• Search form

32. FILMSKI FESTIVAL HERCEG NOVI (1-7.8.2018.)

 

1.8.

 

Kanli kula

21:00 Svečano otvaranje / Opening ceremony

 

Takmičarski program - dugometražni igrani film / Competition programme - feature films

21:30 KRIJUMČAREĆI HENDRIKSA / SMUGGLING HENDRIX (Kipar/Cyprus, 93')

Marios Piperides

 

23:00 DIAMANTINO (Portugalija/Francuska/Brazil, 92')

Gabriel Abrantes, Daniel Schmidt

 

 

2.8.

 

Kanli kula

Takmičarski program - dugometražni igrani film / Competition programme - feature films

21:00 COMIC SANS (Croatia, 103')

Nevio Marasović

 

22:45 DJEVICE / VIRGINS (Israel, 91')

Keren Ben Rafael

 

 

Kino Evropa / Cinema Europa, Forte Mare

21:00 HLADNI RAT / COLD WAR (Poland/France/UK, 85')

Pawel Pawlikovski
 

22:30 SREĆNI LAZARO / HAPPY AS LAZZARO (Italy, 130')

Alice Rohrwacher

 

 

Trg Mića Pavlovića / Mico Pavlovic Sq.

Takmičarski program - dokumentarni film / Competition programme - documentary film

21:00 Ugroženi / Endangered (94.35)

VIRA ČUDNENKO / VIRA CHUDNENKO (Portugal, 31)

Inês Oliveira

 

BLINK (Croatia, 18.35)

Jakov Labrović
 

ODSUTNA RANA / ABSENT WOUND (Iran, 10)

Maryam Tafakory
 

LAS NUBES (Mexico, 21)

Juan Pablo González
 

KRUG / CIRCLE (UK/Canada/India, 14)

Jayisha Patel
 

 

Dvorište kuće Iva Andrića

Specijalni program

21:00 Omaž 1968-oj: Jugoslovenski eksperimentalni film / Hommage to 1968: Yugoslav Experimental Cinema

FLUORESCENCIJE / FLUORESCENCES (1968, 4’)

Ante Verzotti

 

ŽEMSKO / GAL (1968, 6’)

Dunja Ivanišević

 

SCUSA SIGNORINA / EXCUSE ME, MISS (1963, 7’)

Mihovil Pansini
 

VARIJACIJE / VARIATIONS (1975, 5’)

Tatjana Ivančić
 

TABULA RASA (1969, 9’)

Nikola Đurić
 

KUPITE KNJIGU PESAMA / BUY A BOOK OF POEMS (1971, 5’)

Mirko Avramović

 

gosti večeri: Petra Belc, teoretičarka filma i kuratorka Kino kluba Zagreb, Nikola Đurić, jedan od vodećih autora eksperimentalnog filma ispred Akademskog filmskog centra

razgovor moderira: reditelj Ivan Salatic

 

 

3.8.

 

Kanli kula

Takmičarski program - dugometražni igrani film / Competition programme - feature films

21:00 SAŽALJENJE / PITY (Greece/Poland, 99’)

Babis Makridis

 

22:40 RUDAR / THE MINER (Slovenia/Germany, 89’)

Hanna Slak

 

 

Kino Evropa / Cinema Europa, Forte Mare

21:00 KRIVICA / THE GUILTY (Denmark, 85')

Gustav Möller
 

22:30 U RATU / AT WAR (France,105')

Stéphane Brizé

 

 

Trg Mića Pavlovića / Mico Pavlovic Sq.

Takmičarski program - dokumentarni film / Competition programme - documentary film

21:00 Ko sam ja / Who Am I (90.41)

U TRAGANJU ZA DENIJEM / LOOKING FOR DÉNI (Kazakhstan/Belgium/Russia, 19)

Déni Pitsaev

 

POSLEDNJA TRAKA / THE LAST TAPE (Germany, 12)

Igor Kosenko, Cyprien Clément-Delmas
 

BESKRAJNA GALATEJA / INFINITE GALATEA (Spain, 17)

Julia Maura, Mariangela Pluchino, Ambra Reijnen, Maria Chatzi, Fatima Flores Rojas
 

U OKVIRU / IN THE FRAME (Moldova/France/Germany/Romunia, 17.15)

Ion Gnatiuc, Artyom Zavadovsky
 

EL HARA (Tunis, 15.26)

Margaux Fitoussi, Mo Scarpelli
 

BIJELI SLON / THE WHITE ELEPHANT (Palestina, 12)

Shuruq Harb
 

 

Dvorište kuće Iva Andrića

21:00 Takmičarski program - studentski film / Competition programme - student film

ŽIVOT TRAJE TRI DANA / LIFE LASTS THREE DAYS (Faculty Of Dramatic Arts Belgrade, 29’)

Katarina Koljević

 

NAOPAKO / UPSIDE DOWN (Academy Of Dramatic Art Zagreb, 13’)

Filip Zadro
 

LIJANA / THE VINE (Faculty For Media And Communications Singidunum, Belgrade, 27’)

Ivan Đurović
 

IZ KRAJNOSTI U KRAJNOST / FROM ONE EXTREME TO THE OTHER (Faculty Of Visual Arts Podgorica, 11'40'')

Filip Đorđević

 

 

4.8.

 

Kanli kula

Takmičarski program - dugometražni igrani film / Competition programme - feature films

21:00 LIJENŠTINA / LAZY GUY (Montenegro, 83’)

Aleksa Stefan Radunović

 

22:30 NEVAŽNO JE DA LI ĆEMO U ISTORIJU UĆI KAO VARVARI / I DO NOT CARE IF WE GO DOWN IN HISTORY AS BARBARIANS (Romania/Czech Republic/France/Bulgaria/Germany, 140’)

Radu Jude

 

 

Kino Evropa / Cinema Europa, Forte Mare

21:00 KAPERNAUM / CAPERNAUM (Lebanon, 130')

Nadine Labaki
 

23:15 SVI ZNAJU / EVERYBODY KNOWS (Spain, 132')

Asghar Farhadi

 

 

Trg Mića Pavlovića / Mico Pavlovic Sq.

Takmičarski program - dokumentarni film / Competition programme - documentary film

21:00 Domovi / Homes (94.12)

PRONAĐI, NACILJAJ, UNIŠTI / FIND FIX FINISH (Germany, 19.25)

Sylvain Cruiziat & Mila Zhlukthenko
 

KASA SON DUNO / CASA SON DUNO (Switzerland, 11.55)

Vanessa Rüegger
 

ISTI / THE SAME (Serbia, 15)

Dejan Petrović
 

MAMINA KOSA / MUM’S HAIR (Norway, 5.25)

Maja Arnekleiv
 

228 228 (Turkey, 20.24)

Deniz Şengül, Mazhar Yıldız
 

POD ZEMLJOM / SUB TERRAE (Spain, 7.03)

Nayra Sanz Fuentes
 

 

Dvorište kuće Iva Andrića

21:00 Takmičarski program - studentski film / Competition programme - student film

MARICA (Academy Of Dramatic Art Zagreb, 18’)

Judita Gamulin
 

NAGRADA / THE AWARD (Faculty Of Dramatic Arts Skopje, 16’)

Lidija Mojsovska
 

SA DRUGE STRANE JASTUKA CVJETALA JE TRNOVA RUŽICA / ON THE OTHER SIDE OF THE PILLOW A ROSE WAS BLOSSOMING (Academy of Media Arts Cologne, 26’)

Dragana Jovanović
 

IVA (Academy Of Dramatic Art Zagreb, 11'22'')

Maja Alibegović

 

 

Dvorana Park

Ponoćne projekcije / Midnight screenings programme

00:00 CLIMAX (France, 95')

Gaspar Noe
 

 

5.8.

 

Kanli kula

Takmičarski program - dugometražni igrani film / Competition programme - feature films

21:00 A BALKAN NOIR (Sweden/Montenegro, 74’)

Dražen Kuljanin

 

22:30 NEKA SE LEŠEVI SUNČAJU / LET THE CORPSES TAN (France/Belgium, 92’)

Helene Cattet, Bruno Forzani

 

 

Kino Evropa / Cinema Europa, Forte Mare

21:00 DOGMAN (Italy, 102')

Matteo Garrone
 

22:45 ŽENE U RATU / WOMEN AT WAR (Iceland/France/Ukraine, 101')

Benedikt Erlingsson

 

 

Trg Mića Pavlovića / Mico Pavlovic Sq.

Takmičarski program - dokumentarni film / Competition programme - documentary film

21:00 Šašavi svijet / Crazy World (93.28)

OTPAD BR. 1 Novac / WASTE NO.1 Money (Finland/Zimbabwe, 17)

Jan Ijäs
 

LENJINOPAD / THE FALL OF LENIN (Ukraine, 11)

Svitlana Šimko
 

O! FORTUNA I-VI (Austria, 12.28)

Karin Berger
 

SESTRE / THE SISTERS (Poland, 19)

Michał Hytroś
 

JONAŠ SANJA KIŠU / IONAS DREAMS OF RAIN (Romania, 28)

Dragoș Hanciu
 

ČISTOTA / PURITY (Spain, 6)

Pedro Vikingo
 

 

Dvorište kuće Iva Andrića

21:00 Takmičarski program - studentski film / Competition programme - student film

LOOP (Faculty Of Dramatic Arts Belgrade, 19'19'')

Matija Gluščević
 

MOGU SAM / ON MY OWN (Faculty Of Dramatic Arts Belgrade, 16’23’’)

Nikola Polić
 

MIŠKO / MISHKO (Faculty Of Dramatic Arts Tetovo, 15’)

Hanis Bagashov
 

BARS, WALLS (Faculty Of Dramatic Arts Cetinje, 12‘)

Sara Stijović
 

CIRCUL FOAMEI / THE HUNGER CIRCUS (Unatc Romania, 15’26’’)

Eugen Dediu

 

 

Dvorana Park

Ponoćne projekcije / Midnight screenings programme

00:00 EGZORCIZAM / EXORCISM (Croatia, 80')

Dalibor Matanić

 

 

6.8.

 

Kanli kula

Takmičarski program - dugometražni igrani film / Competition programme - feature films

21:00 ZLOGONJE / THE WITCH HUNTERS (Serbia, 90’)

Raško Miljković

 

22:30 GODINA MAJMUNA / A YEAR OF THE MONKEY (Macedonia/Serbia/Slovenia/Kosovo, 110’)

Vladimir Blaževski

 

 

Kino Evropa / Cinema Europa, Forte Mare

21:00 ISTORIJA LJUBAVI / HISTORY OF LOVE (Slovenia/Italy/Norway, 105')

Sonja Prosenc
 

22:45 BEZ DODIRA / TOUCH ME NOT (Romania/Germany/Czech Republic/Bulgaria/France, 125')

Adina Pintilie

 

 

Trg Mića Pavlovića / Mico Pavlovic Sq.

Takmičarski program - dokumentarni film / Competition programme - documentary film

21:00 Koraci / Steps (84.51)

PLANINA / MOUNTAIN (Belgium, 15)

Grégoire Verbeke

 

CRNA LINIJA / BLACK LINE (Switzerland, 10)

Mark Olexa, Francesca Scalisi
 

RIM > ATINA (LJUBAV U VRIJEME MIKONOSA) / ROMA > ATHENS (LOVE IN THE TIME OF MYKONOS) (Italia, 23.43)

Thomas Künstler
 

UNUTRAŠNJOST I SPOLJAŠNJOST / INTERIORS & EXTERIORS (Bangladesh, 8)

Ashique Mostafa
 

19 876 KORAKA U AUŠVICU/BIRKENAU / 19 876 STEPS IN AUSCHWITZ/BIRKENAU (Sweden, 6)

Johanna Bernhardson
 

LJETO SA DESET GODINA / THE SUMMER AT TEN (China, 22.08)

Chen Hao

 

 

Dvorište kuće Iva Andrića

21:00 Takmičarski program - studentski film / Competition programme - student film

DOMA ZA BOŽIĆ / HOME FOR CHRISTMAS (Academy Of Dramatic Art Zagreb, 31')

Tomislav Đurinec
 

LJUBAV / LOVE (Faculty Of Dramatic Arts Belgrade, 16’)

Dušan Zorić
 

SAMI / ALONE (Faculty Of Dramatic Arts Cetinje, 16’)

Nikola Vučinić
 

JADI MLADOG LJUBIĆA / SORROWS OF YOUNG LJUBIĆ (Faculty Of Dramatic Arts Cetinje, 24’)

Zvonimir Grujić

 

 

Dvorana Park

Ponoćne projekcije / Midnight screenings programme

00:00 EDERLEZI RISING (Serbia, 85')

Lazar Bodroža

 

 

7.8.

 

Kanli kula

21:00 Svečana dodjela nagrada / Awards ceremony

 

Dugometražni igrani film / Feature films

21:30 SHOPLIFTERS / KRADLJIVAC (Japan, 121') - van konkurencije/out of competition

Hirokazu Koreda
 

 

Kino Evropa / Cinema Europa, Forte Mare

21:30 DRVO DIVLJE KRUŠKE / THE WILD PEAR TREE (Turkey/France/Germany/Bulgaria/Macedonia/Bosnia/Sweden, 188’)

Nuri Bilge Ceylan

http://filmfestival.me

Video
08.08.2018 | 23:49

VOĐENJE: Nagrada Mangelos 2018.

Vođenje kroz izložbu finalista nagrade “Dimitrije Bašičević Mangelos” za 2018. godinu, održanu u Galeriji Remont u Beogradu od 2. do 20. jula 2018.