• Search form

2. KONTAKT MUZIČKA KONFERENCIJA (21-24.3.2018.) Beograd

 

21.3.

 

Marsh Open Space

19.00 GORANKA MATIĆ (Beograd): Vlada Divljan - izložba fotografija (21-24.3.2018.)

20.00 LAZAR NOVKOV + FRAME ORCHESTRA

 

Zaokret

18.00 LITTLE LU / DOWNTOWN AIRLINES / DJ set

20.00-23.00 MARKO PAVLOVIĆ / SOTHERN SOUL / DJ set

 

Dom omladine Beograda

21.00 ANTON I HEVI HIPI BEJBI - koncert novog benda Nebojše Antonijevića Antona (Darko Kurjak - Partibrejkers, Dušan Ševarlić Ševa - Veliki Prezir, Eva Braun, Robert Telčer - Partibrejkers, Veliki prezir)

https://www.youtube.com/watch?v=CuPRYEnnKgQ

Specijalni gosti: ZVUK ULICE: Kokan Popović (bubnjevi i vokal), Zdenko Kolar (bas, prateći vokal), Dragana Milković (klavijature, vokal), Miloš Milosavljević (gitara), Dule Trnavac (saksofon)

800/1000/1200 din

 

 

22.3.

 

Marsh Open Space

Panel diskusije
10.00-11.30 SAMOODRŽIVOST FESTIVALA PRVI DEO / FESTIVALI: NAPLAĆIVANJE ULAZNICA ILI NE

Beer fest, Beograd, Rade Rakočević

Festival uličnih svirača, Novi Sad, Natali Beljanski

Southern Soul, Ulcinj, Marko Pavlović

MetalDays, Tolmin, Boban Milunović

Otvoren grad, Bitola, Igor Damjanoski

Beer fest, Sarajevo, Nenad Podžić

moderator: Dejan Veselinov / VTC

 

11.30-13.00 VOĐENJE MUZIČKOG POSLA - SA ILI BEZ MENADŽERA

Maja Cvetković / E Play

Srđan Gojković Gile / Električni Orgazam

Lidija Samardžija / Hrvatska

Miran Rusjan / Moonlee records / Slovenija

Gane Pecikoža / Srbija

Žika Jelić / YU Grupa

moderator: Branko Rosić / Nedeljnik

 

13.00-14.00 BUDUĆNOST NEZAVISNOG IZDAVAŠTVA / IMPALA - Independent Music Companies Association / Belgija
moderator: Nikola Jovanović
 

Sprat

14.00-18.00 KAKO SNIMITI MUZIČKI SPOT - workshop

Žare Batinović Hrvatska, Ivan Šijak, Nemanja Navy Andrejević, Staša Bukumirović, Jovan Milinov Toba, Aleksandar Ilić, Petar Ilić Ćirilo / Nikola Jovanović

 

Ljubimac

19.00 ŽARE BATINOVIĆ (Hrvatska): MY LIFE MAKING OF... - izložba (22-24.3.2018.)

 

Zaokret

18.00-23.00 BIGOR JAHAČ PLOČA (Slovenija) - DJ program

 

Sprat

21.00-21.45 ERGET - klavirski koncert

22.00-23.00 PAVLE POPOV - klavirski koncert

 

Ljubimac

20.00-23.00 SRĐAN EFTIMOVSKI / LOMZ / HETEM / A//O - DJ program

 

Elektropionir

17.00-19.00 REVOLVERI - promocija albuma

19.30-20.30 GILE & MAGIC BUSH - live koncert

22.00-23.00 VIZELJ - live koncert

 

SubBeerni Centar

20:00-23.00 NIKOLA VRANJKOVIĆ - live koncert

 

 

23.3.

 

Marsh Open Space

Panel diskusije
10.00-11.30 SAMOODRŽIVOST FESTIVALA DRUGI DEO / MUZIČKI PROFIL FESTIVAL - DJ / LIVE KONCERTI

Lovefest, Vrnjačka Banja, Zlatana Pavlović

SeaSplash, Pula, Vedran Meniga

Exit, Novi Sad, Ivan Milivojev

HillsUp, Zlatibor, Vladimir Bojović

Apgrade, Beograd, Vlada Janjić

Taksirat, Skoplje, Login Kočiški

moderator: Ivan Lončarević / Pop Depresija

 

11.30-13.00 REGIONALNO MUZIČKO NOVINARSTVO

Ravno do dna / Hrvatska / Zoran Stajčić

Balkan rock / Srbija / Nemanja Đorċević

Tegla rs / Srbija / Miloš Dašić

Remix press / Novi Sad / Srbija / TBA

Nova Muska / Slovenija / Igor Bašin

Hardwired Magazine / Srbija / Marko Ristić

moderator: Branka Glavonjić / Bunt

 

13.00-14.00 SAMOFINASIRAJUĆI I FINASIRANI KULTURNI CENTRI I KLUBOVI

Layerjeva hisa / Kranj / Selman Ćorović

Gala Hala / Ljubljana / Katarina Deskovič

MKC / Skoplje / Vladica Mladenovski

Dom Omladine / Beograd / Dragan Ambrozić

Centar za kulturu / Kovin / Vastag Vendel

moderator: Marko Radojković / Kišobran

 

Zaokret

18.00-24.00 DO THE MATH (Kišobran) - DJ program

 

Kafe Šikarica

19.00 DEJAN MARIĆ (Srbija) - izložba vektorskih crteža (23/24.3.2018.)

 

Sprat

20.00-24.00 MAMMOTH & YASHEM / WENT / SERGIO LOUNGE - DJ program

 

Ljubimac

20.15-23.00 KINO PLEME / MANGULICA FM / KENE BERI - DJ program

 

Elektropionir

20.00-24.00 HILL / DOGZ IN KAVALA / TURISTI - live koncert

 

SubBeerni Centar

21.00-22.00 AUFWIEDERSEN - live koncert

22.00-24.00 OBOJENI PROGRAM - live koncert

 

 

24.3.

 

Marsh Open Space

Okrugli sto
11.00-13.00 SAMOODRŽIVOST FESTIVALA TREĆI DEO / FINASIRANJE FESTIVALA

Jack Daniels / Zoran Stojanović / Srbija

OK fest / Tjentište / Dubravko Šuvara

Dev9t / Beograd / Dušan Kuzmanov

Mikser / Beograd / Ivan Lalić

Bedem fest / Nikšić / Petar Šundić

Dimensions / Pula / Vedran Meniga

moderator: Marko Maršićević / Marsh production

 

13.00-14.30 (NE)ODRŽIVOST MALIH KONCERTNIH PROSTORA

DKSG / Beograd / Marina Luĉić

Old Cellar Pub / Baĉka Palanka / Mile Vrućinić

KSET / Zagreb / Luka Zadro

MIKK Klub / Murska Sobota / Vladimir Petković

Feedback / Niš / Mladen Marjanović

moderator: Jovana Coka Stanković

 

14.30-16.00 AUDIOVIZUELNE PREZENTACIJE FESTIVALA, KULTURNIH CENTARA I KLUBOVA

14.30 BUNT Rock festival

15.00 SeeRock festival

 

Sprat

14.00-16.00 BUFFER / Izvanredni Bob /Hetem / A//O - predavanje

 

Zaokret

18.00-24.00 FELONEEZY / TEKLIFE / MYSTIC STYLEZ - DJ program

 

Sprat

20.30-24.00 IVICA / PALMS VOICE / ZOE KELLY (Austrija)

 

Ljubimac

19.00-24.00 TRIFUN / TRIFUN I BELOSEVIC / YAN TUSK (Rusija) / BEKFLEŠ - DJ program

 

Elektropionir

20.00-24.00 BOHEMIA / LJUBIĈICE / VIS LIMUNADA - live koncert

 

SubBeerni Centar

21.00-24.00 KANDA, KODŽA I NEBOJŠA / IGRALOM - live koncert

http://www.kontakt.org.rs

  • 09.02.2018 | 10:00

    Ustvarjalni center Švicarija/MGLC, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana

    ŠVICARIJA: SKUPNOST, UMETNOST IN NARAVA - razstava (8.2.2018.-6.1.2019.)

     

    NIKA AUTOR

    STOJAN BATIČ

    DRAGICA ČADEŽ

    JURE DETELA

    META GRGUREVIČ

    FRANCE GRUDEN

    SERGEJ KAPUS

    JANEZ LENASSI

    KAREL PLEMENITAŠ

    KAREL PUTRIH

    DRAGO TRŠAR

    DUŠAN TRŠAR

    LUJO VODOPIVEC

    BILAL YILMAZ

    avtorica projekta, razstave: Yasmín Martín Vodopivec

    http://www.mglc-lj.si

    19.06.2018 | 10:00

    Cankarjev dom | Mestni muzej, Ljubljana

    SLOVENSKI IN EVROPSKI CANKAR - razstava (18.6.2018.-28.2.2019.) ob 100. obletnici smrti Ivana Cankarja

    https://www.cd-cc.si/sl/kultura/razstave/ivan-cankar-in-evropa

    12.07.2018 | 18:30

    Muzej moderne umetnosti - MoMA, 11 West 53 Street, New York, NY

    Izložba “Prema betonskoj utopiji: Arhitektura u Jugoslaviji, 1948-1980” (Toward a Concrete Utopia: Architecture in Yugoslavia, 1948-1980)

    Reprezentativna izložba jugoslovenske arhitekture u MoMA obuhvata više od 400 crteža, modela, fotografija i filmskih snimaka iz gradskih arhiva, privatnih i muzejskih kolekcija iz celog regiona. Izložba je prvo predstavljanje izuzetnih dela vodećih arhitekata socijalističke Jugoslavije američkoj i međunarodnoj javnosti.

    Izložba obuhvata radove najvažnijih jugoslovenskih arhitekata, među kojima su Bogdan Bogdanović (1922-2010), Juraj Neidhardt (1901-1979), Svetlana Kana Radević (1937–2000), Edvard Ravnikar (1907-1993), Vjenceslav Richter (1917-2002) i Milica Šterić (1914-1998).

    Izložba će biti otvorena do 13. januara 2019. godine, a obuhvata i prateći program

    *MoMa je otvoren svakog dana od 10.30 sati po lokalnom vremenu

    https://www.moma.org/calendar/exhibitions/3931

    21.09.2018 | 10:00

    Etnografski muzej u Beogradu, Studentski trg 13, Beograd

    Dan Etnografskog muzeja - 117 godina

    TO SMO MI - NARODNA ZANIMANJA U SRBIJI (Nazrni, pa se vrni) - izložba (20.9.-20.12.2018)

    autori izložbe: muzejski savetnici Dušica Živković, dr Miloš Matić, dr Marko Stojanović, Jelena Tešić-Vuletić

    https://etnografskimuzej.rs

    21.09.2018 | 16:00

    Laufer galerija, Svetozara Radića 4, Beograd

    BOOGIE: SOMETHING ELSE - izložba (20.9.-15.12.2018.)

    https://lauferart.com

    29.09.2018 | 10:00

    Galerija Matice srpske, Novi Sad

    PERCEPCIJE: ŽENA PO MERI DRUŠTVA? - izložba (28.9.2018.-6.1.2019.)

    ABIGAIL LANE, ANA BEŠLIĆ, ANTHEA HAMILTON, CAMILLA LØW, CELIA HEMPTON, CLARE STRAND, DANICA JOVANOVIĆ, ĐORĐE JOVANOVIĆ, ELIZABETH PRICE, GILLIAN WEARING,  HELEN CHADWICK, IVAN TABAKOVIĆ, KATARINA IVANOVIĆ, LAURA ALDRIDGE, LUBAINA HIMID, LJUBICA CUCA SOKIĆ, MADAME YEVONDE, MILAN KONJOVIĆ, MARKO ZAVIŠIĆ, NADEŽDA PETROVIĆ, PETAR DOBROVIĆ, RACHEL WHITEREAD, SAVA PETROVIĆ, SARAH LUCAS, SAVA ŠUMANOVIĆ, TRACY EMIN, ZORA PETROVIĆ

    organizacija: British Coucnil i Galerija Matice srpske, Novi Sad

    https://www.britishcouncil.rs

    04.10.2018 | 11:00

    Umjetnički paviljon u Zagrebu, Trg Kralja Tomislava 22, Zagreb 

    VLAHO BUKOVAC I ALEXANDRE CABANEL - povijesni susret učenika i učitelja - izložba (3.10.2018-6.1.2019.)

    http://www.umjetnicki-paviljon.hr

    06.10.2018 | 10:00

    Kibla, Maribor

    Kibla portal, Valvasorjeva 40, Maribor

    OSEBNO / PERSONAL - mednarodna skupinska razstava (5.10.-29.12.2018.)

    Jozef Suchoža (Slovaška), Nataša Prosenc Stearns (Slovenija/ZDA), Jože Slaček in Jiri Kočica (Slovenija), Jure Fingušt (Slovenija), Janez Kardelj (Slovenija), Maruša Šuštar (Slovenija), Tadej Vaukman (Slovenija), Maša Jazbec (Slovenija), Artists&Poor's (Slovenija), Radovan Kunić (Hrvaška), Boštjan Novak (Slovenija), Dragica Čadež (Slovenija), Anka Krašna (Slovenija), Selma Selman (BH/ZDA), Nikita Shalenny (Ukrajina/UA), Nataša Berk, Vlado Repnik, Simon Macuh, Petra Kapš (Slovenija), Tincuta Heinzel in Hillevi Munthe, kuratorici - Poskusi, napake, preizkušnje in napake: Attempts, Failures, Trials and Errors: Teresa Almeida (Portugalska / ZK / Švedska), Beam (Nizozemska), Shih Wei Chieh (Tajvan), Kate Sicchio (ZDA) & Camille Baker (Kanada / ZK), Renata Gaui (Brazilija / ZDA), Maria Paulina Gutiérrez (Kolumbija), Tincuta Heinzel (Romunija/Nemčija/ZK), Shary Kock (Nizozemska), Aline Martinez Santos (Brazilija/Nemčija), Afroditi Psarra (Grčija/ZDA), Annette Schmid & Veerle Pennock (Nemčija/Nizozemska), Zoran Popovici (Romunija), Natacha Roussel (Francija/Belgija), Vitalii Shupliak (Ukrajina/Poljska), Giulia Tomasello (Italija/ZK), Pauline Vierne (Francija/Nemčija), ZEST Collective (Romunija), Ebru Kurbak (Turčija/Avstrija), Mili John Tharakan (Indija/ZK), Rebecca Stewart (ZDA/ZK)

    http://www.kibla.org

    13.10.2018 | 10:00

    Muzej savremene umetnosti Vojvodine, Dunavska 37, Novi Sad

    ILIJA ŠOŠKIĆ: AKCIONE FORME - retrospektivna izložba (12.10.-24.12.2018.)

    kustosi izložbe: Zoran Erić (Muzej savremene umetnosti Beograd) i Nebojša Milenković (Muzej savremene umetnosti Vojvodine)

    organizacija: Muzej savremene umetnosti Beograd i Muzej savremene umetnosti Vojvodine

    http://www.msuv.org

    14.10.2018 | 10:00

    Muzej savremene umetnosti Beograd

    ILIJA ŠOŠKIĆ: AKCIONE FORME - retrospektivna izložba (13.10.-24.12.2018.)

    kustosi izložbe: Zoran Erić (Muzej savremene umetnosti Beograd) i Nebojša Milenković (Muzej savremene umetnosti Vojvodine)

    organizacija: Muzej savremene umetnosti Beograd i Muzej savremene umetnosti Vojvodine

    http://www.msub.org.rs

Video
10.12.2018 | 17:42

VOĐENJE: Dan vredan veka - 1. decembar 1918.

Autorsko vođenje kroz izložbu Muzeja Jugoslavije Dan vredan veka - 1.