• Search form

24. FESTIVAL EVROPSKOG FILMA PALIĆ (15-21.7.2017.)

U fokusu: Hrvatska kinematografija

 

15.7.

 

Eurocinema Otvoreni univerzitet

Omaž programa dobitnicima nagrade Aleksandar Lifka

17:30 IME: DOBRICA, PREZIME: NEPOZNATO (Srbija, 2016)

režija, scenario, montaža: Srđa Penezić

uloge: Slavko Štimac, Hana Selimović, Mirjana Joković

producent: Srđa Penezić, Vesna Golubović, Slavko Štimac

fotografija: Radan Popović

muzika: Aleksandar Lokner

produkcija: Logos Film

 

Letnja pozornica Palić

21:30 Otvaranje / Opening

O DUŠI I TELU / TESTRÖL ÉS LÉLEKRÖL / ON BODY AND SOUL (Mađarska, 2017, 116 min) - van konkurencije/out of competition

režija: Ildiko Enyedi

uloge: Géza Morcsányi, Alexandra Borbély, Zoltán Schneider, Réka Tenki, Ervin Nagy, Itala Békés, Éva Bata, Pál Mácsai, Zsuzsa Járó, Nóra Rainer-Micsinyei

scenario: Ildiko Enyedi

producent: András Muhi, Monika Mécs, Ernö Mesterházy

fotografija: Máté Herbai

montaža: Károly Szalai

muzika: Ádám Balázs

produkcija: Ádám Balázs

 

 

16.7.

 

Bioskop Eurocinema

Takmičarski program Paralele i sudari

16:30 NE GLEDAJ MI U TANJIR / QUIT STARING AT MY PLATE / NE GLEDAJ MI U PIJAT (Hrvatska/Danska, 2016, 105 min)

režija: Hana Jušić

uloge: Mia Petričević, Nikša Butijer, Arijana Čulina, Zlatko Burić, Karla Brbić

scenario: Hana Jušić

producent: Ankica Jurić Tilić

fotografija: Jana Plećaš

montaža: Jan Klemsche

muzika: Hrvoje Nikšić

produkcija: Kinorama, Beofilm-Denmark, Hrvatska radiotelevizija (HRT)

 

18:30 BABA LED / ICE MOTHER / BÁBA Z LEDU (Češka/Francuska/Slovačka, 2017, 106 min0

režija: Bohdan Sláma

uloge: Bozena Cerná, Marek Daniel, Josef Jezek, Tadeás Kalcovský, Zuzana Krónerová

scenario: Bohdan Sláma

producent: Petr Oukropec, Pavel Strnad

fotografija: Diviš Marek

montaža: Jan Danhel

muzika: Petr Spálený

produkcija: Barrandov Studios, Ceská Televize

 

 

Filmski klub Otvorenog univerziteta

Eco Dox

18:00 ZLATNI GENI / GOLDEN GENES (Austrija, 2016, 90 min0

režija: Ursula Hansbauer, Wolfgang Konrad, Clemens Stache

producent: Wolfgang Konrad

fotografija: Leena Koppe

muzika: Barbara Konrad and Klaus Lang

produkcija: LucFilm

 

 

Art bioskop Aleksandar Lifka

Novi Mađarski film

16:30 GRAĐANIN / AZ ÁLLAMPOLGÁR (Mađarska, 2016, 109 min)

režija: Az Állampolgár

uloge: dr. Cake-Baly Marcelo, Ágnes Máhr, Shekari Arghavan,Tibor Gáspár, István Znamenák, Tünde Szalontay

scenario: Iván Szabó, Roland Vranik

producent: Károly Fehér

fotografija: Imre Juhasz

montaža: Lili Makk

muzika: Kalotás Csaba

produkcija: Popfilm

 

Hrvatska u fokusu

18:30 USTAV REPUBLIKE HRVATSKE (Hrvatska/Velika Britanija/Slovenija/Češka/Makedonija, 2016, 90 min)

režija: Rajko Grlić

uloge: Nebojša Glogovac, Ksenija Marinković, Dejan Aćimović, Božidar Smiljanić

scenario: Ante Tomić, Rajko Grlić

producent: Ivan Maloča

fotografija: Branko Linta

montaža: Andrija Zafranović

muzika: Duke Bojadziev

produkcija: Interfilm, Zagreb

 

 

Letnja pozornica Palić

Glavni (takmičarski) program

21:00 JUPITEROV MESEC / JUPITER’S MOON / JUPITER HOLDJA (Mađarska/Nemačka , 2017, 123 min)

režija: Kornél Mundruczó

uloge: Merab Ninidze, Zsombor Jéger, György Cserhalmi,

scenario: Kata Wéber

producent: Viktória Petrányi

fotografija: Marcell Rév

montaža: Dávid Jancsó

muzika: Jed Kurzel

produkcija: Proton Cinema, The Match Factory

 

23:00 KRATKI IZLET / BRIEF EXCURSION (Hrvatska, 2017, 75 min)

režija: Igor Bezinović

uloge: Ante Zlatko Stolica, Mladen Vujčić, Željko Beljan, Iva Ivšić, Marko Aksentijević,Martina Burulic, Josip Visković

scenario:

Igor Bezinović, Ante Zlatko Stolica (Antun Šoljan’s novel 'A Brief Excursion')

producent: Igor Bezinović, Tena Gojić

fotografija: Danko Vučinović

montaža: Hrvoslava Brkušić, Miro Manojlović

muzika: Hrvoje Nikšić

produkcija: Igor Bezinović, Tena Gojić

 

 

Letnji bioskop Abazija

Mladi duh Evrope

21.30 STRANAC U RAJU / STRANGER IN PARADISE (Holandija, 2016, 72 min)

režija: Guido Hendrikx

uloge: Valentijn Dhaenens

scenario: Guido Hendrikx

fotografija: Emo Weemhoff

montaža: Lot Rossmark

muzika: Ella van der Woude, Juho Nurmela

produkcija: Frank van den Engel for Zeppers Film & TV

 

21:30 CILAOS (Francuska, 2016, 12 min)

režija: Camilo Restrepo

uloge: David Abrousse, Harry Perigone, Christine Salem

scenario: Camilo Restrepo

producent: Joanna Sitkowska, Anne Luthaud

montaža: Bénédicte Cazauran, Camilo Restrepo

produkcija: G.R.E.C.

 

21:30 LA BOUCHE (Francuska, 2017, 19 min)

režija: Camilo Restrepo

uloge: Mohamed Bangoura, Ella Bangoura, Raymond Camara, Karamoko Daman, Mabinty Kohn, Marie Toure

scenario: Camilo Restrepo, Sophie Zuber

fotografija: Guillaume Mazloum, Cecile Plais

montaža: Camilo Restrepo

muzika: Mohamed Bangoura (alias Diable rouge), Ella Bangoura, Karamoko Daman,Mabinty Kohn, Marie Toure

produkcija: 5à7 films

 

 

17.7.

 

Bioskop Eurocinema

Takmičarski program Paralele i sudari

16:30 ISTOČNI BIZNIS / EASTERN BUSINESS / AFACEREA EST (Rumunija/Litvanija/Moldavija, 2016, 87 min)

režija: Igor Cobileanski

uloge: Ion Sapdaru, Constantin Puscasu, Daniel Busuioc, Anne Marie Chertic

scenario: Igor Cobileanski

producent: Iuliana Tarnovetchi

fotografija: Feliksas Abrukauskas

montaža: Razvan Ilinca, Eugen Kelemen

produkcija: Alien Film, Brio FIlm Studio

 

18:30 POSLEDNJA PORODICA / THE LAST FAMILY / OSTATNIA RODZINA (Poljska, 2016, 124 min)

režija: Jan P. Matuszyński

uloge: Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik, Aleksandra Konieczna, Andrzej Chyra

scenario: Robert Bolesto

producent: Leszek Bodzak, Aneta Cebula-Hickinbotham

fotografija: Kacper Fertacz

montaža: Przemysław Chruscielewski

muzika: Atanas Valkov

produkcija: Aurum Film, HBO Poland, Lightcraft, Universal Music Polska

 

 

Art bioskop Aleksandar Lifka

Novi Mađarski film

16:30 ZADAVLJEN / A MARTFÜI REM (Mađarska, 2016, 13 min)

režija, scenario: Sopsits Árpád

uloge: Péter Bárnai, Hajduk Károly, Zsolt Anger, Gábor Jászberényi, Zsolt Trill, Zsófi Szamosi, Balsai Mónika

producent: Ferenczy Gábor, Tozsér Attila

fotografija: Szabó Gábor

montaža, muzika: Kovács Zoltán

produkcija: FocusFox Studio

 

Hrvatska u fokusu

18:30 NE GLEDAJ MI U TANJIR / NE GLEDAJ MI U PIJAT (Hrvatska/Danska, 2016, 105 min)

režija: Hana Jušić

uloge: Mia Petričević, Nikša Butijer, Arijana Čulina, Zlatko Burić, Karla Brbić

scenario: Hana Jušić

producent: Ankica Jurić Tilić

fotografija: Jana Plećaš

montaža: Jan Klemsche

muzika: Hrvoje Nikšić

produkcija: Kinorama, Beofilm-Denmark, Hrvatska radiotelevizija (HRT)

 

 

Bioskop Fontana Beograd

Palić u Beogradu

17:00 JOŠ 50 MINUTA / MAGYAR CSAPAT - ...MEG 50 PERC... (Mađarska, 2016, 72 min)

režija, scenario, fotografija: Muhi András Pires

uloge: Gábor Gundel Takács, István Hajdú B., Jenõ Knézy

producent: Kovács Gábor, Sztancsik Tamás

montaža: Gábor Pál Gelencsér, Muhi András Pires

muzika: Kalotás Csaba

produkcija: Filmpartners

 

19:00 ZADAVLJEN / A MARTFÜI REM (Mađarska, 2016, 13 min)

režija, scenario: Sopsits Árpád

uloge: Péter Bárnai, Hajduk Károly, Zsolt Anger, Gábor Jászberényi, Zsolt Trill, Zsófi Szamosi, Balsai Mónika

producent: Ferenczy Gábor, Tozsér Attila

fotografija: Szabó Gábor

montaža, muzika: Kovács Zoltán

produkcija: FocusFox Studio

 

 

Filmski klub Otvorenog univerziteta

Eco Dox

18:00 MRTVI MAGARCI SE NE PALŠE HIJENA / DEAD DONKEYS FEAR NO HYENAS (Finska/Nemačka/Švedska, 2017, 80 min)

režija, scenario: Joakim Demmer

producent: Margarete Jangård

fotografija: Joakim Demmer, Ute Freund, Zeb Davidsson, Mark Barrs, Peter Bolte

montaža: Joakim Demmer, Ute Freund, Zeb Davidsson, Mark Barrs, Peter Bolte

muzika: Matthias Trippner

produkcija: WG FILM

 

 

Bioskop Abazija

19.00 Omaž program dobitniku nagrade Underground Spirit

PLAVI KONJANIK / THE BLUE RIDER (1998, 11 min)

BORO U KUTIJI / BORO IN THE BOX (2011, 40 min)

MIRAN ŽIVOT / LIVING STILL LIFE (2012, 15 min)

PRAISTORIJSKI KABARE / PREHISTORIC CABARET (2014, 10 min)

NAŠA GOSPA OD HORMONA / OUR LADY OF HORMONES (2015, 31 min)

DEPRESIVNI POLICAJAC / DEPRESSIVE COP (2017, 12 min)

 

 

Letnja pozornica Palić

Glavni (takmičarski) program

21:00 ANA, MOJA LJUBAV / ANA, MY LOVE / ANA, MON AMOUR (Rumunija/Nemačka/Francuska, 2016, 125 min)

režija: Cãlin Peter Netzer

uloge: Diana Cavallioti, Mircea Postelnicu, Carmen Tanase, Vasile Muraru, Tania

scenario: Cãlin Peter Netzer, Cezar Paul-Badescu, Iulia Lumânare

producent: Oana Iancu, Cãlin Peter Netzer

fotografija: Andrei Butica

montaža: Dana Bunescu

muzika: André Rigaut

produkcija: Parada Film, Augenschein Filmproduktion, Sophie Dulac Productions

 

23:10 PRETERANI AKSOLOTL / AXOLOTL OVERKILL (Njemačka, 2016, 94 min)

režija: Helene Hegemann

uloge: Jasna Fritzi Bauer, Arly Jover, Mavie Hörbiger, Laura Tonke, Hans Löw, Bernhard Schütz

scenario: Helene Hegemann

producent: Hanneke van der Tas, Alain de la Mata

fotografija: Manu Dacosse

montaža: Bettina Böhler

muzika: Milena Fessmann

produkcija: Vandertastic

 

 

Letnji bioskop Abazija

Mladi duh Evrope

21:30 STARS OF GAOMEIGU (Srbija/Kina, 2017, 23 min)

režija: Marko Grba Singh

uloge: Marko Grba Singh, Jiang Lian, Shuke

scenario: Marko Grba Singh

fotografija: Marko Grba Singh

montaža: Jelena Maksimović

muzika: Jakov Munižaba

produkcija: Marko Grba Singh

 

21:30 PRE KRAJA LETA / AVANT LA FIN DE L'ETE (Francuska/Švajcarska, 2017, 80 min)

režija: Maryam Goormaghtigh

scenario: Maryam Goormaghtigh, Christian Tarabini

producent: Luc Peter, Anne Deluz, David Mathieu-Mahias, Mani Mortazevi, Andrea Queralt

fotografija: Maryam Goormaghtigh

montaža: Maryam Goormaghtigh

muzika: Marc Siffert

produkcija: 4A4 Productions, Intermezzo Films S.A.

 

 

18.7.

 

Bioskop Eurocinema

Takmičarski program Paralele i sudari

16:30 IGLA ISPOD PRAGA (Crna Gora/Srbija, 2016, 100 min)

režija: Ivan Marinović

uloge: Nikola Ristanovski, Bogdan Diklic, Jelisaveta SekaSablic

scenario: Ivan Marinović

producent: Ivan Marinović, Vladimir Vasiljevic

fotografija: Đorđe Arambašić

montaža: Ivan Vasić

muzika: Toni Kitanovski

produkcija: Adriatic Western, EED// Productions

 

18:30 NOVEMBAR / NOVEMBER (Estonia/Poljska/Holandija, 2017, 115 min)

režija: Rainer Sarnet

uloge: Rea Lest, Jörgen Liik, Arvo Kukumägi

scenario: Andrus Kivirähk, Rainer Sarnet

producent: Katrin Kissa

fotografija: Mart Taniel

montaža: Jaroslaw Kaminski

muzika: Jacaszek

produkcija: Homeless Bob Production, Opus Film, PRPL

 

 

Art bioskop Aleksandar Lifka

Novi Mađarski film

16:30 KOJOT (Mađarska, 2017, 126 min)

režija: Márk Kostyál

uloge: András Mészáros, Dobra Mara, László Mátray, Frigyes Kovács, Lehel Salat, Gabi Szabó, Lili Monori

scenario: Balázs Lengyel, Balázs Lovas

producent: Dorottya Helmeczy, Gábor Kálomista

fotografija: Attila Csoboth, Márk Kostyál

montaža: Mano Csillag

muzika: András Jeli, Márk Moldvai

produkcija: Megafilm

 

Hrvatska u fokusu

18:30 MINISTARSTVO LJUBAVI (Hrvatska, 2016, 103 min)

režija: Pavo Marinković

uloge: Stjepan Perić, Dražen Ķühn, Ecija Ojdanić, Milan Štrljić, Olga Pakalović, Alma Prica

scenario: Pavo Marinković

producent: Stanko Babić, Julietta Sichel

fotografija: Simon Tanšek

montaža: Dubravko Slunjski

muzika: Hrvoje Crnić Boxer, Mydy Rabycad

produkcija: Telefilm (HR), 8Heads Productions (CZ)

 

 

Bioskop Fontana Beograd

Palić u Beogradu

17:00 ISTOČNI BIZNIS / EASTERN BUSINESS / AFACEREA EST (Rumunija/Litvanija/Moldavija, 2016, 87 min)

režija: Igor Cobileanski

uloge: Ion Sapdaru, Constantin Puscasu, Daniel Busuioc, Anne Marie Chertic

scenario: Igor Cobileanski

producent: Iuliana Tarnovetchi

fotografija: Feliksas Abrukauskas

montaža: Razvan Ilinca, Eugen Kelemen

produkcija: Alien Film, Brio FIlm Studio

 

19:00 POSLEDNJA PORODICA / THE LAST FAMILY / OSTATNIA RODZINA (Poljska, 2016, 124 min)

režija: Jan P. Matuszyński

uloge: Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik, Aleksandra Konieczna, Andrzej Chyra

scenario: Robert Bolesto

producent: Leszek Bodzak, Aneta Cebula-Hickinbotham

fotografija: Kacper Fertacz

montaža: Przemysław Chruscielewski

muzika: Atanas Valkov

produkcija: Aurum Film, HBO Poland, Lightcraft, Universal Music Polska

 

 

Filmski klub Otvorenog univerziteta

Eco Dox

18:00 SLOBODA POD TERETOM / SLOBODA POD NAKLADOM (Slovačka, 2016, 58 min)

režija, scenario, fotografija: Pavol Barabáš

uloge: Stjepan Viktor Beránek, Ladislav Chudík, Peter Petras, Ladislav Kulanga

montaža: Róbert Karovič

muzika: Michal Novinski

 

18:00 PLUS / PULSE (Mađarska, 2015, 26 min)

režija, producent, fotografija, montaža: Robin Petré

muzika: András Emszt

produkcija: Doc Nomads

 

 

Letnja pozornica Palić

Glavni (takmičarski) program

21:00 FORTUNATA (Italija, 2017, 103 min)

režija: Sergio Castellitto

uloge: Jasmine Trinca, Stefano Accorsi, Alessandro Borghi, Edoardo Pesce, Nicole Centanni,Hanna Schygulla

scenario: Margaret Mazzantini

producent: Nicola Giuliano, Francesca Cima, Carlotta Calori, Viola Prestieri

fotografija: Gianfilippo Corticelli

montaža: Chiara Vullo

muzika: Arturo Annecchino

produkcija: Indigo Film, HT film

 

23:00 PARK (Grčka/Poljska, 2016, 100 min)

režija: Sofia Exarchou

uloge: Dimitris Kitsos, Dimitra Vlagopoulou, Thomas Bo Larsen, Yorgos Pandeleakis Enuki,Gvenatadze, Lena Kitsopoulou

scenario: Sofia Exarchou

producent: Christos V. Konstantakopoulos, Amanda Livanou

fotografija: Monika Lenczewska

montaža: Sofia Exarchou, Yorgos Mavropsaridis

muzika: Sofia Exarchou, Yorgos Mavropsaridis

produkcija: Faliro House Productions, Madants Sp. z o.o., Neda Films

 

 

Letnji bioskop Abazija

Mladi duh Evrope

21:30 ZVEZDANO NEBO IZNAD MENE / LE CIEL ETOILE AU-DESSUS DE MA TETE (Francuska, 2017, 77 min)

režija: Ilan Klipper

uloge: Laurent Poitrenaux, Camille Chamoux, Marilyne Canto, Alma Jodorowski, Michèle Moretti, François Chattot, Frank Williams

scenario: Ilan Klipper, Raphaël Neal

producent: Nicolas Anthomé

fotografija: Lazare Pedron

montaža: Carole Le Page

muzika: Frank Williams

produkcija: bathysphère Productions

 

21:30 OSTRVA / LES ÎLES (Francuska, 2017, 23 min)

režija, scenario: Yann Gonzalez

uloge: Sarah-Megan Allouch-Mainier, Mathilde Mennetrier, Alphonse Maîtrepierre Thomas Ducasse

producent: Emmanuel Chaumet, Yann Gonzalez

fotografija: Simon Beaufils

montaža: Raphaël Lefèvre

muzika: Xavier Thieulin

produkcija: Ecce Films

 

 

 

19.7.

 

Bioskop Eurocinema

Takmičarski program Paralele i sudari

16:30 POVREĐENA SRCA / SCARRED HEARTS / INIMI CICATRIZATE (Rumunija/Nemačka, 2016, 141 min)

režija: Radu Jude

uloge: Lucian Teodor Rus, Ivana Mladenović, Damian Marius, Gabriel Spahiu, Ilinca Harnut, Şerban Pavlu, Marian Olteanu, Alexandru Dabija, Dana Voicu, Bogdan Cotlet, Alexandru Bogdan, Adina Cristescu, Sarra Tsorakidis, Larisa Crunțeanu

scenario: Radu Jude

producent: Ada Solomon

fotografija: Marius Panduru

montaža: Catalin Cristutiu

muzika: Dana Bunescu

produkcija: Hi Film Productions, Komplizen Film

 

18:30 NAPOLJU / OUT (Slovačka/Mađarska/Češka, 2017, 88 min)

režija: Gyӧrgy Kristóf

uloge: Judit Bárdos, Attila Bocsárszky, Sándor Terhes, Ieva Norvele-Kristof, Guna Zarina

scenario: Eszter Horvath, György Kristóf, Gábor Papp

producent: Marek Urban, Ferenc Pusztai, Jiří Konečný

fotografija: Gergely Pohárnok

montaža: Adam Brothánek

muzika: Miroslav Tóth

produkcija: Arizona Films, Endorfilm, Film Angels Studio

 

 

Art bioskop Aleksandar Lifka

Novi Mađarski film

16:30 JOŠ 50 MINUTA / MAGYAR CSAPAT - ...MEG 50 PERC... (Mađarska, 2016, 72 min)

režija, scenario, fotografija: Muhi András Pires

uloge: Gábor Gundel Takács, István Hajdú B., Jenõ Knézy

producent: Kovács Gábor, Sztancsik Tamás

montaža: Gábor Pál Gelencsér, Muhi András Pires

muzika: Kalotás Csaba

produkcija: Filmpartners

 

Hrvatska u fokusu

18:30 DUM SPIRO SPERO (Hrvatska, 2016, 52 min0

režija, uloga, scenario, fotografija: Pero Kvesić

producent: Nenad Puhovski

montaža: Ana Šerić

muzika: Srđan Sacher

produkcija: Factum

 

 

Filmski klub Otvorenog univerziteta

Eco Dox

18:00 OBEĆANJE (Srbija, 2016, 74 min)

režija: Željko Mirković

uloge: Estelle and Cyrille Bongiraud

scenario, producent: Dušan Gajić, Željko Mirković

fotografija: Miodrag Trajković, Nikola Majdak Jr.

montaža: Pavle Nikić

muzika: Dejal Ilijić, Aleksandar Stevanović

produkcija: Optimistic Film & SEE TV

 

18:00 BREG (Srbija, 2017, 13 min)

režija: Vladimir Perović

 

 

Bioskop Fontana Beograd

Palić u Beogradu

17:00 MINISTARSTVO LJUBAVI (Hrvatska, 2016, 103 min)

režija: Pavo Marinković

uloge: Stjepan Perić, Dražen Ķühn, Ecija Ojdanić, Milan Štrljić, Olga Pakalović, Alma Prica

scenario: Pavo Marinković

producent: Stanko Babić, Julietta Sichel

fotografija: Simon Tanšek

montaža: Dubravko Slunjski

muzika: Hrvoje Crnić Boxer, Mydy Rabycad

produkcija: Telefilm (HR), 8Heads Productions (CZ)

 

19:00 NOVEMBAR / NOVEMBER (Estonia/Poljska/Holandija, 2017, 115 min)

režija: Rainer Sarnet

uloge: Rea Lest, Jörgen Liik, Arvo Kukumägi

scenario: Andrus Kivirähk, Rainer Sarnet

producent: Katrin Kissa

fotografija: Mart Taniel

montaža: Jaroslaw Kaminski

muzika: Jacaszek

produkcija: Homeless Bob Production, Opus Film, PRPL

 

 

Bioskop Abazija

Short Matters! - selekcija kratkih filmova nominovanih za nagradu Evropske filmske akademije 2015

19.00 Part 1 (90')

KUĆI / HOME (Kosovo/Velika Britanija, 2016, 20 min)

režija: Daniel Mulloy

 

ZID / THE WALL (Belgija, 2015, 8 min)

režija: Samuel Lampaert

 

AMALIMBO (Sweden/Estonia, 2016, 15 min)

režija: Juan Pablo Libossart

 

NISAM ODAVDE / I’M NOT FROM HERE (Čile/Danska/Litvanija, 2015, 26 min)

režija: Giedrė Žickytė & Maite Alberdi

produkcija: Krakow Short Film Nominee

 

90 STEPENI SEVERNO / 90 DEGREES NORTH (Nemačka, 2015, 21 min)

režija: Detsky Graffam

produkcija: Cork Short Film Nominee

 

 

Letnja pozornica Palić

Glavni (takmičarski) program

21:00 IMPRESIVNI / REDOUBTABLE / LE REDOUTABLE (Francuska, 2017, 107 min)

režija: Michel Hazanavicius

uloge: Louis Garrel, Stacy Martin, Bérénice Bejo

scenario: Michel Hazanavicius (based on Anne Wiazemsky's autobiography "Un an après")

producent: Florence Gastaud, Michel Hazanavicius, Riad Sattouf

fotografija: Guillaume Schiffman

montaža: Michel Hazanavicius, Anne-Sophie Bion

produkcija: Les Compagnons du Cinéma, La Classe Américaine, France 3 Cinéma

 

23:00 TRAG / SPOOR / POKOT (Poljska/Nemačka/Češka/Švedska/Slovačka, 2017, 128 min)

režija: Agnieszka Holland

uloge: Agnieszka Mandat-Grabka, Wiktor Zborowski, Jakub Gierszal

scenario: Olga Tokarczuk, Agnieszka Holland (adapted from the novel “Der Gesang der Fledermäuse“ by Olga Tokarczuk)

producent: Johannes Rexin, Pavla Janoušková Kubečková, Tomáš Hrubý, Fredrik Zander, Jakub Viktorin

montaža: Pavel Hrdlička

muzika: Antoni Komasa-Lazarkiewicz

produkcija: Studio Filmowe “Tor”, Heimatfilm- Köln, Nutprodukce-Prague, Chimney group-Stockholm, Nutprodukcija-Bratislava

 

 

Letnji bioskop Abazija

Mladi duh Evrope

21:30 TRANSFIGURACIJA (Srbija, 2017, 5 min)

režija: Igor Toholj

montaža: Marija Kovačina

produkcija: Zero Production

 

21:30 GREEN SCREEN GRINGO (Holandija, 2016, 16 min)

režija, scenario, producent, fotografija, montaža: Douwe Dijkstra

muzika: Pedrowl, Stefanini, O Terno & Emanuel Matias Ramos

 

21:30 FRUKTOZA / FRUCTOSE (Francuska/Velika Britanija, 2016, 23 min)

režija, scenario, montaža: Ivan Argote

uloge: Yaïr Barelli, Laetitia Striffling, Cyril Gouyette

produkcija: Studio Iván Argote

 

21:30 KRALJ / REY (Čile/Francuska/Holandija/Nemačka/Katar, 2017, 91 min)

režija, scenario: Niles Atallah

uloge: Rodrigo Lisboa, Claudio Riveros

producent: Lucie Kalmar

fotografija: Benjamín Echazarreta

montaža: Benjamin Mirguet

muzika: Sebastián Jatz Rawicz

produkcija: Circe Films, Diluvio, EYE Filmmuseum, Mômerade, unafilm

 

 

 

20.7.

 

Mala gostiona, Palić

10:30 ZAŠTITA BIODIVERZITETA JEZERA PALIĆ I LUDAŠ - ekološka panel-diskusija

 

Bioskop Eurocinema

Takmičarski program Paralele i sudari

16:30 1945 (Mađarska, 2017, 91 min)

režija: Török Ferenc

uloge: Péter Rudolf, Bence Tasnádi, Tamás Szabó Kimmel

scenario: Török Ferenc, Gábor T Szántó

producent: Iván Angelusz, Péter Reich, Ferenc Török

fotografija: Elemér Ragályi

montaža: Béla Barsi

muzika: Tibor Szemzö

produkcija: Katapult Film

 

18:30 SLAVA / GLORY (Bugarska/Grčka, 2016, 101 min)

režija: Kristina Grozeva, Petar Valchanov

uloge: Stefan Denolyubov, Margita Gosheva, Ana Bratoeva

scenario: Kristina Grozeva, Decho Taralezhkov, Petar Valchanov

producent: Kristina Grozeva, Petar Valchanov

fotografija: Krum Rodriguez

montaža: Petar Valchanov

muzika: Hristo Namliev

produkcija: Abraxas Film

 

 

Art bioskop Aleksandar Lifka

Novi Mađarski film

16:30 SNEVANI SNEGOVI / ÁLOM HAVA (Srbija/Mađarska, 2017, 113 min)

režija, scenario: Bicskei Zoltan

uloge: Szilagyi Nandor, Kovács Frigyes, Székely B. Miklós, Barkó György, Dánielfy Zsolt,Merc János, Vicei Natália

producent: Csincsi Zoltán, Kriskó László, Siniša Bokan

fotografija: Jovan Milinov

montaža: Aleksandar Komnenović

produkcija: Arbos d.o.o. Srbija/ Lumiere Kft. Mađarska

 

Hrvatska u fokusu

18:30 GORAN (Hrvatska, 2016, 90 min)

režija: Nevio Marasović

uloge: Franjo Dijak, Nataša Janjić, Goran Bogdan, Filip Križan, Janko Popović Volarić,Bojan Navojec, Milan Štrljić, Iva Krajnc

scenario: Gjermund Gisvold

producent: Danijel Pek, Maja Pek

fotografija: Damir Kudin

montaža: Marko Ferković

muzika: Alen Sinkauz, Nenad Sinkauz

produkcija: Antitalent Produkcija

 

 

Bioskop Fontana Beograd

Palić u Beogradu

17:00 KRALJ / REY (Čile/Francuska/Holandija/Nemačka/Katar, 2017, 91 min)

režija, scenario: Niles Atallah

uloge: Rodrigo Lisboa, Claudio Riveros

producent: Lucie Kalmar

fotografija: Benjamín Echazarreta

montaža: Benjamin Mirguet

muzika: Sebastián Jatz Rawicz

produkcija: Circe Films, Diluvio, EYE Filmmuseum, Mômerade, unafilm

 

19:00 NAPOLJU / OUT (Slovačka/Mađarska/Češka, 2017, 88 min)

režija: Gyӧrgy Kristóf

uloge: Judit Bárdos, Attila Bocsárszky, Sándor Terhes, Ieva Norvele-Kristof, Guna Zarina

scenario: Eszter Horvath, György Kristóf, Gábor Papp

producent: Marek Urban, Ferenc Pusztai, Jiří Konečný

fotografija: Gergely Pohárnok

montaža: Adam Brothánek

muzika: Miroslav Tóth

produkcija: Arizona Films, Endorfilm, Film Angels Studio

 

 

Filmski klub Otvorenog univerziteta

Eco Dox

18:00 TRI FARMERA I SIN / HOLZ ERDE FLEISCH (Austrija, 2016, 72 min)

režija, scenario: Sigmund Steiner

producent: Flavio Marchetti

fotografija: Michael Schindegger

produkcija: La Banda Film

 

 

Bioskop Abazija

Short Matters! - selekcija kratkih filmova nominovanih za nagradu Evropske filmske akademije 2015

19.00 Part 2 (89')

RASTANAK / EL ADIOS (Španija, 2015, 15 min)

režija: Clara Roquet

produkcija: Valladolid Short Film Nominee

 

ČOVEK SE VRATIO / A MAN RETURNED (Velika Britanija/Liban/Danska/Holadnija, 2015, 30 min)

režija: Mahdi Fleifel

produkcija: Berlin Short Film Nominee

 

POVRATAK (ROMANTIKA) / THE FULLNESS OF TIME (ROMANCE) (Belgija/Francuska, 2016, 14 min)

režija: Manon Coubia

produkcija: Locarno Short Film Nominee

 

ĆASKANJE / SMALL TALK (Norveška, 2015, 21 min)

režija: Even Hafnor & Lisa Brooke Hansen

produkcija: Tampere Short Film Nominee

 

EDMOND (Velika Britanija, 2015, 9 min)

režija: Nina Gantz

produkcija: Uppsala Short Film Nominee

 

 

Letnja pozornica Palić

Glavni (takmičarski) program

21:00 BEZ LJUBAVI / LOVELESS / NELYUBOV (Rusija/Francuska/Belgija/Nemačka, 2017, 127 min)

režija: Andrey Zvyagintsev

uloge: Maryana Spivak, Matvey Novikov, Alexey Rozin, Marina Vasilyeva, Andris Keishs, Alexey Fateev

scenario: Oleg Negin, Andrey Zvyagintsev

producent: Sergey Melkumov, Alexander Rodnyansky

fotografija: Mikhail Krichman

montaža: Anna Mass

muzika: Evgueni Galperine, Sacha Galperine

produkcija: Why Not Productions, Senator Film Produktion, Les Films du Fleuve, ARTE France Cinéma, Non-Stop Productions (RU)

 

23:00 NEŽNO STVORENJE / A GENTLE CREATURE / KROTKAYA (Francuska/Nemačka/Holandija/Litvanija, 2017, 143 min)

režija: Sergei Loznitsa

uloge: Vasilina Makovtseva, Marina Kleshcheva, Valeriu Andriutã, Boris Kamorzin, Liya Akhedzhakova, Sergei Kolesov

scenario: Sergei Loznitsa

producent: Marianne Slot

fotografija: Oleg Mutu

montaža: Danielius Kokanauskis

muzika: Vladimir Golovnitski

produkcija: Slot Machine, ARTE France Cinéma, Looks Filmproduktionen Gmbh, Studio Uljana Kim, Wild at Art, Graniet Film, Solar Media Entertainment, GP Cinema Company (RU)

 

 

Letnji bioskop Abazija

Mladi duh Evrope

21:30 LETNJI FILM / LE FILM DE L'ETE (Francuska/Belgija, 2017, 30 min)

režija, scenario: Emmanuel Marre

uloge: Jean-Benoît Ugeux, Balthazar Monfé, Vincent Minne

producent: Sébastien Andres, Olivier Burlet, François-Pierre Clavel

fotografija: Olivier Boonjing

montaža: Nicolas Rumpl

produkcija: Kidam (Paris, France), Michigan Films (Brüssel, Belgium)

 

21:30 MESEC, NAŠ PRIJATELJ / NUESTRA AMIGA LA LUNA (Španija/Indija, 2016, 12 min)

režija: Velasco Broca

uloge: Julián Génisson, José Antonio Herreruela, Beatriz Lobo

scenario: Velasco Broca, Jesús Sáenz de Pipaón, Francisco Jota Pérez

producent: Luis Cerveró, Ignacio Martín de la Cruz

fotografija: Emilio Rebollo

montaža: Velasco Broca

produkcija: Terranova, Bravo Tango Zulu

 

21.30 TUGA NEĆE TRAJATI VEČNO / ПЕЧАЛЬ НЕ БУДЕТ ДЛИТЬСЯ ВЕЧНО (Rusija/Holandija, 2016, 8 min)

režija: Alexei Dmitriev

uloge: Mathieu Janssen

scenario: Alexei Dmitriev, Mathieu Jenssen

producent: Alexei Dmitriev

fotografija: Alexei Dmitriev

montaža: Alexei Dmitriev

 

 

21.7.

 

Art bioskop Aleksandar Lifka

Novi Mađarski film

16:30 1945 (Mađarska, 2017, 91 min)

režija: Török Ferenc

uloge: Péter Rudolf, Bence Tasnádi, Tamás Szabó Kimmel

scenario: Török Ferenc, Gábor T Szántó

producent: Iván Angelusz, Péter Reich, Ferenc Török

fotografija: Elemér Ragályi

montaža: Béla Barsi

muzika: Tibor Szemzö

produkcija: Katapult Film

 

18:30 Hrvatska u fokusu - kratki

JEŽEVA KUĆICA (Kanada/Hrvatska, 2016, 10 min)

režija: Eva Cvijanović

scenario: Eva Cvijanović (based on a fable by the Yugoslavian author Branko Ćopić)

producent: Jelena Popović (NFB), Vanja Andrijević (Bonobostudio)

fotografija: Ivan Slipčević

montaža: Eva Cvijanović, Iva Kraljević

muzika: Darko Rundek

produkcija: National Film Board of Canada, Bonobostudio-Zagreb

 

PLANEMO (Hrvatska, 2016, 14 min)

režija, scenario, montaža: Veljko Popović

producent: Veljko Popović, Milivoj Popović

muzika: Siniša Jakelić

produkcija: Krupni kadar

 

PIKNIK (Hrvatska, 2015, 13 min)

režija: Jure Pavlović

uloge: Emir Mušić, Aleksandar Seksan, Senad Alihodžić

scenario: Džejna Avdić, Jure Pavlović

producent: Luka Venturin, Jure Pavlović

fotografija: Almmir Fakić

montaža: Dragan Von Petrović

muzika: Vladimir Božić

produkcija: Sekvenca

 

KOKOŠKA (Nemačka/Hrvatska, 2014, 15 min)

režija, scenario: Una Gunjak

uloge: Iman Alibalić, Mirela Lambić, Esma Alić, Mario Knezović

producent: Jelena Goldblach

fotografija: Matthias Pilz

montaža: Anja Siemens

muzika: Bernd Schurer

produkcija: Zak Film Productions (DE)

 

 

Eurocinema Otvoreni univerzitet

Omaž programa dobitnicima nagrade Aleksandar Lifka

17:00 CARRINGTON (SAD, 1995, 121 min)

režija: Christopher Hampton

uloge: Emma Thompson, Jonathan Pryce, Steven Waddington

scenario: Christopher Hampton, Michael Holroyd

producent: John McGrath, Ronald Shedlo

fotografija: Denis Lenoir

montaža: George Akers

muzika: Michael Nyman

produkcija: PolyGram Filmed Entertainment, Freeway Films

 

 

Bioskop Fontana Beograd

Palić u Beogradu

17:00 1945 (Mađarska, 2017, 91 min)

režija: Török Ferenc

uloge: Péter Rudolf, Bence Tasnádi, Tamás Szabó Kimmel

scenario: Török Ferenc, Gábor T Szántó

producent: Iván Angelusz, Péter Reich, Ferenc Török

fotografija: Elemér Ragályi

montaža: Béla Barsi

muzika: Tibor Szemzö

produkcija: Katapult Film

 

19:00 PARK (Grčka/Poljska, 2016, 100 min)

režija: Sofia Exarchou

uloge: Dimitris Kitsos, Dimitra Vlagopoulou, Thomas Bo Larsen, Yorgos Pandeleakis Enuki,Gvenatadze, Lena Kitsopoulou

scenario: Sofia Exarchou

producent: Christos V. Konstantakopoulos, Amanda Livanou

fotografija: Monika Lenczewska

montaža: Sofia Exarchou, Yorgos Mavropsaridis

muzika: Sofia Exarchou, Yorgos Mavropsaridis

produkcija: Faliro House Productions, Madants Sp. z o.o., Neda Films

 

 

Filmski klub Otvorenog univerziteta

Eco Dox

18:00 10 MILIJARDI / 10 MILLIARDEN (Nemačka, 2015, 107 min)

režija: Valentin Thurn

scenario: Valentin Thurn & Sebastian Stobbe

producent, fotografija: Tina Leeb & Jürgen Kleinig

montaža: Henk Drees

muzika: Dürbeck and Dohmen

produkcija: Celluloid factory

 

 

Bioskop Abazija

Short Matters! - selekcija kratkih filmova nominovanih za nagradu Evropske filmske akademije 2015

19.00 Part 3 (95')

SVI VOLIMO OBALU / TOUT LE MONDE AIME LE BORD DE LA MER (Španija, 2016, 17 min)

režija: Keina Espiñeira

produkcija: Rotterdam Short Film Nominee

 

ZVEZDA PADALICA / ПАДАЩА ЗВЕЗДА (Bugarska/Italija, 2015, 28 min)

režija: Lyubo Yonchev

produkcija: Drama Short Film Nominee

 

9 DANA - SA MOG PROZORA U ALEPU / 9 DAYS - FROM MY WINDOW IN ALEPPO (Holandija/Sirija, 2015, 13 min)

režija: Thomas Vroege, Floor van der Meulen & Issa Touma

produkcija: Bristol Short Film Nominee

 

LIMBO (Francuska/Grčka, 2016, 30 min)

režija: Konstantina Kotzamani

produkcija: Short Film Nominee

 

U DALJINI / IN THE DISTANCE (Nemačka, 2015, 7 min)

režija: Florian Grolig

 

 

Letnja pozornica Palić

21:00 REKVIJEM ZA GOSPOĐU J (Srbija, 2016,93 min) - van konkurencije/out of competition

režija: Bojan Vuletic

uloge: Mirjana Karanović, Srđan - Žika Todorović, Boris Isaković, Jovana Gavrilović

scenario: Bojan Vuletic

producent: Nenad Dukić (SEE Film Pro)

fotografija: Jelena Stanković

http://www.palicfilmfestival.com

  • 01.12.2017 | 12:00

    Istorijski muzej Srbije, Trg Nikole Pašića 11, Beograd

    SMRT KARAĐORĐA PETROVIĆA - izložba (30.11.2017.-31.8.2018.), povodom dvestote godišnjice od ubistva vožda Karađorđa

    autori izložbe: Vladimir Merenik, Boško Ljubojević, Nebojša Damnjanović, Borislav Korica

    dizajn postavke: Izabela Martinov Tomović

    Svake subote u 13 časova stručno vođenje kroz postavku za individualne posetioce

    http://imus.org.rs

    13.01.2018 | 09:00

    Istorijski muzej Srbije, Trg Nikole Pašića 11, Beograd

    ĐORĐE STANOJEVIĆ - ČOVEK KOJI JE OSVETLIO SRBIJU - izložba (12.1.-30.9.2018.)

    realizacija: Istorijski muzej Srbije pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture i informisanja Republike Srbije, a uz podršku JP Elektroprivreda Srbije

    https://www.sendspace.com/file/q9yptp

    http://imus.org.rs

    09.02.2018 | 10:00

    Ustvarjalni center Švicarija/MGLC, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana

    ŠVICARIJA: SKUPNOST, UMETNOST IN NARAVA - razstava (8.2.2018.-6.1.2019.)

     

    NIKA AUTOR

    STOJAN BATIČ

    DRAGICA ČADEŽ

    JURE DETELA

    META GRGUREVIČ

    FRANCE GRUDEN

    SERGEJ KAPUS

    JANEZ LENASSI

    KAREL PLEMENITAŠ

    KAREL PUTRIH

    DRAGO TRŠAR

    DUŠAN TRŠAR

    LUJO VODOPIVEC

    BILAL YILMAZ

    avtorica projekta, razstave: Yasmín Martín Vodopivec

    http://www.mglc-lj.si

    07.04.2018 | 11:00

    Muzej suvremene umjetnosti Zagreb

    FORMULA ČULA - izložba djela iz Zbirke marginalne umjetnosti i zbirki MSU-a (6.4.-15.9.2018.)

    kustosica izložbe: Daniela Bilopavlović Bedenik

    http://www.msu.hr

    13.04.2018 | 11:00

    Galerija Klovićevi dvori, Jezuitski trg 4, Zagreb

    KATARINA VELIKA - CARICA SVIH RUSA - izložba iz Državnog muzeja Ermitaž iz St. Peterburga (12.4.-29.7.2018.)

    kustosice izložbe: Natalia Bakhtareva, Iva Sudec Andreis, Danijela Marković

    http://gkd.hr

    14.04.2018 | 10:00

    Mednarodni grafični likovni center, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana

    DAVID LYNCH: OGENJ NA ODRU - razstava (13.4.-29.7.2018.)

    kustos razstave: Božidar Zrinski

    http://www.mglc-lj.si

    21.04.2018 | 10:00

    Muzej savremene umjetnosti Republike Srpske, Trg srpskih junaka 2, Banja Luka

    PUNKTUMI: ZBIRKA INOSTRANE UMJETNOSTI MSURS - izložba (20.4.-30.8.2018.)

    Oto Pine (Otto Piene), Ginter Iker (Günther Uecker) i Hajnc Mak (Heinz Mack) iz grupe ZERO, Fridensrajh Hundertvaser (Friedensreich Hundertwasser), Hans Hartung (Hans Hartung), Pjer Alešinski (Pierre Alechinsky), Stenli Vilijem Hajter (Stanley William Hayter), Žan Mesažije (Jean Messagier), Zao Vu-Ki (Zao Wou-Ki), Šoići Hasegava (Shōichi Hasegawa), Jase Tabući (Yasse Tabuchi), Antonino Virduco (Antonino Virduzzo)…

    http://www.msurs.net

    18.05.2018 | 08:00

    Savremena Galerija Subotica, Park Rajhl Ferenca 5, Subotica

    PRESECANJE MEDIJA - izložba (17.5.-20.7.2018.)

    umetnici/ce: KSENIJA KOVAČEVIĆ, KORINA GUBIK, LASLO ANTAL, IVANA MARIĆ, KONSTANTIN STEFANOVIĆ, LEONID PILIPOVIĆ

    autor izložbe: Miroslav Jovančić, kustos SGSU

    https://sgsu.org.rs

    19.05.2018 | 10:00

    Radio Beograd/Kamena sala, Hilandarska 2, Beograd

    BITI DRUGI - 60 GODINA RADIO BEOGRADA 2 - izložba (18.5.-7.10.2018.)

    http://www.radiobeograd.rs

    26.05.2018 | 10:00

    Umetnička galerija “Nadežda Petrović”, Čačak

    Izazovi postmoderne - umetnost osamdesetih iz zbirke ‘Jugoslovenska umetnost druge polovine XX veka (maj - avgust 2018)

    Zastupljeni su umetnici: Radomir Damnjanović Damnjan, Zoran Petrović, Zmago Lenardič, Kosa Bokšan, Ferdinand Kulmer, Aleksandar Cvetković, Slobodan Trajković, Velizar Krstić, Slobodan Knežević Abi, Aleksandar Đurić, Gordana Jocić, Marija Dragojlović, Miodrag Đorđević, Božidar Damjanovski, Milan Miletić, Šemsa Gavrankapetanović, Marijana Muljević, Milica Mrđa Kuzmanov, Klavdij Tuta i Mileta Prodanović.

    *Radno vreme: Utorak – petak: 10 – 20 časova
    Subota i nedelja: 10 – 13 časova
    Ponedeljkom je Galerija zatvorena za posete.

    http://nadezdapetrovic.rs

Video
18. Bijnale umetnosti Pancevo
21.06.2018 | 15:33

VOĐENJE: 18. Bijenale umetnosti u Pančevu - Prostorni agens

Vođenje kroz 18. Bijenale umetnosti u Pančevu “Prostorni agens”, održano od 26. maja do 17.