• Search form

SKOPJE FILM FESTIVAL (19-26.4.2018.)

 

19.4.

 

Кино Милениум

20:00 ГОДИНА НА МАЈМУНОТ / YEAR OF THE MONKEY (Macedonia/Serbia/Slovenia/Kosovo, 2017, 109 min)

режија: Vladimir Blaževski

улоги: Igor Angelov, Marija Kohn, Reshit  Bereda, Faik Mefailovski, Cun Lajchi, Refet Abazi, Tanja Kocovska, Aleksandar Kamnarovski, Peter Elliot

 

 

20.4.

 

Кино Милениум

17:00 ПСИХО / PSYCHO (United States, 1960, 109 min)

режија: Alfred Hitchcock

улоги: Anthony Perkins, Janet Leigh, Vera Miles

 

19:00 КОБРА / COBRA (Macedonia, 2018, 55 min

режија: Igor Ivanov

 

21:00 И ТОА Е ЖИВОТ / C’EST LA VIE! (France, 2017, 100 min)

режија: Olivier Nakache, ÉricToledano

улоги: Jean-Pierre Bacri, Gilles Lellouche, Jean-Paul Rouve

 

 

Кино Фросина

17:00 ДОЛИНА НА СЕНКИТЕ / VALLEY OF SHADOWS (Norway, 2017, 91 min)

режија: Jonas Matzow Gulbrandsen

улоги: Adam Ekeli, Kathrine Fagerland, Jørgen Langhelle

 

20:00 ТАКСИМ ХОЛДЕМ / TAKSIM HOLD’EM (Turkey, 2017, 90 min)

режија: Michael Önder

улоги: Kenan Ece, Damla Sönmez, Berk Hakman, Nezih Cihan Aksoy

Q&A со екипата на филмот

 

22:00 ВО ЖИВО ОД ДАКА / LIVE FROM DHAKA (Bangladesh, 2016, 91 min)

Режија: Abdullah Mohammad Saad

улоги: Mostafa Monwar, Tasnova Tamanna, Tanvir Ahmed Chowdhury

 

 

21.4.

 

Кино Милениум

17:00 ТУЃИНЦИ ВО ВОЗ / STRANGERS ON A TRAIN (United States, 1951, 101 min)

режија: Alfred Hitchcock

улоги: Farley Granger, Robert Walker, Ruth Roman

 

19:00 ПРИВАТНА РАБОТА / A PRIVATE AFFAIR (Italy, 2017, 85 min)

режија: Paolo Taviani, Vittorio Taviani

улоги: Luca Marinelli, Lorenzo Richelmy, Valentina Belle

 

21:00 НЕПОСЛУШНОСТ / DISOBEDIENCE (United Kingdom/Ireland/United States, 2017, 114 min)

режија: Sebastián Lelio

улоги: Rachel Weisz, Rachel McAdams, Alessandro Nivola

 

 

Кино Фросина

15:00 МОМЦИ ЗА ДЕВОЈКИ / BOYS ON GIRLS - кратки филм

 

17:00 3/4 (Bulgaria, 2017, 83 min)

режија: Ilian Metev

улоги: Mila Mihova, Nikolay Mashalov, Todor Veltchev, Simona Genkova, Kaloyan Georgiev

 

19:00 АВА / AVA (France, 2017, 105 min)

режија: Léa Mysius

улоги: Noée Abita, Laure Calamy, Juan Cano, Tamara Cano, Daouda Diakhate

 

22:00 СТАОРЦИ ОД ПЛАЖА / BEACH RATS (United States, 2017, 95 min)

режија: Eliza Hittman

улоги: Harris Dickinson, Madeline Weinstein, Kate Hodge

 

 

22.4.

 

Кино Милениум

17:00 ПТИЦИ / THE BIRDS (United States, 1963, 119 min)

режија: Alfred Hitchcock

улоги: Rod Taylor, Tippi Hedren, Jessica Tandy

 

19:00 ТЕЛМА / THELMA (Norway, 2017, 116 min)

режија: Joachim Trier

улоги: Eili Harboe, Kaya Wilkins, Henrik Rafaelsen, Ellen Dorrit Petersen

 

21:00 ВИНОВЕН / THE GUILTY (Denmark, 2018, 85 min)

режија: Gustav Möller

улоги: Jakob Cedergren, Jessica  Dinnage, Omar Shargawi

 

 

Кино Фросина

15:00 ДЕВОЈКИ ЗА ДЕВОЈКИ / GIRLS ON GIRLS - кратки фил

 

17:00 РАЦИЈА / RAID (France/Morocco/Belgium, 2017, 119 min)

режија: Nabil Ayouch

улоги: Maryam Touzani, Arieh Worthalter, Amine Ennaji

 

19:00 СКРИШНО / ON THE SLY (France, 2018, 94 min)

режија: Christophe Régin

улоги: Franck Gastambide, Alice Issaz, Hippolyte Girardot, Moussa Mansaly

 

22:00 МИЗАНДРИСТКИ / THE MISANDRISTS (Germany, 2017, 91 min)

режија: Bruce LaBruce

улоги: Susanne Sachße, Viva Ruiz, Kembra Pfahler

 

 

23.4.

 

Кино Милениум

17:00 ЗАДЕН ПРОЗОРЕЦ / REAR WINDOW (United States, 1954, 112 min)

режија: Alfred Hitchcock

улоги: James Stewart, Grace Kelly, Wendell Corey

 

19:00 ВИДИ ЈА ТИ НЕА / WOULD YOU LOOK AT HER (Macedonia, 2017,19 min)

режија: Goran Stolevski

ПОСЛЕДНИТЕ КАМБАНИ / THE LAST CHURCH BELLS (Macedonia, 2017, 13 min)

режија: Nikolce Popovski

ДРУГИОТ / THE OTHER (Macedonia, 2017, 9 min)

режија: Batuhan Ibrahim

БЛАГОСЛОВЕНА / BLESSED (Macedonia/Czech Republic, 2016, 21 min)

режија: Miliana Lenak

ВОДАТА / THE WATER (Macedonia/Albania/Mexico, 2018, 9 min)

режија: Kiril Karakash, Svetislav Podleshanov

МИШКО / MISHKO (Macedonia, 2018, 17 min)

режија: Hanis Bagashov

 

21:00 СЕ ГЛЕДАМЕ ТАМУ ГОРЕ / SEE YOU UP THERE (France, 2017, 117 min)

режија: Albert Dupontel

улоги: Albert Dupontel, Nahuel PérezBiscayart, Laurent Lafitte

 

 

Кино Фросина

17:00 МАКЕДОНСКИОТ ДОН КИХОТ / MACEDONIAN DON QUIXOTE (Macedonia, 2017, 40 min)

режија: Konstantin Plevnesh

 

19:00 КВИР РАБОТИЛНИЦА / QUEER WORKSHOP - кусо воведно предавање, дискусија и промоција на книгата „За засрамените геј мажи“ (Ендру Хоџс и  Дејвид Хатер) со Жоао Флоренсио, Станимир Панајотов и Александар Ковачевски

 

22:00 ОДМОР / HOLIDAY (Denmark/Netherlands/Sweden, 2018, 90 min)

режија: Isabella Eklöf

улоги: Victoria Carmen Sonne, Lai  Yde, Thijs Römer

 

 

24.4.

 

Кино Фросина

17:00 РЕБЕКА / REBECCA (United States, 1940, 130 min)

режија: Alfred Hitchcock

улоги: Laurence Olivier, Joan Fontaine, George Sanders

 

19:00 СТОЛБ ОД СОЛ / THE PILLAR OF SALT (Turkey, 2018, 70 min)

режија: Burak Çevik

улоги: Zinnure Türe, Dila Yumurtacı, Esme Madra, Banu Fotocan

 

21:00 ТЕШКА БОЈА / HARD PAINT (Brazil, 2018, 118 min)

режија: Marco Reolon, Filipe Matzembacher

улоги: Shico Menegat, Bruno Fernandes, Guega Peixoto

 

 

25.4.

 

Кино Фросина

17:00 ЧИСТИ СРЦА / PURE HEARTS (Italy, 2017, 115 min)

режија: Roberto De Paolis

улоги: Selene Caramazza, Simone Liberati, Barbora Bobulova, Stefano Fresi

 

19:00 ИЗВЕШТАИТЕ ЗА САРА И САЛИМ / THE REPORTS ON SARAH AND SALEEM (Palestine/Netherlands/Germany/Mexico, 2018, 127 min)

режија: Muayad Alayan

улоги: Maisa Abd Elhadi, Adeeb Safadi, Sivane Kretchner

 

21:00 КРВАВО МЛЕКО / BLOODY MILK  (France, 2017, 90 min)

режија: Hubert Charuel

улоги: Swann Arlaud, Sara Giraudeau, India Hair

 

 

26.4.

 

Кино Фросина

17:00 САМИТ / THE SUMMIT (Argentina/France/Spain, 2017, 114 min)

режија: Santiago Mitre

улоги: Ricardo Darín, Dolores Fonzi, Érica Rivas, Christian Slater

 

19:00 ДИВИ МОМЧИЊА / THE WILD BOYS (France, 2017, 110 min)

режија: Bertrand Mandico

улоги: Christophe Bier, Elina Löwensohn, Vimala Pons

 

21:00 ПЕПЕРУТКИ / BUTTERFLIES (Turkey, 2018, 117 min)

режија: Tolga Karaçelik

улоги: Tolga Tekin, Bartu Küçükçağlayan, Tuğçe Altuğ

http://www.skopjefilmfestival.com.mk

Video
08.08.2018 | 23:49

VOĐENJE: Nagrada Mangelos 2018.

Vođenje kroz izložbu finalista nagrade “Dimitrije Bašičević Mangelos” za 2018. godinu, održanu u Galeriji Remont u Beogradu od 2. do 20. jula 2018.