• Search form

  • 27. July 2017
  • 17/Jun/2017

    Mednarodni grafični likovni center, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana
    32. GRAFIČNI BIENALE: KRITERIJ ROJSTVA (16.6.-29.10.2017.)

    http://www.mglc-lj.si

    30/Jun/2017

    Kibla, Maribor

    PATRICIA PICCININI (Avstralija): ZAVEST / CONSCIOUSNESS - razstava (29.6.-14.10.2017.)
    http://www.patriciapiccinini.net

    https://www.youtube.com/watch?v=RPC_7JahYsM

    http://www.kibla.org

    07/Jul/2017

    Galerija Zuccato, Decumanus 34, Poreč
    Umjetnik na odmoru 2017. / Valamar

    RADOMIR DAMNJANOVIĆ DAMNJAN: SLIKE / PAINTINGS, 2009-2012 - izložba (6-29.7.2017.)

    kustosi: Ješa Denegri; Dorotea Fotivec (Institut za istraživanje avangarde)
    organizatori: Institut za istraživanje avangarde, Kolekcija Marinko Sudac, Pučko otvoreno učilište Poreč, Valamar Riviera d.d.

    https://www.facebook.com/ArtistOnVacation

    Muzej savremene umjetnosti Republike Srpske, Trg srpskih junaka 2, Banja Luka

    RADOŠ ANTONIJEVIĆ (1969, Pančevo): NA SVOME MJESTU STAJATI - izložba (6.7.-30.8.2017.)
    http://radosantonijevic.weebly.com

    kustos izložbe: Mladen Banjac, kustos Muzeja savremene umjetnosti Republike Srpske

     

    http://www.msurs.net

    Muzej suvremene umjetnosti Zagreb

    IVANA FRANKE: STRUJANJE PERCEPCIJE (SVEMIRI MISLI) / TOMMI GRÖNLUND i PETTERI NISUNEN: SIVA ZONA - izložba (6.7.-20.8.2017.)

    http://www.msu.hr

    Kulturni centar Beograda

    MIA ĆUK: BROD JE IZNUTRA POTONUO - izložba (6-27.7.2017.)
    (Umetnički direktori Galerije Artget u 2017: mr Slađana Petrović Varagić i Miroslav Karić)

    http://www.kcb.org.rs

    Kulturni centar Beograda

    DRAGAN VOJVODIĆ - NEOPLANKING - fotografije, foto-instalacije, performans (6-27.7.2017.)

    Likovna galerija KCB-a ne radi nedeljom

    http://www.kcb.org.rs

    Kulturni centar Beograda

    PUT PREDMETA - izložba (6-27.7.2017.)
    umetnici: ENTONI BODIN, SEMUEL BAKMAN, DŽIMI DARAM, RODRIGO KAS, MIŠEL FRANSOA, LORA GOZLAN, MAKS HATLER, SINIŠA ILIĆ I TINA GVEROVIĆ, AILB NI BRIAI, POLIN PEJAN, BABET RAMBO, MILOŠ TOMIĆ, ANEŽIEN VAN DORN
    kustosi: Izabela Enrion, Nima Liraj
    organizacija: L’Œil d’Oodaaq i Kultyurni centar Beograda

    http://www.kcb.org.rs

    09/Jul/2017

    Muzej savremene umetnosti Vojvodine, Dunavska 37, Novi Sad
    MLADEN MILJANOVIĆ (1981, zenica): UDAR / STRIKE - izložba (7.7.-10.8.2017.)
    kustoskinja: Suzana Vuksanović

    http://www.msuv.org

    12/Jul/2017

    Galerija umjetnina, Kralja Tomislava 15, Split
    ARHITEKTURA U SUVREMENOJ UMJETNOSTI / ARCHITECTURE IN CONTEMPORARY ART - izložba (11.7.-27.8.2017.)

    umjetnici/artists: DUŠKA BOBAN, TOMISLAV BUNTAK, TOMISLAV ČERANIĆ, IGOR EŠKINJA, ANDREA FRASER, CYPRIEN GAILLARD, ZLATKO KOPLJAR, ARMIN LINKE/SRĐAN JOVANOVIĆ WEISS, ANITA MILOŠ, VEDRAN PERKOV, RENATA POLJAK, VIKTOR POPOVIĆ, NELI RUŽIĆ, JULIÃO SARMENTO, JEE YOUNG SIM, LANA STOJIĆEVIĆ, DARIO ŠOLMAN, MARKO TADIĆ, PATRICIA TEODORESCU, ZLATAN VEHABOVIĆ

    kustosi / curated by: Jasminka Babić & Branko Franceschi

    https://www.galum.hr

    Galerija VN, Ilica 163a, Zagreb
    TOMISLAV HRŠAK (1992, Zagreb), ANJA LEKO (1991, Zagreb), VESNA SALAMON ROHAČEK (1985, Zagreb): PRIVREMENO - izložba (11.7.-12.8.2017.)

    https://www.facebook.com/galerija.vn

    13/Jul/2017

    Galerija savremene umetnosti Smederevo, Trg Republike 5, Smederevo

    DALIBORKA ĐURIĆ: ZNANJE ĆE SPASITI SVET - izložba (12.7.-14.8.2017.)

    http://mus.org.rs

    14/Jul/2017

    Umetnički paviljon Cvijeta Zuzorić, Mali Kalemegdan 1, Beograd
    VAJARI SRBIJE - izložba (13.7.-7.8.2017.)
    učesnici: AKIRA MARAVIĆ, ALEKSANDAR SRB, ALEKSANDAR ŠEROVIĆ, ALEKSANDRA DRAGANJAC, ALEKSANDRA PETROVIĆ, ANDREA PROKOPIJEVIĆ, ANDREJA KRSTIĆ, BALŠA RAJČEVIĆ, BILJANA POLOVINA STELJIĆ, BORA NIKOLIĆ, BOŠKO ATANACKOVIĆ, ĐORĐE ARALICA, DRAGAN STOJADINOVIĆ, DRAGANA FILIPOVIĆ, GORAN PEČENOVIĆ, GORDANA BELIĆ, IGOR SMILJANIĆ, IVANA MILEV, IVANA PUŠKAŠ, JELENA KOSTIĆ, JELENA LAZAREVIĆ, JULIJANA PROTIĆ, KATARINA LAZIĆ, KATARINA TRPKOVIĆ, LJUBOMIR BRKIĆ, LJUBOMIR LACKOVIĆ, MARIJA RAJŠIĆ, MARIJANA GVOZDENOVIĆ, MARKO KRESOJA, MAŠA PAUNOVIĆ, MIHAJLO GERUN, MILAN KLIČKOVIĆ, MILAN KULIĆ, MILIJA NEŠIĆ, MILORAD STAJČIĆ, MILOŠ ŠARIĆ, MILUN VIDIĆ, MILUTIN MIČIĆ, MIODRAG ROGAN, MIROSLAV SAVKOV, MOMIR DIMITRIJEVIĆ, NENAD GAJIĆ, NEVENA POPOVIĆ, OLGA MILIĆ, PREDRAG KOVAČIĆ, RADE MARKOVIĆ, RANKO DRAGIĆ, SANJA SREMAC, SLAVICA LAZIĆ DUNDOS, SLAVIŠA MIHAJLOVIĆ , SLOBODAN BOKA KOSTADINOVSKI, SVETLANA KAROVIĆ, VASILISA BELOŠEVIĆ, VESNA RISTOVSKI, VESNA DISIĆ, VLADO NJARADI, ZDRAVKO MILINKOVIĆ, BOŽIDAR BABIĆ, LEPOSAVA MILOŠEVIĆ SIBINOVIĆ, DUŠAN RUSALIĆ, AJDIN PUTEŠA, MATIJA VUKOVIĆ, NENAD BURNIĆ

    http://www.ulus.rs

    Galerija Principij, pod Voltun 4, Rijeka

    BRANIMIR KARANOVIĆ (1950, Beograd): TOO MUCH PHOTOGRAPHY (TUMAČ FOTOGRAFIJE) - izložba (13-27.7.2017.)

    autor izložbe: Jelena Matić

    http://fotoklubrijeka.hr

    15/Jul/2017

    Muzej moderne i suvremene umjetnosti, Dolac 1/II, Rijeka

    IN THEIR EYES… - izložba (14.7.-17.8.2017.)

    umjetnici:

    STEFANO CAGOL

    NEMANJA CVIJANOVIĆ

    IGOR EŠKINJA

    HANNES EGGER

    MICHAEL FLIRI

    MIROSLAV HAŠEK

    ZDENA KOLEČKOVÁ

    RICHARD LOSKOT

    MICHAELA THELENOVÁ

    SLAVEN TOLJ
    kustosi: Michal Koleček, Camilla Martinelli

    http://www.mmsu.hr

    Muzej savremene umetnosti Vojvodine, Dunavska 37, Novi Sad

    RÓZA EL-HASSAN (Mađarska-Sirija): KAO PTICE - izložba (14.7.-13.8.2017.)

    kustosi: Sanja Kojić Mladenov, Barnabás Bencsik

    http://www.msuv.org

    Galerija-legat Milice Zorić i Rodoljuba Čolakovića, Rodoljuba Čolakovića 2, Beograd
    FADE IN 2: EXT. MODERNISTIČKA KUĆA - NOĆ - izložba (14.7.-21.8.2017.)
    kustosi: tim Švajcarskog instituta za savremenu umetnost, Njujork i Žili Bukobza

    umetnici: DANAI ANESIJADU, DARJA BAJAGIĆ, DORA BUDOR, ULISES KARION, HEMAN ČONG, BRIS DELSPERŽE, ALEKSANDRA DOMANOVIĆ, MATIS GASER, DAJGA GRANTINA, SINIŠA ILIĆ, ALEKS IZRAEL, BERTRAN LAVIJE, VILIJAM LEVIT, KRISTIJAN MARKLEJ, RODRIGO MATEUS, BENJAMIN RAMIREZ PEREZ, KARIS RODRIGEZ, BOJAN ŠARČEVIĆ, EJMI SIGL, TOBIJAS ŠPIHTIH, RAŠA TODOSIJEVIĆ
    produkcija: Balkan Projects

    http://www.msub.org.rs

    16/Jul/2017

    SANU, Beograd

    EDGAR DEGA: TRENUCI POSMATRANJA - izložba (15.7.-15.9.2017.)

    organizacija: Narodni muzej u Beogradu i Galerija SANU

    http://www.narodnimuzej.rs

    17/Jul/2017

    MMC Luka, Istarska 30, Pula

    64. Pula film festival: Cinemaniac 2017

    VIDEO TELEVISION ANTICIPATION / VIDEO TELEVIZIJA ANTICIPACIJA

    NEW COLLECTONS / NOVE KOLEKCIJE: DESKTOP CINEMA (16.7.-1.8.2017.)
     

    artists / umjetnici: TOMISLAV GOTOVAC, SANJA IVEKOVIĆ, IVAN FAKTOR, DALIBOR MARTINIS, APSOLUTNO, DUBRAVKA SEKULIĆ, ZHEL, ŽIŽIĆ/KOŽUL, ANA HUŠMAN, TOMISLAV ŠOBAN, LIGHTUNE G., KEVIN B. LEE, SUSANNA FLOCK 
     

    kustosica/ curated by: Branka Benčić
    su-kustosice/ co-curators: Miriam De Rosa (Desktop cinema), Aleksandra Sekulić (Video televizija anticipacija)

    http://www.apotekapsu.hr

    http://pulafilmfestival.hr

    19/Jul/2017

    Dom omladine Beograda

    BORIS BURIĆ: STRUMIČKA ULICA - fotografski projekat u nastajanju od 2012. godine (18.7.-6.8.2017.)

    http://www.domomladine.org

    20/Jul/2017

    Galerija Miroslav Kraljević, Šubićeva 29, Zagreb
    MAAYAN AMIR I RUTI SELA: BLOKADA SLIKA - izložba (19.7.-5.8.2017.) + artist talk

    kustosica: Chen Tamir

    http://www.g-mk.hr/hr/home/#!a1=461
    https://exterritory.wordpress.com

    http://www.g-mk.hr

    21/Jul/2017

    Galerija savremene likovne umetnosti Niš/Paviljon u Tvrđavi

    ČLANOVI ULUPUDS-a i PRIMENJENIH UMETNIKA REGIONA NIŠ - izložba (20.7.-9.8.2017.)

    http://www.gslunis.org

    Muzej nauke i tehnike - Beograd, Skender-begova 51, Beograd

    NAUČNO-TEHNIČKA BAŠTINA U ZBIRKAMA UNIVERZITETA U BEOGRADU - izložba (20.7.-20.8.2017.)

    autorka: Zora Atanacković, viša kustoskinja Muzeja

    http://www.muzejnt.rs

    22/Jul/2017

    UGM Studio, Trg Leona Štuklja 2

    IZ OKVIRJA - razstava fotografov in fotografinj (21.7.-19.8.2017.)

    autor razstave: Klavdio Sluban
    fotografi: VLADO BERNETIČ, STEVAN ČUKALAC, ŽIGA GRIČNIK, VID JAKOB, PETRA KAPŠ, NEŽA KOKOL, TEREZA KOZINC, TOMAŽ LIPICER, MIRO NUNIČ, ANUŠA PETR, ANDREJ POTRČ, SANDRA POŽUN, BRANIMIR RITONJA, NINA SOTELŠEK, JAKA TERŠEK, ANA ZIBELNIK

    kustosinja razstave: Andreja Borin
    postavitev razstave: Andreja Borin v sodelovanju z avtorji

    http://www.ugm.si

    Galerija sodobne umetnosti, Trg celjskih knezov 8, Celje
    VEDNO BOM TU. VEDNO - MEDIJSKE REPREZENTACIJE LIKA, POP IN SODOBNA UMETNOST - skupinska razstava (21.7.-1.10.2017.)

    sodelujejo: VESNA BUKOVEC, JURE CVITAN, TOMAŽ ČRNEJ, GAŠPER KUNŠIČ, TOMAŽ TOMAŽIN, NIKA OBLAK in PRIMOŽ NOVAK, IZA PAVLINA, MARK POŽLEP, ADRIJAN PRAZNIK, ARJAN PREGL, OLIVER PILIĆ, ANDREJ ŠKUFCA, MANJA VADLA, REVIJA MLADINA (naslovnice 2016, 2017)

    http://www.scca-ljubljana.si/news_17_36.htm

    24/Jul/2017

    Lauba, Baruna Filipovića 23a, Zagreb

    STANKO ABADŽIĆ: AKTOVI (HRVATSKA UMJETNOST DANAS) - izložba (22-29.7.2017.)

    http://www.lauba.hr

    25/Jul/2017

    Бартcелона Belgrade Design District, 1 Sprat, lokal 96

    ANALOGUE PHOTOGRAPHY - DIGITAL PRINT - photography group exhibition (24.7.-3.8.2017.)

     

    Participants:

    ANDREY SEMENOV

    CAROLINA CHACÓN

    DOMINIKA SOSNOWSKA

    EDGAR SALAZAR

    FERNANDO FLORES HUECAS

    JACQUELINE STOJANOVIC

    MILANKA MARUNIC

    NEDA SPASOJEVIC

    PAOLA ARBILDUA

    VLADIMIR ILIC

    https://www.bartcelona.net

    26/Jul/2017

    Zavičajni muzej grada Rovinja, Trg marsala Tita 11, i Crkva sv. Tome, Bregovita ulica, Rovinj

    ANA PETROVIĆ: NOTHING TO ALL - ALL TO NOTHING - samostalna izložba (25.7.-18.8.2017.)

    kustos: Dario Sošić

    organizacija: Zavičajni muzej grada Rovinja

    http://www.muzej-rovinj.hr/231/Ana-Petrovi%C4%87/Obj1370/HR

    http://www.muzej-rovinj.hr/231/Ana-Petrovi%C4%87/Obj1370/IT

    http://www.muzej-rovinj.hr

    27/Jul/2017

    5. DrimON festival (26-30.7.2017.) Struga

    https://www.facebook.com/drimonfestival

    http://drimonfestival.org

    20. MOTOVUN FILM FESTIVAL (25-29.7.2017.)

     

    Kino / Cinema Bauer

    Glavni program

    10.00 PRAVI MOMAK ZA MARY / A DATE FOR MAD MARY (Irska, 2016., 82')
    režija: Darren Thornton
    scenarij: Darren Thornton, Colin Thornton
    direktor fotografije: Ole Bratt Birkeland
    montaža: Tony Cranstoun, Juangus Dinsmore
    uloge: CastSeána Kerslake, Tara Lee, Charleigh Bailey, Denise McCormack, Siobhán Shanahan Producenti: Juliette Bonass, Ed Guiney
    produkcijska kuća: Element Pictures

     

    12.00 HEARTSTONE / HJARTASTEIN (Danska/Island, 2016., 129')

    režija i scenarij: Guðmundur Arnar Guðmundsson
    direktor fotografije: Sturla Brandth Grøvlen
    montaža: Anne Østerud
Janus, Billeskov Jansen

    uloge: Baldur Einarsson, Blær Hinriksson, Diljá Valsdóttir, Katla Njalddottir, Sören Malling
    producenti: Anton Máni Svansson, Lise Orheim Stender, Jesper Morthorst, Guðmundur Arnar Guðmundsson
    produkcijske kuće: SF Studios Production, Join Motion Pictures

    festivali i nagrade: Venice Days (Nagrada queer lav), Toronto International Film Festival 

     

    50 Godina

    14.00 UDAR NA SJEĆANJE / JESENOVAČKI MEMENTO (Hrvatska, 2001., 46’)

    režija: Bogdan Žižić

    direktor fotografije: Branko Cahun
    montaža: Alfred Kolombo
    glazba: Davor Rocco
    producent: Miroslav Požar
    produkcijska kuća: Gama Studio
    festivali i nagrade: Festival tolerancje

     

    Istrand

    16.00 VRAPCI / ÞRESTIR (Island/Danska/Hrvatska, 2015., 99’)

    režija i scenarij: Rúnar Rúnarsson
    direktor fotografije: Sophia Olsson
    montaža:Jacob Schulsinger
    glazba: Kjartan Sveinsson
    uloge: Atli Óskar Fjalarsson, Ingvar Eggert Sigurðsson, Rakel Björk Björnsdóttir, Rade Šerbedžija
    producenti: Mikkel Jersin, Rúnar Rúnarsson
    koproducenti: Lilja Ósk Snorradóttir, Igor Nola
    produkcijske kuće: Nimbus Film, Nimbus Iceland, Halibut
    koprodukcijske kuće: Pegasus Pictures, MP Film Production
    distribucija / distribution: Media Aquisitiones
    festivali i nagrade: San Sebastián International Film Festival (Zlatna školjka za najbolji film), Thessaloniki International Film Festival (nagrada za umjetničko dostignuće), Edinburgh International Film Festival, Toronto International Film Festival, Chicago International Film Festival (Silver Hugo) Sao Paulo International Film Festival (najbolji igrani film, najbolji scenarij), Warsaw International Film Festival (najbolji film), Transilvania International Film Festival (posebna nagrada žirija)

     

    Glavni program

    18.00 UDARNE VIJESTI / BREAKING NEWS (Rumunjska, 2017., 95')
    režija: Iulia Rugină
    scenarij: Ana Agopian, Oana Răsuceanu, Iulia Rugină 
    direktor fotografije: Vivi Drăgan Vasile
    montaža: Cătălin Cristuțiu
    uloge: Andi Vasluianu, Voica Oltean, Ioana Flora, Oxana Moravec 
    producent: Tudor Giurgiu

    produkcijske kuće: Hai-Hui Entertainment, Libra Film Productions

     

     

    Još Manje Kino / Even Smaller Cinema

    13.00 Motovunski kratki 2

    MANIVALD (Estonija/Hrvatska/Kanada, 2017., 13’)
    režija i animacija: Chintis Lundgren
    scenarij: Chintis Lundgren, Draško Ivezić
    montaža i produkcija: Chintis Lundgren, Draško Ivezić, Jelena Popović
    produkcijska kuća i distribucija: Chintis Lundgreni Animatsioonistuudio
    festivali i nagrade:Animafest Zagreb (najbolji hrvatski film), Annecy Int’l Animation Festival, Palm Springs Shortfest, Anima Mundi, Guanajuato Film Festival

     

    METODA GREENBERRY / LA MÉTHODE GREENBERRY (Francuska, 2016., 16’)
    režija i scenarij: Baptiste Bertheuil
    direktor fotografije: Yann Maritaud
    montaža: Marc Planeilles
    uloge: Édith Proust, Pierre Samuel, Fabrice Robert, Patrice Mercier
    producenti: Olivier Berlemont, Emilie Dubois
    produkcijska kuća / Production company OriGine Films
    festival and Awards: Cluj Shorts (najbolji scenarij), Festival Les Clayes du Cinéma (najbolja glumica), Tangier Int’l Film Festival (posebno priznanje za glumce), Festival de Cine de Humor (prva nagrada), Reggio Film Festival (najbolji kratki film), Festival Int’l du Film de Comédie Liège (najbolji kratki film), Festival Maffliers sur Court (najbolji glumac i glumica), Sardinia Film Festival, Amarcort Film Festival, Paris Courts Devant, Istanbul Int’l Short Film Festival, Festival Int’l du Film d’Aubagne, Festival Tout Court 

     

    MINUS JEDAN / MINUS ONE (Grčka, 2016., 16’)
    režija: Natassa Xydi

    scenarij: Natassa Xydi, Manos Papadakis
    direktor fotografije:  Dionisis Eythimiopoulos
    montaža: Yannis Halkiadakis
    uloge: Anna Kladi, Dimitris Kitsos
    producentica: Fenia Cossovita
    produkcijska kuća: Blonde S.A.
    festivali i nagrade: Montpellier Festival Mediterranean Cinema, Chhatrapati Shivaji Int’l Film Festival, Hellas Filmbox Berlin, Trieste Film Festival, Filmfest Dresden, Seefest, Skepto Int’l Film Festival, Ljubljana Int'l Short Film Festival, Huesca Int'l Film Festival, Oporto Int'l Film Festival, Int'l Short Film Festival Psarokokalo, Int'l Independent Short Film Festival 

     

    NI TU NI TAMO / NICHT HIER, NICHT DA (Njemačka, 2016., 15’)
    režija, scenarij i glazba: Jan Wagner

    direktor fotografije: Michał Stajniak

    montaža: Carolin Haberland
    uloge: Jona Kosmalski,
Sibylle Brunne,
Lena Weisbrich,
Leon Lauermann, Tim Gerbode, Erik Metten
    producenti: Jost Hering, Jan Wagner
    produkcijska kuća:  Jost Hering Filme
    festivali i nagrade: Exground Filmfest, Festival Premiers Plans, Filums Int’l Film Festival, Kurzfilmtage Thalmässing, Int’l Film Festival Ficaij, Int’l Film Festival for Kids and Youth Cinema in Sneakers, Lubuskie Film Summer, Moosburger Kurzfilmnacht 

     

    BAKA (Njemačka/Francuska, 2016., 8')
    režija: Arvid Klapper
    scenarij: Jelena Ružić, Driton Sadiku
    direktor fotografije: Adrian Langenbach 
    montaža: Maximilian Raible
    glazba: François Liétout
    uloge: Mira Banjac, Nenad Jezdić, Magdalena Kopanja
    producenti: Ivanna Kozak, Ivan Zuber
    produkcijska kuća: Filmakademie Baden-Württemberg
    festivali i nagrade: TIFF Kids Int’l Film Festival, Filmfestival Max Ophüls Preis, Filmfestival Türkei Deutschland (najbolji kratki film), Int’l Film Festival Cinema of the Future Society, Shanghai Int’l Film Festival (najbolji krtaki igrani film), Tracce Cinematografiche Film Fest, LYOLA Festival

    METALAC / BITCHBOY (Švedska, 2016., 15’)
    režija i montaža: Måns Berthas
    scenarij i produkcija:  Måns Berthas, Daniel Burman
    direktor fotografije: Johan Lehman
    uloge: Manne Gidlund, Lena Strömdahl, Lo Kauppi, Siri Månsson, Åke Arvidsson, Isa Aouifia
    produkcijska kuća: Filmuminati AB
    festivali i nagrade: Seattle Int’l Film Festival (posebno priznanje), Edinburgh Short Film Festival​, Braunschweig Int’l Film Festival​, Festival de Cinéma Européen des Arcs, Stuttgarter Filmwinter, Göteborg Film Festival, Mecal Int’l Short Film Festival, ​Brussels Short Film Festival, Figari Film Fest (najbolji scenarij), Kino Otok - Isola Cinema, One Shot Film Festival (posebno priznanje), Festival Alto Vicentino​ (najbolji film, režija)​

     

    Izopačena umjetnost 2.0

    15.00 DUBINA DVA / DEPTH TWO (Srbija/Francuska, 2016., 80’)

    režija i scenarij: Ognjen Glavonić

    direktor fotografije: Tatjana Krstevski

    montaža: Jelena Maksimović

    zvuk: Jakov Munižaba

    producent: Dragana Jovović, Sandra Orlović, Sophie Erbs

    produkcijske kuće: Non-Aligned Films, Fond za humanitarno pravo, Cinema Defactop

    festivali i nagrade: Berlinale, ZagrebDox (Veliki pečat u regionalnoj konkurenciji), Beldocs, Martovski festival, Dokufest

     

    Istrand

    18.00 ROCK IN REYKJAVIK / ROKK Í REYKJAVÍK (Island, 1982., 83’)
    režija: Friðrik Þór Friðriksson
    direktor fotografije: Ari Kristinsson
    montaža: Richard Crowe, Sigurður Snæberg Jónsson, Kristín Pálsdóttir, Peter Auspin, Sigurður Grímsson, Steinunn Harðardóttir, Ari Kristinsson, Sigurður Jón Ólafsson
    glazba: Tappi Tíkarrass (Björk), Þeyr, Purrkur Pillnikk, Egó, Fræbbblarnir
    producent: Friðrik Þór Friðriksson
    produkcijska kuća / Production Company Hugrenningur
    festivali i nagrade: Musikfilm Festivalen, Núna Film Festival, Artfilmfest International Film Festival, Nordisk Panorama

     

     

    Galerija Hotela Kaštel / Hotel Kaštel Gallery

    Kampus Motovun

    16.00 Loren MrkušIć: UMJETNOST FORŠPANA - predavanje
     

    Vrt / Garden

    Razgovori u Vrtu

    18.30 IZOPAČENA UMJETNOST 2.0: DESET PRIČA

     

     

    Kino Trg / Cinema Trg
    Glavni program

    21.00 GNJEV MIRNOG ČOVJEKA / TARDE PARA LA IRA (Španjolska, 2016., 91')
    režija: Raúl Arévalo 
    scenarij: Raúl Arévalo, David Pulido
    direktor fotografije: Arnau Valls Colomer

    montaža: Ángel Hernández Zoido
    uloge: Antonio de la Torre, Luís Callejo, Ruth Díaz, Manolo Solo Producentica / Produced by Beatriz Bodegas
    produkcijska kuća: La Canica Films, Agosto a Película
    festivali i nagrade: Venice Film Festival, Orizzonti (Ruth Díaz – posebna nagrada za najbolju glumicu), Toronto International Film Festival, Goya Awards (najbolji film, debitant, scenarij, sporedni glumac Manolo Solo)

    23.30 TRG / THE SQUARE (Švedska/Njemačka/Francuska/Danska, 2017., 142’)
    režija i scenarij: Ruben Östlund
    direktor fotografije: Fredrik Wenzel 
    montaža: Ruben Östlund, Jacob Secher Schulsinger 
    zvuk: Andreas Franck 
    uloge: Claes Bang, Elisabeth Moss, Dominic West, Terry Notary, Christopher Læssø 
    producenti: Erik Hemmendorff, Philippe Bober
    produkcijske kuće: Plattform Produktion, Essential Films, Parisienne, Coproduction Office
    koproducenti: Isabell Wiegand, Sarah Nagel, Katja Adomeit
    koprodukcijske kuće: Film i Väst, Sveriges Television, Imperative Entertainment, Arte France Cinéma, ZDF Arte
    distribucija: Zagreb Film Festival
    festivali i nagrade: Cannes Film Festival (Zlatna palma, Nagrada Vulcain)

     

    Kino Billy / Cinema Billy
    Glavni program

    21.15 DEDE (Gruzija/Katar/Irska/Nizozemska/Hrvatska, 2016., 97')

    režija: Mariam Khatchvani
    scenarij: Mariam Khatchvani, Vladimer Katcharava, Irakli Solomanashvili
    direktor fotografije: Konstantin Esadze
    montaža: Levan Kukhashvili
    uloge: George Babluani, Natia Vibliani, Girshel Tchelidze, Nukri Khatchvani, Mose Khatchvani
    producenti: Vladimer Katcharava, Sam Taylor, Mike Downey, Igor A. Nola
    produkcijska kuća: 20 Steps Productions

     

    23.30 MIZANDRISTICE / THE MISANDRISTS (Njemačka, 2017., 91')

    režija i scenarij: Bruce LaBruce
    direktor fotografije: James Carman
    montaža: Judy Landkammer
    glazba: BunnyCat Productions
    uloge: Susanne Sachsse, Viva Ruiz, Kembra Pfahler, Caprice Crawford, Grete Gehrke, Kita Updike, Victoire Laly, Lo-Fi Cherry, Olivia Kundisch, Serenity Rosa, Sam Dye, Lina Bembe, Barb Ara, Til Schindler, Dominik Hermanns, Jorge Benavides, Brenda
    producenti: Jürgen Brüning, Sonja Klümper, Paula Alamillo Rodriguez, Bruce LaBruce
    produkcijske kuće: Jürgen Brüning Filmproduktion, Amard Bird Films
    festivali i nagrade: Berlinale 2017

    http://www.motovunfilmfestival.com

    The Garden Tisno

    9. SOUNDWAVE FESTIVAL (27-31.7.2017.)

    Program je OVDE

    http://www.soundwavecroatia.com

    Galerija ULUS, Beograd

    TIJANA FIŠIĆ (1966, Beograd): FRAGMENTI POSTOJANJA - OD NESTAJANJA KA CELOVITOSTI - izložba (26.7.-8.8.2017.)

    https://www.facebook.com/fisictijana

    https://www.youtube.com/watch?v=Ioxo5ASvmgU

    http://www.ulus.rs

    Kulturni centar Novog Sada

    Američki kutak, Petra Drapšina 3, Novi Sad
    Ciklus: Svet digitalne umetnosti
    Međunarodni video festival MEŠAP 2017, Pariz
    O festivalu i odabranim prikazanim radovima govoriće Andrej Tišma

    http://www.kcns.org.rs

    METALDAYS FESTIVAL (22-28.7.2017.) @ Tolmin

     

    Ian Fraser “Lemmy” Kilmister stage

    16:20-16:50 NEMOST

    17:05-17:45 KOBRA AND THE LOTUS

    18:05-18:55 PERSEFONE

    19:15-20:15 ARCHITECTS

    20:45-22:00 BLUES PILLS

    22:30-00:00 OPETH

     

    Boško Bursać Stage

    14:00-14:30 GUST

    14:45-15:15 CHONTARAZ

    15:30-16:00 PIJN

    16:15-16:50 ANGELUS APATRIDA

    17:10-17:45 RECTAL SMEGMA

    18:05-18:45 AVERSIONS CROWN

    19:05-19:50 LIK

    20:15-21:05 RAVEN

    21:30-22:30 BÖMBERS

    00:10-01:20 SÓLSTAFIR

     

    Newforces stage

    14:30-15:00 BATTLESWORD

    14:30-15:00 ZAYN

    15:15-15:45 FIR BOLG

    16:00-16:30 IMMORGON

    17:30-18:00 CARRION

    18:15-19:00 PIKES EDGE

    http://metaldays.net

    Park Ribnjak, Zagreb

    1. CROSSOVER - PETIT ECLECTIC MUSIC FESTIVAL (26-30.7.2017.)

     

    17.00-20.00 DJ WERFT

    20.00-22.00 KAIRA KELLA (Afrika-Hrvatska)

    22.00-00.00 GIPSY GROOVE (Kosovo)

     

    organizacija: Katapult Event u suradnji s Turističkom zajednicom Grada Zagreba

    https://www.facebook.com/ZGCROSSOVER

    https://www.crossoverzagreb.hr

    SANU, Beograd

    EDGAR DEGA: TRENUCI POSMATRANJA - izložba (15.7.-15.9.2017.)

    organizacija: Narodni muzej u Beogradu i Galerija SANU

     

    17.00 Stručno vođenje kroz izložbu

    18.00 DEGA I MUZIKA - predavanje

    dr Ivana Medić, Muzikološki institut SANU

    http://www.narodnimuzej.rs

    2. KESTENBURG - internacionalni festival studentkih pozorišta (25.7.-3.8.2017.) Banja Luka

     

    Banjaluka students theatre, Basement scene

    18.00/22.00 EXISTANCE

    Academic theater AKUD University of Belgrade Branko Krsmanovic, Belgrade, Republic of Serbia
     

    National Theatre of the Republika Srpska, Main scene
    18.00 THE LAST FAMILY

    Teatar Fedra Bugojno, Bosnia and Herzegovina
     

    Children's Theatre of the Republika Srpska, Main scene

    20.00 ELLING AND KJEL BJARNE

    Change Theatre Novi Sad, Republic of Serbia
     

    City Theatre Jazavac

    20.00 FOREVER AND AFTER

    Atelje 14 Banjaluka, Republic of Srpska
     

    National Theatre of the Republika Srpska, Main scene

    22.00 NETWORK ME GENTLY

    Drama Scene SPKD Prosvjeta, Prnjavor, Republic of Srpska

    http://www.kestenburg.org

    Jugoslovenska kinoteka, Beograd

    18.00 DIPLOMAC (SAD, 1967)
    The Graduate
    uloge: Dastin Hofman (Dustin Hoffman), En Benkroft (Anne Bancroft)
    režija: Majk Nikols (Mike Nichols)

    20.30 KVAKA 22 (SAD, 1970)
    Catch 22
    uloge: Alan Arkin (Alan Arkin), Martin Balsam (Martin Balsam)
    režija: Majk Nikols (Mike Nichols)

    http://www.kinoteka.org.rs

    Kulturni centar Novog Sada

    KNJIGE ZA NAROD’ MATICE SRPSKE I IZAZOVI OČUVANJA IDENTITETA SRBA POČETKOM 20. VEKA - tribina

    autor i predavač: prof. dr Saša Marković, istoričar

    http://www.kcns.org.rs

    Narodna biblioteka Srbije, Skerlićeva 1, Beograd

    Ciklus poetskih večeri: Poetike-Antologije

    uređuje i vodi: pesnik Duško Novaković

    učesnik: pesnik i antologičar MILAN LUKIĆ

    https://www.nb.rs

    Legat Petra Lubarde, Iličićeva 1, Beograd

    Kuća legata obeležava 110 godina od rođenja PETRA LUBARDE, na dan umetnikovog rođenja 27. jula 2017. godine

    PETAR LUBARDA, UMETNIČKA KOLEKCIJA KOMPANIJE TARKETT i otkrivanje biste PETRA LUBARDE, rad Sretena Stojanovića

    Umetnička zbirka koja je bila u vlasništvu dr Blaža Kusovca, bivšeg ambasadora Jugoslavije u Indiji i kolekcionara, nakon njegove smrti prodata je preduzeću Sintelon iz Bačke Palanke (sadašnja kompanija Tarkett). Umetničku kolekciju kompanije Tarkett čine tri umetničke zbirke: zbirka ikona, zbirka XX  veka - koju čine radovi Nadežde Petrović, Zore Petrović, Rista Stijovića, Mila Milunovića, Mihaila Vukotića, Jovana Bijelića, Petra Omčikusa i Lazara Vujaklije - i zbirka Petra Lubarde

    http://www.kucalegata.org

    Kulturni centar Novog Sada

    SUTON SRPSKOG LIBERALNO-OPOZICIONOG POKRETA U VOJVODINI 1896-1918 - tribina

    autor i predavač: dr Miloš Savin, istoričar

    http://www.kcns.org.rs

    Grad, Beograd

    Grad u hladu: SKORO PA TRI SESTRE

    besplatno

    http://www.gradbeograd.eu

    Noćna galerija Petak, Lomina 14, Beograd

    ArtApstrakt - II deo kolektivne izložbe (27.7.-3.8.2017.)

    autor izložbe: grafičarka Ana Marinović

     

    NARCISA ŠEHIĆ

    NEMANJA STOŠIĆ

    SUZANA VULOVIĆ

    EMILIJA BEGUŠ

    NADA KRSTAJIĆ

    LJILJANA STEVANOVIĆ

    MARINA BOJANIĆ

    VESNA SEKULIC

    VANA COLIĆ

    UGLJEŠA COLIĆ

    MIODRAG MILUTINOVIĆ

    IVANA KARIĆ

    PREDRAG KOVACIC

    VESNA JAĆIMOVIĆ

    JULIJA PETROVIĆ

    MARIJA BRANOVIĆ

    DUNJA IGNJATOVIĆ

    KRISTINA VUKELJA

    DEJAN SIMEUNOVIĆ

    DOBRIVOJE LAZAREVIĆ

    MARKO ZAVIŠIĆ

    JELENA JOCKOVIC

    DRAGICA MISKOVIC

    GORAN MILJKOVIC

    TATJANA DRAŽIĆ

    IVANA ANDREIC

    DUBRAVKA BRDAR

    MAJA VASOVIĆ

    DUBRAVKA SAVIC

    SLAVICA STANKOVIĆ - POPOVIĆ

    MARIJA MILADINOVIĆ

    EMILIJA NOVAKOVIĆ

    JADRANKA DIMITRIJEVIĆ

    JASENKA HOFFMANN

    DANIJELA RUSIMOVIĆ

    JASMINATRIFUNOVIĆ

     

    organizacija: Udruženje Kreativna fabrika

    https://www.facebook.com/UdruzenjeKreativnaFabrika

    Brod Cepelin, Novi Sad

    Novosadski književni festival: Razgovori o ljubavi prema čitanju na brodu Cepelin

    Vladimir Pištalo (1960): SUNCE OVOG DANA (Pismo Andriću) - predstavljanje romana

    govore: Nenad Šaponja, izdavač, Vladimir Pištalo, autor, Đorđe Randelj, domaćin Festivala

    http://www.agora-books.co.rs

    Galerija savremene likovne umetnosti u Nišu/Salon 77,

    MARIJA ANĐELKOVIĆ (Beograd) - samostalna izložba grafika (27.7.-8.8.2017.)

    http://www.gslunis.org

    65. LJUBLJANA FESTIVAL (27.6.-31.8.2017.)

    Križevniška cerkev, Križanke
    GODALNI KVARTET BEOGRAJSKE FILHARMONIJE: Jelena Dragnić - violina, Vladan Lončar - violina, Boris Brezovac - viola, Aleksandar Latković - violončelo
    Claudi Arimany - flavta
    program: D. Despić: Poklon Mokranjcu, D. Šostakovič: Godalni kvartet št. 4 v D-duru, op. 83 *** L. van Beethoven: Godalni kvartet št. 11 v f-molu, op. 95

    http://www.ljubljanafestival.si

    Letnja pozornica između crkava u Starom gradu, Budva

     

    Hod kroz zidove sa MARINOM ABRAMOVIĆ

    Razgovor sa umetnicom povodom knjige memoara WALK THROUGH WALLS

    Moderator razgovora: istoričar umetnosti Petar Ćuković

     

    Organizacija: Dukley European Art Community

    Razgovor je prvobitno bio planiran u Dukley Art centru u Kotoru, ali je zbog velikog interesovanja publike organizator odlučio da se susret sa Marinom Abramović održi u Budvi, uz podršku Turističke organizacije Budva

    https://www.facebook.com/dukleyart

    47. VARAŽDINSKE BAROKNE VEČERI (22.9.-2.10.2017.)

    Crkva Sv. Nikole
    BAROKNI ORKESTAR SAVARIA
    umjetničko vodstvo: Pál Németh
    program: A. Caldara: Oratorij - Sveti Stjepan, prvi kralj Ugarske (Szent István, Magyarország első királya)

    http://www.vbv.hr

    ARLEMM 2017 (16-30.7.2017.) Arilje

    Porta Crkve sv. Ahilija
    DUHOVNO VEČE
    predavač: starešina Crve sv. Vaznesenja Gospodnjeg u Beograda, jerej Arsenije Arsenijević
    Ansambl PIRG - nastup

    http://arlemm.rs/festival

    57. ОХРИДСКО ЛЕТО (12.7.-20.8.2017.) Охрид

    Црква Св.Софија
    Камерен оркестар на Музичката Младина на Македонија

    http://www.ohridskoleto.com.mk

    Manakova kuća, Gavrila Principa 5, Beograd
    MANAKOVO KULTURNO LETO 2017 (8-29.7.2017.)

    Ljiljana Bralović: ULICA CRVENIH VENjERA - pozorišna predstava
    Teatar na Đumruku
    režija: Jovan Ljubenović
    igra: Marija Masal

    http://etnografskimuzej.rs/rs/manakova-kuca

    Hartera Rijeka

    4. NoSanctuary Festival - D.I.Y. metal/crust festival (27-29.7.2017.)

     

    27.7.

    21:00 PRAKOPA (Serbia) - metal-crust

    https://www.youtube.com/watch?v=KV_J6OaG4uE

     

    22:00 LOS REVOLUCIONARIOS (Mexico) - hardcore-punk
    https://losrevolucionarios.bandcamp.com

     

    23:00 HYENA (Spain) - neo-crust

    https://hyenacrust.bandcamp.com/releases

     

    00:00 ALTERED STATE (Belgium) - metal-crust
    https://altered5tate.bandcamp.com

     

    01:00 VEHEMENCE (France) - epic-crust
    https://vehemencediy.bandcamp.com/releases
    https://ruinnationrecords.bandcamp.com/album/split-lp-w-vehemence

     

    02:00 WILT (USA) - metal / crust / stench

    https://wilt.bandcamp.com/
    https://www.facebook.com/WILTSEATTLE/videos/1407387249312947

     

    03:00 APPALACHIAN TERROR UNIT (USA) - crust-punk

    https://appalachianterrorunit.bandcamp.com
     

     

    28.7.

    20:00 NINE ELEVEN (France) - hardcore
    https://nineeleven.bandcamp.com

     

    21:00 GERANIUM (France) - epic-crust

    https://thebandnottheplant.bandcamp.com

     

    22:00 VOIDFILLER (Sweden) - D-beat-crust-mayhem
    https://voidfiller.bandcamp.com

     

    23:00 HARD CHARGER (Canada)  - RnR Wasteland Warriors

    https://hardcharger.bandcamp.com

     

    00:00 SWORDWIELDER (Sweden) - axegrinding stench-core

    https://wieldthesword.bandcamp.com

     

    01:00 HIBERNATION (Greece) - legendary metal-crust as fuck

    Χειμερία Νάρκη / Hibernation
    https://www.youtube.com/watch?v=qbgBxVrq1H8
    https://www.youtube.com/watch?v=cxyxkDBlID4
    https://www.youtube.com/watch?v=tmJoilg0s0I
    https://www.youtube.com/watch?v=7XkbrMoMvLY
    https://www.youtube.com/watch?v=MIptHpj3VqI

     

    02:00 KRIEGSZITTERN (Germany) - death-metal
    https://kriegszittern.bandcamp.com

     

    03:00 ĐORNATA (Slovenia) - punk as fuck

    https://dzornata.bandcamp.com

     

    04:00 MESSA (Italy) - scarlet doom metal

    https://messa666.bandcamp.com

     

    29.7.

    20:00 EVIL WARRIORS (Germany) - black-metal
    https://evilwarriors.bandcamp.com

     

    21:00 PROSLOV (Hrvatska) - metal
    https://www.facebook.com/proslovzupanja

    https://proslov.bandcamp.com/releases

     

    22:00 VISIONS OF WAR (Germany) - crust

    https://visionsofwar.bandcamp.com/releases
    https://www.youtube.com/watch?v=lZNgBOsPDyU
    https://www.youtube.com/watch?v=TfNk6lbbgF8
    https://www.youtube.com/watch?v=rdwrqB37U3k
    https://www.youtube.com/watch?v=ByA9t237peI

     

    23:00 HORROR VACUI (Italy) - goth-punk / dark-wave

    https://horrorvacuilegion.bandcamp.com

     

    00:00 ELECTROZOMBIES (Chile) - death-doom-crust

    https://electrozombies.bandcamp.com

     

    01:00 ALEMENT (USA) - axegrinding stench-core
    https://alement.bandcamp.com

     

    02:00 HAEMOPHAGUS (Italy) - death-metal

    https://haemophagus.bandcamp.com

     

    03:00 LAUTSTÜRMER (Sweden) - swedish D-beat masters (ex AntlCimex, ex DrilklerKiller)

    https://www.youtube.com/watch?v=MhwTdOfiGKY
    https://www.youtube.com/watch?v=a_kCG5-lQO0
    https://notenough.bandcamp.com/album/bedtime-for-humanity

     

    04:00 OKUS (Ireland) - grind-core-death-crust-doom
    https://okus.bandcamp.com

     

     

     

    https://www.facebook.com/NoSanctuaryFestival

    PODGORIČKO KULTURNO LJETO 2017 (31.5.-17.9.2017.) Podgorica

    Trg nezavisnosti
    Folklorno-plesna grupa Indije MOTARAM SUNDESHA & PARTY

    http://www.podgorica.me

    Galerija Matice srpske / Spomen-zbirka Pavla Beljanskog, Trg galerija 1-2, Novi Sad
    LETO U VRTU GALERIJA 2017. (29.6.-31.8.2017.)

    Veče plesa i umetnosti
    dr Daniela Korolija Crkvenjakov i Udruženje Todo Tango
    http://www.galerijamaticesrpske.rs

    http://www.pavle-beljanski.museum

    63. SPLITSKO LJETO (14.7.-14.8.2017.)
    Program je OVDE

    http://www.splitsko-ljeto.hr

    Kulturni centar Zrenjanina

    Francuski filmski karavan (u saradnji sa Francuskim isntitutom u Srbiji)
    Ciklus: Žene na filmu
    BRUKLIN (Fra, 2014, 83 min)
    režija: Paskal Teso
    igraju: Kt Gorik, Rafal Ušiva, Lilijan Rover...
    besplatno

    http://www.institutfrancais.rs

    15. LABIN ART REPUBLIKA (LAR) (1.7.-31.8.2017.) Labin

    Špina / Labin old town
    JURA STUBLIĆ & FILM - koncert / concert

    http://www.labin-art-republika.com

    68. DUBROVAČKE LJETNE IGRE (10.7.-25.8.2017.)

    Ispred Sponze
    21:30 KAFETARIJA - komedija s pjevanjem i plesanjem
    Festivalski dramski ansambl
    redatelj: Vinko Brešan
    autorica dramaturške adaptacije (prema predlošku Frana Čale) i dramaturginja: Mira Muhoberac
    scenograf: Marin Gozze
    kostimografkinja Doris Kristić
    Obrada glazbe i autor tekstova songova: Mate Matišić
    koreografkinja: Ana-Maria Bogdanović
    Jezični savjetnik: Maro Martinović
    korepetitorica: Maja Marušić
    oblikovanje svjetla: Rade Stamenković
    asistentica redatelja: Julia Martinović
    asistentica kostimografkinje: Dubravka Skvrce
    Inspicijenti: Jadranko Račić, Virginia Bolfek
    igraju: Nikša Butijer, Pjer Meničanin, Nikša Kušelj, Maro Martinović, Linda Begonja, Marija Škaričić, Anđela Ramljak, Branimir Vidić Flika, Nikola Baće, Edi Jertec, Luka Čerjan, Petar Puljić, Maro Drobnić, Nika Burđelez
    glazbeni bend: Mate Matišić, Stanko Kovačić, Toma Matišić

    Klaustar Male braće
    21:30 HRVATSKI BAROKNI ANSAMBL: Laura Vadjon - barokna violina i umjetničko vodstvo, Tanja Tortić - barokna violina, Lea Sušanj Lujo - barokno violončelo, Izidor Erazem Grafenauer - teorba, Krešimir Has - čembalo
    Viaggio musicale
    Arcangelo Corelli: Sonata op. 3, br. 5 (Grave - Allegro - Largo - Allegro), Giovanni Girolamo Kapsberger: Toccata quarta, Arcangelo Corelli: Sonata op. 5, br. 12 “Follia“, Dario Castello: Sonata decima a due canti e basso, Arcangelo Corelli: Sonata op. 2 br. 12 u G - duru; Ciacona (Largo - Allegro), Tarquinio Merula: “La Cattarina” canzone a 2 violini, Biagio Marini: Sonata sopra “La Monica”, Antonio Vivaldi: Sonata u g-molu, RV 74 (Andante - Allegro - Andante - Allegro assai), Marco Uccellini: Sonata detta “La Luciminia”, Marco Uccellini: Aria sopra La Ciacona, Andrija Motovunjanin: Dvije frottole
    Cantai mentre nel core
    Odi cielo el mio lamento
    Antonio Vivaldi: Triosonata „La Follia“, RV 63

    http://www.dubrovnik-festival.hr

    BitefArtCafe Sumer Stage, Kalemegdan teniski tereni, Beograd
    KEZIAH JONES (Nigerija) - sirovi bluz i oštri fank
    https://www.facebook.com/events/106043759969590

    https://www.facebook.com/bitef

    16. Međunarodni festival KOTOR ART 2017 (30.6.-13.8.2017.) Kotor

    Program je OVDE

    http://www.kotorart.me

Video
20. Motovun
24.07.2017 | 10:30

Počinje jubilarni, 20. Motovun

Motovun film festival predstavlja od 25. do 29.