• Search form

Jugoslovenska kinoteka, Beograd

Velikani svetskog filma: ROMAN POLANSKI (11-21.2.2018.)

 

11.2.

 

18:00 DVA ČOVEKA S ORMAROM (POLj, 1958) - kratki igrani film

ul: Jakub Goldberg (Jakub Goldberg), Henrik Kluba (Henryk Kluba)

r: Roman Polanski (Roman Polanski)

 

NOŽ U VODI (POLj, 1962)

Nóz w wodzie

ul: Leon Niemčik (Leon Niemczyk), Jolanta Umecka (Jolanta Umecka)

r: Roman Polanski (Roman Polanski)

 

20:30 ODVRATNOST (VB, 1965)

Repulsion

ul: Katrin Denev (Catherine Deneuve), Ian Hendri (Ian Hendry)

r: Roman Polanski (Roman Polanski)

 

 

12.2.

 

18:00 ĆORSOKAK (VB, 1966)

Cul-de-sac

ul: Donald Plezens (Donald Pleasence), Fransoaz Dorleak (Françoise Dorléac)

r: Roman Polanski (Roman Polanski)

 

20:30 BAL VAMPIRA (SAD/VB, 1967)

The Fearless Vampire Killers

ul: Roman Polanski (Roman Polanski), Šeron Tejt (Sharon Tate)

r: Roman Polanski (Roman Polanski)

 

 

13.2.

 

18:00 ROZMARINA BEBA (SAD, 1968)

Rosemary's Baby

ul: Mia Farou (Mia Farrow), Džon Kasavetes (John Cassavetes)

r: Roman Polanski (Roman Polanski)

 

20:30 MAGBET (VB/SAD, 1971)

Macbeth

ul: Džon Finč (John Finch), Frančeska Anis (Francesca Annis)

r: Roman Polanski (Roman Polanski)

 

 

14.2.

 

18:00 ŠTA? (IT/FR/SRN, 1972)

Che?

ul: Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni), Sidni Rom (Sydne Rome)

r: Roman Polanski (Roman Polanski)

 

20:30 KINESKA ČETVRT (SAD, 1974)

Chinatown

ul: Džek Nikolson (Jack Nicholson), Fej Danavej (Faye Dunaway)

r: Roman Polanski (Roman Polanski)

 

 

17.2.

 

18:00 STANAR (FR, 1976)

Le locataire

ul: Roman Polanski (Roman Polanski), Izabel Ađani (Isabelle Adjani)

r: Roman Polanski (Roman Polanski)

 

20:30 TESA (VB/FR, 1979)

Tess

ul: Nastasja Kinski (Nastassja Kinski), Piter Firt (Peter Firth)

r: Roman Polanski (Roman Polanski)

 

 

18.2.

 

18:00 LUDILO (SAD/FR, 1988)

Frantic

ul: Harison Ford (Harrison Ford), Emanuel Senje (Emanuelle Seigner)

r: Roman Polanski (Roman Polanski)

 

20:30 GORKI MESEC (FR/VB/SAD, 1992)

Bitter Moon

ul: Piter Kojoti (Peter Coyote), Emanuel Senje (Emanuelle Seigner)

r: Roman Polanski (Roman Polanski)

 

 

19.2.

 

18:00 SMRT I DEVOJKA (VB/FR/SAD, 1994)

Death and the Maiden

ul: Sigurni Viver (Sigourney Weaver), Ben Kingsli (Ben Kingsley)

r: Roman Polanski (Roman Polanski)

 

20:30 DEVETA KAPIJA (ŠP/FR/SAD, 1999)

The Ninth Gate

ul: Džoni Dep (Johnny Depp), Frenk Lanđela (Frank Langella)

r: Roman Polanski (Roman Polanski)

 

 

20.2.

 

18:00 OLIVER TVIST (ČR/VB/FR/IT, 2005)

Oliver Twist

ul: Ben Kingsli (Ben Kingsley), Barni Klark (Barney Clark)

r: Roman Polanski (Roman Polanski)

 

20:30 PIJANISTA (FR/POLj/NEM/VB, 2002)

The Pianist

ul: Edrijen Brodi (Adrien Brody), Tomas Krečman (Thomas Kretschmann)

r: Roman Polanski (Roman Polanski)

 

 

21.2.

 

18:00 KRVOPROLIĆE (FR/NEM/POLj/ŠP, 2011)

Carnage

ul: Džodi Foster (Jodie Foster), Kejt Vinslet (Kate Winslet)

r: Roman Polanski (Roman Polanski)

 

20:30 PISAC IZ SENKE (FR/NEM/VB, 2010)

The Ghost Writer

ul: Juan Mekgregor (Ewan McGregor), Pirs Brosnan (Pierce Brosnan)

r: Roman Polanski (Roman Polanski)

http://www.kinoteka.org.rs

Video
22.05.2018 | 23:54

VOĐENJE - ARTTERROR: Fragmenti dualnosti

Vođenje kroz izložbu Fragmenti dualnosti umetničke asocijacije ARTTERROR u galeriji Podroom Kulturnog centra Beograda, održanu od 5. aprila do 3. maja 2018.