• Search form

52. BITEF - Nove pozorišne tendencije: SVET BEZ LJUDI (13-22.9.2018.) Beograd

 

13.9.

Prolog - Sava centar

20:00 ODILO. ZATAMNJENJE. ORATORIJUM

producent: Slovensko mladinsko gledališče, Centar za urbanu kulturu kino Šiška, Ljubljana, Slovenija

autor: Peter Mlakar, Dragan Živadinov

režija: Dragan Živadinov

 

14.9.

Jugoslovensko dramsko pozorište/Scena Ljuba Tadić

20:00 SVITA BR. 3 'EVROPA'

producent: Ešel 1:1, Pariz, Francuska

režija: Žoris Lakost

 

15.9.

Narodno pozorište/Scena Raša Plaović

20:00 BOLIVUD

producent: Narodno pozorište u Beogradu, Srbija

autor: Maja Pelević

režija: Maja Pelević

 

16.9.

Beogradsko dramsko pozorište/Scena Rade Marković

20:00 GORKI - ALTERNATIVA ZA NEMAČKU?

producent: Teatar „Maksim Gorki", Berlin, Nemačka

autor: Oliver Frljić i ansambl

režija: Oliver Frljić

 

17.9.

Atelje 212/Scena Mira Trailović

20:00 ŠEST LICA TRAŽI PISCA

producent: Satiričko kazalište „Kerempuh", Zagreb, Hrvatska

autor: Luiđi Pirandelo

režija: Oliver Frljić

 

18.9.

Pozorište na Terazijama

20:00 NO43 PRLJAVŠTINA

producent: Teatar NO99, Talin, Estonija

režija: Ene Lis Semper, Tit Ojaso

 

19.9.

Narodno pozorište/Velika scena

13:00 | 17:00 | 21:00 VEČNA RUSIJA

producent: HAU Hebel am Ufer, Berlin, Nemačka

autor: Marina Davidova, Vera Martinov

 

20.9.

Narodno pozorište/Velika scena

13:00 | 17:00 | 21:00 VEČNA RUSIJA

producent: HAU Hebel am Ufer, Berlin, Nemačka

autor: Marina Davidova, Vera Martinov

 

Bitef teatar

19:00 | 21:00 PA’AM

producent: Nadava Barnee, Tel Aviv, Izrael

režija: Nadav Barnea

 

21.9.

Narodno pozorište/Velika scena

13:00 | 17:00 | 21:00 VEČNA RUSIJA

producent: HAU Hebel am Ufer, Berlin, Nemačka

autor: Marina Davidova, Vera Martinov

 

prostor će naknadno biti potvrđen

17:00 | 19:00 | 21:00 ZAOSTAVŠTINA, KOMADI BEZ LJUDI

producent: Teatar Vidi, Lozana, Švajcarska

koncept: Rimini Protokol (Štefan Kegi, Dominik Iber)

 

Bitef teatar

19:00 | 21:00 PA’AM

producent: Nadava Barnee, Tel Aviv, Izrael

režija: Nadav Barnea

 

22.9.

prostor će naknadno biti potvrđen

17:00 | 19:00 | 21:00 ZAOSTAVŠTINA, KOMADI BEZ LJUDI

producent: Teatar Vidi, Lozana, Švajcarska

koncept: Rimini Protokol (Štefan Kegi, Dominik Iber)

 

Sava Centar

20:00 REKVIJEM ZA L.

producent: le bale se d la be, Gent, Belgija

autor: Fabricio Kasol, Alen Platel

http://www.bitef.rs

  • 09.02.2018 | 10:00

    Ustvarjalni center Švicarija/MGLC, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana

    ŠVICARIJA: SKUPNOST, UMETNOST IN NARAVA - razstava (8.2.2018.-6.1.2019.)

     

    NIKA AUTOR

    STOJAN BATIČ

    DRAGICA ČADEŽ

    JURE DETELA

    META GRGUREVIČ

    FRANCE GRUDEN

    SERGEJ KAPUS

    JANEZ LENASSI

    KAREL PLEMENITAŠ

    KAREL PUTRIH

    DRAGO TRŠAR

    DUŠAN TRŠAR

    LUJO VODOPIVEC

    BILAL YILMAZ

    avtorica projekta, razstave: Yasmín Martín Vodopivec

    http://www.mglc-lj.si

    19.06.2018 | 10:00

    Cankarjev dom | Mestni muzej, Ljubljana

    SLOVENSKI IN EVROPSKI CANKAR - razstava (18.6.2018.-28.2.2019.) ob 100. obletnici smrti Ivana Cankarja

    https://www.cd-cc.si/sl/kultura/razstave/ivan-cankar-in-evropa

    12.07.2018 | 18:30

    Muzej moderne umetnosti - MoMA, 11 West 53 Street, New York, NY

    Izložba “Prema betonskoj utopiji: Arhitektura u Jugoslaviji, 1948-1980” (Toward a Concrete Utopia: Architecture in Yugoslavia, 1948-1980)

    Reprezentativna izložba jugoslovenske arhitekture u MoMA obuhvata više od 400 crteža, modela, fotografija i filmskih snimaka iz gradskih arhiva, privatnih i muzejskih kolekcija iz celog regiona. Izložba je prvo predstavljanje izuzetnih dela vodećih arhitekata socijalističke Jugoslavije američkoj i međunarodnoj javnosti.

    Izložba obuhvata radove najvažnijih jugoslovenskih arhitekata, među kojima su Bogdan Bogdanović (1922-2010), Juraj Neidhardt (1901-1979), Svetlana Kana Radević (1937–2000), Edvard Ravnikar (1907-1993), Vjenceslav Richter (1917-2002) i Milica Šterić (1914-1998).

    Izložba će biti otvorena do 13. januara 2019. godine, a obuhvata i prateći program

    *MoMa je otvoren svakog dana od 10.30 sati po lokalnom vremenu

    https://www.moma.org/calendar/exhibitions/3931

    21.09.2018 | 10:00

    Etnografski muzej u Beogradu, Studentski trg 13, Beograd

    Dan Etnografskog muzeja - 117 godina

    TO SMO MI - NARODNA ZANIMANJA U SRBIJI (Nazrni, pa se vrni) - izložba (20.9.-20.12.2018)

    autori izložbe: muzejski savetnici Dušica Živković, dr Miloš Matić, dr Marko Stojanović, Jelena Tešić-Vuletić

    https://etnografskimuzej.rs

    21.09.2018 | 16:00

    Laufer galerija, Svetozara Radića 4, Beograd

    BOOGIE: SOMETHING ELSE - izložba (20.9.-15.12.2018.)

    https://lauferart.com

    28.09.2018 | 10:00

    Galerija umjetnina, kralja Tomislava 15, Split

    VJEKOSLAV NAKIĆ: FILMOVI (27.9.-2.12.2018.) (30 min)
     

    SLOBODA (1966.)

    TETRAEDAR (1967.)

    L'ABANDON (1967.)

    POSLIJE POTOPA (1967.)

    kustosica: Sunčica Fradelić
    organizacija: Galerija umjetnina i Kino klub Split

    https://www.galum.hr

    28.09.2018 | 12:00

    Hestia Art Residency & Exhibitions Bureau, Toplicin venac 14/9/IV, Beograd

    Umetnički par diSTRUKTURA: Milica Milićević (1979) i Milan Bosnić (1969): WE from in betWEen - izložba (27.9.-9.12.2018.)

    http://distruktura.com

    29.09.2018 | 10:00

    Galerija Matice srpske, Novi Sad

    PERCEPCIJE: ŽENA PO MERI DRUŠTVA? - izložba (28.9.2018.-6.1.2019.)

    ABIGAIL LANE, ANA BEŠLIĆ, ANTHEA HAMILTON, CAMILLA LØW, CELIA HEMPTON, CLARE STRAND, DANICA JOVANOVIĆ, ĐORĐE JOVANOVIĆ, ELIZABETH PRICE, GILLIAN WEARING,  HELEN CHADWICK, IVAN TABAKOVIĆ, KATARINA IVANOVIĆ, LAURA ALDRIDGE, LUBAINA HIMID, LJUBICA CUCA SOKIĆ, MADAME YEVONDE, MILAN KONJOVIĆ, MARKO ZAVIŠIĆ, NADEŽDA PETROVIĆ, PETAR DOBROVIĆ, RACHEL WHITEREAD, SAVA PETROVIĆ, SARAH LUCAS, SAVA ŠUMANOVIĆ, TRACY EMIN, ZORA PETROVIĆ

    organizacija: British Coucnil i Galerija Matice srpske, Novi Sad

    https://www.britishcouncil.rs

    04.10.2018 | 11:00

    Umjetnički paviljon u Zagrebu, Trg Kralja Tomislava 22, Zagreb 

    VLAHO BUKOVAC I ALEXANDRE CABANEL - povijesni susret učenika i učitelja - izložba (3.10.2018-6.1.2019.)

    http://www.umjetnicki-paviljon.hr

    06.10.2018 | 10:00

    Kibla, Maribor

    Kibla portal, Valvasorjeva 40, Maribor

    OSEBNO / PERSONAL - mednarodna skupinska razstava (5.10.-29.12.2018.)

    Jozef Suchoža (Slovaška), Nataša Prosenc Stearns (Slovenija/ZDA), Jože Slaček in Jiri Kočica (Slovenija), Jure Fingušt (Slovenija), Janez Kardelj (Slovenija), Maruša Šuštar (Slovenija), Tadej Vaukman (Slovenija), Maša Jazbec (Slovenija), Artists&Poor's (Slovenija), Radovan Kunić (Hrvaška), Boštjan Novak (Slovenija), Dragica Čadež (Slovenija), Anka Krašna (Slovenija), Selma Selman (BH/ZDA), Nikita Shalenny (Ukrajina/UA), Nataša Berk, Vlado Repnik, Simon Macuh, Petra Kapš (Slovenija), Tincuta Heinzel in Hillevi Munthe, kuratorici - Poskusi, napake, preizkušnje in napake: Attempts, Failures, Trials and Errors: Teresa Almeida (Portugalska / ZK / Švedska), Beam (Nizozemska), Shih Wei Chieh (Tajvan), Kate Sicchio (ZDA) & Camille Baker (Kanada / ZK), Renata Gaui (Brazilija / ZDA), Maria Paulina Gutiérrez (Kolumbija), Tincuta Heinzel (Romunija/Nemčija/ZK), Shary Kock (Nizozemska), Aline Martinez Santos (Brazilija/Nemčija), Afroditi Psarra (Grčija/ZDA), Annette Schmid & Veerle Pennock (Nemčija/Nizozemska), Zoran Popovici (Romunija), Natacha Roussel (Francija/Belgija), Vitalii Shupliak (Ukrajina/Poljska), Giulia Tomasello (Italija/ZK), Pauline Vierne (Francija/Nemčija), ZEST Collective (Romunija), Ebru Kurbak (Turčija/Avstrija), Mili John Tharakan (Indija/ZK), Rebecca Stewart (ZDA/ZK)

    http://www.kibla.org

Video
18.11.2018 | 18:36

Urbanu Stupica posle Rodoljubaca

Nagrada Udruženja dramskih umetnika Srbije (UDUS) “Bojan Stupica” biće svečano uručena reditelju Andrašu Urbanu 19.