• Search form

Jugoslovenska kinoteka, Beograd

KREATIVNA SRBIJA: BUDUĆNOST JE KREATIVNA - konferencija

 

11.30 Registracija

 

12.00 Pozdravna reč i otvaranje: Lazar Džamić, moderator konferencije, kreativni strateg, predavač na Fakultetu za medije i komunikacije, Univerzitet Singidunum

 

12.02-12.15 Uvodno obraćanje: Ana Brnabić, predsednica Vlade RS

 

12.15-12.25 MEKA MOĆ I KULTURNA DIPLOMATIJA

Ljiljana Rogač Mijatović, viša naučnica saradnica, Fakultet dramskih umetnosti, Institut za pozorište, film, radio i televiziju

 

12.25-13.05 SPREGA KREATIVNIH INDUSTRIJA SRBIJE I KULTURNE DIPLOMATIJE - panel

moderatorka: Ljiljana Rogač Mijatović viša naučnica saradnica, Fakultet dramskih umetnosti, Institut za pozorište, film, radio i televiziju

panelisti: Biljana Srbljanović, redovna profesorka na Univerzitetu umetnosti u Beogradu; Ivan Medenica, umetnički direktor BITEF-a, redovni profesor na Univerzitetu umetnosti u Beogradu; Ivan Petrović, predsednik Upravnog odbora Exit fondacije; Tijana Palkovljević Bugarski, upravnica Galerije Matice srpske; Jasna Dimitirijević, direktorka Kolarčeve zadužbine

 

13.05-13.20 IZVEŠTAJ SVETSKE BANKE O KREATIVNIM INDUSTRIJAMA U SRBIJI

Branko Radulović, vanredni profesor Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu

 

13.20-13.30 ZANIMANJA BUDUĆNOSTI

Tijana Mandić, klinička psihologinja i psihoterapeutkinja, bivša profesorka na Fakultetu dramskih umetnosti, Univerzitet u Beogradu

 

13:30-14.15 OBRAZOVANJE ZA BUDUĆNOST: VAŽNOST UKLJUČIVANJA KREATIVNOSTI U PROGRAME OBRAZOVANJA - panel

moderator: Lazar Džamić, moderator konferencije, kreativni strateg, predavač na Fakultetu za medije i komunikacije, Univerzitet Singidunum

panelisti: Mladen Šarčević, ministar prosvete, nauke i tehnološkog razvoja; Mihajlo Babin, prodekan na Fakultetu za ekonomiju, finansije i administraciju; Nada Popović Perišić, predsednica Fakulteta za medije i komunikaciju, Univerzitet Singidunum; Nikola Čavić, direktor razvoja Nordeus; Stefan Salom, direktor razvoja, Infostud

 

14.15-15:15 ručak

 

15.20-15.30 KREATIVNI HABOVI - NOVA MESTA KREATIVNOSTI

Marko Radenković, osnivač i generalni menadžer Nove iskre

 

15.30-16.00 KREATIVNI HABOVI: NOVE KREATIVNE ZAJEDNICE - panel

moderatori: Marko Radenković, osnivač i generalni menadžer, Nova iskra, Ivan Brkljač, izvršni direktor, Mokrin House

panelisti: Dragana Tomić Pilipović, predsednica Centra za društveno odgovorno preduzetništva i osnivačica Rural hab-a; Zoja Kukić, suosnivačica StartIT-a i SEE ICT-a; Pavle Krivokuća, mejker i biznis praktičar Impakt hab; Nenad Stojanović, direktor Deli hab prostora za kreativno delovanje

 

16.00-16.10 PRAVNI I FINANSIJSKI OKVIR: DRŽAVA KAO PARTNER KREATIVNIM INDUSTRIJAMA

Nenad Paunović, direktor tima za IT i preduzetništvo, Kabinet predsednika Vlade RS

 

16.10-16.50 PRAVNI I FINANSIJSKI OKVIR: INTERVENCIJE ZA DALJI RAZVOJ SEKTORA - panel

moderatorka: Ana Ilić, savetnica predsednice Vlade RS za digitalne i kreativne industrije, film i turizam

panelisti: Dragana Ilić, pravna savetnica za saradnju sa privredom, Naled; Aleksandra Lazar, istoričar umetnosti, umetnički direktor galerije Drina; Milica Božanić, izvršna direktorka Srpske filmske asocijacije; Slobodan Marković, redovni profesor Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu; Vuk Sekulić, partner u advokatskoj kancelariji MSA IP; Milan Milojević, partner u advokatskoj kancelariji MSA IP

 

16.50-17.00 NOVE TEHNOLOGIJE U KREATIVNIM INDUSTRIJAMA

Vitomir Jevremović, direktor, Digital Mind

 

17.00-17:15 pauza za kafu

 

17:15-17:25 KREATIVNE INDUSTRIJE U SLUŽBI BRENDIRANJA NACIJA, NAJBOLJI PRIMERI IZ SVETSKE PRAKSE

Lazar Sakan, kreativni menadžer, New Moment, New Ideas

 

17.25-17.35 KREATIVNOST LUTA PO SVETU

Ivan Brkljač, izvršni direktor, Mokrin House

 

17.35-17.45 MUZEJI I GALERIJE KAO KREATIVNI HABOVI

Aleksandra Lazar, istoričar umetnosti, umetnički direktor galerije Drina

 

17.45-17.55 DOGAĐAJI KAO KREATIVNI I TURISTIČKI CENTRI

Milica Đilas, novinarka i PR profesionalka

 

17.55-18.10 AKCIONI PLAN ZA RAZVOJ KREATIVNIH INDUSTRIJA

Ana Ilić, savetnica predsednice Vlade RS za digitalne i kreativne industrije, film i turizam

 

18.10-18.15 Zaljučak

Lazar Džamić - moderator konferencije

 

18.15-20.00 koktel

http://creativeserbia.gov.rs

  • 09.02.2018 | 10:00

    Ustvarjalni center Švicarija/MGLC, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana

    ŠVICARIJA: SKUPNOST, UMETNOST IN NARAVA - razstava (8.2.2018.-6.1.2019.)

     

    NIKA AUTOR

    STOJAN BATIČ

    DRAGICA ČADEŽ

    JURE DETELA

    META GRGUREVIČ

    FRANCE GRUDEN

    SERGEJ KAPUS

    JANEZ LENASSI

    KAREL PLEMENITAŠ

    KAREL PUTRIH

    DRAGO TRŠAR

    DUŠAN TRŠAR

    LUJO VODOPIVEC

    BILAL YILMAZ

    avtorica projekta, razstave: Yasmín Martín Vodopivec

    http://www.mglc-lj.si

    19.06.2018 | 10:00

    Cankarjev dom | Mestni muzej, Ljubljana

    SLOVENSKI IN EVROPSKI CANKAR - razstava (18.6.2018.-28.2.2019.) ob 100. obletnici smrti Ivana Cankarja

    https://www.cd-cc.si/sl/kultura/razstave/ivan-cankar-in-evropa

    12.07.2018 | 18:30

    Muzej moderne umetnosti - MoMA, 11 West 53 Street, New York, NY

    Izložba “Prema betonskoj utopiji: Arhitektura u Jugoslaviji, 1948-1980” (Toward a Concrete Utopia: Architecture in Yugoslavia, 1948-1980)

    Reprezentativna izložba jugoslovenske arhitekture u MoMA obuhvata više od 400 crteža, modela, fotografija i filmskih snimaka iz gradskih arhiva, privatnih i muzejskih kolekcija iz celog regiona. Izložba je prvo predstavljanje izuzetnih dela vodećih arhitekata socijalističke Jugoslavije američkoj i međunarodnoj javnosti.

    Izložba obuhvata radove najvažnijih jugoslovenskih arhitekata, među kojima su Bogdan Bogdanović (1922-2010), Juraj Neidhardt (1901-1979), Svetlana Kana Radević (1937–2000), Edvard Ravnikar (1907-1993), Vjenceslav Richter (1917-2002) i Milica Šterić (1914-1998).

    Izložba će biti otvorena do 13. januara 2019. godine, a obuhvata i prateći program

    *MoMa je otvoren svakog dana od 10.30 sati po lokalnom vremenu

    https://www.moma.org/calendar/exhibitions/3931

    21.09.2018 | 10:00

    Etnografski muzej u Beogradu, Studentski trg 13, Beograd

    Dan Etnografskog muzeja - 117 godina

    TO SMO MI - NARODNA ZANIMANJA U SRBIJI (Nazrni, pa se vrni) - izložba (20.9.-20.12.2018)

    autori izložbe: muzejski savetnici Dušica Živković, dr Miloš Matić, dr Marko Stojanović, Jelena Tešić-Vuletić

    https://etnografskimuzej.rs

    21.09.2018 | 16:00

    Laufer galerija, Svetozara Radića 4, Beograd

    BOOGIE: SOMETHING ELSE - izložba (20.9.-15.12.2018.)

    https://lauferart.com

    29.09.2018 | 10:00

    Galerija Matice srpske, Novi Sad

    PERCEPCIJE: ŽENA PO MERI DRUŠTVA? - izložba (28.9.2018.-6.1.2019.)

    ABIGAIL LANE, ANA BEŠLIĆ, ANTHEA HAMILTON, CAMILLA LØW, CELIA HEMPTON, CLARE STRAND, DANICA JOVANOVIĆ, ĐORĐE JOVANOVIĆ, ELIZABETH PRICE, GILLIAN WEARING,  HELEN CHADWICK, IVAN TABAKOVIĆ, KATARINA IVANOVIĆ, LAURA ALDRIDGE, LUBAINA HIMID, LJUBICA CUCA SOKIĆ, MADAME YEVONDE, MILAN KONJOVIĆ, MARKO ZAVIŠIĆ, NADEŽDA PETROVIĆ, PETAR DOBROVIĆ, RACHEL WHITEREAD, SAVA PETROVIĆ, SARAH LUCAS, SAVA ŠUMANOVIĆ, TRACY EMIN, ZORA PETROVIĆ

    organizacija: British Coucnil i Galerija Matice srpske, Novi Sad

    https://www.britishcouncil.rs

    04.10.2018 | 11:00

    Umjetnički paviljon u Zagrebu, Trg Kralja Tomislava 22, Zagreb 

    VLAHO BUKOVAC I ALEXANDRE CABANEL - povijesni susret učenika i učitelja - izložba (3.10.2018-6.1.2019.)

    http://www.umjetnicki-paviljon.hr

    06.10.2018 | 10:00

    Kibla, Maribor

    Kibla portal, Valvasorjeva 40, Maribor

    OSEBNO / PERSONAL - mednarodna skupinska razstava (5.10.-29.12.2018.)

    Jozef Suchoža (Slovaška), Nataša Prosenc Stearns (Slovenija/ZDA), Jože Slaček in Jiri Kočica (Slovenija), Jure Fingušt (Slovenija), Janez Kardelj (Slovenija), Maruša Šuštar (Slovenija), Tadej Vaukman (Slovenija), Maša Jazbec (Slovenija), Artists&Poor's (Slovenija), Radovan Kunić (Hrvaška), Boštjan Novak (Slovenija), Dragica Čadež (Slovenija), Anka Krašna (Slovenija), Selma Selman (BH/ZDA), Nikita Shalenny (Ukrajina/UA), Nataša Berk, Vlado Repnik, Simon Macuh, Petra Kapš (Slovenija), Tincuta Heinzel in Hillevi Munthe, kuratorici - Poskusi, napake, preizkušnje in napake: Attempts, Failures, Trials and Errors: Teresa Almeida (Portugalska / ZK / Švedska), Beam (Nizozemska), Shih Wei Chieh (Tajvan), Kate Sicchio (ZDA) & Camille Baker (Kanada / ZK), Renata Gaui (Brazilija / ZDA), Maria Paulina Gutiérrez (Kolumbija), Tincuta Heinzel (Romunija/Nemčija/ZK), Shary Kock (Nizozemska), Aline Martinez Santos (Brazilija/Nemčija), Afroditi Psarra (Grčija/ZDA), Annette Schmid & Veerle Pennock (Nemčija/Nizozemska), Zoran Popovici (Romunija), Natacha Roussel (Francija/Belgija), Vitalii Shupliak (Ukrajina/Poljska), Giulia Tomasello (Italija/ZK), Pauline Vierne (Francija/Nemčija), ZEST Collective (Romunija), Ebru Kurbak (Turčija/Avstrija), Mili John Tharakan (Indija/ZK), Rebecca Stewart (ZDA/ZK)

    http://www.kibla.org

    13.10.2018 | 10:00

    Muzej savremene umetnosti Vojvodine, Dunavska 37, Novi Sad

    ILIJA ŠOŠKIĆ: AKCIONE FORME - retrospektivna izložba (12.10.-24.12.2018.)

    kustosi izložbe: Zoran Erić (Muzej savremene umetnosti Beograd) i Nebojša Milenković (Muzej savremene umetnosti Vojvodine)

    organizacija: Muzej savremene umetnosti Beograd i Muzej savremene umetnosti Vojvodine

    http://www.msuv.org

    14.10.2018 | 10:00

    Muzej savremene umetnosti Beograd

    ILIJA ŠOŠKIĆ: AKCIONE FORME - retrospektivna izložba (13.10.-24.12.2018.)

    kustosi izložbe: Zoran Erić (Muzej savremene umetnosti Beograd) i Nebojša Milenković (Muzej savremene umetnosti Vojvodine)

    organizacija: Muzej savremene umetnosti Beograd i Muzej savremene umetnosti Vojvodine

    http://www.msub.org.rs

Video
10.12.2018 | 17:42

VOĐENJE: Dan vredan veka - 1. decembar 1918.

Autorsko vođenje kroz izložbu Muzeja Jugoslavije Dan vredan veka - 1.