• Search form

28.06.2012 | 21:06

Nagrađeni studenti FLU

Nagrađeni studenti FLU

Veliku nagradu na godišnjoj studentskoj izložbi Fakulteta likovnih umetnosti u Beogradu dobila je Vendel Vaštag sa Slikarskog odseka, saopšteno je 28. juna na otvaranju izložbe nagrađenih studenata u Galeriji FLU.

Dobitnica Velike nagrade “Rista i Beta Vukanović slikari” je na drugoj godini master studija, u klasi profesora Čedomira Vasića.

Nagrada za slikarstvo “Rista i Beta Vukanović slikari” dodeljena je Jovani Živčić, koja je takođe na drugoj godini mastera na Slikarskom odseku, u klasi profesorke Anđelke Bojović.

Nagrada “Ljubica Sokić slikar i profesor Akademije likovnih umetnosti” dodeljena Milici Jovanović koja je prva godina master studija, takođe na Slikarskom odseku, u klasi profesora Slobodana Roksandića.

Nagrada FLU za grafiku dodeljena je Jovani Đorđević, nagrada za grafiku “Boško Karanović” Mariji Anđelković, a nagrada “Marko Krsmanović za inovativni pristup grafici” Danji Tekić.

Nagrada za osobenu kreativnu inovaciju iz Fonda “Miloš Bajić, slikar i profesor” dodeljena je Ani Milenković, koja je na drugoj godini master studija, na Slikarskom odseku, u klasi profesora Velizara Krstića.

Nagrada FLU “Ilija Kolarević vajar” dodeljena je Andrei Dramićanin, koja je na trećoj godini osnovnih studija, u klasi docenta Radoša Antonijevića.

Nagradu “Vladeta Petrić” dobila je Milica Stanojević, koja je na prvoj godini master studija, na Vajarskom odseku, u klasi profesora Veljka Lalića.

Nagrada Kuzmanović za portret/skulpturu dodeljena je Sanji Ćopić, studentkinji prve godine osnovnih studija na Vajarskom odseku, u klasi profesora Zdravka Joksimovića.

Nagrada “Sreten Stojanović vajar” za rezultate u skulpturi dodeljena je Marijani Miletić, koja je na drugoj godini master studija, na Vajarskom odseku, u klasi profesora Veljka Lalića.

Za mali format grafike nagrađena je Jelena Jevtić, dok je nagrada za rad na ručno pravljenom papiru pripala Nikoleti Nikoletić.

Nagrada FLU za mozaik dodeljena je Radetu Mutapoviću, Aleksandru Mitroviću i Anđelki Milojčević.

Nagrada iz Fonda “Mr Miodrag Janjušević akademski slikar” pripala je Tanji Bogdanić.

Za crtež na prvoj godini nagrađeni su Nemanja Simić, Vladimir Đekić i Dušan Jovčić, a na drugoj godini Dejana Perić, Aleksandar Lazar i Maja Zorić.

Nagrada FLU za večernji akt pripala je Juliji Zaharijević i Marini Zečević.

Nagrada “Stevan Knežević” za crtež (od treće godine osnovnih i prvu i drugi godinu master studija) pripala je Mirzi Dedaću, Andrei Dramićanin i Goranu Risteru, kao i Stefanu Mirosaviću, Jeleni Vićentić i Jovani Živčić.

Nagradu za skulpturu u materijalu, koju dodeljuje Skupština opštine Savski venac, dobili su Milan Kulić, Nikola Blagojević i Magdalena Pavlović.

Nagrada “Vrt dobre nade” za najbolji rad na temu životinja pripala je Jeleni Lazović.

Izložba nagrađenih radova studenata FLU otvorena je do 12. jula.

Radovi nagrađenih studenata, kao i njihovih kolega sa velike godišnje studentske izložbe, biće predstavljeni, kao i do sada, i u onlajn Galeriji umetnika (talenata) portala SEEcult.org.

(SEEcult.org)

  • 19.06.2018 | 10:00

    Cankarjev dom | Mestni muzej, Ljubljana

    SLOVENSKI IN EVROPSKI CANKAR - razstava (18.6.2018.-28.2.2019.) ob 100. obletnici smrti Ivana Cankarja

    https://www.cd-cc.si/sl/kultura/razstave/ivan-cankar-in-evropa

    06.10.2018 | 10:00

    Kibla, Maribor

    Kibla portal, Valvasorjeva 40, Maribor

    OSEBNO / PERSONAL - mednarodna skupinska razstava (5.10.2018.-8.2.2019.)

    Jozef Suchoža (Slovaška), Nataša Prosenc Stearns (Slovenija/ZDA), Jože Slaček in Jiri Kočica (Slovenija), Jure Fingušt (Slovenija), Janez Kardelj (Slovenija), Maruša Šuštar (Slovenija), Tadej Vaukman (Slovenija), Maša Jazbec (Slovenija), Artists&Poor's (Slovenija), Radovan Kunić (Hrvaška), Boštjan Novak (Slovenija), Dragica Čadež (Slovenija), Anka Krašna (Slovenija), Selma Selman (BH/ZDA), Nikita Shalenny (Ukrajina/UA), Nataša Berk, Vlado Repnik, Simon Macuh, Petra Kapš (Slovenija), Tincuta Heinzel in Hillevi Munthe, kuratorici - Poskusi, napake, preizkušnje in napake: Attempts, Failures, Trials and Errors: Teresa Almeida (Portugalska / ZK / Švedska), Beam (Nizozemska), Shih Wei Chieh (Tajvan), Kate Sicchio (ZDA) & Camille Baker (Kanada / ZK), Renata Gaui (Brazilija / ZDA), Maria Paulina Gutiérrez (Kolumbija), Tincuta Heinzel (Romunija/Nemčija/ZK), Shary Kock (Nizozemska), Aline Martinez Santos (Brazilija/Nemčija), Afroditi Psarra (Grčija/ZDA), Annette Schmid & Veerle Pennock (Nemčija/Nizozemska), Zoran Popovici (Romunija), Natacha Roussel (Francija/Belgija), Vitalii Shupliak (Ukrajina/Poljska), Giulia Tomasello (Italija/ZK), Pauline Vierne (Francija/Nemčija), ZEST Collective (Romunija), Ebru Kurbak (Turčija/Avstrija), Mili John Tharakan (Indija/ZK), Rebecca Stewart (ZDA/ZK)

    http://www.kibla.org

    16.10.2018 | 10:00

    Muzej Paje Jovanovića, Kralja Milana 21/IV, Beograd

    POGLED IZBLIZA. ATELJE PAJE JOVANOVIĆA - izložba (15.10.2018.-26.1.2019.) povodom 115 godina od osnivanja Muzeja grada Beograda

    autor izložbe: Isidora Savić, kustoskinja Muzeja grada Beograda

    http://www.mgb.org.rs

    19.10.2018 | 10:00

    Muzej afričke umetnosti, Andre Nikolića 14, Beograd

    MASINISA SELMANI (Francuska): PODELJENI SVETOVI - izložba (18.10.2018.-24.2.2019.)

    http://www.institutfrancais.rs/podeljeni-svetovi-masinise-selmanija

    19.10.2018 | 10:00

    UGM trgovina, Strossmayerjeva 6, Maribor

    TONI SOPRANO: ʹOUT TA KĒ - prodajna razstava (18.10.2018.-17.2.2019.)

    http://www.ugm.si

    07.11.2018 | 11:00

    Muzej primenjene umetnosti, Vuka Karadžića 18, Beograd

    Dan muzeja primenjene umetnosti Beograd

    KLASIČNO I SIMBOLIČNO - PRSTENJE I MINĐUŠE OD ANTIKE DO SREDNJEG VEKA IZ KOLEKCIJE MUZEJA PRIMENJENE UMETNOSTI - izložba (6.11.2018.-31.1.2019.)

    autor izložbe i kataloga: Mila Gajić, viši kustos MPU

    konzervacija: Milan Andrić

    grafičko oblikovanje: Dušan Tkačenko

    arhitekta postavke: Miroslava Petrović Balubdžić

    muzika za izložbu: Vasil Hadžimanov

    http://mpu.rs

    08.11.2018 | 11:00

    Dom Jevrema Grujića, Svetogorska 17, Beograd

    ČAROBNA MILENA - izložba Milene Pavlović Barili (7.11.2019.-31.3.2019.)

    http://www.iicbelgrado.esteri.it

    09.11.2018 | 11:00

    Galerija Klovićevi dvori, Jezuitski trg 4, Zagreb

    NIKOLA REISER: SENZIBILNI POETA SLIKARSTVA - retrospektivna izložba (8.11.2018.-3.2.2019.)

    kustosica izložbe: Danijela Marković

    autori tekstova: Akademik Tonko Maroević, Iva Körbler, Danijela Marković

    http://gkd.hr

    10.11.2018 | 10:00

    SANU, Beograd

    MARKO ČELEBONOVIĆ (1902-1986) - izložba (9.11.2018.-30.1.2019.)

    https://www.sanu.ac.rs

    10.11.2018 | 10:00

    Gradski muzej Subotica, Trg sinagoge 3, Subotica

    ROĐENJE HUMANOIDNE ROBOTIKE: 50 GODINA CENTRA ZA ROBOTIKU INSTITUTA „MIHAJLO PUPIN“ - izložba posvećena najstarijoj laboratoriji za robotiku u Jugoistočnoj Evropi (9.11.2018.-31.1.2019.)

    autor izložbe: Ivan Stanić, kustos Muzeja nauke i tehnike - Beograd

    organizacija: Gradski muzej Subotica i Muzej nauke i tehnike - Beograd

    http://www.gradskimuzej.subotica.rs

    http://www.muzejnt.rs

Video
25.12.2018 | 18:27

VOĐENJE: Ilija Šoškić - Akcione forme

Vođenje kroz izložbu Ilije ŠoškićaAkcione forme” koja je održana istovremeno u Muzeju savremene umetnosti Vojvodine u Novom