• Search form

Dom omladine Beograda

9. International queer film festival MERLINKA (7-13.12.2017.)

 

7.12.

12.00 VLADICA ČULIĆ (1988, Beograd/Malme): HANGARSKE ORGIJE DEVICA - izložba (7-13.12.2017.) lagani lezbejski BDSM print na mušemi

19.00 SEKS RAD I MEDIJI - ZAŠTO (NE) DANAS? - tribina

21:00 Svečano otvaranje 9. Međunarodnog festivala queer filma Merlinka uz muzički i kabare program

 

21:15 LAVINA (Hrvatska, 2017)

režija: Stanislav Tomić
uloge: Robert Ugrina, Ksenija Marinković, Stojan Matavulj, Borko Perić
 

 

8.12.

 

17:00 VOĆNJAK KAJSIJA (Jermenija, 2017)

režija: Pouria Heidary Oureh
uloge: Pedram Ansari, Narbe Vartan, Hovhannes Azoyan
 

19:00 RASPRAVA OKO KOSTIJU (Španija, 2017) - dokumentarac

režija: Andrea Weiss
 

21:00 TOM OD FINSKE (Finska, 2017)

režija: Dome Karukoski
uloge: Jakob Oftebro, Werner Daehn, Lauri Tilkanen
 

 

9.12.

 

16:00 Zorica Mršević: TRANSRODNO LICE PRAVDE - prezentacija knjige

govore: Milan Đurić Agata, recenzentkinja knjige dr Jelena Simić, i autorka

 

17:00 SUMRAK (Island, 2017)

režija: Erlingur Thoroddsen
uloge: Björn Stefánsson, Sigurður Þór Óskarsson, Guðmundur Ólafsson
 

19:00 KVIRKOR: KAKO PANKOVATI REVOLUCIJU (Nemačka/SAD, 2017) - dokumentarac
režija: Yony Leyser
 

21:00 MIZANDRISTKINJE (Nemačka/Kanada, 2017)

režija: Bruce La Bruce
uloge: Susanne Sachße, Viva Ruiz, Kembra Pfahler
 

 

10.12.

 

12:00 Maraton kratkog queer filma

One Night Only

Jim’s Introduction to Gender Identity

Kai, 12

Shudo

Ama

So near so far away

From Head To Toes

Into the Rainbow

Animal Kingdom

Naughty Amelia Jane

Tristan

Rebellious Essence

The Fish Cury

Mum, I’m back

Not Acceptable

Bearable

A Doll’s Eyes

Junito

Rejection

Calamity

Taste of Love

Existance

Mau & Gio

Vanilla

Two

Flocker

Sis

My Piece of Happiness

Get the Life

Lily

Denise

I would Like to Tell You

Scar Tissue

Happy Happy Baby

Dusk

Pillow Talk

A Partida

You

Rink

Las Liebres

Shala

Mai

Una pieza para Julia

Approaching

Diamante, O Bailarina

Waiting For

La Evidencia

Nisa

Not K.O.

Piscina

Slutnja anđela

 

 

11.12.

 

Holandski dan

 

17:00 AKO KAŽEM DA JESAM, ONDA JESAM (The Netherlands, 2016)

director: Truus Kaspers, Sander Houwen
 

18:00 CAS (The Netherlands, 2016)

director: Joris van de Berg
cast: Kevin Hassing, Wieger Windhorst, Felix Meyer
 

19:00 IZNAD DUGE (The Netherlands, 2017)

dsirector: Tara Fallaux
 

20:00 PrEP I JA (The Netherlands, 2017)

director: Tim Dekkers
 

21:00 LADY GALORE (Amsterdam)

 

21:15 KRALJICA AMSTERDAMA (The Netherlands, 2013)

director: Tim Oliehoek
cast: Alex Klaasen, Achmed Akkabi, Peter Faber
 

 

12.12.

 

17:00 TORREY PINES (SAD, 2016) - animirani film

režija: Clyde Petersen
 

18:00 NIKOME NE NEDOSTAJEM (Nemačka, 2017) - dokumentarac

režija: Erik Lemke
 

19:00 JEBI SE, DŽESIKA BLER (Izrael, 2017)

režija: Karni Haneman
uloge: Jessy Danner, Guy German, Karni Haneman
 

21:00 USKORO - treća projekcija

 

 

13.12.

 

17:00 AKO SE USUDIŠ DA ČEZNEŠ (Indija, 2017)

režija: Debalina Majumder
uloge: Manisha Adak, Manisha Bilkish, Farha Khatun
 

18:00 ZEMLJE IZGUBLJENOG SADRŽAJA (Ruanda/Srbija/Velika Britanija, 2017) - dokumentarac

režija: Elena Horn
 

19:00 DIVNE DIVE (Brazil, 2016) - dokumentarac

režija: Leandra Leal
 

21:00 Svečano zatvaranje uz SONJU SAJZOR i dodelu nagrada

 

21:15 120 OTKUCAJA U MINUTI (France, 2017)

director: Robin Campillo
cast: Nahuel Pérez Biscayart, Arnaud Valois, Adèle Haenel

http://merlinka.com

  • 21.10.2017 | 10:00

    Galerija Matice srpske, Novi Sad

    170 godina Galerije Matice srpske

    ARSENIJE TEODOROVIĆ I SRPSKA CRKVA U BUDIMU  - izložba (18.10.2017.-1.7.2018.)

    http://www.galerijamaticesrpske.rs

    01.12.2017 | 12:00

    Istorijski muzej Srbije, Trg Nikole Pašića 11, Beograd

    SMRT KARAĐORĐA PETROVIĆA - izložba (30.11.2017.-31.8.2018.), povodom dvestote godišnjice od ubistva vožda Karađorđa

    autori izložbe: Vladimir Merenik, Boško Ljubojević, Nebojša Damnjanović, Borislav Korica

    dizajn postavke: Izabela Martinov Tomović

    Svake subote u 13 časova stručno vođenje kroz postavku za individualne posetioce

    http://imus.org.rs

    13.01.2018 | 09:00

    Istorijski muzej Srbije, Trg Nikole Pašića 11, Beograd

    ĐORĐE STANOJEVIĆ - ČOVEK KOJI JE OSVETLIO SRBIJU - izložba (12.1.-30.9.2018.)

    realizacija: Istorijski muzej Srbije pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture i informisanja Republike Srbije, a uz podršku JP Elektroprivreda Srbije

    https://www.sendspace.com/file/q9yptp

    http://imus.org.rs

    09.02.2018 | 10:00

    Ustvarjalni center Švicarija/MGLC, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana

    ŠVICARIJA: SKUPNOST, UMETNOST IN NARAVA - razstava (8.2.2018.-6.1.2019.)

     

    NIKA AUTOR

    STOJAN BATIČ

    DRAGICA ČADEŽ

    JURE DETELA

    META GRGUREVIČ

    FRANCE GRUDEN

    SERGEJ KAPUS

    JANEZ LENASSI

    KAREL PLEMENITAŠ

    KAREL PUTRIH

    DRAGO TRŠAR

    DUŠAN TRŠAR

    LUJO VODOPIVEC

    BILAL YILMAZ

    avtorica projekta, razstave: Yasmín Martín Vodopivec

    http://www.mglc-lj.si

    30.03.2018 | 10:00

    +MSUM | Muzej sodobne umetnosti Metelkova, Maistrova 3, Ljubljana

    VALOVI: 50 LET UMETNIŠKEGA DELOVANJA MILENKA MATANOVIČA (1947, Ljubljana) - razstava (29.3.-24.6.2018.)

    kustos razstave: Igor Španjol

    http://www.mg-lj.si

    07.04.2018 | 11:00

    Muzej suvremene umjetnosti Zagreb

    FORMULA ČULA - izložba djela iz Zbirke marginalne umjetnosti i zbirki MSU-a (6.4.-15.9.2018.)

    kustosica izložbe: Daniela Bilopavlović Bedenik

    http://www.msu.hr

    13.04.2018 | 11:00

    Galerija Klovićevi dvori, Jezuitski trg 4, Zagreb

    KATARINA VELIKA - CARICA SVIH RUSA - izložba iz Državnog muzeja Ermitaž iz St. Peterburga (12.4.-29.7.2018.)

    kustosice izložbe: Natalia Bakhtareva, Iva Sudec Andreis, Danijela Marković

    http://gkd.hr

    14.04.2018 | 10:00

    Mednarodni grafični likovni center, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana

    DAVID LYNCH: OGENJ NA ODRU - razstava (13.4.-29.7.2018.)

    kustos razstave: Božidar Zrinski

    http://www.mglc-lj.si

    21.04.2018 | 10:00

    Muzej savremene umjetnosti Republike Srpske, Trg srpskih junaka 2, Banja Luka

    PUNKTUMI: ZBIRKA INOSTRANE UMJETNOSTI MSURS - izložba (20.4.-30.8.2018.)

    Oto Pine (Otto Piene), Ginter Iker (Günther Uecker) i Hajnc Mak (Heinz Mack) iz grupe ZERO, Fridensrajh Hundertvaser (Friedensreich Hundertwasser), Hans Hartung (Hans Hartung), Pjer Alešinski (Pierre Alechinsky), Stenli Vilijem Hajter (Stanley William Hayter), Žan Mesažije (Jean Messagier), Zao Vu-Ki (Zao Wou-Ki), Šoići Hasegava (Shōichi Hasegawa), Jase Tabući (Yasse Tabuchi), Antonino Virduco (Antonino Virduzzo)…

    http://www.msurs.net

    21.04.2018 | 15:00

    Kibla, Maribor

    Kibla Portal, Valvasorjeva 40, Maribor

    PRISOTNOSTI - skupinska razstava akademske slikarke Metke Krašovec in umetnic in umetnikov - njenih študentov na Akademiji za likovno umetnost in oblikovanje (UL ALUO) v Ljubljani (20.4.-30.6.2018.)

    Razstavljajo Metka Krašovec in umetniki (po abecednem redu): Karmen Bajec, Viktor Bernik, Saša Bezjak, Gigo de Brea, Andrej Brumen Čop, Mitja Ficko, Dušan Fišer, Marija Flegar, Milan Golob, Marko Jakše, Anja Jerčič Jakob, Barbara Jurkovšek, Jurij Kalan, Maja Kastelic, Aleksij Kobal, Robert Lozar, Izar Lunaček, Mojca Oblak, Rok Predin, Arjan Pregl, Irena Romih, Zvonka Simčič, Matic Sonnenwald, Natalija Šeruga, Katarina Toman Kracina, Petra Varl, Sebastijan Vojvoda, Marij Vrenko, Mojca Zlokarnik, Živa Žitnik

    kuratorja razstave: Nina Jeza (KID Kibla) in Arne Brejc (Galerija Equrna)

    http://www.kibla.org

Video
18. Bijnale umetnosti Pancevo
21.06.2018 | 15:33

VOĐENJE: 18. Bijenale umetnosti u Pančevu - Prostorni agens

Vođenje kroz 18. Bijenale umetnosti u Pančevu “Prostorni agens”, održano od 26. maja do 17.