• Search form

35. NIŠVILLE JAZZ FESTIVAL (3-12.8.2018.) Niš

 

3.8.

Oficirski dom

19:00 NEMANJA MARAŠ: APRES - izložba

 

Ulaz u tvrdjavu/Welcome stage 

2. NISVILLE JAZZ TEATARSKI FESTIVAL: SANJATI PLAVO (3-12.8.2018.) - otvaranje

20:00 ORFEJ I EURIDIKA - predstava

Omma Studio, Krit, Grčka

 

Amfiteatar

21:00 BLUE ELEPHANT - plesna predstava

 

Jazz Muzej

22:30 MUZIKA LUISIANE - koncert

Art Spot Production,New Orleans, USA

 

 

 

 

4.8.

2. NISVILLE JAZZ TEATARSKI FESTIVAL: SANJATI PLAVO (3-12.8.2018.)

Museum Stage

19:00/20:30 NAISSUS GUITAR FEST WINERS

 

 

 

5.8.

2. NISVILLE JAZZ TEATARSKI FESTIVAL: SANJATI PLAVO (3-12.8.2018.)

Museum Stage

19:00 FUNK YOU

20:30 WILD SIDE

 

 

 

6.8.

2. NISVILLE JAZZ TEATARSKI FESTIVAL: SANJATI PLAVO (3-12.8.2018.)

Museum Stage

19:00 ART CENTAR

20:30 KOLEGE

 

 

Movie Stage

20:00 PROGRAM

 

 

7.8.

2. NISVILLE JAZZ TEATARSKI FESTIVAL: SANJATI PLAVO (3-12.8.2018.)

Welcome Stage - Prateći program

18:00 MAJDAN

19:00 FUNK YOU

 

 

Museum Stage

19:00 IRISH CLOVERS

20:30 DIMITRIJE DIMTIRIJEVIĆ

 

 

River Stage

21:00 VLADAN VUČKOVIĆ PAJA AND SPIRITUS MOVENS

22:00 EMI DRAGOI ORCHESTRA

23:00 NINO ADEMOVIĆ ORCHESTRA

 

 

 

8.8.

2. NISVILLE JAZZ TEATARSKI FESTIVAL: SANJATI PLAVO (3-12.8.2018.)

Welcome Stage - Prateći program

18:00 FAM trio

19:00 ART CENTAR

 

 

Museum Stage

19:00 SOUTH RAIL MESSENGERS

20:30 EPICOUSTIC

 

 

River Stage

21:00 MODERATO

21:00 KAL

22:00 TRUBAČI ŽARKA STAMENKOVIĆA

23:00 ROGNAN HORNORKESTER

 

 

 

9.8.

2. NISVILLE JAZZ TEATARSKI FESTIVAL: SANJATI PLAVO (3-12.8.2018.)

17:00 Jazz for Kids

BUBAMARE

KENEDY FAMILY

 

 

Welcome Stage - Prateći program

18:00 ART CENTAR

19:00 KAPEGE

 

 

Museum Stage

19:00 LABIN JAZZ QUINTET

20:30 JEVREM ĆOSIĆ QUARTET

22:00 IOUEA

 

 

Earth & Sky Stage

19:30 MONSÉGUR YOUTH BIG BAND ft. Guests from Niš

20:20 LAZAR TOŠIĆ QUINTET ft. MARKO ĐORĐEVIĆ

21:15 HARTYGA

22:15 KENNY GARRETT

23:20 INNER CIRCLE

00:45 THE PAZ BAND

 

 

Open Stage

19:30 SAŠA TRAJKOVIĆ & PODUHVAT SERBON

20:30 ETHNO JAZZ ORCHESTRA

21:30 SANA GARIĆ

22:30 PRESSING

 

 

Youth Stage

19:30 ACADEMY ENVOYS

20:30 CVETKOVIĆ - NIKIČIĆ KVARTET

21:30 BOHEMIA

22:30 GAUTIER TOUX TRIO (SWIS)

 

 

Air Stage - Prateći program

19:30 THERE

20:30 PYRN

21:30 GIPSY JAZZ KVARTET

22:30 ZONA B

 

 

Kristina Stage

20:00 Muzika za klavir i nemi filmovi (9-12.8.2018.)

KATARINA RANKOVIĆ

LEONEL TERRANCLE

BOJAN CVETKOVIĆ

PAVLE ZVEKIĆ

NEVENA PEJČIĆ

 

 

Midnight Jazz Dance Stage

00:00 DJ CEKA

01:30 PASCAL RIOUX

03:30 HORNSMAN COYOTE

 

 

 

10.8.

2. NISVILLE JAZZ TEATARSKI FESTIVAL: SANJATI PLAVO (3-12.8.2018.)

 

17:00 Jazz for Kids

NISVILLE JAZZ THEATER

HOR OŠ IVO ANDRIĆ

DEDINA GARAŽA

 

 

Welcome Stage - Prateći program

18:00 BUBAMARE

19:00 IZ PRINCIPA

 

 

Museum Stage

19:00 MONSEGUR`S JAZZ COMBO

20:30 RUSTY STRINGS

22:00 OPPOSITE WAY

 

 

Earth & Sky Stage

19:30 WOJCINSKI SZMANDA QUARTET

20:20 VEIN TRIO

21:15 DIMITRY BAEVSKY QUARTET

22:15 OMAR HAKIM & RACHEL Z

23:20 MANHATTAN TRANSFER

00:45 THE JUKE JOINT ROYALS

01:30 RUTH KOLEVA

 

 

Open Stage

19:30 ACART TRIO

20:30 ISTANBUL NIGHT

21:30 MOZAIK

22:30 GORAN VUČETIĆ & BANG BANG BOP

23:30 JAYUS JAZZ

 

 

Youth Stage

19:30/20:30/21:30/22:30 SaNiTy

23:00 OutFly

 

 

Air Stage - Prateći program

19:30 ICE CREAM MAN&ICE COOL BUDDIES

20:30 SCIFIDELITY BAND - Čakovec

21:30 MOON DANCE

22:30 THE RELOCATORS

23:30 THE ROAD DOGS

 

 

Midnight Jazz Dance Stage

00:00 TRENCHTOWN SENIOR

01:30 SIMON LEE (faze action)

03:30 ANGEL FUNKUSION

 

 

 

11.8.

2. NISVILLE JAZZ TEATARSKI FESTIVAL: SANJATI PLAVO (3-12.8.2018.)

 

17:00 Jazz for Kids

NISVILLE JAZZ THEATER

ART CENTAR

DEČIJI HOR SANJALICE

 

 

Welcome Stage - Prateći program

18:00 ENVOYS

19:00 STRANGERS FROM SOUTH

 

 

Museum Stage

19:00 SaNiTy (Nis)

20:30 SaNiTy (Tirana)

22:00 SaNiTy (Sarajevo)

23:30 SaNiTy (Joint Performance)

 

 

Earth & Sky Stage

19:30 MOTEL KAIJU

20:20 BIG BAND GROSUPLJE

21:15 PROJECT GRAND SLAM

22:15 LISA SIMONE

23:20 MATT BIANCO

00:45 FRANK SOLIVAN & DIRTY KITCHEN

 

 

Open Stage

19:30 LESANDRUM

20:30 THE BASWING

21:30 JANOSZ NAGY TRIO

22:30 JAZZ FLOOD

 

 

Youth Stage

19:30 TRIO ELEGANCIJA

20:30 FLANT`S

21:30 IMMORTAL ONION

22:30 SKATAPULT

 

 

Air Stage - Prateći program

19:30 IRISH CLOVERS

20:30 FRANK SOLIVAN & DIRTY KITCHEN

21:30 MATT PETRARCA

22:30 REBEL BAND

23:30 THE HIGHLANDERS

 

 

Midnight Jazz Dance Stage

00:00 DJ FUNKY JUNKIE Vs SOULFITNESS

01:30 DJ KON

03:30 EL JAZZYRA DJ set

 

 

 

12.8.

2. NISVILLE JAZZ TEATARSKI FESTIVAL: SANJATI PLAVO (3-12.8.2018.)

 

17:00 Jazz for Kids

NISVILLE JAZZ THEATER

ENVOYS

 

 

Welcome Stage - Prateći program

18:00 ROGNAN HORNORKESTER

19:00 TRIO ELEGANCIJA

 

 

Museum Stage

19:00 BUBAMARE

20:30 MONSEGUR`S OCTET

22:00 IZ PRINCIPA

 

 

Earth & Sky Stage

19:30 URAL DIXIELAND BAND

20:20 KESTUTIS VAIGINIS QUARTET

21:15 BLACK ART JAZZ COLLECTIVE

22:15 LI XIAOCHUAN QUINTET

23:20 GIPSY KINGS FT. PACO BAILARDO

00:45 NAJDA SOUTH SIDE ORCHESTRA

 

 

Open Stage

19:30 THE WILD SIDE

20:30 HUMAN NATURE QUARTET

21:30 FILCH

22:30 STONED HEADS

 

 

Youth Stage

19:30 KATARINA KOCHETOVA TRIO

20:30 STRANGERS FROM SOUTH

21:30 JEVREM ĆOSIĆ QUARTET

22:30 OKTATONIK

 

 

Air Stage - Prateći program

19:30 RANDOM

20:30 MT BLUES BAND

21:30 CASSIDYS BREWERY

22:30 COCKBLOCKERS

 

 

Midnight Jazz Dance Stage

00:00 SHOOMADISCO

01:30 JAZZCAT

03:30 DJ LOPTICA & MASTER FLOW

http://nisville.com

  • 09.02.2018 | 10:00

    Ustvarjalni center Švicarija/MGLC, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana

    ŠVICARIJA: SKUPNOST, UMETNOST IN NARAVA - razstava (8.2.2018.-6.1.2019.)

     

    NIKA AUTOR

    STOJAN BATIČ

    DRAGICA ČADEŽ

    JURE DETELA

    META GRGUREVIČ

    FRANCE GRUDEN

    SERGEJ KAPUS

    JANEZ LENASSI

    KAREL PLEMENITAŠ

    KAREL PUTRIH

    DRAGO TRŠAR

    DUŠAN TRŠAR

    LUJO VODOPIVEC

    BILAL YILMAZ

    avtorica projekta, razstave: Yasmín Martín Vodopivec

    http://www.mglc-lj.si

    19.06.2018 | 10:00

    Cankarjev dom | Mestni muzej, Ljubljana

    SLOVENSKI IN EVROPSKI CANKAR - razstava (18.6.2018.-28.2.2019.) ob 100. obletnici smrti Ivana Cankarja

    https://www.cd-cc.si/sl/kultura/razstave/ivan-cankar-in-evropa

    12.07.2018 | 18:30

    Muzej moderne umetnosti - MoMA, 11 West 53 Street, New York, NY

    Izložba “Prema betonskoj utopiji: Arhitektura u Jugoslaviji, 1948-1980” (Toward a Concrete Utopia: Architecture in Yugoslavia, 1948-1980)

    Reprezentativna izložba jugoslovenske arhitekture u MoMA obuhvata više od 400 crteža, modela, fotografija i filmskih snimaka iz gradskih arhiva, privatnih i muzejskih kolekcija iz celog regiona. Izložba je prvo predstavljanje izuzetnih dela vodećih arhitekata socijalističke Jugoslavije američkoj i međunarodnoj javnosti.

    Izložba obuhvata radove najvažnijih jugoslovenskih arhitekata, među kojima su Bogdan Bogdanović (1922-2010), Juraj Neidhardt (1901-1979), Svetlana Kana Radević (1937–2000), Edvard Ravnikar (1907-1993), Vjenceslav Richter (1917-2002) i Milica Šterić (1914-1998).

    Izložba će biti otvorena do 13. januara 2019. godine, a obuhvata i prateći program

    *MoMa je otvoren svakog dana od 10.30 sati po lokalnom vremenu

    https://www.moma.org/calendar/exhibitions/3931

    21.09.2018 | 10:00

    Etnografski muzej u Beogradu, Studentski trg 13, Beograd

    Dan Etnografskog muzeja - 117 godina

    TO SMO MI - NARODNA ZANIMANJA U SRBIJI (Nazrni, pa se vrni) - izložba (20.9.-20.12.2018)

    autori izložbe: muzejski savetnici Dušica Živković, dr Miloš Matić, dr Marko Stojanović, Jelena Tešić-Vuletić

    https://etnografskimuzej.rs

    29.09.2018 | 10:00

    Galerija Matice srpske, Novi Sad

    PERCEPCIJE: ŽENA PO MERI DRUŠTVA? - izložba (28.9.2018.-6.1.2019.)

    ABIGAIL LANE, ANA BEŠLIĆ, ANTHEA HAMILTON, CAMILLA LØW, CELIA HEMPTON, CLARE STRAND, DANICA JOVANOVIĆ, ĐORĐE JOVANOVIĆ, ELIZABETH PRICE, GILLIAN WEARING,  HELEN CHADWICK, IVAN TABAKOVIĆ, KATARINA IVANOVIĆ, LAURA ALDRIDGE, LUBAINA HIMID, LJUBICA CUCA SOKIĆ, MADAME YEVONDE, MILAN KONJOVIĆ, MARKO ZAVIŠIĆ, NADEŽDA PETROVIĆ, PETAR DOBROVIĆ, RACHEL WHITEREAD, SAVA PETROVIĆ, SARAH LUCAS, SAVA ŠUMANOVIĆ, TRACY EMIN, ZORA PETROVIĆ

    organizacija: British Coucnil i Galerija Matice srpske, Novi Sad

    https://www.britishcouncil.rs

    04.10.2018 | 11:00

    Umjetnički paviljon u Zagrebu, Trg Kralja Tomislava 22, Zagreb 

    VLAHO BUKOVAC I ALEXANDRE CABANEL - povijesni susret učenika i učitelja - izložba (3.10.2018-6.1.2019.)

    http://www.umjetnicki-paviljon.hr

    06.10.2018 | 10:00

    Kibla, Maribor

    Kibla portal, Valvasorjeva 40, Maribor

    OSEBNO / PERSONAL - mednarodna skupinska razstava (5.10.-29.12.2018.)

    Jozef Suchoža (Slovaška), Nataša Prosenc Stearns (Slovenija/ZDA), Jože Slaček in Jiri Kočica (Slovenija), Jure Fingušt (Slovenija), Janez Kardelj (Slovenija), Maruša Šuštar (Slovenija), Tadej Vaukman (Slovenija), Maša Jazbec (Slovenija), Artists&Poor's (Slovenija), Radovan Kunić (Hrvaška), Boštjan Novak (Slovenija), Dragica Čadež (Slovenija), Anka Krašna (Slovenija), Selma Selman (BH/ZDA), Nikita Shalenny (Ukrajina/UA), Nataša Berk, Vlado Repnik, Simon Macuh, Petra Kapš (Slovenija), Tincuta Heinzel in Hillevi Munthe, kuratorici - Poskusi, napake, preizkušnje in napake: Attempts, Failures, Trials and Errors: Teresa Almeida (Portugalska / ZK / Švedska), Beam (Nizozemska), Shih Wei Chieh (Tajvan), Kate Sicchio (ZDA) & Camille Baker (Kanada / ZK), Renata Gaui (Brazilija / ZDA), Maria Paulina Gutiérrez (Kolumbija), Tincuta Heinzel (Romunija/Nemčija/ZK), Shary Kock (Nizozemska), Aline Martinez Santos (Brazilija/Nemčija), Afroditi Psarra (Grčija/ZDA), Annette Schmid & Veerle Pennock (Nemčija/Nizozemska), Zoran Popovici (Romunija), Natacha Roussel (Francija/Belgija), Vitalii Shupliak (Ukrajina/Poljska), Giulia Tomasello (Italija/ZK), Pauline Vierne (Francija/Nemčija), ZEST Collective (Romunija), Ebru Kurbak (Turčija/Avstrija), Mili John Tharakan (Indija/ZK), Rebecca Stewart (ZDA/ZK)

    http://www.kibla.org

    13.10.2018 | 10:00

    Muzej savremene umetnosti Vojvodine, Dunavska 37, Novi Sad

    ILIJA ŠOŠKIĆ: AKCIONE FORME - retrospektivna izložba (12.10.-24.12.2018.)

    kustosi izložbe: Zoran Erić (Muzej savremene umetnosti Beograd) i Nebojša Milenković (Muzej savremene umetnosti Vojvodine)

    organizacija: Muzej savremene umetnosti Beograd i Muzej savremene umetnosti Vojvodine

    http://www.msuv.org

    14.10.2018 | 10:00

    Muzej savremene umetnosti Beograd

    ILIJA ŠOŠKIĆ: AKCIONE FORME - retrospektivna izložba (13.10.-24.12.2018.)

    kustosi izložbe: Zoran Erić (Muzej savremene umetnosti Beograd) i Nebojša Milenković (Muzej savremene umetnosti Vojvodine)

    organizacija: Muzej savremene umetnosti Beograd i Muzej savremene umetnosti Vojvodine

    http://www.msub.org.rs

    16.10.2018 | 10:00

    Muzej Paje Jovanovića, Kralja Milana 21/IV, Beograd

    POGLED IZBLIZA. ATELJE PAJE JOVANOVIĆA - izložba (15.10.2018.-26.1.2019.) povodom 115 godina od osnivanja Muzeja grada Beograda

    autor izložbe: Isidora Savić, kustoskinja Muzeja grada Beograda

    http://www.mgb.org.rs

Video
10.12.2018 | 17:42

VOĐENJE: Dan vredan veka - 1. decembar 1918.

Autorsko vođenje kroz izložbu Muzeja Jugoslavije Dan vredan veka - 1.