Kolarčeva zadužbina, Beograd
13. Mikro FAF 2022 - festival amaterskog filma (18-20.11.2022.)
18.11.
19:00 Otvaranje 13. MikroFAF-a + Takmičarski program 1
Every Three Days - Mark Petrasso, 11:24, Italija, 2022.
Subconscious - Filip Stojiljković, 04:53, Srbija, 2022
We are Wrestlers! - Kevin Jean, 12:30, Japan, 2022.
The Sprayer - Farnoosh Abedi, Iran, 2022.
The Dress Code - Rikard Westman, 03:08, Švedska, 2022.
Među nama - Petra Balekić, 10:45, Hrvatska, 2021.
20:30 Takmičarski program 2
3 godine 2 meseca i 1 dan - Nikola Nikolić, Nikola Topalović, 08:30, Srbija, 2021.
Vortex - Cüneyt Işık, 05:00, Turska, 2022.
Let’s Call it a Day - Miroslav Ilić, Marija Guškova, 03:38, Severna Makedonija, 2022.
Closed to the Light - Nicola Piovesan, 10:00, Italija, 2021.
Jad - Stefan Teofilović, 06:30, Srbija, 2020.
Natural Science - Kristijonas Dirsė, 09:04, Litvanija, 2022.
21:45 Takmičarski program 3
Jagoda - Petar Braunović, 15:00, Srbija, 2022.
Us or Them - Traci Loper, 02:00, SAD, 2022.
Anacleto Said No - Hugo Bastias, 14:07, Portugal, 2021.
Sujeverje - Nadežda Pavlović, Bojan Janković, 05:37, Srbija, 2022.
Razglednice za moju majku - Maya Janković, 12:11, Srbija, 2022.
19.11.
16:00 Juniorski program 1
Šećer - Melita Kovačević, 05:02, Hrvatska, 2022.
Nemir - Uma Zuban, 02:31, Srbija, 2021.
Amajlija - Kristina Kelić, 11:41, Srbija, 2022.
Borba za opstanak - Janko Stefanović, 01:46, Srbija, 2022.
Andròmeda - Grupa autora, 04:30, Španija, 2022.
Umetnica - Iskra Bella Miloradović, 02:16, Srbija, 2022.
Izlazak - Jovan Božić, 12:06, Srbija, 2019.
Ignorance - Alvin Devito Nugroho, 00:52, Indonezija, 2022.
17:15 Revijalni program
Glas mladih - projekcije kratkih filmova, uz razgovor sa Jovanom Avramović, Jelenom Novaković, Zoranom Ćatićem
19:15 Takmičarski program 4
In This World of Others - Pavlos Mavrikidis, 09:59, Grčka, 2022.
Lust for Life - Leona Jarikj, 04:21, Severna Makedonija, 2021.
Liberty - Sara Khosroabadi, 14:26, Iran, 2022.
Alberte,čemu? - Fabris Šulin, 12:49, Slovenija, 2022.
The Real Spaghetti Western - Alex Maximov, 01:55, Belorusija, 2021.
Živ sam - Aleksa Mitrović, 15:00, Srbija, 2022.
Mireyita - Orangel Lugo, 10:54, Venecuela, 2021.
20:45 Takmičarski program 5
Odraz - Ivana Kucina, 03:19, Srbija, 2021.
The Bloody Family - Amir Karami, 14:21, Iran, 2022.
Never Stop Dreaming - Riccardo Di Gerlando, 07:26, Italija, 2022.
The Moon of the Kurent: The Ritual - Tomaž Gorkič, 06:35, Slovenija, 2022.
Rođenje - Stevan Stančević, 15:00, Srbija, 2022.
22:00 Takmičarski program 6
Refuse 1 (tape) - Alex Broadwell, 03:38, SAD, 2022.
Talog - Branislav Stošić, 10:45, Bosna i Hercegovina, 2022.
Putovanje - Mirela Ivanković Bielen, 05:56, Hrvatska, 2022.
Veruj - Marko Ristić, Darko Stamenković, 09:49, Srbija, 2021.
Vrati se - Ružica Anja Tadić, 10:00, Srbija, 2021.
20.11.
16:00 Juniorski program 2
Granice - Lazar Bačkonja, 3:18, Srbija, 2022.
Ciklus - Petar Bubalo, 15:00, Hrvatska, 2022.
The Hole - Piotr Kaźmierczak, 02:30, Poljska, 2021.
Zalivanje - Janko Stefanović, 01:45, Srbija, 2022.
Snimatelje - Lazar i Petar Bačkonja, 11:35, Srbija, 2020.
Playground - Walter Duncan, Marie-Pierre Bonniol, 01:55, Nemačka, 2022.
Ptica - Simon Jegorović, 08:05, Srbija, 2022.
17:15 Takmičarski program 7
Umiranje - Zerina Oručević, 02:33, Bosna i Hercegovina, 2019.
Task - Deyan Angelov, 09:35, Bugarska, 2022.
Mouse House - Timon Leder, 08:30, Slovenija, 2022.
Otvaranje - Mihajlo Todorović, 10:21, Srbija, 2021.
Echolocation - Jaeik Kim, 09:59, Koreja, 2022.
Heroine iz kraja - Nataša Petrović, Milica Batričević, Jovana Netković, 15:00, Srbija, 2022.
19:15 Takmičarski program 8
Downstream - Esther Weber, 12:50, Nemačka, 2022
Survivers - Carlos Gómez-Trigo, 06:30, Španija, 2020.
Eat The Rich - Niven Wilson, 10:00, SAD, 2022.
Draga? - Danilo Pantović, Maša Đorđević, 04:10, Srbija, 2021
Silent Night - Barbara Medajska, 15:00, Poljska, 2022.
20:30 Dodela nagrada i projekcija nagrađenih filmova
- Okupirani bioskop prvi put u Čačku
- Aleksandar Denić predstavlja Srbiju na 60. Bijenalu u Veneciji
- Marijana Cvetković: Raste bes u svim sektorima kulture
- Praviti se lud ili otvoriti oči
- A1 Kinoteka letnji bioskop ponovo na krovu Doma Vojske
- Uži izbor za Politikinu nagradu za 2023.
- Preminula Jasna Tijardović Popović
- Najuži izbor za NIN-ovu nagradu za 2022.
- Nadežda Petrović u Narodnom muzeju
- Partibrejkers uveličali Zemun fest
- Lorencijev Frančišek u Bitefu
- Maj mesec matematike (M3) prvi put u Novom Sadu
- Pitanje opstanka u fokusu Srećka Horvata na 17. Beldocsu
- Crteži evropskih umetnika iz zbirke Narodnog muzeja
- Selaković preuzeo dužnost od Maje Gojković
- Nagrada 50 godina prvom gostu Motovuna – Bogdanu Dikliću
- Preminuo Mustafa Musić Muja
- Finale nagrade grupe OHO
- Kafka, sada
- Bretonovo pismo Ristiću povodom stogodišnjice nadrealizma
- Konkurs za učešće na Beogradskom festivalu mozaika IV
- Konkurs festivala Uhvati film za volontere
- Konkurs za nagradu Milan Mladenović za 2024.
- Poziv za buduće producente - FIST19 program usavršavanja
- Regionalni konkurs za učešće na II Studentskom bijenalu scenskog dizajna
- Konkurs Organizacije srpskih studenata u inostranstvu
- Konkurs za dodelu nagrade Pavle Janković Šole za 2024.
- Konkurs za 21. Međunarodni salon stripa u Beogradu
VOĐENJE: IRWIN – NSK State – It's a Beautiful Country
IRWIN: NSK State – It's a Beautiful Country, Umetnički pav