-
- 10:00 MUO u Slavoniji - Slavonija u MUO, OS
-
Muzej Slavonije Osijek, Trg Svetog Trojstva 6, Osijek
MUO U SLAVONIJI - SLAVONIJA U MUO - izložba iz četrnaest zbirki Muzeja za umjetnost i obrt Zagreb (20.4.2023.-20.4.2024.)
autor koncepta izložbe: Miroslav Gašparović ravnatelj Muzeja za umjetnost i obrt
kustosice izložbe: dr. sc. Marina Bagarić i Adriana Belay
autori/ce izložbenih dionica i tekstova o zbirkama: dr. sc. Antonia Došen, Miroslav Gašparović, Dunja Nekić, dr. sc. Iva Prosoli, Koraljka Vlajo, Antonija Dejanović, Jasmina Fučkan, dr. sc. Vesna Lovrić Plantić, Andrea Klobučar, dr. sc. Arijana Koprčina, dr. sc. Marina Bagarić, Sandra Kandučar i dr. sc. Vanja Brdar Mustapić
- 15:00 Nebeski Milić, BG
-
Dom Jevrema Grujića, Svetogorska 17, Beograd
NEBESKI MILIĆ - izložba povodom prvih 30 godina stvaralaštva Milića od Mačve i 90 godina od rođenja umetnika (9.11.2023.-30.4.2024.)
- 10:00 Ježeva kućica - Izmišljanje boljeg sveta, BG
-
Muzej Jugoslavije, Mihaila Mike Jankovića 6, Beograd
JEŽEVA KUĆICA - IZMIŠLJANJE BOLJEG SVETA - tematska izložba, prema poemi Branka Ćopića (2.12.2023.-30.4.2024.)
- 10:00 Aleksandra Vajd, LJ
-
Muzej sodobne umetnosti Metelkova, +MSUM, Maistrova 3, Ljubljana
ALEKSANDRA VAJD: OD ZNOTRAJ DOL IN OD ZGORAJ - pregledna razstava (8.12.2923.-5.5.2024.)
kustosa: Ana Mizerit, Michal Novotný
http://www.mg-lj.si/si/razstave/3841/razstava-aleksandra-vajd-od-znotraj-dol-in-...
- 10:00 Radonić sam. Izbor crteža Novaka Radonića, BG
-
Narodni muzej Srbije/Kabinet grafike, Trg Republike 1a, Beograd
RADONIĆ SAM. IZBOR CRTEŽA NOVAKA RADONIĆA - izložba (14.12.2023.-13.10.2024.)
- 10:00 Biljka kao začin. U carstvu boja, mirisa i ukusa, BG
-
Galerija Prirodnjačkog muzeja, Mali Kalamegdan 5, Beograd
BILJKA KAO ZAČIN. U CARSTVU BOJA, MIRISA I UKUSA - izložba (15.12.2023.-30.6.2024.)
autor: dr Uroš Buzurović
- 10:00 Art brut. Radovi iz kolekcije Infeld, JA
-
Muzej naivne i marginalne umetnosti, Boška Đuričića 10, Jagodina
ART BRUT. RADOVI IZ KOLEKCIJE INFELD - izložba (18.1.-31.5.2024.)
- 10:00 Srebrna čaša iz grajskega pogrinjka, LJ
-
Mestni muzej Ljubljana, Gosposka 15 || Galerija Jakopič, Slovenska cesta 9, Ljubljana
SREBRNA ČAŠA IZ GRAJSKEGA POGRINJKA - Zaklad s srednjeveškega gradu na vrhu Jeterbenka - razstava (1.2.-19.5.2024.)
- 10:00 Spekter. 70 let Zbirke UGM, MB
-
UGM, Strossmayerjeva ulica 6, Maribor
SPEKTER. 70 let Zbirke UGM - razstava (2.2.2024.-3.12.2025.)
- 10:00 Plečnik in Ljubljana, LJ
-
Plečnikova hiša, Karunova 4-6, Ljubljana
PLEČNIK IN LJUBLJANA: UREJANJE ODPRTEGA PROSTORA - razstava (2.2.-12.5.2024.)
autorica razstave: Darja Pergovnik
- 10:00 Občutja v hiši mojega telesa, LJ
-
Muzej sodobne umetnosti Metelkova, +MSUM, Maistrova 3, Ljubljana
OBČUTJA V HIŠI MOJEGA TELESA - razstava v razstavi studentov ALUO (7.2.-5.5.2024.)
Katarina Snoj
Žiga Kelenc
Pika Potočnik & Marina Shukurova
Oskar Kandare
Jurij Hartman
Jovana Tešić
Ana Špacapan & Maša Rojec
Tine Lisjak
Vita Tušek
+ Aleksandra Vajd
https://www.mg-lj.si/si/dogodki/3881/obcutja-v-hisi-mojega-telesa
- 11:00 Gregor Pratneker, MB
-
UGM Šop, Strossmayerjeva 6, Maribor
GREGOR PRATNEKER (1973, Maribor): CVETOČI TRAVNIK - prodajna razstava (8.2.-12.5.2024.)
kustosinja: Breda Kolar Sluga
- 12:00 Zdravko Joksimović, BG
-
Muzej Zepter, Knez Mihailova 42, Beograd
ZDRAVKO JOKSIMOVIĆ (1960, Buče, Crna Gora): OMAŽ BORI ILJOVSKOM - izložba skulptura (8.2.-5.5.2024.)
autorka teksta u katalogu: istoričarka umetnosti Bojana Burić
- 11:00 Tomislav Gotovac a.k.a. Antonio G. Lauer, ZG
-
Muzej suvremene umjetnosti Zagreb
TOMISLAV GOTOVAC A.K.A. ANTONIO G. LAUER (1937-2010): UZLAZNO SILAZNA GENEALOGIJA - izložba (9.2.-19.5.2024.)
autor izložbe: Pierre Bal-Blanc, u suradnji s Vesnom Meštrić (Muzej suvremene umjetnosti) i Darkom Šimičićem (Institut Tomislav Gotovac)
- 10:00 Razširjeni vid, LJ
-
Cukrarna, Poljanski nasip 40, Ljubljana
RAZŠIRJENI VID / EXTENDED VISION - skupinska razstava (16.2.-26.5.2024.)
Marko Batista
Uršula Berlot
Beti Bricelj
Ksenija Čerče
Sandi Červek
Vuk Ćosić
DK
Dušan Fišer
Vadim Fiškin
Meta Grgurevič
Sanela Jahić
Danilo Jejčič
Peter Koštrun
Blažka Križan
Oto Rimele
Nejč Slapar
Nika Špan
Dušan Tršar
Vinko Tušek
Edvard Zajec
kustosinja razstave: Alenka Trebušak
- 10:00 Kako naprej, LJ
-
Muzej sodobne umetnosti Metelkova, Maistrova 3, Ljubljana
KAKO NAPREJ? - izbor del iz zbirke Arteast 2000+ in nacionalnih zbirk Moderne galerije ter posebni projekti - razstava (20.2.2024.-20.2.2025.)
Marina Abramović
Jurij Avakumov
Manca Bajec
Maja Bajević
Walter De Maria
Vlasta Delimar
György Galántai
Alla Georgieva
Igor Grubić
Dejan Habicht
Jusuf Hadžifejzović
Boštjan Hladnik
Jenny Holzer
Sanja Iveković
Zofia Kulik
Vladimir Kuprijanov
Siniša Labrović
Katalin Ladik
Natalia LL
David Maljković
Vlado Martek
Goranka Matić
Slavko Matković
Nonument Group (Martin Bricelj Baraga, Nika Grabar, Miloš Kosec, Neja Tomšič)
Novi kolektivizem
OHO (Iztok Geister - Plamen, Matjaž Hanžek, Naško Križnar, Milenko Matanović, David Nez, Marko Pogačnik, Andraž Šalamun)
Dan Perjovschi
Darinka Pop Mitić
Tone Stojko
Bálint Szombathy
Škart
Jane Štravs
Slaven Tolj
Milica Tomić
Konstantin Zvezdočotov
Življenja spomenikov
https://www.mg-lj.si/si/razstave/3889/kako-naprej-izbor-del-iz-zbirke-arteast-20...
- 11:00 Metka Kavčič, MB
-
UGM Studio, Trg Leona Štuklja 2, Maribor
METKA KAVČIČ (1960, Maribor): OSTALINE - razstava (23.2.-20.4.2024.)
kustosinja: Breda Kolar Sluga
- 10:00 Maria Lassnig, LJ
-
Cankarjev dom, Ljubljana
MARIA LASSNIG (1919-2014): RISBE IN SLIKE - razstava (28.2.-18.8.2024.)
kuratorja razstave: Peter Pakesch (Maria Lassnig Foundation), Katarina Hergouth (Cankarjev dom)
arhitektka razstave: Sara Badovinac
- 10:00 Lica Dositejevog liceja kroz spomeničko nasleđe Beograda, BG
-
Muzej Vuka i Dositeja, Gospodar Jevremova 21, Beograd
75. godišnjica postojanja Muzeja Vuka i Dositeja
ELIANA GAVRILOVIĆ: LICA DOSITEJEVOG LICEJA KROZ SPOMENIČKO NASLEĐE BEOGRADA - izložba (28.2.-28.4.2024.) i predstavljanje knjige
- 12:00 Biljana Đurđević, BG
-
Galerija i umetnička rezidencija Hestia, Topličin venac 14, Beograd
BILJANA ĐURĐEVIĆ: POSLEDNJA VEČERA - izložba (28.2.-12.5.2024.)
- 10:00 Nikola Tanhofer, SE
-
Muzej Prigorja Sesvete, Trg Dragutina Domjanića 5, Sesvete
NIKOLA TANHOFER (1926-2026): ZATAMNJENJE - ODTAMNJENJE - izložba (29.2.-26.4.2024.) ususret stotoj godišnjici rođenja hrvatskog snimatelja, scenarista, redatelja i pedagoga
- 10:00 Tarek Atoui, LJ
-
Cukrarna, Poljanski nasip 40, Ljubljana
TAREK ATOUI: STOJEČE VALOVANJE / STANDING WAVES - razstava (29.2.-2.6.2024.)
kustosinja: Mara Anjoli Vujić
- 11:00 Robert Černelč, LJ
-
Mestna galerija Ljubljana, Mestni trg 5, Ljubljana
ROBERT ČERNELČ: INTERSPACE - pregledna razstava (29.2.-5.5.2024.)
kustos: Sarival Sosič
https://mgml.si/sl/mestna-galerija/razstave/659/robert-cernelc-interspace
- 13:00 Heroes: Hajsbert Hanekrot i Goranka Matić, BG
-
Galerija DOTS, Bulevar vojvode Bojovića 4, Beograd
HEROES: HAJSBERT HANEKROT i GORANKA MATIĆ - izložba fotografija domaće i strane rok scene sedamdesetih i osamdesetih godina 20. veka (29.2.-27.4.2024.)
kustoskinje izložbe: Mirjana Dušić i Ljuba Jovićević
autorka teksta u katalogu: Snežana Golubović
dizajn izložbe i kataloga: Isidora M. Nikolić
- 10:00 Jovana Ćubović, LJ
-
Kino Šiška, Ljubljana
JOVANA ĆUBOVIĆ (1995, Srbija/Linc): KOBROVAĆINIH PET - razstava (5.3.-3.5.2024.)
kuratorka: Ema Kobal
- 10:00 Umetniška zbirka Kroples, LJ
-
Narodna galerija, Ljubljana
UMETNIŠKA ZBIRKA KROPLES - razstava 66 umetnin avtorjev (7.3.-14.7.2024.)
Marko Pernhart
Ivana Kobilca
Anton Karinger
Rihard Jakopič
Ivan Grohar
Matija Jama
Hinko Smrekar
Zoran Mušič
Metka Krašovec
…
kustosinja dr. Alenka Simončič
- 12:00 IRWIN, BG
-
Umetnički paviljon Cvijeta Zuzorić, Mali Kalemegdan 1, Beograd
IRWIN: NSK STATE - IT'S A BEAUTIFUL COUNTRY - izložba (7.3.-20.4.2024.)
Grupa IRWIN (1983, Ljubljana): Dušan Mandić (1954, Ljubljana), Miran Mohar (1958, Novo Mesto), Andrej Savski (1961, Ljubljana), Roman Uranjek (1961-2022, Trbovlje), Borut Vogelnik (1959, Kranj)
- 10:00 Zmago Jeraj, LJ
-
Mednarodni grafični likovni center, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana
ZMAGO JERAJ (1937-2015): Z VISOKIM KORAKOM PRESTOPIM OKENSKO POLICO - razstava (8.3.-16.6.2024.)
- 12:00 Oliver Larić, BG
-
Eugster || Belgrade, Viline Vode BB, Beograd
OLIVER LARIĆ (1981, Innsbruck): CALIBRATING - izložba (8.3.-8.6.2024.)
- 14:00 Javni hobi 5, BG
-
X Vitamin, Resavska 19/I, Beograd
JAVNI HOBI 5: STVARNOST - Srpska figurativna umetnost sa dodatkom hrvatske iz zbirke dr Nenada M. Kostića sa nekoliko eksponata iz prijateljskih zbirki i ateljea - izložba (8.3.-21.4.2024.)
- 10:00 Uroš Predić - dostojanstvo svakidašnjice, BG
-
SANU, Beograd
UROŠ PREDIĆ - DOSTOJANSTVO SVAKIDAŠNJICE - izložba (12.3.-26.5.2024.)
autori: dr Snežana Mišić i prof. dr Igor Borozan
Kustosko vođenje kroz izložbu (utorak, petak - 18h, četvrtak - 12h)
Autorsko tumačenje izložbe (subota - 13h, nedelja - 12h)
- 10:00 Kejti Voznicki i Edita Kadirić, BG
-
Muzej naivne i marginalne umetnosti/Salon Oto Bihalji-Merin, Nemanjina 3/III, Beograd
KEJTI VOZNICKI i EDITA KADIRIĆ: BRUTALNA NEŽNOST - izložba (13.3.-25.5.2024.)
- 10:00 61. Disovo proleće, ČA
-
Gradska biblioteka Vladislav Petković Dis, Gospodar Jovanova 6, Čačak
61. DISOVO PROLEĆE (14.3.-31.5.2024.)
- 10:00 Kraj jezika - Još jednom o Vitgenštajnu, BG
-
Galerija-legat Milice Zorić i Rodoljuba Čolakovića, Rodoljuba Čolakovića 2, Beograd
KRAJ JEZIKA - JOŠ JEDNOM O VITGENŠTAJNU - izložba radova srpskih i austrijskih umetnika inspirisanih idejama austrijskog filozofa Ludviga Vitgenštajna (15.3.-6.5.2024.)
Ana Maria Lima Dimitrijević
Anita Witek
Arnold Reinthaler
Astrid Schwarz
Barbara Hoeller
Daniela Fulgosi
Dea Džanković
Doris Theres Hofer
Dragana Žarevac
Dunja Trutin
Gerda Lampalzer
Irena Simić
Jochen Höller
Isabella Kohlhuber
Lana Vasiljević
Michael Heindl
Ernst Miesgang
Miljana Niković
Žarko Aleksić
Danica Bićanić
Boris Burić
Goran Despotovski
Nikola Radosavljević
Roswitha Weingrill / Stevan Kojić
Werner Jauk / Laura Sophie Meyer
Daniel Rothbart
Sonja Meller
Stefan Winsperger
Vanja Novaković
- 08:30 Predrag Radosavljević, BG
-
Đura bar, Venizelosova 62, Beograd
PREDRAG RADOSAVLJEVIĆ: OTKRIVANJE - prva samostalna izložba kolaža (19.3.-19.5.2024.)
- 10:00 Klavdij Sluban, LJ
-
Galerija Jakopič, Slovenska cesta 9, Ljubljana
KLAVDIJ SLUBAN: NEKJE DRUGJE TUKAJ - razstava (19.3.-25.8.2024.)
kustosinja: dr. Marija Skočir
https://mgml.si/sl/galerija-jakopic/razstave/656/klavdij-sluban
- 10:00 Margo, JA
-
Muzej naivne i marginalne umetnosti, Boška Djuričića 10, Jagodina
MARGO (1982, Francuska) - izložba (21.3.-21.4.2024.)
kustosi: dr Ivana Bašičević Antić, Vladimir Kokoruš i Radmila Stamenković
- 11:00 Dubravko Sertić, ZG
-
Muzej suvremene umjetnosti Zagreb
DUBRAVKO SERTIĆ: DANAS JE SUTRA JUČER - izložba (21.3.-26.5.2024.)
kustosica izložbe: Daniela Bilopavlović Bedenik
- 10:00 Putovanje. Akvizicije 2023, SU
-
Savremena galerija Subotica, Park Ferenca Rajhla 5, Subotica
PUTOVANJE. AKVIZICIJE 2023 - izložba (22.3.-20.4.2024.)
kustoskinje: Tamara Kucor, Nela Tonković
- 10:00 Inspirisani Francuskom, NS
-
Galerija Matice srpske, Novi Sad
Mesec Frankofonije
INSPIRISANI FRANCUSKOM - izložba (22.3.-26.5.2024.)
Sava Šumanović
Bogdan Šuput
Petar Dobrović
Milan Konjović
Peđa Milosavljević
Ljubica Cuca Sokić
Lazar Vozarević
Mića Popovića
Đorđe Jovanović
autorka izložbe: Ivana Rastović, kustoskinja
- 10:00 New Era: umetnički diskursi o društvenim i klimatskim promenama, NS
-
Muzej savremene umetnosti Vojvodine, Dunavska 37, Novi Sad
NEW ERA: UMETNIČKI DISKURSI O DRUŠTVENIM I KLIMATSKIM PROMENAMA - grupna intermedijska izložba (22.3.-12.5.2024.)
Igor Bošnjak
Isidora Branković
diSTRUKTURA
Jovan Došenović
Dejan Marković
Marija Marković
DNLM
Bojan Mrđenović
PLATEAURESIDUE
Helena Tahir
Nikola Tomić
Adrienn Újhazi
kustosi izložbe: Mladen Banjac (MSURS), Miha Colner (GBJ)”, Sanja Kojić Mladenov (MSUV)
- 11:00 Emir Šehanović, ZG
-
Galerija Trotoar, Mesnička 7, Zagreb
EMIR ŠEHANOVIĆ (Tuzla/Beograd): THERE WILL BE BLISS - izložba (22.3.-1.6.2024.)
- 15:00 Mori Sikora, MB
-
Kibla, Maribor
artKIT, Glavni trg 14, Maribor
MORI SIKORA (1998): VEČLETNI VZNIK - razstava (22.3.-20.4.2024.)
http://www.kibla.org/dejavnosti/artkit/2024/mori-sikora-vecletni-vznik
- 10:00 UG Dim Tim, KI
-
Muzej Terra, Trg srpskih dobrovoljaca 25, Kikinda
Umetnička grupa DIM TIM (Beograd): Danijela Mršulja Vasić (1979) i Milenko Vasić (1952): KOD / CODE - izložba (23.3.-26.4.2024.)
- 16:00 Gorka slika, VB
-
Udruga Artoratorij, Matije Gupca 3, Vrbovec
GORKA SLIKA - grupna žirirana izložba ilustracija (25.3.-20.4.2024.)
Stefan Ančevski
Antonija Belovari
Tamara Bućan
Katarina Fabijanić Čačić
Marija Kladarin
Anita Kos
Marina Krištofić (Marinksy)
Maja Perak
Anya Rukonić
Tonka Špoljar
Franciska Topolovec
žiri: Tina Rajić, kustosica izložbe, mag.hist.art, mag.museol., Verena Jakuš, osnivačica i predsjednica Udruge Artoratorij, mag.art., Ivan Mak, suosnivač i tajnik Udruge Artoratorij, mag.educ.art., Sanja Tarandek, potpredsjednica Udruge Artoratorij, mag.educ.art.
- 12:00 Joško Eterović, RI
-
Muzej moderne i suvremene umjetnosti, Krešimirova 26c, Rijeka
JOŠKO ETEROVIĆ: SECUNDUM MINIMUM - monografska izložba (26.3.-22.5.2024.)
kustos izložbe: Branko Franceschi, ravnatelj NMMU
organizacija: Muzej moderne i suvremene umjetnosti Rijeka i Nacionalni muzej moderne umjetnosti iz Zagreba
- 09:00 79. izložba ULUCG, PG
-
Umjetnički paviljon ULUCG, Marka Miljanova 2, Podgorica
79. TRADICIONALNA IZLOŽBA UDRUŽENJA LIKOVNIH UMJETNIKA CRNE GORE (28.3.-30.4.2024.)
- 10:00 Mojstri ljubljanske fotografske šole. 60 let fotogrupe Šolt, KR
-
Mestna hiša, Glavni trg 4, Kranj
MOJSTRI LJUBLJANSKE FOTOGRAFSKE ŠOLE. 60 LET FOTOGRUPE ŠOLT - razstava (28.3.-5.5.2024.)
Oskar Karl Dolenc
Janez Korošin
Tihomir Pinter
Marjan Smerke
Tone Stojko
Jendo Stoviček
Sonja Zalar
Joco Žnidaršič
kuratorica razstave: Špela Pipan
- 10:00 Vladan Radovanović, BG
-
Muzej savremene umetnosti Beograd
VLADAN RADOVANOVIĆ (1932-2023): ISPRED VREMENA I IZVAN - retrospektivna izložba (28.3.-10.9.2024.)
autor koncepcije i kustos izložbe: Saša Janjić
kustos iz Muzeja savremene umetnosti: Una Popović, rukovodilac Zbirke fotografije, filma, videa i digitalnih medija MSU
- 11:00 46. Salon arhitekture 2024, BG
-
Muzej primenjene umetnosti, Vuka Karadžića 18, Beograd
46. SALON ARHITEKTURE 2024 (28.3.-28.4.2024.)
- 11:00 Vlasta Žanić, ZG
-
Muzej suvremene umjetnosti Zagreb
VLASTA ŽANIĆ: 15 DKG RAVNOTEŽE - izložba (28.3.-5.5.2024.)
kustosica izložbe: Radmila Iva Janković
- 12:00 Tajda Stiplovšek Jug, LJ
-
Center in Galerija P74/Kapsula, Trg prekomorskih brigad 1, Ljubljana
TAJDA STIPLOVŠEK JUG (1999): TREIDA - razstava (28.3.-23.4.2024.)
- 10:00 Lana Vasiljević i Marija Ćalić, BG
-
Muzej afričke umetnosti, Andre Nikolića 14, Beograd
LANA VASILJEVIĆ i MARIJA ĆALIĆ: OTISAK VREMENA - izložba (29.3.-19.5.2024.)
kustoskinja izložbe: Milica Josimov
- 10:00 Marc Vilanova, LJ
-
Muzej sodobne umetnosti Metelkova (+MSUM), Maistrova 3, Ljubljana
MARC VILANOVA (1991,Es/Ct): CASCADE - A/V instalacija (29.3.-28.4.2024.)
https://www.mg-lj.si/si/razstave/3914/razstava-sonica-marc-vilanova-cascade
- 12:00 Prisotnost skupnosti, LJ
-
Galerija Škuc, Stari trg 21, Ljubljana
PRISOTNOST SKUPNOSTI - izložba (29.3.-25.4.2024.)
Nuka Horvat
Tamara Mihalič
Danko Ostojić
Monika Zupin
kurator_ka: Tia Čiček, Jernej Škof
oblikovanje prostora: Jan Brovč, Kovrđava
https://www.galerijaskuc.si/si/exhibition/presence-of-communities
- 12:00 Stéphan Crasneanscki, VO
-
Apoteka - prostor za suvremenu umjetnost , Trgovačka - Merceria 22, Vodnjan
STÉPHAN CRASNEANSCKI: GODARDOVE KUTIJE - izložba (30.3.-4.5.2024.)
- 12:00 Brankica Žilović, BG
-
Galerija Novembar, Kursulina 22, Beograd
BRANKICA ŽILOVIĆ (1974, Srbija/Pariz): ERUPTIVNI SVETOVI - izložba (30.4.-7.5.2024.)
- 08:00 Gordana Kaljalović, NS
-
Kulturni centar Novog Sada
GORDANA KALJALOVIĆ: NULTI STEPEN KNJIGE - izložba (1-21.4.2024.)
- 10:00 Uroš Đurić, BG
-
Galerija FLU, Knez Mihailova 53, Beograd
UROŠ ĐURIĆ (1964, Beograd): AUTONOMIZAM SADA I OVDE - izložba (1-27.4.2024.), povodom 30 godina od Manifesta autonomizma koji su Uroš Đurić i Stevan Markuš napisali 1994. godine i Dana fakulteta (fakultet je osnovan 31. marta 1937. godine)
- 08:00 Pod lupo / Knjige in branje v Univerzitetni knjižnici Maribor, MB
-
Likovno razstavišče Univerzitetne knjižnice Maribor, Gospejna ulica 10, Maribor
POD LUPO / KNJIGE IN BRANJE V UNIVERZITETNI KNJIŽNICI MARIBOR - razstava (2.4.-15.5.2024.)
kustosinji razstave in strokovni sodelavki: Breda Kolar Sluga, UGM in Jerneja Ferlež UKM
https://www.ugm.si/razstave/pod-lupo-z-zbirko-ugm-knjige-in-branje-5333
- 10:00 Čitanje slika Ljubomira Simovića, UŽ
-
Gradska galerija Užice, Slanuška 10, Užice
ČITANJE SLIKA LJUBOMIRA SIMOVIĆA - putujuća izložba SANU (2-24.4.2024.)
autori: Jelena Mežinski Milovanović i Zoran Cvetić
- 11:00 Dragan Vojvodić, DU
-
Art radionica Lazareti/Galerija Otok Frana Saupila 8, Dubrovnik
DRAGAN VOJVODIĆ: THE PERSONAL IS POLITICAL (Novi Sad) - izložba (2-26.4.2024.)
kustos: Slaven Tolj
The History of Hardcor - umetnički performans koncipiran kao višesatno slušanje LP ploča, u kojem Vojvodić preuzima ulogu DJ-a
- 12:00 Bliskost i razlike VI, BG
-
Galerija Remont, Beograd
BLISKOST I RAZLIKE IV - izložba fotografija (2-30.4.2024.)
Biljana Janković
Miloš Tomić
Adam Paunović (kolekcija Centra za fotografiju)
ator izložbe: Ivan Petrović
- 12:00 Odsustvo / prisustvo i skriveno treće, NS
-
ODSUSTVO / PRISUSTVO I SKRIVENO TREĆE - grupna izložba studensts departmana za digitalnu umetnost Fakulteta za medije i komunikacije, kod profesora Aleksandrije Ajduković, Predraga Terzića i Isidore Nikolić (2-30.4.2024.)
Andrea Kuzmanović
Andrej Alfirević
Anđela Bucalović
Vanja Ivanović
Vida Petrović
Ivan Bukušić
Jelena Novaković
Jovana Dabić
Katarina Stanojlović
Luka Dragović Černogorski
Marko Mihailović
Milica Krstović
Milica Milenković
Mina Stojadinović
Mihajlo Dimitrijević
Nađa Ristović
Nevena Veličković
Sara Ećimović
Sara Marović
Selena Kučević
Suzana Ivanović
https://sokzadruga.com/2024/03/26/studenti-departmana-za-digitalnu-umetnost-faku...
- 10:00 Željko Badurina, ZG
-
Centar kulture na Peščenici/Galerija Događanja, Ivanićgradska 41a, Zagreb
ŽELJKO BADURINA (1966, Zagreb): WINDOWS EXPLORER - izložba fotografija (3-26.4.2024.)
- 12:00 Aleksandra Rakonjac, BG
-
Galerija ULUS, Beograd
ALEKSANDRA RAKONJAC (1966, Beograd): IDENTITET - izložba (3-20.4.2024.)
- 14:00 Slavko Krunić, BG
-
Galerija RTS, Takovska 10, Beograd
SLAVKO KRUNIĆ (1974, Beograd): TA DIVNA NEOSTVARENJA - izložbe slika (3.4.-5.5.2024.)
- 08:00 Nadežda Petrović: bez boje, SO
-
Gradski muzej Sombor, Trg Republike 4, Sombor
NADEŽDA PETROVIĆ: BEZ BOJE - izložba crteža iz Kolekcija Narodnog muzeja Srbije (4.4.-18.5.2024.)
autorka izložbe: Evgenija Blanuša, muzejska savetnica istoričarka umetnosti
- 09:00 Zdravko Vučinić, BG
-
Prodajna galerija Beograd, Kosančićev venac 19, Beograd
ZDRAVKO VUČINIĆ (1943, Gostilovina): REFLEKSIJE - izložba (4-22.4.2024.)
- 10:00 Jovana Bojić, BG
-
UK Parobrod, Kapetan Mišina 6a, Beograd
JOVANA BOJIĆ (1996, Šabac): 7 SMRTNIH GREHOVA - izložba (4-21.4.2024.)
- 10:00 Đorđe Stanojević, BG
-
Goethe-Institut Beograd, Knez Mihailova 50, Beograd
ĐORĐE STANOJEVIĆ (1974): KRISTALI SVETLOSTI - izložba (4.4.-6.5.2024.)
- 10:00 Alexis Dworsky, ST
-
Galerija umjetnina, Kralja Tomislava 15, Split
ALEXIS DWORSKY (1976, Freising): MRGARI / GEO-DIGITALNI KAMENI CVJETOVI - izložba (4-28.4.2024.)
kustosica: Jasminka Babić
- 10:00 Ivana Ranisavljević, LA
-
Centar za kulturu Lazarevac
IVANA RANISAVLJEVIĆ (1983): TRANSGRESIVNI PROSTORI ŽENSKOSTI - multimedijalna izložba (4-30.4.2024.)
- 10:00 Frakturin proljetni sajam knjiga 2024, ZG
-
Zagrebački Velesajam, Avenija Dubrovnik 15/paviljon 7a, Zagreb
FRAKTURIN PROLJETNI SAJAM KNJIGA 2024 (4-20.4.2024.)
https://magazin.fraktura.hr/hr/dodi-na-frakturin-proljetni-sajam-i-zgrabi-snizen...
- 10:00 reDiscover, KR
-
Galerija Janez Puhar - Stolp Škrlovec, Tomšičeva ulica 32, Kranj
reDiscover - dizajn razstava mladih sodobnih oblikovalk in oblikovalcev iz Slovenije, Gruzije, Poljske, Madžarske, Turčije (4.4.-4.5.2024.)
- 10:00 Miodrag Vartabedijan Varta i njegovi tradicionalni simboli, BG
-
Etnografski muzej, Studentski trg 13, Beograd
MIODRAG VARTABEDIJAN VARTA I NJEGOVI TRADICIONALNI SIMBOLI - retrospektivna tematska izložba (4-30.4.2024.)
autorka: Anamarija Vartabedijan
gosti: Braća Teofilovići
- 10:00 Ivana Živić, Jana Stojanović, Valeria Orlova, BG
-
Galerija Nikola Radošević, Uskočka 5, Beograd
IVANA ŽIVIĆ, JANA STOJANOVIĆ, VALERIA ORLOVA Nijanse plave (Shades of Blue) - izložba (4-24.4.2024.)
- 10:00 Početak i kraj - 50 godina od ukidanja subotičkog tramvaja, SU
-
Gradski muzej Subotica, Trg Sinagoge 3, Subotica
EDVARD KIRBUS i ZLATKO JOVANOV: POČETAK I KRAJ - 50 GODINA OD UKIDANJA SUBOTIČKOG TRAMVAJA - izložba fotografija o ispraćaju subotičkog tramvaja 4. aprila 1974. godine, i predmeta iz zbirke Gradskog muzeja Subotica vezane za početke tramvajskog saobraćaja u nešam gradu (4.4.-18.5.2024.)
- 11:00 Sanela Jahić, RI
-
Galerija Filodrammatica, Korzo 28/1, Rijeka
SANELA JAHIĆ (1980, Kranj): POGLED NIOTKUDA - izložba (4-25.4.2024.)
organizacija: Drugo more
produkcija: Aksioma - Institute for Contemporary Art, Ljubljana, 2023
- 10:00 Collegium artisticum 2024, SA
-
Collegium artisticum, Terezije bb (Centar Skenderija) Sarajevo
COLLEGIUM ARTISTICUM 2024 - godišnja selektivna izložba (5-23.4.2024.)
suorganizatori: Udruženje likovnih umjetnika primijenjenih umjetnosti i dizajnera u Bosni i Hercegovini, Udruženje likovnih umjetnika u Bosni i Hercegovini, Asocijacija arhitekata u Bosni i Hercegovini i Javna ustanova Collegium artisticum
- 10:00 Srđan Veljović, ST
-
Galerija Prostor, Plančićeva 2,Split
SRĐAN VELJOVIĆ (Beograd): OSAMDESETE - izložba crno-bijelih fotografija iz 1983. i 1985. godine u novobeogradskom Bloku 45, takozvanom Naselju Sunca (5-29.4.2024.)
organizacija: Ured za fotografiju i Galerija Spot
- 10:00 Meksički kodeksi - uspomene i saznanja, NS
-
Muzej Vojvodine, Dunavska 35, Novi Sad
Dani Meksika u Muzeju Vojvodine
MEKSIČKI KODEKSI - USPOMENE I SAZNANJA - izložba (5.4.-5.5.2024.)
- 10:00 Ukus prošlosti - Julije Korhec (1899-1973), SU
-
Gradski muzej Subotica, Trg Sinagoge 3, Subotica
UKUS PROŠLOSTI - Julije Korhec (1899-1973) - izložba privredne istorije (5.4.-15.6.2024.)
autori izložbe: Žužana Korhec Pap i Akoš Kubičković
- 10:00 Svetski dan zdravlja, BG
-
Dom kulture Studentski grad, Beograd
SVETSKI DAN ZDRAVLJA - izložba knjiga (5-30.4.2024.)
autor izložbe: Sonja Sajdl
- 10:00 Roman Kozomara, NS
-
Galerija SULUV, Bulevar Mihajla Pupina 9, Novi Sad
ROMAN KOZOMARA: BALANS (S)LIKOVNE MISLI - izložba (8-26.4.2024.)
- 12:00 Ljubomir Kokotović, BG
-
Grafički kolektiv, Dragoslava Jovanovića 11, Beograd
LJUBOMIR KOKOTOVIĆ (1936-2022): VRLO VAŽAN SKUP - izbor iz grafičkog opusa (8-26.4.2024.)
Izložbu otvara: istoričarka umetnosti Jasmina Tutorov
O životu i delu Ljubomira Kokotovića govore: Miroslav Kerčov, Dušan Mikonjić, Zoran Slavić, Duško Kirćanski, Milan Stojaković, Stevan Grbić i Jasmina Tutorov
- 08:00 Leonardo da Vinči: Naučnik i pronalazač, PP
-
Muzej u Prijepolju, Valterova 35, Prijepolje
LEONARDO DA VINČI: NAUČNIK I PRONALAZAČ - izložba Muzeja nauke i tehnike Beograd posvećena velikom umetniku i inženjeru (9.4.-9.5.2024.)
- 08:30 Vesna Špoljar, ZG
-
Centar za kulturu Trešnjevka/Galerija Modulor, Park Stara Trešnjevka 1, Zagreb
VESNA ŠPOLJAR: DVA LICA GRADA - izložba fotografija (9-26.4.2024.)
- 09:00 Novih četiri, NS
-
Galerija Forma, Ilije Ognjanovića 3, Novi Sad
NOVIH ČETIRI - izložba kandidata za članove UPIDIV-a za 2024. godinu (9-21.4.2024.)
- 10:00 Budi susjed, RI
-
Galerija Kortil, Strossmayerova 1, Rijeka
Urbani separe: BUDI SUSJED! - izložba (9-27.4.2024.)
- 10:00 Darko Fritz, Mac Andre Arbolede, KČ
-
Gradski muzej Korčula
DARKO FRITZ (1966): ZAMIŠLJENE BUDUĆNOSTI: TURIZAM - izložba (9-22.4.2024.)
kustosica: Sani Sardelić
Trg sv. Marka, Korčula
MAC ANDRE ARBOLEDE: KAKO PISATI POVIJEST - izložba (9.4.-15.5.2024.)
kustosi: Darko Fritz, Format C
Siva Zona | Events | Događanja
http://sivazona.hr/events/zamisljene-buducnosti-turizam-izlozba-korcula
- 10:00 Sveže ribe: #Novulov, LJ
-
Kino Šiška, Ljubljana
SVEŽE RIBE: #NOVULOV - skupinska razstava (9.4.-22.5.2024.)
kuratorki: Ema Kobal, Olja Simčič Jerele
- 10:00 Eva Bevec, LJ
-
Kino Šiška, Ljubljana
EVA BEVEC: KLJUČI, VODA, TELEFON (IN VSI, KI JIH IMAM RADA) - razstava (9.4.-4.5.2024.)
kuratorka: Urška Kleindienst
- 10:00 Mostovi svetlosti, ZR
-
Narodni muzej Zrenjanin, Subotićeva 1, Zrenjanin
MOSTOVI SVETLOSTI. IZBOR RADOVA IZ ZBIRKE UMETNIČKIH DELA MUZEJA ŽRTAVA GENOCIDA - izložba (9.4.-11.5.2024.)
autor: dr umetnosti Nikola Radosavlјević, kustos
Pjer Križanić
Milorad Ćirić
Pivo Karamatijević
Đorđe Andrejević Kun
Majda Kurnikova
Branko Šotra
Franjo Mraz
Lazar Vujaklija
Božidar Prodanović
Miloš Bajić
Zdenka Kartusova
Vida Jocić
Miodrag Živković
Nandor Glid
Ismet Mujezinović
Ljilјana Bursać
Predrag Đaković
Simonida Radonjić
Milena Maksimović Kovačević
Daniela Fulgosi
Vesna Perunović
Gabrijela Bulatović
Bojan Otašević
Milan Jakšić
Nada Denić
…
- 10:00 KOD Kuće, BG
-
UK Parobrod, Kapetan Mišina 6a, Beograd
KOD Kuće - izložba stripova iz istoimene antologije kratkog stripa (9-23.4.2024.)
Jana Adamović Yana
Iva Atoski
Selena Danilović
Jelena Đorđević
Lea Embeli
Danica Jevđović
Ana Milojković Omi
Biljana Mihajlović
Ana Petrović
Dragana Radanović
Ivana Filipović
- 12:00 52. Izložba crteža i skulptura malog formata studenata FLU Beograd, BG
-
Dom omladine Beograda
52. IZLOŽBA CRTEŽA I SKULPTURA MALOG FORMATA STUDENATA FAKULTETA LIKOVNIH UMETNOSTI U BEOGRADU (9-21.4.2024.)
selektori: Milica Murgić, Nataša Kokić, Petar Đorđević, Đurđa Sivački, Stefan Tasić
Crtež:
Aleksandar Jovanović
Ana Miljković
Ana Simić
Anđela Kostić
Anna Morris
Anja Medenica
Filip Savković
Iva Stanojević
Ivana Kiprijanović
Jefimija Ikonić Milunović
Jelisaveta Petričić
Jovan Šešum
Katarina Marović
Katarina Mijatović
Marija Marković
Marta Srbulj
Mihaela Vučinić
Mihajlo Martinović
Milica Jeličić
Milica Miljković
Milica Radojičić
Nada Tomić
Nataša Nedeljković
Nebojša Đurić
Nemanja Joković
Nemanja Lukić
Nikola Pavković
Ognjen Grujić
Pavle Milenković
Relja Stevanović
Sandra Vasojević
Sanja Lazić
Sara Labudović
Saška Ristić
Sofija Stanić
Sofija Stevanović
Teodora Nešković
Teodora Stojković
Uroš Dmitrović
Xurong Wu
Mala plastika:
Filip Teletin
Ivana Milinković
Jelena Stefanović
Katarina Ivanović
Kosta Đorđević
Ksenija Popović
Lara Gruijin
Lili Milenković
Marija Peštanac
Marija Topolac
Marko Martić
Milica Anđelić
Mihaela Vučinić
Nikola Pavković
Sonja Ćurin
Staša Nikolić
Valentina Ulamović
Veljko Čorokalo
Vesela Rajković
- 12:00 Vukašin Milović, BG
-
Galerija Haos, Dositejeva 3, Beograd
VUKAŠIN MILOVIĆ (1962): LINEARNI KOLOPLET - izložba skulptura i crteža na metalu (9.4.-9.5.2024.)
- 12:00 Propaganda, LJ
-
Center in Galerija P74/Kapsula, Trg prekomorskih brigad 1, Ljubljana
PROPAGANDA - razstava (9-26.4.2024.)
Matjaž Hanžek
Laibach Kunst
Dalibor Martinis
Novi kolektivizem
Ivan Volarič Feo
- 13:00 Đorđe Jandrić, ZG
-
Institut za suvremenu umjetnost, Trg kralja Tomislav 20, Zagreb
ĐORĐE JANDRIĆ (1956, Zadar): KODIKAMO HRPA - izložba skulptura (9-27.4.2024.)
- 10:00 Ivana Jelić, BG
-
Biblioteka grada Beograda
IVANA JELIĆ: ODJECI ISKONSKOG - izložba slika (10-29.4.2024.)
- 10:00 Od korzeta do žaketa, LJ
-
Mestni muzej Ljubljana, Gosposka 15, Ljubljana
OD KORZETA DO ŽAKETA - Oblačilni videz Ljubljančanov, 1850-1950 - razstava (10.4.2024.-23.2.2025.)
- 10:00 S kraja na kraj Imperije. Put rimskog viteza, BG
-
Narodni muzej Srbije, Trg Republike 1a, Beograd
S KRAJA NA KRAJ IMPERIJE. PUT RIMSKOG VITEZA - izložba posvećena epigrafskom spomeniku koji svedoči o bogatoj civilnoj i vojnoj karijeri rimskog viteza Marka Ulpija iz druge polovine II veka (11.4.-12.5.2024.)
autori izložbe: dr Adam Crnobrnja i mr Veselinka Ninković, muzejski savetnici
- 10:00 Polaganost / Slowness, ST
-
Galerija umjetnina, Kralja Tomislava 15, Split
POLAGANOST / SLOWNESS - izložba suvremenih čeških umjetnika (11.4.-2.6.2024.)
Daniel Balabán
Milena Dopitová
Lukáš Jasanský & Martin Polák
Blanka Kirchner
Zdena Kolečková
Jiří Kovanda
Adéla Matasová
Jiří Pitrmuc
kustos: Michal Koleček
- 10:00 Mirko Ilić, BL
-
Muzej savremene umjetnosti Republike Srpske, Trg srpskih junaka 2, Banja Luka
MIRKO ILIĆ (1956, Bijeljina): LICEM U LICE - nekonvencionalna retrospektivna izložba (11.4.-6.6.2024.)
- 10:00 Milan Kujundžić, NI
-
Galerija savremene likovne umetnosti Niš/Salon 77, Niš
MILAN KUJUNDŽIĆ (1997, Foča): OBJEKTI, INSTALACIJE I VIDEO - izložba (11.4.-1.5.2024.)
- 10:00 Italija kakvu još niste upoznali, BE
-
Spomen-kuća vojvode Gavra Vukovića, Berane
Arhitekta NEMANJA BOGDANOVIĆ: ITALIJA KAKVU JOŠ NISTE UPOZNALI - izložba fotografija (11.4.-3.5.2024.)
organizacija: Italijanski institut za kulturu u Beogradu
- 10:00 Marina Ilić, ZR
-
Kulturni centar Zrenjanina
MARINA ILIĆ: DAY BY DAY (IZ DANA U DAN) - izložba grafičarke i docenta na fakultetu digitalnih umetnosti Univerziteta Metropolitan u Beogradu (11-23.4.2024.)
- 10:00 Likovna kolonija Vlasina 45-50. saziv (2018-2023), BG
-
Dom kulture Studentski grad, Beograd
LIKOVNA KOLONIJA VLASINA 45-50. saziv (2018-2023) - izložba (11.4.-11.5.2024.)
selekcija: umetnica Nina Todorović
organizacija: Leskovački kulturni centar
- 11:00 Julije Knifer | Josip Vaništa - iz zbirki MSU, ZG
-
Muzej suvremene umjetnosti Zagreb
JULIJE KNIFER - iz zbirki MSU - izlozba (11.4.-12.5.2024.)
kustosica: Radmila Iva Janković
JOSIP VANIŠTA - iz zbirki MSU - izlozba (11.4.-12.5.2024.)
kustosica: Kristina Bonjeković Stojković
- 11:00 Godišnja izložba Sekcije umetničke fotografije ULUPUDS-a 2024, BG
-
TC Galerija - Beograd na vodi/Galerija Štab, Bulevar Vudroa Vilsona 14, Beograd
Godišnja izložba Sekcije umetničke fotografije ULUPUDS-a 2024 (11-21.4.2024.)
Simijonović Zdravko
Ljubiša Tešić
Maria Bramasole
Bojan Bojanić
Mia Kešelj
Branislav Strugar
Aleksandar Kujučev
Aleksandra Leković
Boris Nikolašević
Branko Ignjatović
Branislav Brkić
Danica Todorović
Danira Sovilj
Dejan Vukelić
Dragan Pavlović
Dragan Teodorović Zeko
Dragana Nikolić
Dragoslav Mirković
Lazar Leković
Branislav Rašić
Breda Plavec
Goran Kukić
Gordana Hajinović
Ivan Grlić
Igor Mandić
Imre Szabo
Zoran Jovanović
Jelena Vemić
Jovan Marjanov
Marija Čalić
Milena Đorđević
Milica Macanović
Milica Nikolić
Željko Jovanović
Petar Jončić
Rajko Karišić
Svetlana Knežević Lukić
Zoran Pantelić
Lidija Antonović
Siniša Vlajković
- 12:00 Jana Jovašević, BG
-
Umetnički prostor U10, Kosovke devojke 3, Beograd
JANA JOVAŠEVIĆ (1995): PSEUDOSENKE / PSEUDOSHADOWS - izložba (11-30.4.2024.)
- 08:00 Jovana Bulatović, BG
-
Studentski kulturni centar, Beograd
JOVANA BULATOVIĆ (1998, Kraljevo): FRIDA U MOM TELU - multimedijalna izložba (12-26.4.2024.)
- 10:00 Simboli stradanja: Srpski narod u Drugom svetskom ratu, PA
-
Galerija na otvorenom Zavičajnog muzeja u Paraćinu, Tome Živanovića 17, Paraćin
SIMBOLI STRADANJA: Srpski narod u Drugom svetskom ratu - izložba (12.4.-11.5.2024.)
autori: istoričarka Jasmina Tutunović Trifunov, viša kustoskinja Muzeja žrtava genocida i Gavro Burazor, kustos Muzeja žrtava genocida
- 10:00 Katrin Hochschuh in Adama Donovana, MB
-
Kibla, Maribor
KATRIN HOCHSCHUH in ADAMA DONOVANA: VEDOŽELJNI TAVTOFON - ONTOLOGIJA TENZORSKEGA POLJA - intermedijska razstava (12.4.-4.5.2024.)
Hochschuh & Donovan | Robotics Art and Technology (hochschuh-donovan.com)
- 10:00 Dušan Živkić, NS
-
Američki kutak Novi Sad, Kej žrtava racije 2b, Novi Sad
DUŠAN ŽIVKIĆ: JAZZ & BLUES - izložba fotografija (12-30.4.2024.)
- 10:00 Ana Adamović, SU
-
Savremena galerija Subotica, Park Ferenca Rajhla 5, Subotica
ANA ADAMOVIĆ: 1400 DANA - izložba (12.4.-25.5.2024.)
kustoskinja izložbe, tekst u katalogu: Nela Tonković
- 12:00 Aleksandar Radičević, BG
-
Galerija Zvono, Višnjićeva 5, Beograd
ALEKSANDAR RADIČEVIĆ (1992, Leskovac): VAZDUH I MILOVANJA - izložba (12.4.-17.5.2024.)
- 10:00 Jose Begega, ST
-
Dom mladih Split/Galerija Kluba Kocka, Ulica slobode 28, Split
JOSE BEGEGA (Španjolska): SLAM I 3 PLESA ZA ALBERTA - izložba (13-25.4.2024.)
- 12:00 Slobodan Knežević Abi, BG
-
Galerija B2, Balkanska 2, Beograd
SLOBODAN KNEŽEVIĆ ABI (1948, Bačko Dobro Polje/Novi Sad): RUKOTVORINE - izložba (13.4.-4.5.2024.)
- 10:00 Put u novo, BG
-
Kolarčeva zadužbina, Beograd
PUT U NOVO? - izložba povodom 60 godina Likovne galerije Kolarčeve zadužbine (15.4.-10.5.2024.)
Rade Mutapović
Bogdan Đukanović
Konstantinos Patelis Milićević
Milica Babović
Marija Vukotić
Ana Radulović
kustoskinja izložbe: Tijana Duka
- 16:00 Izabela Milanović, BG
-
Grad, Beograd
IZABELA MILANOVIĆ: LJUBAV U KC GRAD-u - izložba fotografija povodom 15. rodjendana GRADa - centra za kulturu i debatu (15-28.4.2024.)
- 10:00 Ivana Vasić Nikolić, BG
-
Centar za grafiku i vizuelna istraživanja Akademija/Fakultet likovnih umetnosti, Pariska 16, Beograd
IVANA VASIĆ NIKOLIĆ: TRI (P)OGLEDA - izložba grafika i objekata (16-26.4.2024.)
- 10:00 Beograd: dvadesete godine dvadesetog veka, BG
-
Jugoslovenska kinoteka, Beograd
Uzun Mirkova 1
BEOGRAD: DVADESETE GODINE DVADESETOG VEKA - izložba (16-22.4.2024.)
autori: Slobodan Mandić, Snežana Lazić, Dragana Mitrašinović
organizacija: Istorijski arhiv Beograda
- 11:00 Slobodan Knežević Abi, NS
-
Galerija Bel Art, Bulevar Mihaila Pupina 17, Novi Sad
SLOBODAN KNEŽEVIĆ ABI: LINIJA - izložba (16.4.-15.5.2024.)
kustos izložbe: Sava Stepanov
https://www.facebook.com/people/Galerija-Bel-Art/100063507552971
- 08:00 Pavle Ivić, BG
-
SANU, Beograd
Biblioteka SANU
PAVLE IVIĆ - kamerna izložba povodom 100 godina od rođenja (17.4.-24.5.2024.)
- 10:00 Mladen Nikolić, BG
-
Galerija Singidunum, Knez Mihailova 40, Beograd
MLADEN NIKOLIĆ (1940, Kučevo/Beograd): CRTEŽI - izložba (17-24.4.2024.)
- 10:00 Tanja Rajković, BG
-
Galerija Spajalica, Kralja Milana 20, Beograd
TANJA RAJKOVIĆ: TEHNOTOPIJA - izložba slika (17.4.-8.5.2024.)
- 10:00 Dragana Daša Jovanović, BG
-
Kulturni centar Čukarica, Turgenjevljeva 5, Beograd
DRAGANA DAŠA JOVANOVIĆ: SANJAJ - izložba slika (17-29.4.2024.)
- 11:00 Gordana Petrović, BG
-
Umetnička galerija Stara kapetanija, Kej Oslobođenja 8, Zemun, Beograd
GORDANA PETROVIĆ (1959): KA NOVOJ OBALI - izložba grafika (17-28.4.2024.)
kustoskinja izložbe: Branka Milutinović
- 08:00 Gabriel Glid, KŠ
-
Narodni muzej Kruševac/Umetnička galerija, Majke Jugovića 12, Kruševac
GABRIEL GLID (1966, Beograd): HOMEOAPATIJA - izložba (18.4.-18.5.2024.)
kustoskinja izložbe: Biljana Grković
- 10:00 Monahinja Marija, BG
-
RTS Klub, Svetogorska 1, Beograd
MONAHINJA MARIJA (ANTIĆ): SVETI NOVOMUČENICI JASENOVAČKI U SVETLOSTI VASKRSENJA - izložba pripadnice sestrinstva srpskog pravoslavnog manastira Rođenja Svetog Jovana Krstitelja (Jasenovac, Hrvatska) (18.4.-18.5.2024.)
organizacija: Muzej žrtava genocida, Eparhija pakračko-slavonska Srpske pravoslavne crkve i Radio-televizija Srbije
- 10:00 Ritam francuske kulture 2024
-
RITAM FRANCUSKE KULTURE 2024 (18.4.-8.12.2024.)
- 10:00 Grafika i crtež, NI
-
Galerija savremene likovne umetnosti Niš/Paviljon u Tvrđavi Niš
GRAFIKA I CRTEŽ - izložba studenata Fakulteta likovnih umetnosti u Beogradu, Akademije umetnosti u Novom Sadu i Fakulteta umetnosti u Nišu (18.4.-5.5.2024.)
- 10:00 Dela Milivoja Nikolajevića, NS
-
Ogranak SANU u Novom Sadu, Nikole Pašića 6, Novi Sad
DELA MILIVOJA NIKOLAJEVIĆA - izložba (18-29.4.2024.)
suorganizacija: Akademija umetnosti u Novom Sadu
- 10:00 Mima Orlović, BG
-
Galerija Kuće legata, Knez Mihailova 46, Beograd
MIMA ORLOVIĆ (1965-2020): RETROSPEKTIVA - izložba (18.4.-9.5.2024.)
- 10:00 Neopaženo ob cesti. Grafična tehnika Marjana Pogačnika, LJ
-
Narodna galerija, Ljubljana
NEOPAŽENO OB CESTI. GRAFIČNA TEHNIKA MARJANA POGAČNIKA - razstava (18.4.-20.10.2024.)
avtorji razstave: Tina Buh, Admir Ganić, Andrej Smrekar
- 10:00 Pogledi 2024, BG
-
Galerija '73, Beograd
POGLEDI 2024 - tradicionalna kolektivna izložba umetnika mladje generacije (18.4.-7.5.2024.)
Dora Anđelković
Marija Anđelković
Damjan Božović
Veljko Vučković
Filip Grković
Jovan Dostanić
Milica Dukić
Sonja Joo
Tatjana Karavelić
Sonja Lundin
Mirjana Milovanović
Jovana Mitrović
Veroljub Naumović
Nevena Ostojić
Jelena Pantelić
Danilo Paunović
Đorđe Radović
Aleksandar Rakezić
Petar Sibinović
Filip Stefanović
Luka Tripković
DimitrijeTurudić
- 11:00 Josip Botteri Dini, ZG
-
Galerija Klovićevi dvori, Jezuitski trg 4, Zagreb
JOSIP BOTTERI DINI (1943, Zagreb): RETROSPEKTIVA - izložba (18.4.-2.6.2024.)
- 12:00 Nemanja Knežević i Robert Marin, BG
-
Kulturni centar Beograda
Galerija Artget, Trg Republike 5/1
NEMANJA KNEŽEVIĆ I ROBERT MARIN: STVARAN SVET JE TAMO NEGDE - izložba (18.4.-18.5.2024.)
- 12:00 Deana Petrović, BG
-
Kulturni centar Beograda
Galerija Podroom, Trg Republike 5/podrum
DEANA PETROVIĆ: LIVNICA PESAMA - izložba (18.4.-18.5.2024.)
kompozitorka: Svetlana Maraš
- 12:00 Nikola Marković, BG
-
Kulturni centar Beograda
Likovna galerija, Knez Mihailova 6
NIKOLA MARKOVIĆ (1976): UPUTSTVO ZA UPOTREBU - izložba (18.4.-18.5.2024.)
- 09:00 Deo nas, NS
-
Galerija Forma, Ilije Ognjanovića 3, Novi Sad
DEO NAS - izložba studenata treće godine Grafičkog dizajna Akademije umetnosti u Novom Sadu (19-28.4.2024.)
Branko Uzelac
Danica Šarunac
Ivana Golubović
Katarina Stojanović
Kosta Đermanov
Kruna Jevtić
Marina Blanuša
Mirjana Milojković
Teodora Todorović
Vivien Vegše
mentor: Nikola Berbakov
2024_04_10-studenti-AUNS-v001-PRW smanjeno.pdf | Powered by Box
- 10:00 Frederik Darši, NS
-
Kulturna stanica Svilara, Đorđa Rajkovića 6b, Novi Sad
FREDERIK DARŠI: PRIČE IZ AFRIKE - IN MEMORY OF TANJA TEJA / NARRATIVES OF AFRICA - IN MEMORY OF TANYA TEJA - izložba fotografija (19.4.-6.5.2024.)
- 10:00 Music beyond the concert hall, BG
-
MUSIC BEYOND THE CONCERT HALL - 16. međunarodna konferencija Katedre za muzikologiju Fakulteta muzičke umetnosti u Beogradu (18-20.4.2024.)
- 10:00 Nikita Živanović, BG
-
Klub Akademija, Rajićeva 10, Beograd
NIKITA ŽIVANOVIĆ (1995, Beograd): POSLEDNJE PUTOVANJE - izložbe doktorskog umetničkog projekta (19-27.4.2024.)
Zamka
Nada za budućnost - sinergija narativa i ambijentalnih instalacija
https://www.nikitazivanovic-hopeforthefuture.com/exhibitions
- 11:00 5. Sajam 3N: Napusti normalne naprave, RI
-
Filodrammatica, Korzo 28/1, Dječja kuća, Radio Roža, Lansirna rampa Torpedo, Klub Manual, Rijeka
5. Sajam 3N: NAPUSTI NORMALNE NAPRAVE (19/20.4.2024.)
organizacija: Drugo more
- 11:00 Od korzeta do žaketa, LJ
-
Mestni muzej Ljubljana, Gosposka 15, Ljubljana
OD KORZETA DO ŽAKETA - Oblačilni videz Ljubljančanov, 1850-1950 - razstava (10.4.2024.-23.2.2025.)
Jerneja Agić: Spoznaj svoje najboljše kroje in odkrij svoje najboljše barve - predavanje
- 11:00 D.I.Y. Strip Fest, BG
-
UK Parobrod, Kapetan Mišina 6a, Beograd
D.I.Y. Strip Fest - stripovi, fanzini, merch
- 11:00 KOD Kuće, BG
-
UK Parobrod, Kapetan Mišina 6a, Beograd
KOD Kuće - izložba stripova iz istoimene antologije kratkog stripa (9-23.4.2024.)
Jana Adamović Yana
Iva Atoski
Selena Danilović
Jelena Đorđević
Lea Embeli
Danica Jevđović
Ana Milojković Omi
Biljana Mihajlović
Ana Petrović
Dragana Radanović
Ivana Filipović
DYI Strip Fest - bazar nezavisnog domaćeg stripa
- 11:00 Record Store Day, BG
-
Čumićevo sokače, Beograd
RECORD STORE DAY (SVETSKI DAN PRODAVNICA PLOČA)
organizacija: izdavačka kuća Mascom i Paralel - Beogradski festival subkulture
- 11:00 2. Radio Voćarska 2024, ZG
-
Mjesni odbor Voćarska, Voćarskoj cesti broj 71, Zagreb
2. RADIO VOĆARSKA 2024 (16.3.-5.5.2024.)
Ratovi svjetova (9+) - predstava
organizacija: RadioTeatar, Mjesni odbor Voćarska
- 11:00 Medo in pujsi, LJ
-
Lutkovno gledališče Ljubljana, Krekov trg 2, Ljubljana
11.00/17.00 Sebastijan Pregelj: MEDO IN PUJSI - prva repriza lutkovne predstave (3+)
režija: Mare Bulc
likovna podoba: Igor Šinkovec
scenograf: Damir Leventić
avtorica glasbe: Polona Janežič
nastopata: Matevž Müller in Brane Vižintin
- 11:00 Spekter. 70 let Zbirke UGM, MB
-
UGM, Strossmayerjeva ulica 6, Maribor
SPEKTER. 70 let Zbirke UGM - razstava (2.2.2024.-3.12.2025.)
Vodstvo po razstavi: avtor postavitve Davida Tavčar in direktorica UGM Simoni Vidmar
- 12:00 Zbirka Kurjak - motiv žene u djelima hrvatskih umjetnika, ZG
-
Galerija Mona Lisa, Tkalčićeva 77, Zagreb
ZBIRKA KURJAK - MOTIV ŽENE U DJELIMA HRVATSKIH UMJETNIKA - izložba (20.4.-4.5.2024.)
- 12:00 Staroegipatska zbirka Narodnog muzeja, BG
-
Narodni muzej Srbije, Trg Republike 1a, Beograd
Ivana Minić (muzejska savetnica edukator): STAROEGIPATSKA ZBIRKA NARODNOG MUZEJA - stručno vođenje
- 12:00 Čarobna metla, BG
-
Kulturni centar Čukarica, Turgenjevljeva 5, Beograd
ČAROBNA METLA - dečija predstava
Pozorište Veliki mali princ
- 13:00 20. ZagrebDox 2024
-
Kaptol Boutique Cinema, Zagreb
20. ZAGREBDOX 2024 - međunarodni festival dokumentarnog filma (15-20.4.2024.)
- 13:00 17. Međunarodni bijenale umetnosti minijature, GM
-
Kulturni centar Mija Aleksić Gornji Milanovac, Vojvode Milana 6, Gornji Milanovac
17. MEĐUNARODNI BIJENALE UMETNOSTI MINIJATURE (20.4.-30.6.2024.)
- 13:00 Kraj jezika - Još jednom o Vitgenštajnu, BG
-
Muzej savremene umetnosti Beograd
Galerija-legat Milice Zorić i Rodoljuba Čolakovića, Rodoljuba Čolakovića 2, Beograd
KRAJ JEZIKA - JOŠ JEDNOM O VITGENŠTAJNU - izložba radova srpskih i austrijskih umetnika inspirisanih idejama austrijskog filozofa Ludviga Vitgenštajna (15.3.-6.5.2024.)
Ana Maria Lima Dimitrijević
Anita Witek
Arnold Reinthaler
Astrid Schwarz
Barbara Hoeller
Daniela Fulgosi
Dea Džanković
Doris Theres Hofer
Dragana Žarevac
Dunja Trutin
Gerda Lampalzer
Irena Simić
Jochen Höller
Isabella Kohlhuber
Lana Vasiljević
Michael Heindl
Ernst Miesgang
Miljana Niković
Žarko Aleksić
Danica Bićanić
Boris Burić
Goran Despotovski
Nikola Radosavljević
Roswitha Weingrill / Stevan Kojić
Werner Jauk / Laura Sophie Meyer
Daniel Rothbart
Sonja Meller
Stefan Winsperger
Vanja Novaković
Javno vođenje i razgovor povodom izložbe: autorke: Vanja Novaković, Lana Vasiljević, Dea Džanković, Daniela Fulgosi, Dragana Žarevac
- 13:00 Nikola Marković, BG
-
Kulturni centar Beograda
Likovna galerija, Knez Mihailova 6
NIKOLA MARKOVIĆ (1976): UPUTSTVO ZA UPOTREBU - izložba (18.4.-18.5.2024.)
Vođenje kroz izložbu i razgovor sa umetnikom
- 13:00 1. Film Festeen 2024, BG
-
Akademija umetnosti u Beogradu, Nemanjina 28, Beograd
1. FILM FESTEEN 2024 - regionalni festival omladinskog filma
Kratki igrani film
Kratki dokumentarni film
Kratki animirani film
Najboljim filmskim ostvarenjima mladih autora biće dodeljene nagrade:
Grand Prix Festivala
Nagrada za najbolji kratki igrani film
Nagrada za najbolji kratki dokumentarni film i
Nagrada za najbolji kratki animirani film.
žiri za nagrade: Danilo Bećković, filmski reditelj i profesor Akademije umetnosti u Beogradu (predsednik), Tijana Pečenčić, glumica, Dragoljub Elčić, reditelj i dekan Akademije umetnosti u Beogradu
- 13:00 Inspirisani Francuskom, NS
-
Galerija Matice srpske, Novi Sad
Mesec Frankofonije
INSPIRISANI FRANCUSKOM - izložba (22.3.-26.5.2024.)
Sava Šumanović
Bogdan Šuput
Petar Dobrović
Milan Konjović
Peđa Milosavljević
Ljubica Cuca Sokić
Lazar Vozarević
Mića Popovića
Đorđe Jovanović
autorka izložbe: Ivana Rastović, kustoskinja
13.00/17.00 Kustosko vođenje kroz izložbu: muzejska edukatorka Jovana Simić
- 16:00 April Swap, BG
-
Goethe-Institut Beograd/Biblioteka, Knez Mihailova 50, Beograd
APRIL SWAP - razmena odeće i knjiga + dečji kutak
- 17:00 Siniša Ilić, Bojan Đorđev, Tina Gverović, BG
-
Galerija Kvaka 22, Ruzveltova 39, Beograd
SINIŠA ILIĆ (1977, Beograd), BOJAN ĐORĐEV (1977, Beograd), TINA GVEROVIC: TAČKE PRITISKA - GRAĐA NA JEDNOM MESTU - izložba (19.4.-1.5.2024.)
http://sinisailic.blogspot.com
- 17:30 Dušica Žegarac - 80 godina od rođenja, BG
-
Jugoslovenska kinoteka, Beograd
Sala u Kosovskoj 11
DUŠICA ŽEGARAC - 80 godina od rođenja (17-21.4.2024.)
17.30 BUĐENJE PACOVA (JUG, 1967)
Uloge: Slobodan Perović, Dušica Žegarac
Režija: Živojin Pavlović
20.00 OKUPACIJA U 26 SLIKA (JUG, 1978)
Uloge: Frano Lasić, Dušica Žegarac
Režija: Lordan Zafranović
- 18:00 34. Marulićevi dani 2024, ST
-
34. MARULIĆEVI DANI 2024 - festival hrvatske drame i autorskog kazališta (20-28.4.2024.) Split
20.4.
Gradsko kazalište mladih
18:00 Ivana Vuković: MOŽEŠ BITI SVE ŠTO ŽELIŠ
Hrvatsko narodno kazalište
20:00 Ksenija Zec: EUFORIJA
21.4.
Hrvatsko narodno kazalište
20:00 Jurica Pavičić: CRVENA VODA
22.4.
Gradsko kazalište mladih
20:00 MASKE
23.4.
Hrvatsko narodno kazalište
20:00 Kristian Novak: SLUČAJ VLASTITE POGIBELJI
24.4.
Hrvatsko narodno kazalište
20:00 Kolektiv Igralke & Tjaša Črnigoj: CURE
25.4.
Gradsko kazalište lutaka
20:30 Tomislav Šoban: ZBILJA
26.4.
Gradsko kazalište lutaka
18:00 Ivor Martinić: BILO BI ŠTETA DA BILJKE KREPAJU
Hrvatsko narodno kazalište
20:00 Mani Gotovac: RASTANCI
27.4.
Hotel Bellevue
20:30 SIMFONIJE / TURPITUDA
28.4.
Hrvatsko narodno kazalište
20:00 Mate Matišić: MOJI TUŽNI MONSTRUMI
29.4.
Hrvatsko narodno kazalište
20:00 Đorđe Kosić: USPAVANKA ZA ALEKSIJU RAJČIĆ
- 18:00 Marlon Brando - 100 godina od rođenja, BG
-
Jugoslovenska kinoteka, Beograd
Sala Makavejev, Uzun Mirkova 1
MARLON BRANDO - 100 godina od rođenja (14-22.4.2024.)
18.00 POTERA BEZ MILOSTI (SAD, 1966)
The Chase
Uloge: Marlon Brando (Marlon Brando), Džejn Fonda (Jane Fonda)
Režija: Artur Pen (Arthur Penn)
20.30 ODSJAJI U ZLATNOM OKU (SAD, 1967)
Reflections in a Golden Eye
Uloge: Elizabet Tejlor (Elizabeth Taylor), Marlon Brando (Marlon Brando)
Režija: Džon Hjuston (John Huston)
- 18:30 Za danas toliko | Ingebor Bahman: Putovanje u pustinju, BG
-
Kolarčeva zadužbina, Beograd
18.30 ZA DANAS TOLIKO (Srbija, 2024, 105 min)
režija: Marko Đorđević
uloge: Filip Đurić, Ivana Vuković, Nikola Rakočević, Goran Bogdan, Miona Pejaković, Milića Jovanović…
Za danas toliko / Zvanični trejler (youtube.com)
20.30 INGEBOR BAHMAN: PUTOVANJE U PUSTINJU (Švajcarska/Austrija/Nemačka/Luksemburg, 2024, 111 min) - igrani film ( biografska drama, istorijski)
režija: Margaret von Trota
Ingeborg Bahman - putovanje u pustinju | Five Stars Film Distribution (youtube.com)
- 18:30 Hristina Ŝormaz: Traces, ST
-
Mala scena Doma mladih Split
HRISTINA ŜORMAZ: TRACES (20 min) - prezentacija predstave u nastajanju, nominirana za titulu laureata circusnext programa u ediciji 2023-2024.
suradnici: Deneš Debrei, Frederi Vernier, Rodrigo Malvar, Cata Aguayo
dizajner svjetla i tehničar: Domagoj Šoić
producent: Antonia Kuzmanić
produkcija: Cirkusfera, ROOM 100
administracija: La Dérive
video: Glorija Lizde
- 18:45 MET Opera 2023/2024, BG
-
Cineplexx UŠĆE Shopping Center
MET Opera 2023/2024 (21.10.2023.-11.5.2024.) - direktni prenosi najpopularnijih opera
18:55 LASTAVICA - satelitski prenos uživo
- 19:00 Radnička klasa ide u pakao, BG
-
Dom kulture Studentski grad, Beograd
RADNIČKA KLASA IDE U PAKAO (Srbija, 2024, 127’)
režija: Mladen Đorđević
uloge: Tamara Krcunović, Leon Lučev, Momo Pićurić
- 19:00 Re-patched, BG
-
Art Ritam (Novi Sad): RE-PATCHED - koncert
Oršola Keinc (Orsolya Keinz) - modularni sintisajzer, elektronika
Petr Vrba - modularni sintisajzer, truba
Gerard Lebik - elektronika, saksofon
Daniel Matej - glas, traka
Aleksandra Vtorek (Wtorek) - perkusije
Marija Rašić - električna gitara
Anežka Matoušková - glas
Pavol Bereš (Beres) - sintisajzer
Marsel Čuka (Marcell Csuka) - harmonika
- 19:00 20 godina Trećeg Trga, BG
-
Knjižara Treće drvo, Čumićeva 2, Belgrade Design District, lok. 13, Beograd
20 GODINA TREĆEG TRGA! - 20 pesnika & pesnikinja: Milan Dobričić * Uroš Kotlajić * Goran Korunović * Ivana Velimirac * Borivoj Vezmar * Jana Rastegorac Vukomanović * Srđan Gagić * Tamara Šuškić * Viktor Radonjić * Katarina Pantović * Patrik Kovalski * Stevan Tatalović * Danijela Repman * Danilo Lučić * Irina Markić * Vladimir Vukomanović Rastegorac * Luka Latinčić * Dejan Kanazir * Natalija Jovanović * Dejan Matić
+ LOU i rođendanska iznenađenja!
- 19:00 38. Slovenski glasbeni dnevi 2024, LJ
-
38. SLOVENSKI GLASBENI DNEVI 2024 (17-23.4.2024.) Ljubljana
Kulturna četrt Minoriti Maribor/Minoritska cerkev
GODALNI KVARTET KOLEKTIVA CARPE ARTEM
https://ljubljanafestival.si/koledar/dogodki-slovenski-glasbeni-dnevi
- 19:00 Plava vežbanka, BG
-
Vladislav Radak: PLAVA VEŽBANKA - dvadeset godina romana
učesnici: Vladislav Radak, Jelena Nikolić, Milica Gvarilov, Učenice Gimnazije Crnjanski
- 19:30 Divertimento - glazba radosti, ZG
-
Vatroslav Lisinski, Zagreb
Simfonijski orkestar Muzičke akademije u Zagrebu: DIVERTIMENTO - GLAZBA RADOSTI! - tradicionalni koncert povodom 40 godina suradnje Muzičke akademije i Koncertne dvorane Vatroslav Lisinski
dirigent: Eitan Globerson (Izrael)
- 19:30 BIG 4, BG
-
Dom omladine Beograda
BIG 4 - najveći srpski heavy metal spektakl
ANNATHEMA
PERGAMENT
RAPID FORCE
ATTILA HELLER
1500/2000/3000 din
- 20:00 Lena Kovačević, ZR
-
Kulturni centar Zrenjanina
LENA KOVAČEVIĆ - koncert
1500 din
- 20:00 16. Sonica 2024, LJ
-
Cankarjev dom, Ljubljana
16. SONICA 2024 (18-20.4.2024.) Ljubljana
Zaključni večer
KMRU (Ke)
NZE NZE (Fr, Shape+)
Bridget Ferrill (Shape+)
rouge-ah & Pixel Bambi: Sonica Residency Premiere (US/De/Si)
- 20:00 24. ORTO fest 2024, LJ
-
Orto bar, Ljubljana
24. ORTO FEST 2024 (28.3.-27.4.2024.)
JACKSON ONE (Michael Jackson Tribute)
13 €
- 20:00 8. Pozorišno proleće 2024, ŠA
-
Šabačko pozorište, Karađorđeva 22, Šabac
8. POZORIŠNO PROLEĆE 2024 (15-20.4.2024.)
Džozef Radživ: DEČIJE POVREDE - predstava u čast nagrađenih
režija: Ivan Vuković
- 20:00 Tango onlajn, NI
-
Narodno pozorište Niš, Sinđelićev Trg bb, Niš
Ivana Nedović: TANGO ONLAJN - monodrama sa puno lica (40. godina umetničkog rada glumice)
tekst, režija: Miroljub Nedović
- 20:00 Alice u krevetu, SA
-
Sarajevski Ratni Teatar SARTR, Gabelina 16, Sarajevo
Suzan Sontag: ALICE U KREVETU - predstava povodom 90 godina od rođenja Suzan Sontag, kultne američke autorice,
esejistkinje, publicistkinje i počasne građanke Sarajeva
režija: Zoltán Balázs (Mađarska)
koprodukcija: Festival MESS, SARTR, teatar Maladype iz Budimpešte
igraju: Ana Mia Karić, Snežana Bogićević, Kemal Rizvanović, Matea Mavrak, Hana Zrno, Enes Kozličić, Sanjin Arnautović
- 20:00 Studenti klase za udaraljke FMU u Beogradu, BG
-
Dom kulture Studentski grad, Beograd
Studenti klase za udaraljke Fakulteta muzičke umetnosti u Beogradu
- 20:00 Beogradsko proleće 2024
-
MTS Dvorana, Dečanska 14, Beograd
BEOGRADSKO PROLEĆE 2024 - festivala zabavne i pop muzike
- 20:00 Grima i Ultar, NS
-
CK13, Novi Sad
GRIMA (Krasnojarsk)
https://www.youtube.com/watch?v=UNjRM8il-O4
https://www.facebook.com/grimablackmetal
https://open.spotify.com/artist/7KSPZyeCKkfkhMkX8rYIhD
https://www.instagram.com/grimablackmetal/?hl=en
https://grima.bandcamp.com/music
ULTAR (Krasnojarsk)
https://www.facebook.com/Ultarband/
https://www.youtube.com/watch?v=YX3BFp4EMsQ
https://www.instagram.com/ultarband/?hl=en
- 20:30 Indie rock koncert: Widowspeak, Jess Ribeiro, ZG
-
Klub Močvara, Trnjanska struga 34, Zagreb
20:30 JESS RIBEIRO (Melbourne) - indie
https://web.facebook.com/jessribeiromusic
https://www.youtube.com/watch?v=5F-nQoBNr4M
https://www.instagram.com/ribeirotron/
https://open.spotify.com/artist/7AUTmLTFczsYPnMDaLrU0N
21:30 WIDOWSPEAK (SAD)
Widowspeak - Full Performance (Live on KEXP) (youtube.com)
Widowspeak - True Blue (Official Video) (youtube.com)
16/19/22 €
- 21:00 Partibrejkers, BG
-
Zappa Baza, Bulevar Vojvode Bojovića 30a, Beograd
PARTIBREJKERS (Beograd) - koncert
- 21:00 Tarot, Eisenhand, Death Racer, ZG
-
AKC Attack, Pierottijeva 11, Zagreb
Ancient Trials
TAROT (Australia) - heavy rock
https://hcrtarot.bandcamp.com/
EISENHAND (Linz) - old heavy metal
http://eisenhand.bandcamp.com/
DEATH RACER (Linz) - divljački black/speed metal
https://dyingvictimsproductions.bandcamp.com/.../death...
13/15 eur
- Okupirani bioskop prvi put u Čačku
- Aleksandar Denić predstavlja Srbiju na 60. Bijenalu u Veneciji
- Marijana Cvetković: Raste bes u svim sektorima kulture
- Praviti se lud ili otvoriti oči
- A1 Kinoteka letnji bioskop ponovo na krovu Doma Vojske
- Uži izbor za Politikinu nagradu za 2023.
- Preminula Jasna Tijardović Popović
- Najuži izbor za NIN-ovu nagradu za 2022.
- Nadežda Petrović u Narodnom muzeju
- Partibrejkers uveličali Zemun fest
- Otvoren Paviljon Hrvatske na 60. Bijenalu - Priručnim sredstvima
- Otvoren Paviljon Srbije na 60. Bijenalu - Exposition Coloniale
- Mitrović i Pink neovlašćeno snimili Novac u rukama
- Javna konzervacija Kunove slike
- Retrospektiva decenije slovenačkog filma u Kinoteci
- Mirjana Karanović kao Marlen Ditrih
- Ivona Čović Jaćimović v.d. direktora Gradskog pozorišta
- Savremeni austrijski filmovi
- Priručnim sredstvima Vlatke Horvat u hrvatskom paviljonu
- Exposition Coloniale u srpskom paviljonu u Veneciji
- Konkurs za regionalni umetnički projekat ECHO CURVE
- Konkurs za najbolјu studentsku kratku priču
- Konkurs za učešće u projektu Secret Arts Teachers
- Konkurs za objavljivanje tri prve knjige mladih autora
- Konkurs za III Međunarodno trijenale autoportreta i portreta
- Konkurs za Ukrštene umetničke rezidencije u oblasti stripa za 2024.
- Konkurs Miksera za mlade umetnike Black Box: Bez kompromisa
- Konkurs za nagradu Milutin Bojić za 2024.
VOĐENJE: IRWIN – NSK State – It's a Beautiful Country
IRWIN: NSK State – It's a Beautiful Country, Umetnički pav