• Search form

19. OSJEČKO LJETO KULTURE 2018 (29.6.-13.7.2018.) Osijek

 

29.6.

 

Dvorište Hotela Central, Trg Ante Starčevića 6, (u slučaju kiše: Hrvatsko narodno kazalište)

21:00 SVEČANO OTVARANJE

Branko Kostelnik: OSJEČKI LONG, LONG PLAY - rock melodrama

Hrvatsko narodno kazalište u Osijeku

redatelj: Saša Anočić

 

 

30.6.

 

Galerija Waldinger, Fakultetska 7, Tvrđa

18:30 TINA GVEROVIĆ I MARKO TADIĆ: HORIZONT OČEKIVANJA - izložba s 57. Bijenala u Veneciji

kustosica: Branka Benčić

 

Crkva Sv. Mihaela, Trg Jurja Križanića

20:00 A CAPPELLA - koncert

Komorni zbor Ivan Filipović, Zagreb

dirigent: Goran Jerković

 

Sportska dvorana Gradski vrt

21:00 Joseph Stein - Jerry Bock: VIOLINIST NA KROVU - mjuzikl

redatelj: Atila Bereš

koprodukcija: Srpsko narodno pozorište Novi Sad i Novosadsko pozorište

 

Šetalište uz Secesijski zdenac

21:00 MALI ŠEF - film

redatelji: Hendel Butoy, Tom McGrath

 

23:00 VOZAČ - film

 

 

1.7.

 

Crkva Sv. Križa, Franjevačka

19:00 MUŠKI DJEČJI ZBOR MUKACHEVO (Ukrajina) - koncert

dirigent: Volodymyr Volontyr

 

Dvorište Hotela Central, Trg Ante Starčevića 6 (u slučaju kiše: Hrvatsko narodno kazalište)

21:00 Branko Kostelnik: OSJEČKI LONG, LONG PLAY - rock melodrama

Hrvatsko narodno kazalište u Osijeku

redatelj: Saša Anočić

 

Šetalište uz Secesijski zdenac

21:00 ČAROBNJAK IZ OZA - film

redatelj: Victor Fleming

 

23:00 UBOJSTVO U ORIENT EXPRESSU - film

redatelj: Kenneth Branagh

 

 

2.7.

 

GISKO

19:00 MEĐUNARODNA IZLOŽBA DJEČJIH RADOVA (Slovenija)

Mihailo Lišanin

 

Crkva Sv. Križa, Franjevačka

20:00 ZBOR MUZIČKE AKADEMIJE U KRAKOWU (Poljska) - koncert

dirigent: Andrzej Korzeniowski

 

Dvorište Rektorata, Trg Svetog Trojstva 3

22:00 GUŽVA U 16-ERCU - punk-rock koncert

 

 

3.7.

 

Galerija Kazamat, Jagićeva 2

17:00 MARINA MESAR: OKO - street art (novomedijska kultura)

predavanje i radionica: Sticker kultura

 

Kulturni centar Eurodoma, Eurodom d.o.o., Drinska 123

19:00 PICASSO U OSIJEKU - izložba

Srednjoeuropski Kulturni Centar, Novi Sad

 

Školjka (slučaju kiše: Dječje kazalište Branka Mihaljevića)

20:30 LJUB...AV - AVpredstava za djecu i odrasle

Dramski studio za srednjoškolce Dječjeg kazališta Branka Mihaljevića u Osijeku

redateljica: Areta Ćurković

igraju: David Uranjek, Niko Anić, Lea Vrbanić, Franko Cebić, Petra Prološčić, Renato Ivešić, Lora Kovač, David Šokman/Karlo Novaković, Mia Marković, Mihael Čevizović, Domagoj Pintarić i Karla Grbešić/Matko Jukić

 

Dvorište Rektorata, Trg Svetog Trojstva 3

21:30 VRZINO KOLO - ljubavna komedija u 4 čina

Gradsko kazalište Joza Ivakić Vinkovci

redatelj: Vjekoslav Janković

igraju: Ivan Ćaćić, Matea Marušić, Katarina Baban, Denis Brižić, Hrvoje Seršić, Selena Andrić, Goran Smoljanović, Katarina Krištić, Vladimir Andrić, Zorko Bagić, varošani i plesači Folklorni ansambl „Lisinski“

 

 

4.7.

 

GISKO / MLU

10:00 BILA JEDNOM JEDNA... - kreativna radionica

Međunarodni festival slikovnice Čuvari priča

 

Galerija Kazamat, Jagićeva 2

17:00 MARINA MESAR: OKO - street art (novomedijska kultura)

predavanje i radionica: Sticker kultura

 

Atrij Glavne straže Muzeja Slavonije, Trg Svetog Trojstva 2

20:30 LAUREA MUNDI - koncert

Hrvatsko pjevačko društvo „Lipa“ Osijek

 

Dvorište Rektorata, Trg Svetog Trojstva 3 (u slučaju kiše: Dječje kazalište Branka Mihaljevića)

21:30 GNIJEZDO - drama

Hrvatsko narodno kazalište u Mostaru

redateljica: Marina Petković Liker

igraju: Miro Barnjak, Bojan Beribaka, Angela Bulum, Jelena Kordić Kuret, Nikolina Marić, Jadranka Popović Miljko i Ivan Skoko

 

 

5.7.

 

GISKO / MLU

10:00 BILA JEDNOM JEDNA... - kreativna radionica

Međunarodni festival slikovnice Čuvari priča

 

Muzej likovnih umjetnosti, Europska avenija 9

19:30 DRAVA ART BIENNALE 2017 - izložba

20:00 BUDIMSKI SLIKAR FERENC FALKONER (1737-1792) - izložba

 

Barutana, Biljska cesta, Tvrđavica

21:00 Nick Payne: KONSTELACIJE - drama

Gradska galerija Osijek

redateljica: Aida Bukvić

igraju: Olga Pakalović i Vladimir Posavec Tušek

 

 

6.7.

 

GISKO / MLU

10:00 BILA JEDNOM JEDNA... - kreativna radionica

Međunarodni festival slikovnice Čuvari priča

 

Muzej likovnih umjetnosti, Europska avenija 9

18:00 BILA JEDNOM JEDNA... SJAJNA - izložba

 

Vodena vrata (u slučaju kiše: Dječje kazalište Branka Mihaljevića)

19:00 MAJSTORI - dječja predstava

Teatar to go i Hrvatsko kazalište Pečuh

redatelj: Goran Smoljanović

igraju: Dejan Fajfer i Goran Smoljanović

 

Dvorište GISKO (u slučaju kiše: Gradska i sveučilišna knjižnica)

20:00 Mira Perić: GLUMAČKO SAZRIJEVANJE - promocija knjige

predstavljaju: Emina Berbić Kolar, Robert Raponja, autorica i gosti

 

Barutana, Biljska cesta, Tvrđavica

21:00 Nick Payne: KONSTELACIJE - drama

Gradska galerija Osijek

redateljica: Aida Bukvić

igraju: Olga Pakalović i Vladimir Posavec Tušek

 

 

7.7.

 

Muzej likovnih umjetnosti, Europska avenija 9

19:30 Krešimir Purgar: USUSRET VIZUALNIM STUDIJIMA U OSIJEKU - promocija knjiga

predstavljaju: Ana-Marija Koljanin, Igor Loinjak i autor

 

Barutana, Biljska cesta, Tvrđavica

21:00 KAD - TAD - drama

koprodukcija: RUPER i Teatar &TD, Zagreb

redateljica: Marina Pejnović

igraju: Mia Biondić, Nataša Kopeč i Ivana Krizmanić

 

 

8.7.

 

Dvorište III gimnazije, Kamila Firingera 14 (u slučaju kiše: Atrij Glavne straže Muzeja Slavonije)

19:00 Gordana Gadžić: HOD PO RUBU, S IVICOM - promocija monografije

predstavljaju: Renata Kapicl, Davor Špišić i autorica

 

Barutana, Biljska cesta, Tvrđavica

20:30/22:30 Jim Cartwright: DVOJE - drama

Teatar Exit, Zagreb

redatelj: Matko Raguž

igraju: Bojana Gregorić Vejzović i Dražen Čuček

 

 

9.7.

 

Lapidarij Muzeja Slavonije, Trg Svetog Trojstva 6 (u slučaju kiše: Atrij Glavne straže Muzeja Slavonije)

19:00 Muzej Slavonije: XXXIV OSJEČKI ZBORNIK - promocija

predstavljaju: Branka Migotti i Marina Kovač

 

Dvorište Rektorata, Trg Svetog Trojstva 3 (u slučaju kiše: Dječje kazalište Branka Mihaljevića)

21:00 Christopher Durang: ZA UMRIJET OD SMIJEHA - satirična fantazija

Teatar Rugantino & Kazalište Planet Art, Zagreb

redatelj: Mario Kovač

igraju: Gordana Gadžić i Marko Torjanac

 

 

10.7.

 

Dvorište GISKO (u slučaju kiše: Gradska i sveučilišna knjižnica)

19:30 Ivana Šojat: EZAN - književna večer

predstavljaju: Dubravka Pađen Farkaš i autorica

 

Barutana, Biljska cesta, Tvrđavica

20:30 HOERSPIEL - mala igra za slušanje (i gledanje) priča o povijesti radija

Multimedijalna koliba, Zagreb

redateljica: Pavlica Bajsić Brazzoduro

igraju: Jelena Miholjević, Sven Medvešek, Ljubica Letinić, Ivana Rushaidat, Dino Brazzoduro, Matija Antolić, Ivor Plužarić, Nina Bajsić, Pavlica Bajsić Brazzoduro i Ante Perković

 

Vodena vrata

22:00 NOĆ FILMSKE GLAZBE

Hrvatsko narodno kazalište u Osijeku

dirigent: Mladen Tutavac

 

 

11.7.

 

Lapidarij Muzeja Slavonije, Trg Svetog Trojstva 6 (u slučaju kiše: Atrij Glavne straže Muzeja Slavonije)

19:00 VALPOVAČKI VLASTELINI PRANDAU-NORMANN - promocija kataloga izložbe

predstavljaju: Zvonko Maković, Žarka Vujić, Melina Lučić i Marina Vinaj

 

Dvorište Rektorata, Trg Svetog Trojstva 3

20:30 MIA DIMŠIĆ I FLUENTES - koncert

Osječki Porinovci

 

Dvorište Prehrambeno-tehnološkog fakulteta (u slučaju kiše: Dječje kazalište Branka Mihaljevića)

21:00 Ulrich Hub: PINGVINI NE ZNAJU ISPEĆI KOLAČ SA SIROM - dječja predstava (premijera)

Dječje kazalište Branka Mihaljevića u Osijeku

redatelj: Damir Mađarić

igraju: Areta Ćurković, Srđan Kovačević, Kristina Fančović i Ivica Lučić

 

Barutana, Biljska cesta, Tvrđavica

22:00 TRAVELOQUE - plesna predstava

Plesna mreža Hrvatske

izvode: Iva Nerina Sibila, Eleonora Magdalena Vrdoljak, Žak Valenta i Toni Flego

 

 

12.7.

 

Akademija za umjetnost i kulturu, Kralja Petra Svačića 1/f

17:30 7. MEĐUNARODNA RADIONICA UMJETNIČKE GRAFIKE

Hrvatsko društvo likovnih umjetnika Osijek

 

Dvorište III gimnazije, Kamila Firingera 14

19:00 Drago Hedl: VRIJEME SEKSA U DOBA NEVINOSTI - promocija romana

predstavljaju: Ivana Bodrožić, Jagna Pogačnik, Davor Špišić i autor

 

Dvorište Prehrambeno-tehnološkog fakulteta (u slučaju kiše: Dječje kazalište Branka Mihaljevića)

20:00 Ulrich Hub: PINGVINI NE ZNAJU ISPEĆI KOLAČ SA SIROM - dječja predstava

Dječje kazalište Branka Mihaljevića u Osijeku

redatelj: Damir Mađarić

igraju: Areta Ćurković, Srđan Kovačević, Kristina Fančović i Ivica Lučić

 

Dvorište Rektorata, Trg Svetog Trojstva 3 (u slučaju kiše: Hrvatsko narodno kazalište)

21:30 Miguel de Cervantes: BISTRI VITEZ DON QUIJOTE OD MANCHE - drama

Narodno pozorište Tuzla

redatelj: Nikola Zavišić

igraju: Adnan Omerović, Alisa Brkić, Boris Balta, Dalibor Brkić, Elvis Jahić, Enver Hasić, Nina Terzić, Siniša Udovičić i Denis Hadžić

 

 

13.7.

 

Trg Svetoga Trojstva

21:00 MOSTAR SEVDAH REUNION - koncert

http://ljetokulture.osijek.hr

  • 19.06.2018 | 10:00

    Cankarjev dom | Mestni muzej, Ljubljana

    SLOVENSKI IN EVROPSKI CANKAR - razstava (18.6.2018.-28.2.2019.) ob 100. obletnici smrti Ivana Cankarja

    https://www.cd-cc.si/sl/kultura/razstave/ivan-cankar-in-evropa

    06.10.2018 | 10:00

    Kibla, Maribor

    Kibla portal, Valvasorjeva 40, Maribor

    OSEBNO / PERSONAL - mednarodna skupinska razstava (5.10.2018.-8.2.2019.)

    Jozef Suchoža (Slovaška), Nataša Prosenc Stearns (Slovenija/ZDA), Jože Slaček in Jiri Kočica (Slovenija), Jure Fingušt (Slovenija), Janez Kardelj (Slovenija), Maruša Šuštar (Slovenija), Tadej Vaukman (Slovenija), Maša Jazbec (Slovenija), Artists&Poor's (Slovenija), Radovan Kunić (Hrvaška), Boštjan Novak (Slovenija), Dragica Čadež (Slovenija), Anka Krašna (Slovenija), Selma Selman (BH/ZDA), Nikita Shalenny (Ukrajina/UA), Nataša Berk, Vlado Repnik, Simon Macuh, Petra Kapš (Slovenija), Tincuta Heinzel in Hillevi Munthe, kuratorici - Poskusi, napake, preizkušnje in napake: Attempts, Failures, Trials and Errors: Teresa Almeida (Portugalska / ZK / Švedska), Beam (Nizozemska), Shih Wei Chieh (Tajvan), Kate Sicchio (ZDA) & Camille Baker (Kanada / ZK), Renata Gaui (Brazilija / ZDA), Maria Paulina Gutiérrez (Kolumbija), Tincuta Heinzel (Romunija/Nemčija/ZK), Shary Kock (Nizozemska), Aline Martinez Santos (Brazilija/Nemčija), Afroditi Psarra (Grčija/ZDA), Annette Schmid & Veerle Pennock (Nemčija/Nizozemska), Zoran Popovici (Romunija), Natacha Roussel (Francija/Belgija), Vitalii Shupliak (Ukrajina/Poljska), Giulia Tomasello (Italija/ZK), Pauline Vierne (Francija/Nemčija), ZEST Collective (Romunija), Ebru Kurbak (Turčija/Avstrija), Mili John Tharakan (Indija/ZK), Rebecca Stewart (ZDA/ZK)

    http://www.kibla.org

    16.10.2018 | 10:00

    Muzej Paje Jovanovića, Kralja Milana 21/IV, Beograd

    POGLED IZBLIZA. ATELJE PAJE JOVANOVIĆA - izložba (15.10.2018.-26.1.2019.) povodom 115 godina od osnivanja Muzeja grada Beograda

    autor izložbe: Isidora Savić, kustoskinja Muzeja grada Beograda

    http://www.mgb.org.rs

    19.10.2018 | 10:00

    Muzej afričke umetnosti, Andre Nikolića 14, Beograd

    MASINISA SELMANI (Francuska): PODELJENI SVETOVI - izložba (18.10.2018.-24.2.2019.)

    http://www.institutfrancais.rs/podeljeni-svetovi-masinise-selmanija

    19.10.2018 | 10:00

    UGM trgovina, Strossmayerjeva 6, Maribor

    TONI SOPRANO: ʹOUT TA KĒ - prodajna razstava (18.10.2018.-17.2.2019.)

    http://www.ugm.si

    07.11.2018 | 11:00

    Muzej primenjene umetnosti, Vuka Karadžića 18, Beograd

    Dan muzeja primenjene umetnosti Beograd

    KLASIČNO I SIMBOLIČNO - PRSTENJE I MINĐUŠE OD ANTIKE DO SREDNJEG VEKA IZ KOLEKCIJE MUZEJA PRIMENJENE UMETNOSTI - izložba (6.11.2018.-31.1.2019.)

    autor izložbe i kataloga: Mila Gajić, viši kustos MPU

    konzervacija: Milan Andrić

    grafičko oblikovanje: Dušan Tkačenko

    arhitekta postavke: Miroslava Petrović Balubdžić

    muzika za izložbu: Vasil Hadžimanov

    http://mpu.rs

    08.11.2018 | 11:00

    Dom Jevrema Grujića, Svetogorska 17, Beograd

    ČAROBNA MILENA - izložba Milene Pavlović Barili (7.11.2019.-31.3.2019.)

    http://www.iicbelgrado.esteri.it

    09.11.2018 | 11:00

    Galerija Klovićevi dvori, Jezuitski trg 4, Zagreb

    NIKOLA REISER: SENZIBILNI POETA SLIKARSTVA - retrospektivna izložba (8.11.2018.-3.2.2019.)

    kustosica izložbe: Danijela Marković

    autori tekstova: Akademik Tonko Maroević, Iva Körbler, Danijela Marković

    http://gkd.hr

    10.11.2018 | 10:00

    SANU, Beograd

    MARKO ČELEBONOVIĆ (1902-1986) - izložba (9.11.2018.-30.1.2019.)

    https://www.sanu.ac.rs

    10.11.2018 | 10:00

    Gradski muzej Subotica, Trg sinagoge 3, Subotica

    ROĐENJE HUMANOIDNE ROBOTIKE: 50 GODINA CENTRA ZA ROBOTIKU INSTITUTA „MIHAJLO PUPIN“ - izložba posvećena najstarijoj laboratoriji za robotiku u Jugoistočnoj Evropi (9.11.2018.-31.1.2019.)

    autor izložbe: Ivan Stanić, kustos Muzeja nauke i tehnike - Beograd

    organizacija: Gradski muzej Subotica i Muzej nauke i tehnike - Beograd

    http://www.gradskimuzej.subotica.rs

    http://www.muzejnt.rs

Video
25.12.2018 | 18:27

VOĐENJE: Ilija Šoškić - Akcione forme

Vođenje kroz izložbu Ilije ŠoškićaAkcione forme” koja je održana istovremeno u Muzeju savremene umetnosti Vojvodine u Novom