-
- 10:00 Nyimpa kor ndzidzi, BG
-
Muzej afričke umetnosti, Andre Nikolića 14, Beograd
NYIMPA KOR NDZIDZI - ČOVEK NE MOŽE OPSTATI SAM - izložba (23.5.2017.-28.2.2018.) povodom obeležavanja četrdeset godina rada Muzeja afričke umetnosti
- 10:00 Arsenije Teodorović i srpska crkva u Budimu, NS
-
Galerija Matice srpske, Novi Sad
170 godina Galerije Matice srpske
ARSENIJE TEODOROVIĆ I SRPSKA CRKVA U BUDIMU - izložba (18.10.2017.-1.7.2018.)
- 11:00 Paja Jovanović, BG
-
Dom Jevrema Grujića, Svetogorska 17, Beograd
PAJA JOVANOVIĆ: OD ČIKA PAJE - izložba (1.11.2017.-1.4.2018.)
Radno vreme: četvrtkom i petkom od 15.00 do 20.00 časova i subotom i nedeljom od 11.00 do 16.00 časova
- 10:00 Anastas Jovanović - Umetnost i novi mediji, BG
-
Konak kneginje Ljubice, Kneza Sime Markovića 8, Beograd
ANASTAS JOVANOVIĆ - UMETNOST I NOVI MEDIJI - izložba (13.11.2017.-28.1.2018.), povodom 200 godina od rodjenja (1817-1899)
Autorka izložbe: msr Danijela Vanušić, viša kustoskinja Muzeja grada Beograda
- 10:00 Surlaši, divovi iz naše geološke prošlosti, BG
-
Galerija Prirodnjačkog muzeja, Mali Kalemegdan 5, Beograd
SURLAŠI, DIVOVI IZ NAŠE GEOLOŠKE PROŠLOSTI - izložba (24.11.2017.-30.4.2018.)
autori izložbe: Sanja Alaburić, viši kustos paleontolog, dr Zoran Marković, muzejski savetnik, Miloš Milivojević, viši geološki preparator
izrada ilustracija: Dejan Vukadinović
izrada modela mamuta Vika: akademska vajarka Julijana Protić
- 10:00 Boris Jesih, LJ
-
Mednarodni grafični likovni center, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana
BORIS JESIH (1943): POVEZAVE / CONNECTIONS - pregledna razstava (grafike, slike, risbe) (30.11.2017.-11.3.2018.)
kustosinja: mag. Breda Škrjanec
- 12:00 Smrt Karađorđa Petrovića, BG
-
Istorijski muzej Srbije, Trg Nikole Pašića 11, Beograd
SMRT KARAĐORĐA PETROVIĆA - izložba (30.11.2017.-31.8.2018.), povodom dvestote godišnjice od ubistva vožda Karađorđa
autori izložbe: Vladimir Merenik, Boško Ljubojević, Nebojša Damnjanović, Borislav Korica
dizajn postavke: Izabela Martinov Tomović
Svake subote u 13 časova stručno vođenje kroz postavku za individualne posetioce
- 09:00 Dakle, Vi ste taj Uroš Predić, ZR
-
Narodni muzej Zrenjanin, Suboticeva 1, Zrenjanin
DAKLE, VI STE TAJ UROŠ PREDIĆ? - izložba (7.12.2017.-28.2.2018.)
autorka izložbe: viša kustoskinja-istoričarka umetnosti Olivera Skoko
- 10:00 Marij Pregelj, LJ
-
MG+ | Moderna galerija, Cankarjeva 15, Ljubljana / +MSUM | Muzej sodobne umetnosti Metelkova, Maistrova 3, Ljubljana
MARIJ PREGELJ (1913-1967): RETROSPEKTIVA - razstava (14.12.2017.-20.5.2018.)
kustosinja razstave: Martina Vovk
- 08:00 Pop art i odjeci: This is today, SU
-
Savremena galerija Subotica, Park Ferenca Rajhla 5, Subotica
POP ART I ODJECI: THIS IS TODAY - izložba (15.12.2017-14.3.2018.)
umetnici: Danijel Babić, Tadija Janičić, Emil Kadirić, Aleksandar Leka Mladenović, Janoš Tarko (Tarkó János), Tibor Lazar (Lázár Tibor)
kustos izložbe: Miroslav Jovančić, kustos SGSU
autor vizuelnog identiteta izložbe i dizajna kataloga: Boris Cupać, Refresh
tekst u katalogu: Miroslav Jovančić
- 11:00 Vlatka Horvat, ZG
-
Muzej suvremene umjetnosti Zagreb
Ciklus izložbi: Laboratorij za oživljavanje
VLATKA HORVAT (1974, Čakovec): PRODUŽECI - izložba (20.12.2017.-11.3.2018.)
kustosica izložbe: Radmila Iva Janković
- 09:00 Zoran Kuzmanović, PG
-
Centar savremene umjetnosti Crne Gore/Dvorac Petrovića, Kruševac bb, Podgorica
ZORAN KUZMANOVIĆ (1967, Smederevo): AUTOPORTRETI - izložba skulptura (21.12.2017.-1.3.2018.)
- 10:00 Centralni balkan između grčkog i keltskog sveta, SK
-
Arheološki muzej Makedonije, Kej Dimitar Vlahov, Skoplje
CENTRALNI BALKAN IZMEĐU GRČKOG I KELTSKOG SVETA. KALE-KRŠEVICA 2001-2011 - izložba Narodnog muzeja u Beogradu (21.12.2017.-11.3.2018.)
autori izložbe: dr Petar Popović iz Arheološkog instituta u Beogradu, i istraživači Narodnog muzeja Nenad Radojčić, muzejski savetnik i saradnici Vera Krstić, viši kustos i Aca Đorđević, muzejski savetnik
- 09:00 Crnogorski guvernaduri 1717-1830, CT
-
Mermerna sala, Biljarda, Cetinje
CRNOGORSKI GUVERNADURI 1717-1830 - izložba (22.12.2017.-22.3.2018.)
Kustos izložbe: Petar Lekić, istoričar
organizator: Narodni muzej Crne Gore
- 09:00 Đorđe Stanojević - čovek koji je osvetlio Srbiju, BG
-
Istorijski muzej Srbije, Trg Nikole Pašića 11, Beograd
ĐORĐE STANOJEVIĆ - ČOVEK KOJI JE OSVETLIO SRBIJU - izložba (12.1.-30.9.2018.)
realizacija: Istorijski muzej Srbije pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture i informisanja Republike Srbije, a uz podršku JP Elektroprivreda Srbije
- 10:00 Američki Pop Art, BG
-
Kuća legata, Knez Mihailova 46, Beograd
AMERIČKI POP ART / AMERICAN POP ART - izložba (12.1.-26.3.2018.)
ENDI VORHOL
ROJ LIHTENŠTAJN
ROBERT RAUŠENBERG
DŽON ČEMBERLEN
DŽEJMS ROZENKVIST
TOM VESELMAN
organizacija/realizacija: Galerija Visconti Fine Art, Milano/Ljubljana, Srednjoevropski kulturni centar Novi Sad
producenti izložbe: Alina Mara Vujić I Mihajlo Nestorović
- 10:00 Skozi njene oči, MB
-
Umetnostna galerija Maribor, Strossmayerjeva 6, Maribor
SKOZI NJENE OČI - razstava (19.1.-11.3.2018.)
sodelujoče umetnice:
LAILA ABRIL
AMAK MAHMOODIAN
NINA MANGALANAYAGAM
ZANELE MUHOLI
LUA RIBERIA
TOMOKO SAWADA
AHLAM SHIBILI
HANNAH STARKEY
APRIL GERTLER
NYDIA BLAS
TASNEEM ALSULTAN
SANDRA VITALJIĆ
kuratorka: Marina Paulenka
- 11:00 Glas umjetnika / I Am The Mouth, ZG
-
Muzej suvremene umjetnosti Zagreb
GLAS UMJETNIKA / I AM THE MOUTH - izložba djela suvremenih umjetnika iz srednje i istočne Europe iz zbirke Art Collection Telekom (19.1.-18.3.2018.)
Nevin Aladağ (Turska), Anatoly Belov (Ukrajina), Geta Brătescu (Rumunjska), Yane Calovski (Makedonija), Levan Chelidze (Gruzija), Braco Dimitrijević (BiH), Aleksandra Domanović (Srbija), Petra Feriancova (Slovačka), Ksenia Gnylytska (Ukrajina), Ion Grigorescu (Rumunjska), Igor Grubić (Hrvatska), Aneta Grzeszykowska (Poljska), Nilbar Güreş (Turska), Petrit Halilaj (Kosovo), Hristina Ivanoska (Makedonija), Pravdoliub Ivanov (Bugarska), Nikita Kadan (Ukrajina), Mi Kafchin (Rumunjska), Alevtina Kakhidze (Ukrajina), Šejla Kamerić (BIH), Lesia Khomenko (Ukrajina), Luka Kedžo (Hrvatska), Genti Korini (Albanija), Eva Kotátková (Češka), Zofia Kulik (Poljska), Volodymyr Kuznetsov (Ukrajina), Nino Kvrivishvili (Gruzija), Piotr Łakomy (Poljska), Little Warsaw (Mađarska), Vlado Martek (Hrvatska), Ciprian Mureşan (Rumunjska), Şükran Moral (Turska), Lada Nakonechna (Poljska), Vlad Nancă (Rumunjska), Paul Neagu (Rumunjska), Paulina Ołowska (Poljska), Roman Ondák (Slovačka), Dan Perjovschi (Rumunjska), Agnieszka Polska (Poljska), Cristian Răduţă (Rumunjska), Slavs and Tatars, Nedko Solakov (Bugarska), Mladen Stilinović (Hrvatska), Marko Tadić (Hrvatska), Iza Tarasewicz (Poljska), Nil Yalter (Turska)
kustosi izložbe: Nathalie Hoyos, Rainald Schumacher, Radmila Iva Janković (MSU)
- 12:00 Futur Perfekat, BG
-
TransfromArt Gallery, Svetog Save 8, Beograd
FUTUR PERFEKAT - prodajna grupna izložba (19.1.-28.2.2018.) autora koji su izlagali u TransformArt galeriji tokom 2017. godine, povodom obeležavanja prve godine rada galerije
umetnici/ce:
Aleksandar Gligorijević
Danka Dimitrijević
Ivan Gračner
Klaus Mertens
Milan Ćuk
Mina Piščević
Nevena Maksimović
Nikola Marković
Super Timor
Sonja Lundin
Tijana Đorđević
Uroš Šanjević
- 12:00 Irena Kelečević, BG
-
Salon Muzeja savremene umetnosti Pariska 14, Beograd
IRENA KELEČEVIĆ (1975): GDE JE MOJE MESTO - izložba (19.1.-19.3.2018.)
kustos: Una Popović
- 11:00 Vlaho Bukovac 1/3 - pariško razdoblje, ZG
-
Galerija Klovićevi dvori, Jezuitski trg 4, Zagreb
VLAHO BUKOVAC 1/3 - PARIŠKO RAZDOBLJE (1877-1893) - izložba (18.1.-11.3.2018.)
autorice izložbe: Petra Vugrinec (viša kustosica, Galerija Klovićevi dvori) i Lucija Vuković (kustosica, Kuća Bukovac)
- 10:00 Dvorska kancelarija despota Đurđa Brankovića, SD
-
Muzej u Smederevu, Omladinska 4, Smederevo
DVORSKA KANCELARIJA DESPOTA ĐURĐA BRANKOVIĆA - izložba učeničkih kaligrafskih radova, minijatura, ligatura i manjih iluminacija i radova Svetozara Pajića Dijaka (22.1.-28.2.2018.)
priređivači izložbe: Dragana Mišić, Pavle Pavlović, Višnja Vasiljević, Svetozar Pajić Dijak i Muzej u Smederevu
organizacija izložbe: Muzej u Smederevu
- 10:00 Braco Dimitrijević, ST
-
Galerija umjetnina, Kralja Tomislava 15, Split
BRACO DIMITRIJEVIĆ (Sarajevo, 1948): OD KAMENA DO VIDEA - izložba (26.1.-29.4.2018.)
kustos: Branko Franceschi
- 16:00 Igor Simonović, BG
-
Galerija Polet, Cetinjska 15, Beograd
IGOR SIMONOVIĆ (Beograd, 1972): SA POLETOM - samostalna zložba (29.1.-6.3.2018.)
- 10:00 3. Godišnja izložba fotografija KC Ribnica, KV
-
Kulturni centar Ribnica, Izletnička 2, Kraljevo
3. GODIŠNJA IZLOŽBA FOTOGRAFIJA KC RIBNICA - 36 radova 17 autora (31.1.-27.2.2018.)
umetnici/ce: ZVEZDANA MUTAPOVIĆ, JASMINA JOVANOVIĆ, BOJANA MINOVIĆ, VERA MIHAJLOVIĆ, LUKA DUBAK, NEBOJŠA PANDRC, STEVAN PEJDANOVSKI, ANDREA PANTELIĆ, JELENA ŽAREVAC, OLJA SIMOVIĆ, SANJA VUKAŠINOVIĆ, MARKO VUKAŠINOVIĆ, MARIJA AĆIMOVIĆ, RADOVAN MARINKOVIĆ, GORAN ĆURČIĆ, RELJA MIHAJLOVIĆ, VLADIMIR PAJALIĆ
Prvu nagradu, samostalnu izložbu u Kulturnom centru u toku 2019. godine, osvojila je Zvezdana Mutapović za fotografiju Odraz
Pohvaljeni su radovi Jasmine Jovanović, Bojane Minović i Vere Mihajlović
Radovi Luke Dubaka su pohvaljeni kao izlagački koncept
žiri: Jelena Krunić Slavković, diplomirani inženjer grafičkog inženjerstva i dizajna, master, Miladin Otović, magistar slikarstva, Milorad Vujašanin Cujo, slikar i urednik Likovne redakcije u Kulturnom centru
- 09:00 Bojan Golija, KK
-
Galerija Božidar Jakac, Grajska cesta 45, Kostanjevica na Krki
BOJAN GOLIJA: RETROSPEKTIVA - razstava (2.2.-22.4.2018.)
- 10:00 Joškin Šiljan, BG
-
Ulična galerija, Čavketov pasaž /pasaž koji povezuje Trg Nikole Pašića i Nušićevu ulicu/ Beograd
JOŠKIN ŠILJAN (Nebojša Stojković, 1953, Pirot): VID I VIDI. YESS ILI JOK - izložba (2.2.-9.3.2018.)
organizacija: Ulična galerija i AKC Matrijaršija
- 10:00 Zadnjih 5 let, MB
-
Umetnostna galerija Maribor, Strossmayerjeva ulica 6
ZADNJIH 5 LET - nove pridobitve v zbirki UGM - razstava (3.2.-8.3.2018.)
+ Vodstvo po razstavi
- 08:00 Slađana Đurđekanović Mirić, BO
-
Muzej rudarstva i Metalurgije Bor, Moše Pijade 19, Bor
SLAĐANA ĐURĐEKANOVIĆ MIRIĆ: MOJ POGLED - izložba slika (6-28.2.2018.)
- 08:00 Pazi, sveža grafika! #12, LJ
-
TAM-TAMova Ulična galerija na Vegovi, Ljubljana
Pazi, sveža grafika! #12
IVIAN KAN MUJEZINOVIĆ: INTERFERENCA 3/1 - razstava (6.2.-5.3.2018.)
kustos cikla razstav Pazi, sveža grafika!: Božidar Zrinski
- 11:00 Zgoščevanje / Densifying, LJ
-
Mestna galerija Ljubljana, Mestni trg 5, Ljubljana
ZGOŠČEVANJE / DENSIFYING - skupinska razstava (6.2.-25.3.2018)
POLONA DEMŠAR
ALEKSANDRA SAŠKA GRUDEN
ZORAN SRDIĆ JANEŽIČ
ANŽE JURKOVŠEK
SPIRO MASON
MOJCA SMERDU
JOŽEF VRŠČAJ
TOMAŽ ZARIFA
kustos razstave: Sarival Sosič
- 10:00 Radmila Lazarević, BG
-
Galerija RTS, Takovska 10, Beograd
RADMILA LAZAREVIĆ (1940, Beograd): PROSTRANSTVA PEJZAŽA - izložba slika (7.2.-2.3.2018.)
autor teksta u katalogu: profesor emeritus Čedomir Vasić
- 10:00 Lan i konoplja, BG
-
Etnografski muzej u Beogradu, Studentski trg 13, Beograd
LAN I KONOPLJA - gostujuća je izložba Narodnog muzeja u Kragujevcu (8.2.-4.3.2018.)
autor: Svetlana Radojković, etnolog
- 10:00 Švicarija: skupnost, umetnost in narava, LJ
-
Ustvarjalni center Švicarija/MGLC, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana
ŠVICARIJA: SKUPNOST, UMETNOST IN NARAVA - razstava (8.2.2018.-6.1.2019.)
NIKA AUTOR
STOJAN BATIČ
DRAGICA ČADEŽ
JURE DETELA
META GRGUREVIČ
FRANCE GRUDEN
SERGEJ KAPUS
JANEZ LENASSI
KAREL PLEMENITAŠ
KAREL PUTRIH
DRAGO TRŠAR
DUŠAN TRŠAR
LUJO VODOPIVEC
BILAL YILMAZ
avtorica projekta, razstave: Yasmín Martín Vodopivec
- 12:00 Nataša Škorić, BG
-
Kulturni centar Beograda
Likovna galerija, Knez Mihailova 6
NATAŠA ŠKORIĆ (1971, Beograd): NI NA NEBU NI NA ZEMLJI - izložba objekata i slika (8.2.-1.3.2018.)
- 12:00 Foto-kolekcija Miloša Jurišića, BG
-
Kulturni centar Beograda
Galerija Artget (17. godina), Trg republike 5/I
Umetnički direktor Galerije Artget u 2018: Ivan Manojlović
FOTO-KOLEKCIJA MILOŠA JURIŠIĆA - izložba (8.2.-1.3.2018.)
- 10:00 Beč 1814/15 | 150 godina bečke ulice Ringštrase, LE
-
Leskovački kulturni centar, Bulevar Oslobodjenja 101, Leskovac
BEČ 1814/15 - GRAD I KONGRES - izložba (9.2.-5.3.2018.)
150 GODINA BEČKE ULICE RINGŠTRASE - OD POČETKA RADOVA DO DANAS - izložba (9.2.-5.3.2018.)
- 10:00 Marija Branović i Mihajlo Vojvodić, GR
-
Centar za kulturu Grocka/Rančićevaj kuća, Majevićka 9, Grocka
MARIJA BRANOVIĆ (1983, Beograd) i MIHAJLO VOJNOVIĆ (1983, Beograd): SVET U MENI - SVET OKO MENE - izložba crteža (9-27.2.2018.)
nastupaju: učenici OMŠ „Nevena Popović“ u Grockoj
- 12:00 Forward, BG
-
Kulturni centar Beograda
Galerija Podroom, Trg republike 5
FORWARD (Argentina): RADOVI I PROCESI - izložba
umetnici: MATEO AMARAL, MANUEL LEJRADO, SESILIA ROSO
kustosi: Luisa Tomati, Ariel Irineo Čavez
- 12:00 Branko Lenart, LJ
-
Photon - Center za sodobno fotografijo, Trg prekomorskih brigad 1, Ljubljana
BRANKO LENART: BIG SUR REAL - razstava (9.2.-23.3.2018.)
- 13:30 Radikalna mekoća, BG
-
Galerija Drina, Andrićev venac 4, Beograd
RADIKALNA MEKOĆA - izložba (9.2.-17.3.2018.)
OLIVERA PARLIĆ
MARIJANA ĆURČIĆ
MIA ĆUK
VALENTINA SAVIĆ
kustos izložbe: Aleksandra Lazar
- 11:00 Duška Boban, SB
-
Foto galerija Lang, Langova 15, Samobor
DUŠKA BOBAN: VILA DALMACIJA - izložba fotografija (11.2.-11.3.2018.)
- 08:00 Zoran Vukajlović, ZR
-
Savremena galerija Zrenjanin, Trg slobode 7, Zrenjanin
ZORAN VUKAJLOVIĆ(1960, Čačak): OMAŽ STARIM MAJSTORIMA - izložba slika (12.2.-8.3.2018.)
- 12:00 Kaliope Austrija. Žene u društvu, umetnosti i kulturi, PM
-
Galerija Krug, Srpskih Vadara 187, Petrovac na Mlavi
KALIOPE AUSTRIJA. ŽENE U DRUŠTVU, UMETNOSTI I KULTURI - izložba (12.2.-13.3.2018.)
- 17:00 Srđan Radojković, PA
-
Galerija Milorada Bate Mihailovića Kulturnog centra Pančeva, Žarka Zrenjanina 1, Pančevo
SRĐAN RADOJKOVIĆ (1951, Pančevo): IKONE I POKROVI - izložba (12.2.-2.3.2018.)
- 10:00 Aleksandar V. Branković, BG
-
Galeriji Haos, Dositejeva 3, Beograd
ALEKSANDAR V. BRANKOVIĆ (1976, Skoplje): IZGUBLJENE KONSTRUKCIJE - izložba (13.2.-9.3.2018.)
- 10:00 Akvizicije I 2015-2017, ČA
-
Umetnička galerija Nadežda Petrović, Cara Dušana 6, Čačak
AKVIZICIJE I 2015-2017 - izložba (13.2.-16.3.2018.)
umetnici/ce:
BOJAN BEM
ČEDOMIR VASIĆ
ZVONIMIR SANTRAČ
ŠEMSA GAVRANKAPETANOVIĆ
MILETA PRODANOVIĆ
MARGARETA JELIĆ
KOSTA BOGDANOVIĆ
SELMA ĐULIZAREVIĆ
MILOŠ TOMIĆ
GORAN DELIĆ
MILOVAN DESTIL MARKOVIĆ
JOVAN ČEKIĆ
DIM TIM
DRAGA JOVANOVIĆ
TATJANA ILIĆ
kustos izložbe: Marija Radisavčević Raković
- 11:00 Iza portala - scenski svet Doriana Sokolića i Ružice Nenadović Sokolić, BG
-
Muzej primenjene umetnosti, Vuka Karadžića 18, Beograd
IZA PORTALA - SCENSKI SVET DORIANA SOKOLIĆA I RUŽICE NENADOVIĆ SOKOLIĆ - izložba (13.2.-15.3.2018.)
kustos izložbe: Deborah Pustišek Antić
dizajn postavke: Nina Vićentić i Biljana Sovilj
organizatori: Muzej grada Rijeke, Fakultet primenjenih umetnosti i Muzej primenjene umetnosti
- 12:00 Jelena Marjanović, BG
-
Dom omladine Beograda
JELENA MARJANOVIĆ (1980, Beograd): ROBA - izložba (13.2.-2.3.2018.)
- 14:00 Dragan Babović, BG
-
Бартcелона Belgrade Design District, 1 Sprat, lokal 96
DRAGAN BABOVIĆ: STVARNI PEJSAŽI / REAL LANDSCAPES - photography exhibition (13.2.-3.3.2018.)
- 10:00 Dragan Siljanoski, BG
-
Umetnički paviljon Cvijeta Zuzorić, Mali Kalemegdan 1, Beograd
DRAGAN SILJANOSKI (1978, Smederevo): REKONSTRUKCIJA SEĆANJA - izložba (14-27.2.2018.)
- 12:00 Ishodište matrice, BG
-
Galerija-legata Milice Zorić i Rodoljuba Čolakovića, Rodoljuba Čolakovića 2, Beograd
ISHODIŠTE MATRICE: Prilozi za istoriju Zbirke inоstrаne grаfike i crtеža Мuzеја sаvrеmеnе umеtnоsti - izložba (14.2.-2.4.2018.)autor izložbe: viša kustoskinja Muzeja savremene umetnosti Žaklina Ratković
ŽAK VIJON, ALBER GLEZ, ŽORŽ BRAK, HUAN MIRO, SALVADOR DALI, ANTONI TAPIES, HANS HARTUNG, LUČIO FONTANA, RОBЕRT RАUŠЕNBЕRG, АNDI VОRHОL, RОЈ LIHTЕNŠTАЈN, DŽЕЈMS RОZЕNKVIST, RIČARD HAMILTON, DEJVID HOKNI, VIKTOR VAZARELI, FRENK STELA…
- 12:00 KairUs, LJ
-
Aksioma | Projektni prostor, Komenskega 18, Ljubljana
KairUs (Linda Kornman, Andreas Zingerle): FORENZIČNE FANTAZIJE - samostojna razstava in predavanje umetnikov (14.2.-16.3.2018.)
produkcija razstave: Aksioma - Zavod za sodobne umetnosti, Ljubljana, 2018
- 10:00 Živko Bačić, ST
-
Galerija umjetnina · Kralja Tomislava 15 · Split
ŽIVKO BAČIĆ: BAŠTINA U OBJEKTIVU - izložba (15.2.-18.3.2018.)
kustosica: Iris Slade
- 10:00 Petar Lubarda 1907-1974-2017, BL
-
Muzej savremene umjetnosti Republike Srpske, Trg srpskih junaka 2, Banja Luka
PETAR LUBARDA 1907-1974-2017 - izložba (15.2.-15.4.2018.) povodom 110 godina od rođenja PETRA LUBARDE (1907-1974)
realizacija: Spomen-zbirka Pavle Beljanski, Novi Sad i Kuća legata, Beograd
http://www.pavle-beljanski.museum
- 12:00 Bildungsromani ili romani o sazrevanju, BG
-
Dom kulture Studentski grad, Beograd
PROLEĆE ŽIVOTA - BILDUNGSROMANI ILI ROMANI O SAZREVANJU - izložba knјiga (15-28.2.2018.)
autor izložbe: Rastko Marković
- 16:00 Novi svetovni red, RI
-
Galerija Filodrammatica, Korzo 28/I, Rijeka
NOVI SVETOVNI RED - skupinska razstava (15.2.-9.3.2018.)
JAYA KLARA BREKKE
ELIAS HAASE
PETE GOMES
ROB MYERS
O'KHAOS
PAUL SEIDLER
PAUL KOLLING
MAX HAMPSHIRE
LINA THEODOROU
CORINA ANGHELOIU
MAX DOVEY
JAMES STEWART
XFX (znana tudi pod imenom Ami Clarke)
kustosa: Ruth Catlow in Marc Garrett (Furtherfield)
- 09:00 Europa Nostra: Sharing Heritage - Sharing Values, ZG
-
Oris Kuća arhitekture, Kralja Držislava 3, Zagreb
EUROPA NOSTRA: SHARING HERITAGE - SHARING VALUES - izložba (19.2.-3.3.2018.) i panel, povodom dodjele nagrade Grand Prix Europske unije za kulturnu baštinu / nagrade Europa Nostra 2017 povjesničaru umjetnosti Ferdinandu Mederu
- 09:00 Jasna Gulan, NS
-
Galerija SULUV, Bulevar Mihajla Pupina 9, Novi Sad
JASNA GULAN (1976, Novi Sad): CRNA SELEKCIJA (LA SELEZIONE NERA) - izložba linoreza (19.2.-2.3.2018.)
- 10:00 Mirjana Blagojev, NS
-
Kulturni centar Novog Sada
Mali likovni salon KCNS, Bulevar Mihajla Pupina 9, Novi Sad
MIRJANA BLAGOJEV: TRANSPARENTNOST I REFLEKSIJA - priča o apsurdu - izložba (19.2.- 3.3.2018.)
- 10:00 Ivan Milenković, NS
-
Kulturni centar Novog Sada
IVAN MILENKOVIĆ: SVETLO TEHNOLOGIJA - izložba slika (19.2.-4.3.2018.)
- 11:00 Anica Radošević Babić, BG
-
Grafički kolektiv, Obilićev venac 27, Beograd
ANICA RADOŠEVIĆ BABIĆ (1972, Vršac): SEME - PRAPOTENCIJAL - izložba grafika i crteža (19.2.-3.3.2018.)
- 09:00 Saša Stojanović, UŽ
-
Gradska galerija Užice, Slanuška 10, Užice
Izložba "Sloboda" beogradskog umetnika Saše Stojanovića (20.2-12.3.2018)
- 10:00 Karneval 2018, RI
-
Galerija Principij, Pod voltun 4, Rijeka
KARNEVAL 2018 - izložba fotografija (20-27.2.2018.)
- 10:00 Ružica Bajić Sinkević i Vera Virijević Mitrović, BG
-
Mala galerija ULUPUDS, Uzun Mirkova 12, Beograd
RUŽICA BAJIĆ SINKEVIĆ (1978, Beograd) i VERA VIRIJEVIĆ MITROVIĆ (1980, Prokuplje): HARMONIJA SFERA I PROSTORA - izložba mozaika (20-28.2.2018.)
- 10:00 Dečja kreativnost kroz likovno promišljanje ornamenta, BG
-
Dečji kulturni centar Beograd, Takovska 8, Beograd
GRAĐENJE I OBLIKOVANJE PROSTORNIH POVRŠINA KAO PODSTICAJ DEČJE KREATIVNOSTI KROZ LIKOVNO PROMIŠLJANJE ORNAMENTA - izložba radova dece P.U. Boško Buha Palilula (20.2.-13.3.2018.)
- 10:00 3. Međunarodni trijenale grafike, NI
-
Oficirski dom u Nišu, Orlovića Pavla 28a, Niš
3. MEĐUNARODNI TRIJENALE GRAFIKE - izbor dela stranih umetnika (20.2.-11.3.2018.)
organizacija: Galerija savremene likovne umetnosti Niš
- 10:00 Iva Prlinčević, BG
-
Galerija FLU, Knez Mihailova 53, Beograd
IVA PRLINČEVIĆ: SLIKARSKI KADAR U FILMOVIMA ALFREDA HIČKOKA (DRŽ’TE LOPOVA, VRTOGLAVICA) - doktorski umetnički projekat slika i crteža (20.2.-2.3.2018.)
- 12:00 Igor Vasiljev, BG
-
Galerija 212, Vlajkovićeva 25, Beograd
IGOR VASILJEV (1928-1954): SLIKE - izložba (20.2.-2.3.2018.) povodom 90 godina od rođenja
organizacija: Fondacija Plavo
- 10:00 Ivan Fijolić, ZB
-
Zelena dvorana, Trg Dragutina Domjanića 6, Zabok
IVAN FIJOLIĆ (1976, Zagreb): KRELAC - izložba skulptura (21.2.-3.3.2018.)
https://www.facebook.com/Zelena-Dvorana-Green-Room-296742710341586
- 10:00 Radmilo Gajić, BG
-
Svečana sala opštine Voždovac, Ustanička 53/I, Beograd
Arhitekta RADMILO GAJIĆ (1936-2018) - retrospektivna izložba (21-28.2.2018.)
- 10:00 Ana Đapović, BG
-
Galerija ULUS, Beograd
ANA ĐAPOVIĆ (1988, Beograd): TLO - samostalna izložba slika dobitnice prestižne ULUS-ove nagrade za slikarstvo Zlatna paleta 2017. godine (21.2.-6.3.2018.)
- 11:00 Bojana Lukić, BG
-
Dom kulture Studentski grad, Beograd
BOJANA LUKIĆ (Beograd): MIGRACIJA-AJICARGIM - izložba (21.2.-3.3.2018.)
- 10:00 Rosemarie Trockel, NS
-
Muzej savremene umetnosti Vojvodine, Dunavska 37, Novi Sad
ROSEMARIE TROCKEL (1952, Nemačka) - monografska izložba (22.2.-1.4.2018.)
kustoskinje: An Paenhuysen i Sanja Kojić Mladenov
produkcija: Goethe-Institut, Beograd, IFA, Berlin i Muzej savremene umetnosti Vojvodine, Novi Sad
- 10:00 Visoka škola strukovnih studija za vaspitače i Gimnazija u Kruševcu, KŠ
-
Umetnička galerija, Majke Jugovića 12, Kruševac
UMETNIČKA KOLEKCIJA VISOKE ŠKOLE STRUKOVNIH STUDIJA ZA VASPITAČE I GIMNAZIJE U KRUŠEVCU - izložba (22.2.-22.3.2018.)
- 10:00 Akvizicije u 2017, BG
-
Muzej Zepter, Knez Mihailova 42, Beograd
AKVIZICIJE U 2017- izložba (22.2.-22.4.2018.)
- 10:00 Keramika, BG
-
Muzej nauke i tehnike - Beograd/Galerija 51, Dobračina 51, Beograd
KERAMIKA - izložba, posvećena istorijskom razvoju, tehnologiji proizvodnje i upotrebi keramike na našim prostorima (22.2.-30.4.2018.)
autor: Zoran Lević, kustos Muzeja
- 10:00 Pavle Popović, BG
-
Umetnički paviljon Cvijeta Zuzorić, Mali Kalemegdan 1, Beograd
PAVLE POPOVIĆ (1938, Buzovik) - retrospektivna izložba (22.2.-12.3.2018.)
- 10:00 Antanasije Punoševac, BG
-
Galerija '73, Beograd
ANTANASIJE PUNOŠEVAC (1992, Kruševac): LICA - samostalna izložba crteža (22.2.-6.3.2018.)
- 11:00 Izvor Pende & Daniel Richter, ZG
-
Muzej suvremene umjetnosti Zagreb
IZVOR PENDE & DANIEL RICHTER: PLIVATI ZAJEDNO - izložba (22.2.-18.3.2018.)
kustos: Branko Franceschi
- 09:00 Žarko Bašeski, MB
-
Kibla, Maribor
ŽARKO BAŠESKI: ASPHYXIA (2017) / ZADUŠITEV (2017) - razstava (23.2.-3.3.2018.)
- 10:00 Nevena Pavlović, ZR
-
Kulturni centar Zrenjanina
NEVENA PAVLOVIĆ (1991, Kraljevo): CRTEŽI - izložba (23.2.-8.3.2018.)
- 10:00 Miloš Vujanović, NS
-
Galerija Matice srpske, Novi Sad
Tradicija i savremeno stvaralaštvo
MILOŠ VUJANOVIĆ (profesor Akademije umetnosti u Novom Sadu: (O)GLEDANJE - izložba/doktorski rad (23.2.-23.3.2018.)
- 11:00 Kamen Stoyanov, LJ
-
Kulturni Center Tobačna 001, Tobačna ulica 1, Ljubljana
KAMEN STOYANOV: NE-VIDNO / IN-VISIBLE - samostojna razstava (23.2.-23.3.2018.)
kustosinja: Alenka Trebušak
- 12:00 Nikos Arvantidis, BG
-
Galerija Lucida, Čika Ljubina 11/I, Beograd
NIKOS ARVANTIDIS: STVARANJE U KRUGU - izložba (23.2.-8.3.2018.)
- 10:00 Svestrani umetnik Jefto Perić, NS
-
Spomen-zbirka Pavle Beljanski, Trg galerija 2, Novi Sad
SVESTRANI UMETNIK JEFTO PERIĆ - završna izložba dečjih radova (24.2.-1.4.2018.)
autor projekta i kustos izložbe: Milica Orlović Čobanov
- 10:00 Photo Graz selection II, VŠ
-
Gradski Muzej Vršac, Bulevar Žarka Zrenjanina 20, Vršac
PHOTO GRAZ SELECTION II - grupna izložba (25.2.-18.3.2018.)
- 10:00 Enoch Cheng, ZG
-
Pogon Jedinstvo, Trnjanski nasip bb, Zagreb
ENOCH CHENG - Izložba (25.2.-1.3.2018.)
- 10:00 Aleksandar Jestrović Jamesdin, PA
-
Galerija savremene umetnosti Kulturnog centra Pančeva, Vojvode Živojina Mišića 1, Pančevo
ALEKSANDAR JESTROVIĆ JAMESDIN (1972, Zagreb): SUŠENO MESO - izložba slika, objekata i instalacija (26.2.-9.3.2018.)
- 10:00 Jelena Šimić Popović, NS
-
Kulturni centar Novog Sada
JELENA ŠIMIĆ POPOVIĆ (1977, Sombor): ZAPISI PLUTAJUĆEG SVETA - izložba slika i crteža (26.2.-12.3.2018.)
- 10:00 46. FEST, BG
-
46. Medjunarodni filmski festival FEST (23.2.-4.3.2018.) Beograd
PROGRAM 46. Festa nalazi se OVDE
- 11:00 Glas umjetnika / I Am The Mouth, ZG
-
Muzej suvremene umjetnosti Zagreb
GLAS UMJETNIKA / I AM THE MOUTH - izložba djela suvremenih umjetnika iz srednje i istočne Europe iz zbirke Art Collection Telekom (19.1.-18.3.2018.)
Nevin Aladağ (Turska), Anatoly Belov (Ukrajina), Geta Brătescu (Rumunjska), Yane Calovski (Makedonija), Levan Chelidze (Gruzija), Braco Dimitrijević (BiH), Aleksandra Domanović (Srbija), Petra Feriancova (Slovačka), Ksenia Gnylytska (Ukrajina), Ion Grigorescu (Rumunjska), Igor Grubić (Hrvatska), Aneta Grzeszykowska (Poljska), Nilbar Güreş (Turska), Petrit Halilaj (Kosovo), Hristina Ivanoska (Makedonija), Pravdoliub Ivanov (Bugarska), Nikita Kadan (Ukrajina), Mi Kafchin (Rumunjska), Alevtina Kakhidze (Ukrajina), Šejla Kamerić (BIH), Lesia Khomenko (Ukrajina), Luka Kedžo (Hrvatska), Genti Korini (Albanija), Eva Kotátková (Češka), Zofia Kulik (Poljska), Volodymyr Kuznetsov (Ukrajina), Nino Kvrivishvili (Gruzija), Piotr Łakomy (Poljska), Little Warsaw (Mađarska), Vlado Martek (Hrvatska), Ciprian Mureşan (Rumunjska), Şükran Moral (Turska), Lada Nakonechna (Poljska), Vlad Nancă (Rumunjska), Paul Neagu (Rumunjska), Paulina Ołowska (Poljska), Roman Ondák (Slovačka), Dan Perjovschi (Rumunjska), Agnieszka Polska (Poljska), Cristian Răduţă (Rumunjska), Slavs and Tatars, Nedko Solakov (Bugarska), Mladen Stilinović (Hrvatska), Marko Tadić (Hrvatska), Iza Tarasewicz (Poljska), Nil Yalter (Turska)
kustosi izložbe: Nathalie Hoyos, Rainald Schumacher, Radmila Iva Janković (MSU)
GLAS UMJETNIČKIH INSTITUCIJA - okrugli stol
sudjeluju: Alenka Gregorić, direktorica Mestne galerije u Ljubljani; Snježana Pintarić, ravnateljica Muzeja suvremene umjetnosti Zagreb; Gregor Podnar, direktor Galerije Gregor Podnar u Berlinu; Katherina Schendl, direktorica Galerije LambdaLambdaLambda u Prištini; Rainald Schumacher, kustos Art Collection Telekom i Slaven Tolj, ravnatelj Muzeja moderne i suvremene umjetnosti u Rijeci i umjetnički direktor EPK Rijeka
moderacija: kustosice Nathalie Hoyos (Art Collection Telekom) i Radmila Iva Janković (MSU Zagreb)
- 11:00 Nevena Popović, BG
-
Galerija Remont, Beograd
NEVENA POPOVIĆ (1976, Beograd): SKUPLJAČI VREMENA - doktorska izložba (26.2.-2.3.2018.)
- 11:00 14. ZagrebDox
-
Kaptol Boutique Cinema, Nova ves 17, Zagreb
14. ZAGREBDOX - Međunarodni festival dokumentarnog filma (25.2.-4.3.2018.)
- 11:00 34. Sarajevska zima
-
34. Internacionalni festival SARAJEVSKA ZIMA (7.2.-21.3.2018.)
Pozorište mladih Sarajevo
11:00 U SVIJETU BASNI
Dječiji pozorišni centar Skoplje
Međunarodni centar za djecu i omladinu / International Youth center Kemala Kapetanovića 17, Grbavica
AUG&OHR Medien Films Berlin selection
17:00 Short narrative 7
WIR SIND WIEDER DA (7.13 min, 2018)
Shirel Peleg
YOU'RE WELCOME (9.00 min, 2017)
Rebecca Panian
BEING SISTERS (19.56 min, 2017)
Eyzad Panah
CUBEMAN (18.35 min, 2017)
Linda Dombrovszky
EUNA (18.45 min, 2017)
Seung-Hyun Chong
FOR A GOOD TIME (20.00 min, 2016)
Aemilia Scot
FRÜHLINGSKINDER (15.54 min, 2017)
Zara Demet Altan
SARTR Sarajevski ratni teatar
21:00 ZA UMRIJETI OD SMIJEHA - komedija
- 11:00 Art Brut / Studio VMA, BG
-
Grad, Beograd
ART BRUT/Studio VMA - izložba (26.2.-4.3.2018.)
Izložba Art brut studija VMA, koji deluje u saradnji udruženja Art brut Serbia, koje je osnovao umetnik Goran Stojčetović, i Vojnomedicinske akademije u Beogradu.
- 12:00 Evropska fondacija za demokratiju, BG
-
EU info centar, Kralja Milana 7, Beograd
EVROPSKA FONDACIJA ZA DEMOKRATIJU - prezentacija i početak rada na pružanju podrške demokratiji u Republici Srbiji
12.00-12.30 Uvod u rad Evropske fondacije za demokratiju
Jerzi Pomjanovski, izvršni direktor
12.10-12.30 Podrška Evropske fondacije za demokratiju na Zapadnom Balkanu
Alaster Rabaljati, direktor operacija i Peter Sondergard, programski direktor Evropske fondacije za demokratiju
12.30-13.30 Pitanja i odgovori
- 12:00 U đul bašti, BG - ODLOŽENO
-
ODLOŽENO
Klub-knjižara-galerija Glasnik, Kneza Miloša 16, Beograd
Emsura Hamzić: U ĐUL BAŠTI: Sevdalinka kao nematerijalno kulturno nasleđe - predstavlјanje knjige
izdavač: Službeni glasnik
govore: Tijana Sladoje, prevodilac, Petar V. Arbutina, urednik ovog izdanja i izvršni direktor Glasnikovog Sektora za izdavanje knjiga, i autorka
- 12:00 Fascinantni svet nanonauka i nanotehnologija, BG
-
SANU, Beograd
Ciklus: Fascinantni svet nanonauka i nanotehnologija
TOKSIČNOST NANOSTRUKTURA - predavanje
predavač: akademik Miodrag Čolić
- 14:00 Tajna društva - između mita i stvarnosti, NS
-
Kulturni centar Novog Sada
TAJNA DRUŠTVA - IZMEĐU MITA I STVARNOSTI - tribina
govore: Milomir Marić, prof. dr Nebojša Pajkić, dr Miša Đurković
organizacija: Centar za društvenu stabilnost
- 16:00 Benjamin Verhoeven, ZG
-
Galerija Spot, Čanićeva 6, Zagreb
BENJAMIN VERHOEVEN (1990, Malle, Belgija): ČOVJEK KOJI HODA (BEZ GLAVE) - izložba (26.2.-16.3.2018.)
kustos izložbe: Marko Stamenković
- 17:00 Sven Klobučar, ZG
-
Greta, Ilica 92, Zagreb
SVEN KLOBUČAR: WOLFGANG GRING - izložba (26.2.-4.3.2018.)
- 18:00 Moja nedovršena priča, MO
-
Narodno pozorište u Mostaru, Brkića 2, Mostar
Vesna Šunjić (1941, Mostar): MOJA NEDOVRŠENA PRIČA - promocija knjige
govore: Nada Salom, Faruk Šehić, Minja Bojanić, Emil Karamatić, Goran Karanović
- 18:00 And... Yet Another Tokyo! The Extraordinary in the Ordinary, ZG
-
Oris Kuća arhitekture, Kralja Držislava 3, Zagreb
arhitekte Darko Radović i Davisi Boontharm: AND... YET ANOTHER TOKYO! THE EXTRAORDINARY IN THE ORDINARY - predavanje
- 18:00 Duo Flutympanon, BG
-
Kolarčeva zadužbina, Beograd
Ciklus: Susret sa umetnikom
DUO FLUTYMPANON: Birgit Stolzenburg de Biasio - hakbret, Stana Krstajić - flauta
program: Hofman, Švenk, Tošić, D. Jovanović, M. Stojadinović Milić
besplatno
- 18:00 Harun Farocki. Druga vrsta empatije, ZG
-
Muzej suvremene umjetnosti Zagreb
Antje Ehmann i Carles Guerra: HARUN FAROCKI. DRUGA VRSTA EMPATIJE - predavanje
- 18:00 Filozofsko propitivanje veštačke inteligencije, BG
-
Fakultet za medije i komunikacije, Karađorđeva 65/IV, Sala 8, Beograd
Katrin Malabu (Francuska): FILOZOFSKO PROPITIVANJE VEŠTAČKE INTELIGENCIJE - NA PUTU KA DOLINI SABLASNOSTI - predavanje (na engleskom, bez prevoda)
- 18:00 Srbija Nemanjića između Istoka i Zapada, NS
-
Kulturni centar Novog Sada
SRBIJA NEMANJIĆA IZMEĐU ISTOKA I ZAPADA - predavanje
autor i predavač: docent dr Boris Stojkovski, istoričar
- 18:00 Učiteljski fakultet u SKC-u, BG
-
Studentski kulturni centar, Beograd
Ciklus predstavljanja fakulteta: UČITELJSKI FAKULTET u SKC-u
- 18:00 Legenda o kralju Arturu i vitezovima okruglog stola, BG
-
Kolarčeva zadužbina, Beograd
Cikus: Legenda o kralju Arturu i vitezovima okruglog stola
LJUBAV I VITEŠTVO U ROMANIMA KRETJENA DE TROA
predavač: dr Zorana Krsmanović, Filološki fakultet u Beogradu
- 18:30 Bela nedelja i karneval u evropskom nasleđu, SD
-
Muzej u Smederevu, Omladinska 4, Smederevo
BELA NEDELJA I KARNEVAL U EVROPSKOM NASLEĐU - SLIČNOSTI I RAZLIKE - predavanje i projekcija etnoloških filmova
predavačica: dr Vesna Marjanović, etnolog/antropolog
filmovi:
CARNIVAL - KING OF EUROPE
TKO MOŽE BITI ZVONČAR ( HTV, 2008)
ZAŠTO NEMA…BILE SU BELE POKLADE U KRUŠČICI (TV Novi Sad, 1995)
- 18:30 Druga strana svega | Staljinova smrt, BG
-
Kolarčeva zadužbina, Beograd
18.30 DRUGA STRANA SVEGA (glavna nagrada na najvažnijem festivalu dokumentarnog filma IDFA)
režija: Mila Turajlić
https://www.facebook.com/events/478586892540687
https://www.facebook.com/theothersideofeverything
https://www.youtube.com/watch?v=eytUJ7YNAeU
20.30 STALJINOVA SMRT / THE DEATH OF STALIN (Engleska/Francuska, 2017, 106 min) - premijera (biografski, komedija, drama)
režija: Armando Iannucci
igraju: Adrian Mcloughlin, Jeffrey Tambor, Steve Buscemi
- 19:00 Španjolski filmski kanon, ZG
-
Kino Tuškanac, Tuškanac 1, Zagreb
Panorama: ŠPANJOLSKI FILMSKI KANON (23.2.-1.3.2018.)
19:00 DOBRODOŠLI MR. MARSHALL / BIENVENIDO, MÍSTER MARSHALL (1952, 35 mm, c/b, 78 min)
režija: Luis García Berlanga
fotografija: Manuel Berenguer
21:00 SMRT BICIKLISTA / MUERTE DE UN CICLISTA (1955, digitalno, c/b, 88 min)
režija: Juan Antonio Bardem
fotografija: Alfredo Fraile
- 19:00 O veštih hodeštih i leteštih, KV
-
Narodna biblioteka Stefan Prvovenčani, Cara Lazara 36, Kraljevo
O VEŠTIH HODEŠTIH I LETEŠTIH - simboli životinja u umetnosti
govori: Marina Lukić Cvetić
- 19:00 Road Show East, BG
-
Ostavinska Galerija, Kraljevića Marka 8, Beograd
ROAD SHOW EAST - grupna izložba
AMALIA ATKINS
NOIMA
DRAGOŠ HANĆIU
ANDRAŠ NAGY
ADRIJAN KARAVDIĆ
JIRI KOCIC
MICHAEL KOCH
SINIŠA LABROVIĆ
BOJANA STAMENKOVIC
AGNES HAMVAS
HUBERT HASLER
- 19:00 Monografije: Ivan Petrović | Mihailo Vasiljević, BG
-
Kulturni centar Beograda
Promocija kataloga povodom izložbi koje su u galeriji Artget održane u avgustu, odnosno u oktobru 2017. godine u okviru projekta „Fotografski dijalozi - fotografsko nasleđe u savremenoj kulturi i umetnosti“
IVAN PETROVIĆ: SVE JE DOBRO
MIHAILO VASILJEVIĆ: TOPOGRAFIJA BEOGRADA
učestvuju: Ana Bogdanović, Branislav Dimitrijević, Mihailo Vasiljević, Ivan Petrović
moderator: Miroslav Karić
- 19:00 Vesna Udicki Vučetić, BG
-
Kuća Đure Jakšića, Skadarska 34, Beograd
VESNA UDICKI VUČETIĆ: GARSIJA LORKA ŽIVI - izložba slika i čitanje poezije Federika Garsije Lorke, povodom 120. godišnjica rođenja slavnog pesnika
- 19:00 Riječka fotografija, RI
-
Galerija Principij, Pod voltun 4, Rijeka
Ervin Dubrović: RIJEČKA FOTOGRAFIJA na izložbama hrvatske fotografije u Cetinju, Pekingu i Beogradu - prezentacija
- 19:00 Srpska Vojvodina i politika Svetozara Miletića, NS
-
Kulturni centar Novog Sada
SRPSKA VOJVODINA I POLITIKA SVETOZARA MILETIĆA - tribina
autor i predavač: dr Miloš Savin, istoričar
- 19:00 Moj film je bolji od tvog #20, BG
-
Dom omladine Beograda
4 pitanja o filmu / 3 gosta / 2 minuta za odgovor / 1 pobednik
Tribina, kviz, revolveraški obračun, rolerkoster. Žestoke diskusije o filmu kakve još niste videli! Novi program u Domu omladine za filmske entuzijaste, pasionirane gledaoce, poznavaoce trivije, i sve koje zanima film. Zabavne diskusije o filmu, ljudi koji poznaju film za ljude koji vole film.
Tema za februar: MELANHOLIČNI ZIMSKI SPECIJAL
učesnici: Staša Koprivica, Dragan Jovićević i Milan Krunić
autori i sudije: Miloš Cvetković, Miloš Petrik i Sofija Vuković
- 19:00 Salaši - između idealizovanog i stvarnog, ZR
-
Narodni muzej Zrenjanin, Subotićeva 1, Zrenjanin
SALAŠI - IZMEĐU IDEALIZOVANOG I STVARNOG - izložba (27.2.-26.3.2018.)
- 19:00 Svetli dom, BG
-
Biblioteka grada Beograda
Jeromonah Roman (Maćušina): SVETLI DOM - predstavljanje knjige
učestvuju: Zorica Kuburović, Radomir Rakić, Slobodan Radulović, Irina Stoičević
muzički program: hor Ane Ivanović sa sestrama - pesme oca Romana Maćušina
- 19:00 Sanja Crnjanski, BG
-
Kolarčeva zadužbina, Beograd
SANJA CRNJANSKI - izložba (27.2.-17.3.2018.)
- 19:00 Kardiovaskularne bolesti - šta možemo da učinimo sami, ZR
-
Kulturni centar Zrenjanina
KARDIOVASKULARNE BOLESTI - ŠTA MOŽEMO DA UČINIMO SAMI - tribina
uvodničar: specijasta internista i kardiolog dr Miroslav Radović, vlasnik i direktor privatne poliklinike Radović
moderator: Miroslav Samardžić
- 19:00 Estetika žalostne punce in performativnost čustev na spletu, NG
-
Mestna galerija Nova Gorica, Trg Edvarda Kardelja 5, Nova Gorica
Lara Plavčak: ESTETIKA ŽALOSTNE PUNCE IN PERFORMATIVNOST ČUSTEV NA SPLETU - predavanje
http://www.scca-ljubljana.si/lara-plavcak-estetika-zalostne-punce-in-performativ...
- 19:00 Branimir Karanović, SO
-
Kulturni centar Laza Kostić, Sombor
BRANIMIR KARANOVIĆ (1950, Beograd): NOVI KVADRATI - izložba grafika i fotografija (27.2.-17.3.2018.)
- 19:00 Milija Nešić, BG
-
UK Parobrod, Kapetan Mišina 6a, Beograd
MILIJA NEŠIĆ (1934, Niš): MRDALICE (1968. - iz filma Tajvanska kanasta) - izložba (27.2.-15.3.2018.)
organizacija: UK Parobrod i Dom kulture Studentski grad
- 20:00 14. Milivojev štap i šešir, PO
-
Centar za kulturu Požarevac
14. Amaterske glumačke svečanosti MILIVOJEV ŠTAP I ŠEŠIR (23-28.2.2018.)
Žan Batist Poklen Molijer: TVRDICA
Milanovačko pozorište
- 20:00 Proslava, BG
-
Studentski kulturni centar, Beograd
Tomas Vinterberg i Mogens Rukov: PROSLAVA - pozorišna predstava studenata treće godine Univerziteta Sinergija u klasi profesora Ivana Jevtovića
adaptacija: Bor Hansen
igraju: Aleksandar Stojanović, Ivana Vuković, Danica Petrović, Ivan Todorović, Aleksandar Baošić, Aleksandra Stojanović, Nikola Štrbac, Ana Vučić, Milivoj Borlja, Tijana Maksimović, Teodora Kušić, Nemanja Simić, Jovana Milovanović, Isidora Milinović, Vanja Krtolina, Jelena Kukuljica, Tamara Radovanović
- 20:00 Kraftwerk, SK
-
Arena Boris Trajkovski, Skoplje
KRAFTVERK 3-D - koncert
- 20:00 Amenra, Boris, LJ
-
Kino Šiška, Ljubljana
AMENRA (Belgija)
https://www.youtube.com/watch?v=ZjHOLtudKpQ
BORIS (Japan)
https://www.youtube.com/watch?v=Y4ScCDWamkY
18/20 €
- 20:00 Dar jezikâ, ZG
-
Muzej suvremene umjetnosti Zagreb
Redatelj Érik Bullot (Francuska): DAR JEZIKÂ - projekcije filmova uz kratki uvod autora
GEOGRAFSKA FUGA (2013, 4’)
JEZIKOLOMKE (2011, 11’)
GOVOR U JEZICIMA (2005, 26’)
NOVI PRIRUČNIK ZA LOVCE NA PTICE (2017, 12’)
http://www.lecinemadeerikbullot.com
besplatno
- 20:00 Kraljev put, BG
-
Kulturni centar Čukarica, Turgenjevljeva 5, Beograd
KRALJEV PUT - predstava po memoarskoj prozi kralja Petra II Karađorđevića
tekst i režija: Lilijana Ivanović
- 20:00 Caro Emerald, BG
-
Hala sportova, Pariske komune 20, Novi Beograd
CARO EMERALD (Holandija) - pop/jazz
www.caroemerald.com
www.facebook.com/CaroEmeraldOfficial?fref=ts
www.youtube.com/user/caroemeraldorganizacija: Hala sportova
2400/2900/3300/3800 din
- 20:30 Balkanski tužbalica, BG
-
UK Parobrod, Kapetan Mišina 6a, Beograd
BALKANSKI TUŽBALICA - predstava se bavi problemom nestalih ljudi na Balkanu devedesetih u ratovima na teritoriji bivše Jugoslavije
koprodukcija: UK Parobrod i Puls teatar
autori prica: Almir Imširević, Doruntina Baša, Almir Bašović
režija: Stevan Bodroža
igraju: Ana Stefanović Bilić, Đorđe Simić, Čarni Đerić, Dragana Varagić
- 21:00 Ovde piše naslov drame o Anti, BG
-
Dorćol Platz, Cetinjska 15, Baograd
OVDE PIŠE NASLOV DRAME O ANTI - predstava
Nezavisno pozorište Tri groša, Beograd
- 21:00 Milky Chance, ZG
-
Tvornica kulture, Zagreb
MILKY CHANCE (Nemacka)
https://www.youtube.com/watch?v=iX-QaNzd-0Y
https://www.youtube.com/watch?v=qlGQoxzdwP4
https://www.youtube.com/watch?v=ernVvrYH9vg
149 kn
- 21:00 Katarina Pejak Trio, BG
-
Dom omladine Beograda
KATARINA PEJAK TRIO: Katarina Pejak (klavir, glas), Ana Protulipac (bas gitara, glas), Slaven Ljujić (bubnjevi)
https://www.youtube.com/watch?v=9d6HfbwBywg
700 din
- Okupirani bioskop prvi put u Čačku
- Aleksandar Denić predstavlja Srbiju na 60. Bijenalu u Veneciji
- Marijana Cvetković: Raste bes u svim sektorima kulture
- Praviti se lud ili otvoriti oči
- A1 Kinoteka letnji bioskop ponovo na krovu Doma Vojske
- Uži izbor za Politikinu nagradu za 2023.
- Preminula Jasna Tijardović Popović
- Najuži izbor za NIN-ovu nagradu za 2022.
- Nadežda Petrović u Narodnom muzeju
- Partibrejkers uveličali Zemun fest
- Protesti u Veneciji zbog Izraela
- Seks za početnike premijerno u Pozorištu mladih
- Serijal Om Nom Stories na Dizni+
- U slavu Magi Stefanović
- 60. Bijenale u Veneciji – Stranci svuda, a i politika
- Misterija Dušan Vasiljev u Bitefu
- Nova šansa za nagradu Milan Mladenović
- Beograd 20-ih godina 20. veka
- Ritam francuske kulture
- Vekovna potraga za pravdom
- Konkurs za regionalni umetnički projekat ECHO CURVE
- Konkurs za najbolјu studentsku kratku priču
- Konkurs za učešće u projektu Secret Arts Teachers
- Konkurs za objavljivanje tri prve knjige mladih autora
- Konkurs za III Međunarodno trijenale autoportreta i portreta
- Konkurs za Ukrštene umetničke rezidencije u oblasti stripa za 2024.
- Konkurs Miksera za mlade umetnike Black Box: Bez kompromisa
- Konkurs za nagradu Milutin Bojić za 2024.
VOĐENJE: IRWIN – NSK State – It's a Beautiful Country
IRWIN: NSK State – It's a Beautiful Country, Umetnički pav