• Search form

  • 24. November 2017
  • 24/Dec/2016

    Istorijski muzej Srbije, Trg Nikole Pašića 11, Beograd

    SRBIJA 1915-1916 - izložba (23.12.2016.-28.11.2017.) u okviru obeležavanja stogodišnjice Prvog svetskog rata

    autori: dr Dušica Bojić, Nebojša Damnjanović

    dizajn postavke i kataloga: Rastko Šurdić

    http://imus.org.rs

    24/May/2017

    Muzej afričke umetnosti, Andre Nikolića 14, Beograd

    NYIMPA KOR NDZIDZI - ČOVEK NE MOŽE OPSTATI SAM - izložba (23.5.2017.-28.2.2018.) povodom obeležavanja četrdeset godina rada Muzeja afričke umetnosti

    http://www.museumofafricanart.org

    15/Sep/2017

    Galerija Klovićevi dvori, Jezuitski trg 4, Zagreb

    VASKO LIPOVAC: RETROSPEKTIVA (14 9.2017.-7.1.2018.)

    kustosica izložbe: Ana Medić

    autor izložbe: Zvonko Maković

    http://gkd.hr

    17/Sep/2017

    Umetnostna galerija Maribor, Strossmayerjeva 6, Maribor

    BOJAN GOLIJA (1932-2014): RETROSPEKTIVA (15.9.2017.-7.1.2018.)
    kustosinja razstave: Gaja Golija

    http://www.ugm.si

    23/Sep/2017

    Muzej moderne i suvremene umjetnosti @ bivša tvornica Rikard Benčić, Rijeka

    TOMISLAV GOTOVAC: ANTICIPATOR KRIZA - KUDA IDEMO NE PITAJTE / ANTICIPATOR OF THE CRISIS - WHERE DO WE GO DO NOT ASK - retrospektivna izložba (22.9.-26.11.2017.)

    MMSU u saradnji sa Institutom Tomislav Gotovac

    http://www.mmsu.hr

    25/Sep/2017

    Moderna galerija Valjevo, Vuka Karadžića 11, Valjevo

    DADO-SLIKE - izložba Miodraga Dada Đurića (23.9.-31.12.2017.)

    https://www.facebook.com/modernagalerijavaljevo

    28/Sep/2017

    SANU, Beograd

    SRPSKO UMETNIČKO NASLEĐE NA KOSOVU I METOHIJI. IDENTITET, ZNAČAJ, UGROŽENOST - multimedijalna izložba (27.9.-26.11.2017.)

    autori: dopisni član SANU Miodrag Marković i prof. dr Dragan Vojvodić

    https://www.sanu.ac.rs

    29/Sep/2017

    Narodna biblioteka Srbije, Skerlićeva 1, Beograd

    FPU AZBUKA - izložba Fakulteta primenjenih umetnosti u Beogradu (18 autorskih azbuka) (28.9.-1.12.2017.)

    http://www.fpu.bg.ac.rs

    05/Oct/2017

    Aksioma | Projektni prostor, Komenskega 18, Ljubljana

    NORA AL-BADRI in JAN NIKOLAI NELLES: DRUGA NEFRETETE - samostojna razstava​ (4.10.-24.11.2017.) in predavanje umetnikov

    http://aksioma.org/the.other.nefertiti/index_slo.html

    11/Oct/2017

    Muzej suvremene umjetnosti Zagreb

    VJENCESLAV RICHTER (Omilje, 1917. - Zagreb, 2002.): BUNTOVNIK S VIZIJOM - retrospektivna izložba (10.10.-10.12.2017.)

    kustosica izložbe: Vesna Meštrić

    likovni postav izložbe: Vladimir Končar (Studio Revolucija), Vedran Kasap i Ozana Ursić (Clinica Studio)

    http://www.msu.hr

    19/Oct/2017

    Hrvatski muzej arhitekture HAZU, Ivana Gorana Kovačića 37, Zagreb

    PLEČNIK NA BRIJUNIMA - izložba (18.10.-30.11.2017.), povodom 145. obljetnice rođenja i 60. obljetnice smrti velikana slovenske arhitekture Jože Plečnika

     

    organizacija: Plečnikova kuća i Rukopisni odjel Narodne i Sveučilišne knjižnice iz Ljubljane

    http://www.hazu.hr

    Arhiv Tošo Dabac, Ilica 17, Zagreb

    DRAMSKI SVIJET MARIJE BRAUT - izložba (18.10.-15.12.2017.)

    kustosica izložbe: Marina Benažić

    asistentica izložbe: Renata Filčić

    volonterka: Mihaela Zajec

    postav izložbe: Vendi Vernić

    http://www.msu.hr

    20/Oct/2017

    +MSUM - Muzej sodobne umetnosti Metelkova, Maistrova 3, Ljubljana

    JANEZ JANŠA, JANEZ JANŠA, JANEZ JANŠA: JANEZ JANŠA®​ - razstava​ (18.10.2017.-18.2.2018.)

    gostujoči kustos: Domenico Quaranta

    http://www.mg-lj.si/si/razstave/2115/janez-jansa-janez-jansa-janez-jansa

    21/Oct/2017

    Galerija Matice srpske, Novi Sad

    170 godina Galerije Matice srpske

    ARSENIJE TEODOROVIĆ I SRPSKA CRKVA U BUDIMU  - izložba (18.10.2017.-1.7.2018.)

    http://www.galerijamaticesrpske.rs

    25/Oct/2017

    Kulturni centar Zrenjanina

    MALE UTOPIJE - Italijanska arhitektura trećeg milenijuma između istorije, istraživanja i inovacije - izložba (24.10.-10.12.2017.)

    organizacija: Italijanski institut za kulturu u Beogradu, BINA, Kulturni centar Zrenjanina, Društvo arhitekata Zrenjanina

    http://www.iicbelgrado.esteri.it

    26/Oct/2017

    Narodni muzej Kragujevac, Vuka Karadžića 1, Kragujevac

    ZOOM IN - kragujevački umetnici u zbirkama Narodnog muzeja Kragujevac - izložba (25.10.-1.12.2017.)

    autor izložbe i kataloga: Tatjana Milosavljević, muzejski savetnik istoričar umetnosti

    umetnici: Nikola Koka Janković, Olja Ivanjicki, Svetislav Mladenović, Jelena Petrović, Đorđe i Julka Obradović, Miloš Samardžić, Dragoljub Jelesijević Kepa, Radmila Ilić, Siniša Pavić, Goran Rakić, Zoran Ignjatović, Bojan Otašević, Vesna Ristovski, Nikola Bogdanović, Dragan Đorđević, Vladimir Ranković, Slobodan Bojović…

    http://www.muzej.org.rs

    27/Oct/2017

    Galerija Klovićevi dvori, Jezuitski trg 4, Zagreb

    EDVIN EDDY BIUKOVIĆ (1969, Zagreb): RETROSPEKTIVA (26.10.-10.12.2017.)

    kustosica izložbe: Koreljka Jurčec Kos

    http://gkd.hr

    AFK Palach, Kružna 4, Rijeka

    STEPHANY STEFAN (Rijeka): PUTOVANJA - izložba (26.10.-26.11.2017.)

    http://www.stephanystefan.com

    https://www.facebook.com/afk.palach

    28/Oct/2017

    Savremena galerija Subotica, Park Ferenca Rajhla 5, Subotica

    Umetnički kolektiv KARKATAG (Beograd): MEHANIZMI CEREMONIJE - izložba (27.10.-1.12.2017.)

    kustos izložbe: Jasmina Jovančić Vidaković, kustoskinja pedagog SGSU

    autor vizuelnog identiteta izložbe i dizajna kataloga: dizajn tim Refresh

    organizacija: Savremena galerija Subotica

    https://sgsu.org.rs

    Galerija New Moment, Hilandarska 14, Beograd

    VAN LINIJA / OUTSIDE THE LINES - Contemporary Artwork Selection Vol.1 - izložba (27.10.-5.12.2017.)

    IVONA PLESKONJA

    SIMONIDA RAJČEVIĆ

    MARINA MARKOVIĆ

    LIDIJA DELIĆ

    LJILJANA ŠUNJEVARIĆ

    DANIELA FULGOSI

    http://newmomentgallery.com

    Museum and Galleries of Ljubljana CC Tobačna 001

    MARKO BATISTA: FLUIDNI DELCI VULKANSKEGA PEPELA / FLUID PARTICLES OF VOLCANIC ASH - razstava (27.10.-24.11.2017.)

    kustosinja razstave: Alenka Trebušak

    http://www.mgml.si/kulturni-center-tobacna-001

    31/Oct/2017

    Kulturni centar Novog Sada

    21. Godišnja izložba Udruženja umetnika Petrovaradinske tvrđave LIKOVNI KRUG (30.10.-27.11.2017.)

     

    Nikos Arvanitidis

    Zoran Babin

    Ivana Bjelica

    Jelena Bjelica

    Dušanka Bodulić

    Marko Bodulić

    Slobodan Bodulić

    Radule Bošković

    Maja Budžarov

    Andreja Vasiljević

    Miloš Vasiljević

    Dragoslav Višekruna

    Tanja Višekruna

    Stojan Dimovski

    Saša Dobrić

    Gojko Đurović

    Nada Đurović

    Maja Erdeljanin

    Vera Zarić

    Vladimir Zubac

    Bojan Kiridžić

    Ivana Kosanović

    Mladen Marinkov

    Minja Mikić

    Milena Miškov

    Dragan Kurucić

    Slobodan Mojak

    Slobodan Nedeljković

    Miroslav Nonin

    Sibila Petenji

    Borivoj Popržan

    Branislav Radošević

    Srđan Soldatović

    Miloš Stanojev

    Duško Stojanović

    Petar Ćurčić

    Predrag Uzelac

    Boško Ševo

    Vladislav Šešlija

    Predrag Šiđanin

    https://www.facebook.com/Likovni-Krug-1469063033412939

    http://www.kcns.org.rs

    03/Nov/2017

    Muzej savremene umjetnosti Republike Srpske, Trg srpskih junaka 2, Banja Luka

    MONA LIZA I SUPERMEN: DŽON KENEDI I „NOVA GRANICA“ KULTURE - izložba (2.11.-20.12.2017.), u okviru koje će po prvi put u Republici Srpskoj biti predstavljeno djelo Endija Vorhola „4 x Džeki” (povodom 100 godina od rođenja Džona F. Kenedija (1917-1963)

    http://www.msurs.net

    Umetnička galerija, Majke Jugovića 12, Kruševac

    SLOBODANKA STUPAR: STEPENICE NA DOLE SU I STEPENICE NA GORE - izložba (2-25.11.2017.)

    kustos izložbe: Biljana Grković

    https://www.facebook.com/galerijakrusevac

    04/Nov/2017

    Umetnički paviljon Cvijeta Zuzorić, Mali Kalemegdan 1, Beograd

    NAOD ZORIĆ (1968, selo Đurđevića Tara) - izložba (2-27.11.2017.), povodom trideset godina umetnikovog stvaralaštva

    http://www.ulus.rs

    Ulična galerija / Čavketov pasaž (pasaž koji povezuje Trg Nikole Pašića i Nušićevu ulicu), Beograd

    UNDER COVER - izložba omota albuma nezavisnih muzičara kustoskog kolektiva EMGE iz Zagreba (3.11.-1.12.2017.)

    http://www.ulicnagalerija.rs

    Foto galerija Lang, Langova 15, Samobor

    SMILJKA PAVLOVIĆ (Koprivnica 1951) - izložba (29.10.-26.11.2017.)

    subotom i nedjeljom od 11-13 + 16-19 sati

    http://www.fotogalerija-lang.com

    Dom Jevrema Grujića, Svetogorska 17, Beograd

    PAJA JOVANOVIĆ: OD ČIKA PAJE - izložba (1.11.2017.-4.3.2018.)

    Radno vreme: četvrtkom i petkom od 15.00 do 20.00 časova i subotom i nedeljom od 11.00 do 16.00 časova

    http://domjevremagrujica.com

    07/Nov/2017

    Kulturni centar Novog Sada

    VELIMIR VUKIĆEVIĆ (1950, Beograd) - izložba skulptura (6-27.11.2017.)

    http://www.kcns.org.rs

    Muzej primenjene umetnosti, Vuka Karadžića 18, Beograd

    ANASTAS JOVANOVIĆ (1917-1899) - PIONIR PRIMENJENE UMETNOSTI I DIZAJNA - izložba (6.11.2017.-31.1.2018.)

    autor kataloga i izložbe: mr Jelena Perać, muzejska savetnica

    http://mpu.rs

    Photon - Center za sodobno fotografijo & Kamera / Kino Šiška

    DRUGAČNI SVETOVI 2017 - skupinska razstava (6.11.-1.12.2017.)

     

    GEORGS AVETISJANS (Lv)

    BORIS BEJA (Slo)

    MARKO KOSOVIĆ (Me)

    EVA KRIŽAJ (Slo)

    JELENA MICIĆ (Sr)

    ALEKSANDRA NOWYSZ (Pl)

    VALENTYN ODNOVIUN (Lt)

    PAWEŁ STARZEC (Pl)

    ŠPELA ŠKULJ (Slo)

    BOGLÁRKA ÉVA ZELLEI (Hu)

    https://photon.si

    08/Nov/2017

    Tam-Tam ulična galerija na Vegovi, Ljubljana

    Pazi, sveža grafika! #9

    PRI ZLATEM STEGNU (NATAŠA IN KATJA SKUŠEK): SAMOROGI PRIDEJO IN SAMOROGI GREDO - razstava (7.11.-4.12.2017.)

    http://www.mglc-lj.si

    Galerija umjetnina · Kralja Tomislava 15 · Split

    A4 (0 izdanje) - nacionalni program koji povezuje studente likovnih akademija i povijesti umjetnosti - izložba (7-30.11.2017.)

    DUJE MATETIĆ i MIRELA PLENKOVIĆ (Split)

    MICHEL MESARIĆ i MIA KRNETA (Rijeka)

    EVA HERCEG i ANJA TOMLJENOVIĆ (Zagreb)

    VIKTORIJA KRIŽANOVIĆ i MARIJA ŠKEGRO (Osijek)
     

    https://www.galum.hr

    Kulturni centar Laza Kostić, Sombor

    DUŠICA PEJIĆ (1976): KRETANJA - izložba slika (7-25.11.2017.)

    http://www.kcsombor.org.rs

    Muzej grada Beograda, Resavska 40b, Beograd

    POGLED U CENTAR - izbor grafika iz Zbirke Centra za grafiku i vizuelna istraživanja Akademija Fakulteta likovnih umetnosti u Beogradu - izložba povodom 80 godina Fakulteta likovnih umetnosti u Beogradu (7-25.11.2017.)

    http://www.fluc.org

    Istorijski muzej Srbije, Trg Nikole Pašića 11, Beograd

    GRADOVI U POKRETU - POSTOSMANSKO NASLEĐE - putujuća izložba (7.11.2017.-8.1.2018.)

    autorka: prof. dr Nataša Mišković

    organizacija: Univerzitet u Bazelu, u saradnji s Muzejem Jugoslavije

    http://www.muzej-jugoslavije.org

    09/Nov/2017

    Galerija Rima, Branka Radičevića 20, Kragujevac

    ĐORĐE IVAČKOVIĆ (1930-2012): SLIKE 1961/1962 - izložba (8.11.-10.12.2017.)

    http://www.galerijarima.com

    SANU, Beograd

    Biblioteka SANU

    VELJKO PETROVIĆ (1884-1967-2017) - izložba (8.11.-1.12.2017.)

    https://www.sanu.ac.rs

    Center in Galerija P74, Trg prekomorskih brigad 1, Ljubljana

    MARK POŽLEP (1981, Celje): BLUEPRINT FOR REVOLUTION - razstava (8-30.11.2017.)

    http://www.zavod-parasite.si

    10/Nov/2017

    Kibla, Maribor

    Kibla Portal, MMC Kibla / KiBela, artKIT, Maribor

    ZAVETJA BABILONA / SHELTERS OF BABYLON - mednarodna razstava (9.11.-1.12.2017.)
     

    Igor Andjelić (SI)

    Tammam Azzam (SY)

    Isabelle Arvers (FR)

    Babilonski stolp

    Trevor Brown (AU)

    Cabin Porn

    Gašper Capuder (SI)

    D'SUN (SI)

    Aleksandra Farazin (SI)

    Ivana Ivković (RS)

    Narcis Kantardžić (SI)

    Petra Kapš (SI)

    Metka Kavčič (SI)

    Andrej Koruza, Jan Krmelj, Gašper Torkar, Nika Erjavec (DivinaMimesis) (SI)

    Bojana Križanec (SI)

    Borut Kržišnik, Simon Svetlik (SI)

    Ema Kugler (SI)

    Sigalit Landau (IL)

    Simon Macuh (SI)

    Agnes Momirski (SI)

    Branislav Nikolić (RS)

    Petr Pavlenski (RU)

    Magdalena Pederin (HR)

    Marjetica Potrč (SI)

    Sandra Požun (SI)

    pETER Purg (SI)

    PureH (SI)

    Vlado G. Repnik (SI)

    Saša Spačal, Mirjan Švagelj (SI)

    Emilija Škarnulytė (LT)

    Sabina Štumberger (SI)

    Matjaž Tančič (SI)

    Irena Tomažin (SI)

    Blaž Veber (SI)

    Lujo Vodopivec (SI)

    Ana Vujović (RS)

    Huiqin Wang (SI)

    Jure Zrimšek (SI)

    http://www.seecult.org/kib

    Kibla, Maribor

    Kibla Portal, MMC Kibla / KiBela, artKIT, Maribor

    ZAVETJA BABILONA / SHELTERS OF BABYLON - mednarodna razstava (9.11.-1.12.2017.)
     

    Igor Andjelić (SI)

    Tammam Azzam (SY)

    Isabelle Arvers (FR)

    Babilonski stolp

    Trevor Brown (AU)

    Cabin Porn

    Gašper Capuder (SI)

    D'SUN (SI)

    Aleksandra Farazin (SI)

    Ivana Ivković (RS)

    Narcis Kantardžić (SI)

    Petra Kapš (SI)

    Metka Kavčič (SI)

    Andrej Koruza, Jan Krmelj, Gašper Torkar, Nika Erjavec (DivinaMimesis) (SI)

    Bojana Križanec (SI)

    Borut Kržišnik, Simon Svetlik (SI)

    Ema Kugler (SI)

    Sigalit Landau (IL)

    Simon Macuh (SI)

    Agnes Momirski (SI)

    Branislav Nikolić (RS)

    Petr Pavlenski (RU)

    Magdalena Pederin (HR)

    Marjetica Potrč (SI)

    Sandra Požun (SI)

    pETER Purg (SI)

    PureH (SI)

    Vlado G. Repnik (SI)

    Saša Spačal, Mirjan Švagelj (SI)

    Emilija Škarnulytė (LT)

    Sabina Štumberger (SI)

    Matjaž Tančič (SI)

    Irena Tomažin (SI)

    Blaž Veber (SI)

    Lujo Vodopivec (SI)

    Ana Vujović (RS)

    Huiqin Wang (SI)

    Jure Zrimšek (SI)

    http://www.kibla.org

    Prodajna galerija Beograd, Kosancicev venac 19, Beograd

    MARKO VUKŠA: SCULPTURE DRAWING - izložba skulptura (9-27.11.2017.)

    http://galerijabeograd.org

    Kuća legata, Knez Mihajlova 46, Beograd

    PETAR LUBARDA 1907-1974-2017 - izložba (9.11.2017.-6.1.2018.)

    http://www.kucalegata.org

    Galerija nauke i tehnike SANU

    SEĆANJE NA SEĆANJA - izložba povodom 70 godina Etnografskog instituta SANU (8-30.11.2017.)

    https://www.sanu.ac.rs

    Muzej nauke i tehnike - Beograd, Galerija Aleksandar Despić, Skender-begova 51, Beograd

    ARHEOAKUSTIKA: SAKRALNA ARHITEKTURA SREDNJOVEKOVNE SRBIJE - izložba (9.11.-10.12.2017.)

    autori: Zorana Đorđević, Dragan Novković, Marija Dragišić

    http://www.muzejnt.rs

    Galerija Atelje Dado, Dvorski trg Cetinje

    TANJA MARKUŠ: THE INNER POETRY OF STRATEGIC PLANNING - izložba (9.11.-4.12.2017.)

    kustoskinja: Ljiljana Karadžić

    organizator: Narodni muzej Crne Gore

    https://ateljedado.wordpress.com

    Muzej suvremene umjetnosti Zagreb

    TOŠO DABAC UNUTAR OKVIRA: FOTOGRAFIJE BAŠTINE - izložba (9.11.-3.12.2017.)

    stručna koncepcija: Lana Lovrenčić

    kustosice: Marina Benažić, Lana Lovrenčić

    suradnice: Renata Filčić, Jana Gamilec, Ivana Janković, Vendi Vernić, Dario Vuger

    postav izložbe: Vendi Vernić

    http://www.msu.hr

    Istituto Italiano di Cultura, Kneza Miloša 56, Beograd

    SKINAZI (SCHINASI): DINAMIKA NEOFUTURIZMA / DINAMICA DEL NEOFUTURISMO - izložba (9.11.2017-15.1.2018.)

    http://www.iicbelgrado.esteri.it

    Kulturni centar Beograda

    IVANA KLIČKOVIĆ: HERE…THE MOON - izložba (9.11.-7.12.2017.)

    http://www.kcb.org.rs

    Kulturni centar Beograda

    VLADIMIR MILADINOVIĆ i IBRO HASANOVIĆ - crteži, fotografije, video instalacije, dokumentarni materijal - izložba (9.11.-7.12.2017.)

    http://www.kcb.org.rs

    11/Nov/2017

    Studentski kulturni centar, Kragujevac

    IZBOR IZ KOLEKCIJE GALERIJE SKC KRAGUJEVAC 2015-2016 - izložba (10-30.11.2017.)

     

    autori:

    PREDRAG TERZIĆ

    ANA KNEŽEVIĆ

    NEMANJA NIKOLIĆ

    ANA PILJIĆ MITROVIĆ

    JELENA ILIĆ

    NIINA TODOROVIĆ

    MILICA ANTONIJEVIĆ

    NEVENA POPOVIĆ

    MIHAILO VASILJEVIĆ

    VLADIMIR RANKOVIĆ

    DRAGA JOVANOVIĆ

    MILICA JAKŠIĆ

    LJUBIŠA SIMOVIĆ

    MARIJA  BOGDANOVIĆ

    DRAGANA DRAGUTINOVIĆ

    JOVANA TRKULJA

    JELENA SAVIĆ

     

    autori izložbe: Ksenija Marinković, istoričarka umetnosti i Ivan Arsenijević, urednik likovnog programa SKC Kragujevac

    http://www.skckg.com

    HDD galerija, Boškovićeva 18, Zagreb

    DAMIR GAMULIN: DIZAJNOM, IZVAN DIZAJNA - izložba (10.11.-1.12.2017.) dizajnerskih radova od ranih 2000-ih do 2017.

    kustos izložbe, tekstovi: Marko Golub

    autori koncepcije izložbe i izložbenog postava: Marko Golub i Damir Gamulin

    grafički dizajn: Damir Gamulin

    suradnica: Monika Džakić

    organizacija izložbe: Hrvatsko dizajnersko društvo / HDD galerija

    http://dizajn.hr

    UGM Studio, Trg Leona Štuklja 2, Maribor

    IGOR BANFI (1973, Murska Sobota): NOTRANJE POKRAJINE - razstava (10.11.-9.12.2017.)

    http://www.ugm.si

    Kulturni centar Beograda

    Galerija Artget (16. godina), Trg republike 5/I

    Umetnički direktori Galerije Artget u 2017: mr Slađana Petrović Varagić i Miroslav Karić

    KOLEKTIVNE PRAKSE I FOTOGRAFIJA U REGIONU - izložba (9.11.-7.12.2017.) u okviru projekta Fotodokumenti 2017                                                                   

    JAKA BABNIK, PETER RAUH, MATJAŽ RUŠT & ROBERT MARIN, FOTOSFERA (Slovenija)

    CHKRAP (Makedonija)

    BELGRADE RAW, KAMERADES, IZA EKRANA, NI FOTO KOLEKTIV (Srbija)

    http://www.kcb.org.rs

    12/Nov/2017

    Galerija Lamparna, Rudarska 1, Labin

    Ciklus izložbi: V.I.T.R.I.O.L.

    TAJČI ČEKADA (Rijeka): EKO EKO LJUDSKO MLIJEKO - izložba (11-25.11.2017.)

    https://www.tajcicekada.com

    http://www.lamparna.hr

    14/Nov/2017

    Savremena galerija Zrenjanin, Trg slobode 7, Zrenjanin

    ŽIVOJIN TURINSKI, DUŠKO VIJATOV, MILAN SOLAROV, Uticaji aktuelnih dešavanja u srpskoj umetnosti sredinom 20. veka na razvoj umetničkog života u Zrenjaninu i okolini, iz zbirke Savremene galerije Zrenjanin - izložba (13.11.-14.12.2017.)

    autor i kustos izložbe: Sunčica Lambić-Fenjčev

    http://www.galerija.rs

    Galerija SULUV, Bulevar Mihajla Pupina 9, Novi Sad

    VANČO HRISTOV (1956, Sušica): SLIKE - izložba (13-25.11.2017.)

    http://suluv.org

    Konak kneginje Ljubice, Kneza Sime Markovića 8, Beograd

    ANASTAS JOVANOVIĆ - UMETNOST I NOVI MEDIJI - izložba (13.11.2017.-28.1.2018.), povodom 200 godina od rodjenja (1817-1899)

    Autorka izložbe: msr Danijela Vanušić, viša kustoskinja Muzeja grada Beograda

    http://www.mgb.org.rs

    Grafički kolektiv, Obilićev venac 27, Beograd

    ALBIN BRUNOVSKI (1935-1997): GRAFIKE - izložba (13-25.11.2017.)

    http://www.grafickikolektiv.org

    Galerija Spot, Ured za fotografiju, Čanićeva 6, Zagreb

    MARKO TADIĆ: DUŽNOST DOKUMENTIRANJA - izložba (13.11.-1.12.2017.)

    http://croatian-photography.com

    15/Nov/2017

    Galerija VN, Ilica 163a, Zagreb

    KAD ARHITEKTURA POSTANE SJEĆANJE / POGLED NA UMJETNIČKU PRODUKCIJU PROJEKTA MOTEL TROGIR 2014.-2017 - izložba (14.11.-2.12.2017.)

    umjetnici: GILDO BAVČEVIĆ, IGOR JURAN, GAJA MEŽNARIĆ OSOLE & NUŠA JELENEC, NELI RUŽIĆ, LANA STOJIĆEVIĆ, KATHARINA SWOBODA, NIKOLAS VENTOURAKIS, ANA ZUBAK
    koncepcija: Motel Trogir tim (Nataša Bodrožić, Lidija Butković Mićin, Saša Šimpraga)

    http://moteltrogir.tumblr.com

    https://www.facebook.com/galerija.vn

    http://www.kgz.hr/hr/knjiznice/citaonica-i-galerija-vn/47

    UK Parobrod, Kapetan Mišina 6a, Beograd

    MIHAILO M. PETKOVIĆ i ALEKSANDAR LEKA MLADENOVIĆ: FE/AU (GVOŽĐE/ZLATO) - izložba (14-27.11.2017.)

    http://www.ukparobrod.rs

    Italijanski institut za kulturu Beograd, Kneza Miloša 56, Beograd

    49. ZLATNO PERO BEOGRADA | 14. MEĐUNARODNI BIJENALE ILUSTRACIJE 2017 / 49th GOLDEN PEN OF BELGRADE | THE 14th INTERNATIONAL BIENNIAL OF ILLUSTRATION 2017 (30.10.-19.11.2017.)

     

    SARA MACETI (Italija) - izložba (14-24.11.2017.)

    organizacija: Udruženje likovnih umetnika primenjenih umetnosti i dizajnera Srbije (ULUPUDS) i Italijanski institut za kulturu u Beogradu

    http://www.iicbelgrado.esteri.it

    Galerija umjetnina · Kralja Tomislava 15 · Split

     

    JADRANKO RUNJIĆ (Gospić, 1956.): METALNO KOLO - izložba (14.11.-3.12.2017.)

    kustosi: Branko Franceschi, Marija Stipišić Vuković

    asistentica kustosa: Mirela Vrdoljak

     

    ELA GAŠPEROV (1992, Split): ANIMO - izložba (14.11.-3.12.2017.)

    kustos: Božo Kesić

    https://www.galum.hr

    Biblioteka grada Beograda

    SELMAN TRTOVAC - izložba crteža (14.11.-5.12.2017.)

    http://www.bgb.rs

    Galerija 212, Vlajkovićeva 25, Beograd

    KOSTA BOGDANOVIĆ (1930-2012): SKULPTURE I RELJEFI 1960-2012 - izložba (14-28.11.2017.)

    http://atelje212.rs

    Galerija Miroslav Kraljević, Šubićeva 29, Zagreb

    SHAKESPEARE MEĐU NAMA - izložba (14.11.-9.12.2017.)

     

    MANGELOS

    TOMISLAV GOTOVAC

    MLADEN STILINOVIĆ

    SANJA IVEKOVIĆ

    DALIBOR MARTINIS

    SVEN STILINOVIĆ

    VLADO MARTEK

    IGOR GRUBIĆ

    GORAN TRBULJAK

    kustosica: Branka Stipančić

    http://www.g-mk.hr

    Galerija Haos, Dositejeva 3, Beograd

    STANKO ZEČEVIĆ (1954, Nikšić) - retrospektivna izložba crtačkog opusa (14.11.-14.12.2017.)

    http://www.gallerychaos.com

    Dom omladine Beograda

    TIJANA RADENKOVIĆ (1991): METODE/ MI NISMO SAMO MI - izložba (14.11.-3.12.2017.)

    http://www.domomladine.org

    16/Nov/2017

    Železnički muzej, Nemanjina 6, Beograd

    38. AKVARELISTIČKA KOLONIJA SAVA (Brod, RS/BiH) - izložba (15.11.-1.12.2017.)

    http://www.opstina-brod.net

    http://www.zeleznicesrbije.com/izlozba-akvarelisticke-kolonije-sava-u-zeleznicko...

    Galerija Collegium artisticum, Terezije bb (Centar Skenderija) Sarajevo

    NUSRET PAŠIĆ (1951, sarajevo) - samostalna izložba (15.11.-2.12.2017.)

    http://www.collegium.ba

    Kulturni centar Nikola Đurković, Obala bb, Kotor

    ATOMSKA BOMBA - HIROŠIMA I NAGASAKI - izložba (15-30.11.2017.)

    http://www.yu.emb-japan.go.jp/itprtop_sr/index.html

    Muzej Jugoslavije, Mihaila Mike Jankovića 6, Beograd

    ČUVARI VREMENA - ZABORAVLJENO INDUSTRIJSKO NASLEĐE - izložba (15.11.-3.12.2017.)

    autori izložbe: mr Rifat Kulenović, muzejski savetnik i Ada Vlajić, kustoskinja

     

    Između ostalih, na izložbi se mogu videti fotografije: Astronomske opservatorije Beograd (građene od 1929. do 1932. godine), Briketarnice rudnika Rtanj (1912), Fabrike tekstila Stamenković u Leskovcu (početak 19. veka), Hidroelektrane u Sićevu (1931), Zrenjaninske fabrike alkohola (kraj 19. veka) i Rudnika i topionice u Boru (1904)

    http://www.muzej-jugoslavije.org

    Galerija Rima, Pariska 8, Beograd

    VLADIMIR VELIČKOVIĆ - slike (15.11-15.12.2017)

     

     

    http://www.galerijarima.com

    Studentski kulturni centar, Beograd

    Ciklus izložbi: Strip i ilustracija

    MARIJA JEVTIĆ (21971, Valjevo): CRTEŽ I ILUSTRACIJA - izložba (15.11.-2.12.2017.)

    http://www.skc.org.rs

    17/Nov/2017

    Knjižnica Vladimir Nazor, Vodovodna 13, Zagreb

    RIJEČ I SLIKA 2013-2017 - LIKOVNA DJELA S PET FESTIVALA SVJETSKE KNJIŽEVNOSTI - izložba (16.11.-14.12.2017.)

    sudjeluju: GRGUR AKRAP, GORDANA BAKIĆ, ANTONIJA BALIĆ ŠIMRAK, MERCEDES BRATOŠ, TOMISLAV BUNTAK, TANJA DABO, SEBASTIJAN DRAČIĆ, FEDOR FISCHER, DANKO FRIŠČIĆ, DUJE JURIĆ, IVANA JURIĆ, VEDRAN KEMENS, KORALJKA KOVAČ, DORA KOVAČEVIĆ, MARTINA MIHOLIĆ, ALEN NOVOSELEC, IVANA PIPAL, LEA POPINJAČ, SINIŠA REBERSKI, DOMAGOJ ROGINA, MAJA ROŽMAN, ROBERT ŠIMRAK, MARKO TADIĆ, ŠIMUN TOLIĆ, MARTA TUTA, MIO VESOVIĆ, ALAN VLAHOV, MIRJANA VODOPIJA, ZLATAN VRKLJAN, JOSIP ZANKI

    organizacija: Knjižnica Vladimira Nazora i Fraktura

    http://www.fraktura.hr

    Galerija Juraj Klović, Verdijeva 19b, Rijeka

    RIJEKA MINIJATURNE UMJETNOSTI - izložba (16-30.11.2017.)

    https://www.facebook.com/Rijeka-mini-art-1378257555554874

    http://www.rijekaminiart.com

    Galerija ULUS, Beograd

    STANKO ZEČEVIĆ (1954, Nikšić) - izložba slika (16-28.11.2017.)

    http://www.ulus.rs

    Dom kulture Studentski grad, Beograd

    LJUBAV SE RAĐA, ŽIVI I UMIRE U OČIMA - STVARALAŠTVO VILIJAMA ŠEKSPIRA - izložba knјiga (16-30.11.2017.)

    autor: Rastko Marković

    http://www.dksg.rs

    Oficirski Dom, Orlovića Pavla 28a, Niš

    NIŠKI SALON 20/2 - izložba (16.11.-10.12.2017.)

     

    BOJAN BEM, TODOR STEVANOVIĆ, MOMA ANTONOVIĆ, RATKO LALIĆ, MAIJA DRAGOJLOVIĆ, GORAN MITIĆ

    izbor: Miroslav Anđelković

     

    ČEDOMIR VASIĆ, MILE GROZDANIĆ, RAJKO POPIVODA, JELENA TRAJKOVIĆ, GODANA KALJALOVIĆ ODANOVIĆ, DUŠAN TODOROVIĆ

    izbor: Ljiljana Slijepčević

    http://www.gslunis.org/oficirski_dom.html

    Kulturni centar Paraćin, Vila Nikolić, Branka Krsmanovića 45, Paraćin

    Foto-takmičenje VIKI VOLI ZEMLJU (WIKI LOVES EARTH) - izložba (16-30.11.2017.) najboljih fotografija prirode Srbije

    https://rs.wikimedia.org

    Dom kulture Studentski grad, Beograd

    IVANA VIDIĆ: MIO BLU, iz ciklusa Posle 20 godina - izložba (16.11.-2.12.2017.)

    http://www.dksg.rs

    Spomen-zbirka Pavla Beljanskog, Trg galerija 2, Novi Sad

    IGNJAT JOB (1895-1936): VATRA MEDITERANA - izložba (16.11.-24.12.2017.)

    autor izložbe: prof. dr Zvonko Maković

    rukovodilac projekta: prof. dr Jasna Jovanov

    saradnici: Moderna galerija Zagreb

    kustos izložbe: Jasmina Jakšić Subić

    http://www.pavle-beljanski.museum

    TransformArt galerija, Svetog Save 8, Beograd

    TIJANA ĐORĐEVIĆ: VATRE I OBLACI - izložba (16-30.11.2017.)

    http://www.tijanadjordjevic.com

    https://www.facebook.com/transformArtgallery

    Institut za suvremenu umjetnost, Trg kralja Tomislava 20, Zagreb

    DANILO DUČAK (1953, Zagreb): ŽVRLJOINE - izložba (16.11.-9.12.2017.)

    https://www.facebook.com/ICA.Zagreb

    Umetnički prostor U10, Kosovke devojke 3, Beograd

    MARIJA ŠEVIĆ: PARTY - izložba (16-25.11.2017.)

    http://www.marijasevic.com/

    http://u10.rs

    Naučni klub Beograd, Kralja Petra 46, Beograd

    INTELIGENCIJA BILJAKA - izložba o životu biljnog sveta (15.11.-1.12.2017.)

    http://www.cpn.rs

    18/Nov/2017

    Centar za kulturu Grocka/Rančićeva kuća, Majevička 9, Grocka

    ALEKSANDRA VAGNER RANĐELOVIĆ (1969, Beograd) i ČEDOMIR RANĐELOVIĆ (1970, Beograd): SVE JE IKONA SVE JE IKONIČNO - izložba (17.11.-5.12.2017.)

    http://www.kulturagrocka.rs

    Narodni muzej Zrenjanin, Subotićeva 1, Zrenjanin

    DOBROVOLJCI SREDNJEG BANATA U PRVOM SVETSKOM RATU - izložba (17.11.-15.12.2017.) povodom obeležavanja godišnjice oslobođenja Velikog Bečkereka u Prvom svetskom ratu 1918. godine

    http://www.muzejzrenjanin.org.rs

    Galerija Art, Branka Radičevića 20, Kragujevac

    NIKOLINA IVEZIĆ i PETAR HRANUELLI (Hrvatska): MEKO I TVRDO - izložba (17.11.-1.12.2017.)

    http://www.galerijart.com

    Galerija Singidunum, Knez Mihailova 40, Beograd

    TATJANA OBRENIĆ (1974, Beograd): TRAGANJE ZA ISTINOM - izložba (17-25.11.2017.)

    http://www.ulupuds.org.rs

    Galerija savremene umetnosti Smederevo, Trg Republike 5, Smederevo

    SLOBODAN TRAJKOVIĆ: PRISUTNO I ODSUTNO - izložba (17.11.-5.12.2017.)

    www.facebook.com/gsusmederevo

    http://mus.org.rs

    Crnogorska galerija umjetnosti Miodrag Dado Đurić, Cetinje

    SLOBODAN BOBO SLOVINIĆ (1943, Budva) - retrospektivna izložba (17.11.-31.12.2017.)

    kustosi izložbe: Ljiljana Zeković, Miloš Marjanović

    organizator: Narodni muzej Crne Gore

    http://www.mnmuseum.org

    Umetnički paviljon Cvijeta Zuzorić, Mali Kalemegdan 1, Beograd

    TOPLIČKI SLIKARI - izložba (17-28.11.2017.)

    http://www.ulus.rs

    Kulturni centar Laza Kostić, Sombor

    KATARINA KOSANOVIĆ i SAŠA LALIĆ: TIŠINA - izložba umetničkih fotografija (17-27.11.2017.)

    http://www.kcsombor.org.rs

    Gastro bar 20/44, Skadarska 40b, Beograd

    Kreativna fabrika: Dosije Umetnik

    ANA MARINOVIĆ (1981, Beograd): KAPIJE I PROZORI BEOGRADA | AUTOPORTRETI I AKTOVI + PO NEKI VRABAC, UMETNICA - SAMOJ SEBI INSPIRACIJA - retrospektivna izložba grafika (17.11.-3.12.2017.)

    https://www.facebook.com/UdruzenjeKreativnaFabrika

    19/Nov/2017

    Galerija Ciglana, Slanački put 26, Beograd

    ŽIVEO KAVANDOLI! - strip izložba (3-15.10.2017.), posvećena najpoznatijem animiranom liku osamdesetih LA LINEI (LINIJI) i njenom tvorcu, italijanskom animatoru OSVALDU KAVANDOLIJU (18-25.11.2017.)

    Na izložbi učestvuje 100 autora iz čitavog sveta, među kojima i desetak domaćih strip crtača

    La Linea prva epizoda: https://www.youtube.com/watch?v=zplVQ17_ooE

    Kavandoli i La Linea: https://www.youtube.com/watch?v=zdSG9CTEk1w

    https://www.facebook.com/CiglanaKlubLjubiteljaTeskeIndustrije

    21/Nov/2017

    Mala galerija ULUPUDS-a, Uzun Mirkova 12, Beograd

    ZOJA JOVANOV (Beograd): ZOJIN RUKOPIS - samostalna izložba (20-27.11.2017.)

    http://www.ulupuds.org.rs

    Banatski kulturni centar, JNA 35, Novi Miloševo

    KALIOPE AUSTRIJA. ŽENE U DRUŠTVU, UMETNOSTI I KULTURI - izložba (20.11.-12.12.2017.)

    https://www.facebook.com/AustrijskiKulturniForum

    Galerija Progres, Knez Mihajlova 27, Beograd

    HORIZONTI 2017 - izložba Slikarsko grafičke sekcije ULUPUDS-a (20-26.11.2017.)

    http://www.ulupuds.org.rs

    Kulturni centar Novog Sada

    Mali likovni salon, Bulevar Mihajla Pupina 9, Novi Sad

    JOZEF KLAĆIK i ALENA KLAĆIKOVA: 1+1 - izložba (20.11.-2.12.2017.)

    http://www.kcns.org.rs

    Galerija Pro3or, Koče Popovića 9, Beograd

    SKOCKANO - KVADRAT - godišnja izložba ULUPUDS sekcije umetničke fotografije (20-30.11.2017.)

    https://we.tl/yUbgZ02OEr

    http://www.ulupuds.org.rs

    Grad, Beograd

    UMETNOST IZA REŠETAKA - prodajna izložba (20-25.11.2017.) selektovanih radova nastalih u Specijalnoj zatvorskoj bolnici u Beogradu

    Tim radnih terapeuta okupacione rehabilitacije: Dragana Mihaljev, Ljiljana Sarajlić Grković, Dobrila Lazić, Tanja Ostojić, Marija Trifunović, Dragana Kaličanin, Radmila Đokić, Dalibor Janjušević

    Autorka projekta: Ljudmila Stratimirović

    http://www.gradbeograd.eu

    22/Nov/2017

    Oris Kuća arhitekture, Kralja Držislava 3, Zagreb

    TOO LOUD AUDIO DESIGN - izložba dizajnerskih uređaja (21-25.11.2017.)

    autori: poznati svjetski dizajneri poput Rossa Lovegrovea, Jakoba Jensena, Livia Cucuzze, Simona Daviesa…

    http://www.oris.hr

    Kolarčeva zadužbina, Beograd

    NINA TODOROVIĆ: DNEVNIK HODANjA. GRAZ SESSIONS - izložba digitalnih slika (21.11.-9.12.2017.)

    http://www.kolarac.rs

    23/Nov/2017

    Narodni muzej Zaječar, Mose Pijade 2, Zaječar

    GUSTAV KLIMT. PRETEČA MODERNE - izložba (22.11.-20.12.2017.)

    https://www.facebook.com/AustrijskiKulturniForum

    Бартcелона, Belgrade Design District, 1 Sprat, lokal 96

    VELJKO VUJČIĆ (1981, Beograd): BLOK X - photography exhibition (22.11.-2.12.2017.)

    https://www.facebook.com/events/295056760995950

    https://www.bartcelona.net

    24/Nov/2017

    Gradska suvenirnica, Trg slobode 1, Subotica

    PTICE SEJŠELA, ISLANDA I ŠRI LANKE - izložba fotografija (23.11.-10.12.2017.)

    autor: Vuko Laban

    organizacija: Gradski muzej Subotica i Društvo za zaštitu i proučavanje ptica Srbije

    http://birdsofallcolours.com

    http://www.gradskimuzej.subotica.rs

    Muzej suvremene umjetnosti Zagreb

    5. Međunarodna autorska kreativna konferencije MAKK 2017 (23/24.11.2017.)

     

    08:30-09:00 Prijava i registracija sudionika

     

    09:00-09:30 Uvodni program i pozdravni govori

     

    09:30-10:00 Igor Gliha: NOVI ZAKON O AUTORSKOM PRAVU I SRODNIM PRAVIMA - izlaganje i rasprava

     

    10:00-10:30 Romana Matanovac Vučković: COPYRIGHT REFORM - izlaganje i rasprava

     

    10:30-11:00 Kristina Delfin Kanceljak i Tihomir Katulić: UREDBA O ZAŠTITI OSOBNIH PODATAKA (GDPR UREDBA) I OSTVARIVANJA AUTORSKOG I SRODNIH PRAVA - izlaganje i rasprava

     

    11:00-11:30 pauza za kavu

     

    11:30-12:00 Iza Razija Mešević: AUTORSKOPRAVNA ZAŠTITA DJELA ARHITEKTURE - izlaganje i rasprava

     

    12:00-12:30 Pavle Fellner: RECENTNA SUDSKA PRAKSA IZ AUTORSKOG PRAVA - izlaganje i rasprava

     

    12:30-14:00 pauza za ručak

     

    14:00-15:30 JESU LI INTERNETSKI POSREDNICI DUŽNI ONEMOGUĆITI POVREDE AUTORSKOG PRAVA I SRODNIH PRAVA UČINJENIH OD KRAJNJIH KORISNIKA? - okrugli stol

    moderatori: Mirjana Jurišić i Marko Jurić

     

    15:30-16:00 rasprava i zaključci

    http://www.makk.hr/web/hr/program-2

    Cankarjev dom, Ljubljana

    33. SLOVENSKI KNJIŽNI SEJEM (21-26.11.2017.)

    PROGRAM

    http://www.knjiznisejem.si

    Public Room - Center for Design and Innovation, 50 Divizija 22, Skopje

    SKOPJE DESIGN WEEK 2017 (22-26.11.2017.)

     

    09:00-15:00 DESIGN THINKING PROGRAM FOR KIDS - kid workshop (23-26.11.2017.)

    participants: Designers and/or teachers with significant experience in kids’ formal and informal programs from all Balkan countries

    mentors: Design Club, UK
     

    10:00-14:00 FROM IDEA TO DESIGN TO PRODUCT - workshop (24-26.11.2017.)

    mentors: Angelina Gligorova, Zorica Milkova

     

    17.00 PAPERSPOKES BICYCLE ACCESSORIES FROM BUDAPEST
    Presenter: Zsofia Bako

     

    18.00 EXPERIENCE IN PRODUCT DESIGN

    Presenter: Dorottya Kiss

    19.00 ENTREPRENEUR MINDSET-ACCOMPLISHING YOUR GOALS

    Presenter: Rebecca Richmany

    20.00 ALEK SOLTIROV

    SoundCloud

     

    22:00 VASIL HADZIMANOV BAND

    Facebook
    Web Site
    Soundcloud
    Youtube
     

    23.30 DJ ALEKSANDAR MISKOVSKI

    Mixcloud

     

     

    exhibitions

     

    Country in focus: OBLIKUVANJE NA UNGARIJA - DIZAJNOT VO 21. VEK

    GRAPHISOFT

    CODOLAGNI

    András KERÉKGYÁRTÓ

    APLI DESIGN

    CALTROPe

    Katalin IVÁNKA, Zsófia Anna KORMOS, Anett GÁLVÖLGYI

    Péter L. MOLNÁR, Géza CSIRE, Balázs LENKEI

    CO&CO DESIGNCOMMUNICATION

    Dorottya KISS

    ALLISON ADVERTISING / Anna FARKAS, Gergő CUBA

    Áron LOSONCZI

    LUMINARIGlass

    PLATINUM STUDIO LTD, HIDDEN CHARACTERS

    Zsolt KARAJZ

    MOME Anim

    Farkas PONGRÁCZ, Virág ALBERT

    NOTCH INTERFACES INC

    Péter TORONYI

    József BECZE

    János HÉDER INARCHI LTD

    FLYING OBJECTS DESIGN STUDIO LTD

    Zsófia BAKÓ, Ágnes BUBLA, Virág VIG

    Anna FARKAS, Miklós BATISZ

    Tamás FEKETE

    Szabolcs NÉMETH

     

    Expo

    Grohe

    JT Designs

    Pierre Cardin Home

    Slide

    We and Nature

    Zavar

    Pastello

    Faculty of contemporary arts, Belgrade

    PPP Petnica

    Summer design workshop

    Blueair

    Kirce Stojoski

    Artemide by LUX Lighting & Living

    Flos by LUX Lighting & Living

    B&B by LUX Lighting & Living

    http://www.ministryofpleasure.net

    19. SEMPL seminar medijskih trendov (23/24.11.2017.) Portorož

     

    09:30 THE SEMPLER AWARD GOES TO… - video screening of the award winning media strategies

     

    10:00 WHAT GETS MEASURED, GETS MANAGED

    Simona Rupar Assistant Director of Non-prescription products, responsible for Advertising, Krka Slovenia

     

    10:20 THE FUTURE MEDIA AGENCY IS NOT AN AGENCY

    Andreas Schwabe CEO, Blackwood Seven Germany

     

    10:00 PROGRAMMATIC TV IS THE FUTURE!

    Igor Mali COO, iPROM Slovenia
    Dragoslav Radin General Manager, Beenius Slovenia

     

    11:00-11:20 After Party Detox

     

    11:00 WHAT DRIVES GENERATION Y IN THE ADVERTISING INDUSTRY?

    Dr. Marko Majer Founding Partner and CEO, Mayer McCann Slovenia

     

    11:30 TECHNOLOGY VS. PEOPLE: EVERYTHING YOU NEED TO KNOW ABOUT INFLUENCER MARKETING 

    Justin Rezvani Founder & CEO, theAmplify USA
    Marija Mijatović PR and Communications Specialist, Represent Serbia

     

    12:00

    WEB ANALYTICS MADE EASY - DIMAQ APPROVED!

    Luka Žnidaršič certified DIMAQ trainer and performance manager for SEE, Httpool Slovenia
    Uroš Žižek certified DIMAQ trainer, partner and research director, E-laborat Slovenia
    Radoš Skrt certified DIMAQ trainer, CEO, Nasvet.com Slovenia
    Jaka Repanšek founder, RePublis Slovenia

     

    12:30 TRUST, TRANSPARENCY AND NEW NORMAL

    Jan Jilek CEO, Dotmetrics Croatia
    Boris Rogan Managing Director, Luna\TBWA Zagreb Croatia

     

    13:00-14:00 Lunch break: Culinary masterpieces (Piano bar)

     

    14:00 WORDS AT WORK (AND WORDS THAT DON’T WORK AT WORK)

    Susie Dent TV Presenter and Lexicographer UK

     

    14:45 WHAT HAPPENS NEXT? EXPLORING THE DIGITAL TRANSFORMATION OF THE MEDIA MARKET

    Jon Watts Managing Partner and Co-founder, MTM UK

     

    15:15 OK. SO THERE ARE NO MORE SCREENS. NOW WHAT?

    Nick Bicanic Founder of RVLVR, USA

     

    16:00 Wrap up

     

    Paprika Club

    22.00 Pop till you drop party

    MONKEY BUSINESS

    DJ DEY & TONI LIVE VOCAL PREFORMANCE

    http://www.sempl.si

    SUDIONIČKO UPRAVLJANJE U KULTURI: ISTRAŽIVANJE PRAKSI, TEORIJA I POLITIKA. URADIMO ZAJEDNO - konferencija (22-24.11.2017.) Rijeka

    PROGRAM

    9.30 – 11.00 Panel Session: “Local Cultural Policy and Localizing Development” (in collaboration with United Cities and Local Governments)
    Panellists Nancy Duxbury (Centre for Social Studies, University of Coimbra, Portugal), Piet Forger (Head of the Department for Culture of the City of Leuven, Belgium), Kristin Bäßler (TRAFO – Modelle für Kultur im Wandel by the Kulturstiftung des Bundes, Berlin, Germany), Levente Polyák (Eutropian, Budapest, Hungary), Hay Schoolmeesters (Urban Resort, Amsterdam, Netherlands), Katherine Watson (European Cultural Foundation, Amsterdam, Netherlands)
    Chair Jordi Baltà Portolés (Advisor on Culture in Sustainable Cities, Committee on Culture, UCLG, Barcelona, Spain)

    11.30 – 13.00 Panel Session: “Local Perspectives: Participatory Governance in the European Capital of Culture Programme
    Panellists Valerij Jurešić (Head of the Department of Culture, Primorje-Gorski Kotar County, Croatia), Bernadette Lynch (University College London, UK), Ivan Šarar (Head of Department for Culture of the City of Rijeka, Croatia), Roland Zarzycki (ECoC Wroclaw 2016, Wroclaw, Poland)
    Chair Szilvia Nagy (Local Operators’ Platform, LOCOP, Budapest, Hungary)

    14.00 – 16.00 Presentation Session: “Pilot Cities Programme” (Rijeka 2020 in collaboration with United Cities and Local Governments)
    Speakers Jordi Baltà Portolés (Advisor on Culture in Sustainable Cities, Committee on Culture, UCLG, Barcelona, Spain); Diana Donawell (Timisoara Municipality, Romania), Alexandra Sabino (Advisor to the Counsellor of Culture, Lisbon Municipality, Portugal)

    14.00 – 16.00 Parallel Paper Sessions
    1. Paper Session: “Collective Working in the Arts
    Presenters: Kerry Harker, “Artist-led Initiatives in Europe’s Visual Arts Ecology: Sustainable Models for the Creation of Inclusive and Egalitarian polities?”; Vaughn Sadie, “From Participation to Citizen Ownership through Public Art, in Cosmo City (South Africa)”; Alexia Mellor, “Developing the Culture of Participatory Governance: Participatory Art and Active Citizenry”; Erica Costantini and Elena Tammaro, “Creative Bump: Artists as Tools for Participation and Innovation from Companies to Communities” Chair: Leila Jancovich

    2. Paper Session: “Building Relationship
    Presenters: Marilena Vecco and Andrej Srakar, “Participatory Funding of Cultural Projects: Case Study of the BeArt Platform”; U-Seok Seo and Kyung Woo Kwon, “Artist Roundtable as an Effective Governance Model? A Case Study of Seongbuk in Seoul”; Anthony Schrag, “Together, in Violence: A Practitioner’s Response to Participatory Cultural Policies”; Noémi Zajzon, “Design Activist Practices: Catalysts for Participatory Culture”
    Chair: Kennedy C. Chinyowa

    3. Paper Session: “Arts & Community Building
    Presenters: Pedro Affonso Ivo Franco, “The TRAFO Programme and the Distribution of Power Among its Stakeholders”; Emma Curd, “Shared Language: A Critical Investigation of the Common Vocabulary and Voices of Non-experts and Community Groups Found in Association with Tate Liverpool and Middlesbrough Institute of Modern Art”; Jonathan Price, “Navigating the Four Cs: A Case Study in Participatory Commissioning, Creating, Curating and Consuming in the Arts”
    Chair: Annick Schrame

    16.30 – 18.00 Panel session: “National Repossesses to Participatory Agenda in Culture” (in collaboration with International Federation of Arts Councils and Culture Agencies – IFACCA)
    Panellists Magnus Boström (Head of Regional Operations and Monitoring at the Swedish Arts Council, Stockholm, Sweeden), Maanka A. Chipindi (Director of the National Arts Council of Zambia, Lusaka, Zambia), Milena Dragićević Šešić (UNESCO Chair in Cultural Policy and management, University of Arts, Belgrade, Serbia), Nina Obuljen Koržinek (Minister of Culture of the Republic of Croatia, Zagreb, Croatia)
    Chair Diane Dodd (IFACCA’s European Coordinator, Barcelona, Spain)

    18.00 – 18.30 Closing Notes
    Speakers Nina Obuljen Koržinek (Minister of Culture of the Republic of Croatia, Zagreb, Croatia), Katherine Watson (Director of European Cultural Foundation, Amsterdam, Netherlands), Diane Dodd (IFACCA’s European Coordinator, Barcelona, Spain), Milena Dragićević Šešić (President of Conference Scientific Committee, Belgrade, Serbia), Emina Višnić (Rijeka 2020 - CEO, Rijeka, Croatia), Dea Vidović (Director of Kultura Nova Foundation, Zagreb, Croatia)

    Organizacija: Zaklada Kultura nova

    http://conference.participatory-governance-in-culture.net/hr

    Hala Čair Niš

    54. NIŠKI SAJAM KNJIGA: POHVALA KNJIZI (22-29.11.2017.)

    http://www.sajamknjiganis.rs

    23. FESTIVAL AUTORSKOG FILMA (24.11.-2.12.2017.) Beograd

    Program:

    Dom omladine Beograda

    Dvorana Kulturnog centra

    Dom kulture Studentski grad - velika sala

    Bioskop Fontana

    Centar za kulturu Vlada Divljan

    Art bioskop Kolarčeva zadužbina

    UK Parobrod - Bioskop Dragan Gaga Nikolić

    Muzej Kinoteke, Kosovska 11

    Kinoteka, Uzun Mirkova 1 - velika sala

    Kinoteka, Uzun Mirkova 1 - mala sala

    Sava centar

    http://faf.rs

    Galerija '73, Beograd

    TRENUTAK DRAGANA RADIVOJEVIĆA - kolekcija slika i skulptura (23.11.-5.12.2017.)

    autori: MIODRAG ROGIĆ, TODOR M. STEVANOVIĆ, PREDRAG NEŠKOVIĆ, BOŽIDAR BABIĆ, BALŠA RAJČEVIĆ, MIROSLAV ARSIĆ, MILAN BLANUŠA, JOVAN I. RAKIDŽIĆ, KEMAL RAMUJKIĆ, ALEKSANDAR CVETKOVIĆ, DAMJAN ĐAKOV, BOŽA ILIĆA, RADENKO MIŠEVIĆ, ZORAN PETROVIĆ, MATIJA VUKOVIĆ, NIKOLA KOKA JANKOVIĆ, RADOMIR RELJIĆ, RADISLAV RAŠA TRKULJA, MIROSLAV STUPOVSKI, ŽIVKO ĐAK, DUŠAN JUNAČKOV

    http://www.galerija73.com

    49. REVIJA HRVATSKOG FILMSKOG STVARALAŠTVA (24-26.11.2017.) Vrbovac

     

    24.11.

     

    Pučko otvoreno učilište

    10:00 Najbolje od dječje filmske kuhinje: filmovi za osnovnoškolce

     

    13:00 Najbolje od Frame-a: filmovi za srednjoškolce

     

    17:30 Obilazak muzejske zbirke i Vrbovca

     

     

    19:00 Svečano otvaranje Revije

    Prva revijska projekcija (56' 44'')

    PROTOPLAZMA (4'53'', 2017) - animirani
    A: Katrin Novaković, Akademija likovnih umjetnosti i Zagreb film, Zagreb

     

    GRAD KROZ MOJ POGLED (3'10'', 2015) - eksperimentalni
    A: Niko Bravarić, Udruga Punkt, Grad na drugi pogled, Rijeka

     

    OPET, UNEDOGLED (12'51'', 2017) - igrani
    A: Nikica Zdunić, Akademija dramske umjetnosti u Zagrebu, Zagreb

     

    WHITE TRASH (11'26'', 2017) - dokumentarni
    A: Sunčica Ana Veldić, Akademija dramske umjetnosti u Zagrebu, Zagreb

     

    NEPOSLUŠNOST (11'55'', 2016) - igrani
    A: Josip Visković, samostalni autor, zagreb

     

    ČEKAONICA (4'20'', 2016) - eksperimentalni
    A: Božena Končić Badurina, Udruga Punkt, Grad na drugi pogled, Koprivnica

     

    10 (8'09'', 2017) - animirani
    A: Paula Konjušić, Akademija likovnih umjetnosti i Zagreb film, Zagreb

     

     

    20:30 Druga revijska projekcija (79' 56'')

    "STRANAC" U MOJOJ GLAVI (4'27'', 2017) - animirani
    A: Petra Balekić, Akademija likovnih umjetnosti i Zagreb film, Zagreb

     

    NIJE ODGOJ (17'17'', 2017) - igrani
    A: Tomislav Šoban, Akademija dramske umjetnosti u Zagrebu, Zagreb

     

    ZBREGOV (6'36'', 2017) - dokumentarni
    A: Mladen Božić , FFVAL, Luka

     

    ZAUVIJEK (11'42'', 2015) - eksperimentalni
    A: Monika Rusak, Akademija primijenjenih umjetnosti, Rijeka

     

    PREKO PUTA (10'30'', 2016) - dokumentarni
    A: Pavle Kocanjer , samostalni autor, Karlovac

     

    CTRL+Z (12'56'', 2017) - igrani
    A: Luka Eterović, Umjetnička akademija u Splitu, Split

     

    SILENS - 28.04.2016. (10'28'', 2016) - eksperimentalni
    A: Marko Jović, Udruga Punkt, Grad na drugi pogled, Koprivnica

     

    TREĆI ZAKON (6'00'', 2017) - animirani
    A: Goran Radošević, Akademija likovnih umjetnosti i Zagreb film, Zagreb

     

     

    Kafić Klasik

    22:00 filmski mingl

     

     

    25.11.

     

    Gradska vijećnica

    09:30 Sjednica Izvršnog odbora Hrvatskog filmskog saveza

     

    10:30 Vikend udruga članica HFS-a: Obrazovni programi HFS-a

     

    11:30 Vikend udruga članica HFS-a: Revijski programi HFS-a

     

    Hotel Bunčić

    13:30 ručak

     

    Gradska vijećnica

    15:00 Vikend udruga članica HFS-a: Zajednički projekti HFS-a i udruga članica

     

    Pučko otvoreno učilište
    16:00 Treća revijska projekcija (88' 27'')

    TRG (6'04'', 2016) - eksperimentalni
    A: Marijan Molnar, Udruga Punkt, Grad na drugi pogled, Koprivnica

     

    PRECIJENJENA DRAMATURGIJA (21'00'', 2017) - dokumentarni
    A: Sunčica Ana Veldić, Akademija dramske umjetnosti u Zagrebu, Zagreb

     

    KRALJICA (17'20'', 2017) - igrani
    A: Martina Marasović, Blank_filmski inkubator, Zagreb

     

    PROLOG (9'00'', 2017) - eksperimentalni
    A: Vjekoslav Gašparović , samostalni autor, Rovinj

     

    PROCES (4'35'', 2017) - animirani
    A: Lucija Bužančić, Akademija likovnih umjetnosti i Zagreb film, Zagreb

     

    QUIXOTE (3'19'', 2017) - dokumentarni
    A: Josip Visković, samostalni autor, zagreb

     

    BLACK BOX (9'34'', 2015) - eksperimentalni
    A: Una Rebić i Dolores Kovačić, Udruga Punkt, Grad na drugi pogled, Rijeka

     

    KAKO JE IVA OTIŠLA 16. RUJNA 2016. (17'35'', 2016) - igrani
    A: Tomislav Šoban, Kinoklub Zagreb, Zagreb

     

     

    18:00 Četvrta revijska projekcija (80' 51'')

    ZAŠTO (6'45'', 2017) - animirani
    A: Iva Božić, Akademija likovnih umjetnosti i Zagreb film, Zagreb

     

    AFTER PARTY (22'00'', 2017) - dokumentarni
    A: Viktor Zahtila, Akademija dramske umjetnosti u Zagrebu, Zagreb

     

    "DOKUMENTARNI FILM 'SAD ILI NIKAD'" (16'00'', 2017) - igrani
    A: Zorko Sirotić, Kinoklub Zagreb, Zagreb

     

    S.O.U.R. (6'18'', 2016) - dokumentarni
    A: Ivan Smoljan , Klub Pulske filmske tvornice, Pula

     

    DREVNA KRV U STAROM SRCU (4'29'', 2017) - eksperimentalni
    A: Josip Kolarić, Avis Rara Studio, Vrbovec

     

    NIŠTA SE NE MOŽE VRATITI (6'52'', 2017) - igrani
    A: Damir Radić , samostalni autor, Zagreb

     

    ELUVIES (12'00'', 2017) - eksperimentalni
    A: Andrea Kaštelan i Eleonora Magdalena Vrdoljak, Media punkt, Zagreb

     

    OTOK (5'27'', 2017) - animirani
    A: Tea Nucak, Akademija likovnih umjetnosti i Zagreb film, Zagreb

     

     

    21:00 Peta revijska projekcija - izvan konkurencije (103' 25'')

    ALL GOOD THINGS (20'00'', 2017) - dokumentarni
    A: Jasmina Beširević, Udruga Restart, Zagreb

     

    KAMO IDEMO (52'00'', 2017) - dokumentarni
    A: Lidija Špegar, Akademija dramske umjetnosti u Zagrebu, Zagreb

     

    BEHEMOT (17'55'', 2017) - igrani
    A: Igor Dropuljić, Akademija dramske umjetnosti u Zagrebu, Zagreb

     

    LOVAČKA SREĆA (13'30'', 2017) - dokumentarni
    A: Maja Alibegović, Udruga Restart, Zagreb

     

     

    Galerija Pučkog otvorenog učilišta

    22:30 Sad znaš - izložba - eksperimentalna filmska instalacija

     

    Kafić Klasik

    23:00 filmski mingl

     

     

    26.11.

     

    Pučko otvoreno učilište
    10:00 Javno žiriranje prema pravilima UNICA-e

     

    12:30 izlet i ručak
     

    Pučko otvoreno učilište
    16:30 Dodjela nagrada i zatvaranje Revije uz projekciju nagrađenih filmova s ovogodišnje UNICA-e

     

    19:00 Ako oćeš vesel biti - kratki igrani film, druga filmska ostvarenja Avis Rara Studija te televizijskih reportaža HRT-a o Vrbovcu

    http://www.hfs.hr

    Sportska dvorana Kostrena, Žuknica 1b, Rijeka

    7. RIJEKA TATTOO EXPO (24-26.11.2017.)

    http://rijekatattooexpo.com/artisti

    https://www.youtube.com/watch?v=F4al9-TSP4w
    https://www.youtube.com/watch?v=QFJWC_vPE_o

    http://rijekatattooexpo.com

    Gradska galerija Fonticus, Trg lođe 3, Grožnjan

    LEON VIDOVIĆ: ZEMLJANE PERLE - samostalna izložba (23.11.-20.12.2017.)

    PETAR DUGANDŽIĆ / RAINBOW23: IZGUBLJENI MIRAZ IV. (SAZVIJEŽĐA 4/23) - samostalna izložba/performance (23.11.-20.12.2017.)

    http://www.gallery-fonticus-groznjan.net

    Kulturni centar Čukarica, Turgenjevljeva 5, Beograd

    MAŠTARIJE - premijera inkluzivne predstave za decu

    http://www.kccukarica.rs

    Muzej Vuka i Dositeja, Gospodar Jevremova 21, Beograd

    MOJ OTAC VUK KARADŽIĆ - pretpremijera monodrame

    igra: Ljiljana Jakšić

    http://www.narodnimuzej.rs

    Muzej nauke i tehnike, Dobračina 51, Beograd

    COMPUTER GRAPHICS & ARTS CONFERENCE BELGRADE (CGA Belgrade) (24/25.11.2017.)

     

    24.11.

     

    12:00-13:15 VR DEMYSTIFIED

    Panel: Milica Zec (New Reality Company), Aleksandar Rodic, Ivan Pribicevic (DigitalKraft)

    moderator: Ninoslav Adzibaba, VRLabs

     

     

    13:30-14.30 WHEN RENDERS MAKE THE DIFFERENCE:

    multi-platform rendering workflows with V-Ray - Chaos Group Presentation by Yavor Stoykov

     

     

    15:15-16:30 EDUCATION IN COMPUTER GRAPHICS: FUTURE CHALENGES

    Panel moderated by Aleksandra Jovanic, University of Arts

     

     

    16:45-17:45 MAYA MODERN RENDERING WORKFLOWS

    Presentation by Nikola Milošević, Autodesk

     

     

    18:00 ART DIRECTING IN GAMES

    Panel: Rasmus Hansen, Harvey Parker and Carsten Biernat

    Moderater: Daryl Clewlow, Nordeus

     

    13:30-14:00 Skin shading with Arnold 5

    Workshop led by Dušan Ković

     

     

    25.11

     

    12:00-12.45 VISUAL EFFECTS OF "ATTRACTION" MOTION PICTURE

    Presentation by Mikhail Lesin, Main Road Post

     

     

    13:00-13.45 MARI 4 - THE IDEAL TOOL FOR 3D TEXTURING AND PAINTING

    Presentation by Richi Paramo, Foundry

     

     

    14:00-15:00 MANAGING COMPLEXITY: RENDERING CINEMATICS AT DIGIC PICTURES

    Presentation by Szabolcs Horvátth, Digic Pictures

     

     

    16:00-17:00 DIGITAL HUMANS - EXTRACTING DIGITAL DNA

    Presentation by Vladimir Mastilovic, 3LATERAL

     

     

    17:00-17:45 WHAT'S NEW IN ARNOLD 5

    Presentation by Frederic Servant, Software Development Manager, Autodesk Arnold

     

     

    18:00-19:30 FUUTURE OF VFX IN SERBIA

    Panel moderated by Milos Milosevic, VFXSerbia

     

    12:00-14:30 MAYA FOR TEENAGERS

    Workshop led by Stefan Plavšić

    http://www.cgabelgrade.com

    Zavod za kulturu Vojvodine, Vojvode Putnika 2, Novi Sad

    Svečano uručenje književne nagrade Milica Stojadinović Srpkinja za najbolju pesničku knjigu ženskog autora, pisanu na srpskom jeziku

    dobitnica: DRAGICA STOJANOVIĆ (1963, Zrenjanin), za knjigu OD(A)BRANE PESME, objavljenu u izdanju „Gramatika“, Beograd 2017. godine.

    žiri: dr Zoran Đerić (predsednik), Franja Petrinović i dr Dragana V. Todoreskov, (članovi)

    http://zkv.rs

    Ambasada Japana, Trešnjinog cveta 13, Novi Beograd

    SAMURAJSKI JELOVNIK / BUSHI NO KONDATE (Japan, 2013, 121 min, titl srpski) - istorijska drama

    reditelj: Juzo Asahara

    Zainteresovani se mogu prijaviti za učešće putem mejla: culture@s1.mofa.go.jp

    http://www.yu.emb-japan.go.jp/itprtop_sr/index.html

    Galerija Prirodnjačkog muzeja, Mali Kalemegdan 5, Beograd

    SURLAŠI, DIVOVI IZ NAŠE GEOLOŠKE PROŠLOSTI - izložba (24.11.2017.-30.4.2018.)

    autori izložbe: Sanja Alaburić, viši kustos paleontolog, dr Zoran Marković, muzejski savetnik, Miloš Milivojević, viši geološki preparator

    izrada ilustracija: Dejan Vukadinović

    izrada modela mamuta Vika: akademska vajarka Julijana Protić

    Na otvaranju izložbe će govoriti dr Milan Paunović, direktor Prirodnjačkog muzeja

    Izložbu će otvoriti dr Milan Sudar, profesor Rudarsko-geološkog fakulteta u Beogradu i dopisni član SANU

    http://www.nhmbeo.rs

    Gradska galerija Collegium artisticum, Terezije bb, Sarajevo 

    Redovna godišnja skupština ULUBiH-a

    http://www.ulubih.ba

    Pogon Jedinstvo, Trnjanski nasip bb, Zagreb

    SARA RAJAEI I NEVA LUKIĆ: TO THE SEA, A LAKE OR ANOTHER RIVER - izložba / video instalacija (23-30.11.2017.)

    www.sarajaei.com

    www.nevalukic.com

    organizator: Galerija 90-60-90

    http://www.upogoni.org

    5. Međunarodni festival fotografije VIZUALIZATOR (22.11.-3.12.2017.) Beograd

    PROGRAM

    http://www.crf.rs

    Noćna galerija Petak, Lomina 14, Beograd

    Kreativna fabrika: DosijeUmetnik

    MAJA VASOVIĆ - izložba (23-30.11.2017.)

    https://www.facebook.com/UdruzenjeKreativnaFabrika

    Muzej Jugoslovenske kinoteke, Beograd

    DANI SLOVENAČKOG FILMA (22-25.11.2017.)

     

    17:00 Tribina

     

    19:00 POKRADENA DUŠA (SLO 2016)

    Oropana duša

    ul: Petja Labović, Žan Perko

    r. August Brac

     

    GRAD SVETLOSTI (SLO 2017)

    Mesto svetlobe

    dokumentarni film

    r. Marko Kumer Murč

     

    21:00 KADA SAM POGLEDALA NADOLE (SLO 2017)

    Ko sem se pogledala navzdol

    eksperimentalni film

    r. Branko Potočan

     

    KSANA (SLO 2017)

    ul: Jan Bučar, Primož Vrhovec, Igor Spasič, Vesna Kuzmič

    r. Dejan Babosek

    http://www.kinoteka.org.rs

    PROSTORI KULTURE: O (SAMO)ORGANIZOVANJU I (NAŠIM) MOGUĆNOSTIMA - regionalna konferencija (24-26.11.2017.) Beograd

     

    24.11.

     

    Klub Petak, Lomina 14

    18.00 Okupljanje i kratke prezentacije samoorganizovanih prostora u Srbiji i regionu
     

    20.00 O PROSTORIMA I SAMOORGANIZOVANJU - party i otvaranje konferencije

     

    25.11.

     

    Magacin u Kraljevića Marka 4-8
    11.00-12.00 Iva Čukić: ULOGA PRIVREMENIH URBANIH PRAKSI U AKTIVIRANJU PROSTORNIH RESURSA - predavanje

     

    12.15-14.00 ZAŠTO NAM NIJE USPELO? -panel
    učesnici: Rog (Ljubljana), Kombinart (Šabac), Kvaka 22 (Beograd), KC PUNKT (Nikšić)

    15.00-17.00 Unconference session - zajedničko mapiranje relevantnih tema za funkcionisanje samoorganizovanih prostora kulture u regionu

     

    Le Studio, Poenkareova 26

    20.00 TOM VEJTSOV VOJCEK - predstava, obilazak prostora i razgovor
     

    26.11.

     

    Magacin u Kraljevića Marka 4-8
    11.00-13.00 OD INICIJATIVE DO INSTITUCIJE - panel

    učesnici: Rex (Beograd), Rojc (Pula), Magacin u Kraljevića Marka (Beograd), CK13 (Novi Sad)
     

    13.00-14.00 Irena Boljunčić Gracin: TEH (TRANS EUROPE HALLES) PROGRAMA - prezentacija

     

    15.00-18.00 Tura: KROZ SAMOORGANIZOVANE PROSTORE U BEOGRADU
     

    20.00 MARKO MILIĆ: LUMI - performans

    http://www.nezavisnakultura.net

    Arhiv Tošo Dabac, Ilica 17, Zagreb

    Predstavljanje umjetnika

    Petra Puhar Kejžar (direktorica Ateljea Puhar u Kranju): JANEZ PUHAR, PRVI SLOVENSKI FOTOGRAF - predavanje

    http://www.msu.hr

    Galerija VN, Ilica 163a, Zagreb

    DOPLGENGER_ POLITIKE AMATERA - autorska prezentacija 

    predstavljaju: Doplgenger (Isidora Ilić & Boško Prostran)

    http://www.doplgenger.org

     

    Filmovi (38 min)

    Code, Eksperimentalni video, Doplgenger, Srbija / Velika Britanija, 2007, 05’22”

    Youtopia, Video instalacija (insert), Doplgenger, Srbija / Velika Britanija, 2007, 08’33”

    Everyman’s Dream, Eksperimentalni dokumentarni video, Doplgenger, Srbija/Velika Britanija, 2010, 9’03”

    Beneath a Starless Sky as Dark and Thick as Ink, Eksperimentalni dokumentarni video, Doplgenger, Srbija, 2016, 15’20”

    http://www.kgz.hr/hr/knjiznice/citaonica-i-galerija-vn

    Galerija K2, Mažuranićev trg 1, Križevci

    VEDRAN PERKOV (1972, Split): SMETNJE - multimedijalna izložba (23-29.11.2017.)

    https://www.facebook.com/galerijak2

    Crvena komuna, Petrovac

    Milena Đorđević: Dar - društveno-angažovana predstava, koja se bavi pitanjem autizma

    Nezavisna trupa U.R.A. (Beograd)

    režija: Miloš Đorđević

    kostimografija: Vanja Popović

    ton: Jovan Četa

    grafički dizajn: Andrea Sunturlić

    igraju: Stojan Đorđević, Milena Đorđević, Milan Kovačević, Boba Latinović, Maja Ranđić, Zorana Bećić

    organizacija: JU Grad teatar Budva, povodom proslave Dana opštine Budva

    besplatno

    http://gradteatar.me

    Dom kulture Studentski grad, Beograd

    AKADEMSKI FILMSKI ZAGREB (1-28.11.2017.)

     

    Sanјa Kovačević: KVALITETNE TV-SERIJE - masterklas

    http://www.dksg.rs

    Kulturni centar Zrenjanina

    PUT ZA SAVRŠENO ZDRAVLJE - predavanje

    predavač: prim. dr med. Boro M. Vujasin

    https://www.kczr.org

    Naučni klub Beograd, Kralja Petra 46, Beograd

    INTELIGENCIJA BILJAKA - izložba o životu biljnog sveta (15.11.-1.12.2017.)

     

    ARHEOBOTANIKA - ČOVEK I BILJKA U VREMENU I PROSTORU - predavanje

    dipl. ing. agr. Aleksandar Medović, viši kustos - arheobotaničar, Muzej Vojvodine, Novi Sad

    http://www.cpn.rs

    Kolarčeva zadužbina, Beograd

    18.30 MATILDA (Rusija, 2017, 108 min) - igrani film

    režija: Aleksej Učitel

    https://www.youtube.com/watch?v=iflRh3c7brM

     

    20.30 RAJ (Rusija/Nemačka, 2017, 130 min) - igrani film

    režija: Anrej Končalovski

    https://www.youtube.com/watch?v=Sdzg77_y078

    http://www.kolarac.rs

    Kino Tuškanac, Tuškanac 1, Zagreb

    DANI NORVEŠKOG FILMA (22-25.11.2017.)

     

    DOBAR ŽIVOT / DET GODE LIVET, DER BORTE (Norveška, 2014, c/b, digitalno, 29 min) - igrani, kratkometražni, drama

    režija, scenarij: Izer Aliu

    uloge: Ridvan Mustafa (Sami), Arben Alim (Benjamin), Jonuz Emini (Shpend), Samir Aliu (Hassan), Dzenan Tarakcija

    fotografija: John-Erling H. Fredriksen

     

    SLIJEPA / BLIND (Norveška, 2014, boja, digitalno, 96 min) - igrani, drama

    režija, scenarij: Eskil Vogt

    uloge: Ellen Dorrit Petersen (Ingrid), Henrik Rafaelsen (Morten), Vera Vitali (Elin), Marius Kolbenstvedt (Einar)

    fotografija: Thimios Bakatakis

    https://www.youtube.com/watch?v=pLe7QUHbx_k

    http://kinotuskanac.hr

    Kulturni centar Zrenjanina

    Beogradska internacionalna nedelja arhitekture (BINA) - prezentacija

    MALE UTOPIJE - Italijanska arhitektura trećeg milenijuma između istorije, istraživanja i inovacije / SMALL UTOPIAS - Italian architecture of the third millennium between history, research and innovation - izložba i tribina o načinima i mogućnostima društvenog aktivizma i podsticanju građanske inicijative u prostornom planiranju i kreiranju urbanističkih planova

    kustos: Pipo Ćora, Rim

    organizacija: Muzej MAXXI, Rim, Italijanski institut za kulturu, Beograd, BINA, Društvo arhitekata Zrenjanin, Kulturni centar Zrenjanina

    https://www.kczr.org

    Dom kulture Studentski grad, Beograd

    UČI ALI I TRČI - tribina

    Kako, gde i s kim trčati kroz Beograd?

    442 (Trka života) - film

    Vice Srbija

    http://www.dksg.rs

    Kulturni centar Novog Sada

    Trio FEMINA: Madlen Stokić Vasiljević - violina, Ivana Dakić - oboa, Maja Mihić - klavir

    http://www.kcns.org.rs

    Dom kulture Studentski grad, Beograd

    KINA IZBLIZA - predavanje

    predavač: Marina Pop-Cenić

    http://www.dksg.rs

    Studentski kulturni centar, Beograd

    DIZAJN 2017 - godišnja izložba dizajn sekcije ULUPUDS-a

    http://www.ulupuds.org.rs

    Galerija Batana, Trg brodogradilišta 2, Rovinj

    PHOTONIC WALL (Katja Goljat i Andrej Firm): ŽIVE STIJENE 2.0 - izložba fotografija

    kustosica izložbe i autorica postava: Lavoslava Benčić, mag. medijskih umjetnosti i praksi

    https://www.cvu-batana.com

    Biblioteka grada Beograda

    Ciklus tribina: Psihopatologija savremenog čoveka

    DA LI JE DANAS TEŽE BITI DETE I ADOLESCENT?

    učestvuju: Olivera Aleksić Hil, Olivera Vidojević i Nataša Đerković Lukač

    organizacija: Psihoanalitičko društvo Srbije i BGB

    http://www.bgb.rs

    MMC Led Art/Šok zaDruga, Novi Sad

    DEJAN JANKOV: U RITMU - izložba skulptura (24.11.-2.12.2017.)

    https://sokzadruga.com/2017/11/21/dejan-jankov-u-ritmu/

    https://www.facebook.com/events/1970603203213965/

    https://sokzadruga.com

    Gradska galerija Collegium artisticum, Terezije bb, Sarajevo 

    70. REVIJALNA IZLOŽBA ULUBiH 2017. (24.11.-2.12.2017.)

    http://www.ulubih.ba

    Narodno pozorište, Beograd

    ANDRIĆU U ČAST - reviji predstava povodom 125. godišnjice od rođenja istaknutog srpskog pisca i nobelovca IVE ANDRIĆA

    ANIKA I NJENA VREMENA - predstava

    Srpsko narodno pozorište u Novom Sadu

    autorka, rediteljka: Ana Đorđević

    koprodukcija: Srpsko narodno pozorište i Beo art

    http://www.narodnopozoriste.rs

    Madlenianum, Beograd

    KOJU IGRU IGRAŠ - premijera predstave

    reditelj: Dejan Janković

    glumci: Barbara Petrović, Miljan Prljeta i Janko Cekić

    izvršni producent: Dejan Janković, Areus art

    kostim: Marija Grahovac 

    dizajn scene: Marija Grahovac 

    dizajn svetla: Dejan Janković

    izbor muzike: Veljko Ivanović 

    organizator: Ivana Ranković 

    produkcija: Artepunkt

    http://operatheatremadlenianum.com

    Kolarčeva zadužbina, Beograd

    Voda 2
    Beogradska filharmonija
    dirigent: Danijel Rajskin
    solista: Lukaš Genijušas - klavir

    program: F. Mendelson: Hebridi, uvertira, F. Šopen: Koncert za klavir i orkestar br. 1, R. Šuman: Simfonija br. 3 (Rajnska)

    http://www.bgf.rs

    Centar za kulturu Čakovec

    23. JAZZ FAIR ČAKOVEC 2017 (23/24.11.2017.)

     

    DAVID HELBOCK TRIO

    IGOR GERŽINA

    FUNK & SOUL APPRECIATION SOCIETY

    Jurica Leikauff: Rush

    specijalna gošća: Ivana Kindl

    http://czk-cakovec.hr

    CZKD, Beograd

    Marko Popovic: THE GAME - predstava

    režija: Filip Čolović
    igraju: Aleksandra AndjelkovicDonatella HollandEldar ZubčevićDanijela RadonjićRelja JankovicUros Savic Kain
    scenograf: Dragoslav Ivković
    voditelji procesa: Demir Mekic i Nevena Nikolić
    foto: Nebojša Petrović

    istraživanje podržala: Fondacija Konrad Adenauer Beograd
    partneri: Centar za kulturnu dekontaminaciju

    besplatno

    http://www.czkd.org

    Centar za kulturu Kovin, Cara Lazara 85, Kovin

    BILJA KRSTIĆ & BISTRIK ORCHESTRA: Dragomir Stanojević, Ruža Rudić, Nenad Josifović, Nevenka Radonić, Natasa Mihaljinac, Bata Božanić, Nenad Božić, Maja Klisinski, Milinko Ivanović, Djuradj Plavišić

    Instrumenti: violina, tambura, sargija, gitara, bas gitara, frule, duduk, harmonika, klavijature, tapan, tarabuka, sitne udaraljke

    https://www.facebook.com/events/1769696206374438/?active_tab=about

    300 din

    http://www.kulturakovin.rs

    Hrvatski kulturni dom HKD na Sušaku

    26. JAZZTIME RIJEKA - međunarodni festival jazz glazbe (24-26.11.2017.)

     

    24.11.

     

    CHARLES TOLLIVER TENTET: Charles Tolliver - truba / trumpet, Peter Firšt - truba / trumpet, Ivan Marincel - trombon / trombone, Saša Nestorović - tenor saksofon / tenor saxophone, Miro Kadoić - alt saksofon / alto saxophone, Krešimir Kottek - bariton saksofon / baritone saxophone, Joe Kaplowitz - tuba / tuba, Hrvoje Pintarić - francuski rog / french horn, Hrvoje Galler - glasovir / piano, Ivar Roban Križić - kontrabas / double bass, Janko Novoselić - bubnjevi / drums

     

    Forest GIIPUJA: Damjan Grbac - kontrabas, Marko First - sopele, violina, okarina, Andreas Marinello - sax sopran, sax tenor, Tonči Grabušić - bubnjevi / udaraljke

     

     

    25.11.

     

    JED BECKER’S BLUES EXPLOSION feat. ELVIS STANIĆ: Emir Grozdanić - gitara, vokal, Elvis Stanić - gitara, aranžmani, Karlo Lovrić - Hammond orgulje, Damjan Grbac - bas gitara, Tonči Grabušić - bubnjevi, Robert Mikuljan - truba, Tonči Trinajstić - alt saksofon, Franjo Črnjarić - tenor saksofon, Toni Železnik - bariton saksofon, Slobodan Fak - trombon

     

    ZORAN PREDIN & GIANI POPOSKI TRIO: Zoran Predin - vokal, Giani Poposki - bubnjevi, Jaka Birsa - saksofon, Urban Grabernšek - klavir

     

     

    26.11.

     

    DENIS RAZZ I HENRY RADANOVIĆ URBAN MINORITY

     

    VEDRAN RUŽIĆ: SPIRITUAL MARKET - autorski jazz album Vedrana Ružića inspiriran zapisima putovanja Marka Pola i istoimeni prateći, zajednički osmišljen art film Johna Karduma i Ire Tomić

    Vedran Ružić - kontrabas, Pavle Miljenović - gitara, Borko Rupena - bubanj

    redatelji filma: Ira Tomić i John Kardum

    http://www.jazztimerijeka.com

    Centar za kulturu Kovin, Cara Lazara 85, Kovin

    Francuski filmski karavan: Udahni život / Choisis ta vie (22-25.11.2017.)
     

    VIDETI SVET / VOIR DU PAYS (Francuska, 2016, 102’) - drama

    režija: Delfin Kulen, Miriel Kulen 
    https://www.youtube.com/watch?v=AfttWXT-x3Y 

     

    organizacija: Centar za kulturu Kovin i Francuski institut u Srbiji

    besplatno

    http://www.institutfrancais.rs

    Štark Arena

    LUIS FONSI (Portugal) - koncert u okviru Love+Dance turneje

    http://www.kombankarena.rs

    Sava centar, Beograd

    THE FRAJLE - koncert

    https://www.youtube.com/watch?v=-naCdqADn50&feature=youtu.be

    https://www.youtube.com/watch?v=yzCfqB8O10w&feature=youtu.be

    http://www.deezer.com/en/album/40477201

    https://www.facebook.com/events/304538489991341

    1600/1800/2000 din

    http://lampshademedia.rs

    Hrvatsko narodno kazalište u Zagrebu · Trg maršala Tita 15 · Zagreb

    Dodjela jubilarne 25. Nagrade hrvatskog glumišta, uz izravan televizijski prijenos na Hrvatskoj radioteleviziji

    Nagrada za svekoliko umjetničko djelovanje s područja drame: glumica Zdenka Heršak

    Nagrada za svekoliko umjetničko djelovanje s područja opere: maestro Vladimir Kranjčević

    Popis nominiranih: https://drive.google.com/open?id=0B7xcKWFe-bUAalNGYUdoQ2VTOTg4SzBVVHNkX2hWQmVUa1hn

    http://hddu.hr

    Goethe-Institut Beograd, Knez Mihailova 50, Beograd

    Književni kafe

    ARMIN PONGS (Nemačka) - predstavljanje autora dečjih knjiga i njegove serije knjiga o Krokofilu

    http://www.goethe.de/belgrad

    Rex, Beograd

    K'O NEKAD U 8 - igranka za sve generacije

    https://www.facebook.com/events/533018213697994

    http://rex.b92.net

    Studentski kulturni centar, Beograd

    AKADEMSKI HOR STUDENTSKOG KULTURNOG CENTRA NIŠ

    http://www.skc.org.rs

    Booksa, Martićeva 14d, Zagreb

    Cruising sa Srđanom Sandićem: BOJAN STOJČIĆ (Sarajevo) - predstavit svoju prvu knjigu NO TRACE PROMISES THE PATH (zbirka fotografija protkanih mislima i porukama)

    http://www.mi2.hr

    Kombank Arena

    LUIS FONSI DESPACITO - koncert u okviru Love+Dance turneje

    http://www.kombankarena.rs

    Gabrijel, Cerkno

    NENAD VASILIĆ TRIO (Aut/Srb/Ukr): Andrej Prozorov (saksofon), Marko Živadinović (harmonika), Nenad Vasilić (kontrabas)

    video_01, video_02, video_03, www, fb

    http://www.jazzcerkno.si

    CK13, Novi Sad

    QUI (Los Anđeles): Pol Kristensen (bubnjevi, vokali) i Met Kronk (gitara i vokali) - punk

    YELTSIN'S ATOMIC ORCHESTRA (Novi Sad) - dark surf kvartet

    300 din

    http://ck13.org

    Dom omladine Beograda

    WILLE & THE BANDITS - bluz-rok koncert

    https://www.willeandthebandits.com

    https://en.wikipedia.org/wiki/Wille_And_The_Bandits

    https://www.facebook.com/willeandthebandits.official/

    https://www.youtube.com/user/willeandthebandits

    https://www.instagram.com/willeandthebandits/

    https://open.spotify.com/artist/0TBTCmsm3UDvlFvksSiEWD

    http://www.deezer.com/us/artist/437362

    400 din

    http://www.domomladine.org

    Gromka - AKC Metelkova, Ljubljana

    IAMDISEASE (hardcore)
    https://iamdisease.bandcamp.com/

    SHARPEN YOUR FRINGE (queer squatpunk, FR)
    https://sharpenyourfringe.bandcamp.com/

    QUOD MASSACRE (hardcore punk, reunion!)
    https://doomtownrecords.bandcamp.com/album/fait-accomply-83-86-cs

    DJ: Jahač plošč BIGor

    10 eur

    http://www.klubgromka.org

    Pekarna, Maribor

    HLADNO PIVO (Zagreb)

    https://www.facebook.com/HladnoPivoHP

    14/16 eur

    http://pekarna.net

    O.U.R. Pub, Beogradska 71, Beograd

    DEA DIA (šestočlani sastav) - pop/rock/disco/funk/r’n’b

    www.deadiaband.com

    https://www.facebook.com/our.pub.bg

    Studentski kulturni centar, Kragujevac

    CHARLES GAYLE TRIO: Čarls Gejl (Njujork) - saksofoni, klavir, Aleksandar Škorić (Novi Sad) - bubanj, Ksaveri Vojćinski (Poljska) - kontrabas

    https://www.youtube.com/watch?v=HbuMhgjiv1E

    300 din

    http://www.skckg.com

    Akademija 28, Nemanjina 28, Beograd

    MUD HOUSE BAND

    http://akademija28.com

    Hangar, Knežopoljska 3 (kod Luke Beograd), Beograd

    PAUL KALKBRENNER (Berlin)

    organizacija: Blender platforma

    http://www.blender.co.rs

    Grad, Beograd

    MYSTIC STYLEZ

    http://www.gradbeograd.eu

Video
20.11.2017 | 23:55

VOĐENJE: Srpsko umetničko nasleđe na Kosovu i Metohiji

Galerija SANU u Beogradu predstavlja od 27. septembra do 26. novembra izložbu “Srpsko umetničko nasleđe na Kosovu i Metohiji.