14. MikroFAF: Road Edition 2023 (2/3.12.2023.)
2.12.
18:00 Kategorija: Juniorski film
Profesionalci, Renee Kleković, Hrvatska, 06:06 (5. MikroFAF)
Remek-delo, Jelena Novaković, Srbija, 06:37 (8. MikroFAF)
Comfortable Position, Grupa autora, 04:12, Uzbekistan, (10. MikroFAF)
Hipnopod, Petar Bačkonja, Srbija, 01:13 (11. MikroFAF)
System Error, Piotr Kazmierczak, Poljska, 04:34 (12. MikroFAF)
Andromeda, Anna Salceda, Španija, 04:30 (13. MikroFAF)
Ptica, Simon Jegorović, Srbija, 08:05 (13. MikroFAF)
19:00 Kategorija: Uradi-sam film
Isus te gleda, Nemanja Gavrilović, Srbija, 01:36 (1. MikroFAF)
Sineast, Bojan Ljubomir, Srbija, 2:50 (1. MikroFAF)
334n, Konstantin Krbavčević, Srbija, 13:00 (3. MikroFAF)
Fenomen, Stevan Aleksić, Srbija, 09:30 (5. MikroFAF)
Embrio on the Road, Aleksandar Joksimović, Srbija 05:00 (8. MikroFAF)
Prvi poljubac, Stanko Gagrčin, Srbija, 07:58 (10. MikroFAF)
Imam pesmu da ti pevam, Eluned Zoe Aiano, Alesandra Tatić, Srbija, 05:40 (12. MikroFAF)
20:15 Kategorija: Nezavisni film
Behold, Mark Sargent, Grčka, 08:39 (6. MikroFAF)
Grown ups, Javier Marco, Španija, 09:50 (6. MikroFAF)
Neobična kupka gospodina Otmara, Niko Radaš, Hrvatska, 14:53 (10. MikroFAF)
Mad Mask – Fury Roll, Stéphane Berla, Francuska, 01:36 (12. MikroFAF)
Među nama, Petra Balekić, Hrvatska, 10:45 (13. MikroFAF)
21:15 Specijalna kategorija
Very Long Play Vinyl, Vladimir Morozov, Rusija, 10:13 (6. MikroFAF - Beyond the Fragments)
Osmjeh, Odri Shnajfer i PEZolini, Srbija, 02:42 (7. MikroFAF - Viral Edition)
Chickens, Bryian Keith Montgomery Jr, SAD, 12:24 (10. MikroFAF - Power Edition)
Hanged, Roqiye Tavakoli, Iran, 12:55 (10. MikroFAF - Power Edition)
Dnevnik od blata, Vuk Palibrk, Srbija, 09:45 (12. MikroFAF - Limbo Edition)
Vrati se, Ružica Anja Tadić, 10:00, Srbija (13. MikroFAF - Controversy Edition)
3.12.
17:00 Glas mladih: Slobodna zona junior
Samo ja se zabavljam, Jovan Veličković, 05:41
Puškanje, Aleksandra Zelenković, 05:33
Ćelija, Nađa Nikolajev, 04:14
Nasilje, Vasilije Jović, 04:44
Šljokica u slepom crevu, Irena Antin, 12:31
Oprati pre korišćenja, Lena Trifunović, 12:14
18:30 Glas mladih
Filmkultura - filmska sekcija, Beograd
Niko kao ja, Marko Đurović, 05:35
Maša, Mimi i Jana kod bake i deke, Milena Bisenić, 05:20
Dan, Mateja Đorđević, 05:53
Iz albuma mog oca, Barbara Pantović, 06:38
Adolescenti, Janko Kusturica, 05:03
Priče iz kraja, Luka Mihailović, 08:24
Kinoklub Moj Krupni plan - The Wall / Dolovo
Bus za Mesec, 00:43, filmska vežba grupe autora
Vilenjaci, 00:57, filmska vežba grupe autora
Izgubljeni u džungli, 00:57, filmska vežba grupe autora
Juče.Danas.Sutra?, 04:04, kratki film grupe autora
Vesti iz budućnosti, 05:04, kratki film grupe autora
19:45 Gostujući program: Festival otvoreni predeli (open spaces), Rudnik
Some Kind of Intimacy, Toby Bull, UK, 05:40
Under the North Sea, Federico Barni, Alberto Allica, UK, 17:59
Tellurian Drama, Riar Rizaldi, Indonezija, 26:25
21:15 Gostujući program: Midnight Specials: WTF2023 - Annecy Festival, Francuska
Astéréotypie “Du vélo à St-Malo, du kayak à St-Briac”, Fabian Dores Pais, Francuska, 02:24
David, Patrick Ward, SAD, 06:08
Safe Mode „Nothin’ to Worry About“, Justin Tomchuk, Kanada, 06:04
The Rubbings of Trajectories, Cheng-Hsu Chung, Nemačka, Tajvan, 03:58
Insomnie, Paul Utkay, Kanada, 03:18
Two Gracious Uncles Smooched to the Beat, Jon DunleavyU, UK, 03:00
Un genre de testament, Stephen Vuillemin, Francuska, 16:06
Internet Gaga, Reinhold Bidner, Austrija, 02:17
Todo está perdido, Carla Periera Docampo, Juan Francisco Jacinto Prados, Španija, 07:00
Uncle Babysitter 2, Tung Yin NG, Hong Kong, 05:57
Granny X, DD Sheahan, SAD, 05:55
Monsterfuckers, Ori Golberg, Izrael, 03:54
Cocaine Piss „Cool Party“, Simon Medard, Belgija, 02:25
- Okupirani bioskop prvi put u Čačku
- Aleksandar Denić predstavlja Srbiju na 60. Bijenalu u Veneciji
- Marijana Cvetković: Raste bes u svim sektorima kulture
- Praviti se lud ili otvoriti oči
- A1 Kinoteka letnji bioskop ponovo na krovu Doma Vojske
- Uži izbor za Politikinu nagradu za 2023.
- Preminula Jasna Tijardović Popović
- Najuži izbor za NIN-ovu nagradu za 2022.
- Nadežda Petrović u Narodnom muzeju
- Partibrejkers uveličali Zemun fest
- 10. Dani slovenačkog filma u Jugoslovenskoj kinoteci
- Preminuo Svetomir Arsić Basara
- Obeleženo 180 godina Narodnog muzeja Srbije
- Pistoletov poziv na razum i kreativnost
- Preminuo Ivan Ivanji
- Lorencijev Frančišek u Bitefu
- Maj mesec matematike (M3) prvi put u Novom Sadu
- Pitanje opstanka u fokusu Srećka Horvata na 17. Beldocsu
- Crteži evropskih umetnika iz zbirke Narodnog muzeja
- Selaković preuzeo dužnost od Maje Gojković
- Konkurs za učešće na Beogradskom festivalu mozaika IV
- Konkurs festivala Uhvati film za volontere
- Konkurs za nagradu Milan Mladenović za 2024.
- Poziv za buduće producente - FIST19 program usavršavanja
- Regionalni konkurs za učešće na II Studentskom bijenalu scenskog dizajna
- Konkurs Organizacije srpskih studenata u inostranstvu
- Konkurs za dodelu nagrade Pavle Janković Šole za 2024.
- Konkurs za 21. Međunarodni salon stripa u Beogradu
VOĐENJE: IRWIN – NSK State – It's a Beautiful Country
IRWIN: NSK State – It's a Beautiful Country, Umetnički pav