-
- 10:00 Arsenije Teodorović i srpska crkva u Budimu, NS
-
Galerija Matice srpske, Novi Sad
170 godina Galerije Matice srpske
ARSENIJE TEODOROVIĆ I SRPSKA CRKVA U BUDIMU - izložba (18.10.2017.-1.7.2018.)
- 11:00 Paja Jovanović, BG
-
Dom Jevrema Grujića, Svetogorska 17, Beograd
PAJA JOVANOVIĆ: OD ČIKA PAJE - izložba (1.11.2017.-1.4.2018.)
Radno vreme: četvrtkom i petkom od 15.00 do 20.00 časova i subotom i nedeljom od 11.00 do 16.00 časova
- 10:00 Surlaši, divovi iz naše geološke prošlosti, BG
-
Galerija Prirodnjačkog muzeja, Mali Kalemegdan 5, Beograd
SURLAŠI, DIVOVI IZ NAŠE GEOLOŠKE PROŠLOSTI - izložba (24.11.2017.-30.4.2018.)
autori izložbe: Sanja Alaburić, viši kustos paleontolog, dr Zoran Marković, muzejski savetnik, Miloš Milivojević, viši geološki preparator
izrada ilustracija: Dejan Vukadinović
izrada modela mamuta Vika: akademska vajarka Julijana Protić
- 10:00 Boris Jesih, LJ
-
Mednarodni grafični likovni center, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana
BORIS JESIH (1943): POVEZAVE / CONNECTIONS - pregledna razstava (grafike, slike, risbe) (30.11.2017.-11.3.2018.)
kustosinja: mag. Breda Škrjanec
- 12:00 Smrt Karađorđa Petrovića, BG
-
Istorijski muzej Srbije, Trg Nikole Pašića 11, Beograd
SMRT KARAĐORĐA PETROVIĆA - izložba (30.11.2017.-31.8.2018.), povodom dvestote godišnjice od ubistva vožda Karađorđa
autori izložbe: Vladimir Merenik, Boško Ljubojević, Nebojša Damnjanović, Borislav Korica
dizajn postavke: Izabela Martinov Tomović
Svake subote u 13 časova stručno vođenje kroz postavku za individualne posetioce
- 10:00 Marij Pregelj, LJ
-
MG+ | Moderna galerija, Cankarjeva 15, Ljubljana / +MSUM | Muzej sodobne umetnosti Metelkova, Maistrova 3, Ljubljana
MARIJ PREGELJ (1913-1967): RETROSPEKTIVA - razstava (14.12.2017.-20.5.2018.)
kustosinja razstave: Martina Vovk
- 08:00 Pop art i odjeci: This is today, SU
-
Savremena galerija Subotica, Park Ferenca Rajhla 5, Subotica
POP ART I ODJECI: THIS IS TODAY - izložba (15.12.2017-14.3.2018.)
umetnici: Danijel Babić, Tadija Janičić, Emil Kadirić, Aleksandar Leka Mladenović, Janoš Tarko (Tarkó János), Tibor Lazar (Lázár Tibor)
kustos izložbe: Miroslav Jovančić, kustos SGSU
autor vizuelnog identiteta izložbe i dizajna kataloga: Boris Cupać, Refresh
tekst u katalogu: Miroslav Jovančić
- 11:00 Vlatka Horvat, ZG
-
Muzej suvremene umjetnosti Zagreb
Ciklus izložbi: Laboratorij za oživljavanje
VLATKA HORVAT (1974, Čakovec): PRODUŽECI - izložba (20.12.2017.-11.3.2018.)
kustosica izložbe: Radmila Iva Janković
- 09:00 Zoran Kuzmanović, PG
-
Centar savremene umjetnosti Crne Gore/Dvorac Petrovića, Kruševac bb, Podgorica
ZORAN KUZMANOVIĆ (1967, Smederevo): AUTOPORTRETI - izložba skulptura (21.12.2017.-1.3.2018.)
- 10:00 Centralni balkan između grčkog i keltskog sveta, SK
-
Arheološki muzej Makedonije, Kej Dimitar Vlahov, Skoplje
CENTRALNI BALKAN IZMEĐU GRČKOG I KELTSKOG SVETA. KALE-KRŠEVICA 2001-2011 - izložba Narodnog muzeja u Beogradu (21.12.2017.-11.3.2018.)
autori izložbe: dr Petar Popović iz Arheološkog instituta u Beogradu, i istraživači Narodnog muzeja Nenad Radojčić, muzejski savetnik i saradnici Vera Krstić, viši kustos i Aca Đorđević, muzejski savetnik
- 09:00 Crnogorski guvernaduri 1717-1830, CT
-
Mermerna sala, Biljarda, Cetinje
CRNOGORSKI GUVERNADURI 1717-1830 - izložba (22.12.2017.-22.3.2018.)
Kustos izložbe: Petar Lekić, istoričar
organizator: Narodni muzej Crne Gore
- 09:00 Đorđe Stanojević - čovek koji je osvetlio Srbiju, BG
-
Istorijski muzej Srbije, Trg Nikole Pašića 11, Beograd
ĐORĐE STANOJEVIĆ - ČOVEK KOJI JE OSVETLIO SRBIJU - izložba (12.1.-30.9.2018.)
realizacija: Istorijski muzej Srbije pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture i informisanja Republike Srbije, a uz podršku JP Elektroprivreda Srbije
- 10:00 Američki Pop Art, BG
-
Kuća legata, Knez Mihailova 46, Beograd
AMERIČKI POP ART / AMERICAN POP ART - izložba (12.1.-26.3.2018.)
ENDI VORHOL
ROJ LIHTENŠTAJN
ROBERT RAUŠENBERG
DŽON ČEMBERLEN
DŽEJMS ROZENKVIST
TOM VESELMAN
organizacija/realizacija: Galerija Visconti Fine Art, Milano/Ljubljana, Srednjoevropski kulturni centar Novi Sad
producenti izložbe: Alina Mara Vujić I Mihajlo Nestorović
- 10:00 Skozi njene oči, MB
-
Umetnostna galerija Maribor, Strossmayerjeva 6, Maribor
SKOZI NJENE OČI - razstava (19.1.-11.3.2018.)
sodelujoče umetnice:
LAILA ABRIL
AMAK MAHMOODIAN
NINA MANGALANAYAGAM
ZANELE MUHOLI
LUA RIBERIA
TOMOKO SAWADA
AHLAM SHIBILI
HANNAH STARKEY
APRIL GERTLER
NYDIA BLAS
TASNEEM ALSULTAN
SANDRA VITALJIĆ
kuratorka: Marina Paulenka
- 11:00 Glas umjetnika / I Am The Mouth, ZG
-
Muzej suvremene umjetnosti Zagreb
GLAS UMJETNIKA / I AM THE MOUTH - izložba djela suvremenih umjetnika iz srednje i istočne Europe iz zbirke Art Collection Telekom (19.1.-18.3.2018.)
Nevin Aladağ (Turska), Anatoly Belov (Ukrajina), Geta Brătescu (Rumunjska), Yane Calovski (Makedonija), Levan Chelidze (Gruzija), Braco Dimitrijević (BiH), Aleksandra Domanović (Srbija), Petra Feriancova (Slovačka), Ksenia Gnylytska (Ukrajina), Ion Grigorescu (Rumunjska), Igor Grubić (Hrvatska), Aneta Grzeszykowska (Poljska), Nilbar Güreş (Turska), Petrit Halilaj (Kosovo), Hristina Ivanoska (Makedonija), Pravdoliub Ivanov (Bugarska), Nikita Kadan (Ukrajina), Mi Kafchin (Rumunjska), Alevtina Kakhidze (Ukrajina), Šejla Kamerić (BIH), Lesia Khomenko (Ukrajina), Luka Kedžo (Hrvatska), Genti Korini (Albanija), Eva Kotátková (Češka), Zofia Kulik (Poljska), Volodymyr Kuznetsov (Ukrajina), Nino Kvrivishvili (Gruzija), Piotr Łakomy (Poljska), Little Warsaw (Mađarska), Vlado Martek (Hrvatska), Ciprian Mureşan (Rumunjska), Şükran Moral (Turska), Lada Nakonechna (Poljska), Vlad Nancă (Rumunjska), Paul Neagu (Rumunjska), Paulina Ołowska (Poljska), Roman Ondák (Slovačka), Dan Perjovschi (Rumunjska), Agnieszka Polska (Poljska), Cristian Răduţă (Rumunjska), Slavs and Tatars, Nedko Solakov (Bugarska), Mladen Stilinović (Hrvatska), Marko Tadić (Hrvatska), Iza Tarasewicz (Poljska), Nil Yalter (Turska)
kustosi izložbe: Nathalie Hoyos, Rainald Schumacher, Radmila Iva Janković (MSU)
- 12:00 Irena Kelečević, BG
-
Salon Muzeja savremene umetnosti Pariska 14, Beograd
IRENA KELEČEVIĆ (1975): GDE JE MOJE MESTO - izložba (19.1.-19.3.2018.)
kustos: Una Popović
- 11:00 Vlaho Bukovac 1/3 - pariško razdoblje, ZG
-
Galerija Klovićevi dvori, Jezuitski trg 4, Zagreb
VLAHO BUKOVAC 1/3 - PARIŠKO RAZDOBLJE (1877-1893) - izložba (18.1.-11.3.2018.)
autorice izložbe: Petra Vugrinec (viša kustosica, Galerija Klovićevi dvori) i Lucija Vuković (kustosica, Kuća Bukovac)
- 10:00 Braco Dimitrijević, ST
-
Galerija umjetnina, Kralja Tomislava 15, Split
BRACO DIMITRIJEVIĆ (Sarajevo, 1948): OD KAMENA DO VIDEA - izložba (26.1.-29.4.2018.)
kustos: Branko Franceschi
- 16:00 Igor Simonović, BG
-
Galerija Polet, Cetinjska 15, Beograd
IGOR SIMONOVIĆ (Beograd, 1972): SA POLETOM - samostalna zložba (29.1.-6.3.2018.)
- 09:00 Bojan Golija, KK
-
Galerija Božidar Jakac, Grajska cesta 45, Kostanjevica na Krki
BOJAN GOLIJA: RETROSPEKTIVA - razstava (2.2.-22.4.2018.)
- 10:00 Joškin Šiljan, BG
-
Ulična galerija, Čavketov pasaž /pasaž koji povezuje Trg Nikole Pašića i Nušićevu ulicu/ Beograd
JOŠKIN ŠILJAN (Nebojša Stojković, 1953, Pirot): VID I VIDI. YESS ILI JOK - izložba (2.2.-9.3.2018.)
organizacija: Ulična galerija i AKC Matrijaršija
- 10:00 Zadnjih 5 let, MB
-
Umetnostna galerija Maribor, Strossmayerjeva ulica 6
ZADNJIH 5 LET - nove pridobitve v zbirki UGM - razstava (3.2.-8.3.2018.)
+ Vodstvo po razstavi
- 08:00 Pazi, sveža grafika! #12, LJ
-
TAM-TAMova Ulična galerija na Vegovi, Ljubljana
Pazi, sveža grafika! #12
IVIAN KAN MUJEZINOVIĆ: INTERFERENCA 3/1 - razstava (6.2.-5.3.2018.)
kustos cikla razstav Pazi, sveža grafika!: Božidar Zrinski
- 11:00 Zgoščevanje / Densifying, LJ
-
Mestna galerija Ljubljana, Mestni trg 5, Ljubljana
ZGOŠČEVANJE / DENSIFYING - skupinska razstava (6.2.-25.3.2018)
POLONA DEMŠAR
ALEKSANDRA SAŠKA GRUDEN
ZORAN SRDIĆ JANEŽIČ
ANŽE JURKOVŠEK
SPIRO MASON
MOJCA SMERDU
JOŽEF VRŠČAJ
TOMAŽ ZARIFA
kustos razstave: Sarival Sosič
- 10:00 Radmila Lazarević, BG
-
Galerija RTS, Takovska 10, Beograd
RADMILA LAZAREVIĆ (1940, Beograd): PROSTRANSTVA PEJZAŽA - izložba slika (7.2.-2.3.2018.)
autor teksta u katalogu: profesor emeritus Čedomir Vasić
- 10:00 Švicarija: skupnost, umetnost in narava, LJ
-
Ustvarjalni center Švicarija/MGLC, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana
ŠVICARIJA: SKUPNOST, UMETNOST IN NARAVA - razstava (8.2.2018.-6.1.2019.)
NIKA AUTOR
STOJAN BATIČ
DRAGICA ČADEŽ
JURE DETELA
META GRGUREVIČ
FRANCE GRUDEN
SERGEJ KAPUS
JANEZ LENASSI
KAREL PLEMENITAŠ
KAREL PUTRIH
DRAGO TRŠAR
DUŠAN TRŠAR
LUJO VODOPIVEC
BILAL YILMAZ
avtorica projekta, razstave: Yasmín Martín Vodopivec
- 10:00 Lan i konoplja, BG
-
Etnografski muzej u Beogradu, Studentski trg 13, Beograd
LAN I KONOPLJA - gostujuća je izložba Narodnog muzeja u Kragujevcu (8.2.-4.3.2018.)
autor: Svetlana Radojković, etnolog
- 12:00 Foto-kolekcija Miloša Jurišića, BG
-
Kulturni centar Beograda
Galerija Artget (17. godina), Trg republike 5/I
Umetnički direktor Galerije Artget u 2018: Ivan Manojlović
FOTO-KOLEKCIJA MILOŠA JURIŠIĆA - izložba (8.2.-1.3.2018.)
- 12:00 Nataša Škorić, BG
-
Kulturni centar Beograda
Likovna galerija, Knez Mihailova 6
NATAŠA ŠKORIĆ (1971, Beograd): NI NA NEBU NI NA ZEMLJI - izložba objekata i slika (8.2.-1.3.2018.)
- 10:00 Beč 1814/15 | 150 godina bečke ulice Ringštrase, LE
-
Leskovački kulturni centar, Bulevar Oslobodjenja 101, Leskovac
BEČ 1814/15 - GRAD I KONGRES - izložba (9.2.-5.3.2018.)
150 GODINA BEČKE ULICE RINGŠTRASE - OD POČETKA RADOVA DO DANAS - izložba (9.2.-5.3.2018.)
- 12:00 Branko Lenart, LJ
-
Photon - Center za sodobno fotografijo, Trg prekomorskih brigad 1, Ljubljana
BRANKO LENART: BIG SUR REAL - razstava (9.2.-23.3.2018.)
- 12:00 Forward, BG
-
Kulturni centar Beograda
Galerija Podroom, Trg republike 5
FORWARD (Argentina): RADOVI I PROCESI - izložba
umetnici: MATEO AMARAL, MANUEL LEJRADO, SESILIA ROSO
kustosi: Luisa Tomati, Ariel Irineo Čavez
- 13:30 Radikalna mekoća, BG
-
Galerija Drina, Andrićev venac 4, Beograd
RADIKALNA MEKOĆA - izložba (9.2.-17.3.2018.)
OLIVERA PARLIĆ
MARIJANA ĆURČIĆ
MIA ĆUK
VALENTINA SAVIĆ
kustos izložbe: Aleksandra Lazar
- 11:00 Duška Boban, SB
-
Foto galerija Lang, Langova 15, Samobor
DUŠKA BOBAN: VILA DALMACIJA - izložba fotografija (11.2.-11.3.2018.)
- 08:00 Zoran Vukajlović, ZR
-
Savremena galerija Zrenjanin, Trg slobode 7, Zrenjanin
ZORAN VUKAJLOVIĆ(1960, Čačak): OMAŽ STARIM MAJSTORIMA - izložba slika (12.2.-8.3.2018.)
- 12:00 Kaliope Austrija. Žene u društvu, umetnosti i kulturi, PM
-
Galerija Krug, Srpskih Vadara 187, Petrovac na Mlavi
KALIOPE AUSTRIJA. ŽENE U DRUŠTVU, UMETNOSTI I KULTURI - izložba (12.2.-13.3.2018.)
- 17:00 Srđan Radojković, PA
-
Galerija Milorada Bate Mihailovića Kulturnog centra Pančeva, Žarka Zrenjanina 1, Pančevo
SRĐAN RADOJKOVIĆ (1951, Pančevo): IKONE I POKROVI - izložba (12.2.-2.3.2018.)
- 10:00 Aleksandar V. Branković, BG
-
Galeriji Haos, Dositejeva 3, Beograd
ALEKSANDAR V. BRANKOVIĆ (1976, Skoplje): IZGUBLJENE KONSTRUKCIJE - izložba (13.2.-9.3.2018.)
- 10:00 Akvizicije I 2015-2017, ČA
-
Umetnička galerija Nadežda Petrović, Cara Dušana 6, Čačak
AKVIZICIJE I 2015-2017 - izložba (13.2.-16.3.2018.)
umetnici/ce:
BOJAN BEM
ČEDOMIR VASIĆ
ZVONIMIR SANTRAČ
ŠEMSA GAVRANKAPETANOVIĆ
MILETA PRODANOVIĆ
MARGARETA JELIĆ
KOSTA BOGDANOVIĆ
SELMA ĐULIZAREVIĆ
MILOŠ TOMIĆ
GORAN DELIĆ
MILOVAN DESTIL MARKOVIĆ
JOVAN ČEKIĆ
DIM TIM
DRAGA JOVANOVIĆ
TATJANA ILIĆ
kustos izložbe: Marija Radisavčević Raković
- 11:00 Iza portala - scenski svet Doriana Sokolića i Ružice Nenadović Sokolić, BG
-
Muzej primenjene umetnosti, Vuka Karadžića 18, Beograd
IZA PORTALA - SCENSKI SVET DORIANA SOKOLIĆA I RUŽICE NENADOVIĆ SOKOLIĆ - izložba (13.2.-15.3.2018.)
kustos izložbe: Deborah Pustišek Antić
dizajn postavke: Nina Vićentić i Biljana Sovilj
organizatori: Muzej grada Rijeke, Fakultet primenjenih umetnosti i Muzej primenjene umetnosti
- 12:00 Jelena Marjanović, BG
-
Dom omladine Beograda
JELENA MARJANOVIĆ (1980, Beograd): ROBA - izložba (13.2.-2.3.2018.)
- 14:00 Dragan Babović, BG
-
Бартcелона Belgrade Design District, 1 Sprat, lokal 96
DRAGAN BABOVIĆ: STVARNI PEJSAŽI / REAL LANDSCAPES - photography exhibition (13.2.-3.3.2018.)
- 12:00 KairUs, LJ
-
Aksioma | Projektni prostor, Komenskega 18, Ljubljana
KairUs (Linda Kornman, Andreas Zingerle): FORENZIČNE FANTAZIJE - samostojna razstava in predavanje umetnikov (14.2.-16.3.2018.)
produkcija razstave: Aksioma - Zavod za sodobne umetnosti, Ljubljana, 2018
- 12:00 Ishodište matrice, BG
-
Galerija-legata Milice Zorić i Rodoljuba Čolakovića, Rodoljuba Čolakovića 2, Beograd
ISHODIŠTE MATRICE: Prilozi za istoriju Zbirke inоstrаne grаfike i crtеža Мuzеја sаvrеmеnе umеtnоsti - izložba (14.2.-2.4.2018.)autor izložbe: viša kustoskinja Muzeja savremene umetnosti Žaklina Ratković
ŽAK VIJON, ALBER GLEZ, ŽORŽ BRAK, HUAN MIRO, SALVADOR DALI, ANTONI TAPIES, HANS HARTUNG, LUČIO FONTANA, RОBЕRT RАUŠЕNBЕRG, АNDI VОRHОL, RОЈ LIHTЕNŠTАЈN, DŽЕЈMS RОZЕNKVIST, RIČARD HAMILTON, DEJVID HOKNI, VIKTOR VAZARELI, FRENK STELA…
- 10:00 Petar Lubarda 1907-1974-2017, BL
-
Muzej savremene umjetnosti Republike Srpske, Trg srpskih junaka 2, Banja Luka
PETAR LUBARDA 1907-1974-2017 - izložba (15.2.-15.4.2018.) povodom 110 godina od rođenja PETRA LUBARDE (1907-1974)
realizacija: Spomen-zbirka Pavle Beljanski, Novi Sad i Kuća legata, Beograd
http://www.pavle-beljanski.museum
- 10:00 Živko Bačić, ST
-
Galerija umjetnina · Kralja Tomislava 15 · Split
ŽIVKO BAČIĆ: BAŠTINA U OBJEKTIVU - izložba (15.2.-18.3.2018.)
kustosica: Iris Slade
- 16:00 Novi svetovni red, RI
-
Galerija Filodrammatica, Korzo 28/I, Rijeka
NOVI SVETOVNI RED - skupinska razstava (15.2.-9.3.2018.)
JAYA KLARA BREKKE
ELIAS HAASE
PETE GOMES
ROB MYERS
O'KHAOS
PAUL SEIDLER
PAUL KOLLING
MAX HAMPSHIRE
LINA THEODOROU
CORINA ANGHELOIU
MAX DOVEY
JAMES STEWART
XFX (znana tudi pod imenom Ami Clarke)
kustosa: Ruth Catlow in Marc Garrett (Furtherfield)
- 09:00 Jasna Gulan, NS
-
Galerija SULUV, Bulevar Mihajla Pupina 9, Novi Sad
JASNA GULAN (1976, Novi Sad): CRNA SELEKCIJA (LA SELEZIONE NERA) - izložba linoreza (19.2.-2.3.2018.)
- 09:00 Europa Nostra: Sharing Heritage - Sharing Values, ZG
-
Oris Kuća arhitekture, Kralja Držislava 3, Zagreb
EUROPA NOSTRA: SHARING HERITAGE - SHARING VALUES - izložba (19.2.-3.3.2018.) i panel, povodom dodjele nagrade Grand Prix Europske unije za kulturnu baštinu / nagrade Europa Nostra 2017 povjesničaru umjetnosti Ferdinandu Mederu
- 10:00 Ivan Milenković, NS
-
Kulturni centar Novog Sada
IVAN MILENKOVIĆ: SVETLO TEHNOLOGIJA - izložba slika (19.2.-4.3.2018.)
- 10:00 Mirjana Blagojev, NS
-
Kulturni centar Novog Sada
Mali likovni salon KCNS, Bulevar Mihajla Pupina 9, Novi Sad
MIRJANA BLAGOJEV: TRANSPARENTNOST I REFLEKSIJA - priča o apsurdu - izložba (19.2.- 3.3.2018.)
- 11:00 Anica Radošević Babić, BG
-
Grafički kolektiv, Obilićev venac 27, Beograd
ANICA RADOŠEVIĆ BABIĆ (1972, Vršac): SEME - PRAPOTENCIJAL - izložba grafika i crteža (19.2.-3.3.2018.)
- 09:00 Saša Stojanović, UŽ
-
Gradska galerija Užice, Slanuška 10, Užice
Izložba "Sloboda" beogradskog umetnika Saše Stojanovića (20.2-12.3.2018)
- 10:00 Iva Prlinčević, BG
-
Galerija FLU, Knez Mihailova 53, Beograd
IVA PRLINČEVIĆ: SLIKARSKI KADAR U FILMOVIMA ALFREDA HIČKOKA (DRŽ’TE LOPOVA, VRTOGLAVICA) - doktorski umetnički projekat slika i crteža (20.2.-2.3.2018.)
- 10:00 3. Međunarodni trijenale grafike, NI
-
Oficirski dom u Nišu, Orlovića Pavla 28a, Niš
3. MEĐUNARODNI TRIJENALE GRAFIKE - izbor dela stranih umetnika (20.2.-11.3.2018.)
organizacija: Galerija savremene likovne umetnosti Niš
- 10:00 Dečja kreativnost kroz likovno promišljanje ornamenta, BG
-
Dečji kulturni centar Beograd, Takovska 8, Beograd
GRAĐENJE I OBLIKOVANJE PROSTORNIH POVRŠINA KAO PODSTICAJ DEČJE KREATIVNOSTI KROZ LIKOVNO PROMIŠLJANJE ORNAMENTA - izložba radova dece P.U. Boško Buha Palilula (20.2.-13.3.2018.)
- 12:00 Igor Vasiljev, BG
-
Galerija 212, Vlajkovićeva 25, Beograd
IGOR VASILJEV (1928-1954): SLIKE - izložba (20.2.-2.3.2018.) povodom 90 godina od rođenja
organizacija: Fondacija Plavo
- 10:00 Ivan Fijolić, ZB
-
Zelena dvorana, Trg Dragutina Domjanića 6, Zabok
IVAN FIJOLIĆ (1976, Zagreb): KRELAC - izložba skulptura (21.2.-3.3.2018.)
https://www.facebook.com/Zelena-Dvorana-Green-Room-296742710341586
- 10:00 Ana Đapović, BG
-
Galerija ULUS, Beograd
ANA ĐAPOVIĆ (1988, Beograd): TLO - samostalna izložba slika dobitnice prestižne ULUS-ove nagrade za slikarstvo Zlatna paleta 2017. godine (21.2.-6.3.2018.)
- 11:00 Bojana Lukić, BG
-
Dom kulture Studentski grad, Beograd
BOJANA LUKIĆ (Beograd): MIGRACIJA-AJICARGIM - izložba (21.2.-3.3.2018.)
- 10:00 Pavle Popović, BG
-
Umetnički paviljon Cvijeta Zuzorić, Mali Kalemegdan 1, Beograd
PAVLE POPOVIĆ (1938, Buzovik) - retrospektivna izložba (22.2.-12.3.2018.)
- 10:00 Antanasije Punoševac, BG
-
Galerija '73, Beograd
ANTANASIJE PUNOŠEVAC (1992, Kruševac): LICA - samostalna izložba crteža (22.2.-6.3.2018.)
- 10:00 Keramika, BG
-
Muzej nauke i tehnike - Beograd/Galerija 51, Dobračina 51, Beograd
KERAMIKA - izložba, posvećena istorijskom razvoju, tehnologiji proizvodnje i upotrebi keramike na našim prostorima (22.2.-30.4.2018.)
autor: Zoran Lević, kustos Muzeja
- 10:00 Rosemarie Trockel, NS
-
Muzej savremene umetnosti Vojvodine, Dunavska 37, Novi Sad
ROSEMARIE TROCKEL (1952, Nemačka) - monografska izložba (22.2.-1.4.2018.)
kustoskinje: An Paenhuysen i Sanja Kojić Mladenov
produkcija: Goethe-Institut, Beograd, IFA, Berlin i Muzej savremene umetnosti Vojvodine, Novi Sad
- 10:00 Visoka škola strukovnih studija za vaspitače i Gimnazija u Kruševcu, KŠ
-
Umetnička galerija, Majke Jugovića 12, Kruševac
UMETNIČKA KOLEKCIJA VISOKE ŠKOLE STRUKOVNIH STUDIJA ZA VASPITAČE I GIMNAZIJE U KRUŠEVCU - izložba (22.2.-22.3.2018.)
- 10:00 Akvizicije u 2017, BG
-
Muzej Zepter, Knez Mihailova 42, Beograd
AKVIZICIJE U 2017- izložba (22.2.-22.4.2018.)
- 11:00 Izvor Pende & Daniel Richter, ZG
-
Muzej suvremene umjetnosti Zagreb
IZVOR PENDE & DANIEL RICHTER: PLIVATI ZAJEDNO - izložba (22.2.-18.3.2018.)
kustos: Branko Franceschi
- 09:00 Žarko Bašeski, MB
-
Kibla, Maribor
ŽARKO BAŠESKI: ASPHYXIA (2017) / ZADUŠITEV (2017) - razstava (23.2.-3.3.2018.)
- 10:00 Nevena Pavlović, ZR
-
Kulturni centar Zrenjanina
NEVENA PAVLOVIĆ (1991, Kraljevo): CRTEŽI - izložba (23.2.-8.3.2018.)
- 10:00 Miloš Vujanović, NS
-
Galerija Matice srpske, Novi Sad
Tradicija i savremeno stvaralaštvo
MILOŠ VUJANOVIĆ (profesor Akademije umetnosti u Novom Sadu: (O)GLEDANJE - izložba/doktorski rad (23.2.-23.3.2018.)
- 11:00 Kamen Stoyanov, LJ
-
Kulturni Center Tobačna 001, Tobačna ulica 1, Ljubljana
KAMEN STOYANOV: NE-VIDNO / IN-VISIBLE - samostojna razstava (23.2.-23.3.2018.)
kustosinja: Alenka Trebušak
- 12:00 Nikos Arvantidis, BG
-
Galerija Lucida, Čika Ljubina 11/I, Beograd
NIKOS ARVANTIDIS: STVARANJE U KRUGU - izložba (23.2.-8.3.2018.)
- 10:00 Svestrani umetnik Jefto Perić, NS
-
Spomen-zbirka Pavle Beljanski, Trg galerija 2, Novi Sad
SVESTRANI UMETNIK JEFTO PERIĆ - završna izložba dečjih radova (24.2.-1.4.2018.)
autor projekta i kustos izložbe: Milica Orlović Čobanov
- 10:00 Photo Graz selection II, VŠ
-
Gradski Muzej Vršac, Bulevar Žarka Zrenjanina 20, Vršac
PHOTO GRAZ SELECTION II - grupna izložba (25.2.-18.3.2018.)
- 10:00 Enoch Cheng, ZG
-
Pogon Jedinstvo, Trnjanski nasip bb, Zagreb
ENOCH CHENG - Izložba (25.2.-1.3.2018.)
- 10:00 Aleksandar Jestrović Jamesdin, PA
-
Galerija savremene umetnosti Kulturnog centra Pančeva, Vojvode Živojina Mišića 1, Pančevo
ALEKSANDAR JESTROVIĆ JAMESDIN (1972, Zagreb): SUŠENO MESO - izložba slika, objekata i instalacija (26.2.-9.3.2018.)
- 10:00 Jelena Šimić Popović, NS
-
Kulturni centar Novog Sada
JELENA ŠIMIĆ POPOVIĆ (1977, Sombor): ZAPISI PLUTAJUĆEG SVETA - izložba slika i crteža (26.2.-12.3.2018.)
- 11:00 Nevena Popović, BG
-
Galerija Remont, Beograd
NEVENA POPOVIĆ (1976, Beograd): SKUPLJAČI VREMENA - doktorska izložba (26.2.-2.3.2018.)
- 11:00 Art Brut / Studio VMA, BG
-
Grad, Beograd
ART BRUT/Studio VMA - izložba (26.2.-4.3.2018.)
Izložba Art brut studija VMA, koji deluje u saradnji udruženja Art brut Serbia, koje je osnovao umetnik Goran Stojčetović, i Vojnomedicinske akademije u Beogradu.
- 16:00 Benjamin Verhoeven, ZG
-
Galerija Spot, Čanićeva 6, Zagreb
BENJAMIN VERHOEVEN (1990, Malle, Belgija): ČOVJEK KOJI HODA (BEZ GLAVE) - izložba (26.2.-16.3.2018.)
kustos izložbe: Marko Stamenković
- 17:00 Sven Klobučar, ZG
-
Greta, Ilica 92, Zagreb
SVEN KLOBUČAR: WOLFGANG GRING - izložba (26.2.-4.3.2018.)
- 09:00 Salaši - između idealizovanog i stvarnog, ZR
-
Narodni muzej Zrenjanin, Subotićeva 1, Zrenjanin
SALAŠI - IZMEĐU IDEALIZOVANOG I STVARNOG - izložba (27.2.-26.3.2018.)
- 10:00 Branimir Karanović, SO
-
Kulturni centar Laza Kostić, Sombor
BRANIMIR KARANOVIĆ (1950, Beograd): NOVI KVADRATI - izložba grafika i fotografija (27.2.-17.3.2018.)
- 10:00 Milija Nešić, BG
-
UK Parobrod, Kapetan Mišina 6a, Beograd
MILIJA NEŠIĆ (1934, Niš): MRDALICE (1968. - iz filma Tajvanska kanasta) - izložba (27.2.-15.3.2018.)
organizacija: UK Parobrod i Dom kulture Studentski grad
- 11:00 Sanja Crnjanski, BG
-
Kolarčeva zadužbina, Beograd
SANJA CRNJANSKI - izložba (27.2.-17.3.2018.)
- 10:00 14. ZagrebDox
-
Kaptol Boutique Cinema, Nova ves 17, Zagreb
14. ZAGREBDOX - Međunarodni festival dokumentarnog filma (25.2.-4.3.2018.)
- 10:00 46. FEST, BG
-
46. Medjunarodni filmski festival FEST (23.2.-4.3.2018.) Beograd
PROGRAM 46. Festa nalazi se OVDE
- 10:00 Ivan Đaja, BG
-
SANU, Beograd
Galeriji nauke i tehnike SANU, Jakšićeva 2, Beograd
IVAN ĐAJA - BEOGRADSKA ŠKOLA FIZIOLOGIJE: OD SORBONE DO BEOGRADA - izložba (28.2.-7.3.2018.)
- 11:00 Matematika u obrazovanju i javnom životu, BG
-
SANU, Beograd
Kit Devlin (profesor matematike na Univerzitetu Stenford, Velika Britanija): MATEMATIKA U OBRAZOVANJU I JAVNOM ŽIVOTU - predavanje
- 11:00 Andrea Aleksić, BG
-
Italijanski institut za kulturu, Kneza Miloša 56, Beograd
ANDREA ALEKSIĆ (1992, Vrbas): GOLE MASKE. OMAŽ LUIĐIJU PIRANDELU U SRBIJI - izložba (28.2.-16.3.2018.)
- 12:00 Odnos hrišćana prema posmrtnim ostacima, BG
-
Institut društvenih nauka, Kraljice Natalije 45/I, Beograd
ODNOS HRIŠĆANA PREMA POSMRTNIM OSTACIMA - predavanje
predavač: đakon Radomir Marinković
organizacija: Centar za bioetičke studije u saradnji sa UNESCO Katedrom za bioetiku za Evropu i Institutom društvenih nauka
- 12:00 Rousseauova republikanska sinteza, BG - OTKAZANO
-
OTKAZANO
Institut za filozofiju i društvenu teoriju, Kraljice Natalije 45, Beograd
Dragutin Lalović (Fakultet političkih znanosti u Zagrebu): ROUSSEAUOVA REPUBLIKANSKA SINTEZA "MOMENTA POLITIČKOGA" (MACHIAVELLI) I "MOMENTA DRŽAVE" (HOBBES) - predavanje
- 12:00 Stvaralaštvo Slobodana Selenića, BG
-
Dom kulture Studentski grad, Beograd
STRAH JE POSLEDICA PREDVIĐANЈA - STVARALAŠTVO SLOBODANA SELENIĆA - izložba knјiga (1-15.3.2018.)
autor izložbe: Rastko Marković
- 13:00 Michaela Čopíkova in Veronika Obertova, LJ
-
Mednarodni graficni likovni center, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana
MICHAELA ČOPÍKOVA in VERONIKA OBERTOVA (Slovaška): ISKANJE LEPOTE - razstava (1-18.3.2018.)
kustosinja razstave: Mária Rišková, Slovaško oblikovalsko središče v Bratislavi
- 14:00 Uticaji - Vuk i savremenici, NE
-
Muzej Krajine Negotin, Vere Radosavljević 1, Negotin
UTICAJI - VUK I SAVREMENICI - izložba (1.3.-30.4.2018.)
autor: Miroslav Terzić
- 14:30 Europe's Hidden Federalism, BG
-
Institut za filozofiju i društvenu teoriju, Kraljice Natalije 45, Beograd
Bojan Kovačević (vanredni profesor na Fakultetu političkih nauka Univerziteta u Beogradu): EUROPE'S HIDDEN FEDERALISM: FEDERAL EXPERIENCES OF EUROPEAN INTEGRATION - seminar o knjizi
- 17:00 34. Sarajevska zima
-
34. Internacionalni festival SARAJEVSKA ZIMA (7.2.-21.3.2018.)
Međunarodni centar za djecu i omladinu / International Youth center Kemala Kapetanovića 17, Grbavica
AUG&OHR Medien Films Berlin selection
17:00 Short narrative 4
GESTRANDET (29.44 min, 2018)
Kai Sitter
HALIM (30.00 min, 2017)
Werner Fiedler
INDIAN (29.58 min, 2016)
Simonyi
MIND YOUR BODY (22.21 min, 2016)
Engler
Kino Meeting Point
Sedmica japanskog filma
20:00 WHEN THE CURTAIN RISES (2015, Blu Ray, 119 min)
režija: Motohiro Katsuyuki
uloge: Momota Kanako, Tamai Shiori, Takagi Ren
- 17:00 Ja grafičar, BG
-
Art kafe galeriji Beti Ford, Zetska 2, Beograd
Autorski projekat grafičarke Ane Marinović: Umetnikov otisak
JA GRAFIČAR - kolektivna izložba (28.2.-8.3.2018.) (akvatinta, bakropis, bakrorez, suva igla, mecotinta, litografija, linorez, drvorez, linogravura, kolografija kao i kombinacije istih)
- 18:00 Matematički fakultet u SKC-u, BG
-
Studentski kulturni centar, Beograd
Ciklus predstavljanja fakulteta: Matematički fakultet u SKC-u
NASTANJIVA ZONA - IMA LI ŽIVOTA NEGDE U SVEMIRU? - predavanje
govori: Vladimir Đošović, saradnik u nastavi, Katedra za astronomiju Matematičkog fakulteta Univerziteta u Beogradu
- 18:00 Milica Tomić: Portret moje majke, BG
-
Muzej savremene umetnosti Beograd
MILICA TOMIĆ: PORTRET MOJE MAJKE (1999, video, boja/zvuk, 64’)
kamera: Aleksandar Ilić
montaża: Miloš Stojanović
dizajn zvuka: Mića Zajc
realizacja zvuka: V. Korać
studio montaža: Raketa
studio zvuka: Simkemusic
učesnici i saradnici: Marija Milutinović, Branka Petrić, Miodrag Tomić, Mića Tomić, Miša Janketić, Olivera, Vlada, majka, Damir Pavić, Kukica Pavić, Vera Zloković, Branimir Stojanović, Vanja Stojanović, Dragica Petrović - 18:00 Dan italijanskog dizajna u svetu, BG
-
Arhitektonski fakultet, Bulevar kralja Aleksandra 73/II, Beograd
DAN ITALIJANSKOG DIZAJNA U SVETU / ITALIAN DESIGN DAY 2018
SAVREMENI DIZAJN - okrugli sto
učestvuju: arhitekta Frančesko Freza iz studija Piuarch iz Milana, arhitekta Vladan Đokić, dekan Arhitektonskog fakulteta u Beogradu, inženjer Danilo Franki iz Energo group-a, arhitekta Tijana Đorđević arhitekta automatizacije zgrada iz 2G Srl u Milanu
moderator: arhitekta Zoran Đukanović sa Arhitektonskog fakulteta u Beogradu
- 18:00 Fizička hemija - savremena pitanja i odgovori (III), BG
-
Kolarčeva zadužbina, Beograd
Ciklus: Fizička hemija - savremena pitanja i odgovori (III)
OSNOVNE STRUKTURE MATERIJE - predavanje
predavač: dr Miljenko Perić, profesor emeritus
- 18:00 Koncert u Galeriji SANU, BG
-
SANU, Beograd
SOLISTI I ANSAMBLI ŠKOLE ZA MUZIČKE TALENTE U ĆUPRIJI
- 18:00 Gudački kvartet, BG
-
Kolarčeva zadužbina, Beograd
GUDAČKI KVARTET: Dušan Panajotović - violina, Ljubomir Trujanović - violina, Marina Popović - viola, Srđan Sretenović - violončelo
program: D. Šostakovič: Gudački kvartet br.3, op. 73, N. Bogojević: Consolation Disappointment C/D za gudački kvartet, S. Maksimović: “Komadi vremena u mojim rukama”, gudački kvartet br. 2
500 din
- 18:30 Staljinova smrt | Berlinski sindrom, BG
-
Kolarčeva zadužbina, Beograd
18.30 STALJINOVA SMRT / THE DEATH OF STALIN (Engleska/Francuska, 2017, 106 min) - premijera (biografski, komedija, drama)
režija: Armando Iannucci
igraju: Adrian Mcloughlin, Jeffrey Tambor, Steve Buscemi
https://www.youtube.com/watch?v=Cn6l_2btuUc
20.30 BERLINSKI SINDROM - premijera filma baziranog na istoimenom romanu Melani Džusten, iz 2011. godine, koji povezuje Stokhlomski sindrom kao psihološki pojam, sa glavnim gradom Nemačke - Berlinom
režija: Kejt Šortland
igraju: Tereza Palmer, Maks Rimelt
distribucija: MegaCom Film
- 19:00 Luzitanija, ZR
-
Gradska narodna biblioteka Žarko Zrenjanin, Trg slobode 2, Zrenjanin
Dejan Atanacković (Beograd, 1969): LUZITANIJA - predstavljanje romana (NIN-ova nagrada za 2017. godinu)
govore: Vladimir Arsenić i autor
- 19:00 Stefan Mitić, KG
-
Narodni muzej Kragujevac, Vuka Karadžića 1, Kragujevac
STEFAN MITIĆ - izložba slika (1-22.3.2018.)
- 19:00 Putovanje kroz istoriju, kulturu i umetnost jugoistočne Azije, BG
-
Biblioteka grada Beograda
Ciklus predavanja i prezentacija: Putovanje kroz istoriju, kulturu i umetnost Jugoistočne Azije
JAVA: UVOD U ISTORIJU, KULTURU I IZVOĐAČKE UMETNOSTI - multimedijalno predavanje i plesni performans
predavači: Ana Popović i Ivana Slavković
organizacija: BGB, Mudra teatar i Bidadari indonežanski plesni studio
- 19:00 Katarina Šević i Gergely László, NS
-
Muzej savremene umetnosti Vojvodine, Dunavska 37, Novi Sad
KATARINA ŠEVIĆ i GERGELY LÁSZLÓ: OPOMENA - izložba (1.3.-1.4.2018.) u okviru međunarodnog projekta Risk change (Rizikuj promene), podržanog od strane programa Evropske Unije “Kreativna Evropa”
kustoskinje: Sanja Kojić Mladenov, Tijana Filipov
- 19:00 Španjolski filmski kanon, ZG
-
Kino Tuškanac, Tuškanac 1, Zagreb
Panorama: ŠPANJOLSKI FILMSKI KANON (23.2.-1.3.2018.)
19:00 ŽIVOT SE NASTAVLJA / EL MUNDO SIGUE (1965, c/b, 121')
režija: Fernando Fernán Gómez
igraju: Lina Canalejas, Fernando Fernán Gómez, Gemma Cuervo, Milagros Leal, Agustín González
scenarij: Fernando Fernán Gómez (prema romanu Juana Antonija de Zunzuneguija)
fotografija: Emilio Foriscot
21:00 KRVNIK / EL VERDUGO (1963, digitalno, c/b, 90 min)
režija: Luis García Berlanga
fotografija: Tonino Delli Colli
- 19:00 Ana Marković, BG
-
Galerija Beogradske tvrđave (u Unutrašnjoj Stambol kapiji), Kalemegdan, Beograd
ANA MARKOVIĆ (1984, Beograd): THE AIR THAT I BREATHE - samostalna izložbe crteža (1-21.3.2018.)
- 19:00 Jelena Fužinato, BG
-
Umetnički prostor U10, Kosovke devojke 3, Beograd
JELENA FUŽINATO (1984, Prnjavor): DIO NEČEGA VEĆEG I BOLJEG OD TEBE / PART OF SOMETHING BIGGER AND BETTER THAN YOU - izložba (1-17.3.2018.)
- 19:00 Aleksandra Jovanić i Čarna Manojlović, BG
-
Galerija Pro3or, Koče Popovića 9, Beograd
ALEKSANDRA JOVANIĆ i ČARNA MANOJLOVIĆ: HRABRE ŽENE putuju kroz vreme II - izložba
- 19:00 Borovica, BG
-
Dom kulture Studentski grad, Beograd
Regina Šer (1950, Istočni Berlin): BOROVICA - predstavlјanje romana
prevod: Drinka Gojković
izdavač: Službeni glasnik, 2017
učestvuju: Jelena Kostić Tomović, Mirolјub Stojanović i Drinka Gojković
- 19:00 Rođendan Danila Kiša, LJ
-
Centar za poeziju Tomaža Šalamuna, Cankarjeva 5, Ljubljana
Književno veče IVANA ANTIĆA sa SVETLANOM SLAPŠAK i BILJANOM ŽIKIĆ povodom rođendana DANILA KIŠA
organizacija: Srpski kulturni centar „Danilo Kiš” iz Ljubljane
https://dkis.si/knjizevno-vece-ivana-antica
https://slavistika.net/sl/node/8722
- 19:00 Jelena Trajković, BG
-
Prodajna galerija Beograd, Kosancicev venac 19, Beograd
JELENA TRAJKOVIĆ: VRTLOG, ŽIVOT, IGRA - POKRETNE SLIKE - POGLED UNAZAD - izložba slika (1-19.3.2018.)
- 19:00 Andrijana Bogdanović Nešković, BG
-
Studentski kulturni centar, Beograd
ANDRIJANA BOGDANOVIĆ NEŠKOVIĆ (1970, Beograd): CRTEŽI - izložba (1-10.3.2018.)
- 19:00 Kairos novi entuzijazam, BG
-
Dom omladine Beograda
Joke J. Hermsen (Holandija): KAIROS NOVI ENTUZIJAZAM - razgovor o knjizi (na engleskom jeziku bez prevoda)
učestvuju: Joke Hermsen, Biljana Dojčinović, Jelena Pilipović i Zorica Bečanović Nikolić
Filozof i muzičar Andrija Sagić će izvođenjem muzike pokušati da dočara iskorak iz hronološkog vremena i ''kairovski trenutak''!
- 19:00 Knjigarna Richard Kostelanetz, LJ
-
Center in Galerija P74, Trg prekomorskih brigad 1, Ljubljana
KNJIGARNA RICHARD KOSTELANETZ (1940, New York) - razstava (1-25.3.2018.)
kustosinja razstave: Katia Anguelova
- 19:30 Dnevi komedije 2018, CE
-
Slovensko ljudsko Gledališče, Gledališki trg 5, Celje
DNEVI KOMEDIJE 2018 (1-17.3.2918.)
1.3.
Nejc Gazvoda: ČAKALNICA (70 min)
SiTi Teater, Kreker
režija: Dejan Batoćanin, Uroš Fürst
2.3.
Yasmine Reza: BOG MASAKRA (80 min)
Drama SNG Maribor
režija: Ajda Valcl
3.3.
Florian Zeller: RESNICA (90 min)
SSG Trst
režija: Alen Jelen
8.3.
Elaine Murphy: LJUBI MOJ (105 min)
Slovensko ljudsko gledališče Celje
režija: Andrej Jus
9.3.
Marc Camoletti, Michael Niavarani: (TOTALNO) KATASTROFALNA VEČERJA (130 min)
Gledališče Koper
režija: Samo M. Strelec
10.3.
Vinko Möderndorfer: TRI ŽENSKE (95 min)
Prešernovo gledališče Kranj
režija: Vinko Möderndorfer
15.3.
Gašper Tič, Davor Herceg: TRAČ (155 min)
Mestno gledališče ljubljansko in Gledališče Koper
režija: Jaka Ivanc, Gašper Tič
16.3.
Molière: ŽLAHTNI MEŠČAN (85 min)
Mestno gledališče ljubljansko
režija: Eduard Miler
17.3.
Joe Orton: DAN NOROSTI (100 min) - zaključna predstava
Špas teater
režija: Boris Kobal
- 19:30 14. Virkas 2018, VI
-
Kazalište Virovitica, Trg Ljudevita Patačića 2, Virovitica
14. virovitički kazališni susreti VIRKAS 2018 (9.2.-11.3.2018.)
Virkas +
TRIBUTE TO IVO ROBIĆ - koncert
- 20:00 Studenti gitare AUNS, NS
-
Kulturni centar Novog Sada
Koncert studenata gitare Akademije umetnosti Univerziteta u Novom Sadu, klasa: Zoran Krajišnik, red. prof. Petar Popović, viši str. sar.
program: H.V. Lobos: Koncert za gitaru i orkestar (I Allegro preciso, II Andantino e Andante, III Allegro non troppo) - Jovan Mihajlović IV godina, klavirska saradnja: Filip Milisavljević, viši str. sar.; J. Rodrigo: Fantasia para un gentilhombre (I Villano y Ricercar, II Espanoleta y Fanfare de la Caballeria de Napoles, III Danza de las Hachas, IV Canario) - Aleksandar Antić, IV godina
Fortress Orchestra
dirigent: Nikolina Kovačević
- 20:00 Studenti FMU za duvačke instrumente, BG
-
Studentski kulturni centar, Beograd
Koncert studenata FMU katedre za duvačke instrumente
- 20:00 Na putu do kulturnog centra, BG
-
Grad, Beograd
NA PUTU DO KULTURNOG CENTRA - promocija knjige, koja govori o dugogodišnjoj inicijativi za osnivanje institucije kulture u Novom Sadu
organizacija: Novo kulturno naselje iz Novog Sada
KAKO DO KULTURNOG CENTRA - tribina
učestvuju: Novo kulturno naselje, udruženje Almašani
moderator: Dejan Ubović ispred Kulturnog Centra Grad
- 20:00 Prostor / Vrijeme / Autor, ZG
-
Studentski centar, Zagreb
FrancuskiPaviljon (Studentski centar), Savska 25, Zagreb
PROSTOR / VRIJEME / AUTOR - fotografska izložba Paviljona (1-10.3.2018.)
Boris Cvjetanović
Luka Kedžo
Silvestar Kolbas
Mario Kučera
Jerko Macura
Nives Milješić
Barbara Šarić
Nikola Zelmanović
Tajana Zver
- 20:00 Delirijum tremens, BG
-
Beogradsko dramsko pozorište
Goran Marković: DELIRIJUM TREMENS - 100. izvođenje
režija: Goran Marković
scenografija: Nebojša Veselinović
kostimografija: Vesna Avramović
kompozitor: Zoran Simjanović
stručni saradnik: Biljana Slavković
organizatori: Tamara Todorović, Srđan Obrenović
inspicijent: Zoran Milojević
sufler: Dragana Anđelković
fotografije: Predrag Zagorac
igraju: Predrag Ejdus, Vesna Čipčić, Anita Mančić, Petar Benčina, Marko Živić, Milan Čučilović, Pavle Pekić, Slađana Vlajović, Savo Radović, Anja Alač, Sandra Bugarski, Dragiša Milojković
produkcija: BDP
- 20:00 Sex Bomb, BG
-
Pozorište Slavija, Svetog Save 16-18, Beograd
SEX BOMB - premijera/gostovanje
tekst i režija: Rade Vukotić
igraju: Đorđe David, Marija Veljković, Nikola Ivačkov, Kristina Radenković
- 20:00 Zločin se ne isplati, ZR
-
Kulturni centar Zrenjanina
Ciklus: Zločin se ne isplati
DUBOKI SAN / THE BIG SLEEP (USA, 1946)
režija: Hauard Hoks
igraju: Hemfri Bogart, Loren Bekol
besplatno
- 20:00 Pidžama za šestoro, BG
-
Kulturni centar Čukarica, Turgenjevljeva 5, Beograd
PIDŽAMA ZA ŠESTORO - premijera predstave
režija: Mihailo Laptošević
- 20:00 U(s)meće življenja, BG
-
CZKD, Beograd
U(s)MEĆE ŽIVLJENJA - predstava
Autorski projekat glumaca: Miloš Đorđević, Milena Đorđević, Jova Maksić, Tatjana Kecman
Produkcija: Ferzeng
- 20:00 Laurel Halo + Warrego Valles, LJ
-
Kino Šiška, Ljubljana
LAUREL HALO (ZDA)
https://www.youtube.com/watch?v=1yTIeANebtw
https://www.youtube.com/watch?v=IrjeMN_U1hw
Duo WARREGO VALLES: Nina Hudej, NinaBelle
https://www.youtube.com/watch?v=AaxSVcgRTEg
10/12/8 €
- 20:00 Wim Wenders, RI
-
Art-kino, Krešimirova 2, Rijeka
Ciklus filmova: WIM WENDERS (1-7.3.2018.)
1.3.
20:00 NEBO NAD BERLINOM / DER HIMMEL ÜBER BERLIN (Njemačka/Francuska, 1987, 128 min)
režija: Wim Wenders
2.3.
18:00 PARIZ, TEXAS / PARIS, TEXAS (Njemačka/Francuska/Velika Britanija/SAD, 1984, 146 min)
režija: Wim Wenders
3.3.
18:00 ALICE U GRADOVIMA / ALICE IN DEN STÄDTEN (Njemačka, 1974., 110 min)
režija: Wim Wenders
4.3.
18:00 U TOKU VREMENA / IM LAUF DER ZEIT (Njemačka, 1976., 175 min)
režija: Wim Wenders
5.3.
20:00 AMERIČKI PRIJATELJ / DER AMERIKANISCHE FREUND (Njemačka/Francuska, 1977., 127 min)
režija: Wim Wenders
6.3.
20:00 STANJE STVARI / DER STAND DER DINGE (Njemačka/Portugal/SAD, 1982., 121 min)
režija: Wim Wenders
7.3.
17:00 LISABONSKA PRIČA / LISABON STORY (Njemačka/Portugal, 1994., 100 min)
režija: Wim Wenders
- 20:00 Ivica Malčić, ZG
-
Studentski centar, Zagreb
IVICA MALČIĆ (1964., Zagreb): 20 YEARS BEHIND - izložba (1-17.3.2018.)
- 21:00 Psyche ambiental seansa, ZG
-
Močvara, Trnjanski nasip bb, Zagreb
TIMBER RATTLE (SAD) - psyche/pastoral
Bandcamphttps://www.youtube.com/watch?v=MUS_4PePY2k
VEDRAN ŽIVKOVIĆ (Zagreb) - ritual/balkan noise
BandcampFILIP TOPLEK & NIKOLA ŠVENDA (Čakovec) - oriental/balkan
35 kn
- 21:00 Krobak + H. Soror, LJ
-
Gromka - AKC Metelkova, Ljubljana
KROBAK (UA)
H. SOROR (UA)
- Okupirani bioskop prvi put u Čačku
- Aleksandar Denić predstavlja Srbiju na 60. Bijenalu u Veneciji
- Marijana Cvetković: Raste bes u svim sektorima kulture
- Praviti se lud ili otvoriti oči
- A1 Kinoteka letnji bioskop ponovo na krovu Doma Vojske
- Uži izbor za Politikinu nagradu za 2023.
- Preminula Jasna Tijardović Popović
- Najuži izbor za NIN-ovu nagradu za 2022.
- Nadežda Petrović u Narodnom muzeju
- Partibrejkers uveličali Zemun fest
- Svršeno buduće vreme
- Opšte groblje
- Novi-stari muzeji do 2027.
- Žilnik o filmu, komunizmu i bivšoj Jugoslaviji
- 19. FIST - (Pri)stani na pritisak
- Miroslavljevo jevanđelje ponovo u javnosti
- Koncerti Ansambla za drugu novu muziku u Balkanu i Parobrodu
- Pekinško pozorište i nobelovac Mo Jen u JDP-u
- Poziv za eksponate za Muzej prekinutih veza
- Brus Fink u Beogradu o želji i njenoj interpretaciji
- Konkurs za učešće na novom festivalu MAPA 032 u Čačku
- Konkurs Galerije Doma omladine Beograda za izlaganje u 2025.
- Konkurs za učešće na Beogradskom festivalu mozaika IV
- Konkurs festivala Uhvati film za volontere
- Konkurs za nagradu Milan Mladenović za 2024.
- Poziv za buduće producente - FIST19 program usavršavanja
- Regionalni konkurs za učešće na II Studentskom bijenalu scenskog dizajna
- Konkurs Organizacije srpskih studenata u inostranstvu
VOĐENJE: IRWIN – NSK State – It's a Beautiful Country
IRWIN: NSK State – It's a Beautiful Country, Umetnički pav