-
- 10:00 Slovenski in evropski Cankar, LJ
-
Cankarjev dom | Mestni muzej, Ljubljana
SLOVENSKI IN EVROPSKI CANKAR - razstava (18.6.2018.-7.4.2019.) ob 100. obletnici smrti Ivana Cankarja
https://www.cd-cc.si/sl/kultura/razstave/ivan-cankar-in-evropa
- 18:30 Arhitektura u Jugoslaviji, MoMA, NY
-
Muzej moderne umetnosti - MoMA, 11 West 53 Street, New York, NY
Izložba “Prema betonskoj utopiji: Arhitektura u Jugoslaviji, 1948-1980” (Toward a Concrete Utopia: Architecture in Yugoslavia, 1948-1980)
Reprezentativna izložba jugoslovenske arhitekture u MoMA obuhvata više od 400 crteža, modela, fotografija i filmskih snimaka iz gradskih arhiva, privatnih i muzejskih kolekcija iz celog regiona. Izložba je prvo predstavljanje izuzetnih dela vodećih arhitekata socijalističke Jugoslavije američkoj i međunarodnoj javnosti.
Izložba obuhvata radove najvažnijih jugoslovenskih arhitekata, među kojima su Bogdan Bogdanović (1922-2010), Juraj Neidhardt (1901-1979), Svetlana Kana Radević (1937–2000), Edvard Ravnikar (1907-1993), Vjenceslav Richter (1917-2002) i Milica Šterić (1914-1998).
Izložba će biti otvorena do 13. januara 2019. godine, a obuhvata i prateći program
*MoMa je otvoren svakog dana od 10.30 sati po lokalnom vremenu
- 10:00 Osebno / Personal, MB
-
Kibla, Maribor
Kibla portal, Valvasorjeva 40, Maribor
OSEBNO / PERSONAL - mednarodna skupinska razstava (5.10.2018.-8.2.2019.)
Jozef Suchoža (Slovaška), Nataša Prosenc Stearns (Slovenija/ZDA), Jože Slaček in Jiri Kočica (Slovenija), Jure Fingušt (Slovenija), Janez Kardelj (Slovenija), Maruša Šuštar (Slovenija), Tadej Vaukman (Slovenija), Maša Jazbec (Slovenija), Artists&Poor's (Slovenija), Radovan Kunić (Hrvaška), Boštjan Novak (Slovenija), Dragica Čadež (Slovenija), Anka Krašna (Slovenija), Selma Selman (BH/ZDA), Nikita Shalenny (Ukrajina/UA), Nataša Berk, Vlado Repnik, Simon Macuh, Petra Kapš (Slovenija), Tincuta Heinzel in Hillevi Munthe, kuratorici - Poskusi, napake, preizkušnje in napake: Attempts, Failures, Trials and Errors: Teresa Almeida (Portugalska / ZK / Švedska), Beam (Nizozemska), Shih Wei Chieh (Tajvan), Kate Sicchio (ZDA) & Camille Baker (Kanada / ZK), Renata Gaui (Brazilija / ZDA), Maria Paulina Gutiérrez (Kolumbija), Tincuta Heinzel (Romunija/Nemčija/ZK), Shary Kock (Nizozemska), Aline Martinez Santos (Brazilija/Nemčija), Afroditi Psarra (Grčija/ZDA), Annette Schmid & Veerle Pennock (Nemčija/Nizozemska), Zoran Popovici (Romunija), Natacha Roussel (Francija/Belgija), Vitalii Shupliak (Ukrajina/Poljska), Giulia Tomasello (Italija/ZK), Pauline Vierne (Francija/Nemčija), ZEST Collective (Romunija), Ebru Kurbak (Turčija/Avstrija), Mili John Tharakan (Indija/ZK), Rebecca Stewart (ZDA/ZK)
- 10:00 Pogled izbliza. Atelje Paje Jovanovića, BG
-
Muzej Paje Jovanovića, Kralja Milana 21/IV, Beograd
POGLED IZBLIZA. ATELJE PAJE JOVANOVIĆA - izložba (15.10.2018.-10.2.2019.) povodom 115 godina od osnivanja Muzeja grada Beograda
autor izložbe: Isidora Savić, kustoskinja Muzeja grada Beograda
- 10:00 Toni Soprano, MB
-
UGM trgovina, Strossmayerjeva 6, Maribor
TONI SOPRANO: ʹOUT TA KĒ - prodajna razstava (18.10.2018.-17.2.2019.)
- 10:00 Masinisa Selmani, BG
-
Muzej afričke umetnosti, Andre Nikolića 14, Beograd
MASINISA SELMANI (Francuska): PODELJENI SVETOVI - izložba (18.10.2018.-24.2.2019.)
http://www.institutfrancais.rs/podeljeni-svetovi-masinise-selmanija
- 10:00 Stojan Kerbler, LJ
-
Moderna galerija, Cankarjeva 15, Ljubljana
STOJAN KERBLER: RETROSPEKTIVA - razstava (25.10.2018.-13.1.2019.)
kustosinja: Lara Štrumej
http://www.mg-lj.si/si/razstave/2425/razstava-stojan-kerbler-retrospektiva
- 11:00 Klasično i simbolično, BG
-
Muzej primenjene umetnosti, Vuka Karadžića 18, Beograd
Dan muzeja primenjene umetnosti Beograd
KLASIČNO I SIMBOLIČNO - PRSTENJE I MINĐUŠE OD ANTIKE DO SREDNJEG VEKA IZ KOLEKCIJE MUZEJA PRIMENJENE UMETNOSTI - izložba (6.11.2018.-1.3.2019.)
autor izložbe i kataloga: Mila Gajić, viši kustos MPU
konzervacija: Milan Andrić
grafičko oblikovanje: Dušan Tkačenko
arhitekta postavke: Miroslava Petrović Balubdžić
muzika za izložbu: Vasil Hadžimanov
- 11:00 Čarobna Milena, BG
-
Dom Jevrema Grujića, Svetogorska 17, Beograd
ČAROBNA MILENA - izložba Milene Pavlović Barili (7.11.2018.-31.3.2019.)
- 11:00 Nikola Reiser, ZG
-
Galerija Klovićevi dvori, Jezuitski trg 4, Zagreb
NIKOLA REISER: SENZIBILNI POETA SLIKARSTVA - retrospektivna izložba (8.11.2018.-3.2.2019.)
kustosica izložbe: Danijela Marković
autori tekstova: Akademik Tonko Maroević, Iva Körbler, Danijela Marković
- 10:00 Rođenje humanoidne robotike, SU
-
Gradski muzej Subotica, Trg sinagoge 3, Subotica
ROĐENJE HUMANOIDNE ROBOTIKE: 50 GODINA CENTRA ZA ROBOTIKU INSTITUTA „MIHAJLO PUPIN“ - izložba posvećena najstarijoj laboratoriji za robotiku u Jugoistočnoj Evropi (9.11.2018.-31.1.2019.)
autor izložbe: Ivan Stanić, kustos Muzeja nauke i tehnike - Beograd
organizacija: Gradski muzej Subotica i Muzej nauke i tehnike - Beograd
- 10:00 Marko Čelebonović, BG
-
SANU, Beograd
MARKO ČELEBONOVIĆ (1902-1986) - izložba (9.11.2018.-24.2.2019.)
- 09:00 Jane Čalovski i Hristina Ivanoska, SK
-
Muzej suvremene umjetnosti, Skopje, Samoilova bb, Skopje
JANE ČALOVSKI i HRISTINA IVANOSKA: EPILOG (OBLIK RASPRAVE) - izložba (10.11.-15.3.2019.)
kustosica: Branka Benčić
organizacija: Muzej suvremene umjetnosti Skopje, Apoteka - Prostor za suvremenu umjetnost (Vodnjan), Tihomir Milovac, MSU - Muzej suvremene umjetnosti Zagreb, Nomad Zagreb, Press to Exit Project Space Skopje
- 12:00 Kraj Velikog rata 1917-1918, BG
-
Istorijski muzej Srbije, Trg Nikole Pašića 11, Beograd
KRAJ VELIKOG RATA 1917-1918 - reprezentativna izložba (12.11.2018.-13.11.2019.)
autori izložbe: dr Dušica Bojić, Nebojša Damnjanović, Tijana Jovanović Češka i dr Andrej Vujnović
autori koncepta i producent izložbe: Marko Savić i Stanislav Staša Tomić
autor interaktivnih instalacija: Marko Todorović
dizajneri izložbe: Saša Ivanović i Izabela Martinov Tomović
saradnici u realizaciji: Boško Ljubojević, Štefica Radmanović, Ana Ćuk Dragomirović, Vesna Dragović Pop-Lazić, Katarina Mitrović, Aleksandra Kolaković i Iva Jotić Lubura
- 10:00 Mesta trajnosti. Paviljoni, manifesti in kripte, LJ
-
Muzej sodobne umetnosti Metelkova, +MSUM, Ljubljana
MESTA TRAJNOSTI. PAVILJONI, MANIFESTI IN KRIPTE - razstava (15.11.2018.-17.2.2019.)
Umetniki in kolektivi
Kolektivne akcije / Collective Actions (Andrej Monastirski / Andrei Monastyrski)
ČIPke (Kikimore, Sara Šabjan, Mojca Založnik)Walter de Maria
EXAT 51 (Ivan Picelj, Zvonimir Radić, Božidar Rašica, Vjenceslav Richter, Aleksandar Srnec)
György Galántai v sodelovanju z / with the participation of Julia Klaniczay and Guglielmo Achille Cavellini
Gorgona
Grupa šestorice avtorjev / Group of Six Artists (Boris Demur, Željko Jerman, Vlado Martek, Mladen Stilinović, Sven Stilinović)
Janez Janša, Janez Janša, Janez Janša
Jarosław Kozłowski
Neue Slowenische Kunst (IRWIN, Laibach, Gledališče sester Scipion Nasice / Scipion Nasice Sisters Theatre, Novi kolektivizem / New Collectivism)
[Nove] Tendence / [New] Tendecies (Marc Adrian, Giovanni Antonio Costa, artist group Gruppo N, Gianni Colombo, artist group Gruppo T, Compos 68, Charles Csury, Juraj Dobrović, Willam Allan Fetter, Hiroshi KawanoManfred Mohr, François Morellet, artist group GRAV, Frieder Nake, Ivan Picelj, Vjenceslav Richter, Manfred Robert Schroeder, Zdeněk Sýkora, Goran Trbuljak, Edvard Zajec)
Skupina OHO / OHO Group (Milenko Matanović, David Nez, Marko Pogačnik, Andraž Šalamun)
Marko Sančanin Đurovski
Mladen Stilinović
Razgradnja umetnosti – ponovno / The Unmaking of Art – Revisited
Jiří Valoch
Josip Vaništa
Westeast
Franci Zagoričnik
Vadim Zaharov
kustosinja: Zdenka Badovinac
kustosinja asistentka: Ana Mizerit
postavitev in izbor del za [Nove] tendence: Darko Fritz
izbor del za Grupo šestorice avtorjev: Branka Stipančić
razstavna instalacija: Azra Akšamija - Oblikovanje razstavnih konstrukcij
- 10:00 Stradanje i opstajanje 1918-2018: Neuništivi muzej, BG
-
Etnografski muzej u Beogradu, Studentski trg 13, Beograd
STRADANJE I OPSTAJANJE 1918-2018: NEUNIŠTIVI MUZEJ - izložba (15.11.2018.-31.1.2019.) povodom obeležavanja stogodišnjice primirja u Prvom svetskom ratu
- 11:00 Bijeg / Escape, RI
-
Muzej moderne i suvremene umjetnosti, Krešimirova 26c, Rijeka
Risk Change: BIJEG / ESCAPE - medjunarodna grupna zložba (16.11.2918.-25.1.2019.)
umjetnici: Manon Avram & Pierre Audouard, Pavlica Bajsić Brazzoduro & Dino Brazzoduro, Nisrine Boukhari, Lana Čmajčanin, Tomislav Čeranić, Aleksandar Garbin, Ibro Hasanović, Siniša Labrović, Lukas Marxt & Jakub Vrba, Nika Oblak & Primož Novak, Alicja Rogalska, Sara Salamon & Hrvoje Spudić, Tao G. Vrhovec Sambolec
- 09:00 Anatomija leta, BG
-
Muzej Vazduhoplovstva - Beograd, Surčin, Beograd
ANATOMIJA LETA / ANATOMY OF FLIGHT - izložba (20.11.2018.-15.1.2019.)
autori: Dušan Otašević, Nemanja Nikolić, Iva Kuzmanović, Marija Šević, Aleksandra Perić, Hana Rajković, Magdalena Miočinović Andrić, artterror, Lidija Delić, Nina Ivanović, Sava Knežević, Slavica N.Obradović, Nina Simonović, Isidora Krstić, Jelena Marta Glišić, Mariko Hori, Nenad Glišić, Tania Ruiz Gutierrez
- 07:30 Problem umjetnosti kolektiva: slučaj Zemlja, PE
-
Galerija Krsto Hegedušić, Matije Gupca 2, Petrinja
PROBLEM UMJETNOSTI KOLEKTIVA: SLUČAJ ZEMLJA - izložba (22.11.2018.-15.1.2019.)
autorice: [BLOK] - Ivana Hanaček, Ana Kutleša, Vesna Vuković
kustosica: Alma Trauber (Galerija Krsto Hegedušić)
suradnik povjesničar: Nikola Vukobratović
dizajn: Nina Bačun i Roberta Bratović - Oaza - 11:00 Drago Tršar, LJ
-
Mestna galerija Ljubljana, Mestni trg 5, Ljubljana
DRAGO TRŠAR: MONUMENT - EROTIČNA SKULPTURA (22.11.2018.-20.1.2019.)
kustos: dr. Sarival Sosič
- 15:00 Želimir Žilnik - Građani iz sjene, ZG
-
Galerija Nova, Nikole Tesle 7, Zagreb
ŽELIMIR ŽILNIK - GRAĐANI IZ SJENE - izložba (22.11.2018.-2.2.2019.)
kustosice: kolektiv Što, kako i za koga / WHW
- 10:00 Milton Glaser, LJ
-
MGLC, Ljubljana
MILTON GLASER (1929, New York): PLAKATI / POSTERS - razstava (23.11.2018.-3.3.2019.)
- 11:00 Andrija Maurović, ZG
-
Muzej suvremene umjetnosti Zagreb
ANDRIJA MAUROVIĆ (Zagreb, 1987.): IZMEĐU POLITIČKIH IDEOLOGIJA I PORNOGRAFIJE - studijska izložba (28.11.2018.-24.2.2019.)
autor izložbe: Frano Dulibić
kustosica izložbe: Radmila Iva Janković
vizualni identitet izložbe: Igor Kuduz - D72
- 10:00 Nathalie Du Pasquier, LJ
-
MGLC, Ljubljana
NATHALIE DU PASQUIER: FAIR GAME - razstava (30.11.2018.-3.3.2019.)
kustosinja: Kate Sutton
- 10:00 Ne glej nazaj, okej, MB
-
Umetnostna galerija Maribor, Strossmayerjeva 6, Maribor
NE GLEJ NAZAJ, OKEJ? - mednarodna razstava mladih in uveljavljenih vizualnih umetnikov (30.11.2018.-17.3.2019.)
umetniki: Adel Abdessemed, Sarah Abu Abdallah, Allora & Calzadilla, Mounira Al Solh, Francis Alÿs, Nika Autor, Morten Barker, Nataša Berk, Ana Dana Beroš, Jasmina Cibic, Cao Fei, Vadim Fiškin, Tanja Lažetić, Nina Mangalanayagam, Emeka Ogboh, Agnieszka Polska in Witek Orski, Hrair Sarkissian, Massinisa Selmani
kustosinja: Simona Vidmar
asistent kustosinje: Jure Kirbiš
- 10:00 Grupa IRWIN, BL
-
Muzej savremene umjetnosti Republike Srpske, Trg srpskih junaka 2, Banja Luka
Grupa IRWIN (Slovenija): Was is Kunst Bosnia and Herzegovina / Heroji 1941-1945 - izložba (29.11.2018.-22.2.2019.)
- 12:00 Dan vredan veka, BG
-
Palata Srbija, Novi Beograd
DAN VREDAN VEKA - izložba (1.12.2018.-28.4.2019.) Muzeja Jugoslavije povodom 100 godina od formiranja prve Jugoslovenske države (ujedinjenje Srba, Hrvata i Slovenaca)
autorski tim izložbe: Radovan Cukić, kustos, Veselinka Kastratović Ristić, muzejska savetnica, Marija Vasiljević, kustoskinja (Muzej Jugoslavije) i dr Zoran Bajin, istoričar (Univerzitetska biblioteka Svetozar Marković)
- 10:00 Na moje oči: Zgodbe iz Iraka, LJ
-
Galerija Jakopič, Slovenska cesta 9, Ljubljana
NA MOJE OČI: ZGODBE IZ IRAKA - fotografska razstava (4.12.2018.-3.3.2019.)
fotografi: Twana Abdullah, Ali Arkady, Dario Bosio, Aram Karim, Hawre Khalid, Seivan M. Salim, Bnar Sardar, Rawsht Twana
koncept razstave: Stefano Carini (DARST), Michaela Šilpochová in Leoš Válka (DOX, Centre for Contemporary Art Prague)
kustosa: Stefano Carini, Dario Bosio (DARST)
produkcija: Muzej in galerije mesta Ljubljane
koprodukcija: DARST, DOX, Centre for Contemporary Art Prague
- 09:00 Davor Mateković, ZG
-
Oris Kuća arhitekture, Kralja Držislava 3, Zagreb
arhitekta DAVOR MATEKOVIĆ: PROARH - izložba (5.12.2018.-13.1.2019.) povodom 25 godina djelovanja njegova arhitektonskog ureda te izdanja prigodne monografije
- 10:00 Sanitetski brigadni general dr Vladimir Stanojević (1886-1978), BG
-
Srpsko lekarsko društvo, Džordža Vašingtona 19, Beograd
SANITETSKI BRIGADNI GENERAL DR VLADIMIR STANOJEVIĆ (1886-1978) - ŽIVOT I DELO - izložba (6.12.2018.-7.4.2019.) posvećena osnivaču Muzeja Srpskog lekarskog društva, koji je od 2007. godine u sastavu Muzeja nauke i tehnike kao posebno odeljenje.
organizacija: Muzej nauke i tehnike - Beograd
- 11:00 Vladimir Becić, ZG
-
Galerija Klovićevi dvori, Jezuitski trg 4, Zagreb
VLADIMIR BECIĆ - izložba (6.12.2018.-10.3.2019.)
- 12:00 Avtorske edicije, LJ
-
Kapsula, Trg prekomorskih brigad 1, Ljubljana
AVTORSKE EDICIJE - razstava (6.12.2018.-20.1.2019.)
Mladen Stilinović, Vlado Martek, Sanja Iveković, Tadej Pogačar, Boris Cvjetanović, Dalibor Martinis, Jesper Fabricius, Antonio Muntadas, Josef Dabernig, Polonca Lovšin, Špela Škulj
- 12:00 Dragan Petrović, BG
-
Muzej savremene umetnosti Beograd
Salon Muzeja savremene umetnosti, Pariska 14, Beograd
DRAGAN PETROVIĆ: VESELI SVET - izložba (7.12.2018.-11.2.2019.)
- 11:00 Pep Vidal, ZG
-
Muzej suvremene umjetnosti Zagreb
Atelijer Kožarić - Laboratorij za oživljavanje
PEP VIDAL: PI / π - izložba (8.12.2018.-10.02.2019.)
kustosica izložbe: Jasna Jakšić
- 09:00 63. Saziv umetničke kolonije Ečka - Slika 2018, ZR
-
Savremena galerija Zrenjanin, Trg slobode 7, Zrenjanin
63. SAZIV UMETNIČKE KOLONIJE EČKA - SLIKA 2018. - izložba (10.12.2018.-17.1.2019.)
učesnici: Karkatag kolektiv (Srbija), Zoran Todorović (Srbija), Aleksandra Jovanić (Srbija), Isidora Todorović (Srbija), Saša Spačal (Slovenija)
selektor i kustos: Sunčica Lambić-Fenjčev
- 12:00 Selma Selman, BG
-
Galerija Novembar, Kursulina 22, Beograd
SELMA SELMAN: VIVA LA VIDA - izložba (10.12.2018.-30.1.2019.)
- 10:00 Otkrijte Sefarad, BG
-
Institut Servantes u Beogradu, Čika Ljubina 19, Beograd
OTKRIJTE SEFARAD - izložba fotografija sefardskim Jevrejima (11.12.2018.-15.2.2019.)
organizacija: Mreža jevrejskog nasleđa Španije - Putevi Sefarda
- 10:00 Ana Marković, SD
-
Galerija savremene umetnosti Smederevo, Trg republike 5, Smederevo
ANA MARKOVIĆ: UBRZANJA - PUTOVANJA / ACCELERATIONS - JOURNEYS - izložba (11.12.2018.-18.1.2019.)
- 10:00 Tehnološki fakulteti Univerziteta u Banja Luci, BL
-
Muzej savremene umjetnosti Republike Srpske/Galeriji Plus, Trg srpskih jenaka 2, Banja Luka
TEHNOLOŠKI FAKULTETI UNIVERZITETA U BANJA LUCI - novogodišnja prodajna izložba studenata i profesora (13.12.2018.-26.2.2019.)
- 10:00 Slavko Tihec, MB
-
Univerzitetna knjižnica Maribor, Gospejna 10, Maribor
SLAVKO TIHEC: CANKARJEV SPOMENIK - razstava (13.12.2018.-31.1.2019.)
- 10:00 Milan Blanuša, BG
-
Goethe-Institut Beograd, Knez Mihailova 50, Beograd
MILAN BLANUŠA (1943, Jagodina): GDE SI SA SVOJOM UMETNOŠĆU, KOLEGA? - izložba (13.12.2018.-2.2.2019.)
- 08:00 Aleksandar M. Lukić, AP
-
Galerija Meander, Trg Nikole Tesle 12, Apatin
ALEKSANDAR M. LUKIĆ - izložba vitraža, skulptura i nakita od stakla (14.12.2018.-24.1.2019.)
- 10:00 Dan Muzeja rudarstva i metalurgije Bor: Pokloni i otkupi, BO
-
Muzej rudarstva i metalurgije Bor, Moše Pijade 19, Bor
Dan Muzeja rudarstva i metalurgije
POKLONI I OTKUPI - izložba (14.12.2018.-31.1.2019.)
autorka: Danijela Matović
- 10:00 Sva lica kulture. Slikarstvo i život učenjaka drevne Kine, BG
-
Narodni muzej u Beogradu, Trg Republike 1a, Beograd
SVA LICA KULTURE: SLIKARSTVO I ŽIVOT UČENJAKA DREVNE KINE - izložba Nacionalnog muzeja Kine iz Pekinga (14.12.2018.-14.2.2019.)
- 10:00 Kosara Bokšan, KG
-
Galeriji Rima, Branka Radičevića 20, Kragujevac
KOSARA BOKŠAN - izložba (14.12.2018.-14.1.2019.)
- 11:00 Manica K. Musil, MB
-
UGM Studio, Trg Leona Štuklja 2, Maribor
MANICA K. MUSIL: ŠIVARIJE - razstava (14.12.2018.-23.2.2019.)
kustosinja razstave: Mojca Štuhec
- 12:00 Rebus Vol. 6, LJ
-
Photon - Center for Contemporary Photography, Trg prekomorskih brigad 1, Ljubljana
REBUS VOL. 6 (Matjaž Wenzel in Rene Maurin) - razstava (14.12.2018.-18.1.2019.)
- 08:00 Nikola Marković, SU
-
Savremena galerija Subotica, Park Ferenca Rajhla 5, Subotica
NIKOLA MARKOVIĆ (1979, Kopar/Beograd): REPETITIVNE MATRICE / ISMÉTLŐDŐ MATRICÁK - izložba (15.12.2018.-16.1.2019.)
https://www.flickr.com/photos/nikola_markovic
kustos izložbe: Jasmina Jovančić Vidaković, viša kustoskinja SGSU
ilustrovani katalog sa tekstom Ane Bogdanović
- 09:00 Vasa Pomorišac - od tradicije do moderne, ZR
-
Narodni muzej Zrenjanin, Subotićeva 1, Zrenjanin
VASA POMORIŠAC - OD TRADICIJE DO MODERNE - izložba (15.12.2018.-15.2.2019.) povodom 125 godina od rođenja slikara (1893-1961)
autori izložbe: viši kustos-istoričar umetnosti Olivera Skoko i kustos-istoričar umetnosti Ivana Arađan
- 12:00 Vangjush Vellahu, BG
-
Hestia Art Residency & Exhibitions Bureau, Topličin Venac 14/9/IV Beograd
VANGJUSH VELLAHU: FRAGMENTS I - izložba (15.12.2018-24.2.2019)
kustos izložbe: Maja Ćirić
*Otvoreno četvrtak-nedelja: 12-18 h
- 10:00 Minijatura 3, BG
-
Mala galerija ULUPUDS, Uzun Mirkova 12, Beograd
MINIJATURA 3 (crtež, akvarel, grafika, kolaž, mozaik, keramika, skulpture…) - izložba (18.12.2018.-31.1.2019.)
- 10:00 Dušan Bekar, ZG
-
HDD galerija / Hrvatsko dizajnersko društvo, Boškovićeva 18, Zagreb
DUŠAN BEKAR: DIZAJNER IZ SJENE - izložba (18.12.2018.-18.1.2019.)
autori koncepcije, vizualnog identiteta i postava izložbe: Duško Bekar Jr. i Alira Hrabar Oremović
tekstovi: Alira Hrabar Oremović
organizacija i produkcija izložbe: HDD galerija / Hrvatsko dizajnersko društvo
voditelj galerije: Marko Golub
asistentica voditelja: Jana Gamilec
- 12:00 Sonja Žugić, BG
-
Radisson Collection Hotel, Old Mill Belgrade, Bulevar Vojvode Mišića 15, Belgrade
SONJA ŽUGIĆ (1977, Beograd) - photography exhibition (18.12.2018.-15.1.2019.)
organisation: Бартcелона POP UP 147, Radisson Collection Hotel, Old Mill Belgrade
- 10:00 Budimir Pervan, ZG
-
Hrvatski muzej arhitekture HAZU, Ivana Gorana Kovačića 37, Zagreb
BUDIMIR PERVAN - IZ ARHIVA ARHITEKTA - izložba (19.12.2018.-1.2.2019.)
- 11:00 Dante Buu, LJ
-
Kulturni center Tobačna 001, Tobačna ulica 1, Ljubljana
DANTE BUU (Rožaje, Črna gora): NOČEM, DA GRE MOJ LJUBIMEC NA DELO / I DO NOT WANT MY LOVER TO GO TO WORK - razstava (19.12.2018.-18.1.2019.)
kustosica: Alenka Trebušak
- 10:00 4. Pomeranje granica, BG
-
Muzej primenjenih umetnosti, Vuka Karadžića 18, Beograd
4. POMERANJE GRANICA - izložba (20.12.2018.-20.1.2019.)
autorski koncept izložbe: Snežana Pešić Rančić i Maja Gecić
organizacija izložbe: Snežana Pešić Rančić, Sekcija TiSO (Tekstil i savremno odevanje) ULUPUDS-a i MPU
- 10:00 31. Čukarički likovni salon, BG
-
Galerija '73, Beograd
31. ČUKARIČKI LIKOVNI SALON (12.12.2018.-15.1.2019.)
Aleksandar Đurić, Ana Cerović, Andrija Vasiljević, Anđela Mujčić, Vladan Martinović, Vladimir Komad, Gabrijel Glid, Gordana Kaljalović, Dimitrije Pecić, Dragan Mileusnić, Dragan Radenović, Dragan Šilja Čolaković, Dušan Otašević, Zoran Todović, Jasmina Kalić, Jelena Sredanović, Jovan I. Rakidžić, Jovana Petković, Milan Blanuša, Milan Stašević, Miodrag Živković, Nevena Popović, Nikola Vukosavljević, Rade Pilipović, Radomir Knežević, Savo Peković, Tijana Fišić, Čedomir Vasić
- 10:00 Asteroidi, mali kameni svetovi, BG
-
SANU, Beograd
Galerija nauke i tehnike SANU, Đure Jakšića 2, Beograd
ASTEROIDI, MALI KAMENI SVETOVI - izložba (20.12.2018.-9.2.2019.)
- 11:00 Ana Sladetić, RI
-
Muzej moderne i suvremene umjetnosti, Krešimirova 26c, Rijeka
ANA SLADETIĆ: OPAŽANJA NA MARGINAMA VIDLJIVOSTI - izložba (20.12.2018.-13.1.2019.)
- 11:00 Vila Zagorje, ZG
-
Zbirka Richter, Vrhovec 38, Zagreb
Iz arhiva arhitekta: VILA ZAGORJE - izložba nekadašnje zagrebačke rezidencije Josipa Broza Tita (20.12.2018.-24.2.2019.)
autorice izložbe: dr. sc. Vanja Brdar Mustapić, muzejska savjetnica MUO-a i Vesna Meštrić, viša kustosica MSU-a
- 12:00 Matej Knežević, ZG
-
Institut za suvremenu umjetnost, Trg kralja Tomislava 20, Zagreb
MATEJ KNEŽEVIĆ: NEKE VISCERALNE STVARI - izložba (20.12.2018.-19.3.2019.) dobitnika Nagrade Radoslav Putar 2017.
- 12:00 Ankle Biter, ZG
-
Galerija Miroslav Kraljević, Šubićeva 29, Zagreb
ANKLE BITER: JAAKKO PALLASVUO / ANNI PUOLAKKA / TARWUK (Bruno Pogačnik Tremow i Ivana Vukšić) - izložba (20.12.2018.-19.01.2019.)
- 15:00 Marija Mojca Pungerčar, LJ
-
Ustvarjalni center Švicarija/MGLC, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana
MARIJA MOJCA PUNGERČAR: TRI BOTANIČNE ZGODBE - razstava (20.12.2018.-18.4.2019.)
kustos: Miha Colner
- 08:00 Evropski fenomeni u kolekciji Galerije Matice srpske, TR
-
Muzej Hercegovine, Stari grad 59, Trebinje
EVROPSKI FENOMENI U KOLEKCIJI GALERIJE MATICE SRPSKE - gostujuća izložba digitalnih printova umetničkih dela iz kolekcije Galerije Matice srpske (21.12.2018.-15.1.2019.)
Na otvaranju izložbe govore: Ivana Grujić, direktorka Muzeja Hercegovine Trebinje i Miroslava Žarkov, kustoskinja Galerije Matice srpske i jedna od autorki izložbe
- 10:00 Moja umetnost je moja stvarnost | Spot, NS
-
Muzej savremene umetnosti Vojvodine, Dunavska 37, Novi Sad
MOJA UMETNOST JE MOJA STVARNOST - izložba (21.12.2018.-.27.2.2019.)
umetnici/e: Gili Avissar, Andreja Kulunčić sa kolektivnom ISTE, Robert Jankuloski, Romeo Kodra, Stevan Kojić, Siniša Labrović, Valerie Leray, Monika Moteska, Branislav Nikolić, Vessna Perunovich, André Jenö Raatzsch, Emília Rigová, Selma Selman, Irena Sladoje, Andrej Strehovec, Nina Todorović, Selman Trtovac
kustoskinja: Sanja Kojić Mladenov
SPOT - izložbe, akcije i verbalno preparirani predmeti (21.12.2018.-3.2.2019.)
Među nama: malo pepela, malo dima i...mnogo kestena.
umetnici/e: Marina Abramović, Mihajlo Arsovski, Christian Boltanski, Boris Bućan, Roman Cieslewicz, Petar Dabac, Vlasta Delimar, Braco Dimitrijević, Alain Fleischer, Ivan Ladislav Galeta, Gorgona, Tomislav Gotovac, Grupa šestorice autora, Vladimir Gudac, Sanja Iveković, Vladimir Jakolić, Željko Jerman, Jagoda Kaloper, Laszlo Kerekeš, Enes Midžić, Tomislav Mikulić, Vlado Martek, Dalibor Martinis, Vladimir Petek, Friederike Pezold, Ivan Picelj, Sandor Pinczehelyi, Podroom, Ivan Posavec, Zabunyan Sarkis, Mladen Stilinović, Josip Stošić, Marijan Susovski, Davor Tomičić, Goran Trbuljak, Jiři Valoch
kustoskinje: Jasna Jakšić, Ivana Kancir
- 10:00 Objektivno, NS
-
Muzej Vojvodine, Dunavska 35, Novi Sad
6. godišnja izložba fotoreportera Novog Sada i Vojvodine OBJEKTIVNO (21.12.2018.-15.1.2019.), povodom Fotoreporterske nove godine, koju više od pet decenije naizmenično organizuju fotoreporteri dnevnih listova “Dnevnik” i “Mađar so”
Organizatori ovogodišnje izložbe i proslave su Foto asocijacija Vojvodine, Muzej Vojvodine i viši kustos Darijuš Sami
- 10:00 Anastas Jovanović - Umetnost i novi mediji, VR
-
Narodni muzej Vranje, Baba Zlatina 9, Vranje
ANASTAS JOVANOVIĆ - UMETNOST I NOVI MEDIJI - izložba (21.12.2018.-19.1.2019.)
autorka: Danijela Vanušić
organizacija: Narodni muzej Vranje i Muzej grada Beograda
- 10:00 Kalendar Centra za grafiku za 2019: Nemanja Nikolić, BG
-
Centar za grafiku i vizuelna istraživanja Akademija/Fakultet likovnih umetnosti, Pariska 16, Beograd
KALENDAR CENTRA ZA GRAFIKU ZA 2019. - promocija i izložba (21.12.2018.-31.1.2019.)
autor: NEMANJA NIKOLIĆ: UNCONTAINED IMAGES
- 12:00 Nebojša Glogovac, BG
-
Kulturni centar Beograda
Dvorana Kulturnog centra Beograda, Kolarčeva 6
NEBOJŠA GLOGOVAC - izložba fotografija (21.12.2018.-5.3.2018.)
priredila: Maja Medić
Razgovor na otvaranju izložbe: filmski reditelj Rajko Grlić i fotografkinja Maja Medić
Posle razgovora besplatna projekcija filma Ustav Republike Hrvatske
organizacija: Kulturni centar Beograda u saradnji s Jugoslovenskim dramskim pozorištem
- 12:00 Nikola Kosić i Katarina Jocić, BG
-
Dom kulture Studentski grad, Beograd
NIKOLA KOSIĆ I KATARINA JOCIĆ - izložba skulptura velikog formata studenata sa Fakulteta primenjenih umetnosti u Beogradu (21.12.2018.-26.1.2019.)
- 12:00 Dvadesetpet umetnika iz šesnaest zemalja, NI
-
Galerija savremene likovne umetnosti Niš/Paviljonu u Tvrđavi, Niš
DVADESETPET UMETNIKA IZ ŠESNAEST ZEMALJA - izložba dela iz fonda Internacionalnog umetničkog studija Radovan Trnavac Mića iz Valjeva (21.12.2018.-15.1.2019.)
Stiven Kerner (SAD), Anatolij Gajdamaka (Ukrajina), Stanislav Homičevski (Poljska), Mara Daugaviete (Rusija), Liana Melisaratou (Grčka), Petros Karistinos (Grčka), Armando Marinjo (Kuba), Aleksandar Žernokljuev (Rusija), Iliana Pamanes (Meksiko), Nikolaus Hip (Nemačka), Vinsent Inkoniglios (SAD), Son Ča Rjong (Južna Koreja), Majk Volton (Engleska), Vijeslav Janaš (Poljska), Edgar Kano Lopez (Meksiko), Malgoržata Černik (Poljska), Riuići Jahagi (Japan), Viktor Tihonov (Belorusija), Setenaj Ozbek (Turska), Selina Numina (Australija), Natali Mek Karti (Australija), Endru Dandeni Nlangvini (Južnoafrička Republika), Mandla Godfri Mađadibodu (Južnoafrička Republika), Herardo Vargas Frias (Meksiko), Sabrina Sabeg (Francuska)
- 14:00 Schaulager #2, BG
-
Eugster || Belgrade, Viline Vode bb, Belgrade
SCHAULAGER #2 (20.12.2018.-23.2.2019.)
Ivana Ivković
Marta Jovanović
Vladimir Miladinović
Emir Šehanović
:mentalKLINIK
Saša Tkačenko
- 16:00 Nina Simonović, BG
-
Laufer galerija, Svetozara Radića 4, Beograd
NINA SIMONOVIĆ: SEMI-MATHEMATICAL EQUATIONS, II - izložba (21.12.2018.-8.2.2019.)
- 10:00 MLS: 50 godina izlagačkog programa, NS
-
Mali likovni salon, Bulevar Mihajla Pupina 9, Novi Sad
MLS: 50 GODINA IZLAGAČKOG PROGRAMA - izložba povodom 50 godina od prvih izložbi galeriji Mali likovni salon (17.12.2018.-18.1.2019.)
- 09:00 Kulturni i zabavni život Zemuna između dva svetska rata, BG
-
Galerija Kancelarije za mlade u Zemunu, Kosovska 9, Zemun/Beograd
KULTURNI I ZABAVNI ŽIVOT ZEMUNA IZMEĐU DVA SVETSKA RATA - izložba (5.11.2018.-30.1.2019.)
autor izložbe: Ljiljana Aćimović, viša kustoskinja Muzeja grada Beograda
- 10:00 Milica Lilić, NS
-
Kulturni centar Novog Sada
MILICA LILIĆ - izložba (24.12.2018.-14.1.2019.)
- 10:00 Istorijski momenti Umetničkog paviljona Cvijeta Zuzorić 1928-1945, BG
-
Galerija ULUS, Beograd
ISTORIJSKI MOMENTI IZ ŽIVOTA UMETNIČKOG PAVILJONA CVIJETA ZUZORIĆ 1928-1945 - dokumentarna izložba (24.12.2018.-22.1.2019.) povodom devedeset godina od otvaranja UMETNIČKOG PAVILJONA CVIJETA ZUZORIĆ
autorka koncepcije i izložbe: istoričarka umetnosti Olivera Vukotić
- 10:00 Slikarsko-grafička sekcija ULUPUDS-a, BG
-
UK Stari grad Parobrod, Kapetan Mišina 6a, Beograd
Slikarsko-grafička sekcija ULUPUDS-a: KOD - godišnja izložba (24.12.2018.-15.1.2019.)
- 10:00 Oto Logo, BG
-
Galerija RTS, Takovska 10, Beograd
OTO LOGO (1931, Beograd) - izlozba (25.12.2018.-25.1.2019.)
izbor dela: istoričarka umetnosti Ljiljana Porčić
govore: Nikola Mirkov, predsednik Saveta za likovno stvaralaštvo RTS i istoričari umetnosti Dušan Milovanović i Ljiljana Porčić
- 10:00 Nebojša Bežanić, KG
-
Narodni muzej Kragujevac, Vuka Karadžića 1, Kragujevac
NEBOJŠA BEŽANIĆ (1964, Čačak): LIZARD IN THE SOUL - izložba slika i crteža (25.12.2018.-20.1.2019.)
organizacija: Umetnička galerija Nadežda Petrović Čačak i Kuća legata Beograd
https://sr-rs.facebook.com/narodnimuzejkragujevac.kragujevac
- 10:00 Irena Stopić | Goran Knežević, SO
-
Kulturni centar Laza Kostić, Sombor
IRENA STOPIĆ (1974, Trebinje) | GORAN KNEŽEVIĆ (1973, Vrbas) - izložba crteža i grafika (25.12.2018.-14.1.2019.)
- 12:00 Žarko Aleksić, BG
-
Dom kulture Studentski grad, Beograd
ŽARKO ALEKSIĆ: UMETNOST SKIDA KILAŽU - instalacija (fotografija, crtež, tekst, kolaž), 2018. (25.12.2018.-26.1.2019.)
- 07:00 Pobediti vidljivo - 40 godina umetničkog rada Zvonka Pavličića, KM
-
Gradski muzej Kosovska Mitrovica, Lole Ribara 19, Kosovska Mitrovica
POBEDITI VIDLJIVO - 40 godina umetničkog rada ZVONKA PAVLIČIĆA - izložba (26.12.2018.-26.1.2019.)
autori: dr Jelena Pavličić, dr Dragana Bulatović
- 09:00 Novogodišnja prodajna izložba, BG
-
Prodajna galerija Beograd, Kosančićev venac 19, Beograd
NOVOGODIŠNJA PRODAJNA IZLOŽBA (26.12.2018.-31.1.2019.)
specijalni popusti
- 10:00 Bački Monoštor, biser Gornjeg Podunavlja, NS
-
Arhiv Vojvodine, Žarka Vasiljevića 2a, Novi Sad
BAČKI MONOŠTOR, BISER SPECIJALNOG REZERVATA PRIRODE GORNJEG PODUNAVLJA - izložba fotografija (26.12.2018.-20.1.2019.)
autori: Darko Dozet, Dušan Kozoderović, Goran Barać, Goran Mulić, Ištvan Virag, Jaroslav Pap, Jovan Đikić, Lidijo Andrejev, Nenad Mihajlović, Petar Zambo, Radivoje Hadžić, Robert Getel, Slađana Pantelić, Snežana Lerh (fotografi Foto kluba Rada Krstić iz Sombora i Foto asocijacije Vojvodine iz Novog Sada)
- 10:00 Tonka Alujević, BG
-
Galerija Singidunum, Knez Mihailova 40, Beograd
TONKA ALUJEVIĆ (Hvar): OD JEDRA POD KOJIN SAN PLOVILA - izložba (26.12.2018.-20.1.2019.)
- 10:00 Fokus na modernizam: Arhitektura Novog Sada 1970-1985, NS
-
Istorijski arhiv grada Novog Sada, Filipa Višnjića 2a, Novi Sad
arhitektonski fotograf RELJA IVANIĆ: FOKUS NA MODERNIZAM: ARHITEKTURA NOVOG SADA 1970-1985. - izložba (26.12.2018.-15.1.2019.)
organizacija: Društvo arhitekata Novog Sada
- 12:00 Varoški salon, GR
-
Centar za kulturu Grocka/Rančićeva kuća, Majevička 9, Grocka
VAROŠKI SALON - novogodišnja prodajna izložba likovne i primenjene umetnosti (26.12.2018.-15.1.2019.)
- 12:00 Likovni klub Đuro Salaj, BG
-
Klub Akademija 28, Nemanjina 28, Beograd
LIKOVNI KLUB ĐURO SALAJ: ZIMA 2018/19 - kolektivna izložba članova (26.12.2018.-28.1.2019.)
- 10:00 Veliki rat kroz novosadske spomenike, NS
-
Kulturni centar Novog Sada
VELIKI RAT KROZ NOVOSADSKE SPOMENIKE - izložba (27.12.2018.-19.1.2019.)
autori izložbe: Đorđe Srbulović, istoričar-konzervator, mr Siniša Jokić, istoričar, direktor Zavoda za zaštitu spomenika kulture Grada Novog Sada, Milan Konjević, fotograf, Aleksadar Ružičić, dizajn
- 10:00 Nemanjići - rađanje kraljevine, LK
-
Centar za kulturu i obrazovanje Laktaši, Karađorđeva 58, Laktaši
NEMANJIĆI - RAĐANJE KRALJEVINE - izložba kostima i rekvizita iz istoimene serijue Radio-televizije Srbije (27.12.2018.-27.1.2019.)
autor izložbe: Petar Đinović, direktor galerije RTS-a
- 10:00 Nezanesljiva okolja: 17 primerov sodobne fotografije v Sloveniji, LJ
-
Muzej sodobne umetnosti Metelkova, Maistrova ulica 3, Ljubljana
NEZANESLJIVA OKOLJA: 17 PRIMEROV SODOBNE FOTOGRAFIJE V SLOVENIJI - razstava (9.1.-17.3.2019.)
UROŠ ABRAM, JAKA BABNIK, GORAN BERTOK, VANJA BUČAN, JON DERGANC, TOMAŽ GREGORIČ, KLEMEN ILOVAR, PETER KOŠTRUN, BORUT KRAJNC, TANJA LAŽETIĆ, PETER RAUCH, MATJAŽ RUŠT, BOJAN SALAJ, JANE ŠTRAVS, ALEKSANDRA VAJD IN HYNEK ALT, TADEJ VAUKMAN, TANJA VERLAK
kustosinja: Ana Mizerit
- 10:00 Slobodan Jovanović (1869-1958-2019), BG
-
SANU, Beograd
Biblioteka SANU
SLOBODAN JOVANOVIĆ (1869-1958-2019) - izložba (9.1.-1.2.2019.)
- 08:00 MiniForm Art, BG
-
KomBank Art hol, Trg Politika 1, Beograd
MINI AKT Vol. 4 - izložba (10-24.1.2019.)
organizacija: KomBank Art hol i Udruženje Široka staza
- 10:00 7. Sarajevski salon
-
Galerija Collegium artisticum, Terezije bb (Centar Skenderija) Sarajevo
7. SARAJEVSKI SALON - izložba (10-26.1.2019.)
Admir Mujkić
Aleksandar Saša Bukvić
Alisa Čaber
Alma Ajanić-Gavrić
Amela Hadžimejlić
Amer Bakšić
Amer Hadžić
Avdo Žiga
Bojana Mikulić
Borko Močević
Braco Dimitrijević
Daniel Premec
Darko Šobot
Džeko Hodžić
Dževad Hozo
Edin Numankadić
Elma Alić
Emir Osmić
Enes Sivac
Fikret Libovac
Halil Tikveša
Hamzalija Muhić
Ilonka Jasak
Indira Bešlić
Izet Alečković
Lejla Ćehajić
Marko Frančešević
Mehmed Klepo
Mia Bučan
Muhamed Ćeif
Nedim Đikić
Nela Hasanbegović
Renata Papišta
Salim Obralić
Samir Sućeska
Savka Krčmar
organizacija: Udruženje likovnih umjetnika Kantona Sarajevo
- 11:00 Josef i Anni Albers: Putovanje kroz slijepo iskustvo, ZG
-
Muzej suvremene umjetnosti Zagreb
JOSEF I ANNI ALBERS: PUTOVANJE KROZ SLIJEPO ISKUSTVO - multisenzorna izložba (10.1.-21.4.2019.) jednih od pionira modernizma 20. stoljeća te ključnih ličnosti za razvoj apstraktne umjetnosti i umjetničke edukacije u svijetu (Josef Albers (Bottrop 1888. – New Haven 1976.) Anni Albers (Annelise Elsa Frieda Fleischmann, Berlin 1899. – New Haven 1994.), povodom obilježavanja 100. obljetnice Bauhausa
- 12:00 Neža Knez, LJ
-
Center in Galerija P74, Trg prekomorskih brigad 1, Ljubljana
NEŽA KNEZ (1990, Ljubljana): KVADRAT - razstava (10-30.1.2019.)
- 12:00 100 najlepših slika Srbije, BG
-
Dorćol Plac, Dobračina 59, Beograd
100 NAJLEPŠIH SLIKA SRBIJE - izložba (10-18.1.2018.)
https://www.instagram.com/slikesrbije
- 12:00 Vaterpolisti - žongleri, BG
-
Collegium Hungacirum Beograd, Gracanicka, 15, Beograd
Nedelja mađarske kulture
IMRE SZABÓ (1956, Mokrin): VATERPOLISTI - ŽONGLERI - izložba fotografija (10-28.1.2019.)
- 08:00 Silvio Foretić, ZG
-
Galerija VN, Ilica 163-a, Zagreb
SILVIO FORETIĆ (Split, 1940): ZVUK - izložba (11.1.-8.2.2019.)
kustos: Darko Fritz - siva) (zona
- 09:00 Boris Beja, MB
-
Kibla, Maribor
BORIS BEJA: I BEG YOUR PARDON, I NEVER PROMISED YOU A ROSE GARDEN - razstava (11.1.-9.2.2019.)
- 12:00 Igor Eškinja, ZG
-
Galerija SC, Savska 25, Zagreb
Igor Eškinja: Proces bez subjekta (11-26.1.2019)
videoinstalacija
*radno vreme Galerije SC - radnim danom od 12-20, subotom 10-13 sati
- 10:00 Berza gramofonskih ploča, ZR
-
Kulturni centar Zrenjanina
BERZA GRAMOFONSKIH PLOČA - prodaja, zamena, kupovina
- 10:00 5. Novogodišnji Mrnjau fest, BG
-
Dom omladine Beograda
5. NOVOGODIŠNJI MRNJAU FEST (12/13.1.2019.)
Mjuzikli za decu, muzičke igre, školica glume, radionice-igraonice
Udomljavanje maca sa Veterinom Beograd
Međunarodno takmičenje mačaka - WCF Jubilee Show
- 11:00 12. Küstendorf, ME
-
Mećavnik na Mokroj Gori
12. Međunarodni filmski i muzički festival KÜSTENDORF (11-16.1.2019.)
- 11:00 Polaznici master-klasaoperskog korepetitora Đorđa Nešića, BG
-
Kolarčeva zadužbina, Beograd
Polaznici master-klasaoperskog korepetitora Đorđa Nešića - koncert
organizacija: Centar za muziku
besplatno
- 11:00 Stojan Kerbler, LJ
-
Moderna galerija, Cankarjeva 15, Ljubljana
STOJAN KERBLER: RETROSPEKTIVA - razstava (25.10.2018.-13.1.2019.)
kustosinja: Lara Štrumej
Zadnje javno vodstvo: kustosinja razstave Lara Štrumej
http://www.mg-lj.si/si/razstave/2425/razstava-stojan-kerbler-retrospektiva
- 12:00 Stari zanati Srbije, BG
-
Beogradski Market, Žorža Klemansoa 19, Beograd
STARI ZANATI SRBIJE (tkalje, vezilje, kaligrafi, opančari) - izložba povodom dočeka srpske Nove godine
- 16:00 Pravoslavna Nova godina: Дoček 7527, NS
-
Pravoslavna Nova godina: Дoček 7527.
- 17:00 Ko se boji Isadore Dankan, NS
-
Galerija Matice srpske, Novi Sad
Doček 7527. godine
17.00/19.00 KO SE BOJI ISADORE DANKAN - mjuzikl/plesna predstava inspirisana autobiografskom knjigom Isadore Dankan My Life
režija: Gea Gojak
organizacija: Galerija Matice srpske i Viva Dance Academy
besplatno
- 17:00 Muvica i Muvan, BG
-
Akademija 28, Nemanjina 28, Beograd
Angelina Medaković: MUVICA I MUVAN - promocija knjige
- 17:30 Velikani svetskog filma: Stiv Mekvin, BG
-
Velikani svetskog filma: STIV MEKVIN (9-13.1.2019.)
17.30 LEPTIR (SAD/FR, 1973)
Papillon
uloge: Stiv Mekvin (Steve McQueen), Dastin Hofman (Dustin Hoffman)
režija: Frenklin Dž. Šafner (Franklin J. Schaffner)
20.00 PAKLENI TORANJ (SAD, 1974)
The Towering Inferno
uloge: Stiv Mekvin (Steve McQueen), Pol Njumen (Paul Newman)
režija: Džon Giljermin (John Guillermin)
- 18:00 Bernardo Bertoluči na BIS, BG
-
Jugoslovenska kinoteka, Beograd
BERNARDO BERTOLUČI NA BIS (3-15.1.2019.)
18.00 MALI BUDA (IT/FR/LIH/VB, 1993)
Little Buddha
uloge: Kijanu Rivs (Keanu Reeves), Kris Ajzak (Chris Isaak)
režija: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)
20.30 UKRADENA LEPOTA (IT/FR/VB, 1996)
Stealing Beauty
uloge: Liv Tajler (Liv Tyler), Džeremi Ajrons (Jeremy Irons)
režija: Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci)
- 19:00 Portreti: Duhoviti univerzum Woodyja Allena, ZG
-
Kino Tuškanac, Tuškanac 1, Zagreb
Portreti: DUHOVITI UNIVERZUM WOODYJA ALLENA (7-15.1.2019.)
19:00 BROADWAY DANNY ROSE (SAD, 1984, c/b, 84')
režija: Woody Allen
fotografija: Gordon Willis
21:00 INTERIJERI / INTERIORS (SAD, 1978, boja, 92')
režija: Woody Allen
fotografija: Gordon Willis
- 20:00 Tradicionalni novogodišnji operski gala koncert, BG
-
Narodno pozorište, Beograd
TRADICIONALNI NOVOGODIŠNJI OPERSKI GALA KONCERT
dirigenti: Ana Zorana Brajović, Dejan Savić, Đorđe Stanković i Zorica Mitev Vojnović
specijalni gost: Ilija Marinković - violina
program: arije, dueti, kvarteti, horsa izvođenja iz poznatih opera i opereta J.Štrausa, Đ.Verdija, Ž.Bizea,Đ.Rosinija, Đ.Pučinija, F.Čilee, V.A.Mocarta…
učestvuju: Solisti, Orkestar, Hor Opere i Balet Narodnog pozorišta u Beogradu
kroz koncert publiku vodi: glumac Milenko Pavlov
reditelji: Ivana Dragutinović Maričić
scenario: Molina Udovički
scenografija: Miraš Vuksanović i Jasna Saramandić
- 20:00 Dan po, LJ
-
Nova pošta, Robbova 15, Ljubljana
režija: Nina Ramšak
produkcija: magistrski program Gledališka režija in dramska igra AGRFT
zasedba: Miranda Trnjanin, Mia Skrbinac, Stane Tomazin, Žan Koprivnik
- 20:00 Filozofski teatar: Alenka Zupančič, ZG
-
Hrvatsko narodno kazalište u Zagrebu, Trg Republike Hrvatske 15, Zagreb
Filozofski teatar
gost: slovenska filozofkinja i teoretičarka psihoanalize ALENKA ZUPANČIČ: ŠTO JE SEKS? - predavanje
urednik i voditelj Filozofskog teatra: Srećko Horvat
- 21:00 Vuča i Vlaca, BG
-
Chillton, Katanićeva 7, Beograd
Vuča (Darkwood Dub, Minilinija) i Vlaca (Lira Vega, Minilinija, Svemirci, Neočekivan sila...)
Ulaz 300 dinara
- 21:00 Bojte se Alahha: Smisao života i smrti Ćamila Sijarića, BG
-
UK Stari grad (Parobrod) Kapetan Mišina 6a, Beograd
Zlatko Paković: BOJTE SE ALAHHA: SMISAO ŽIVOTA I SMRTI ĆAMILA SIJARIĆA - beogradska premijera predstave
igraju: Boris Milivojević, Selma Mehanović, Saša Handžić, Enes Salković i Vahid Džanković
produkcija: Kulturni centar Novi Pazar i Bosansko narodno pozorište Zenica
- 22:00 Srpska nova godina u Vrtoglavici, BG
-
Vrtoglavica, Šajkaška 15b, Beograd
Gornji klub: domaćica - Stojke + Zlatko sa gostima
Ex-YU Rock, Pop, New Wave, Punk ...Donji klub: Let There Be Rock - DJ Goxy
Hard Rock, Heavy Metal, Rock, Old School 80s Hard & HeavySredina a.k.a. Vertigo PUB: Chillout Zona
Ulaz: 200 dinara. Garderoba je besplatna
- 22:00 Orthodox NYE celebration w/ Naduve, BG
-
Grad, Beograd
NADUVE (Izrael)
Local support:
MKDSL live
https://soundcloud.com/mkdsl
https://www.youtube.com/user/carmarkoALI GÜNEY
https://soundcloud.com/alibeysevgisi - 23:00 Marika Rossa, Juliet Sikora, BG
-
Luka Beograd/Hangar, Žorža Klemansoa 39, Beograd
MARIKA ROSSA (Ukrajina)
www.youtube.com/watch?v=qR_YarIB1ow
JULIET SIKORA - andergraund house
www.youtube.com/watch?v=6IcrxJ_hMiQ
790/1290 din
- Okupirani bioskop prvi put u Čačku
- Aleksandar Denić predstavlja Srbiju na 60. Bijenalu u Veneciji
- Marijana Cvetković: Raste bes u svim sektorima kulture
- Praviti se lud ili otvoriti oči
- A1 Kinoteka letnji bioskop ponovo na krovu Doma Vojske
- Uži izbor za Politikinu nagradu za 2023.
- Preminula Jasna Tijardović Popović
- Najuži izbor za NIN-ovu nagradu za 2022.
- Nadežda Petrović u Narodnom muzeju
- Partibrejkers uveličali Zemun fest
- 10. Dani slovenačkog filma u Jugoslovenskoj kinoteci
- Preminuo Svetomir Arsić Basara
- Obeleženo 180 godina Narodnog muzeja Srbije
- Pistoletov poziv na razum i kreativnost
- Preminuo Ivan Ivanji
- Lorencijev Frančišek u Bitefu
- Maj mesec matematike (M3) prvi put u Novom Sadu
- Pitanje opstanka u fokusu Srećka Horvata na 17. Beldocsu
- Crteži evropskih umetnika iz zbirke Narodnog muzeja
- Selaković preuzeo dužnost od Maje Gojković
- Konkurs za učešće na Beogradskom festivalu mozaika IV
- Konkurs festivala Uhvati film za volontere
- Konkurs za nagradu Milan Mladenović za 2024.
- Poziv za buduće producente - FIST19 program usavršavanja
- Regionalni konkurs za učešće na II Studentskom bijenalu scenskog dizajna
- Konkurs Organizacije srpskih studenata u inostranstvu
- Konkurs za dodelu nagrade Pavle Janković Šole za 2024.
- Konkurs za 21. Međunarodni salon stripa u Beogradu
VOĐENJE: IRWIN – NSK State – It's a Beautiful Country
IRWIN: NSK State – It's a Beautiful Country, Umetnički pav