• Search form

15. HUMAN RIGHTS FILM FESTIVAL (4-10.12.2017.) Zagreb

 

4.12.

 

Kino Europa

20:00 JEDNA ČUDESNA ŽENA (Argentina • 2017 • 104′)

Sebastián Lelio
 

22:00 CANIBA (Francuska • 2017 • 90′)

Verena Paravel, Lucien Castaing-Taylor

 

 

5.12.

 

Kino Europa

12:00 ŽIVOT ZA MILIJUN DOLARA (Hrvatska • 2017 • 98′)

Robert Tomić Zuber

 

18:00 ADRIANINA POGODBA (Čile • 2017 • 96′)

Lissette Orozco
 

20:00 GRAD DUHOVA (SAD • 2017 • 90′)

Matthew Heineman
 

20:00 PACIJENTICA (Kolumbija • 2015 • 70′)

Jorge Caballero Ramos
 

22:00 GOSPOĐA FANG (Kina/Njemačka/Francuska • 2017 • 90′)

Wang Bing
 

 

6.12.

 

Kino Europa

18:00 LJUBAVNICI I DESPOT (Velika Britanija • 2016 • 98′)

Ross Adam, Robert Cannan

 

20:00 BEZ NASLOVA (Austrija • 2017 • 105′)

Michael Glawogger, Monika Willi
 

22:00 DAWSON CITY - ZAMRZNUTO VRIJEME (SAD • 2016 • 120′)

Bill Morrison
 

 

MM centar

18:00 MURALI (Argantina • 2011 • 12′)

Jonathan Perel
 

18:00 VODE ZABORAVA (Argantina • 2013 • 9′)

Jonathan Perel
 

18:00 17 SPOMENIKA (Argantina • 2012 • 60′)

Jonathan Perel
 

 

7.12.

 

Kino Europa

18:00 BEZ ZAKLONA (Norveška • 2016 • 86′)

Zaradasht Ahmed
 

20:00 ŠTAKORI S PLAŽE (SAD • 2017 • 98′)

Eliza Hittman
 

20:00 DOBRI DOMAĆINI (Hrvatska • 2017 • 17′)

Andrej Korovljev
 

22:00 REČENICE IZ FANTAZIJE (Njemačka • 2017 • 17′)

Dane Komljen
 

22:00 EL MAR LA MAR (SAD • 2017 • 94′)

Joshua Bonnetta, J.P. Sniadecki
 

 

MM centar

18:00 TABULA RASA (Argentina • 2013 • 42′)

Jonathan Perel
 

18:00 EL PREDIO (Argentina • 2010 • 58′)

Jonathan Perel

 

20:00 VREMENSKE BOMBE (Hrvatska • 2017)

Goran Sergej Pristaš
 

 

8.12.

 

Kino Europa

18:00 MAMA COLONEL (Kongo/Francuska • 2017 • 72′)

Dieudo Hamadi
 

18:00 S MLADENKINE STRANE (Italija • 2014 • 89′)

Antonio Augugliaro, Gabriele del Grande, Khaled Soliman al Nassiry
 

20:00 RIZIK (SAD • 2016 • 86′)

Laura Poitras
 

22:00 SAM NA PLAŽI NOĆU (Koreja • 2017 • 101′)

Hong Sang-soo
 

 

MM centar

18:00 DIESTE [URUGVAJ] (Njemačka • 2017 • 95′)

Heinz Emigholz
 

 

9.12.

 

Kino Europa

17:15 MOJA GODINA U KEKISTANU (Švedska • 2017 • 30′)

Patrik Hermansson
 

18:00 REAGANOV SHOW (SAD • 2017 • 75′)

Pacho Velez, Sierra Pettengill
 

20:00 PROJEKT FLORIDA (SAD • 2017 • 101′)

Sean Baker
 

22:00 3/4 (Bugarska • 2017 • 83′)

Ilian Metev
 

 

MM centar

18:00 ULIČNI PEJZAŽI [DIJALOG] (Njemačka • 2017 • 132′)

Heinz Emigholz
 

20:30 U POVJERENJU (Francuska • 2017 • 50′)

Cédric Venail
 

 

10.12.

 

Kino Europa

16:00 MRTVI NAROD (Rumunjska • 2017 • 83′)

Radu Jude
 

18:00 PITAŠ LI SE TKO JE PUCAO? (SAD • 2017 • 90′)

Travis Wilkerson
 

20:00 SEDMOGA DANA (SAD • 2017 • 97′)

Jim McKay
 

 

MM centar

20:00 SRETNO (Francuska/Njemačka • 2017 • 143′)

Ben Russell
 

Facebook

http://humanrightsfestival.org/wp/wp-content/uploads/2017/11/letak.pdf

http://www.humanrightsfestival.org

  • 09.02.2018 | 10:00

    Ustvarjalni center Švicarija/MGLC, Grad Tivoli, Pod turnom 3, Ljubljana

    ŠVICARIJA: SKUPNOST, UMETNOST IN NARAVA - razstava (8.2.2018.-6.1.2019.)

     

    NIKA AUTOR

    STOJAN BATIČ

    DRAGICA ČADEŽ

    JURE DETELA

    META GRGUREVIČ

    FRANCE GRUDEN

    SERGEJ KAPUS

    JANEZ LENASSI

    KAREL PLEMENITAŠ

    KAREL PUTRIH

    DRAGO TRŠAR

    DUŠAN TRŠAR

    LUJO VODOPIVEC

    BILAL YILMAZ

    avtorica projekta, razstave: Yasmín Martín Vodopivec

    http://www.mglc-lj.si

    19.06.2018 | 10:00

    Cankarjev dom | Mestni muzej, Ljubljana

    SLOVENSKI IN EVROPSKI CANKAR - razstava (18.6.2018.-28.2.2019.) ob 100. obletnici smrti Ivana Cankarja

    https://www.cd-cc.si/sl/kultura/razstave/ivan-cankar-in-evropa

    11.07.2018 | 10:00

    Muzej sodobne umetnosti Metelkova, +MSUM, Ljubljana

    NEBEŠKA BITJA. Ne človek ne žival - mednarodna razstava (10.7.-4.11.2018.)

    umetniki: Jure Detela, Igor Grubić, Janez Janša, Alexi Kukuljevic, Oleg Kulik, Siniša Labrović, Tanja Lažetić, Vladimir Leben in Ercigoj Art, Marko Pogačnik, Franc Purg, Tamara Al-Samerraei, Maja Smrekar, Sven Stilinović, Jože Tisnikar, Zoran Todorović, Jalal Toufic, Anton Vidokle

    kustosinji razstave: Zdenka Badovinac, Bojana Piškur

    http://www.mg-lj.si/si/razstave/2369/razstava-nebeska-bitja-ne-clovek-ne-zival

    12.07.2018 | 09:00

    Tehnički muzej Nikola Tesla, Savska cesta 18, Zagreb

    TESLIN SVETSKI SISTEM - izložba posvećena dostignućima Nikole Tesle na polju bežičnog prenosa energije(11.7.-30.10.2018.)

    autorica: Zorica Civrić, muzejska savetnica Muzeja nauke i tehnike - Beograd

    organizacija: Muzej nauke i tehnike u Beogradu i Tehnički muzej Nikola Tesla iz Zagreba

    http://tehnicki-muzej.hr

    https://www.facebook.com/Tehnički-muzej-Nikola-Tesla-335802459827986

    http://www.muzejnt.rs

    12.07.2018 | 18:30

    Muzej moderne umetnosti - MoMA, 11 West 53 Street, New York, NY

    Izložba “Prema betonskoj utopiji: Arhitektura u Jugoslaviji, 1948-1980” (Toward a Concrete Utopia: Architecture in Yugoslavia, 1948-1980)

    Reprezentativna izložba jugoslovenske arhitekture u MoMA obuhvata više od 400 crteža, modela, fotografija i filmskih snimaka iz gradskih arhiva, privatnih i muzejskih kolekcija iz celog regiona. Izložba je prvo predstavljanje izuzetnih dela vodećih arhitekata socijalističke Jugoslavije američkoj i međunarodnoj javnosti.

    Izložba obuhvata radove najvažnijih jugoslovenskih arhitekata, među kojima su Bogdan Bogdanović (1922-2010), Juraj Neidhardt (1901-1979), Svetlana Kana Radević (1937–2000), Edvard Ravnikar (1907-1993), Vjenceslav Richter (1917-2002) i Milica Šterić (1914-1998).

    Izložba će biti otvorena do 13. januara 2019. godine, a obuhvata i prateći program

    *MoMa je otvoren svakog dana od 10.30 sati po lokalnom vremenu

    https://www.moma.org/calendar/exhibitions/3931

    22.07.2018 | 11:00

    2. BIJENALE INDUSTRIJSKE UMJETNOSTI / 2ND INDUSTRIAL ART BIENNIAL: NA LEĐIMA PALIH DIVOVA / ON THE SHOULDERS OF FALLEN GIANTS (IAB 2018) (20.7.-28.10.2018.) Labin, Pula, Raša, Rijeka, Vodnjan

    umjetnici/ce: Zanny Begg & Elise McLeod, Nina Bunjevac, CANAN, Phil Collins, Siniša Ilić, Matija Ferlin & Mauricio Ferlin, Fokus grupa, Ulrik Heltoft, Vlatka Horvat, Božena Končić Badurina, Luiza Margan, Maryanto, Naeem Mohaiemen, Oscar Murillo, Nikolay Oleynikov, Daniela Ortiz, Dan Perjovschi, Laure Prouvost, Kahlon Rajkamal, Miljohn Ruperto, Selma Selman, шkart, Marko Tadić & Miro Manojlović, Želimir Žilnik

    kustosice: Što, kako i za koga / WHW

    organizacija: Labin Art Express XXI

    suorganizacija: MMSU Rijeka, Arheološki muzej Istre

    http://www.industrialartbiennale.eu

    10.08.2018 | 10:00

    MGLC, Ljubljana

    RIKO DEBENJAK (1908-1987) - pregledna/retrospektivna razstava (9.8.-11.11.2018.)

    kustosinja razstave: Breda Škrjanec

    http://www.mglc-lj.si

    03.09.2018 | 10:00

    Spomen-zbirka Pavla Beljanskog, Trg galerija 2, Novi Sad

    Dani evropske baštine 2018.

    MAISON BARILLI: BELGRADE/NEW YORK - izložba posvećena Mileni Pavlović Barili (2.9.-28.10.2018.)

    autori: Stefan Žarić i Violeta Tomić

    http://www.pavle-beljanski.museum

    11.09.2018 | 10:00

    Francuski institut u Novom Sadu, Nikole Pašića 33, Novi Sad

    ZORAN SVILAR: LOŠI MOMCI - izložba ilustracija za Le Monde diplomatique, izdanje na sprskom jeziku (10.9.-31.10.2018.)

    http://www.institutfrancais.rs

    14.09.2018 | 08:00

    Centar savremene umjetnosti Crne Gore, Dvorac Petrovića, Kruševac bb, Podgorica

    Izložba "Pravi se da spavaš" Tadije Janičića (13.9-31.10.2018)

    Radno vreme: ponedeljak - petak 8 h - 20 h, subota 10 h - 14 h

     

    https://www.facebook.com/CSUCG/

Video
21.10.2018 | 23:47

Kritika na delu: 57. Oktobarski salon 1/5

57. Oktobarski salon "Čudo kakofonije", Beograd, 15. septembar - 28. oktobar 2018.

1/5 Kritičar na delu: prof. dr Jerko Denegri, istoričar umetnosti