• Search form

Dom kulture Studentski grad, Beograd

3. Festival muzičkog dokumentarnog filma DOK'N'RITAM (D'n'R) (6-10.6.2018.)

 

6.6.

 

Klub Magistrala

Work in progress - dokumentarci u nastajanju

18.00 SRCE KUCA DVA DVA

režija: Ivan Mandić

gosti: Ivan Mandić, reditelj i producent, Milan Milosavljević, koproducent

 

Mala sala

Domaći takmičarski program

19.00 NEDOVRŠENA SIMFONIJA

režija: Olivera Miloš Todorović, Srbija, 2018, 52’

 

Amfiteatar

20.30 Svečano otvaranje festivala DOK'N'RITAM

 

21.00 MOUSSAKA - koncert

 

Revijalni program

22.00 MARIA BY CALAS (Francuska, 2017, 113’) - regionalna premijera dokumentarnog filma

režija: Tom Vulf

učestvuju: Marije Kalas, Aristotel Onazis, Lukino Viskonti, Pjer Paolo Pazolini, Vitorio de Sika, Omar Šarif

 

 

7.6.

 

Mala sala

Domaći takmičarski program

16.00 Vice predstavlja: TURBOTRONIC (Srbija, 2017, 49’)

režija: Stevan Spasić

 

FLEKA - GLAS ANDERGRAUNDA (Srbija, 2018, 70’) - festivalska premijera

režija: Darko Pavlović

 

19.00 HIPI DOLINA (Srbija, 2017, 75’)

režija: Boban Rajković

 

20.30 MUZIČKE TRAUME IZ DETINJSTVA (Srbija,2018, 13’) - doku-animirani kolaž

režija: Miloš Tomić

 

Međunarodni takmičarski program

21.00 CHARLATAN MAGNIFIQUE (Slovenija, 2016, 40’) - festivalska premijera

režija: Maja Pavlin

 

Klub Magistrala

Notabuk - predstavljanje knjiga o muzici

19.00 Ana Marija Grbić: IDOLI I POSLEDNJI DAN

gosti: Ana Marija Grbić, Petar Janjatović, Branko Isaković

razgovor vodi: Dejana Vukadinović

 

Amfiteatar

Revijalni program

22.00 VITNI HJUSTON: BITI SVOJA (VB, 2018, 105’)

režija: Nik Brumfild

 

 

8.6.

 

Mala sala

Domaći takmičarski program

16.00 ZAROBLJENO VREME (Srbija, 2018, 104’)

režija: Milan Nikodijević

 

Međunarodni takmičarski program

18.00 TI LAHKO / TI MOŽEŠ (Slovenija, 2018, 80’) - regionalna premijera

režija: Jani Sever

 

20.00 CASAMANCHE (Španija, 2016, 90’) - srpska premijera

režija: Paloma Zapata

 

Klub Magistrala

Notabuk - predstavljanje knjiga o muzici

19.00 Siniša Škarica: TVORNICA GLAZBE - PRIČE IZ DUBRAVE

gosti: Siniša Škarica, Nikola Nešković i Petar Luković

razgovor vodi: Mićun Ristić

 

Amfiteatar

21.00 AJURVEDSKA INDIJSKA MUZIKA - koncert

Sugato Baduri - indijska mandolina

Om Prakaš - tabla

 

Revijalni program

22.00 DAN OSLOBOĐENJA (Norveška, 2016, 100’)

režija: Morten Travik

 

 

9.6.

 

Mala sala

Domaći takmičarski program

17.00 POBEDNICI SU DOSADNI (Srbija, 2018, 28’) - svetska premijera filma o Žikici Simiću, radio-voditelju, autoru kultnih emisija Tajanstveni voz i Dole na uglu

režija: Olivera Miletić

 

18.00 DŽEZERSKI PUT IVANA ŠVAGERA (Srbija, 2018, 25’) dokumentarnog filma

režija: Milan Belegišanin

 

CRNE I BELE DIRKE (Srbija, 2018, 42’) - festivalska premijera

režija: Milan Belegišanin

 

Međunarodni takmičarski program

19.30 MOJ SVET JE NAOPAČKE (Slovenija/Hrvatska, 2018, 74’) - srpska premijera

režija: Petra Seliškar

 

21.00 CRNI KASTAVAC (Hrvatska 2017, 63’) - srpska premijera

režija: Igor Modrić

 

Klub Magistrala

Notabuk - predstavljanje knjiga o muzici

19.00 KLJUČ BUBNJA TAMA - MEMOARI EX-YU ROCK PEVAČICE

razgovor putem veb-linka sa Amilom Sulejmanović vodi: Sandra Rančić

 

MTS Vision

19.30 MTS VISION - Festival kratkog muzičkog filma - predstavljanje vizije Muzičke TV Srbije i nedavno završenog televizijskog festivala, prvog događaja tog profila u Srbiji

 

Amfiteatar

Revijalni program

22.00 GREJS DŽONS: BLOODLIGHT AND BAMI (SAD/VB/Irska, 2017, 115’)

režija: Sofi Fajns

 

 

10.6.

 

Mala sala

Domaći takmičarski program

17.00 ROK TERAPIJA REVISITED (Srbija 2003-18, 43’) - dokumentarni portret nekadašnje beogradske rokabili scene iz ugla njenih protagonista, muzičara, radijskih voditelja i di-džejeva

režija: Goran Mijailović

 

Međunarodni takmičarski program

18.00 POPE, VRATI SE (Hrvatska, 2018, 53’) - srpska premijera

režija: Toni Volarić

 

19.30 TIFA (BIH, 2017, 50’) - srpska premijera

režija: Bakir Hadžiomerović

 

Klub Magistrala

Work in progress - dokumentarci u nastajanju

17.00 IZA HORIZONTA - LAZA RISTOVSKI

gosti: Sanda Ristovski Grlić i Ivan Grlić, autori filma

ROK KAMP ZA DEVOJČICE: Tatjana Nikolić, Aleksandar Gubaš

 

Notabuk - predstavljanje knjiga o muzici

18.00 Ray Robertson: ŽIVOTI PESNIKA (S GITAROM)

govori: Zoran Janković

 

18.30 Želimir Altarac Čičak: ANTIKVARNICA SNOVA

govore: Ž. A. Čičak, Dejan Cukić, Zoran Janković i Sandra Rančić

 

Amfiteatar

20.30 Svečana dodela nagrada i zatvaranje festivala

 

21.00 SANA GARIĆ - SAN ĆI - koncert

 

22.00 SVEDOK JEDNOG VREMENA (Srbija, 2018, 74’) - dokumentarni film o 60 godina dugoj istoriji Dvorane Doma sindikata

režija: Igor M. Toholj

http://www.dksg.rs

  • 21.10.2017 | 10:00

    Galerija Matice srpske, Novi Sad

    170 godina Galerije Matice srpske

    ARSENIJE TEODOROVIĆ I SRPSKA CRKVA U BUDIMU  - izložba (18.10.2017.-1.7.2018.)

    http://www.galerijamaticesrpske.rs

    01.12.2017 | 12:00

    Istorijski muzej Srbije, Trg Nikole Pašića 11, Beograd

    SMRT KARAĐORĐA PETROVIĆA - izložba (30.11.2017.-31.8.2018.), povodom dvestote godišnjice od ubistva vožda Karađorđa

    autori izložbe: Vladimir Merenik, Boško Ljubojević, Nebojša Damnjanović, Borislav Korica

    dizajn postavke: Izabela Martinov Tomović

    Svake subote u 13 časova stručno vođenje kroz postavku za individualne posetioce

    http://imus.org.rs

    13.01.2018 | 09:00

    Istorijski muzej Srbije, Trg Nikole Pašića 11, Beograd

    ĐORĐE STANOJEVIĆ - ČOVEK KOJI JE OSVETLIO SRBIJU - izložba (12.1.-30.9.2018.)

    realizacija: Istorijski muzej Srbije pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture i informisanja Republike Srbije, a uz podršku JP Elektroprivreda Srbije

    https://www.sendspace.com/file/q9yptp

    http://imus.org.rs

    09.02.2018 | 10:00

    Ustvarjalni center Švicarija/MGLC, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana

    ŠVICARIJA: SKUPNOST, UMETNOST IN NARAVA - razstava (8.2.2018.-6.1.2019.)

     

    NIKA AUTOR

    STOJAN BATIČ

    DRAGICA ČADEŽ

    JURE DETELA

    META GRGUREVIČ

    FRANCE GRUDEN

    SERGEJ KAPUS

    JANEZ LENASSI

    KAREL PLEMENITAŠ

    KAREL PUTRIH

    DRAGO TRŠAR

    DUŠAN TRŠAR

    LUJO VODOPIVEC

    BILAL YILMAZ

    avtorica projekta, razstave: Yasmín Martín Vodopivec

    http://www.mglc-lj.si

    07.04.2018 | 11:00

    Muzej suvremene umjetnosti Zagreb

    FORMULA ČULA - izložba djela iz Zbirke marginalne umjetnosti i zbirki MSU-a (6.4.-15.9.2018.)

    kustosica izložbe: Daniela Bilopavlović Bedenik

    http://www.msu.hr

    13.04.2018 | 11:00

    Galerija Klovićevi dvori, Jezuitski trg 4, Zagreb

    KATARINA VELIKA - CARICA SVIH RUSA - izložba iz Državnog muzeja Ermitaž iz St. Peterburga (12.4.-29.7.2018.)

    kustosice izložbe: Natalia Bakhtareva, Iva Sudec Andreis, Danijela Marković

    http://gkd.hr

    14.04.2018 | 10:00

    Mednarodni grafični likovni center, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana

    DAVID LYNCH: OGENJ NA ODRU - razstava (13.4.-29.7.2018.)

    kustos razstave: Božidar Zrinski

    http://www.mglc-lj.si

    21.04.2018 | 10:00

    Muzej savremene umjetnosti Republike Srpske, Trg srpskih junaka 2, Banja Luka

    PUNKTUMI: ZBIRKA INOSTRANE UMJETNOSTI MSURS - izložba (20.4.-30.8.2018.)

    Oto Pine (Otto Piene), Ginter Iker (Günther Uecker) i Hajnc Mak (Heinz Mack) iz grupe ZERO, Fridensrajh Hundertvaser (Friedensreich Hundertwasser), Hans Hartung (Hans Hartung), Pjer Alešinski (Pierre Alechinsky), Stenli Vilijem Hajter (Stanley William Hayter), Žan Mesažije (Jean Messagier), Zao Vu-Ki (Zao Wou-Ki), Šoići Hasegava (Shōichi Hasegawa), Jase Tabući (Yasse Tabuchi), Antonino Virduco (Antonino Virduzzo)…

    http://www.msurs.net

    21.04.2018 | 15:00

    Kibla, Maribor

    Kibla Portal, Valvasorjeva 40, Maribor

    PRISOTNOSTI - skupinska razstava akademske slikarke Metke Krašovec in umetnic in umetnikov - njenih študentov na Akademiji za likovno umetnost in oblikovanje (UL ALUO) v Ljubljani (20.4.-30.6.2018.)

    Razstavljajo Metka Krašovec in umetniki (po abecednem redu): Karmen Bajec, Viktor Bernik, Saša Bezjak, Gigo de Brea, Andrej Brumen Čop, Mitja Ficko, Dušan Fišer, Marija Flegar, Milan Golob, Marko Jakše, Anja Jerčič Jakob, Barbara Jurkovšek, Jurij Kalan, Maja Kastelic, Aleksij Kobal, Robert Lozar, Izar Lunaček, Mojca Oblak, Rok Predin, Arjan Pregl, Irena Romih, Zvonka Simčič, Matic Sonnenwald, Natalija Šeruga, Katarina Toman Kracina, Petra Varl, Sebastijan Vojvoda, Marij Vrenko, Mojca Zlokarnik, Živa Žitnik

    kuratorja razstave: Nina Jeza (KID Kibla) in Arne Brejc (Galerija Equrna)

    http://www.kibla.org

    27.04.2018 | 10:00

    Park Stara Trešnjevka, Zagreb

    RENA RÄDLE I VLADAN JEREMIĆ: TREŠNJEVAČKI MOTIVI - instalacija u javnom prostoru (pet objekata s grafikama) (26.4.-16.7.2018.)

    http://raedle-jeremic.net

    http://www.blok.hr

Video
18. Bijnale umetnosti Pancevo
21.06.2018 | 15:33

VOĐENJE: 18. Bijenale umetnosti u Pančevu - Prostorni agens

Vođenje kroz 18. Bijenale umetnosti u Pančevu “Prostorni agens”, održano od 26. maja do 17.