9. DESIRÉ CENTRAL STATION 2017: ANATOMIA - međunarodni regionalni festival savremenog pozorišta (25.11.-3.12.2017.) Subotica
25.11.
Scena Jadran
19:00 ČAS ANATOMIJE
Srpsko narodno pozorište (Novi Sad)
Autorski projekat Andraša Urbana po motivima dela Danila Kiša
režija: Andraš Urban
Pozorište Kosztolányi Dezső
21:30 OBLAK U PANTALONAMA - premijera (po istoimenoj poemi Vladimira Majakovskog)
Pozorište Kosztolányi Dezső (Subotica)
režija: Kokan Mladenović
26.11.
Art bioskop Aleksandar Lifka
15:00 D.J. - lutkarska opera u 2 čina
V.A. Mocart - Lorenco Da Ponte - Mikloš Pajž
režija: Mikloš Pajž (Balaž Šimon)
Scena Jadran
19:00 CARSTVO NEBESKO
Narodno pozorište u Beogradu, Bitef teatar (Beograd)
režija: Jernej Lorenci
27.11.
Scena Jadran
19:00 Simona Semenič: MI, EVROPSKI LEŠEVI
Slovensko mladinsko gledališče (Ljubljana)
režija: Sebastijan Horvat
Pozorište Kosztolányi Dezső
21:00 Jeton Neziraj: 55 SHADES OF GAY - Balkansko proleće seksualne revolucije
Čendra Multimedija (Priština)
režija: Blerta Neziraj
28.11.
Scena Jadran
19:00 EXIT
Mađarsko državno pozorište Čiki Gergelj (Temišvar), Klasično pozorište Joan Slavici (Arad), Narodno pozorište Sombor
režija: Arpad Šiling
29.11.
Scena Jadran
19:00 MAGBET - plesna predstava po motivima drame Vilijama Šekspira
Bitef teatar (Beograd), Centar za kulturu Tivat
koreografija: Miloš Isailović
Pozorište Kosztolányi Dezső
21:00 [hullu]
Pozorište Blik (Tuluz)
režija: Dominik Abuzi
30.11.
Pozorište Kosztolányi Dezső
19:00 [hullu]
Pozorište Blik (Tuluz)
režija: Dominik Abuzi
Scena Jadran
21:00 Vilijam Šekspir: OTELO: NEZAKONITA LITURGIJA
Teatro VeRRdi (Zadar)
režija: Zlatko Paković
1.12.
Otvoreni univerzitet Subotica - EuroCinema
18:00 LJUBAV I EKONOMIJA - dokumentarno pozorište
Montažstroj (Zagreb)
umetnički direktor: Borut Šeparović
Scena Jadran
21:00 Selvedin Avdić: MOJA FABRIKA
Bosansko narodno pozorište (Zenica)
režija: Selma Spahić
2.12.
Scena Jadran
19:00 PENZUM - predstava
Plato (Pariz)
Jozef Nađ i Žoel Leandar
Pozorište Kosztolányi Dezső
21:00 Lina Prosa: LAMPEDUSA BEACH
Pozorište Hotel Bulić (Zagreb)
režija: Senka Bulić
3.12.
Scena Jadran
19:00 SECOND EXILE
Nacionalno pozorište u Manhajmu
režija: Oliver Frljić
Pozorište Kosztolányi Dezső
21:00 SLATINSKI CVET - iliti euforija postojanja
Simptomi (Budimpešta)
režija: Reka Sabo
Savremena galerija Subotica
Akademija Dezire - razgovori, predavanja, prezentacije, radionica
- Okupirani bioskop prvi put u Čačku
- Aleksandar Denić predstavlja Srbiju na 60. Bijenalu u Veneciji
- Marijana Cvetković: Raste bes u svim sektorima kulture
- Praviti se lud ili otvoriti oči
- A1 Kinoteka letnji bioskop ponovo na krovu Doma Vojske
- Uži izbor za Politikinu nagradu za 2023.
- Preminula Jasna Tijardović Popović
- Najuži izbor za NIN-ovu nagradu za 2022.
- Nadežda Petrović u Narodnom muzeju
- Partibrejkers uveličali Zemun fest
- Kako Hajdarpaša brani jedan od simbola Istanbula
- TOP festival Reflektor teatra
- Sto godina Salona Galić
- Šta umetnost misli?
- 17. Subversive – Živeti bez kapitalizma
- Mestopriča Mirjane Bobe Stojadinović u Galeriji ULUS
- Nova-stara kulturna politika, NS EPK uzor
- Dah, prostor, svetlost
- Nikola Selaković novi ministar kulture
- Studija o srpskoj istoriji u srpskim dramama
- Konkurs festivala Uhvati film za volontere
- Konkurs za nagradu Milan Mladenović za 2024.
- Poziv za buduće producente - FIST19 program usavršavanja
- Regionalni konkurs za učešće na II Studentskom bijenalu scenskog dizajna
- Konkurs Organizacije srpskih studenata u inostranstvu
- Konkurs za dodelu nagrade Pavle Janković Šole za 2024.
- Konkurs za 21. Međunarodni salon stripa u Beogradu
- Konkurs za regionalni umetnički projekat ECHO CURVE
VOĐENJE: IRWIN – NSK State – It's a Beautiful Country
IRWIN: NSK State – It's a Beautiful Country, Umetnički pav