• Search form

SKOPJE FILM FESTIVAL (19-26.4.2018.)

 

19.4.

 

Кино Милениум

20:00 ГОДИНА НА МАЈМУНОТ / YEAR OF THE MONKEY (Macedonia/Serbia/Slovenia/Kosovo, 2017, 109 min)

режија: Vladimir Blaževski

улоги: Igor Angelov, Marija Kohn, Reshit  Bereda, Faik Mefailovski, Cun Lajchi, Refet Abazi, Tanja Kocovska, Aleksandar Kamnarovski, Peter Elliot

 

 

20.4.

 

Кино Милениум

17:00 ПСИХО / PSYCHO (United States, 1960, 109 min)

режија: Alfred Hitchcock

улоги: Anthony Perkins, Janet Leigh, Vera Miles

 

19:00 КОБРА / COBRA (Macedonia, 2018, 55 min

режија: Igor Ivanov

 

21:00 И ТОА Е ЖИВОТ / C’EST LA VIE! (France, 2017, 100 min)

режија: Olivier Nakache, ÉricToledano

улоги: Jean-Pierre Bacri, Gilles Lellouche, Jean-Paul Rouve

 

 

Кино Фросина

17:00 ДОЛИНА НА СЕНКИТЕ / VALLEY OF SHADOWS (Norway, 2017, 91 min)

режија: Jonas Matzow Gulbrandsen

улоги: Adam Ekeli, Kathrine Fagerland, Jørgen Langhelle

 

20:00 ТАКСИМ ХОЛДЕМ / TAKSIM HOLD’EM (Turkey, 2017, 90 min)

режија: Michael Önder

улоги: Kenan Ece, Damla Sönmez, Berk Hakman, Nezih Cihan Aksoy

Q&A со екипата на филмот

 

22:00 ВО ЖИВО ОД ДАКА / LIVE FROM DHAKA (Bangladesh, 2016, 91 min)

Режија: Abdullah Mohammad Saad

улоги: Mostafa Monwar, Tasnova Tamanna, Tanvir Ahmed Chowdhury

 

 

21.4.

 

Кино Милениум

17:00 ТУЃИНЦИ ВО ВОЗ / STRANGERS ON A TRAIN (United States, 1951, 101 min)

режија: Alfred Hitchcock

улоги: Farley Granger, Robert Walker, Ruth Roman

 

19:00 ПРИВАТНА РАБОТА / A PRIVATE AFFAIR (Italy, 2017, 85 min)

режија: Paolo Taviani, Vittorio Taviani

улоги: Luca Marinelli, Lorenzo Richelmy, Valentina Belle

 

21:00 НЕПОСЛУШНОСТ / DISOBEDIENCE (United Kingdom/Ireland/United States, 2017, 114 min)

режија: Sebastián Lelio

улоги: Rachel Weisz, Rachel McAdams, Alessandro Nivola

 

 

Кино Фросина

15:00 МОМЦИ ЗА ДЕВОЈКИ / BOYS ON GIRLS - кратки филм

 

17:00 3/4 (Bulgaria, 2017, 83 min)

режија: Ilian Metev

улоги: Mila Mihova, Nikolay Mashalov, Todor Veltchev, Simona Genkova, Kaloyan Georgiev

 

19:00 АВА / AVA (France, 2017, 105 min)

режија: Léa Mysius

улоги: Noée Abita, Laure Calamy, Juan Cano, Tamara Cano, Daouda Diakhate

 

22:00 СТАОРЦИ ОД ПЛАЖА / BEACH RATS (United States, 2017, 95 min)

режија: Eliza Hittman

улоги: Harris Dickinson, Madeline Weinstein, Kate Hodge

 

 

22.4.

 

Кино Милениум

17:00 ПТИЦИ / THE BIRDS (United States, 1963, 119 min)

режија: Alfred Hitchcock

улоги: Rod Taylor, Tippi Hedren, Jessica Tandy

 

19:00 ТЕЛМА / THELMA (Norway, 2017, 116 min)

режија: Joachim Trier

улоги: Eili Harboe, Kaya Wilkins, Henrik Rafaelsen, Ellen Dorrit Petersen

 

21:00 ВИНОВЕН / THE GUILTY (Denmark, 2018, 85 min)

режија: Gustav Möller

улоги: Jakob Cedergren, Jessica  Dinnage, Omar Shargawi

 

 

Кино Фросина

15:00 ДЕВОЈКИ ЗА ДЕВОЈКИ / GIRLS ON GIRLS - кратки фил

 

17:00 РАЦИЈА / RAID (France/Morocco/Belgium, 2017, 119 min)

режија: Nabil Ayouch

улоги: Maryam Touzani, Arieh Worthalter, Amine Ennaji

 

19:00 СКРИШНО / ON THE SLY (France, 2018, 94 min)

режија: Christophe Régin

улоги: Franck Gastambide, Alice Issaz, Hippolyte Girardot, Moussa Mansaly

 

22:00 МИЗАНДРИСТКИ / THE MISANDRISTS (Germany, 2017, 91 min)

режија: Bruce LaBruce

улоги: Susanne Sachße, Viva Ruiz, Kembra Pfahler

 

 

23.4.

 

Кино Милениум

17:00 ЗАДЕН ПРОЗОРЕЦ / REAR WINDOW (United States, 1954, 112 min)

режија: Alfred Hitchcock

улоги: James Stewart, Grace Kelly, Wendell Corey

 

19:00 ВИДИ ЈА ТИ НЕА / WOULD YOU LOOK AT HER (Macedonia, 2017,19 min)

режија: Goran Stolevski

ПОСЛЕДНИТЕ КАМБАНИ / THE LAST CHURCH BELLS (Macedonia, 2017, 13 min)

режија: Nikolce Popovski

ДРУГИОТ / THE OTHER (Macedonia, 2017, 9 min)

режија: Batuhan Ibrahim

БЛАГОСЛОВЕНА / BLESSED (Macedonia/Czech Republic, 2016, 21 min)

режија: Miliana Lenak

ВОДАТА / THE WATER (Macedonia/Albania/Mexico, 2018, 9 min)

режија: Kiril Karakash, Svetislav Podleshanov

МИШКО / MISHKO (Macedonia, 2018, 17 min)

режија: Hanis Bagashov

 

21:00 СЕ ГЛЕДАМЕ ТАМУ ГОРЕ / SEE YOU UP THERE (France, 2017, 117 min)

режија: Albert Dupontel

улоги: Albert Dupontel, Nahuel PérezBiscayart, Laurent Lafitte

 

 

Кино Фросина

17:00 МАКЕДОНСКИОТ ДОН КИХОТ / MACEDONIAN DON QUIXOTE (Macedonia, 2017, 40 min)

режија: Konstantin Plevnesh

 

19:00 КВИР РАБОТИЛНИЦА / QUEER WORKSHOP - кусо воведно предавање, дискусија и промоција на книгата „За засрамените геј мажи“ (Ендру Хоџс и  Дејвид Хатер) со Жоао Флоренсио, Станимир Панајотов и Александар Ковачевски

 

22:00 ОДМОР / HOLIDAY (Denmark/Netherlands/Sweden, 2018, 90 min)

режија: Isabella Eklöf

улоги: Victoria Carmen Sonne, Lai  Yde, Thijs Römer

 

 

24.4.

 

Кино Фросина

17:00 РЕБЕКА / REBECCA (United States, 1940, 130 min)

режија: Alfred Hitchcock

улоги: Laurence Olivier, Joan Fontaine, George Sanders

 

19:00 СТОЛБ ОД СОЛ / THE PILLAR OF SALT (Turkey, 2018, 70 min)

режија: Burak Çevik

улоги: Zinnure Türe, Dila Yumurtacı, Esme Madra, Banu Fotocan

 

21:00 ТЕШКА БОЈА / HARD PAINT (Brazil, 2018, 118 min)

режија: Marco Reolon, Filipe Matzembacher

улоги: Shico Menegat, Bruno Fernandes, Guega Peixoto

 

 

25.4.

 

Кино Фросина

17:00 ЧИСТИ СРЦА / PURE HEARTS (Italy, 2017, 115 min)

режија: Roberto De Paolis

улоги: Selene Caramazza, Simone Liberati, Barbora Bobulova, Stefano Fresi

 

19:00 ИЗВЕШТАИТЕ ЗА САРА И САЛИМ / THE REPORTS ON SARAH AND SALEEM (Palestine/Netherlands/Germany/Mexico, 2018, 127 min)

режија: Muayad Alayan

улоги: Maisa Abd Elhadi, Adeeb Safadi, Sivane Kretchner

 

21:00 КРВАВО МЛЕКО / BLOODY MILK  (France, 2017, 90 min)

режија: Hubert Charuel

улоги: Swann Arlaud, Sara Giraudeau, India Hair

 

 

26.4.

 

Кино Фросина

17:00 САМИТ / THE SUMMIT (Argentina/France/Spain, 2017, 114 min)

режија: Santiago Mitre

улоги: Ricardo Darín, Dolores Fonzi, Érica Rivas, Christian Slater

 

19:00 ДИВИ МОМЧИЊА / THE WILD BOYS (France, 2017, 110 min)

режија: Bertrand Mandico

улоги: Christophe Bier, Elina Löwensohn, Vimala Pons

 

21:00 ПЕПЕРУТКИ / BUTTERFLIES (Turkey, 2018, 117 min)

режија: Tolga Karaçelik

улоги: Tolga Tekin, Bartu Küçükçağlayan, Tuğçe Altuğ

http://www.skopjefilmfestival.com.mk

  • 09.02.2018 | 10:00

    Ustvarjalni center Švicarija/MGLC, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana

    ŠVICARIJA: SKUPNOST, UMETNOST IN NARAVA - razstava (8.2.2018.-6.1.2019.)

     

    NIKA AUTOR

    STOJAN BATIČ

    DRAGICA ČADEŽ

    JURE DETELA

    META GRGUREVIČ

    FRANCE GRUDEN

    SERGEJ KAPUS

    JANEZ LENASSI

    KAREL PLEMENITAŠ

    KAREL PUTRIH

    DRAGO TRŠAR

    DUŠAN TRŠAR

    LUJO VODOPIVEC

    BILAL YILMAZ

    avtorica projekta, razstave: Yasmín Martín Vodopivec

    http://www.mglc-lj.si

    19.06.2018 | 10:00

    Cankarjev dom | Mestni muzej, Ljubljana

    SLOVENSKI IN EVROPSKI CANKAR - razstava (18.6.2018.-28.2.2019.) ob 100. obletnici smrti Ivana Cankarja

    https://www.cd-cc.si/sl/kultura/razstave/ivan-cankar-in-evropa

    12.07.2018 | 18:30

    Muzej moderne umetnosti - MoMA, 11 West 53 Street, New York, NY

    Izložba “Prema betonskoj utopiji: Arhitektura u Jugoslaviji, 1948-1980” (Toward a Concrete Utopia: Architecture in Yugoslavia, 1948-1980)

    Reprezentativna izložba jugoslovenske arhitekture u MoMA obuhvata više od 400 crteža, modela, fotografija i filmskih snimaka iz gradskih arhiva, privatnih i muzejskih kolekcija iz celog regiona. Izložba je prvo predstavljanje izuzetnih dela vodećih arhitekata socijalističke Jugoslavije američkoj i međunarodnoj javnosti.

    Izložba obuhvata radove najvažnijih jugoslovenskih arhitekata, među kojima su Bogdan Bogdanović (1922-2010), Juraj Neidhardt (1901-1979), Svetlana Kana Radević (1937–2000), Edvard Ravnikar (1907-1993), Vjenceslav Richter (1917-2002) i Milica Šterić (1914-1998).

    Izložba će biti otvorena do 13. januara 2019. godine, a obuhvata i prateći program

    *MoMa je otvoren svakog dana od 10.30 sati po lokalnom vremenu

    https://www.moma.org/calendar/exhibitions/3931

    21.09.2018 | 10:00

    Etnografski muzej u Beogradu, Studentski trg 13, Beograd

    Dan Etnografskog muzeja - 117 godina

    TO SMO MI - NARODNA ZANIMANJA U SRBIJI (Nazrni, pa se vrni) - izložba (20.9.-20.12.2018)

    autori izložbe: muzejski savetnici Dušica Živković, dr Miloš Matić, dr Marko Stojanović, Jelena Tešić-Vuletić

    https://etnografskimuzej.rs

    21.09.2018 | 16:00

    Laufer galerija, Svetozara Radića 4, Beograd

    BOOGIE: SOMETHING ELSE - izložba (20.9.-15.12.2018.)

    https://lauferart.com

    29.09.2018 | 10:00

    Galerija Matice srpske, Novi Sad

    PERCEPCIJE: ŽENA PO MERI DRUŠTVA? - izložba (28.9.2018.-6.1.2019.)

    ABIGAIL LANE, ANA BEŠLIĆ, ANTHEA HAMILTON, CAMILLA LØW, CELIA HEMPTON, CLARE STRAND, DANICA JOVANOVIĆ, ĐORĐE JOVANOVIĆ, ELIZABETH PRICE, GILLIAN WEARING,  HELEN CHADWICK, IVAN TABAKOVIĆ, KATARINA IVANOVIĆ, LAURA ALDRIDGE, LUBAINA HIMID, LJUBICA CUCA SOKIĆ, MADAME YEVONDE, MILAN KONJOVIĆ, MARKO ZAVIŠIĆ, NADEŽDA PETROVIĆ, PETAR DOBROVIĆ, RACHEL WHITEREAD, SAVA PETROVIĆ, SARAH LUCAS, SAVA ŠUMANOVIĆ, TRACY EMIN, ZORA PETROVIĆ

    organizacija: British Coucnil i Galerija Matice srpske, Novi Sad

    https://www.britishcouncil.rs

    04.10.2018 | 11:00

    Umjetnički paviljon u Zagrebu, Trg Kralja Tomislava 22, Zagreb 

    VLAHO BUKOVAC I ALEXANDRE CABANEL - povijesni susret učenika i učitelja - izložba (3.10.2018-6.1.2019.)

    http://www.umjetnicki-paviljon.hr

    06.10.2018 | 10:00

    Kibla, Maribor

    Kibla portal, Valvasorjeva 40, Maribor

    OSEBNO / PERSONAL - mednarodna skupinska razstava (5.10.-29.12.2018.)

    Jozef Suchoža (Slovaška), Nataša Prosenc Stearns (Slovenija/ZDA), Jože Slaček in Jiri Kočica (Slovenija), Jure Fingušt (Slovenija), Janez Kardelj (Slovenija), Maruša Šuštar (Slovenija), Tadej Vaukman (Slovenija), Maša Jazbec (Slovenija), Artists&Poor's (Slovenija), Radovan Kunić (Hrvaška), Boštjan Novak (Slovenija), Dragica Čadež (Slovenija), Anka Krašna (Slovenija), Selma Selman (BH/ZDA), Nikita Shalenny (Ukrajina/UA), Nataša Berk, Vlado Repnik, Simon Macuh, Petra Kapš (Slovenija), Tincuta Heinzel in Hillevi Munthe, kuratorici - Poskusi, napake, preizkušnje in napake: Attempts, Failures, Trials and Errors: Teresa Almeida (Portugalska / ZK / Švedska), Beam (Nizozemska), Shih Wei Chieh (Tajvan), Kate Sicchio (ZDA) & Camille Baker (Kanada / ZK), Renata Gaui (Brazilija / ZDA), Maria Paulina Gutiérrez (Kolumbija), Tincuta Heinzel (Romunija/Nemčija/ZK), Shary Kock (Nizozemska), Aline Martinez Santos (Brazilija/Nemčija), Afroditi Psarra (Grčija/ZDA), Annette Schmid & Veerle Pennock (Nemčija/Nizozemska), Zoran Popovici (Romunija), Natacha Roussel (Francija/Belgija), Vitalii Shupliak (Ukrajina/Poljska), Giulia Tomasello (Italija/ZK), Pauline Vierne (Francija/Nemčija), ZEST Collective (Romunija), Ebru Kurbak (Turčija/Avstrija), Mili John Tharakan (Indija/ZK), Rebecca Stewart (ZDA/ZK)

    http://www.kibla.org

    13.10.2018 | 10:00

    Muzej savremene umetnosti Vojvodine, Dunavska 37, Novi Sad

    ILIJA ŠOŠKIĆ: AKCIONE FORME - retrospektivna izložba (12.10.-24.12.2018.)

    kustosi izložbe: Zoran Erić (Muzej savremene umetnosti Beograd) i Nebojša Milenković (Muzej savremene umetnosti Vojvodine)

    organizacija: Muzej savremene umetnosti Beograd i Muzej savremene umetnosti Vojvodine

    http://www.msuv.org

    14.10.2018 | 10:00

    Muzej savremene umetnosti Beograd

    ILIJA ŠOŠKIĆ: AKCIONE FORME - retrospektivna izložba (13.10.-24.12.2018.)

    kustosi izložbe: Zoran Erić (Muzej savremene umetnosti Beograd) i Nebojša Milenković (Muzej savremene umetnosti Vojvodine)

    organizacija: Muzej savremene umetnosti Beograd i Muzej savremene umetnosti Vojvodine

    http://www.msub.org.rs

Video
10.12.2018 | 17:42

VOĐENJE: Dan vredan veka - 1. decembar 1918.

Autorsko vođenje kroz izložbu Muzeja Jugoslavije Dan vredan veka - 1.