• Search form

Tvrdjava, Niš

34. NIŠVILLE JAZZ FESTIVAL (10-13.8.2017.)

 

10.8.

 

Welcome stage

18:00 MONSEGUR JAZZ BAND (Fra)

19:00 KATARINA KOCHETOVA TRIO

 

Earth/Sky Stage

19.30 NIŠVILLE TANGO BIG BAND PROJECT

20.20 VASIL HADŽIMANOV BAND & BISERA VELETANLIĆ (SRB)

21.30 PATTI AUSTIN (USA)

22.30 TONY MOMRELLE BAND (GBR)

23.30 CSABA TOT BAGI BALKAN UNION ft. MIKE STERN (Balkan/USA)

00.45 ROCK SYMPHONY (Mak)

 

Midnight Jazz Dance Stage

00.00 DJ CEKA (Srb) + TONY MOMRELLE (GBR) live

01.30 MAESTRO (Nld)

03.30 UMBO (Hrv)

 

Open Stage

19.30 GRAVY TUNE

20.30 TIM GROUP

21.30 LILY OF THE WEST (Bgr)

22.30 ARTIE ROTH QUARTET (Can)

 

Youth Stage

19.30 ART CENTAR & PRIJATELJI

20.30 STRANGERS FROM SOUTH

21.30 JEVREM ĆOSIĆ TRIO

22.30 EPICOUSTIC

 

Air Stage

19.30 KOLEGE

20.30 NEĐA & SRĐAN JAPAN JAZZ SEPTET

21.30 PILOT BLUES BAND

22.30 BLUES LADY

 

Kristina Stage

20:00 VLADIMIR JELENKOVIĆ

21:00 BOJAN CVETKOVIĆ

22:00 LEONEL TERRANCLE

23:00 ZORANA LAZAREVIĆ

 

Nišville Movie Summit (7-12.8.2017.)

21.00 EAT THAT QUESTION: FRANK ZAPPA IN HIS OWN WORDS

23.00 JOTA DE SAURA

 

 

11.8.

 

Welcome stage

18:00 STRANGERS FROM SOUTH

19:00 NIKIČIĆ + CVETKOVIĆ QUINTET

 

Earth/Sky Stage

19.30 MAKS KOČETOV BAND (Srb/Ukr)

20.20 CAMELLIA TODOROVA & & JP3 - JIVKO PETROV TRIO (Bgr)

21.15 AL FOSTER QUINTET (USA)

22.15 NICK WEST (USA)

23.20 ALPHA BLONDY (Civ/Fra)

00.45 DEL ARNO BAND (Srb)

 

Midnight Jazz Dance Stage

00.00 FUNKY JUNKIE (Srb)

01.30 RAINER TRUBY (Deu)

03.30 DJ AMIR DJ AMIR (BBE/180 Proof/NYC) (USA)

 

Open Stage

19.30 CREATIVO STRING QUARTET

20.30 SRĐAN JAPAN I RICHARD III

21.30 MUHI TAHIRI & FRIENDS (Sui)

22.30 BULLET FOR A BADMAN

 

Youth Stage

19.30 OLIVER KATIC ŠKOLA MUZIKE “BY HEART”

20.30 FREE FOURS

21.30 THE IRISH CLOVERS

22.30 MONSEGUR JAZZ BAND (Fra)

 

Air Stage

19.30 THE GAMBLERS

20.30 TOBACCO BLUES BAND

21.30 DI LUNA BLUES BAND

22.30 THE SONS

 

Kristina Stage

20:00 LEONEL TERRANCLE

21:00 VLADIMIR JELENKOVIĆ

22:00 ZORANA LAZAREVIĆ

23:00 BOJAN CVETKOVIĆ

 

Nišville Movie Summit (7-12.8.2017.)

21.00 CHARLATAN MAGNIFIQUE

23.00 ARGENTINA

 

 

12.8.

 

Welcome stage

18:00 BLUE BOSSES

19:00 ŠKOLA “ART CENTAR” & PRIJATELJI

 

Earth/Sky Stage

19.30 FREDERIK KÖSTER / DIE VERWANDLUNG (Deu)

20.20 FESTEN (Fra)

21.15 TOM HARREL TRIP (USA)

22.20 VISIONS OF A NOMAD (Aus)

23.15 BIG BAND GWERILAZZ (Svn)

00.10 DARKO RUNDEK & APOCALYPSO NOW (Hrv/Fra)

 

Midnight Jazz Dance Stage

00.00 PEPPE (Srb)

01.30 ASHLE BEEDLE (GBR)

03.30 ANGEL FUNKUSION (Bgr)

 

Open Stage

19.30 TUNE

20.30 CASSIDY’S BREWERY

21.30 JAZZ FLOOD

22.30 JAZZ ADDICTS

 

Youth Stage

19.30 GUITART FESTIVAL

20.30 KATARINA KOCHETOVA TRIO

21.30 NIKIČIĆ + CVETKOVIĆ QUINTET

22.30 AGA DERLAK TRIO

 

Air Stage

19.30 DEXTER

20.30 DIXIELAND BANDČAKOVEC (Cro)

21.30 MT BLUES BAND

22.30 PETTING BLUES BAND

 

Kristina Stage

20:00 BOJAN CVETKOVIĆ

21:00 ZORANA LAZAREVIĆ

22:00 LEONEL TERRANCLE

23:00 VLADIMIR JELENKOVIĆ

 

Nišville Movie Summit (7-12.8.2017.)

21.00 20 000 DAYS ON EARTH

23.00 LA LA LAND

 

 

13.8.

 

Welcome stage

18:00 ŠKOLA “ART CENTAR” & PRIJATELJI

19:00 IRISH CLOVERS

 

Earth/Sky Stage

19.30 E-PLAY (Srb)

20.20 TBILISI BIG BAND (Geo)

21.15 SILENT BLAST (Ltu)

22.10 RAMBO AMADEUS (Srb)

23.15 CANDY DULFER BAND & guests (Nld)

00.40 VERY NAISS ft. IVAN KURTIĆ (Srb)

 

Midnight Jazz Dance Stage

00.00 CHVARE (Mak)

01.30 THE JAZZ PIT (Irl)

03.30 LOPTICA & MASTER FLOW (Srb)

 

Open Stage

19.30 ARNOLD LAYNE & ALHEMIJA

20.30 PATA NEGRA

21.30 UROŠ SPASOJEVIĆ PROJEKAT

22.30 ŠPAJZ

 

Youth Stage

19.30 RUKE

20.30 BAS I STEGA

21.30 TAMARA KEZZ

22.30 NEVENA PEJČIĆ QUINTET

 

Air Stage

19.30 PRLJAVE SESTRE

20.30 ŠINOBUSI

21.30 SLIDE RIDE

22.30 TWO BAGS BLUESMAN

 

Kristina Stage

20:00 ZORANA LAZAREVIĆ

21:00 BOJAN CVETKOVIĆ

22:00 VLADIMIR JELENKOVIĆ

23:00 LEONEL TERRANCLE

http://www.nisville.com

  • 22.04.2017 | 10:00

    Umetnostna galerija Maribor, Strossmayerjeva 6, Maribor

    VIS-À-VIS - Zbirka UGM in zbirka 49 Nord 6 Est - Frac Lorraine - razstava (21.4.-20.8.2017.)

    sodelujoči umetniki: NIKA AUTOR (Slo), ÁLVARO BARRIOS (Col), SANDI ČERVEK (Slo), IVAN DVORŠAK (Slo), PATRICK FAIGENBAUM (Fra), MARCO GODINHO (Prt), MARIE-ANGE GUILLEMINOT (Fra), ZDENKO HUZJAN (Slo), HAO JINGFANG & WANG LINGJIE (Chn/Fra), PETRA KAPŠ (Slo), STOJAN KERBLER (Slo), DAVID LAMELAS (Arg/Fra), POLONA MAHER (Slo), CLAIRE MOREL (Fra), ROMAN OPALKA (Pol/Fra), ALEN OŽBOLT (Slo), LUDVIK PANDUR (Slo), ZORA PLEŠNAR (Slo), MARKO POGAČNIK (Slo), OTO RIMELE (Slo), KARIN SANDER (Deu), MIRA SANDERS (Bel), SIMONA ŠUC (Slo), FIONA TAN (Idn/Nld), SAŠO VRABIČ (Slo), IAN WILSON (USA)

    kustosinja razstave: Andreja Borin

    postavitev razstave: Andreja Borin in Simona Šuc

    oblikovanje: Matej Koren Studio

    prevod: Ksenija Vidic

    www.fraclorraine.org

    http://www.ugm.si

    21.05.2017 | 11:00

    Muzej suvremene umjetnosti Zagreb

    DAN GRAHAM (1942, New York): ZABAVA ZA CIJELU OBITELJ - izložba (20.5.-27.8.2017.)

    kustosi izložbe: Maurizio Bortolotti i Radmila Iva Janković

    partneri izložbe: Galerija Lisson, London; Galerija Hauser & Wirth, Zürich

    http://www.msu.hr

    07.06.2017 | 11:00

    Muzej suvremene umjetnosti Zagreb

    SintArt 08
    ALEM KORKUT (1970, Travnik): GRAVITACIJA - izložba (6.6.-30.9.2017.)
    kustosica izložbe: Nataša Ivančević

    http://www.msu.hr

    17.06.2017 | 10:00

    Mednarodni grafični likovni center, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana
    32. GRAFIČNI BIENALE: KRITERIJ ROJSTVA (16.6.-29.10.2017.)

    http://www.mglc-lj.si

    30.06.2017 | 15:00

    Kibla, Maribor

    PATRICIA PICCININI (Avstralija): ZAVEST / CONSCIOUSNESS - razstava (29.6.-14.10.2017.)
    http://www.patriciapiccinini.net

    https://www.youtube.com/watch?v=RPC_7JahYsM

    http://www.kibla.org

    07.07.2017 | 10:00

    Muzej savremene umjetnosti Republike Srpske, Trg srpskih junaka 2, Banja Luka

    RADOŠ ANTONIJEVIĆ (1969, Pančevo): NA SVOME MJESTU STAJATI - izložba (6.7.-30.8.2017.)
    http://radosantonijevic.weebly.com

    kustos izložbe: Mladen Banjac, kustos Muzeja savremene umjetnosti Republike Srpske

     

    http://www.msurs.net

    07.07.2017 | 11:00

    Muzej suvremene umjetnosti Zagreb

    IVANA FRANKE: STRUJANJE PERCEPCIJE (SVEMIRI MISLI) / TOMMI GRÖNLUND i PETTERI NISUNEN: SIVA ZONA - izložba (6.7.-20.8.2017.)

    http://www.msu.hr

    07.07.2017 | 11:00

    Muzej suvremene umjetnosti Zagreb

    ANTO KAJINIĆ (1953, Modriča): PUTOVANJE KROZ BJELINE - izložba (6.7.-31.8.2017.)

    http://www.msu.hr

    12.07.2017 | 10:00

    Galerija umjetnina, Kralja Tomislava 15, Split
    ARHITEKTURA U SUVREMENOJ UMJETNOSTI / ARCHITECTURE IN CONTEMPORARY ART - izložba (11.7.-27.8.2017.)

    umjetnici/artists: DUŠKA BOBAN, TOMISLAV BUNTAK, TOMISLAV ČERANIĆ, IGOR EŠKINJA, ANDREA FRASER, CYPRIEN GAILLARD, ZLATKO KOPLJAR, ARMIN LINKE/SRĐAN JOVANOVIĆ WEISS, ANITA MILOŠ, VEDRAN PERKOV, RENATA POLJAK, VIKTOR POPOVIĆ, NELI RUŽIĆ, JULIÃO SARMENTO, JEE YOUNG SIM, LANA STOJIĆEVIĆ, DARIO ŠOLMAN, MARKO TADIĆ, PATRICIA TEODORESCU, ZLATAN VEHABOVIĆ

    kustosi / curated by: Jasminka Babić & Branko Franceschi

    https://www.galum.hr

    15.07.2017 | 12:00

    Galerija-legat Milice Zorić i Rodoljuba Čolakovića, Rodoljuba Čolakovića 2, Beograd
    FADE IN 2: EXT. MODERNISTIČKA KUĆA - NOĆ - izložba (14.7.-21.8.2017.)
    kustosi: tim Švajcarskog instituta za savremenu umetnost, Njujork i Žili Bukobza

    umetnici: DANAI ANESIJADU, DARJA BAJAGIĆ, DORA BUDOR, ULISES KARION, HEMAN ČONG, BRIS DELSPERŽE, ALEKSANDRA DOMANOVIĆ, MATIS GASER, DAJGA GRANTINA, SINIŠA ILIĆ, ALEKS IZRAEL, BERTRAN LAVIJE, VILIJAM LEVIT, KRISTIJAN MARKLEJ, RODRIGO MATEUS, BENJAMIN RAMIREZ PEREZ, KARIS RODRIGEZ, BOJAN ŠARČEVIĆ, EJMI SIGL, TOBIJAS ŠPIHTIH, RAŠA TODOSIJEVIĆ
    produkcija: Balkan Projects

    http://www.msub.org.rs

Video
15.08.2017 | 19:22

Neko kao ti...

Grupa Eva Braun, koja više od tri godine nije samostalno nastupala u Beogradu, održaće 7.