• Search form

5. SUPERUHO FESTIVAL (6-8.8.2018.) Marina Lučica Primošten

 

6.8.

20.15-21.15 TYGER LAMB
https://tygerlamb.bandcamp.com/releases
https://www.facebook.com/tygerlamb/
https://www.youtube.com/watch?v=dP4UaVVIMB4
https://www.youtube.com/watch?v=9alwEbUt76U
https://www.youtube.com/watch?v=lypBxHRFDcg

21.15-22.30 EARTHLESS
https://www.earthlessofficial.com/
https://earthless.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/earthlessrips/
https://www.youtube.com/watch?v=UqzRWMQJwfk
https://www.youtube.com/watch?v=2ClfWZtCJLQ
https://www.youtube.com/watch?v=PAMCQt_2R1I

22.30-23.30 THEM MOOSE RUSH
http://themmooserush.com/
https://themmooserush.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/themmooserush/
https://www.youtube.com/watch?v=Ve0TBgagSZQ
https://www.youtube.com/watch?v=FG52G-LtZYU
https://www.youtube.com/watch?v=U2DY2DekZik

23.30-0045 !!! (CHK CHK CHK)
http://chkchkchk.net/
https://www.facebook.com/chkchkchk/
https://www.instagram.com/chkchkchk_og/
https://www.youtube.com/watch?v=STz5dlEJ6ZI
https://www.youtube.com/watch?v=wl0XLHy7kes
https://www.youtube.com/watch?v=mVFeHv4oxJc

00.45-01.45 PORTO MORTO
https://porto-morto.bandcamp.com
https://www.facebook.com/PortoMortoZG/
https://www.youtube.com/watch?v=bRzAJxFqAqE
https://www.youtube.com/watch?v=Ge4ztYnzBuQ
https://www.youtube.com/watch?v=sk9wph8bjHA
 

7.8.
19.30-20.15 HARVO JAY
https://harvojay.bandcamp.com
https://www.facebook.com/harvojay/
https://www.instagram.com/harvojayband/
https://www.youtube.com/watch?v=NHWV9E3uvW4
https://www.youtube.com/watch?v=NEEGKRD4Bs8
https://www.youtube.com/watch?v=u_mOhjjC-qo

20.15-21.15 ŠUMSKI
https://sumski.bandcamp.com
https://web.facebook.com/Sumskizvuk
https://www.youtube.com/watch?v=1sjRBJsj7VI
https://www.youtube.com/watch?v=iEa3reoXpRQ
https://www.youtube.com/watch?v=acZ5JPch3Qw

21.15-22.30 PALLBEARER
http://pallbearerdoom.com
https://pallbearer.bandcamp.com
https://www.facebook.com/pallbearerdoom/
https://www.youtube.com/watch?v=DNl_18Kr56g
https://www.youtube.com/watch?v=rJKOrCAkt1A
https://www.youtube.com/watch?v=hV-sgXloUak

22.30-23.30 NO AGE
http://noagela.org
https://noage.bandcamp.com
https://web.facebook.com/noagela/
https://www.youtube.com/watch?v=B7WiAVLqJOc
https://www.youtube.com/watch?v=iipbOvxjSFA
https://www.youtube.com/watch?v=Jn84clPVbG4

23.30-0045 TURBONEGRO
http://turbonegro.com/
https://www.facebook.com/TurbonegroHQ/
https://twitter.com/turbonegrohq
https://www.youtube.com/watch?v=xFYXP19e5KM
https://www.youtube.com/watch?v=WteGefeMiMc
https://www.youtube.com/watch?v=XHKgsa8nBXo

00.45-01.45 BLUE HAWAII
https://bluehawaii.bandcamp.com/
https://soundcloud.com/bluehawaii
https://twitter.com/trubluhawaii
https://www.youtube.com/watch?v=Pfsw3_karH8
https://www.youtube.com/watch?v=wbppA0j8_ow
https://www.youtube.com/watch?v=w65rYJl3f4Q
 

8.8.

19.30-20.15 CRVI
https://grupacrvi.bandcamp.com
https://www.facebook.com/grupacrvi/
https://visemanjezauvijek.com/umjetnici/crvi/
https://www.youtube.com/watch?v=xqmchYpeBPI
https://www.youtube.com/watch?v=BWpGxcR369w
https://www.youtube.com/watch?v=6cQ_xEuNjwY

20.15-21.15 NLV
https://nlvofficial.bandcamp.com/
https://www.instagram.com/nlvofficial/
https://www.facebook.com/NLVofficial/
https://www.youtube.com/watch?v=yLT9U_MZUtk
https://www.youtube.com/watch?v=HC0DUg4DzAg
https://www.youtube.com/watch?v=wXEkfNLln8o

21.15-22.30 THE TRAIL OF DEAD
http://trailofdead.com
https://www.facebook.com/andyouwillknowusbythetrailofdead/
http://www.superballmusic.com/artist.aspx?IdArtist=301
https://www.youtube.com/watch?v=kNf54L5uFZI
https://www.youtube.com/watch?v=OkW9w4LQZuo
https://www.youtube.com/watch?v=--iEqR4ycYI

22.30-23.30 ALGIERS
http://algierstheband.com/
https://www.facebook.com/Algierstheband/
https://www.instagram.com/algierstheband/
https://www.youtube.com/watch?v=lGZXzmM1smM
https://www.youtube.com/watch?v=_o-iLl96AwI
https://www.youtube.com/watch?v=ZiBlH8YZyIA

23.30-0045 RIDE
https://www.thebandride.com
https://www.facebook.com/RideOX4/
https://twitter.com/rideox4
https://www.youtube.com/watch?v=qYN7ncj0zM4
https://www.youtube.com/watch?v=gIsnb1TKYjE
https://www.youtube.com/watch?v=nW_lRP2RqX8

00.45-01.45 PICK A PIPER
https://pickapiper.bandcamp.com
https://soundcloud.com/pickapiper
https://www.facebook.com/pickapiper/
https://www.youtube.com/watch?v=d-tpk_E3rUI
https://www.youtube.com/watch?v=0HL0GvA80bM
https://www.youtube.com/watch?v=jdxnlq1zqXY

http://www.superuho.com

  • 09.02.2018 | 10:00

    Ustvarjalni center Švicarija/MGLC, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana

    ŠVICARIJA: SKUPNOST, UMETNOST IN NARAVA - razstava (8.2.2018.-6.1.2019.)

     

    NIKA AUTOR

    STOJAN BATIČ

    DRAGICA ČADEŽ

    JURE DETELA

    META GRGUREVIČ

    FRANCE GRUDEN

    SERGEJ KAPUS

    JANEZ LENASSI

    KAREL PLEMENITAŠ

    KAREL PUTRIH

    DRAGO TRŠAR

    DUŠAN TRŠAR

    LUJO VODOPIVEC

    BILAL YILMAZ

    avtorica projekta, razstave: Yasmín Martín Vodopivec

    http://www.mglc-lj.si

    19.06.2018 | 10:00

    Cankarjev dom | Mestni muzej, Ljubljana

    SLOVENSKI IN EVROPSKI CANKAR - razstava (18.6.2018.-28.2.2019.) ob 100. obletnici smrti Ivana Cankarja

    https://www.cd-cc.si/sl/kultura/razstave/ivan-cankar-in-evropa

    12.07.2018 | 18:30

    Muzej moderne umetnosti - MoMA, 11 West 53 Street, New York, NY

    Izložba “Prema betonskoj utopiji: Arhitektura u Jugoslaviji, 1948-1980” (Toward a Concrete Utopia: Architecture in Yugoslavia, 1948-1980)

    Reprezentativna izložba jugoslovenske arhitekture u MoMA obuhvata više od 400 crteža, modela, fotografija i filmskih snimaka iz gradskih arhiva, privatnih i muzejskih kolekcija iz celog regiona. Izložba je prvo predstavljanje izuzetnih dela vodećih arhitekata socijalističke Jugoslavije američkoj i međunarodnoj javnosti.

    Izložba obuhvata radove najvažnijih jugoslovenskih arhitekata, među kojima su Bogdan Bogdanović (1922-2010), Juraj Neidhardt (1901-1979), Svetlana Kana Radević (1937–2000), Edvard Ravnikar (1907-1993), Vjenceslav Richter (1917-2002) i Milica Šterić (1914-1998).

    Izložba će biti otvorena do 13. januara 2019. godine, a obuhvata i prateći program

    *MoMa je otvoren svakog dana od 10.30 sati po lokalnom vremenu

    https://www.moma.org/calendar/exhibitions/3931

    21.09.2018 | 10:00

    Etnografski muzej u Beogradu, Studentski trg 13, Beograd

    Dan Etnografskog muzeja - 117 godina

    TO SMO MI - NARODNA ZANIMANJA U SRBIJI (Nazrni, pa se vrni) - izložba (20.9.-20.12.2018)

    autori izložbe: muzejski savetnici Dušica Živković, dr Miloš Matić, dr Marko Stojanović, Jelena Tešić-Vuletić

    https://etnografskimuzej.rs

    29.09.2018 | 10:00

    Galerija Matice srpske, Novi Sad

    PERCEPCIJE: ŽENA PO MERI DRUŠTVA? - izložba (28.9.2018.-6.1.2019.)

    ABIGAIL LANE, ANA BEŠLIĆ, ANTHEA HAMILTON, CAMILLA LØW, CELIA HEMPTON, CLARE STRAND, DANICA JOVANOVIĆ, ĐORĐE JOVANOVIĆ, ELIZABETH PRICE, GILLIAN WEARING,  HELEN CHADWICK, IVAN TABAKOVIĆ, KATARINA IVANOVIĆ, LAURA ALDRIDGE, LUBAINA HIMID, LJUBICA CUCA SOKIĆ, MADAME YEVONDE, MILAN KONJOVIĆ, MARKO ZAVIŠIĆ, NADEŽDA PETROVIĆ, PETAR DOBROVIĆ, RACHEL WHITEREAD, SAVA PETROVIĆ, SARAH LUCAS, SAVA ŠUMANOVIĆ, TRACY EMIN, ZORA PETROVIĆ

    organizacija: British Coucnil i Galerija Matice srpske, Novi Sad

    https://www.britishcouncil.rs

    04.10.2018 | 11:00

    Umjetnički paviljon u Zagrebu, Trg Kralja Tomislava 22, Zagreb 

    VLAHO BUKOVAC I ALEXANDRE CABANEL - povijesni susret učenika i učitelja - izložba (3.10.2018-6.1.2019.)

    http://www.umjetnicki-paviljon.hr

    06.10.2018 | 10:00

    Kibla, Maribor

    Kibla portal, Valvasorjeva 40, Maribor

    OSEBNO / PERSONAL - mednarodna skupinska razstava (5.10.-29.12.2018.)

    Jozef Suchoža (Slovaška), Nataša Prosenc Stearns (Slovenija/ZDA), Jože Slaček in Jiri Kočica (Slovenija), Jure Fingušt (Slovenija), Janez Kardelj (Slovenija), Maruša Šuštar (Slovenija), Tadej Vaukman (Slovenija), Maša Jazbec (Slovenija), Artists&Poor's (Slovenija), Radovan Kunić (Hrvaška), Boštjan Novak (Slovenija), Dragica Čadež (Slovenija), Anka Krašna (Slovenija), Selma Selman (BH/ZDA), Nikita Shalenny (Ukrajina/UA), Nataša Berk, Vlado Repnik, Simon Macuh, Petra Kapš (Slovenija), Tincuta Heinzel in Hillevi Munthe, kuratorici - Poskusi, napake, preizkušnje in napake: Attempts, Failures, Trials and Errors: Teresa Almeida (Portugalska / ZK / Švedska), Beam (Nizozemska), Shih Wei Chieh (Tajvan), Kate Sicchio (ZDA) & Camille Baker (Kanada / ZK), Renata Gaui (Brazilija / ZDA), Maria Paulina Gutiérrez (Kolumbija), Tincuta Heinzel (Romunija/Nemčija/ZK), Shary Kock (Nizozemska), Aline Martinez Santos (Brazilija/Nemčija), Afroditi Psarra (Grčija/ZDA), Annette Schmid & Veerle Pennock (Nemčija/Nizozemska), Zoran Popovici (Romunija), Natacha Roussel (Francija/Belgija), Vitalii Shupliak (Ukrajina/Poljska), Giulia Tomasello (Italija/ZK), Pauline Vierne (Francija/Nemčija), ZEST Collective (Romunija), Ebru Kurbak (Turčija/Avstrija), Mili John Tharakan (Indija/ZK), Rebecca Stewart (ZDA/ZK)

    http://www.kibla.org

    13.10.2018 | 10:00

    Muzej savremene umetnosti Vojvodine, Dunavska 37, Novi Sad

    ILIJA ŠOŠKIĆ: AKCIONE FORME - retrospektivna izložba (12.10.-24.12.2018.)

    kustosi izložbe: Zoran Erić (Muzej savremene umetnosti Beograd) i Nebojša Milenković (Muzej savremene umetnosti Vojvodine)

    organizacija: Muzej savremene umetnosti Beograd i Muzej savremene umetnosti Vojvodine

    http://www.msuv.org

    14.10.2018 | 10:00

    Muzej savremene umetnosti Beograd

    ILIJA ŠOŠKIĆ: AKCIONE FORME - retrospektivna izložba (13.10.-24.12.2018.)

    kustosi izložbe: Zoran Erić (Muzej savremene umetnosti Beograd) i Nebojša Milenković (Muzej savremene umetnosti Vojvodine)

    organizacija: Muzej savremene umetnosti Beograd i Muzej savremene umetnosti Vojvodine

    http://www.msub.org.rs

    16.10.2018 | 10:00

    Muzej Paje Jovanovića, Kralja Milana 21/IV, Beograd

    POGLED IZBLIZA. ATELJE PAJE JOVANOVIĆA - izložba (15.10.2018.-26.1.2019.) povodom 115 godina od osnivanja Muzeja grada Beograda

    autor izložbe: Isidora Savić, kustoskinja Muzeja grada Beograda

    http://www.mgb.org.rs

Video
10.12.2018 | 17:42

VOĐENJE: Dan vredan veka - 1. decembar 1918.

Autorsko vođenje kroz izložbu Muzeja Jugoslavije Dan vredan veka - 1.