• Search form

27. DANI ZORANA RADMILOVIĆA (14-22.10.2018.) Zaječar

 

14.10.

 

Spomenik Zorana Radmilovića

18:00 Zoranu Radmiloviću u čast

stihove govori: pesnik Ljubivoje Ršumović

 

Narodno pozorište Timočke Krajine Zoran Radmilović

20:00 Otvaranje 27. pozorišnog festivala „Dani Zorana Radmilovića”

AUDIJENCIJA - jednočinka

VERNISAŽ - jednočinka

Narodno pozorište Timočke Krajine Zoran Radmilović

tekst: Vaclav Havela

režija: Božidar Đurović

 

 

15.10.

 

Osnovna škola „Hajduk Veljko”

11:00 Gost: pesnik Ljubivoje Ršumović

 

Matična biblioteka „Svetozar Marković”

12:00 Kulturna dobra kao neobnovljivi resursi/primena digitalizacije u zaštiti kulturnih dobara - okrugli sto

predavač: Radoslav Zelenović, upravnik Audiovizuelnog Arhiva i Centra za digitalizaciju SANU

 

Dom kulture u Kotlujevcu

18:00 Festival malih pozorišnih formi

ISPOVEST DMITRIJA KARAMAZOVA - monodramska adaptacija romana F.M. Dostojevskog

Opera i tetatar Madlenijanum, Zemun

režija: Nebojša Dugalić

igra: Nebojša Dugalić

 

Radul-begov konak u Zaječaru

19:00 MILOŠ ŠOBAJIĆ - izložba slika iz kolekcije Umetničke galerije Radionica duše Momčila Moše Todorovića

 

Narodno pozorište Timočke Krajine Zoran Radmilović

19:30 Duško Ljuština: Rasprodano - promocija knjige

izdavac: V.B.Z. Zagreb

govori: autor

 

20:00 Rajko Grlić, Ante Tomić: USTAV REPUBLIKE HRVATSKE

Satirično kazalište Kerempuh iz Zagreba

režija: Vinko Brešan

 

 

16.10.

 

Dom kulture u Kotlujevcu

18:00 BREVROVIZIJA - vedri, satirični kabare u stend ap formi

Dramska družina „A”, Beograd

igra i peva: Vladimir Cvejić

 

Narodno pozorište Timočke Krajine Zoran Radmilović

20:00 Fedor Šili: NOĆNA STRAŽA

Pozorište Atelje 212 iz Beograda

režija: Boris Liješević

 

 

17.10.

 

Dom kulture u Kotlujevcu

18:00 NADEŽDA PETROVIĆ - monodrama, sačinjena od pisama Nadežde Petrović, odlomaka iz romana „Boje i barut” Olgice Cice i izbora poezije Rastka Petrovića i Ljubomira Simovića

Festival monodrame i pantomime, Zemun

adaptacija teksta: Biljana Đurović

režija: Božidar Đurović

igra: Biljana Đurović

 

Matična biblioteka Svetozar Marković

19:00 Piter Bruk: SUŠTINA MILOSRĐA - Razmišljanje o Šekspiru - promocija knjige

govori: Nebojša Bradić

 

Narodno pozorište Timočke Krajine Zoran Radmilović

20:00 Dimitar Dimov: VINOVNIJAT / KRIVAC

Narodno pozorište Ivan Vazov iz Sofije

režija: Juri Dačev

 

 

18.10.

 

Dom kulture u Kotlujevcu

18:00 BOBOČKA ILI DRUGIH STO STRANICA FILIPA LATINOVIĆA

Kazalište Moruzgva, Zagreb

tekst: adaptacija prema romanu Miroslava Krleže: Ana Tonković Dolenčić

režija: Ivan Le Lem

igra: Ecija Ojdanić i Vilijam Miličević

 

Narodno pozorište Timočke Krajine Zoran Radmilović

20:00 Borislav Pekić: KOREŠPODENCIJA

Zvezdara teatar iz Beograda

režija: Gorčin Stojanović

 

 

19.10.

 

Dom kulture u Kotlujevcu

18:00 IZ POČETKA - psihološka duodrama po motivima drame „Square One”, oskarovca srpskog porekla, Stiva Tešića

Narodno pozorište Timočke Krajine Zoran Radmilović, Zaječar

igraju: Ana Bretšnajder i Miloš Tanasković

 

Narodno pozorište Timočke Krajine Zoran Radmilović

19:00 Promocija novih izdanja Sterijinog pozorja (knjige i časopis „Scena”)

govori: dr Miroslav Miki Radonjić, teatrolog, direktor Sterijinog pozorja

 

20:00 Vilijam Šekspir: KRALJ LIR

Narodno pozorište iz Sarajeva

režija: Dijego de Bre

 

 

20.10.

 

Dom kulture u Kotlujevcu

18:00 BOG TE MAZO - monodrama po motivima romana „Osma ofanziva” Branka Ćopića

Šabačko pozorište

režija: Tomo Kuruzović

igra: Zoran Karajić

 

Narodno pozorište Timočke Krajine Zoran Radmilović

20:00 Dušan Kovačević: BALKANSKI ŠPIJUN

Narodno pozorište iz Beograda

režija: Tatjana Mandić Rigonat

 

 

21.10.

 

Narodno pozorište Timočke Krajine Zoran Radmilović

20:00 Željko Stjepanović: NAŠI DANI

Narodno pozorište Republike Srpske, Banjaluka

režija: Jug Radivojević

 

 

22.10.

 

Narodno pozorište Timočke Krajine Zoran Radmilović

19:00 Miloš Latinović: Četiri ludila - promocija romana

govori: autor

 

20:00 Folklorno-plesna grupe provincije Henan iz Narodne Republike Kine

http://zoranradmilovic.rs/

  • 09.02.2018 | 10:00

    Ustvarjalni center Švicarija/MGLC, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana

    ŠVICARIJA: SKUPNOST, UMETNOST IN NARAVA - razstava (8.2.2018.-6.1.2019.)

     

    NIKA AUTOR

    STOJAN BATIČ

    DRAGICA ČADEŽ

    JURE DETELA

    META GRGUREVIČ

    FRANCE GRUDEN

    SERGEJ KAPUS

    JANEZ LENASSI

    KAREL PLEMENITAŠ

    KAREL PUTRIH

    DRAGO TRŠAR

    DUŠAN TRŠAR

    LUJO VODOPIVEC

    BILAL YILMAZ

    avtorica projekta, razstave: Yasmín Martín Vodopivec

    http://www.mglc-lj.si

    19.06.2018 | 10:00

    Cankarjev dom | Mestni muzej, Ljubljana

    SLOVENSKI IN EVROPSKI CANKAR - razstava (18.6.2018.-28.2.2019.) ob 100. obletnici smrti Ivana Cankarja

    https://www.cd-cc.si/sl/kultura/razstave/ivan-cankar-in-evropa

    12.07.2018 | 18:30

    Muzej moderne umetnosti - MoMA, 11 West 53 Street, New York, NY

    Izložba “Prema betonskoj utopiji: Arhitektura u Jugoslaviji, 1948-1980” (Toward a Concrete Utopia: Architecture in Yugoslavia, 1948-1980)

    Reprezentativna izložba jugoslovenske arhitekture u MoMA obuhvata više od 400 crteža, modela, fotografija i filmskih snimaka iz gradskih arhiva, privatnih i muzejskih kolekcija iz celog regiona. Izložba je prvo predstavljanje izuzetnih dela vodećih arhitekata socijalističke Jugoslavije američkoj i međunarodnoj javnosti.

    Izložba obuhvata radove najvažnijih jugoslovenskih arhitekata, među kojima su Bogdan Bogdanović (1922-2010), Juraj Neidhardt (1901-1979), Svetlana Kana Radević (1937–2000), Edvard Ravnikar (1907-1993), Vjenceslav Richter (1917-2002) i Milica Šterić (1914-1998).

    Izložba će biti otvorena do 13. januara 2019. godine, a obuhvata i prateći program

    *MoMa je otvoren svakog dana od 10.30 sati po lokalnom vremenu

    https://www.moma.org/calendar/exhibitions/3931

    21.09.2018 | 10:00

    Etnografski muzej u Beogradu, Studentski trg 13, Beograd

    Dan Etnografskog muzeja - 117 godina

    TO SMO MI - NARODNA ZANIMANJA U SRBIJI (Nazrni, pa se vrni) - izložba (20.9.-20.12.2018)

    autori izložbe: muzejski savetnici Dušica Živković, dr Miloš Matić, dr Marko Stojanović, Jelena Tešić-Vuletić

    https://etnografskimuzej.rs

    21.09.2018 | 16:00

    Laufer galerija, Svetozara Radića 4, Beograd

    BOOGIE: SOMETHING ELSE - izložba (20.9.-15.12.2018.)

    https://lauferart.com

    29.09.2018 | 10:00

    Galerija Matice srpske, Novi Sad

    PERCEPCIJE: ŽENA PO MERI DRUŠTVA? - izložba (28.9.2018.-6.1.2019.)

    ABIGAIL LANE, ANA BEŠLIĆ, ANTHEA HAMILTON, CAMILLA LØW, CELIA HEMPTON, CLARE STRAND, DANICA JOVANOVIĆ, ĐORĐE JOVANOVIĆ, ELIZABETH PRICE, GILLIAN WEARING,  HELEN CHADWICK, IVAN TABAKOVIĆ, KATARINA IVANOVIĆ, LAURA ALDRIDGE, LUBAINA HIMID, LJUBICA CUCA SOKIĆ, MADAME YEVONDE, MILAN KONJOVIĆ, MARKO ZAVIŠIĆ, NADEŽDA PETROVIĆ, PETAR DOBROVIĆ, RACHEL WHITEREAD, SAVA PETROVIĆ, SARAH LUCAS, SAVA ŠUMANOVIĆ, TRACY EMIN, ZORA PETROVIĆ

    organizacija: British Coucnil i Galerija Matice srpske, Novi Sad

    https://www.britishcouncil.rs

    04.10.2018 | 11:00

    Umjetnički paviljon u Zagrebu, Trg Kralja Tomislava 22, Zagreb 

    VLAHO BUKOVAC I ALEXANDRE CABANEL - povijesni susret učenika i učitelja - izložba (3.10.2018-6.1.2019.)

    http://www.umjetnicki-paviljon.hr

    06.10.2018 | 10:00

    Kibla, Maribor

    Kibla portal, Valvasorjeva 40, Maribor

    OSEBNO / PERSONAL - mednarodna skupinska razstava (5.10.-29.12.2018.)

    Jozef Suchoža (Slovaška), Nataša Prosenc Stearns (Slovenija/ZDA), Jože Slaček in Jiri Kočica (Slovenija), Jure Fingušt (Slovenija), Janez Kardelj (Slovenija), Maruša Šuštar (Slovenija), Tadej Vaukman (Slovenija), Maša Jazbec (Slovenija), Artists&Poor's (Slovenija), Radovan Kunić (Hrvaška), Boštjan Novak (Slovenija), Dragica Čadež (Slovenija), Anka Krašna (Slovenija), Selma Selman (BH/ZDA), Nikita Shalenny (Ukrajina/UA), Nataša Berk, Vlado Repnik, Simon Macuh, Petra Kapš (Slovenija), Tincuta Heinzel in Hillevi Munthe, kuratorici - Poskusi, napake, preizkušnje in napake: Attempts, Failures, Trials and Errors: Teresa Almeida (Portugalska / ZK / Švedska), Beam (Nizozemska), Shih Wei Chieh (Tajvan), Kate Sicchio (ZDA) & Camille Baker (Kanada / ZK), Renata Gaui (Brazilija / ZDA), Maria Paulina Gutiérrez (Kolumbija), Tincuta Heinzel (Romunija/Nemčija/ZK), Shary Kock (Nizozemska), Aline Martinez Santos (Brazilija/Nemčija), Afroditi Psarra (Grčija/ZDA), Annette Schmid & Veerle Pennock (Nemčija/Nizozemska), Zoran Popovici (Romunija), Natacha Roussel (Francija/Belgija), Vitalii Shupliak (Ukrajina/Poljska), Giulia Tomasello (Italija/ZK), Pauline Vierne (Francija/Nemčija), ZEST Collective (Romunija), Ebru Kurbak (Turčija/Avstrija), Mili John Tharakan (Indija/ZK), Rebecca Stewart (ZDA/ZK)

    http://www.kibla.org

    13.10.2018 | 10:00

    Muzej savremene umetnosti Vojvodine, Dunavska 37, Novi Sad

    ILIJA ŠOŠKIĆ: AKCIONE FORME - retrospektivna izložba (12.10.-24.12.2018.)

    kustosi izložbe: Zoran Erić (Muzej savremene umetnosti Beograd) i Nebojša Milenković (Muzej savremene umetnosti Vojvodine)

    organizacija: Muzej savremene umetnosti Beograd i Muzej savremene umetnosti Vojvodine

    http://www.msuv.org

    14.10.2018 | 10:00

    Muzej savremene umetnosti Beograd

    ILIJA ŠOŠKIĆ: AKCIONE FORME - retrospektivna izložba (13.10.-24.12.2018.)

    kustosi izložbe: Zoran Erić (Muzej savremene umetnosti Beograd) i Nebojša Milenković (Muzej savremene umetnosti Vojvodine)

    organizacija: Muzej savremene umetnosti Beograd i Muzej savremene umetnosti Vojvodine

    http://www.msub.org.rs

Video
10.12.2018 | 17:42

VOĐENJE: Dan vredan veka - 1. decembar 1918.

Autorsko vođenje kroz izložbu Muzeja Jugoslavije Dan vredan veka - 1.