Dom kulture Studentski grad, Beograd
8. Dok'n'Ritam (D'n'R) 2023 - festival muzičkog dokumentarnog filma (20-23.9.2023.)
20.9.
Takmičarski program 1
16.00 CUPLA TUNES (Irska, 2023, 11')
režija: Lejn Šipsi
Takmičarski program 2
16.00 ARTFRONT (Nemačka, 2023, 42')
režija: Andžej Klamt
Takmičarski program 3
16.00 YOUNG UNTILL I DIE (Srbija, 2023, 35’)
režija: Ana Đurović
Takmičarski program 4
16.00 STVARNI KOMPOZITOR (Norveška, 2022, 30')
režija: Heiki Ketola
Work in progress 1
17:00 Južno od sreće - dokumentarac u nastajanju o bendu Neverne bebe
režija: Bojana Krstić
govore: članovi sastava Milan i Vladan Đurđević i izvršna producentkinja Marijana M. Rajić
Work in progress 2
17:00 Izvan vremena - dugometražni dokumentarni film posvećen Bilji Krstić
autorka: Branka Bešević Gajić
producent: Oliver Paunović
Takmičarski program 5
18:30 3211 (Srbija, 2023, 70') - festivalska premijera dokumentarno-igranog filma
režija: Danilo Bećković, Andrijana Stojković
Takmičarski program 6
20:15 BELA ĆAO (Italija 2022, 92') - srpska premijera
režija: Đulija Đaponezi
20:00 Svečano otvaranje festivala
govore: dr Dubravka Tomić, direktorka i glavna i odgovorna urednica DKSG, Sandra Rančić, osnivačica i umetnička direktorka Dok'n'Ritma
21:30 Ivan Ščapec SEINE kao Eine, u akustičnoj varijanti
21.9.
Takmičarski program 7
16:00 RETRO BUM (Hrvatska, 2023, 78’) - srpska premijera
režija: Dalibor Platenik
Dok'n'Ritam - Super 8
17:30 SRETNO DIJETE (Hrvatska, 2003, 85’) - specijalna projekcija i razgovor
režija: Igor Mirković
Takmičarski program 8
19:00 BALKANCISKO (SAD, 2023, 78') - srpska premijera
režija: Tugrul Sarikaja
Takmičarski program 9
21:00 BAJKA BESPOVRATNOG VREMENA (Srbija, 2023, 120’)
režija: Pavle Terzić
22.9.
Takmičarski program 10
16:30 ŠOPEN: NE BOJIM SE MRAKA (Poljska, 2022, 62')
režija: Joana Kačmarek
Takmičarski program 11
17:30 BITLVANIJA (Srbija, 2023, 90’) - festivalska premijera
režija: Rasko Šejić
Work in progress 3
18:00 Treći svijet - dokumentarac o grupi Haustor i odnosa Srđana Sahera i Darka Rundeka
režija: Arsen Oremović
produkcija: Interfilm
Work in progress 4
18:00 Praslovan - igrano/dokumentarni filma o životu Zorana Predina, lidera Lačnog Franca, saputnika Arsena Dedića
režija: Slobodan Maksimović
Dok'n'Ritam - Super 8
19:30 RIFS OF REVOLUTION (Hrvatska, 2023, 85’) - srpska premijera
režija: Jura Hižak
21:00 YU GRUPA (Srbija, 2023, 87')
režija: Darko Lungulov
23.9.
Takmičarski program 12
16:30 KENDI (Holandija, 2022, 82') - srpska premijera
režija: Karin Goijers
16:30 Ništa se ne može porediti: Šinejd O’konor, život i nasleđe - razgovor
učesnici: Marija Banković, novinarka, Jaš Kaminski, direktor Irskog festivala i Aleksandar Novaković, publicista
moderator: Igor M. Toholj, urednik filmskog programa DKSG
DNR 8 predstavlja
17:30 INTERAKCIJA - međunarodni studentski filmski kamp i festival kratkometražnog dokumentarnog filma
Takmičarski program 13
18:00 FOXY HEAD-HARD ROK U DOBA IZGOVORA (BiH, 2023, 95’) - srpska premijera
režija: Damir Pirić, Gorčin Zec
Work in progress 5
18:00 AUTOPUT BLUZA - dokumentarni program RTS
narator: frontmen benda Texas Flad, Nenad Zlatanović
20:00 Svečana dodela nagrada i zatvaranje festivala
Bunt rok festival/DNR predstavlja:
20:30 Bend MONAH (Niš)
Koncert DNR:
20:30 KANDA, KODŽA I NEBOJŠA (Beograd) - special appearance
- Okupirani bioskop prvi put u Čačku
- Aleksandar Denić predstavlja Srbiju na 60. Bijenalu u Veneciji
- Marijana Cvetković: Raste bes u svim sektorima kulture
- Praviti se lud ili otvoriti oči
- A1 Kinoteka letnji bioskop ponovo na krovu Doma Vojske
- Uži izbor za Politikinu nagradu za 2023.
- Preminula Jasna Tijardović Popović
- Najuži izbor za NIN-ovu nagradu za 2022.
- Nadežda Petrović u Narodnom muzeju
- Partibrejkers uveličali Zemun fest
- 10. Dani slovenačkog filma u Jugoslovenskoj kinoteci
- Preminuo Svetomir Arsić Basara
- Obeleženo 180 godina Narodnog muzeja Srbije
- Pistoletov poziv na razum i kreativnost
- Preminuo Ivan Ivanji
- Lorencijev Frančišek u Bitefu
- Maj mesec matematike (M3) prvi put u Novom Sadu
- Pitanje opstanka u fokusu Srećka Horvata na 17. Beldocsu
- Crteži evropskih umetnika iz zbirke Narodnog muzeja
- Selaković preuzeo dužnost od Maje Gojković
- Konkurs za učešće na Beogradskom festivalu mozaika IV
- Konkurs festivala Uhvati film za volontere
- Konkurs za nagradu Milan Mladenović za 2024.
- Poziv za buduće producente - FIST19 program usavršavanja
- Regionalni konkurs za učešće na II Studentskom bijenalu scenskog dizajna
- Konkurs Organizacije srpskih studenata u inostranstvu
- Konkurs za dodelu nagrade Pavle Janković Šole za 2024.
- Konkurs za 21. Međunarodni salon stripa u Beogradu
VOĐENJE: IRWIN – NSK State – It's a Beautiful Country
IRWIN: NSK State – It's a Beautiful Country, Umetnički pav