• Search form

FreeDom Art Festival 2017 (19-27.8.2017.) Pančevo

 

19.8.

 

Ulica generala Petra Aračića (preko puta Gradske uprave)

19.00 Predstavljanje murala, najava FreeDom Art festivala

autori: Milan Bulatović i Sanja Momčilović

 

Plato Milana Mladenovića

21.30 Duvački orkestar umetničkog udruženja FARRA FANFARRA (Portugalija) - koncert

 

 

23.8.

 

Plato ispred Narodnog muzeja Pančevo

15.00 Matine žurka

VUK MILINKOVIĆ (RnB)

ALEKSA PAROVIĆ (rap)

MARKO ABRAMOVIĆ (funky)

NIKOLA VUKOVIĆ (tech house)

KRISTIJAN STANKOVIĆ (techno)

BRANISLAV VUKOSAVLJEVIĆ a.k.a. ENKI (techno)

 

 

24.8.

 

Galerija Doma omladine Pančevo

20.00 SVEČANO OTVARANJE FESTIVALA

MILICA KRSTIĆ, JELENA STOJANOVIĆ, IVANA NEDELJKOVIĆ: LINIJE I OBLIK: POČECI - izložba

 

Plato Milana Mladenovića

21.00 Veče stand up komedije: MARINA ORSAG (Hrvatska)

 

22.30 JELENA JOVOVIĆ i DRAGAN ĆALINA: STAND UP JAZZ ROUTINE

 

 

25.8.

 

Dvorana Apolo Doma omladine Pančevo

20.00 NE OPIRI SE (SAD, 2016, 72″) - film

režija: Craig Atkinson

festivali i nagrade: Winner 2017 Social Impact and Media (SIMA AWARDS): Best Documentary Feature Editing Award, 2016 Tribeca Film Festival - Grand Jury Best Documentary Feature, 2016 Hot Docs Film Festival, 2016 Montclair Film Festival, 2016 Maryland Film Festival, 2016 DOXA Film Festival, 2016 Telluride Mountainfilm Festival, 2016 Human Rights Watch Film Festival New York, 2016 AFI Silverdocs, 2016 Indianapolis Film Festival - Grand Jury Best Documentary Feature, 2016 Traverse City Film Festival, 2016 Dokufest Kosovo, 2016 True Orleans Film Festival, 2016 Camden Film Festival, 2016 Zurich Film Festival, 2016 Bergen International Film Festival, 2016 Downtown LA Film Festival - Grand Jury Best Documentary Feature, 2016 Antenna Documentary Film Festival, 2016 Mill Valley Film Festival, 2016 Bellingham Film Festival, 2016 Hot Springs Film Festival, 2016 Emerson LA Film & Media Festival, 2016 Chicago Film Festival, 2016 Philadelphia Film Festival – Audience Award Honorable Mention, 2016 International Film Festival of Curitiba Biennial, 2016 Loft Film Festival, 2016 Dok Leipzig, 2016 Denver Film Festival - Maysles Brothers Best Documentary Award, 2016 Brattleboro Film Festival, 2016 Kassel Dokfest, 2016 Stockholm Film Festival, 2016 MIRA Film Festival, 2016 Hamptons Take 2 Documentary Film Festival, 2016 This Human World: International Human Rights Film Festival, Vienna, Austria, 2016 Watch DOCS, Human Rights in Film, Warsaw, Poland, 2017 DocPoint Film Festival, Helsinki, Finland, 2017 Human Rights Weekend, Amsterdam, 2017 Screenpeace Film Festival, 2017 Frozen River Film Festival, 2017 Pan African Film Festival, 2017 Bellingham Human Rights Film Festival, 2017 Sedona International Film Festival

 

Plato Milana Mladenovića

21.30 AMY’S HOUSE (Beograd) - TRIBJUT AMY WINEHOUSE

 

 

26.8.

 

Dvorana Apolo Doma omladine Pančevo

20.00 BOMBA (SAD, 61″) - film

režija: Kevin Ford, Smriti Keshari, Eric Schlosser

festivals: Tribeca Film Festival, Berlin Film Festival

 

00.00 After party - elektronska muzika

DUO MONOSACCHARIDE

KRISTIJAN STANKOVIĆ

BRANISLAV VUKOSAVLJEVIĆ a.k.a. ENKI

 

Plato Milana Mladenovića

21.30 Završni nastup trećeg segmenta Međunarodnog omladinskog projekta MUSIC FOR HUMAN RIGHTS - učesnici Hip-hop radionice Doma omladine Pančevo

Koncert:

TI (psihodelični pop duo): Ilija Duni i Trajče Nikolovski

LIRA VEGA (rock duo): Zoja Borovčanin i Vladimir Đorđević

NIČIM IZAZVAN: Bojan Gluvajić (vokal i gitara) i Boris Bakalov (vokal)

 

 

27.8.

 

Plato Milana Mladenovića

21.00 NaranDŽemovanje - Freedom Edition - mladi pančevački muzičari, učesnici Međunarodnog omladinskog projekta „Music for Human Rights” i UG „Narandžasti” i iz Nemačke, Italije, Španije, Izraela, Rusije, Portugalije, Norveške

http://www.domomladinepancevo.rs

  • 22.04.2017 | 10:00

    Umetnostna galerija Maribor, Strossmayerjeva 6, Maribor

    VIS-À-VIS - Zbirka UGM in zbirka 49 Nord 6 Est - Frac Lorraine - razstava (21.4.-20.8.2017.)

    sodelujoči umetniki: NIKA AUTOR (Slo), ÁLVARO BARRIOS (Col), SANDI ČERVEK (Slo), IVAN DVORŠAK (Slo), PATRICK FAIGENBAUM (Fra), MARCO GODINHO (Prt), MARIE-ANGE GUILLEMINOT (Fra), ZDENKO HUZJAN (Slo), HAO JINGFANG & WANG LINGJIE (Chn/Fra), PETRA KAPŠ (Slo), STOJAN KERBLER (Slo), DAVID LAMELAS (Arg/Fra), POLONA MAHER (Slo), CLAIRE MOREL (Fra), ROMAN OPALKA (Pol/Fra), ALEN OŽBOLT (Slo), LUDVIK PANDUR (Slo), ZORA PLEŠNAR (Slo), MARKO POGAČNIK (Slo), OTO RIMELE (Slo), KARIN SANDER (Deu), MIRA SANDERS (Bel), SIMONA ŠUC (Slo), FIONA TAN (Idn/Nld), SAŠO VRABIČ (Slo), IAN WILSON (USA)

    kustosinja razstave: Andreja Borin

    postavitev razstave: Andreja Borin in Simona Šuc

    oblikovanje: Matej Koren Studio

    prevod: Ksenija Vidic

    www.fraclorraine.org

    http://www.ugm.si

    21.05.2017 | 11:00

    Muzej suvremene umjetnosti Zagreb

    DAN GRAHAM (1942, New York): ZABAVA ZA CIJELU OBITELJ - izložba (20.5.-27.8.2017.)

    kustosi izložbe: Maurizio Bortolotti i Radmila Iva Janković

    partneri izložbe: Galerija Lisson, London; Galerija Hauser & Wirth, Zürich

    http://www.msu.hr

    07.06.2017 | 11:00

    Muzej suvremene umjetnosti Zagreb

    SintArt 08
    ALEM KORKUT (1970, Travnik): GRAVITACIJA - izložba (6.6.-30.9.2017.)
    kustosica izložbe: Nataša Ivančević

    http://www.msu.hr

    17.06.2017 | 10:00

    Mednarodni grafični likovni center, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana
    32. GRAFIČNI BIENALE: KRITERIJ ROJSTVA (16.6.-29.10.2017.)

    http://www.mglc-lj.si

    30.06.2017 | 15:00

    Kibla, Maribor

    PATRICIA PICCININI (Avstralija): ZAVEST / CONSCIOUSNESS - razstava (29.6.-14.10.2017.)
    http://www.patriciapiccinini.net

    https://www.youtube.com/watch?v=RPC_7JahYsM

    http://www.kibla.org

    07.07.2017 | 10:00

    Muzej savremene umjetnosti Republike Srpske, Trg srpskih junaka 2, Banja Luka

    RADOŠ ANTONIJEVIĆ (1969, Pančevo): NA SVOME MJESTU STAJATI - izložba (6.7.-30.8.2017.)
    http://radosantonijevic.weebly.com

    kustos izložbe: Mladen Banjac, kustos Muzeja savremene umjetnosti Republike Srpske

     

    http://www.msurs.net

    07.07.2017 | 11:00

    Muzej suvremene umjetnosti Zagreb

    IVANA FRANKE: STRUJANJE PERCEPCIJE (SVEMIRI MISLI) / TOMMI GRÖNLUND i PETTERI NISUNEN: SIVA ZONA - izložba (6.7.-20.8.2017.)

    http://www.msu.hr

    07.07.2017 | 11:00

    Muzej suvremene umjetnosti Zagreb

    ANTO KAJINIĆ (1953, Modriča): PUTOVANJE KROZ BJELINE - izložba (6.7.-31.8.2017.)

    http://www.msu.hr

    12.07.2017 | 10:00

    Galerija umjetnina, Kralja Tomislava 15, Split
    ARHITEKTURA U SUVREMENOJ UMJETNOSTI / ARCHITECTURE IN CONTEMPORARY ART - izložba (11.7.-27.8.2017.)

    umjetnici/artists: DUŠKA BOBAN, TOMISLAV BUNTAK, TOMISLAV ČERANIĆ, IGOR EŠKINJA, ANDREA FRASER, CYPRIEN GAILLARD, ZLATKO KOPLJAR, ARMIN LINKE/SRĐAN JOVANOVIĆ WEISS, ANITA MILOŠ, VEDRAN PERKOV, RENATA POLJAK, VIKTOR POPOVIĆ, NELI RUŽIĆ, JULIÃO SARMENTO, JEE YOUNG SIM, LANA STOJIĆEVIĆ, DARIO ŠOLMAN, MARKO TADIĆ, PATRICIA TEODORESCU, ZLATAN VEHABOVIĆ

    kustosi / curated by: Jasminka Babić & Branko Franceschi

    https://www.galum.hr

    15.07.2017 | 12:00

    Galerija-legat Milice Zorić i Rodoljuba Čolakovića, Rodoljuba Čolakovića 2, Beograd
    FADE IN 2: EXT. MODERNISTIČKA KUĆA - NOĆ - izložba (14.7.-21.8.2017.)
    kustosi: tim Švajcarskog instituta za savremenu umetnost, Njujork i Žili Bukobza

    umetnici: DANAI ANESIJADU, DARJA BAJAGIĆ, DORA BUDOR, ULISES KARION, HEMAN ČONG, BRIS DELSPERŽE, ALEKSANDRA DOMANOVIĆ, MATIS GASER, DAJGA GRANTINA, SINIŠA ILIĆ, ALEKS IZRAEL, BERTRAN LAVIJE, VILIJAM LEVIT, KRISTIJAN MARKLEJ, RODRIGO MATEUS, BENJAMIN RAMIREZ PEREZ, KARIS RODRIGEZ, BOJAN ŠARČEVIĆ, EJMI SIGL, TOBIJAS ŠPIHTIH, RAŠA TODOSIJEVIĆ
    produkcija: Balkan Projects

    http://www.msub.org.rs

Video
15.08.2017 | 19:22

Neko kao ti...

Grupa Eva Braun, koja više od tri godine nije samostalno nastupala u Beogradu, održaće 7.