• Search form

01.02.2018 | 13:45

Počinje prodaja karata za 46. Fest

Počinje prodaja karata za 46. Fest

Karte za 46. Međunarodni beogradski filmski festival Fest biće u prodaji od 3. februara, a  na raspolaganju je 116 premijernih naslova i deset klasika, koje će publika moći da vidi od 23. februara do 4. marta u osam bioskopskih dvorana.

Cene karata su od 300 do 400 dinara – u zavisnosti od mesta i termina projekcije, dok 500 dinara koštaju za svečano otvaranje 23. februara u Sava centru, kada će biti prikazana crnohumorna drama “Tri bilborda ispred Ebinga u MisurijuMartina Makdone, jedan od glavnih kandidata za Oskara. Prethodno će biti svečano uručena nagrada Beogradski pobednik za izuzetan doprinos filmskoj umetnosti slavnom mađarskom reditelju Ištvanu Sabou.

Prvih sedam dana prodaje važi popust od 10% na komplete karata po terminskim linijama.

Karte za projekcije u Sava centru i Domu omladine Beograda, osim na blagajnama tih dvorana, mogu se nabaviti i preko sajta eventim.rs, kao i na svim prodajnim mestima. Karte za ostale projekcije kupuju se na blagajnama sala, kojima se od ove godine pridružuje i novi bioskop Cine Grand Rakovica.

Spisak dvorana i cena karata:

- Sava centar: svečano otvaranje 23.2. u 19h - 500 dinara (preko Eventima pojedinačne karte za SC su skuplje za 40 dinara)
11:00h, 13:30h 300 dinara, 16:30h 350 dinara, 19:00h, 22:00h 400 dinara
- Dom omladine: 10:00h, 12:30h, 15:00h 340 dinara, 17:30h, 20:00h 390 dinara, 22:30h 340 dinara
- Dvorana KCB: 12:00h, 14:30h, 300 dinara, 17:00h, 19:30h 350 dinara, 22:00h 300 dinara
- Fontana: 13:00h, 15:00h, 17:00h, 300 dinara, 19:00h, 21:00h 350 dinara
- Muzej Jugoslovenske kinoteke (Kosovska): 16:00h, 18:30h, 21:00h 300 dinara
- Jugoslovenska kinoteka (Uzun Mirkova) - velika sala:  12:00h, 14:30h, 17:00h 300 dinara, 19:30h 350 dinara, 22:00h 300 dinara; mala sala: 18:00h 300 dinara, 20:30h 350 dinara
- Centar za kulturu Vlada Divljan: 12:00h, 14:30h, 17:00h 250 dinara, 19:30h, 22:00h 300 dinara
- Cine Grand Rakovica: (Sala 1) 15:00h, 17:00h 300 dinara, 19:30h, 22:00h 350 dinara; (Sala 2) 16:00h, 18:00h 300 dinara, 20:00h, 22:00h 350 dinara

Glavni takmičarski program 46. Festa nudi 16 filmova iz celog sveta, među njima su i oni koji tretiraju goruće društvene i socijalne teme, ali i oni koji, prema rečima umetničkog direktora Jugoslava Pantelića, na izuzetan način približavaju ličnosti koje su svojim stvaralaštvom inspirisale generacije. Među nima su i “Niko, 1988Suzane Nikijareli, “UvredaZijada Duerija, “Anđeli nose beloVivijan Kju, “MarvinAn Fontejn, “Comic sansNevija Marasovića... a ocenjivaće ih žiri koji čine: Milčo Mančevski, Jovan Jovanović, Elma Tataragić, Mila Turajlić i Gordan Kičić.

Nacionalna takmičarska selekcija Srpski film imaće pet ostvarenja, i sva su premijerna - “Banditi u potrazi za mamomKoste Ristića, “Ederlezi risingLazara Bodrože, “HorizontiSvetislava Dragomirovića, “IzgredniciDejana Zečevića i “O bubicama i herojimaPetra Pašića.

Treći takmičarski program Granice odabrao je Mladen Đorđević, koji je selektor i programa Thrills & Kills i Microwave.

U revijalnom progamu, koji tradicionalno privlači najvecu paznju, organizatori očekuju veliko interesovanje publike kako za “Tri bilborda”, tako i za poznate i već nagrađivane filmove “Oblik vodeGiljerma del Tora, “Zovi me svojim imenomLuke Gvadanjina, “Fantomska nitPola Tomasa Andersona, “NiotkudaFatiha Akina, “Prema istinitoj pričiRomana Polanskog, “Zaista, nikada nisi bio ovdeLin Remzi, “Jupiterov mesecKornela Mundruca, “SkverRubena Estlunda i “OproštajRolana Džofija. Među filmovima u revijalnom programu su i “VernostMihaela Roskama, “Ja, TonjaKrega Gilespija, “Lady BirdGrete Gervik, “Legenda o konkubiniČena Kajgea, “Doviđenja tamo goreAlbera Dupontela, “SilovitiMišela Azanavicijusa, “EvaBenoa Žakoa...

Programske celine Festa su i Glavni van konkurencije, Fest 46, Fest 46 Gala, Fokus Evropa, Fest predstavlja, Festić, Dokufest, Play UK, Specijalne projekcije i Fest klasik.

Festivalski sajt je fest.rs, a program se nalazi i u Kalendaru portala SEEcult.org, kao i u PRILOGU (pdf)

(SEEcult.org)

  • 19.06.2018 | 10:00

    Cankarjev dom | Mestni muzej, Ljubljana

    SLOVENSKI IN EVROPSKI CANKAR - razstava (18.6.2018.-28.2.2019.) ob 100. obletnici smrti Ivana Cankarja

    https://www.cd-cc.si/sl/kultura/razstave/ivan-cankar-in-evropa

    06.10.2018 | 10:00

    Kibla, Maribor

    Kibla portal, Valvasorjeva 40, Maribor

    OSEBNO / PERSONAL - mednarodna skupinska razstava (5.10.2018.-8.2.2019.)

    Jozef Suchoža (Slovaška), Nataša Prosenc Stearns (Slovenija/ZDA), Jože Slaček in Jiri Kočica (Slovenija), Jure Fingušt (Slovenija), Janez Kardelj (Slovenija), Maruša Šuštar (Slovenija), Tadej Vaukman (Slovenija), Maša Jazbec (Slovenija), Artists&Poor's (Slovenija), Radovan Kunić (Hrvaška), Boštjan Novak (Slovenija), Dragica Čadež (Slovenija), Anka Krašna (Slovenija), Selma Selman (BH/ZDA), Nikita Shalenny (Ukrajina/UA), Nataša Berk, Vlado Repnik, Simon Macuh, Petra Kapš (Slovenija), Tincuta Heinzel in Hillevi Munthe, kuratorici - Poskusi, napake, preizkušnje in napake: Attempts, Failures, Trials and Errors: Teresa Almeida (Portugalska / ZK / Švedska), Beam (Nizozemska), Shih Wei Chieh (Tajvan), Kate Sicchio (ZDA) & Camille Baker (Kanada / ZK), Renata Gaui (Brazilija / ZDA), Maria Paulina Gutiérrez (Kolumbija), Tincuta Heinzel (Romunija/Nemčija/ZK), Shary Kock (Nizozemska), Aline Martinez Santos (Brazilija/Nemčija), Afroditi Psarra (Grčija/ZDA), Annette Schmid & Veerle Pennock (Nemčija/Nizozemska), Zoran Popovici (Romunija), Natacha Roussel (Francija/Belgija), Vitalii Shupliak (Ukrajina/Poljska), Giulia Tomasello (Italija/ZK), Pauline Vierne (Francija/Nemčija), ZEST Collective (Romunija), Ebru Kurbak (Turčija/Avstrija), Mili John Tharakan (Indija/ZK), Rebecca Stewart (ZDA/ZK)

    http://www.kibla.org

    16.10.2018 | 10:00

    Muzej Paje Jovanovića, Kralja Milana 21/IV, Beograd

    POGLED IZBLIZA. ATELJE PAJE JOVANOVIĆA - izložba (15.10.2018.-26.1.2019.) povodom 115 godina od osnivanja Muzeja grada Beograda

    autor izložbe: Isidora Savić, kustoskinja Muzeja grada Beograda

    http://www.mgb.org.rs

    19.10.2018 | 10:00

    Muzej afričke umetnosti, Andre Nikolića 14, Beograd

    MASINISA SELMANI (Francuska): PODELJENI SVETOVI - izložba (18.10.2018.-24.2.2019.)

    http://www.institutfrancais.rs/podeljeni-svetovi-masinise-selmanija

    19.10.2018 | 10:00

    UGM trgovina, Strossmayerjeva 6, Maribor

    TONI SOPRANO: ʹOUT TA KĒ - prodajna razstava (18.10.2018.-17.2.2019.)

    http://www.ugm.si

    07.11.2018 | 11:00

    Muzej primenjene umetnosti, Vuka Karadžića 18, Beograd

    Dan muzeja primenjene umetnosti Beograd

    KLASIČNO I SIMBOLIČNO - PRSTENJE I MINĐUŠE OD ANTIKE DO SREDNJEG VEKA IZ KOLEKCIJE MUZEJA PRIMENJENE UMETNOSTI - izložba (6.11.2018.-31.1.2019.)

    autor izložbe i kataloga: Mila Gajić, viši kustos MPU

    konzervacija: Milan Andrić

    grafičko oblikovanje: Dušan Tkačenko

    arhitekta postavke: Miroslava Petrović Balubdžić

    muzika za izložbu: Vasil Hadžimanov

    http://mpu.rs

    08.11.2018 | 11:00

    Dom Jevrema Grujića, Svetogorska 17, Beograd

    ČAROBNA MILENA - izložba Milene Pavlović Barili (7.11.2019.-31.3.2019.)

    http://www.iicbelgrado.esteri.it

    09.11.2018 | 11:00

    Galerija Klovićevi dvori, Jezuitski trg 4, Zagreb

    NIKOLA REISER: SENZIBILNI POETA SLIKARSTVA - retrospektivna izložba (8.11.2018.-3.2.2019.)

    kustosica izložbe: Danijela Marković

    autori tekstova: Akademik Tonko Maroević, Iva Körbler, Danijela Marković

    http://gkd.hr

    10.11.2018 | 10:00

    SANU, Beograd

    MARKO ČELEBONOVIĆ (1902-1986) - izložba (9.11.2018.-30.1.2019.)

    https://www.sanu.ac.rs

    10.11.2018 | 10:00

    Gradski muzej Subotica, Trg sinagoge 3, Subotica

    ROĐENJE HUMANOIDNE ROBOTIKE: 50 GODINA CENTRA ZA ROBOTIKU INSTITUTA „MIHAJLO PUPIN“ - izložba posvećena najstarijoj laboratoriji za robotiku u Jugoistočnoj Evropi (9.11.2018.-31.1.2019.)

    autor izložbe: Ivan Stanić, kustos Muzeja nauke i tehnike - Beograd

    organizacija: Gradski muzej Subotica i Muzej nauke i tehnike - Beograd

    http://www.gradskimuzej.subotica.rs

    http://www.muzejnt.rs

Video
25.12.2018 | 18:27

VOĐENJE: Ilija Šoškić - Akcione forme

Vođenje kroz izložbu Ilije ŠoškićaAkcione forme” koja je održana istovremeno u Muzeju savremene umetnosti Vojvodine u Novom