• Search form

20. FESTIVAL NITRATNOG FILMA (6-16.6.2018.) Beograd

 

6.6.

 

Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova 1

12.00 Obeležavanje DANA JUGOSLOVENSKE KINOTEKE i dodela priznanja ZLATNI PEČAT

 

17.00 PUTOVANJE KAVKAZOM I PERSIJOM / VIAGGIO IN CAUCASO E PERSIA (IT, 1910,27’)

r: Mario Piacenza

 

VUKOVI / OS LOBOS (PT, 1923, 53’)

r: Rino Lupo

ul: Branca de Oliveira, Joaquim Almada

 

20.15 Svečano otvaranje 20. FESTIVALA NITRATNOG FILMA

 

20.30 STRANPUTICA / ABWEGE (GE, 1928, 98’)

r: Georg Wilhelm Pabst

ul: Gustav Diessl, Brigitte Helm 20.30

 

 

7.6.

 

Muzej Jugoslovenske kinoteke, Kosovska 11

17.00 KINO PRAVDA B. 1-11 / KINO-PRAVDA, NO. 1-11 (SU, 1922, 113’)

r: Dziga Vertov

 

19.00 BUDALE NA PLANINI / FJOLS TIL FJELIS (NO, 1957, 96’)

r: Edith Carlmar

ul: Unni Bernhoft, Leif Juster

 

Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova 1

21.00 GRAD BEZ JEVREJA / DIE STADT OHNE JUDEN (AT, 1924, 91’)

r: Hans Karl Breslauer

ul: Johannes Riemann, Hans Moser

 

 

8.6.

 

Muzej Jugoslovenske kinoteke, Kosovska 11

17.00 KONAČNO ODREDIŠTE / U KRESU DROGI (PL, 1939, 74’)

r: Michal Waszynski

ul: Kazimierz Junosza-Stepowski, Irena Malkiewicz-Domanska

 

19.00 PESMA PŠENIČNIH POLJA / ENEK A BUZAMEZOKROL (HU, 1947, 81’)

r: Istvan Szots

ul: Alice Szellay, Janos Gorbe

 

Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova 1

21.00 PUCANJE - ČOVEK SA PET BALONA / BREAK UP -  L’UOMO DEI CINQUE PALLONI (IT/FR, 1967, 85’)

r: Marco Ferreri

ul: Marcello Mastroianni, Catherine Spaak

 

 

9.6.

 

Muzej Jugoslovenske kinoteke, Kosovska 11

17.00 POTKOVICA / LE FER A CHEVAL (FR, 1909, 8’)

r: Camille de Morlhon

 

UKROĆENI LAV / IL LEONE MANSUETO (IT, 1919, 40’)

r: Enrique Santos

ul: Giovanni Raicevich, Mimi

 

19.00 BUĐENJE PROLEĆA / FRUHLINGS ERWACHEN. EINE KINDERTRAGODIE (GE, 1929, 95’)

r: Richard Oswald

ul: Carl Balhaus, Rolf von Goth

 

Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova 1

21.00 Program filmova: DRUGI O NAMA (1)

BITKA NA BREGALNICI / DIE SCHLACHT AN DER BREGALNITZA AM 6.7 UND 8.7.1913 / BATAILE DE LA BREGALNITZA (FR, 1913, 7’)

pp: Pathe freres

 

MESTEROV NEDELJNIK / MESSTER - WOCHE 1915 (GE, 1915, 11’37’’)

pp: Messter film

 

Program novih restaurisanih filmova Jugoslovenske kinoteke

LEPA NAŠA OTADŽBINA (YUG, 1932, 54’)

pp: Jugoslovenski prosvetni film

r: Josip Novak

 

JUGOSLAVIJA DIVNA ZEMLJA SUNCA I KONTRASTA (YUG, 1938, 16’40’’)

pp: Zadruga za privredni film

 

 

10.6.

 

Muzej Jugoslovenske kinoteke, Kosovska 11

17.00 ZORA / DAWN (GB, 1928, 91’)

r: Herbert Wilcox

ul: Sybil Thorndike, Ada Bodart

 

19.00 OSVETNICI - KORZIKANSKA BRAĆA / THE CORSICAN BROTHERS (US, 1941, 110’) - projekcija sa zapaljive (nitratne) trake

r: Gregory Ratoff

ul: Douglas Fairbanks Jr, Ruth Warrick

 

Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova 1

21.00 AVANTURISTKINJA / AVENTURERA (MX, 1950, 101’)

r: Alberto Gout

ul: Ninon Sevilla, Tito Junco

 

 

11.6.

 

Muzej Jugoslovenske kinoteke, Kosovska 11

17.00 PRIVEZANI BALON / PRIV´RZANIJAT BALON (BG, 1967, 98’)

r: Binka Željazkova

ul: Georgi Kalojančev, Grigor Vačkov

 

19.00 OVAJ MOJ ŽIVOT - ŽIVOT PEKINŠKOG POLICAJCA / WO ZHE YI BEI ZI (CN, 1950, 109’)

r: Shi Hui

ul: Shi Hui, Wei Heling

 

Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova 1

21.00 TRANSATLANTIK / TRANSATLANTIC (US, 1931, 78’)

r: William K. Howard

ul: Edmund Lowe, Lois Moran

 

 

12.6.

 

Muzej Jugoslovenske kinoteke, Kosovska 11

17.00 GABRIJEL, VRATI SE / GABRIEL, TULE TAKAISIN (FI, 1951, 80’)

r: Valentin Vaala

ul: Tarmo Manni, Emma Vaananen

 

19.00 MALDONE (FR, 1928, 102’)

r: Jean Gremillon

ul: Charles Dullin, Marcelle Charles Dullin

 

Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova 1

21.00 SLUČAJ ZA NEISKUSNOG DŽELATA / PRIPAD PRO ZAČINAJICIHO KATA (CS, 1969, 102’)

r: Pavel Juraček

ul: Lubomir Kostelka, Pavel Landovsky

 

 

13.6.

 

Muzej Jugoslovenske kinoteke, Kosovska 11

17.00 BROD PROKLETIH ŽENA / LA NAVE DELLE DONNE MALEDETTE (IT, 1953, 92’)

r: Raffaello Matarazzo

ul: May Britt, Ettore Manni

 

19.00 NOĆ OSVETE - PRAVDA JE SLEPA / HAEVNENS NAT (DK, 1916, 100’)

r: Benjamin Christensen

ul: Benjamin Christensen, Karen Caspersen

 

Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova 1

21.00 BAUK - BOG PODZEMLJA / O DRAKOS (GR, 1956, 103’)

r: Nikos Koundouros

ul: Dinos Illiopoulos, Margarita Papageorgiou

 

 

14.6.

 

Muzej Jugoslovenske kinoteke, Kosovska 11

17.00 ČLAN PARLAMENTA / ČLEN PARLAMENTA (SU, 1919, 65’)

r: Jakov Protazanov

ul: Natal’ja Lisenko, Ivan Mozžuhin

 

19.00 Program filmova: DRUGI O NAMA (2)

DUNAV OD IZVORA DO UŠĆA / DIE DONAU VON DER QUELLE BIS ZUR MUNDUNG (GE, 1913/1914, 50’)

pp: Zent. f. wissen v. schulkinemat. g.m.b.h. Berlin

 

PUTOVANJE PO JUGOSLAVIJI, NOVOJ EVROPSKOJ KRALJEVINI / UN VOYAGE EN YUGOSLAVIE LE ROYAUME LE PLUS NOUVEAU D’EUROPE (US, 1931-1932, 40’)

f: Horace Ashton F.R.G.S. Explorers Club, New York

 

KLIVLEND, OHAJO / CLEVELAND OHIO DOM 30.000 SLOVENCEV (YUG, 1930, 11’)

r: Božidar Jakac

 

GALIČNIK (YUG, 1940, 11’)

f/ph: Sifrid Miladinov

 

Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova 1

21.00 IRIS I PORUČNIKOVO SRCE / IRIS OCH LOJTNANTSHJARTA (SE, 1946, 89’)

r: Alf Sjoberg

ul: Mai Zetterling, Alf Kjellin

 

 

15.6.

 

Muzej Jugoslovenske kinoteke, Kosovska 11

17.00 KNJIGOVOĐA KREMKE / LOHNBUCHHALTER KREMKE (GE, 1930, 61’)

r: Marie Harder

ul: Hermann Vallentin, Anna Sten

 

19.00 NOVI GULIVER / NOVYJ GULLIVER (SU, 1935, 75’)

r: Aleksandr Ptuško

ul: Vladimir Konstantinov, Ivan Judin

 

Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova 1

21.00 NEOGRANIČENO NAPREDOVANJE / KAGIRINAKI ZENSHIN (JP, 1937, 77’)

r: Tomu Uchida

ul: Isamu Kosugi, HisakoTakihana

 

 

16.6.

 

Muzej Jugoslovenske kinoteke, Kosovska 11

17.00 REKONSTRUKCIJA / RECONSTITUIREA (RU, 1960, 59’)

r: Virgil Calotescu

ul: Gheorghe Enoiu, Alexandru Ioanid

 

19.00 POTKAZIVAČ / INFORMER (GB, 1929, 83’)

r: Arthur Robison

ul: Lya de Putti, Lars Hanson

 

Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova 1

21.00 ŠERLOK HOLMS / SHERLOCK HOLMES (US, 1916, 116’)

r: Arthur Berthelet

ul: William Gillette, Ernest Maupain

http://www.kinoteka.org.rs

Video
08.08.2018 | 23:49

VOĐENJE: Nagrada Mangelos 2018.

Vođenje kroz izložbu finalista nagrade “Dimitrije Bašičević Mangelos” za 2018. godinu, održanu u Galeriji Remont u Beogradu od 2. do 20. jula 2018.