića 14, Beograd
LANA VASILJEVIĆ i MARIJA ĆALIĆ: OTISAK VREMENA - izložba (29.3.-19.5.2024.)
kustoskinja izložbe: Milica Josimov
- 10:00 Marc Vilanova, LJ
-
Muzej sodobne umetnosti Metelkova (+MSUM), Maistrova 3, Ljubljana
MARC VILANOVA (1991,Es/Ct): CASCADE - A/V instalacija (29.3.-28.4.2024.)
https://www.mg-lj.si/si/razstave/3914/razstava-sonica-marc-vilanova-cascade
- 12:00 Prisotnost skupnosti, LJ
-
Galerija Škuc, Stari trg 21, Ljubljana
PRISOTNOST SKUPNOSTI - izložba (29.3.-25.4.2024.)
Nuka Horvat
Tamara Mihalič
Danko Ostojić
Monika Zupin
kurator_ka: Tia Čiček, Jernej Škof
oblikovanje prostora: Jan Brovč, Kovrđava
https://www.galerijaskuc.si/si/exhibition/presence-of-communities
- 12:00 Brankica Žilović, BG
-
Galerija Novembar, Kursulina 22, Beograd
BRANKICA ŽILOVIĆ (1974, Srbija/Pariz): ERUPTIVNI SVETOVI - izložba (30.4.-7.5.2024.)
- 12:00 Stéphan Crasneanscki, VO
-
Apoteka - prostor za suvremenu umjetnost , Trgovačka - Merceria 22, Vodnjan
STÉPHAN CRASNEANSCKI: GODARDOVE KUTIJE - izložba (30.3.-4.5.2024.)
- 08:00 Gordana Kaljalović, NS
-
Kulturni centar Novog Sada
GORDANA KALJALOVIĆ: NULTI STEPEN KNJIGE - izložba (1-21.4.2024.)
- 10:00 Uroš Đurić, BG
-
Galerija FLU, Knez Mihailova 53, Beograd
UROŠ ĐURIĆ (1964, Beograd): AUTONOMIZAM SADA I OVDE - izložba (1-27.4.2024.), povodom 30 godina od Manifesta autonomizma koji su Uroš Đurić i Stevan Markuš napisali 1994. godine i Dana fakulteta (fakultet je osnovan 31. marta 1937. godine)
https://flu.bg.ac.rs/2024/03/izlozba-autonomizam-sada-i-ovde/
- 08:00 Pod lupo / Knjige in branje v Univerzitetni knjižnici Maribor, MB
-
Likovno razstavišče Univerzitetne knjižnice Maribor, Gospejna ulica 10, Maribor
POD LUPO / KNJIGE IN BRANJE V UNIVERZITETNI KNJIŽNICI MARIBOR - razstava (2.4.-15.5.2024.)
kustosinji razstave in strokovni sodelavki: Breda Kolar Sluga, UGM in Jerneja Ferlež UKM
https://www.ugm.si/razstave/pod-lupo-z-zbirko-ugm-knjige-in-branje-5333
- 10:00 Čitanje slika Ljubomira Simovića, UŽ
-
Gradska galerija Užice, Slanuška 10, Užice
ČITANJE SLIKA LJUBOMIRA SIMOVIĆA - putujuća izložba SANU (2-24.4.2024.)
autori: Jelena Mežinski Milovanović i Zoran Cvetić
- 11:00 Dragan Vojvodić, DU
-
Art radionica Lazareti/Galerija Otok Frana Saupila 8, Dubrovnik
DRAGAN VOJVODIĆ: THE PERSONAL IS POLITICAL (Novi Sad) - izložba (2-26.4.2024.)
kustos: Slaven Tolj
The History of Hardcor - umetnički performans koncipiran kao višesatno slušanje LP ploča, u kojem Vojvodić preuzima ulogu DJ-a
- 12:00 Bliskost i razlike VI, BG
-
Galerija Remont, Beograd
BLISKOST I RAZLIKE IV - izložba fotografija (2-30.4.2024.)
Biljana Janković
Miloš Tomić
Adam Paunović (kolekcija Centra za fotografiju)
ator izložbe: Ivan Petrović
- 12:00 Odsustvo / prisustvo i skriveno treće, NS
-
ODSUSTVO / PRISUSTVO I SKRIVENO TREĆE - grupna izložba studensts departmana za digitalnu umetnost Fakulteta za medije i komunikacije, kod profesora Aleksandrije Ajduković, Predraga Terzića i Isidore Nikolić (2-30.4.2024.)
Andrea Kuzmanović
Andrej Alfirević
Anđela Bucalović
Vanja Ivanović
Vida Petrović
Ivan Bukušić
Jelena Novaković
Jovana Dabić
Katarina Stanojlović
Luka Dragović Černogorski
Marko Mihailović
Milica Krstović
Milica Milenković
Mina Stojadinović
Mihajlo Dimitrijević
Nađa Ristović
Nevena Veličković
Sara Ećimović
Sara Marović
Selena Kučević
Suzana Ivanović
https://sokzadruga.com/2024/03/26/studenti-departmana-za-digitalnu-umetnost-faku...
- 10:00 Željko Badurina, ZG
-
Centar kulture na Peščenici/Galerija Događanja, Ivanićgradska 41a, Zagreb
ŽELJKO BADURINA (1966, Zagreb): WINDOWS EXPLORER - izložba fotografija (3-26.4.2024.)
- 12:00 Aleksandra Rakonjac, BG
-
Galerija ULUS, Beograd
ALEKSANDRA RAKONJAC (1966, Beograd): IDENTITET - izložba (3-20.4.2024.)
- 14:00 Slavko Krunić, BG
-
Galerija RTS, Takovska 10, Beograd
SLAVKO KRUNIĆ (1974, Beograd): TA DIVNA NEOSTVARENJA - izložbe slika (3.4.-5.5.2024.)
- 08:00 Nadežda Petrović: bez boje, SO
-
Gradski muzej Sombor, Trg Republike 4, Sombor
NADEŽDA PETROVIĆ: BEZ BOJE - izložba crteža iz Kolekcija Narodnog muzeja Srbije (4.4.-18.5.2024.)
autorka izložbe: Evgenija Blanuša, muzejska savetnica istoričarka umetnosti
- 09:00 Zdravko Vučinić, BG
-
Prodajna galerija Beograd, Kosančićev venac 19, Beograd
ZDRAVKO VUČINIĆ (1943, Gostilovina): REFLEKSIJE - izložba (4-22.4.2024.)
- 10:00 Frakturin proljetni sajam knjiga 2024, ZG
-
Zagrebački Velesajam, Avenija Dubrovnik 15/paviljon 7a, Zagreb
FRAKTURIN PROLJETNI SAJAM KNJIGA 2024 (4-20.4.2024.)
https://magazin.fraktura.hr/hr/dodi-na-frakturin-proljetni-sajam-i-zgrabi-snizen...
- 10:00 Ivana Ranisavljević, LA
-
Centar za kulturu Lazarevac
IVANA RANISAVLJEVIĆ (1983): TRANSGRESIVNI PROSTORI ŽENSKOSTI - multimedijalna izložba (4-30.4.2024.)
- 10:00 Đorđe Stanojević, BG
-
Goethe-Institut Beograd, Knez Mihailova 50, Beograd
ĐORĐE STANOJEVIĆ (1974): KRISTALI SVETLOSTI - izložba (4.4.-6.5.2024.)
- 10:00 reDiscover, KR
-
Galerija Janez Puhar - Stolp Škrlovec, Tomšičeva ulica 32, Kranj
reDiscover - dizajn razstava mladih sodobnih oblikovalk in oblikovalcev iz Slovenije, Gruzije, Poljske, Madžarske, Turčije (4.4.-4.5.2024.)
- 10:00 Ivana Živić, Jana Stojanović, Valeria Orlova, BG
-
Galerija Nikola Radošević, Uskočka 5, Beograd
IVANA ŽIVIĆ, JANA STOJANOVIĆ, VALERIA ORLOVA Nijanse plave (Shades of Blue) - izložba (4-24.4.2024.)
- 10:00 Miodrag Vartabedijan Varta i njegovi tradicionalni simboli, BG
-
Etnografski muzej, Studentski trg 13, Beograd
MIODRAG VARTABEDIJAN VARTA I NJEGOVI TRADICIONALNI SIMBOLI - retrospektivna tematska izložba (4-30.4.2024.)
autorka: Anamarija Vartabedijan
gosti: Braća Teofilovići
- 10:00 Alexis Dworsky, ST
-
Galerija umjetnina, Kralja Tomislava 15, Split
ALEXIS DWORSKY (1976, Freising): MRGARI / GEO-DIGITALNI KAMENI CVJETOVI - izložba (4-28.4.2024.)
kustosica: Jasminka Babić
- 10:00 Jovana Bojić, BG
-
UK Parobrod, Kapetan Mišina 6a, Beograd
JOVANA BOJIĆ (1996, Šabac): 7 SMRTNIH GREHOVA - izložba (4-21.4.2024.)
- 10:00 Početak i kraj - 50 godina od ukidanja subotičkog tramvaja, SU
-
Gradski muzej Subotica, Trg Sinagoge 3, Subotica
EDVARD KIRBUS i ZLATKO JOVANOV: POČETAK I KRAJ - 50 GODINA OD UKIDANJA SUBOTIČKOG TRAMVAJA - izložba fotografija o ispraćaju subotičkog tramvaja 4. aprila 1974. godine, i predmeta iz zbirke Gradskog muzeja Subotica vezane za početke tramvajskog saobraćaja u nešam gradu (4.4.-18.5.2024.)
- 11:00 Sanela Jahić, RI
-
Galerija Filodrammatica, Korzo 28/1, Rijeka
SANELA JAHIĆ (1980, Kranj): POGLED NIOTKUDA - izložba (4-25.4.2024.)
organizacija: Drugo more
produkcija: Aksioma - Institute for Contemporary Art, Ljubljana, 2023
- 10:00 Meksički kodeksi - uspomene i saznanja, NS
-
Muzej Vojvodine, Dunavska 35, Novi Sad
Dani Meksika u Muzeju Vojvodine
MEKSIČKI KODEKSI - USPOMENE I SAZNANJA - izložba (5.4.-5.5.2024.)
- 10:00 Ukus prošlosti - Julije Korhec (1899-1973), SU
-
Gradski muzej Subotica, Trg Sinagoge 3, Subotica
UKUS PROŠLOSTI - Julije Korhec (1899-1973) - izložba privredne istorije (5.4.-15.6.2024.)
autori izložbe: Žužana Korhec Pap i Akoš Kubičković
- 10:00 Svetski dan zdravlja, BG
-
Dom kulture Studentski grad, Beograd
SVETSKI DAN ZDRAVLJA - izložba knjiga (5-30.4.2024.)
autor izložbe: Sonja Sajdl
- 10:00 Collegium artisticum 2024, SA
-
Collegium artisticum, Terezije bb (Centar Skenderija) Sarajevo
COLLEGIUM ARTISTICUM 2024 - godišnja selektivna izložba (5-23.4.2024.)
suorganizatori: Udruženje likovnih umjetnika primijenjenih umjetnosti i dizajnera u Bosni i Hercegovini, Udruženje likovnih umjetnika u Bosni i Hercegovini, Asocijacija arhitekata u Bosni i Hercegovini i Javna ustanova Collegium artisticum
- 10:00 Srđan Veljović, ST
-
Galerija Prostor, Plančićeva 2,Split
SRĐAN VELJOVIĆ (Beograd): OSAMDESETE - izložba crno-bijelih fotografija iz 1983. i 1985. godine u novobeogradskom Bloku 45, takozvanom Naselju Sunca (5-29.4.2024.)
organizacija: Ured za fotografiju i Galerija Spot
- 10:00 Roman Kozomara, NS
-
Galerija SULUV, Bulevar Mihajla Pupina 9, Novi Sad
ROMAN KOZOMARA: BALANS (S)LIKOVNE MISLI - izložba (8-26.4.2024.)
- 10:00 Savo Peković i Ljubomir Vučinić, NS
-
Mali likovni salon, Bulevar Mihajla Pupina 9, Novi Sad
SAVO PEKOVIĆ (1957) i LJUBOMIR VUČINIĆ (1956): Unutrašnjost - SuspendedAx - izložba slika (8-19.4.2024.)
- 12:00 Ljubomir Kokotović, BG
-
Grafički kolektiv, Dragoslava Jovanovića 11, Beograd
LJUBOMIR KOKOTOVIĆ (1936-2022): VRLO VAŽAN SKUP - izbor iz grafičkog opusa (8-26.4.2024.)
Izložbu otvara: istoričarka umetnosti Jasmina Tutorov
O životu i delu Ljubomira Kokotovića govore: Miroslav Kerčov, Dušan Mikonjić, Zoran Slavić, Duško Kirćanski, Milan Stojaković, Stevan Grbić i Jasmina Tutorov
- 08:00 Leonardo da Vinči: Naučnik i pronalazač, PP
-
Muzej u Prijepolju, Valterova 35, Prijepolje
LEONARDO DA VINČI: NAUČNIK I PRONALAZAČ - izložba Muzeja nauke i tehnike Beograd posvećena velikom umetniku i inženjeru (9.4.-9.5.2024.)
- 08:30 Vesna Špoljar, ZG
-
Centar za kulturu Trešnjevka/Galerija Modulor, Park Stara Trešnjevka 1, Zagreb
VESNA ŠPOLJAR: DVA LICA GRADA - izložba fotografija (9-26.4.2024.)
- 09:00 Novih četiri, NS
-
Galerija Forma, Ilije Ognjanovića 3, Novi Sad
NOVIH ČETIRI - izložba kandidata za članove UPIDIV-a za 2024. godinu (9-21.4.2024.)
- 10:00 Budi susjed, RI
-
Galerija Kortil, Strossmayerova 1, Rijeka
Urbani separe: BUDI SUSJED! - izložba (9-27.4.2024.)
- 10:00 Marijan Matković i Goran Grudić, RI
-
Galerija Principij, Pod voltun 4, Rijeka
MARIJAN MATKOVIĆ i GORAN GRUDIĆ: GRAD, MORE, NEBO... - izložba (9-18.4.2024.)
- 10:00 Mostovi svetlosti, ZR
-
Narodni muzej Zrenjanin, Subotićeva 1, Zrenjanin
MOSTOVI SVETLOSTI. IZBOR RADOVA IZ ZBIRKE UMETNIČKIH DELA MUZEJA ŽRTAVA GENOCIDA - izložba (9.4.-11.5.2024.)
autor: dr umetnosti Nikola Radosavlјević, kustos
Pjer Križanić
Milorad Ćirić
Pivo Karamatijević
Đorđe Andrejević Kun
Majda Kurnikova
Branko Šotra
Franjo Mraz
Lazar Vujaklija
Božidar Prodanović
Miloš Bajić
Zdenka Kartusova
Vida Jocić
Miodrag Živković
Nandor Glid
Ismet Mujezinović
Ljilјana Bursać
Predrag Đaković
Simonida Radonjić
Milena Maksimović Kovačević
Daniela Fulgosi
Vesna Perunović
Gabrijela Bulatović
Bojan Otašević
Milan Jakšić
Nada Denić
…
- 10:00 Sveže ribe: #Novulov, LJ
-
Kino Šiška, Ljubljana
SVEŽE RIBE: #NOVULOV - skupinska razstava (9.4.-22.5.2024.)
kuratorki: Ema Kobal, Olja Simčič Jerele
- 10:00 Darko Fritz, Mac Andre Arbolede, KČ
-
Gradski muzej Korčula
DARKO FRITZ (1966): ZAMIŠLJENE BUDUĆNOSTI: TURIZAM - izložba (9-22.4.2024.)
kustosica: Sani Sardelić
Trg sv. Marka, Korčula
MAC ANDRE ARBOLEDE: KAKO PISATI POVIJEST - izložba (9.4.-15.5.2024.)
kustosi: Darko Fritz, Format C
Siva Zona | Events | Događanja
http://sivazona.hr/events/zamisljene-buducnosti-turizam-izlozba-korcula
- 10:00 KOD Kuće, BG
-
UK Parobrod, Kapetan Mišina 6a, Beograd
KOD Kuće - izložba stripova iz istoimene antologije kratkog stripa (9-23.4.2024.)
Jana Adamović Yana
Iva Atoski
Selena Danilović
Jelena Đorđević
Lea Embeli
Danica Jevđović
Ana Milojković Omi
Biljana Mihajlović
Ana Petrović
Dragana Radanović
Ivana Filipović
- 10:00 Eva Bevec, LJ
-
Kino Šiška, Ljubljana
EVA BEVEC: KLJUČI, VODA, TELEFON (IN VSI, KI JIH IMAM RADA) - razstava (9.4.-4.5.2024.)
kuratorka: Urška Kleindienst
- 12:00 Propaganda, LJ
-
Center in Galerija P74/Kapsula, Trg prekomorskih brigad 1, Ljubljana
PROPAGANDA - razstava (9-26.4.2024.)
Matjaž Hanžek
Laibach Kunst
Dalibor Martinis
Novi kolektivizem
Ivan Volarič Feo
- 12:00 Vukašin Milović, BG
-
Galerija Haos, Dositejeva 3, Beograd
VUKAŠIN MILOVIĆ (1962): LINEARNI KOLOPLET - izložba skulptura i crteža na metalu (9.4.-9.5.2024.)
- 12:00 52. Izložba crteža i skulptura malog formata studenata FLU Beograd, BG
-
Dom omladine Beograda
52. IZLOŽBA CRTEŽA I SKULPTURA MALOG FORMATA STUDENATA FAKULTETA LIKOVNIH UMETNOSTI U BEOGRADU (9-21.4.2024.)
selektori: Milica Murgić, Nataša Kokić, Petar Đorđević, Đurđa Sivački, Stefan Tasić
Crtež:
Aleksandar Jovanović
Ana Miljković
Ana Simić
Anđela Kostić
Anna Morris
Anja Medenica
Filip Savković
Iva Stanojević
Ivana Kiprijanović
Jefimija Ikonić Milunović
Jelisaveta Petričić
Jovan Šešum
Katarina Marović
Katarina Mijatović
Marija Marković
Marta Srbulj
Mihaela Vučinić
Mihajlo Martinović
Milica Jeličić
Milica Miljković
Milica Radojičić
Nada Tomić
Nataša Nedeljković
Nebojša Đurić
Nemanja Joković
Nemanja Lukić
Nikola Pavković
Ognjen Grujić
Pavle Milenković
Relja Stevanović
Sandra Vasojević
Sanja Lazić
Sara Labudović
Saška Ristić
Sofija Stanić
Sofija Stevanović
Teodora Nešković
Teodora Stojković
Uroš Dmitrović
Xurong Wu
Mala plastika:
Filip Teletin
Ivana Milinković
Jelena Stefanović
Katarina Ivanović
Kosta Đorđević
Ksenija Popović
Lara Gruijin
Lili Milenković
Marija Peštanac
Marija Topolac
Marko Martić
Milica Anđelić
Mihaela Vučinić
Nikola Pavković
Sonja Ćurin
Staša Nikolić
Valentina Ulamović
Veljko Čorokalo
Vesela Rajković
- 13:00 Đorđe Jandrić, ZG
-
Institut za suvremenu umjetnost, Trg kralja Tomislav 20, Zagreb
ĐORĐE JANDRIĆ (1956, Zadar): KODIKAMO HRPA - izložba skulptura (9-27.4.2024.)
- 10:00 Od korzeta do žaketa, LJ
-
Mestni muzej Ljubljana, Gosposka 15, Ljubljana
OD KORZETA DO ŽAKETA - Oblačilni videz Ljubljančanov, 1850-1950 - razstava (10.4.2024.-23.2.2025.)
- 10:00 Ivana Jelić, BG
-
Biblioteka grada Beograda
IVANA JELIĆ: ODJECI ISKONSKOG - izložba slika (10-29.4.2024.)
- 10:00 Polaganost / Slowness, ST
-
Galerija umjetnina, Kralja Tomislava 15, Split
POLAGANOST / SLOWNESS - izložba suvremenih čeških umjetnika (11.4.-2.6.2024.)
Daniel Balabán
Milena Dopitová
Lukáš Jasanský & Martin Polák
Blanka Kirchner
Zdena Kolečková
Jiří Kovanda
Adéla Matasová
Jiří Pitrmuc
kustos: Michal Koleček
- 10:00 Milan Kujundžić, NI
-
Galerija savremene likovne umetnosti Niš/Salon 77, Niš
MILAN KUJUNDŽIĆ (1997, Foča): OBJEKTI, INSTALACIJE I VIDEO - izložba (11.4.-1.5.2024.)
- 10:00 Mirko Ilić, BL
-
Muzej savremene umjetnosti Republike Srpske, Trg srpskih junaka 2, Banja Luka
MIRKO ILIĆ (1956, Bijeljina): LICEM U LICE - nekonvencionalna retrospektivna izložba (11.4.-6.6.2024.)
- 10:00 Likovna kolonija Vlasina 45-50. saziv (2018-2023), BG
-
Dom kulture Studentski grad, Beograd
LIKOVNA KOLONIJA VLASINA 45-50. saziv (2018-2023) - izložba (11.4.-11.5.2024.)
selekcija: umetnica Nina Todorović
organizacija: Leskovački kulturni centar
- 10:00 S kraja na kraj Imperije. Put rimskog viteza, BG
-
Narodni muzej Srbije, Trg Republike 1a, Beograd
S KRAJA NA KRAJ IMPERIJE. PUT RIMSKOG VITEZA - izložba posvećena epigrafskom spomeniku koji svedoči o bogatoj civilnoj i vojnoj karijeri rimskog viteza Marka Ulpija iz druge polovine II veka (11.4.-12.5.2024.)
autori izložbe: dr Adam Crnobrnja i mr Veselinka Ninković, muzejski savetnici
- 10:00 Marina Ilić, ZR
-
Kulturni centar Zrenjanina
MARINA ILIĆ: DAY BY DAY (IZ DANA U DAN) - izložba grafičarke i docenta na fakultetu digitalnih umetnosti Univerziteta Metropolitan u Beogradu (11-23.4.2024.)
- 10:00 Italija kakvu još niste upoznali, BE
-
Spomen-kuća vojvode Gavra Vukovića, Berane
Arhitekta NEMANJA BOGDANOVIĆ: ITALIJA KAKVU JOŠ NISTE UPOZNALI - izložba fotografija (11.4.-3.5.2024.)
organizacija: Italijanski institut za kulturu u Beogradu
- 11:00 Godišnja izložba Sekcije umetničke fotografije ULUPUDS-a 2024, BG
-
TC Galerija - Beograd na vodi/Galerija Štab, Bulevar Vudroa Vilsona 14, Beograd
Godišnja izložba Sekcije umetničke fotografije ULUPUDS-a 2024 (11-21.4.2024.)
Simijonović Zdravko
Ljubiša Tešić
Maria Bramasole
Bojan Bojanić
Mia Kešelj
Branislav Strugar
Aleksandar Kujučev
Aleksandra Leković
Boris Nikolašević
Branko Ignjatović
Branislav Brkić
Danica Todorović
Danira Sovilj
Dejan Vukelić
Dragan Pavlović
Dragan Teodorović Zeko
Dragana Nikolić
Dragoslav Mirković
Lazar Leković
Branislav Rašić
Breda Plavec
Goran Kukić
Gordana Hajinović
Ivan Grlić
Igor Mandić
Imre Szabo
Zoran Jovanović
Jelena Vemić
Jovan Marjanov
Marija Čalić
Milena Đorđević
Milica Macanović
Milica Nikolić
Željko Jovanović
Petar Jončić
Rajko Karišić
Svetlana Knežević Lukić
Zoran Pantelić
Lidija Antonović
Siniša Vlajković
- 11:00 Julije Knifer | Josip Vaništa - iz zbirki MSU, ZG
-
Muzej suvremene umjetnosti Zagreb
JULIJE KNIFER - iz zbirki MSU - izlozba (11.4.-12.5.2024.)
kustosica: Radmila Iva Janković
JOSIP VANIŠTA - iz zbirki MSU - izlozba (11.4.-12.5.2024.)
kustosica: Kristina Bonjeković Stojković
- 12:00 Jana Jovašević, BG
-
Umetnički prostor U10, Kosovke devojke 3, Beograd
JANA JOVAŠEVIĆ (1995): PSEUDOSENKE / PSEUDOSHADOWS - izložba (11-30.4.2024.)
- 08:00 Jovana Bulatović, BG
-
Studentski kulturni centar, Beograd
JOVANA BULATOVIĆ (1998, Kraljevo): FRIDA U MOM TELU - multimedijalna izložba (12-26.4.2024.)
- 10:00 Simboli stradanja: Srpski narod u Drugom svetskom ratu, PA
-
Galerija na otvorenom Zavičajnog muzeja u Paraćinu, Tome Živanovića 17, Paraćin
SIMBOLI STRADANJA: Srpski narod u Drugom svetskom ratu - izložba (12.4.-11.5.2024.)
autori: istoričarka Jasmina Tutunović Trifunov, viša kustoskinja Muzeja žrtava genocida i Gavro Burazor, kustos Muzeja žrtava genocida
- 10:00 Ana Adamović, SU
-
Savremena galerija Subotica, Park Ferenca Rajhla 5, Subotica
ANA ADAMOVIĆ: 1400 DANA - izložba (12.4.-25.5.2024.)
kustoskinja izložbe, tekst u katalogu: Nela Tonković
- 10:00 Dušan Živkić, NS
-
Američki kutak Novi Sad, Kej žrtava racije 2b, Novi Sad
DUŠAN ŽIVKIĆ: JAZZ & BLUES - izložba fotografija (12-30.4.2024.)
- 10:00 Katrin Hochschuh in Adama Donovana, MB
-
Kibla, Maribor
KATRIN HOCHSCHUH in ADAMA DONOVANA: VEDOŽELJNI TAVTOFON - ONTOLOGIJA TENZORSKEGA POLJA - intermedijska razstava (12.4.-4.5.2024.)
Hochschuh & Donovan | Robotics Art and Technology (hochschuh-donovan.com)
- 12:00 Aleksandar Radičević, BG
-
Galerija Zvono, Višnjićeva 5, Beograd
ALEKSANDAR RADIČEVIĆ (1992, Leskovac): VAZDUH I MILOVANJA - izložba (12.4.-17.5.2024.)
- 10:00 Jose Begega, ST
-
Dom mladih Split/Galerija Kluba Kocka, Ulica slobode 28, Split
JOSE BEGEGA (Španjolska): SLAM I 3 PLESA ZA ALBERTA - izložba (13-25.4.2024.)
- 12:00 Slobodan Knežević Abi, BG
-
Galerija B2, Balkanska 2, Beograd
SLOBODAN KNEŽEVIĆ ABI (1948, Bačko Dobro Polje/Novi Sad): RUKOTVORINE - izložba (13.4.-4.5.2024.)
- 10:00 Put u novo, BG
-
Kolarčeva zadužbina, Beograd
PUT U NOVO? - izložba povodom 60 godina Likovne galerije Kolarčeve zadužbine (15.4.-10.5.2024.)
Rade Mutapović
Bogdan Đukanović
Konstantinos Patelis Milićević
Milica Babović
Marija Vukotić
Ana Radulović
kustoskinja izložbe: Tijana Duka
- 16:00 Izabela Milanović, BG
-
Grad, Beograd
IZABELA MILANOVIĆ: LJUBAV U KC GRAD-u - izložba fotografija povodom 15. rodjendana GRADa - centra za kulturu i debatu (15-28.4.2024.)
- 10:00 Ivana Vasić Nikolić, BG
-
Centar za grafiku i vizuelna istraživanja Akademija/Fakultet likovnih umetnosti, Pariska 16, Beograd
IVANA VASIĆ NIKOLIĆ: TRI (P)OGLEDA - izložba grafika i objekata (16-26.4.2024.)
- 10:00 Beograd: dvadesete godine dvadesetog veka, BG
-
Jugoslovenska kinoteka, Beograd
Uzun Mirkova 1
BEOGRAD: DVADESETE GODINE DVADESETOG VEKA - izložba (16-22.4.2024.)
autori: Slobodan Mandić, Snežana Lazić, Dragana Mitrašinović
organizacija: Istorijski arhiv Beograda
- 11:00 Slobodan Knežević Abi, NS
-
Galerija Bel Art, Bulevar Mihaila Pupina 17, Novi Sad
SLOBODAN KNEŽEVIĆ ABI: LINIJA - izložba (16.4.-15.5.2024.)
kustos izložbe: Sava Stepanov
https://www.facebook.com/people/Galerija-Bel-Art/100063507552971
- 08:00 Pavle Ivić, BG
-
SANU, Beograd
Biblioteka SANU
PAVLE IVIĆ - kamerna izložba povodom 100 godina od rođenja (17.4.-24.5.2024.)
- 08:15 38. Slovenski glasbeni dnevi 2024, LJ
-
38. SLOVENSKI GLASBENI DNEVI 2024 (17-23.4.2024.) Ljubljana
Križanke/Viteška dvorana
08.15 Glasbena interpretacija: Med umetniškim in znanstvenim - mednarodni muzikološki simpozij
Slovenska filharmonija/Dvorana Slavka Osterca
19.30 NOČ SLOVENSKIH SKLADATELJEV
Marta Sesar - flavta
Gea Pantner Volfland - viola
Maja Rome - viola
Igor Mitrović - violončelo
Miha Hass - klavir
Izidor Erazem Grafenauer - kitara
Tim Jurkovič - kitara
Urška Križnik Zupan - harfe
Tajda Krajnc - citre
https://ljubljanafestival.si/koledar/dogodki-slovenski-glasbeni-dnevi
- 10:00 Music beyond the concert hall, BG
-
MUSIC BEYOND THE CONCERT HALL - 16. međunarodna konferencija Katedre za muzikologiju Fakulteta muzičke umetnosti u Beogradu (18-20.4.2024.)
- 10:00 Mladen Nikolić, BG
-
Galerija Singidunum, Knez Mihailova 40, Beograd
MLADEN NIKOLIĆ (1940, Kučevo/Beograd): CRTEŽI - izložba (17-24.4.2024.)
- 10:00 Ritam francuske kulture 2024
-
RITAM FRANCUSKE KULTURE 2024 (18.4.-8.12.2024.)
- 10:00 Tanja Rajković, BG
-
Galerija Spajalica, Kralja Milana 20, Beograd
TANJA RAJKOVIĆ: TEHNOTOPIJA - izložba slika (17.4.-8.5.2024.)
- 10:00 Dragana Daša Jovanović, BG
-
Kulturni centar Čukarica, Turgenjevljeva 5, Beograd
DRAGANA DAŠA JOVANOVIĆ: SANJAJ - izložba slika (17-29.4.2024.)
- 11:00 Gordana Petrović, BG
-
Umetnička galerija Stara kapetanija, Kej Oslobođenja 8, Zemun, Beograd
GORDANA PETROVIĆ (1959): KA NOVOJ OBALI - izložba grafika (17-28.4.2024.)
kustoskinja izložbe: Branka Milutinović
- 12:00 Medijska slika protesta, BG
-
Institut za filozofiju i društvenu teoriju, Kraljice Natalije 45/I, Beograd + Zoom
Ana Milojević: MEDIJSKA SLIKA PROTESTA: POSTOJANOST PARADIGME PROTESTA U POLARIZOVANIM DRUŠTVIMA - predavanje
- 12:00 Digitalni alati WEB 2 i WEB 3, BG
-
Kulturni centar Čukarica, Turgenjevljeva 5, Beograd
Digitalni alati WEB 2 i WEB 3 - stručni skup na temu obrada priča, bajki i ilustracija
voditelji: Marija Golubović, prof. razredne nastave i Vesna Ignjatović, prof. informatike
- 14:00 20. ZagrebDox 2024
-
Kaptol Boutique Cinema, Zagreb
20. ZAGREBDOX 2024 - međunarodni festival dokumentarnog filma (15-20.4.2024.)
- 16:30 Od korzeta do žaketa, LJ
-
Mestni muzej Ljubljana, Gosposka 15, Ljubljana
OD KORZETA DO ŽAKETA - Oblačilni videz Ljubljančanov, 1850-1950 - razstava (10.4.2024.-23.2.2025.)
Javno vodstvo po razstavi: Mojca Ferle, muzejska svetnica kustodiata za urbano etnologijo
- 17:00 Dani Beograda 2024
-
DANI BEOGRADA 2024 (16-19.4.2024.)
- 17:15 46. Salon arhitekture 2024, BG
-
Muzej primenjene umetnosti, Vuka Karadžića 18, Beograd
46. SALON ARHITEKTURE 2024 (28.3.-28.4.2024.)
Stručno vođenje kroz izložbu
- 17:30 Marlon Brando - 100 godina od rođenja, BG
-
Jugoslovenska kinoteka, Beograd
Sala Makavejev, Uzun Mirkova 1
MARLON BRANDO - 100 godina od rođenja (14-22.4.2024.)
17.30 SAJONARA (SAD, 1957)
Sayonara
Uloge: Marlon Brando (Marlon Brando), Rikardo Montalban (Ricardo Montalban)
Režija: Džošua Logan (Joshua Logan)
20.30 POSLEDNJI TANGO U PARIZU (FRA/ITA, 1972)
Ultimo tango a Parigi
Uloge: Marlon Brando (Marlon Brando), Marija Šnajder (Maria Schneider)
Režija: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)
- 17:30 29. Modul memorije 2024, SA
-
29. MODUL MEMORIJE 2024 (4.4.-9.5.2024.) Sarajevo
Memorijalni centar Sarajevo
17.30 Mirza Čubro: Ubijanje istine o Bosni - promocija knjige
18.00 Košmar u Gazi | Danas su mi odveli sina | Tražeći pravdu - projekcija filmova
režija: Farah Nabulsi, Adnan Hasanović
- 17:30 Dušica Žegarac - 80 godina od rođenja, BG
-
Jugoslovenska kinoteka, Beograd
Sala u Kosovskoj 11
DUŠICA ŽEGARAC - 80 godina od rođenja (17-21.4.2024.)
17.30 TOPLE GODINE (JUG, 1966)
Uloge: Bekim Fehmiu, Ana Matić, Dušica Žegarac
Režija: Dragoslav Lazić
20.00 RAM ZA SLIKU MOJE DRAGE (JUG, 1968)
Uloge: Dušica Žegarac, Zoran Radmilović
Režija: Mirza Idrizović
- 18:00 Ušuškani svet Bete Vukanović, BG
-
Narodni muzej Srbije, Trg Republike 1a, Beograd
Marija S. Đorđević (kustoskinja): UŠUŠKANI SVET BETE VUKANOVIĆ (1872-1972) - stručno vođenje
- 18:00 U lavirintu, BG
-
Knjižara Delfi, Kralja Milana 48 (SKC) Beograd
Igor Mirović: U LAVIRINTU - predstavljenje knjige poezije dobitnika Nagrade Aleksije Vezilić
izdavač: Laguna, Beograd
učesnici: prof. dr Zoran Đerić, prof. dr Aleksandar Jerkov, i autor
pesme čitaju: glumci Bojana Stojković i Marko Todorović
- 18:00 Nizozemska, holandska i flamanska grafika od XVI do XVIII veka, BG
-
Narodni muzej Srbije, Trg Republike 1a, Beograd
dr Dragana Kovačić (muzejska savetnica): NIZOZEMSKA, HOLANDSKA I FLAMANSKA GRAFIKA OD XVI DO XVIII VEKA IZ NARODNOG MUZEJA SRBIJE - predstavljanje knjige
učesnici: mr Bojana Borić-Brešković, direktorka Narodnog muzeja Srbije, prof. dr Zoran Rakić, Filozofski fakultet u Beogradu, prof. dr Jelica Novaković, osnivač Katedre za Nederlandistiku na Filološkom fakultetu u Beogradu, dr Bojan Popović, muzejski savetnik, Galerija fresaka, Narodni muzej Srbije i recenzent knjige, i autorka
moderacija: Marija Đorđević, PR Narodnog muzeja Srbije
- 18:00 Monahinja Marija, BG
-
RTS Klub, Svetogorska 1, Beograd
MONAHINJA MARIJA (ANTIĆ): SVETI NOVOMUČENICI JASENOVAČKI U SVETLOSTI VASKRSENJA - izložba pripadnice sestrinstva srpskog pravoslavnog manastira Rođenja Svetog Jovana Krstitelja (Jasenovac, Hrvatska) (18.4.-18.5.2024.) i razgovor o nedavno objavljenoj naučnoj monografiji prof. dr Jelene Erdeljan (izdavač: Muzej žrtava genocida)
organizacija: Muzej žrtava genocida, Eparhija pakračko-slavonska Srpske pravoslavne crkve i Radio-televizija Srbije
- 18:00 Dela Milivoja Nikolajevića, NS
-
Ogranak SANU u Novom Sadu, Nikole Pašića 6, Novi Sad
DELA MILIVOJA NIKOLAJEVIĆA - izložba (18-29.4.2024.)
suorganizacija: Akademija umetnosti u Novom Sadu
- 18:00 46. Salon arhitekture 2024, BG
-
Muzej primenjene umetnosti, Vuka Karadžića 18, Beograd
46. SALON ARHITEKTURE 2024 (28.3.-28.4.2024.)
U susret Nacionalnom arhitektonskom forumu 0.2: Svest o arhitekturi i građenoj sredini: od obrazovanja do promocije - panel + YouTube
učesnici: Biljana Jotić (MPU), Snežana Ristić (RTS), Dragan Marković (Gradnja), Sara Parezanović (KIPARH), predstavnik Ministarstva prosvete
moderator: dr Slobodan Jović (MPU/FTN)
organizacija: Muzej primenjene umetnosti, Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture
- 18:00 Medo in pujsi, LJ
-
Lutkovno gledališče Ljubljana, Krekov trg 2, Ljubljana
Sebastijan Pregelj: MEDO IN PUJSI - premiera lutkovne predstave (3+)
režija: Mare Bulc
likovna podoba: Igor Šinkovec
scenograf: Damir Leventić
avtorica glasbe: Polona Janežič
nastopata: Matevž Müller in Brane Vižintin
- 18:00 Koncert u Galeriji SANU, BG
-
SANU, Beograd
TRIO CREMELOQUE: Luiz Markez (Portugal) - oboa, Franc Jirgen Dorzam (Nemačka) - fagot, Savka Konjikušić (Srbija) - klavir
program: Ludvig van Betoven: Trio za klarinet (ili violinu), violončelo i klavir u Be-duru, op. 11 (Allegro con brio, Adagio, Tema - Pria ch’io l’impegno - Allegretto), Tijago de Suza Derisa: Trio za obou, fagot i klavir (Andante pesante - Allegro, Meditaçao - Adagio, Rondo - Andante enérgico), Mihail Glinka: Patetični trio za klarinet (ili violinu), fagot (ili violončelo) i klavir u de–molu (Allegro moderato, Scherzo - Trio, Largo, Allegro con spirito)
- 18:00 Ciklus: 70 godina CERN-a, BG
-
Kolarčeva zadužbina, Beograd
Ciklus: 70 godina CERN-a (4.4.-16.5.2024.)
dr Nataša Todorović: PIONIRSKI KORACI KA OTKRIVANJU TAJNI NEUTRINA I PROJEKAT PROTODUNE U CERN-u
- 18:30 Za danas toliko | Ingebor Bahman: Putovanje u pustinju, BG
-
Kolarčeva zadužbina, Beograd
18.30 ZA DANAS TOLIKO (Srbija, 2024, 105 min)
režija: Marko Đorđević
uloge: Filip Đurić, Ivana Vuković, Nikola Rakočević, Goran Bogdan, Miona Pejaković, Milića Jovanović…
Za danas toliko / Zvanični trejler (youtube.com)
20.30 INGEBOR BAHMAN: PUTOVANJE U PUSTINJU (Švajcarska/Austrija/Nemačka/Luksemburg, 2024, 111 min) - igrani film ( biografska drama, istorijski)
režija: Margaret von Trota
Ingeborg Bahman - putovanje u pustinju | Five Stars Film Distribution (youtube.com)
- 19:00 Zapisi iz Kineske četvrti, NS
-
SKCNS Fabrika, Bulevar despota Stefana 5, Novi Sad
Gavrilo Ostojić Orle i Rodoljub Tanasić Rođa: ZAPISI IZ KINESKE ČETVRTI - promocija knjige
učesnici: autori knjige
- 19:00 Uvod u Jugoslaviju, BG
-
Dom omladine Beograda
Dejan Jović: UVOD U JUGOSLAVIJU - promocija knjige
- 19:00 Radnička klasa ide u pakao, BG
-
Dom kulture Studentski grad, Beograd
RADNIČKA KLASA IDE U PAKAO (Srbija, 2024, 127’)
režija: Mladen Đorđević
uloge: Tamara Krcunović, Leon Lučev, Momo Pićurić
- 19:00 Nikola Marković, BG
-
Kulturni centar Beograda
Likovna galerija, Knez Mihailova 6
NIKOLA MARKOVIĆ (1976): UPUTSTVO ZA UPOTREBU - izložba (18.4.-18.5.2024.)
- 19:00 Pogledi 2024, BG
-
Galerija '73, Beograd
POGLEDI 2024 - tradicionalna kolektivna izložba umetnika mladje generacije (18.4.-7.5.2024.)
Dora Anđelković
Marija Anđelković
Damjan Božović
Veljko Vučković
Filip Grković
Jovan Dostanić
Milica Dukić
Sonja Joo
Tatjana Karavelić
Sonja Lundin
Mirjana Milovanović
Jovana Mitrović
Veroljub Naumović
Nevena Ostojić
Jelena Pantelić
Danilo Paunović
Đorđe Radović
Aleksandar Rakezić
Petar Sibinović
Filip Stefanović
Luka Tripković
DimitrijeTurudić
- 19:00 Gabriel Glid, KŠ
-
Narodni muzej Kruševac/Umetnička galerija, Majke Jugovića 12, Kruševac
GABRIEL GLID (1966, Beograd): HOMEOAPATIJA - izložba (18.4.-18.5.2024.)
kustoskinja izložbe: Biljana Grković
- 19:00 Grafika i crtež, NI
-
Galerija savremene likovne umetnosti Niš/Paviljon u Tvrđavi Niš
GRAFIKA I CRTEŽ - izložba studenata Fakulteta likovnih umetnosti u Beogradu, Akademije umetnosti u Novom Sadu i Fakulteta umetnosti u Nišu (18.4.-5.5.2024.)
- 19:00 Mima Orlović, BG
-
Galerija Kuće legata, Knez Mihailova 46, Beograd
MIMA ORLOVIĆ (1965-2020): RETROSPEKTIVA - izložba (18.4.-9.5.2024.)
- 19:00 Putovanje. Akvizicije 2023, SU
-
Savremena galerija Subotica, Park Ferenca Rajhla 5, Subotica
PUTOVANJE. AKVIZICIJE 2023 - izložba (22.3.-20.4.2024.)
kustoskinje: Tamara Kucor, Nela Tonković
Razgovor sa umetnicima: Goran Despotovski (1972, Vršac), Mihailo Vasiljević (1981, Beograd), Botond Reseg (1977, Mijerkureja Čuk/Čikserda, Rumunija) čija dela su postala novi deo kolekcije galerije
gosti: umetnici Goran Despotovski i Mihailo Vasiljević, Botond Reseg (video link)
razgovor vode: kustoskinje postavke Tamara Kucor i Nela Tonković
- 19:00 Časopis Buktinja, BG
-
Srpsko književno društvo, Francuska 7, Beograd
Časopis BUKTINJA - predstavljanje
učesnici: Saša Skalušević, urednik časopisa i Nadežda Purić Jovanović
- 19:00 Deana Petrović, BG
-
Kulturni centar Beograda
Galerija Podroom, Trg Republike 5/podrum
DEANA PETROVIĆ: LIVNICA PESAMA - izložba (18.4.-18.5.2024.)
kompozitorka: Svetlana Maraš
- 19:00 Književni portret Save Damjanova, BG
-
Biblioteka grada Beograda
Književni portret SAVE DAMJANOVA
moderacija: Slađana Ilić
- 19:00 Neopaženo ob cesti. Grafična tehnika Marjana Pogačnika, LJ
-
Narodna galerija, Ljubljana
NEOPAŽENO OB CESTI. GRAFIČNA TEHNIKA MARJANA POGAČNIKA - razstava (18.4.-20.10.2024.)
avtorji razstave: Tina Buh, Admir Ganić, Andrej Smrekar
- 19:00 Josip Botteri Dini, ZG
-
Galerija Klovićevi dvori, Jezuitski trg 4, Zagreb
JOSIP BOTTERI DINI (1943, Zagreb): RETROSPEKTIVA - izložba (18.4.-2.6.2024.)
- 19:00 O tempora, o mores, BG
-
Dom kulture Studentski grad, Beograd
Ivan Antić: O TEMPORA, O MORES! - promocija novele
izdavač: DKSG, 2023
učesnici: Bojan Marković, Mladen Vesković, Tamara Mitrović, i autor
- 19:00 Sirene ne primaju keš, NS
-
Kulturni centar Novog Sada
Lena Petrović (Beograd): SIRENE NE PRIMAJU KEŠ - promocija zbirke pesama
učesnici: pesnikinja Maja Solar, pesnik Zvonko Karanović, i autorka
- 19:00 Nemanja Knežević i Robert Marin, BG
-
Kulturni centar Beograda
Galerija Artget, Trg Republike 5/1
NEMANJA KNEŽEVIĆ I ROBERT MARIN: STVARAN SVET JE TAMO NEGDE - izložba (18.4.-18.5.2024.)
- 19:30 Poetički izazovi i drugi ogledi, BG
-
Kolarčeva zadužbina, Beograd
Marko Nedić: POETIČKI IZAZOVI I DRUGI OGLEDI - predstavljanje knjige
- 19:30 Ničiji, BG
-
Kulturni centar Čukarica, Turgenjevljeva 5, Beograd
NIČIJI - predstava
režija: Slobodan Stankovoć
- 19:30 Žizela, BG
-
Narodno pozorište, Beograd
ŽIZELA - balet
gosti: Internacionalne baletske zvezde Ana Cigankova i Giorgi Potshišvili, prvaci Nacionalnog baleta iz Amsterdama
muzika: Adolf Adam
koreografija: Leonid Lavrovski (prema Ž. Korali, Ž. Pero, M. Petipa)
kostimografija: Božana Jovanović
scenografija: Boris Maksimović
- 20:00 AKA Neomi, LJ
-
Kino Šiška, Ljubljana
AKA NEOMI (Ljubljana) - koncert
AKA Neomi - Nočna Zver [Official Music Video] (youtube.com)
AKA Neomi feat. Aleksandra Ilijevski - Vesolje [Official Music Video] (youtube.com)
AKA Neomi - Bakhantka [Izštekani] (youtube.com)
18/22 €
- 20:00 18. Turneja filmskog festivala Slobodna zona, ZR
-
Kulturni centar Zrenjanina
18. TURNEJA FILMSKOG FESTIVALA SLOBODNA ZONA (28.3.-9.5.2024.)
SOKOLOVO JEZERO (Francuska/Kanada, 100’) - igrani film
režija: Charlotte Le Bon
- 20:00 Hybrid festival 2024, ZG
-
AKC Attack, Pierottijeva 11, Zagreb
HYBRID FESTIVAL 2024 (17-19.4.2024.)
Exhibitions
SWAYATRA
https://www.instagram.com/_swayatra_/
HEIDI SAMARDŽIĆ
https://www.instagram.com/samarheidi/
MAJA SHINIGAMI
https://www.instagram.com/shinigamica_/
TWOR
https://www.instagram.com/tt_twor/
DAN IBRAHIMOVIĆ
https://www.instagram.com/_sun.tse_/
Synth Jam
Cirkomania
Hybrid crew: Stage Desing & Mapping - workshop
Zmayo: How to run a record label - lecture
- 20:00 Mihael Kolhas, BG
-
Jugoslovensko dramsko pozorište, Beograd
Hajnrih fon Klajst: MIHAEL KOLHAS - prva repriza
režija: Boris Liješević
dramatizacija: Fedor Šili
dramaturgija: Miloš Krečković
scecografija: Darko Nedeljković
kostimografija: Marina Sremac
scenski govor: Ljiljana Mrkić Popović
inspicijent: Olivera Milosavljević
igraju: Vojin Ćetković, Miodrag Dragičević, Vojislav Brajović, Nikola Rakočević, Zoran Cvijanović, Miloš Samolov, Milena Vasić, Aleksej Bjelogrlić
- 20:00 8. Pozorišno proleće 2024, ŠA
-
Šabačko pozorište, Karađorđeva 22, Šabac
8. POZORIŠNO PROLEĆE 2024 (15-20.4.2024.)
Tadeuš Slobođanek: NAŠ RAZRED
Narodno pozorište Beograd
režija: Tatjana Mandić Rigonat
- 20:00 Đorđe Stanojević, BG
-
Goethe-Institut Beograd, Knez Mihailova 50, Beograd
ĐORĐE STANOJEVIĆ (1974): KRISTALI SVETLOSTI - izložba (4.4.-6.5.2024.)
Umetnički kafe
- 20:00 24. ORTO fest 2024, LJ
-
Orto bar, Ljubljana
24. ORTO FEST 2024 (28.3.-27.4.2024.)
10 €
- 20:00 KoS: Tarot + Woygn, LJ
-
Gromka - AKC Metelkova, Ljubljana
Kvlt ov Seitan
TAROT (AU) - epic hard rock
https://hcrtarot.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/tarotaus/
https://www.instagram.com/tarottasmania/WOYGN - stoner metal/hard rock
https://woygn.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/woygn/
https://www.instagram.com/woygn.band/ - 20:00 Misterija Dušan Vasiljev, BG
-
Bitef teatar, Skver Mire Trailovic 1, Beograd
Dunja Matić: MISTERIJA DUŠAN VASILJEV - premijera predstave
režija: Marko Čelebić
igraju: Joakim Tasić, Aleksandar Jovanović, Jelena Lončar, Marko Pavlović
acenografija: Anja Matković
kostimografija: Staša Jamušakov
scenski pokret: Andreja Kulešević
kompozitor: Boško Mijušković
organizatorka: Lenka Miloradović
- 20:00 16. Sonica 2024, LJ
-
16. SONICA 2024 (18-20.4.2024.) Ljubljana
18.4.
Cukrarna
20.00 Otvoritveni večer
Deena Abdelwahed 'Jbal Rrsas' A/V Live (Tn)
Martyna Basta (Pl, Shape+)
Nicola Ratti (It, Shape+)
19.4.
Kino Šiška
21.00 Koncert
JAAR (Cl)
Rắn Cạp Đuôi Collective (Vn)
Iztok Koren (Si)
Channel Zero
00.00 Klubski večer
re:ni b2b Laksa (UK)
SAUD (RS)
Fujita Pinnacle (Si)
20.4.
Klub CD
20.00 Zaključni večer
KMRU (Ke)
NZE NZE (Fr, Shape+)
Bridget Ferrill (Shape+)
rouge-ah & Pixel Bambi: Sonica Residency Premiere (US/De/Si)
- 20:30 Sleepyheads, Regen, Alaska Blue, ZG
-
Klub Močvara, Trnjanska struga 34, Zagreb
SLEEPYHEADS (Zagreb)
Facebook, SpotifyREGEN (Slovenija)
Facebook, SpotifyALASKA BLUE (Italija)
Facebook, Spotify7/10 €
- Okupirani bioskop prvi put u Čačku
- Aleksandar Denić predstavlja Srbiju na 60. Bijenalu u Veneciji
- Marijana Cvetković: Raste bes u svim sektorima kulture
- Praviti se lud ili otvoriti oči
- A1 Kinoteka letnji bioskop ponovo na krovu Doma Vojske
- Uži izbor za Politikinu nagradu za 2023.
- Preminula Jasna Tijardović Popović
- Najuži izbor za NIN-ovu nagradu za 2022.
- Nadežda Petrović u Narodnom muzeju
- Partibrejkers uveličali Zemun fest
- Mestopriča Mirjane Bobe Stojadinović u Galeriji ULUS
- Nova-stara kulturna politika, NS EPK uzor
- Dah, prostor, svetlost
- Nikola Selaković novi ministar kulture
- Studija o srpskoj istoriji u srpskim dramama
- Nagrade 46. Salona arhitekture
- Poruke za Svetski dan igre
- Izoštravanje percepcije
- Radikalno optimistična Dua Lipa na leto u Puli
- Treće Novosadske pozorišne igre – pogled u bolju budućnost
- Konkurs za nagradu Milan Mladenović za 2024.
- Poziv za buduće producente - FIST19 program usavršavanja
- Regionalni konkurs za učešće na II Studentskom bijenalu scenskog dizajna
- Konkurs Organizacije srpskih studenata u inostranstvu
- Konkurs za dodelu nagrade Pavle Janković Šole za 2024.
- Konkurs za 21. Međunarodni salon stripa u Beogradu
- Konkurs za regionalni umetnički projekat ECHO CURVE
- Konkurs za najbolјu studentsku kratku priču
VOĐENJE: IRWIN – NSK State – It's a Beautiful Country
IRWIN: NSK State – It's a Beautiful Country, Umetnički pav