• Search form

06.03.2018 | 14:25

Novi mentorski parovi Kreativnog mentorstva

Novi mentorski parovi Kreativnog mentorstva

Edukativni program Kreativno mentorstvo, nakon selekcije četvrte generacije učesnika, odabrao je i tim mentora koji su i ovoga puta različitih generacija i zanimanja, sa iskustvom iz različitih sektora, a to je i jedna od prednosti i posebnih odlika tog programa koji teži izgradnji mostova, veza i dijaloga među generacijama, sektorima i kulturama.

Učesnici i mentori će kroz programe, treninge i radionice, a pre svega u međusobnom kontaktu, raditi na ličnom i profesionalnom razvoju.

Medju mentorskim parovima četvrte generacije programa Kreativno mentorstvo su: izvršna direktorka Festivala uličnih svirača iz Novog Sada Natali Beljanski Popović, koja će biti mentorka direktorki Reflektor teatra Aneti Goranović, zatim izvršna direktorka inicijative “Digitalna Srbija” Veronika Tasić Vušurović (arhitekta Biljana Branković, arhitekti i osnivačica brenda ArchiPLAY), osnivač SHARE Fondacije, predavač na Fakultetu organizacionih nauka i alumnista Kreativnog mentorstva dr Đorđe Krivokapić (novinarka Danasa Bojana Bačić), pedagog Maja Enis, vlasnica i direktorka izdavačke kuće Enco Book (slikarka i autorka dečjih radionica u oblasti vizuelne kulture Bojana Lukić), stručnjak za preduzetništvo i digitalnu fabrikaciju Borko Jovanović, osnivač Polyhedra -FabLab (osnivač FilterApp startapa Danilo Grbović), zamenik šefa misije ambasade Švedske u Beogradu Joachim Waern (programska analitičarka TV Prva Dragana Aleksić), prevodilac i menadžerka projekata udruženja “Krokodil” Ana Pejović (profesorka srpskog jezika i književnosti u Bačkoj Topoli Dunja Pešut), pozorišni reditelj i dizajner svetla Nikola Zavišić (dramski pedagog u CEKOM-u u Zrenjaninu Dušan Kalejski), stručnjakinja za razvoj ljudskih resursa Biljana Rakić iz Novog Sada (novinarka i PR u kulturi Irina Dukić Stojanović), pozorišni reditelj, aktivista za ljudska prava i direktor Heartefakt fondacije Andrej Nosov (filmska rediteljka i producentkinja Ivana Todorović), direktorka Javnog urbanističkog preduzeća “Plan Šabac” Milena Zindović, osnivačica Ženskog arhitektonskog društva i udruženja “Pametni grad” (arhitekta-konzervatorka u Zavodu za zaštitu spomenika u Novom Sadu Katarina Maksimov), osnivač i direktor grupacije Represent System dr Borislav Miljanović (saradnica za odnose sa javnošću Narodnog muzeja u Beogradu Lidija Ham Milovanović), arhitekta i edukatorka u Centru za prostorno umetničku edukaciju OMG ARH Marija Bulatović (arhitekta i koordinatorka projekata u Centru za kulturnu dekontaminaciju Ljubica Slavković), muzikolog, urednica programa Beogradske filharmonije Asja Radonjić (kompozitorka i muzička pedagoškinja dr Maja Bosnić), donedavni šef tima za brend strategiju u Googlovom kreativnom think-thanku Zoo u Londonu, autor više knjiga i predavač na Katedri za digitalni marketing FMK-a Lazar Džamić (menadžerka digitalnih komunikacija u neprofitnom sektoru Marina Prohaska), rukovodilac sektora za međunarodnu saradnju Centra za promociju nauke Dobrivoje Erić (dramaturškinja i jedan od osnivača udruženja “Filmkultura” Maša Seničić), suosnivačica i potpredsednica Centra za razvoj kulture dečjih prava C31 Aleksandra Stamenković (kustos-pedagog u Muzeju u Smederevu Milan Marković), novinar, psiholog, medijski savetnik Miša Stojiljković (novinarka Radio Beograda 202 Lana Nikolić), izvršna direktorka Prijatelja dece Srbije Iva Eraković (dizajnerka video igara Milica Crkvenjakov iz Novog Sada), direktor nacionalnog ansambla “Kolo” Vladimir Dekić (umetnički rukovodilac KUD-a “Maksim Marković” iz Kosjerića Milovan Golubović), doskorašnja direktorka Kulturnog centra Požega i programska koordinatorka “Filmarta” Slađana Petrović Varagić (direktorka Savremene galerije u Subotici Nela Tonković), marketing menadžerka agencije Luna TBWA Nevena Rudan, (organizator kulturnih dešavanja Oleg Misirača iz Pančeva), direktor međunarodnog festivala saksofona Belgrade Saxperience Milan Savić (pijanista, kompozitora i profesor klavira Stefan Sretić iz Niša), mentorka prezentacijskih veština Katarina Popović (školska bibliotekarka u selu Mačkat kod Čajetine Vesna Ivanović, projektna menadžerka u Hemofarm Fondaciji, doskorašnja direktorka Ustanove kulture “Parobrod” i alumnistkinja Kreativnog mentorstva Milena Rajković (organizator nastave i kulturnih aktivnosti u Centru za obrazovanje i kulturu “Božidarac” Vladimir Milić).

Svi mentori i mentorke učestvuju u programu pro bono i sa učesnicima IV generacije će raditi na njihovom ličnom i profesionalnom razvoju tokom 2018. godine.

U procesu pronalaženja odgovarajućih mentora za izabrane učesnike IV ciklusa Kreativnog mentorstva pomogli su alumnisti i dosadašnji mentori, kao što su Nikola Andonov, Ivana Jovanović Arsić, Miloš Đajić, Maja Lalić, Marko Radenković, ali i mnogi drugi.

Pokrovitelji četvrtog ciklusa tog programa su MEDICON, Titan Cementara Kosjerić, Coca Cola Hellenic, Ministarstvo kulture i informisanja Srbije, ERSTE banka, ambasada Švedske u Beogradu i Francuski institut u Srbiji.

*Foto: Nada Mojsilović

(SEEcult.org)

  • 21.10.2017 | 10:00

    Galerija Matice srpske, Novi Sad

    170 godina Galerije Matice srpske

    ARSENIJE TEODOROVIĆ I SRPSKA CRKVA U BUDIMU  - izložba (18.10.2017.-1.7.2018.)

    http://www.galerijamaticesrpske.rs

    01.12.2017 | 12:00

    Istorijski muzej Srbije, Trg Nikole Pašića 11, Beograd

    SMRT KARAĐORĐA PETROVIĆA - izložba (30.11.2017.-31.8.2018.), povodom dvestote godišnjice od ubistva vožda Karađorđa

    autori izložbe: Vladimir Merenik, Boško Ljubojević, Nebojša Damnjanović, Borislav Korica

    dizajn postavke: Izabela Martinov Tomović

    Svake subote u 13 časova stručno vođenje kroz postavku za individualne posetioce

    http://imus.org.rs

    13.01.2018 | 09:00

    Istorijski muzej Srbije, Trg Nikole Pašića 11, Beograd

    ĐORĐE STANOJEVIĆ - ČOVEK KOJI JE OSVETLIO SRBIJU - izložba (12.1.-30.9.2018.)

    realizacija: Istorijski muzej Srbije pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture i informisanja Republike Srbije, a uz podršku JP Elektroprivreda Srbije

    https://www.sendspace.com/file/q9yptp

    http://imus.org.rs

    09.02.2018 | 10:00

    Ustvarjalni center Švicarija/MGLC, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana

    ŠVICARIJA: SKUPNOST, UMETNOST IN NARAVA - razstava (8.2.2018.-6.1.2019.)

     

    NIKA AUTOR

    STOJAN BATIČ

    DRAGICA ČADEŽ

    JURE DETELA

    META GRGUREVIČ

    FRANCE GRUDEN

    SERGEJ KAPUS

    JANEZ LENASSI

    KAREL PLEMENITAŠ

    KAREL PUTRIH

    DRAGO TRŠAR

    DUŠAN TRŠAR

    LUJO VODOPIVEC

    BILAL YILMAZ

    avtorica projekta, razstave: Yasmín Martín Vodopivec

    http://www.mglc-lj.si

    07.04.2018 | 11:00

    Muzej suvremene umjetnosti Zagreb

    FORMULA ČULA - izložba djela iz Zbirke marginalne umjetnosti i zbirki MSU-a (6.4.-15.9.2018.)

    kustosica izložbe: Daniela Bilopavlović Bedenik

    http://www.msu.hr

    13.04.2018 | 11:00

    Galerija Klovićevi dvori, Jezuitski trg 4, Zagreb

    KATARINA VELIKA - CARICA SVIH RUSA - izložba iz Državnog muzeja Ermitaž iz St. Peterburga (12.4.-29.7.2018.)

    kustosice izložbe: Natalia Bakhtareva, Iva Sudec Andreis, Danijela Marković

    http://gkd.hr

    14.04.2018 | 10:00

    Mednarodni grafični likovni center, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana

    DAVID LYNCH: OGENJ NA ODRU - razstava (13.4.-29.7.2018.)

    kustos razstave: Božidar Zrinski

    http://www.mglc-lj.si

    21.04.2018 | 10:00

    Muzej savremene umjetnosti Republike Srpske, Trg srpskih junaka 2, Banja Luka

    PUNKTUMI: ZBIRKA INOSTRANE UMJETNOSTI MSURS - izložba (20.4.-30.8.2018.)

    Oto Pine (Otto Piene), Ginter Iker (Günther Uecker) i Hajnc Mak (Heinz Mack) iz grupe ZERO, Fridensrajh Hundertvaser (Friedensreich Hundertwasser), Hans Hartung (Hans Hartung), Pjer Alešinski (Pierre Alechinsky), Stenli Vilijem Hajter (Stanley William Hayter), Žan Mesažije (Jean Messagier), Zao Vu-Ki (Zao Wou-Ki), Šoići Hasegava (Shōichi Hasegawa), Jase Tabući (Yasse Tabuchi), Antonino Virduco (Antonino Virduzzo)…

    http://www.msurs.net

    21.04.2018 | 15:00

    Kibla, Maribor

    Kibla Portal, Valvasorjeva 40, Maribor

    PRISOTNOSTI - skupinska razstava akademske slikarke Metke Krašovec in umetnic in umetnikov - njenih študentov na Akademiji za likovno umetnost in oblikovanje (UL ALUO) v Ljubljani (20.4.-30.6.2018.)

    Razstavljajo Metka Krašovec in umetniki (po abecednem redu): Karmen Bajec, Viktor Bernik, Saša Bezjak, Gigo de Brea, Andrej Brumen Čop, Mitja Ficko, Dušan Fišer, Marija Flegar, Milan Golob, Marko Jakše, Anja Jerčič Jakob, Barbara Jurkovšek, Jurij Kalan, Maja Kastelic, Aleksij Kobal, Robert Lozar, Izar Lunaček, Mojca Oblak, Rok Predin, Arjan Pregl, Irena Romih, Zvonka Simčič, Matic Sonnenwald, Natalija Šeruga, Katarina Toman Kracina, Petra Varl, Sebastijan Vojvoda, Marij Vrenko, Mojca Zlokarnik, Živa Žitnik

    kuratorja razstave: Nina Jeza (KID Kibla) in Arne Brejc (Galerija Equrna)

    http://www.kibla.org

    27.04.2018 | 10:00

    Park Stara Trešnjevka, Zagreb

    RENA RÄDLE I VLADAN JEREMIĆ: TREŠNJEVAČKI MOTIVI - instalacija u javnom prostoru (pet objekata s grafikama) (26.4.-16.7.2018.)

    http://raedle-jeremic.net

    http://www.blok.hr

Video
18. Bijnale umetnosti Pancevo
21.06.2018 | 15:33

VOĐENJE: 18. Bijenale umetnosti u Pančevu - Prostorni agens

Vođenje kroz 18. Bijenale umetnosti u Pančevu “Prostorni agens”, održano od 26. maja do 17.